4,541

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:

Zawsze uważałem, że trzeba uważnie czytać wszystkie przepowiednie i proroctwa Nostradamusa zanim wysnuje się jakiekolwiek ostateczne wnioski.

Zgadzam się. Tylko że tutaj nie ma nic do czytania poza autorskimi interpretacjami "przepowiedni" których referencje albo nie odpowiadają żadnym znanym materiałom źródłowym, albo treść czterowierszy nie odpowiada tłumaczeniu, jak się bliżej przyjrzeć oryginałowi. Osobiście znalazłem kilka takich "kwiatków", co zapaliło duże migające światło ostrzegawcze nad moją głową. Mając na co dzień do czynienia z techniczną literaturą naukową,  wiem jakie należy spełnić standardy aby cokolwiek badać.

Moim zdaniem, wyciąganie przepowiedni z rękawa wg potrzeb, niestety w dużej mierze z Pana strony, jest manipulacją, próbą kreowania przyszłej rzeczywistości. Być może jest to praca organiczna pod dyktando służb. A może jest zwyczajnym, przepraszam za mocne słowo, hochsztaplerstwem. Proszę mnie przekonać, że się mylę.

Pozdrawiam serdecznie.

4,542

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Moogi napisał;-

Panie Atraktorze
We wcześniejszych Pana wpisach wspominał Pan o groźbie użyciem broni atomowej. Wtedy była mowa o tym, że sojusznicy NATO (w uproszczeniu ) zagrożą odwetem. Wielka Brytania i Francja miała przodować w tej odpowiedzi…
Ostatni wpis zawiera jednak informacje wprost o użyciu broni atomowej! Jest to jedna z niespodziewanych w Pana wpisach informacji. Ale może w końcu, po kawałku pójdziemy trochę do przodu…
Ja natomiast patrząc na to co zostało napisane przez Pana Atraktora mimo wszystko mam inne jeszcze przemyślenia i skojarzenia z tym co było opisane we wcześniejszych wpisach…
Panie Atraktorze napisał Pan o tym, że broń atomowa będzie użyta po raz pierwszy od II wojny światowej w trochę innym miejscu niż na Ukrainie…
----------------------------------------------------------------------
Broń atomowa przed III wojną światową będzie użyta w kilku miejscach;
1.Przez Mahdiego na bazę wojsk amerykańskich w Afganistanie po zdobyciu Pakistanu i przekształceniu go w Kalifat Wielkiego Talibanu ( trumny będą puste)
2.Z łodzi podwodnej na Nowy Jork (brudna bomba)
najprawdopodobniej też przez talibów lub przez podporządkowanych im muzułmańskich terrorystów.
3.W czasie inwazji rosyjskiej na Ukrainę o której ostatnio wspomniałem.

W którym miejscu zostanie ona najpierw użyta tak naprawdę na podstawie przepowiedni(problem z datowaniem) trudno jest określić.
Natomiast później,ale jeszcze przed III wojną światową broń nuklearna będzie użyta w czasie wojny domowej w Rosji, która wybuchnie po niepowodzeniach rosyjskiej armii na froncie ukraińskim.
Państwa NATO w tym Francja i W Brytania(Anglia), a także USA będą protestować kiedy Rosja zaatakuje Ukrainę, ale czym innym jest protest, a czym innym jest bezpośredni udział własnej armii w działaniach zbrojnych.Z przepowiedni M Nostradamusa nie wynika, żeby Francja brała udział w tej wojnie.Ciekawe jest też to, że M Nostradamus pisze o udziale Anglików(nie Brytyjczyków) w wojnie na Ukrainie także całkiem możliwe-czego pewien nie jestem-że Szkocja może już przed tą wojną wyjść ze Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Północnej Irlandii.
Wojna"braterska"(Henryk Szczęśliwy rakietami ma zrównać Londyn z ziemią)o której pisze M Nostradamus, która ma mieć miejsce w czasie III wojny światowej będzie pomiędzy Anglią(nie W Brytanią) i Francją więc jest możliwe, że W.Brytania po wyjściu z UE szybko się rozpadnie.
Do Pana innych tekstów ustosunkuję się w innym okresie jak znajdę czas, ale nie wiem czy dam radę jeszcze w tym roku.
Pozdrawiam.
p.s Z ludźmi którzy mnie obrażają-w tym również pod przykrywką przeprosin-nie prowadzę dyskusji.

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2019-11-06 23:41:12)

4,543

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Panie Atraktorze

Bardzo dziękuję za Pana odpowiedzi na postawione przeze mnie pytania.

Jak zwykle bardzo brakuje Pana wpisów na tym forum. Dlatego tak cenna jest Pana wypowiedz szczególnie na tematy, które były wcześniej tylko zasygnalizowane.

Teraz woli ścisłości…

Już wcześniej pisał Pan, że to co udało się odszukać „na szybko” jeśli chodzi o przepowiednie Nostradamusa dotyczące Polski i Ukrainy  zostało już opublikowane. Przyjąłem to do wiadomości…

Jednak wczoraj w Pana wpisie pojawiły się informacje które raczej trudno było by w moim przypadku przegapić…
Dlatego zadałem dodatkowe pytanie…

Sprawa dotyczyła tylko i wyłącznie użycia broni atomowej w wojnie na Ukrainie… O tym napisał Pan po raz pierwszy na forum… jestem przekonany że się w tej kwestii nie mylę… potwierdził to również wpis Julka…

Dlatego była moja prośba o więcej materiału w temacie użycia broni atomowej na Ukrainie.

Moje zaskoczenie było tym bardziej wielkie - ponieważ zapamiętałem Pana wpis dotyczący użycia (jak sam Pan napisał) po raz pierwszy po drugiej wojnie… po użyciu nowej broni przez Izrael… o ile pamiętam próżniowej… a na pewno jeszcze nigdy nie użytej… dzięki której za tym razem udało się im wygrać pierwsze poważne starcie…

Jeśli dobrze pamiętam to napisał Pan, że następne tym razem przegrane starcie Izraela było już tym opisanym pierwszym użyciem (po II wojnie) broni atomowej przez przeciwników Izraela... muzułmanów...

Natomiast o tym wszystkim co napisał Pan w ostatnich dwóch wpisach oczywiście wiedziałem ale dziękuję za przypomnienie.

Panie Atraktorze jak zwykle dysponuje Pan umiejętnością analitycznego wyboru i zbierania w jednym wpisie dużej dawki wiedzy… ja jeszcze się takiej metody ciągle uczę… ale tym bardziej bardzo dobrze się czyta Pana wpisy.

Na temat użycia broni atomowej przed ale przede wszystkim podczas III wojny światowej jest jeszcze kilka dobrych przykładów… oczywiście były one opisane w kilku książkach zajmujących się tematyką twórczości Nostradamusa…

Może przyjdzie jeszcze czas na te tematy…

Pozdrawiam
Moogi


Ps. Dobrze zidentyfikował Pan – centrala314 – antysemita i kompan miaow z forum gdzie i tak go nie przytulili a pożegnali. A teraz ma pretensje, że ktoś pisze na forum o przepowiedniach Nostradamusa... Ale jak zawsze jest milutki w swoich wpisach...

4,544

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

A prawda jest taka, że Atraktor podawał wiele informacji (nie popartych żadnymi przepowiedniami) i wydawało się, że jest pewny tego co pisze ...po czym po latach stwierdził , że się mylił w interpretacjach..Dlatego naprawdę proszę się nie dziwić, że teraz czytelnicy nie do końca ufają temu co pisze a nie jest poparte przepowiednią!

Nie ma przepowiedni, która potwierdzałaby marny koniec Putina i niedokończenie przez niego kadencji. Rozumiem, że Atraktor doszedł do takich wniosków analizując jakieś teksty ale tak jak napisałem taka analiza może się kolejny raz okazać błędna podobnie jak wcześniejsze analizy związane z narodzinami III Kraka, Henryka Szczęśliwego itp itd

Już wspominałem wielokrotnie o słynnej sprawie z podaniem dwóch wersji śmierci III Antychrysta.Jedna nie była poparta przepowiednią i wynikała właśnie z błędnej analizy jakiejś przepowiedni...Takie przykłady można mnożyć!!!

To chyba zupełnie normalne i naturalne, że po czymś takim traci się zaufanie i teraz już czytelnicy oczekują po zamieszczeniu jakichś informacji dowodów w postaci tekstów Nostradamusa potwierdzających to o czym pisze interpretujący.Jeśli one nie są zamieszczane to jest olbrzymie prawdopodobieństwo że  podana przed interpretującego "rewelacja" może okazać się równie nietrafiona jak te poprzednie, z których po latach się wycofał..

4,545

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

MartimoCardoza napisał/a:

Nie ma przepowiedni, która potwierdzałaby marny koniec Putina i niedokończenie przez niego kadencji.

Już wielokrotnie się wypowiadałeś nie mając do tego podstaw. Jak tu już pisano największym twoim wrogiem są twoje własne wpisy. Było już śmiesznie a jest strasznie. A to wszystko przez to, że nie czytasz niczego. Wybór książek czyli literatury jest bardzo ważny. Poza twórczością Nostradamusa są jeszcze inne zapiski - Grigorija Rasputina - dotyczące tego samego tematu. Tak, on również pisał o okrutnej wojnie domowej w Rosji. Atraktor o tym również przypominał. Były również rozważania nad zbieżnością nazwisk – Putin – Rasputin…
Wiedza się czasem przydaje!

Na temat prawdy wypowiadał się już Józef Tischner:
Są trzy prawdy: świento prawda, tys prawda i gówno prawda

4,546

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

ha,ha,ha Jeśli te rewelacje o Putinie są na tym oparte to mogę się tylko uśmiechnąć big_smile

4,547

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Aerodaktyl napisał/a:

są jeszcze inne zapiski - Grigorija Rasputina - dotyczące tego samego tematu. Tak, on również pisał o okrutnej wojnie domowej w Rosji.

List Rasputina do cara, o którym mowa powyżej, dotyczył śmierci cara i jego rodziny, rewolucji bolszewickiej oraz okresu panowania komunistów. Jest to jasne jak słońce i nie budzi wątpliwości.

Moje tłumaczenie, z rosyjskiej strony:
"Czuję, że opuszczę życie przed 1 stycznia. Pragnę przekazać Rosjanom, Ojcu (carowi), Matce Rosyjskiej ( carycy) i dzieciom to, co powinni wiedzieć. Jeśli zostanę zabity przez zwykłych zabójców, a zwłaszcza przez moich braci rosyjskich chłopów, wy, carze Rosji, nie będziecie mieli się czego obawiać o wasze dzieci, będą one rządzić przez setki lat. Ale jeśli zostanę zamordowany przez bojarów, szlachtę i jeśli rozleją moją krew, ich ręce pozostaną zabrudzone moją krwią przez dwadzieścia pięć lat i opuszczą Rosję. Bracia będą zabijać braci, ludzie będą się wzajemnie zabijać i nienawidzić, a przez dwadzieścia pięć lat w kraju nie będzie pokoju [do ok. 1941]. Carze ziemi rosyjskiej, jeśli usłyszysz dźwięk dzwonu, który powie ci, że Grigorij został zabity, musisz wiedzieć, że jeśli to twoi krewni spowodowali moją śmierć, to żadne z twoich dzieci nie pozostanie przy życiu dłużej niż dwa lata. W przeciwnym wypadku, będą błagać o śmierć kiedy zobaczą klęskę Rosji, przyjście Antychrysta, plagę, ubóstwo, zniszczone kościoły i zbezczeszczone sanktuaria, w których wszyscy nie żyją. Rosyjski carze, zostaniecie zabici przez Rosjan, a naród rosyjski zostanie przeklęty i będzie służył jako broń w rękach diabła, zabijając się nawzajem wszędzie. Trzy razy przez 25 lat [do ok. 1991] będą niszczyć naród rosyjski i prawosławie, a rosyjska ziemia umrze. Zostanę zabity. Nie jestem już wśród żywych. Módlcie się, módlcie się, bądźcie silni i pomyślcie o swojej błogosławionej rodzinie."

29 grudnia 1916 Rasputina ukatrupili krewni cara, którzy prawdopodobnie spiskowali wraz z aliantami (Anglikami, Francuzami) przeciwko podpisaniu przez Rosję pokoju z Niemcami i Austro-Węgrami, za czym mocno lobbował cieszący się względami cara Rasputin. Gdyby doszło do podpisania tego traktatu pokojowego, historia pierwszej wojny światowej oraz dzisiejsza mapa Europy wyglądałyby całkowicie inaczej.
https://www.rp.pl/Rzecz-o-historii/3021 … nowow.html

Ostatnio edytowany przez centrala314 (2020-04-09 13:09:45)

4,548

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

szymon holownia chyba by nam idealnie pasował na.......chytrego lisa....wygląda ze już mamy wszystkich aktorów którzy beda grac glowne role w ciężkich czasach jakie sa przed nami

4,549

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

adam0210 napisał/a:

szymon holownia chyba by nam idealnie pasował na.......chytrego lisa....wygląda ze już mamy wszystkich aktorów którzy beda grac glowne role w ciężkich czasach jakie sa przed nami

Przecież on nie pcha się do polityki i nie jest posłem

4,550

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Arteuza w 2009 napisał

Mahdi jako III Antychryst ma zostać zamordowany przez swojego generała lub eunucha na 3 lata przed końcem III wojny światowej po tak zwanym przebiegunowaniu Ziemi.

Atraktor w 2013 napisał

Mahdi po tych klęskach utraci zupełnie autorytet i ucieknie do gór Azji ,czyli tam skąd rozpoczął III wojnę światową i inwazję na Rosję i Europę.
Zbiegnie on ze swoimi zausznikami i haremem do obecnego Peszawaru(Pakistan)i zostanie tam wkrótce przez swoich muzułmańskich oponentów zamordowany,a śmierć jego będzie bardzo okrutna!

Tymczasem przepowiednia mistrza Nostradamusa brzmi następująco:

"Coraz bardziej samotny i opuszczony,
Jednooki Kalif skryje się w niebotycznych górach INDUSU,
Tam w czwartym miesiącu czwartego dnia tygodnia,
W wielkim Pałacu dopadnie go śmierć od trucizny nałożnicy Sary,
Której w chwili upojenia rzucił czteroletniego jedynego syna,
Na pożarcie nadwornym tygrysom i lwom."

Nostradamus w przepowiedni wyraźnie podaje, że zginie od trucizny podanej przez nałożnicę Sarę, powód dla którego ona to zrobi a także, że umrze w któryś z kwietniowych czwartków. Pytanie co by było gdybyśmy nie dysponowali tą przepowiednią a swoją wiedzę opierali wyłącznie na wpisach prekursorów? Zauważyłem, że wiele osób koduje wszystkie informacje podawane przez prekursorów niczym gąbka wchłaniająca wodę..zupełnie nie zastanawiają się nad prawdziwością tych informacji chłoną wszystko jak leci..nie pytają o źródło informacji, nie próbują tego weryfikować tylko nabijają sobie umysł informacjami, które biorą za pewnik. Niestety wiele z takich informacji okazuje się zwykłymi bzdurami! Co zatem te osoby mają w głowach? Pomieszanie z poplątaniem..Nie potrafią rozróżnić co jest faktem a co bzdurą.Taka jest cena chłonięcia wszystkiego jak leci bez jakiejkolwiek weryfikacji..

Sytuacja jest patowa ponieważ prekursor rewelacje, które podaje opiera na interpretacji przepowiedni, do których czytający nie mają dostępu (sic!!!) Nie mają więc jakiejkolwiek możliwości weryfikacji tego co zostaje przekazane! Oczywiście, jest wiele wpisów, odnoszących się do powszechnie znanych przepowiedni i to jest akurat ok ponieważ można zweryfikować podane informacje. Jednym z takich wpisów jest właśnie ten, który podałem na początku tego postu a odnoszący się do śmierci III Antychrysta. Jest dostępna przepowiednia Nostradamusa, związana z tematem i każdy może zweryfikować informacje przekazane przez prekursorów. Jednak prekursor lubuje się w zamieszczaniu własnych interpretacji przepowiedni, do których czytający nie mają dostępu..uważacie, że to jest profesjonalne podejście do tematu? Zwłaszcza, że sam się przyznał, że wiele interpretacji zarówno jego jak i jego poprzednika Arteuzy okazało się błędnych i nietrafionych..Gwoli ścisłości nie posądzam go o złe intencje, o celowe wprowadzanie wszystkich w błąd ale o nieprofesjonalne podejście do tematu.Nie da się inaczej nazwać takiego podejścia ..Gdyby poważnie traktował swoich czytelników to zamieszczałby jakieś odwołania do tekstów Nostradamusa na potwierdzenie prawdziwości swoich słów.Coś co każdy czytelnik może zweryfikować i ocenić. Tymczasem takie interpretacyjne partactwo skutkuje tworzeniem poplątania z pomieszaniem! Pytanie kolejne dlaczego tak to wszystko wygląda? Nie zamieszczam przepowiedni do których nawiązuje moja interpretacja ponieważ nie mam na to czasu? Czy to jest usprawiedliwienie? Na Boga jeśli nie masz czasu profesjonalnie podejść do tematu to lepiej nie pisz wcale..albo coś robimy dobrze i profesjonalnie albo nie róbmy tego wcale..człowiek z tytułem naukowym powinien trzymać jakiś konkretny poziom..tymczasem z braku czasu nie poprawiam swoich błędów ortograficznych (co jest zresztą łamaniem regulaminu tego forum), z braku czasu nie zamieszczam przepowiedni do których odnoszą się moje interpretacje..zatem króluje bylejakość, mierność. Jakie jest zatem w tym wypadku moje podejście do czytelnika? On i tak wszystko "łyknie"? Nawet gdybym podał te przepowiednie to i tak by nic ciekawego i odkrywczego nie wymyślili(w końcu to ja mam tytuł naukowy i wiedzę)? Czy właśnie na takim myśleniu opiera się postępowanie prekursora? Bo jeśli nie to jakie może być inne wytłumaczenie?

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2019-11-11 01:30:53)

4,551

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam, rzadko zaglądam na to forum, ale do napisania tego postu skłoniła mnie wypowiedz Atraktora. Otóż zaciekawiło mnie to co napisał odnośnie Rusi i 20 latach rządów Tygrysa i Niedźwiedźia, które mają się zakończyć hekatombą i że może nie chodzić tu o Putina i Miedwiediewa, ale o przyjaciół być może z partii jedna Rosja.
    Ja uważam być może mylnie, a może nie, że wcale nie chodzi tu o przyjaciół z bliskiego zaplecza tych panów, ale o przyjaciół zagranicznych!
    Otóż uważam, że tym przyjacielem są kraje zachodniej europy! Konkretnie Niemcy i Francja. Za chwilę skończą się 20 - letnie rządy pani Merkel na fotelu kanclerskim w RFN. Przez ten cały czas Niemcy były jawnym lub skrytym sprzymierzeńcem Rosji ze względu na interesy gospodarcze i geografię Rosji. Niemiecki biznes naturalnie jest ukierunkowany na wschód bo ma tam dużą stopę zwrotu, przeważający kapitał i technologię których nie mają państwa wschodu, a dalej to prosta droga do Chin. Mówi się, że konstrukt Niemieckiej gospodarki bardziej przypomina Chińską niż amerykańską. Podobnie jest z Francją, ona również od 30 lat nie występowała jako otwarty wróg Rosji, przynajmniej nie samodzielnie i ma również duże interesy gospodarcze w Rosji i w Chinach.
    Jeśli USA wymusi na UE otwartego poparcia jej polityki względem Rosji i Chin w trwającej rywalizacji o hegemonię to projekt Nord Stream 2 przepadnie i ktoś utopi w nim potężne pieniądze to może być przyczynkiem do eskalacji konfliktu na wschodzie Ukrainy przez Rosję...a dalej to już wiadomo. Pozdrawiam wytrwałych.

4,552

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Presage;13,136(sixains);

"Przed trzecią na Wielkiej Rusi nowe oszustwo i śmierć.
Dwadzieścia lat rządów przyjaciół;tygrysa i niedżwiedzia,
skończy się domową hekatombą!
Z rozkazu tygrysa i łysego ich miasta spopielone płomiennym grzybem,
Rozsiewany niewidzialny wróg przyczyną masowego wymierania,
Wielki naród tak osłabnie,że stanie się łatwym łupem dla każdego!"

"Dwadzieścia lat rządów przyjaciół;tygrysa i niedźwiedzia" Moim zdaniem można to w dwojaki sposób interpretować.
1.Moja interpretacja.Putin i Miedwiediew są bez wątpienia przyjaciółmi. Liczę więc dwadzieścia lat ich wspólnych rządów zaczynając od 2008 roku.Już dobrze poinformowane źródła mówią, że Putin po oddaniu władzy w 2024 roku będzie się starał zostać kolejny raz silnym premierem.Jeśli Miedwiediew zostanie wtedy prezydentem(a wydaje się to bardzo prawdopodobne!) to dalej trwałyby rządy przyjaciół czyli Putina i Miedwiediewa zgodnie zresztą z moją interpretacją..

2.Interpretacja Atraktora. Dwadzieścia lat rządów przyjaciół Putina i Miedwiediewa z partii Jedna Rosja.Partia została założona w grudniu 2001 roku a więc dwadzieścia lat rządów tej partii  mija w grudniu 2021 roku. A więc zaraz po tej dacie miałaby się według Atraktora rozpocząć wojna domowa w Rosji..

A przecież Atraktor napisał również coś takiego

Broń atomowa przed III wojną światową będzie użyta w kilku miejscach;
1.Przez Mahdiego na bazę wojsk amerykańskich w Afganistanie po zdobyciu Pakistanu i przekształceniu go w Kalifat Wielkiego Talibanu ( trumny będą puste)
2.Z łodzi podwodnej na Nowy Jork (brudna bomba)
najprawdopodobniej też przez talibów lub przez podporządkowanych im muzułmańskich terrorystów.
3.W czasie inwazji rosyjskiej na Ukrainę o której ostatnio wspomniałem.

W którym miejscu zostanie ona najpierw użyta tak naprawdę na podstawie przepowiedni(problem z datowaniem) trudno jest określić.
Natomiast później,ale jeszcze przed III wojną światową broń nuklearna będzie użyta w czasie wojny domowej w Rosji, która wybuchnie po niepowodzeniach rosyjskiej armii na froncie ukraińskim.

Z tego tekstu wynika, że według jego datowania jeszcze przed wojną domową w Rosji będzie inwazja rosyjska na Ukrainę..Musiałaby ona mieć miejsce w 2020 roku. Warto tutaj dodać, że jeszcze w 2013 roku Atraktor przedstawiał czytelnikom odwrotną kolejność wydarzeń czyli najpierw wojnę domową a później atak na Ukrainę. Tak po prostu zmienił sobie kolejność wydarzeń nawet nie poczuwając się do obowiązku poinformowania czytelników co było powodem tej zmiany.Jakie to niby nowe fakty pojawiły się, że postanowił zmienić kolejność wydarzeń.. To tylko kolejny raz już potwierdza jak "poważnie" traktuje swoich czytelników i jak "rzetelnie" podchodzi do tematu..

Tymczasem mamy jeszcze taką oto przepowiednię:

Persage I 70,3

"Dwóch młodych na ziemi Wielkiej Rusi,
Będą przez czas jakiś żyli w pozornej zgodzie,
Słaba Ruś będzie udawała potężną,
Kilka przed Marsem swojej ziemi sprawią krwawą łażnię."

Przepowiednia mówi, że do tej wojny domowej dojdzie na kilka (lat?) przed Marsem czyli przed wybuchem III WŚ. Według mojej interpretacji będzie to miało miejsce w 2028 roku i pozostanie nam wtedy kilka lat do rozpoczęcia III WŚ natomiast według Atraktora końcówka 2021 roku więc w tym momencie już musiałby podać inną interpretację określenia "kilka przed Marsem" bo ta z wybuchem III WŚ już kompletnie nie pasuje w tym momencie..

Osobiście jestem w 100% pewien poprawności własnej interpretacji.To się dosyć szybko zresztą wyjaśni za kilkanaście miesięcy.Wtedy kolejny raz Atraktor przyzna, że się pomylił..

Jest jeszcze trzecia interpretacja gdzie przyjaciółmi Putina i Miedwiediewa miałaby być Francja i Niemcy.Nie mam pojęcia od jakiej daty mielibyśmy liczyć tą przyjaźń..Rozumiem, że uzyskamy w ten sposób jeszcze inną datę wojny domowej?

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2019-11-12 02:04:34)

4,553

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

MartimoCardoza napisał/a:

Presage;13,136(sixains);

"Przed trzecią na Wielkiej Rusi nowe oszustwo i śmierć.
Dwadzieścia lat rządów przyjaciół;tygrysa i niedżwiedzia,
skończy się domową hekatombą!
Z rozkazu tygrysa i łysego ich miasta spopielone płomiennym grzybem,
Rozsiewany niewidzialny wróg przyczyną masowego wymierania,
Wielki naród tak osłabnie,że stanie się łatwym łupem dla każdego!"

Czy faktycznie słuszne jest, że: "Dwadzieścia lat rządów przyjaciół;tygrysa i niedźwiedzia,
skończy się domową hekatombą!" dotyczy rządów Putina i Miedwiediewa? Wydaje się to z naszego punktu widzenia właściwe, ale czy nie może to jak zauważył OBSERWATOR, że ten przyjaciel może mieć wymiar zagraniczny i wcale nie chodzi o rządy "dwóch" Panów z Rosji, ale o partię, układ, korporację.

Ma być "nowe oszustwo"? Jakie? Zmiana prawa, ograniczenie praw wyborczych, wprowadzenie stanu wyjątkowego ze względu na wojnę z Ukrainą? Rozumiem, że przed III WŚ mają być zmiany w Rosji i tego konsekwencje (cyt: Z rozkazu tygrysa i łysego ich miasta spopielone płomiennym grzybem,), ale co innego jest użycie bomby atomowej na własnym narodzie, a co innego wykorzystanie arsenału nuklearnego na ludności innego państwa, chociażby sąsiedniego. Przecież użycie arsenału nuklearnego całkowicie wykluczy jakiekolwiek rządy tej osoby. Czy nie może być tutaj inspiracji zagranicznych (państw Chiny, Indie czy międzynarodowej korporacji, gry wywiadów obcych państw) przy współudziale kogoś wewnątrz Rosji. Popatrzmy na "Wiosnę ludów arabskich" i kto najwięcej zyskał na "rozwałkach" w tych państwach. Były dyktatury. Nie ma dyktatur, ale destrukcja i destabilizacja na lata. Ktoś te państwa odbudować musi, a to są biliardy dolarów zysku. A interesy prowadzą lub prowadzić będą amerykanie, rosjanie, chińczycy (polacy też, ale w formie wolontariatu i udziału Caritas, co już robią).

Martimo widzę wojnę na forum i jestem ciekaw jak sobie z tym poradzisz. Przyglądam się tej walce (*pomijając osobiste wycieczki użytkowników tego forum - Twoje i innych), a widzę, że stosujesz zasadę "sprawdzam" (słusznie) to co było pisane kiedyś i dzisiaj. Każdy ma jednak prawo do błędu, a jednocześnie nie wykluczam ewentualności, że ktoś może wykorzystać dzieła Nostradamusa do własnych celów. Nie ukrywam, że mam satysfakcję jak "interpretacje" się nie sprawdzają. Ale to jest satysfakcja w postaci "ulgi", że to nie ten czas, nie ta chwila. Nie traktuję dzieł Nostradamusa jako fikcji wyssanej z palca, a coś prawdziwego co się wydarzy. Boję się wojny, głodu, chorób. Bo jaki zostawimy świat naszym dzieciom?

Dlatego tak bardzo podoba mi się przypomnienie słów Nostradamusa, że wydarzenia te mogą lub nie muszą się sprawdzić, w zależności od wyboru ludzi. Swoją drogą zastanawiam się, czy jednostka ma wpływ na życie całego świata? Teoretyzując, co by było, gdyby Hitler dostał się na Akademię Sztuk Pięknych w Wiedniu (2 razy nieskutecznie) i zajmował się malowaniem swoich obrazów, to czy II wojna światowa by wybuchła? A może gdyby wybuchła 10 lat później to już żylibyśmy w epoce zimy nuklearnej wywołanej konfliktem miedzy ZSRR, a USA? Ludzkość ma tą tendencję, że odpoczynek pomiędzy wojnami totalnymi nie traktuje jako daru do budowania trwałego pokoju, ale szykuje jeszcze bardziej destrukcyjną broń na wypadek nowego konfliktu.

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Mir21 (2019-11-13 16:07:29)

4,554

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Mir21 Znakomity wpis! Brawo! Z twoich postów bije jakiś przyjemny spokój.Od razu widać, że jesteś bardzo wartościową osobą.Ktoś tu wcześniej napisał "zgoda buduje, niezgoda rujnuje", zgadzam się z tym całkowicie. Osobiście wolałbym by na tym forum, nie było wojny.By zapanował pokój, by wszyscy się skupili na odkrywaniu tajemnic ukrytych w przepowiedniach Nostradamusa.Jednak mam świadomość tego, że idylla raczej nie zapanuje.Stało by się to gdyby wszyscy użytkownicy tego forum mieli tyle wewnętrznego spokoju ile Ty posiadasz.Tak jednak nie jest, spotkała się tu grupa ludzi z różnymi intencjami..

Nie odrzuciłem i nie skreśliłem interpretacji użytkownika Obserwator.Uwzględniłem ją w moim poprzednim wpisie.Zapytałem nawet od kiedy mamy liczyć tą przyjaźń? Bo to jest kluczowa tutaj kwestia, pozwalająca mniej więcej ustalić kiedy to wydarzenie może zacząć realizować się.

Mir21 napisał

Ma być "nowe oszustwo"? Jakie? Zmiana prawa, ograniczenie praw wyborczych, wprowadzenie stanu wyjątkowego ze względu na wojnę z Ukrainą?


"Młode niedźwiedzie się przeliczą,
Ich skrzydlate linie doprowadzą kraj i lichwiarzy,
Do wielkich nadużyć,krachu i ruiny,
Zamiary doprowadzą do buntu i nowego oszustwa."

"skrzydlate linie" pierwsze skojarzenie jakie pojawia się to linie lotnicze. Jeśli dobrze to interpretuję to afera będzie dotyczyła właśnie linii lotniczych.Nostradamus pisze, że to zamiary doprowadzą do buntu (a później nowego oszustwa).Zamiar ratowania zadłużonych linii lotniczych? W 2015 roku upadły zadłużone na 3,4 miliarda euro drugie co do wielkości w Rosji linie lotnicze Transaero. Musiałoby zatem chodzić o największe rosyjskie linie lotnicze Aeroflot, które są spółką akcyjną( głównym akcjonariuszem jest państwo). W przypadku Transaero Ministerstwo Finansów najpierw obiecało gigantyczną pomoc finansową na restrukturyzację przewoźnika a później wycofało się z tego a premier Miedwiediew dał zielone światło do rozpoczęcia upadłości.Myślę, że w przypadku kłopotów Aeroflotu będą go próbować ratować za wszelką cenę.Nasz krajowy LOT też ciągle występuje o rządową pomoc, i dzięki temu jakoś jeszcze funkcjonuje..

Dlatego tak bardzo podoba mi się przypomnienie słów Nostradamusa, że wydarzenia te mogą lub nie muszą się sprawdzić, w zależności od wyboru ludzi. Swoją drogą zastanawiam się, czy jednostka ma wpływ na życie całego świata? Teoretyzując, co by było, gdyby Hitler dostał się na Akademię Sztuk Pięknych w Wiedniu (2 razy nieskutecznie) i zajmował się malowaniem swoich obrazów, to czy II wojna światowa by wybuchła? A może gdyby wybuchła 10 lat później to już żylibyśmy w epoce zimy nuklearnej wywołanej konfliktem miedzy ZSRR, a USA?

Niby Nostradamus tamtym tekstem dał jakiś promyk nadziei jednak wszystkie wydarzenia związane z I czy II WŚ wypełniły się.To oznacza, że żadna z osób, która mogła postąpić zgodnie z wolą Boga i zmienić przyszłość nie zrobiła tego.Czy jest sens się zatem łudzić, że tym razem będzie inaczej? Przed nami najtragiczniejsze wydarzenia w dziejach ludzkości ale widocznie takie katharsis jest nam potrzebne..Później czeka nas fascynująca era podboju kosmosu..Nam jednak przyszło żyć w tych tragicznych czasach, musimy to zaakceptować.

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2019-11-13 21:56:38)

4,555

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

MartimoCardoza napisał/a:

"Młode niedźwiedzie się przeliczą,
Ich skrzydlate linie doprowadzą kraj i lichwiarzy,
Do wielkich nadużyć,krachu i ruiny,
Zamiary doprowadzą do buntu i nowego oszustwa."

"skrzydlate linie" pierwsze skojarzenie jakie pojawia się to linie lotnicze.

I znowu brak oryginałów marnuje nasz czas i energię. Pamiętam, że widziałem gdzieś tłumaczenie w którym w tym miejscu było "powietrzne linie", czyli gazociągi. Aktualnie budowany jest Nord Stream 2 - planowany koszt to 9.5 miliarda $ ale zapewne zostanie przekroczony. Planowane są też kolejne rurociągi (South Stream, połączenie Nord Stream do pola gazowego Sztokmana, etc.) To są koszmarnie drogie projekty, gdzie niepowodzenia faktycznie mogą doprowadzić inwestorów i budżety krajów do poważnych problemów ekonomicznych. Lichwiarze to banki (ok. 70% finansowania obu projektów Nord Stream). Nie znam szczegółów, ale wiadomo że w projekty rosyjskich gazociągów zaangażowane są największe banki europejskie oraz europejskie firmy sektora energetycznego.

4,556

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Wcale bym się nie zdziwił gdybyś miał rację! Niestety ale prekursorzy popełnili mnóstwo błędów.. dlatego trzeba zastosować zasadę ograniczonego zaufania, wszystko sprawdzać i weryfikować (pisałem już o tym wcześniej)..Tłumaczenie "skrzydlate linie" podał Arteuza w 2009 roku.Dobrze, że podałeś tą drugą interpretację.Jak mam być szczery to twoja interpretacja bardziej do mnie przemawia.Nord Stream 2 powstaje za drogie kredyty (lichwiarskie).Rosjanie liczą na wielkie zyski z tej inwestycji tymczasem jest wiele czynników, które mogą pokrzyżować im plany i sprawić, że się przeliczą..

4,557

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Z nieco innej beczki:

https://dorzeczy.pl/kraj/122366/general … ienia.html

4,558

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Nieźle pomalutku wszystko zaczyna się wypełniać. Nigdy bym nie pomyślał że generał mało znany zwykłemu zjadaczowi chleba będzie startować na prezydenta. W przepowiedniach Nostradamusa była mowa o Renardzie a to słowo tłumacząc na nasz język oznacza skrzyp więc domyślałem się że chodzi o gen. Skrzypczaka lub jego syna który też jest wojskowym i pnie się po szczeblach kariery. Chodź może o tego generała chodzi Różańskiego  skrzyp czy róża dużo niema różnicy

4,559

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

felek007 Przepowiednia Nostradamusa mówi "pozostałych opornych zwalczą; <<Renard>> i Generał Dyktator!" Nostradamus pisze o dwóch różnych osobach!!!

W jakim języku słowo "Renard" oznacza skrzyp? Dlaczego nie zdecydowałeś się na tłumaczenie z języka francuskiego? W języku francuskim to słowo oznacza lisa..

"Bastran,Uwodziciel,Głupiec i Chytry Lis,
to polska droga do władzy okrutnego Dyktatora"

Nigdy bym nie pomyślał że generał mało znany zwykłemu zjadaczowi chleba będzie startować na prezydenta.

Będzie startował? Skąd ta pewność?

Czy ewentualny start w wyborach prezydenckich od razu zamienia się w silny argument za tym, że jest to generał o którym pisał Nostradamus w przepowiedniach? Na jakiej niby podstawie? Która przepowiednia Nostradamusa mówi o tym, że generał ( późniejszy dyktator) będzie startował w wyborach i próbował legalnie objąć władzę w Polsce?

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2019-12-05 19:31:05)

4,560

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

MartimoCardoza napisał/a:

felek007 Przepowiednia Nostradamusa mówi "pozostałych opornych zwalczą; <<Renard>> i Generał Dyktator!" Nostradamus pisze o dwóch różnych osobach!!!

W jakim języku słowo "Renard" oznacza skrzyp? Dlaczego nie zdecydowałeś się na tłumaczenie z języka francuskiego? W języku francuskim to słowo oznacza lisa..

"Bastran,Uwodziciel,Głupiec i Chytry Lis,
to polska droga do władzy okrutnego Dyktatora"

Nigdy bym nie pomyślał że generał mało znany zwykłemu zjadaczowi chleba będzie startować na prezydenta.

Będzie startował? Skąd ta pewność?

Czy ewentualny start w wyborach prezydenckich od razu zamienia się w silny argument za tym, że jest to generał o którym pisał Nostradamus w przepowiedniach? Na jakiej niby podstawie? Która przepowiednia Nostradamusa mówi o tym, że generał ( późniejszy dyktator) będzie startował w wyborach i próbował legalnie objąć władzę w Polsce?

No niema z przepowiedni informacji że będzie kandydować a przejmie władzę zbrojnie w Polsce. Rzeczywiscie Renard z francuskiego to lis bije się w pierś. Nie chcę znów wprowadzać w błąd ale tym chytrym lisem na być jakiś kleryk czy były ksiądz a to świetnie pasuje do Pana Szymona Hołowni....