21

Odp: BIBLIA a KONIEC ŚWIATA

pablodart możesz wierzyć w co chcesz masz do tego wolną wolę ale pozwól też wierzyć innym to co uznają za słuszne. Bo skąd wiesz że akurat to co Ty uważasz za słuszne jest prawdą. Bóg daje szansę każdemu człowiekowi i nie ważne kto kim jest bo Jezus przychodzi do ludzi chorych. Zdrowy nie potrzebuje lekarza. Ja staram się tylko tłumaczyć to co pisze w Biblii. Bo skoro Jezus jest nie potrzebny to po co pojawił się na Ziemi. Tak samo jest z Tobą. Gdybyś nie był potrzebny na tym świecie tobyś się nie narodził. Chyba to proste. Nic nie dzieje się bez przyczyny. Skoro ma być koniec świata to nikt tego nie zmieni, bo gdyby zmienił to słowa zawarte w Biblii okazały by się kłamstwem. Wtedy nie potrzebna byłaby Biblia. Ale skoro została napisana więc jest w tym jakiś cel. Jeśli chcesz wiedzieć ile mam lat to Ci powiem że 55. W jednym z filmów gość na prezent dostał baranka . Ja w młodości na prezent dostałem rybę , więc coś musi być na rzeczy. Tylko trzeba to zrozumieć.

22

Odp: BIBLIA a KONIEC ŚWIATA

zgadza sie:)
obejzyj sobie filmiki na youtubie : "ancient aliens"
zobaczysz ,ze biblia to nic innego jak opis kontaktów czlowieka z  "obcymi-bogami"  tutaj nasuwa sie slowo "elohim" tzn. ci którzy przybyli z' nieba pisane w mnogim znaczeniu jako przyklad zapiskow biblijnych. ,ktorych ktos kiedys widzial i opisal.
tak jest z kazda inna religia, kwestia nowoczesnego podejscia do tematu i troche logiki

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

23

Odp: BIBLIA a KONIEC ŚWIATA

michalesz... nie ma nic do Boga !!! ba.......nawet w niego wierze!!!!
ale zauwaz ,ze biblia jest strasznie z prefabrykowana na korzysc tych co dzisiaj uwazaja ,ze maja wieksze prawo do swietosci niz ty czy ja!!!!
chodzi mi o te czarne ropuchy co to w kieckach biegaja i suchaja w konfesjonale co tam im chcesz powiedziec.
Bóg  jesli istnieje nie sadze ,ze nas odwiedzil? póki co objawiali nam sie prorocy, Jezus, Mahomet itd....
ale ne chce ujac ci satysfakcji z czytania bibli, sugeruje jednak bys spojrzal na nia troche z innego punktu widzenia.
Obejzyj sobie te filmiki o ktorych ci pialem ,wiele kwestii nawiazuje do biblii ale bardziej pod wzgledem nauki i techniki.

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

24

Odp: BIBLIA a KONIEC ŚWIATA

W Biblii Jezus ganił faryzeuszy że robią nie to o czym mówią. Nawet w Biblii  w Księdze Ezechiela jest opis spotkania z obcymi. Na tamte czasy człowiek nie rozumiał wiele rzeczy o których dzisiaj wiemy. Boga nie trzeba szukać, bo Bóg jest w każdym z nas. Boga trzeba tylko wydobyć ze swojej duszy. Jeśli ufo jest na wyższym poziomie świadomości to u nich jest więcej Boga niż my mamy. I oni starają się wpływać na nas. Tak samo jak rodzice kształtują umysły swoim dzieciom. A co wyrośnie z takiego kształtowania to już inne zagadnienie. Tak samo jest ze śmiercią kliniczną. Po co mam się zabijać aby sprawdzić co jest po tamtej stronie. Wystarczy posłuchać tych ludzi co tam byli i dać wiarę , że to co mówią jest prawdą. Im więcej wiadomości na ten temat tym bliżej prawdy będziemy. Tak jak w matematyce. Im więcej danych tym wynik bliższy rzeczywistości.

25

Odp: BIBLIA a KONIEC ŚWIATA

o.k, doskonale Cie rozumiem, chce tylko poruszyc kwestie naszej wiary.
czyż nie jest tak ,ze Jezus był kosmita? albo tylko czlowiekiem?
a my go mylnie bierzemy za boga?
zauwaz ,ze narodzenie kazdej religii zwiazane bylo z kontaktem z jakas/jakimis postaciami, wszak zrozumiale jest to ze taki kontakt wzbudzal wsród ówczesnych tubylcow wielki podziw i zarazem strach!!!!
ktos, kto potrafi latac i ma inne niesamowite zdolnosci z automatu był brany poprostu za bóstwo.
Tak powstały w/g mnie religie,
co do smierci klinicznej to wiesz, byc moze cos po sierci jest ja chyba coraz bardziej jestem przekonany,ze nic nie ma. poprostu umierasz i nie masz juz zadnej świadomosci.
Oby bylo inaczej:)

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

26

Odp: BIBLIA a KONIEC ŚWIATA

Postać Jezusa jest zbyt mocno ugruntowana w świadomości ludzi aby można było coś w tym zmienić. Jedynie tylko wielki kataklizm może to zmienić. Bo jeżeli ma być Tysiącletnie królestwo Chrystusowe to to oznaczałoby że się zmieni. Po potopie ma pojawić się Wielki mąż duchowy , który wskaże prawdziwą wiarę w Boga. Mickiewicz opisał go jako CZTERDZIEŚCI I CZTERY.

27

Odp: BIBLIA a KONIEC ŚWIATA

byc  może,ale zauwaz ze ostatnie rewelacje mówiace ,że jest dowód ze Chrystus byl żonaty raczej ujmuja mu boskosci niz dodaja.
wydaje mi sie ,ze tylko twarde dowody zmienia cokolwiek a bedzie ich wiecej.

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

28

Odp: BIBLIA a KONIEC ŚWIATA

Witam,
Przygotowuję reportaż dotyczący końca świata 2012. Poszukuję chętnych, którzy zgodziliby się ze mną porozmawiać na ten temat. Nie chcę wykorzystywać czyjegokolwiek wizerunku, tylko poznać różne punkty widzenia na ten problem.
Wszystkich chętnych proszę o kontakt pod email holy.louise@gmail.com
Będę bardzo wdzięczna za rozmowę.

29

Odp: BIBLIA a KONIEC ŚWIATA

https://www.youtube.com/watch?v=0dWdsno … ure=relmfu

Wiek Ziemi

30

Odp: BIBLIA a KONIEC ŚWIATA

Populizm, tak samo można udowadniać błędne założenia Biblii...

tolerancja i obiektywizm

31

Odp: BIBLIA a KONIEC ŚWIATA

witam
a jakby tak spasować
4 pieczęć Rzym i koloseum: 1----1000
5 pieczęc mordy chrzescijan przez KK. Prześladowania: 1000--2000
6 pieczęć: 2000--?
7 sąd ostateczny

32

Odp: BIBLIA a KONIEC ŚWIATA

http://zmianynaziemi.pl/kategoria/pekniecie-ziemi

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

33

Odp: BIBLIA a KONIEC ŚWIATA

a jakby tak spasować
4 pieczęć Rzym i koloseum: 1----1000
5 pieczęc mordy chrzescijan przez KK. Prześladowania: 1000--2000
6 pieczęć: 2000--?
7 sąd ostateczny

anubis

Gdybyś tak dopasował pieczęcie to nie byłoby w tym żadnej logiki. Bo wtedy pieczęcie 1,2 i 3 byłyby przed narodzeniem Chrystusa. A Biblia wyraźnie podaje od jakiego momentu należy liczyć pieczęcie. Bo w Biblii pisze że tylko Chrystus może otworzyć pieczęcie. A więc od pojawienia się Chrystusa na Ziemi należy liczyć pieczęcie.

Po zatem gdybyś tak usytuował pieczęcie to gdzie wtedy umieścić 1000-letnie królestwo Chrystusowe. A gdzie umieścić rządy Szatana, bo po 1000-letnim królestwie Szatan zostanie wypuszczony. Więc muszą nastąpić także rządy Szatana.

34

Odp: BIBLIA a KONIEC ŚWIATA

michallesz2
Twoje wyjaśnienie jest świetne, ja nie mam takich zdolnosci i tylko na siłe wpasowałem w wydażenia.
Chrustus mógł istnieć już wcześniej, a na ziemie przyszedł jako człowiek
1 pieczęc pasuje do jego przyjścia tu sie zgodze.
a w moim podziele musiało by być tak
1 pieczęć Noe i potop tylko nie wiem czy to było ,-3000-- ,-2000
2 pieczęć Mojżesz wyprowadzenie izraelitów -2000---,-1000
3 pieczęć czasy Daniela -1000---,1
Twoje lepiej pasuje tylko co się dzieje za rządów szatana ma rządzić tylko 1260 dni (księga Daniela)

35

Odp: BIBLIA a KONIEC ŚWIATA

anubis

Nie można ot tak przypisać pieczęci do dowolnych dat. Każda pieczęć ma pewien symbol. Te symbole muszą pasować do określonych okresów. Jeśli u Ciebie jest:

1 pieczęć Noe i potop tylko nie wiem czy to było ,-3000-- ,-2000
2 pieczęć Mojżesz wyprowadzenie izraelitów -2000---,-1000
3 pieczęć czasy Daniela -1000---,1

Więc co ma wspólnego okres potopu za dni Noego do symbolu ŁUKU tej pieczęci.(głoszenie Słowa Bożego ) . Słowo Boże było głoszone dopiero po śmierci Chrystusa , a nie Noego.
Symbolem drugiej pieczęci są wojny światowe, wiec co ma wspólnego  wyprowadzenie Izraelitów z wojną.

Chrystus nie mógł być wcześniej. Ponieważ wcześniej prorokowano że ktoś taki pojawi się. Przyjście Chrystusa na Ziemię to nie jakaś tam błahostka, otwiera ono nową księgę w dziejach Ziemi w skład której wchodzi siedem pieczęci. I to właśnie jego przyjście otwiera tę księgę . A pierwszą pieczęcią tej księgi jest głoszenie Słowa Bożego.
Nawet sen Daniela mówi nam o tym jakie państwa będą wiodły prym na Ziemi w czasie trwania tych pieczęci. Tylko że sen Daniela obejmuje pieczęcie 3-7. A przed pieczęcią 3 Daniel widział WZBURZONE WIELKIE MORZE. Co może oznaczać że przed 3 pieczęcią będzie wielki potop.

36

Odp: BIBLIA a KONIEC ŚWIATA

byc  może,ale zauwaz ze ostatnie rewelacje mówiace ,że jest dowód ze Chrystus byl żonaty raczej ujmuja mu boskosci niz dodaja.

pablodart

Przecież po swojej śmierci trzeciego dnia zmartwychwstał. Biblia nie opisuje dalszych losów Jezusa.  Jezus ciągle mówił wszystkim że jest SYNEM CZŁOWIECZYM. Nigdy nie mówił że jest SYNEM BOŻYM. To inni tak go nazywali. Przecież każdy z nas może upodobnić się do Chrystusa. Nawet znalazłem pewien filmik na internecie który bardzo dobrze przedstawia sposób myślenia przeciętnego człowieka.

https://www.youtube.com/watch?NR=1& … ature=fvwp

Film warty obejrzenia.

37

Odp: BIBLIA a KONIEC ŚWIATA

Więc tak
po potopie wyszła tęcza to też łuk
izraelici musieli wywalczyć sobie miejsce w ziemi obecanej(a skoro to okres 1000lat mogły być inne wojny)niekoniecznie współczesne
Jezus w niebie,Bug go posłał na ziemie, chyba jako jego syn już istniał
ale ok jak już mówiłem dopasowywałem na siłe smile

pablodart
Co ma wspólnego boskość z posiadaniem żony?
Celibat to wymysł ludzki a nie boski i zostaał ustalony na synodzie dłuo po śmierci Jezusa
opinie są takie że głównie po to aby spadek biskupów i ksiezy przechodził na majątek papiestwa a nie rodziny kleru.W tym wypadku celibat był to obowiązek a nie działanie z własnego wyboru

38

Odp: BIBLIA a KONIEC ŚWIATA

anubis

Ty coraz lepiej zaczynasz kombinować ale logiki w tym wszystkim brakuje. Bo jeśli symbol ( łuk )  porównujesz do tęczy a przy tym zahaczasz o potop , to gdzie w tym wszystkim jest głoszenie słowa Bożego. Bo właśnie w Biblii jest wytłumaczona pierwsza księga i oprócz Słowa Bożego nic innego nie będzie.

39

Odp: BIBLIA a KONIEC ŚWIATA

Kłamstwo!? Bóg powiedział"nie znacie dnia ani godziny"

40

Odp: BIBLIA a KONIEC ŚWIATA

Bóg czy Jezus? wydaje mi sie że jest istotna róznica

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "