161

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze jak znajsdziesz czas to odpowie pan na pytania zadane przed przenosinami na to forum ?  wiem że próbował pan wysłać ten tekst wojna ma trwać 27 lat.Aco pan sądzi o dacie urodzin Mahdiego bo była dyskusja na ten temat;pozdrawiam

162

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:

Witam;

Znalazłem trochę czasu,więc zaczynam.
Na wstępie przypominam,że Michel Nostradamus interesował się również matematyką!
A więc zapewne interesował się również liczbą:”17”,która jest tak zwaną liczbą Fermata.
W roku 1640 Pierre de Fermat opisał właściwości liczby pierwszej do swojego przyjaciela,są to bardzo intrygujące wyliczenia!!!
Ten francuski matematyk żył w siedemnastym wieku(urodził się w 1601 roku)i to on zbadał właściwości tej liczby i ją matematycznie opisał!!!
Dlatego też tę  liczbę(17)nazywamy liczbą;”Fermata”!!!
A oto przykładowo:

F0=2 do potęgi 1+1=3
F1=2 do potęgi 2+1=5
F2=2 do potęgi 4+1=17
F3=2 do potęgi 8+1=257

Co z tego wynika;

A no: w/g T Pepina.

liczba F2=17
zatem ;m=8
więc:3 do potęgi 8+1=6562

6562/17=386!!!

Proszę  zwrócić uwagę na występujących tu wiele ciekawych liczb!

A więc liczby;5(5 letnia przyszła kadencja!)
Liczba;8 pontyfikat Benedykta XVI!
Liczba ;17(fermata) możliwe ,że 95 letni papież Benedykt będzie jeszcze żył,np;w klasztorze już jako nie papież kiedy zostanie ogłoszona kadencyjność przyszłych wg mnie już jako ostatnich papieży!
Liczba 6562 również może mieć jakieś znaczenie np. wg kalendarza żydowskiego liczonego od tak zwanego stworzenia świata,obecnie trwa rok 5773,a wg miesiąca;Nisan;marzec/kwiecień ma się zacząć rok;5774.
Liczba386 jest również bardzo ważna może ona dotyczyć wybuchu i trwania III Wojny Światowej,bo jeżeli od  roku 2021 odejmiemy 386 lat to będziemy mieli rok;1635 ,a więc bardzo ciekawych i intrygujących rządów papieża Urbana VIII i Wojny 30 letniej pomiędzy katolikami i protestantami!
Jak wiemy M Nostradamus pisał również o wielu naukowych i technicznych odkryciach,ba!podawał również autentyczne,lub bardo podobne nazwiska odkrywców!
Czy mógł więc zaznaczyć w swoich centuriach przyszłe odkrycie(w następnym wieku)Fermata i jego liczbę 17 robiąc powiązania ze straszną przyszłą wojną trzydziestoletnią i pontyfikatem Urbana XVIII !
Czy M Nostradamus w swoich przepowiedniach w sposób”JANUSOWY”powiązał straszną europejską wojnę 30-letnią(wyginęło ponad połowę ludności Europy!) z wieku XVII z III Wojną Światową również straszną pomiędzy Islamem i CHRZEŚCIJAŃSTWEM w wieku XXI!?
Wg mnie przepowiedniami M Nostradamusa nie powinni zajmować się laicy!
O tym i wielu innych sprawach jutro!
Przemyślcie to!
Pozdrawiam;
Atraktor

Atraktorze,

Gdybym bimbał na matematyce pewno pochylił bym głowę z uznaniem. Ale było inaczej. Moim zdaniem to mocno naciągana interpretacja. Idąc dalej, stosując indukcję matematyczną udowodnimy twierdzenie Goldbacha o liczbach względnie pierwszych... itd itd. Można, równie dobrze przypisać do przepowiedni wymiany piramidy w Gizie i ich wzajemne zależności. Nie przekonuje mnie to.

Czy możesz mocniej uzasadnić.

Przypominam się z wcześniejszym pytaniem, o potencjalne ciała niebieskie (znane), które mogą spowodować katastrofę kosmiczną, która przerwie bieg 3WS.

Pozdrawiam,

163

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

O ile wiem Nostradamus podał datę odkrycia klucz do swoich przepowiedni  i ponoć ma to być po IIIWŚ?

164

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

czyli sie nie dowiemy smile

165

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Cześć. Zarejestrowałam się tu ponieważ chciałabym się dowiedzieć co myślicie o dacie rozpoczęcia tej IIIWS. Jest to niby rok dający trójkę więc 2019 również daje trójkę 2+1+9=12=1+2=3 i niestety nie jest za daleko. POZDRAWIAM

166

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam wszystkich.
Genralnie pisalem swoj post pod forum gazety p. alemysle, ze nikt mi nie wezmie za zle jesli i tutaj sie opublikuje;). To forum znalzlem przez przypadek, jakies sledzenie odnosnikow itd. szczerze mowiac jakies 3 tygodnie temu tutaj zawitalem;)
Jako, ze w tym miesiacu pracuje na nocki i akurat mam wolne miedzy shiftami wiec siedze bezmyslnie praktycznie przegladajac internet(taki urok pracy na zmiany, w nocy spac sie nie chce;) i w zwiazku z ostatnim(abdykacja papieza) duzym ruchem na forum i wieloma roznymi skad inad wysnuwanymi przypuszczeniami, nasunelo mi sie pare mysli, ktore mnie juz mecza od jakiegos czasu;).
Sledze to forum praktycznie od poczatku ale sie malo udzielalem dotychczas bo uwazalem, ze sa tutaj inni o wiekszej wiedzy w tym temacie wiec sie nie wychylalem. Caly ciag zdarzen opisany przez Arteuze od samego poczatku bardziej traktowalem jednak jako luzna interpretacje przepowiedni Nostradamusa niz jako wyrocznie jedyna. Mimo tego, ze naprawde podziwiam jego zaangazowanie w tym temacie i lata pracy spedzone nad tym tematem. Niestety nie pasowala mi tutaj jedna i to zasadnicza rzecz - interpretacje Arteuzy byly (jak dla mnie) za dokladne. Przepraszam bardzo, ale jesli by przyjac jego interpretacje za prawdziwe, to okazuje sie, ze mamy pierwszego w historii - od 500 lat- znawce Nostradamusa, ktoremu udalo sie zlamac kod. No juz bardziej dokladniej to przebiegu III wojny swiatoej nie da sie opisac, chyba mi to przyznacie. Przynajmniej takie odnioslem wrazenie czytajac to forum i zachwyt co niektorych nad Arteuza.
Rozumiem, ze przyjal on w tych interpretacjach jakies zalozenie poczatkowe i dlatego MOZE pozniej sie sam uwiklal w swoja retoryke, mowiac krotko i jednak chyba lekko nieprzejrzyscie, sam sobie dal sie podejsc.
I tutaj nasuwa mi sie znowu mysl, ze gdzies juz czytalem, ze przepowiednie Nostradamusa nie beda odczytane przed rokiem 25xx (wiem, ze jako nastolatek czytalem dosc pokazna ksiazke z jego przepowiedniami i tak to pamietam. Wybaczcie jesli sie myle, minelo kilkanascie lat od tamtego czasu a w domu bywam rzadko(od 7 lat emigracja na wyspach-Irlandia;) i nie mam mozliwosci sparawdzenia tej informacji w najblizszym czasie;) - w domu ciagle mam to ksero tamtej ksiazki( i tutaj mi sie przypomnialo, ze autor podal jakis czterowiersz z ktorego wynikalo, ze odczytanie jego(Nostradamusa) przepowiedni nastapi w jakims tam okreslonym konkretnym czasie, z tego co pamietam to 25xxalbo 23xx- aczkowliek moge sie mylic - prosze Atraktora o sprostowanie ) W tym miesjcu moj uklon dla ATRAKTORA, ktory raczyl mi zwrocic uwage jakis czas temu na moj poprzedni wpis i ta sama watpliowsc, ze prawdopodobnie sie myle. Moze tak byc, nie wykluczam tego bo z tego co widze, masz duzo wikesze pojecie w temacie niz ja. Jak juz zwrocilem uwage na poczatku niestety nie czuje sie tutaj autorytetem w temacie w przeciwienstwie do Ciebie Atraktorze. Ja tylko pragne zaznaczyc swoja obecnosc i swoje watpliwosci na tym forum w jakis sposob.
Po drugie uderzylo mnie bardzo wyraznie w ciagu ostatnich dni to jak rozne interpertacje mozna wysnuc z jednego czteroweirsza Nostradamusa. Chozi mi tutaj o czterowiersz z papiezem i ta feralna liczba 17. Jakze rozne interpretacje mozna wysnuc. Do momentu kiedy Benedykt XVI(a widzialem juz tutaj wpisy ze benek abdykuje... itd, nie rozumiem tego, nawet jesli ktos jest ateista to chyba nie znaczy z gory, ze trzeba obrazac katolikow - chcialbym do tej odwaznej osoby co tak pisala zaapelowac, jak by sie zachowala w pokoju pelnym muzulmanow mowiac ze mahcio to moze tez abdykowal albo w ogolego nie bylo albo zajadal sie swinina - pewnie by juz rura zmiekla w tym przypadku(jakby mu maczeta w plecy grozila;). Wiec zachowujmy te same standarty w roznych kultorach skoro sam nie jestes w zadnej a przynajmniej sie nie przynajesz do zadnej).
Wracajac do tematu, ten ostatni mocno cytowany czterowiersz dotychczas byl interpretowany ze po 17 latach itd itp zasiadzie nowy papiez itd. I nikt nawet nie zajaknal sie ze moze byc inaczej a tu nagle gruchnelo wiadomoscia i trzeba naciagac na sile. Pisze, ze trzeba naciagac na sile bo nagle to juz nie 17 lat a moze 7 lat 10 misiecy albo podzielmy ilosc dni pontyfikatu przez cos tam albo doajmy i zacznijmy liczyc od nowego wyboru. A moze swiety Malachiasz mowil o wiekszej ilosci papiezy niz tylko tych numerowancyh. A moze widzial to jeszcze inaczej;)
Krotko mowiac bo sie rozpisalem, podsumuje swoje przemyslenia. Jednak chyba osobiscie wierze, ze nie bedzie tak latwo i da sie rozszyfrowac wszystko ladnie i pieknie. bardziej mi tu pasuje mysl, ze przez Nostradamusa zostalismy ostrzezeni mniej wiecej co sie stanie<(bardziej mniej niz wiecej>, bo jesli brac pod uwage to co sie niby ma stac(III wS + asteroida w atlantyk i praktycznie koniec swiata) to na jakies najblizsze 200 lat mamy pozamiatane i bedziemy kozy kijami gonic(o ile ktos bedzie mial kozy) a nie w kosmos latal i kraine wiecznej szczesliwosci uprawial. A jesli po takiej opisanej przez Arteuze III WS mniej wiecej na przelomie 21w - bo niby dokladnie nie wiemy , moze to sie zaczac w 2014, 2021, 2030, albo i pozniej i trwac 27 lat to pod koniec 21w nie bedzie co zbierac. Oczywiscie nie wspominam tutaj, ze jakies GMO, chore szczepionki, NWO, szatan, kontakt z obcymi w XXIIw - bo raczej woleliby sie z anmi skontaktowaci ostrzec niz z pastuchami koz za 100 lat)

167

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Schock79 2014?myśle że to za wcześnie. Tomoże być data powstania Talibanu.i dekaady superteroryzmu. Jeśli Mahdi jusz działa politycznie to on nigdy nie ustąpi dopóki nie znisczy zachodui nie przejmniee władzy nad Talibami ;pozdrawiam

168

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Prawdę powiedziawszy ja też czytałem form GP prawie od początku ale nie pisałem mniej więcej z podobnych pobudek, ale nie wytrzymałem jak pojawił się Atraktor i trolostwo rzuciło się na niego jak wilki na obiad. Porostu nie mogłem go nie ostrzec przed tym chamstwem które tam się gnieździ. Ale  wracając do tematu odnośnie Arteuzy na pewno go czytałeś więc powinno ci się żucić w oczy ze jego praca nie opierała się tylko na Nostradamusie ale jego centurie użył jako fundamentu na którym budował opowieść podpierając się jednocześnie innymi wieszczami czy przepowiedniami min. III przepowiednia Fatimska, Malachiaszem, Ojcem Pio, Bodajże Śpiącym prorokiem z USA

cyt. Arteuza:

„Bardzo się cieszę, że zaczyna być dyskusja w tym temacie, również krytykująca przedstawiane tu
przeze mnie tłumaczenia. Powtarzam, że nie jestem jasnowidzem - jestem tylko miłośnikiem i
badaczem przepowiedni, również innych jasnowidzów, w tym polskich, także słynnych u nas:
Wernyhory, czy księdza biskupa Cieplaka, ciekawe są też przepowiednie przekazane dzieciom w
Fatimie, Medjugorie, przepowiednie w La Salette w Akicie (Japonia) itd. Przypominam również, że
jedne centurie Nostradamusa są stosunkowo jasne i ich interpretacja jest właściwie zgodna. Ale
oczywiście większość ok. 3/4 jest różnie interpretowana.
Na chwilę odejdę od wizji Nostradamusa, a przytoczę obszerny wierszowany fragment biskupa
Jana Cieplaka (1857-1926) dotyczący losów Polski, w której mowa jest o wydarzeniach, jakie
miały już miejsce w naszej historii. Zawiera ona także wizje potęgi POLSKI (po III wojnie
światowej), którą przewiduje i Nostradamus i inni prorocy - praktycznie wszyscy. Również
przepowiednie innych wizjonerów (o nich też będę pisał), jak np. nieżyjącego już Edgara Cayce'a
(Amerykanina), przewidują potęgę Polski. Będę też wspominał o przepowiedniach świętego
Malachiasza dotyczącego papieży, Sybillach, Księdze Daniela, Biblii i innych świętych księgach
itd. smile  „

„Oczywiście przepowiednie Nostradamusa będę przeplatał innymi tekstami jasnowidzów, opisami w
świętych księgach różnych religii i tak jak już pisałem wizjami z miejsc świętych, czyli tzw.
"Maryjnych".”



  i wielu innymi. Ogrom tej pracy zachwyca właśnie dlatego że Arteuza połączył te wszystkie przepowiednie bazując na Nostradamusie w spójny ciąg wydarzeń dotyczący niedalekiej przyszłości. Ale zawsze jest jakieś ale nigdy nie napisał że wie na pewno jak przebiegną te wydarzenia o ile pamiętam była dyskusja na temat wydarzeń 2 lata temu że chodzi pewnie o Binladena w centuriach a okazało się że Binladen został zabity więc lipa Pamiętam tą dyskusje na temat konkretnej centurii ale nie mogę jej znaleźć jak trafie to dołączę.


cyt. Arteuza:

Chcę podkreślić, że jeszcze 30 lat temu, kiedy byłem na zjeździe miłośników twórczości
Nostradamusa, to jest w roku 1979, kiedy to w Polsce rządził Gierek, istniał ZSRR, w biednych
Chinach trwała rewolucja kulturalna, w Korei Północnej (biednej jak mysz kościelna) trwała
dyktatura wojskowa, a słabe państwa arabskie bite przez Izrael liczyły na wsparcie mocarstw.
Niektórzy te centurie, które wam tu cytuję po prostu ośmieszali. Mówili - jaki Wielki Taliban - skąd
on się bierze? - użyje broni atomowej - skąd będzie ją miał ten zacofany Pakistan zdruzgotany po
klęsce z Indiami? Przecież dwa nuklearne supermocarstwa USA i ZSRR jeszcze przynajmniej przez
100-lecie lub dwa będą ze sobą rywalizowały - CO TEN NOSTRADAMUS MAJACZY O
JAKIMŚ TALIBANIE, POTĘŻNYCH gospodarczo i militarnie CHINACH, UPADKU ZSRR itp.
itd.? Ale historia lubi przynosić niespodzianki. Teraz piszą do mnie jak się mylili.
NOSTRADAMUS ZNOWU POKAZUJE SIŁĘ SWOICH PROROCTW!!!



Kłopot z Nostradamusem polega na interpretacji jego centurii i ( z tego co zauważyłem) z precyzyjnym odczytaniem. Szyfr jężeli jest to zna go tylko on a my dopiero rozumiemy centurie jak dokonają się wydarzenia i wtedy można ja dopasować. Tak jak z Benedyktem wydawało się że ta centuria jest na temat obecnego Papieża i klops niby wszystko pasowało a tu lipka więc teraz karzdy kombinuje dodaje i odejmuje mnoży i dzieli bo Nostradamus się nie myli żeby dopasować do aktualnych wydarzeń ale nie ma pewności że ta centuria dotyczyła Benedykta a nie innego przyszłego Papierza nie ma pewności i tu tkwi szkopuł z Nostradamusem nigdy nie ma pewności dopóki się nie wydarzą konkretne sytuacje, przynajmniej ja tak to widze.

Pozdrawiam

169

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Jesli nie bedziemy szukali to nie znajdziemy.
Dlatego wlasnie trzeba stale dokonywac interpretacji.
Potem konfontowac je z faktami.
Jesli sie nie pokrywaja dokonac korekty czyli tego naciagania.
Na podstawie korekt dokonac nowych inerpretacji.
Jesli interpretacje sie sprawdza oznaczac to bedzie ze jestesmy na dobrej drodze do odnalezienia klucza.
Nawet jesli ma sie to stac za lat 200 to prace , ktore ludzie "bystrzy" jak arteuza , andy collins, atraktor czy inni sa kolejnymi kroczkami , ktore zblizaja "ludzkosc" a nie "nas" (jako dana spolecznosc czy generacje) do celu.

Bardzo mi przykro ,ze ja nie posiadam takiej wiedzy jaka maja pozostali i nie moge brac czynnego udzialu w interpretacjach.
Mimo to temat bardzo mnie fascynuje.
Narazie staram sie go zrozumiec i poukladac w glowie dotychczasowe interpretacje.

170

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

CZY ASTEROiDA Minie ZIeMIĘ Czy UDerzy DZiŚ Wieczorem?

171

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

W Rosji kilka głazów uderzyło na URalu

172

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Kilka filmików i zdjęć: http://koniecswiata.info/2013/02/deszcz … zelabinsk/
To na prawdę robi wrażenie...

173

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze wojna trzydziestoletnia dzieliła się na cztery części Czeski  Duński Szwedzki Francuski 3 wojna światowa też będzie się dzielić na części przed i po katarofie zderzenia ciała kosmicznego; akurat wojna trzydziestoletnia to jeden zmoich ulubionych frgmentów Histori dużo czytałem o tej wojnie. pozdrawiam

174

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam;

Oczywiście ,ze wojna 30 letnia w Europie która miała miejsce w latach 1618-1648 to był wiek XVII więc się po prostu pomyliłem,mam ostatnio mało czasu ,bo muszę załatwiać sprawy powypadkowe(stłuczka samochodowa) i na dodatek żona mi się rozchorowała,więc piszę szybko i się po prostu mylę,a tekstów nie sprawdzam dokładnie z wyjątkiem spraw podstawowych.
Cesarz Rzymsko-niemiecki(Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego)Karol V budował potęgę dynastii Austriackiej (Osterreich-Wschodnia Rzesza) ,był jej arcyksięciem ,został też między innymi królem Czech,Neapolu a przede wszystkim królem Hiszpanii z jej posiadłościami w Europie -głównie Niderlandy i posiadłościami zamorskimi głównie w Ameryce.
Myślę,że Arteuza wiele spraw dotyczących wizji i przepowiedni M Nostradamusa (tych podstawowych)odczytał prawidłowo,ale te 10% między moimi,a jego interpretacjami o których pisałem to głównie to,że ja wziąłem na poważnie pracę historyka Rogera Prevosta pod tytułem"Nostradamus,le mythe et la realite"!
Otóż Prevost udowodnił,że Nostradamus odnosi się w dużej mierze do czasów minionych,które można zinterpretować bez trudności.Kiedy sekretarz Nostradamusa Chavigny wydał w roku 1594 pierwszy ze swoich czterech traktatów(na podstawie licznych notatek,opatrzył gotytłem;"La premiere face duJanusfrancois"-czytaj"Pierwsze oblicze francuskiego Janusa!
M Nostradamus zanalizował wiele wydarzeń historycznych od czasów starożytności i zwrócił uwagę,żepodobne wydarzenia historyczne w podobny sposó choć o szerszym zasięgu siępowtarzają!!!
Można powiedzieć,że w historii następuje tzw:CYKL DZIEJÓW!
Niektórzy tutaj chwalą M Nostradamusa jako "świetnego wybitnego astrologa",któremu jakoby ta wiedza pomagała w pisaniu przepowiedni!
Otóż nic ,a nic w tym prawdy(pisałem już o tym),że M Nostradamus był raczej słabym astrologiem(tak jak Nostradamus Młodszy-dlatego uważam,że to ta sama osoba)-,a wyraz tej słabości opisał w roku 1993 Pierre Brind'Amour kanadyjski historyk z Ottawy(stolicy kraju) w swoim chyba przełomowej pracy zatytułowanej;"Nostradamus Astrophile".
Są oczywiście inne prace krytykujące wiedzę astrologiczną Nostradamusa jak np praca Bernarda Chevignarda".
Jest natomiast także wiele prac które zajmują sę zjawiskami paranolmarnymi-opisującymi tzw;zjawisko nadprzyrodzonego"trzecie oka",które twierdzą,że M Nostradamus takie nadprzyrodzone zdolności posiadał!I o tym właśnie chciałem pisać,ale to niektórych strasznie wzburzyło widząc w tym moim pisaniu"rękę szatana"lub propagowanie różnych ideologi sprzecznych z chrześcijaństwem.
Zapomnieli tylko o jednym,że szatana trzeba znać,żeby się przed nim dobrze chronić!
Albo więc chcemy wiedzieć wszystko,albo stawiamy sztuczne granice w posiadaniu wiedzy!
Dla mnie (z wiedzy którą posiadam)wynika jednoznacznie,że M Nostradamus był świetnym:matematykiem,astronomem,matematykiem i lekarzem znał też dobrze religie starożytności oraz ;Judaizm,Chrześcijaństwo i islam,a także jak już pisałem wiele języków bo po prostu lubuił rozmawiać w wielu,uczył się przede wszystkim nie tylko łaciny,ale też greki,staro-hebrajskiego,aramejskiego,akadyjskiego,koptyjskiego i innych.
Jean de Chawigny -sekretarz Nostradamusa w swoim dwunastoksięgu zatytułowanym:"Recueil des Presages prosaiques de M.Michel de Nostradame" wymieni łaż 6338 przepowiedni Wizjonera Wszechczasów.
Dlatego Arteuza miał racje broniąc się przed nienawistnymi krytykami jego pisania o Nostradamusie,że znane centurie Nostradamusa to tylko mały wycinek jego twórczości,bowiem wraz z innymi tekstami i wydaniami w tym autorstwa (jak już pisałem tzw:Noostradamusa Młodszego jest ich chyba ponad 13000 (trzynaście tysięcy)!
Alamanachy i Prognostyki z ówczesnych to doskonała wiedza o przepowiedniach M Nostradamusa!
Aby znać prawdę o nim i jego przepowiedniach trzrba tą wiedzę poznaćw całości,a nie tylko w małych fragmentach,a póżniej tych którzy ją znają dobrze krytykować-nie wiedząco tym,że się po prostu w oczach badaczy znawców twórczości Nostradamusa ośmieszają!
Dla mnie podstawowymi informacjami o M Nostradamusie-włączając w to tzw:Nostradamusa Młodszego są trzy rzeczy:
1.znajomość prawie wszystkich przepowiedni autora-ów,
2.przyjęcie tzw:hipotezy Janusowej,która stanowi podstawę do interpretacji dzieł Nostradamusa,
3.dogłębna znajomość życiorysu M Nostradamusa

Dla mnie jednoznacznie wynika,że z centurii Nostradamusa tak szeroko opisywanej i znanej wynika,że ,że Benedykt XVI po 8 letnim pontyfikacie będzie żył jeszcze 9 lat -będzie zasiadał na stolcu papieskim-dlaczego M Nostradamus nie napisał na tronie jak niektórzy tłumaczą jego centurie,tylko na stolcu?
Bo właśnie w drugiej części będzie to nie tron ,a stolec papieża "seniora"!
Te 8 i 9 lat dają w sumie 17 lat!
Jest też prawie pewien,że papieżem zostanie Włoch i myślę,że będzie to Piotr Rzymski,a po nim przyjdzie na krótko Piotr Rzymski II -Zobaczymy czy mam rację-sam jestem ciekaw!

Przed i w czasie wojny 30 -letniej były bardzo ciekawe zjawiska astronomiczne-teraz też są!
Jestem pewien,że pisząc o wydarzeniach III Wojny Światowej nostradamus w sposób "janusowy"połączył je z wydarzeniami z Wielkiej Europejskiej Wojny 30 letniej XVII wieku.

Te tematy rozwinę na innym forum,na którym piszę.
Może od czasu do czasu coś tu skopiuję .
Zastanowię się też nad założeniem nowego tematu na forum "GP" pod nazwą-
"Kosmologia,a religia i przepowiednie"-jeszcze się zastanowię.

175

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Jeszcze jedno zapomniałem napisać;
Karol V abdykował tak jak Benedykt XVI i nikt się tego nie spodziewał!
Należy więc dogłębnie poznać okres sprzed wybuchu wojny 30 letniej ,oraz jej przebieg,bo na pewno spora część wydarzeń w sposób janusowy będzie powiązana z wydarzeniami obecnymi poprzedzającymi III Wojnę Światową i jej póżniejszy 27 letni przebieg!

Atraktor.
ps;O tym już na innym forum.

176

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam;

Niedługo(jeszcze dzisiaj)rozwinę ten temat,ale już tylko na tym forum!
Przepraszam za różne stylistyczne i inne błędy ale na forum 'GP" pisałem szybko i przed wysłaniem nie sprawdziłem tekstu.
Tym artykułem chciałem piszącym tam pokazać jak mało wiedzą o M Nostradamusie i jak pochopnie go oceniają.

Pozdrawiam Serdecznie:

Atraktor

177

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam na forum, co do następnego papieża

Luis Antonio Tagle - w herbie Filipińczyka widnieje święty Piotr, "Petrus Romanus"

Może o to chodziło Nostradamusowi..

178

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze tak sobie pomyślałem że abdykacja może nie przeszkodzić podpisaniu haniebnego pokojuz mahdim w imieniu urzeędującego papieża i jeszcze jedno pytanie czy napisze pan odpowiedż na pytania przed przenosinami na to forum pozdrawiam

179

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Krótko:

Do "nostry";

Możliwe ,że to będzie ten filipińczyk,ale chyba o tym wiedział tylko sam Nostradamus!
Ja myślę ,że to będzie raczej Włoch,ale może masz rację kto wie,bo faktycznie w herbie Filipińczyka(nazwa kraju od Filipa króla Hiszpanii)widnieje Święty Piotr pierwszy apostoł chrześcijan!
Wiemy przecież,że Nostradamus bardzo lubił wszystko gmatwać-jak to np:nastąpiło z Benedyktem XVI!

Pozdrawiam

180

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

do "dmoxa"

W/g mnie Benedykt XVI na pewno był tzw:"papieżem oliwki"(ma w herbie oliwkę) w/g listy Świętego Malachiasza,o której (liście) zdeklarowani ateiści twierdzą,że to fałszerstwo z XVI wieku co w/g mnie jest ewidentną bzdurą bo brak jest merytorycznych i formalnych dowodów.
Wydaje mi się,że Mahdi podpisze haniebny traktat ale z Piotrem Rzymskim II-może dożyjemy to się przekonamy.
Jeśli chodzi o zadawanie pytań to proszę je zadawać na tym forum,bo raczej tylko tu będę odpowiadał.
Tam mnie żle potraktowano,widocznie po to żeby mi zamknąć usta i dałem się niestety (przyznaję)wyprowadzić z równowagi co czasami mi się niestety zdarza,bo chyba mam trochę inny charakter jak np:Arteuza.
Ten artykuł.który tam napisałem,a tu skopiowałem to wyjątek-następnym razem będzie odwrotnie,a może już tym razem w ogóle jeżeli sytuacja się powtórzy.
Mam nadzieję,że może przynajmniej część forumowiczów z forum "GP',którzy piszą bardzo ciekawie i chcą naprawdę dyskutować,a nie przeszkadzać to się tu przeniesie.
Zobaczymy!
To forum tak czy owak będzie głównym na którym będę się wypowiadał

Pozdrawiam