21

Odp: W to jestem w stanie uwierzyć

Nad Ziemię nadciąga potężna burza słoneczna
TSz / itar-tass.com, newsru.com

Nad Ziemię nadciąga najsilniejsza od 150 lat burza magnetyczna, spowodowana przez potężne wybuchy na Słońcu. Brytyjscy naukowcy ostrzegli właśnie rząd swojego kraju przed możliwymi konsekwencjami - informuje newsru.com.
Według ich prognoz, burza, który na pewno spadnie na Ziemię w ciągu półtora roku, może bardzo poważnie uszkodzić aparaturę elektroniczną, a także ważne systemy komputerowe.
Rząd Wielkiej Brytanii przygotowuje się, na podstawie specjalnego prawa o nadzwyczajnych sytuacjach, by w razie konieczności odłączyć prąd na terytorium całego kraju. Miałoby to zmniejszyć straty spowodowane burzą magnetyczną.
Jak podkreślają naukowcy, Słońce obecnie weszło w cykl zwiększonej aktywności, która osiągnie szczyt w 2012 roku. Według ich obliczeń, zapowiadana burza magnetyczna będzie przynajmniej 5 razy silniejsza niż ta z 1989 roku. Wtedy - jak podaje Itar-Tass - prądu zostało pozbawionych 6 mln mieszkańców kanadyjskiej prowincji Quebec.

si vis pacem, para bellum.

22

Odp: W to jestem w stanie uwierzyć

Został rok,dwa, gora trzy lata. Słonce wchodzi w hiperaktywnosc , niespotykaną do tej pory z która ludzie nigdy sie nie zetkneli, burze magnetyczne zaczynaja sie wzmagac. Wszystko wydarzy sie w ciagu paru lat i wszelkie zycie  na ziemi zginie.Ludzie nawet nie zdaja sobie z tego sprawy, nie ma przed tym ucieczki. To totalna zagłada ludzkosci na skale globalna

23

Odp: W to jestem w stanie uwierzyć

Nie zginie wszelkie życie, tylko to uzależnione od technologii i elekrtyczności...

si vis pacem, para bellum.

24

Odp: W to jestem w stanie uwierzyć

forum umiera!!!!!!Beket ratuj!!!:)

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

25

Odp: W to jestem w stanie uwierzyć

kolejna wielka plama i wyrzut koronalny :

http://www.spaceweather.com/

czy będziemy mogli podziwiać zorzę ? smile

si vis pacem, para bellum.

26

Odp: W to jestem w stanie uwierzyć

Największa erupcja na Słońcu od pięciu lat uderzy w Ziemię

Dzisiaj Ziemię zaczną bombardować naładowane cząstki wyrzucone w przestrzeń przez największy od pięciu lat wybuch na Słońcu - poinformowały władze amerykańskie.
Erupcja, która nastąpiła we wtorek wieczorem, byłą na tyle silna, że może zakłócić łączność satelitarną, działanie urządzeń GPS i sieci przesyłowych energii elektrycznej.
Przewoźnikom lotniczym zalecono zalecono zmianę tras ich samolotów tak aby nie przebiegały nad rejonami polarnymi. Zdaniem agencji NASA, astronauci przebywający w Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS) nie powinni być zagrożeni.
Według amerykańskiej Administracji ds. Oceanów i Atmosfery (NOAA), skutki erupcji zaczną być odczuwalne poczynając od czwartku, od godz. 13 czasu polskiego i potrwają aż do piątku.
Naładowane cząstki uderzą w Ziemię z szybkością 6,44 mln km/godz. i wywołają wyjątkowo spektakularne zorze polarne, które powinny być najlepiej widoczne w Azji Środkowej - powiedział Joseph Kunches z NOAA. Dodał, że obecna burza na Słońcu jest prawdopodobnie najsilniejsza od grudnia 2006 r.
Organizmy żywe na Ziemi chronione są przed wybuchami na Słońcu przez pole magnetyczne naszej planety.
- Nasilenie erupcji na Słońcu - ostatnia miała miejsce 23 stycznia - jest normalnym zjawiskiem związanym z 11-letnim cyklem jego aktywności, którego najbardziej intensywny okres powinien przypaść na rok 2013 - powiedział rzecznik NASA. Okresy wzmożonej aktywności następują na przemian z okresami "uśpienia" Słońca.

źródło: onet.pl

si vis pacem, para bellum.

27

Odp: W to jestem w stanie uwierzyć

Rewelacyjnie przygotowany scenariusz :
http://www.youtube.com/watch?v=KrdfdMCPsWE

przygotujcie sobie popcorn, film trochę trwa... wink

Ostatnio edytowany przez Beket (2012-06-05 19:52:00)

si vis pacem, para bellum.

28

Odp: W to jestem w stanie uwierzyć

beket ,jaja sobie robisz czy co?
zyjemy w Polsce no nie!!!!!!!!!!!!!!:)
prosze po polsku cos wrzucac smile
chłopie euro idzie...trrrrrrr;)

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "