301

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Julek Benedykt XVI będzie miał swój tytuł dożywotnio. Do końca życia będzie Benedyktem XVI. Dodatkowo będzie posiadał tytuł Emerytowanego Biskupa Rzymu. W tej chwili trwają tylko spory czy będzie kardynałem, czy też nie oraz w jaki kolor szaty będzie ubrany, na pewno nie w biały.

302

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

do rafalkutno A co by było gdyby Benedykt XVI  teraz tj. przed 28 II stwierdził że jednak zostaje na urzędzie? Może cofnąć swoją decyzję czy już za późno?

303

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Może, ale raczej na pewno tego nie zrobi. Ośmieszyłby się w ten sposób, no bo jak by to wyglądało? Nie mam siły do sprawowania urzędu... po tygodniu jednak odzyskałem siły? To tak jakby jakiś polski minister złożył dymisję na ręce Tuska, a potem powiedział: Panie premierze, jednak się wycofuję z tej dymisji, będę dalej ministrem. Tu mogą być różne odczucia, ja przynajmniej takbym to odebrał. Jak to powiedział kiedyś L. Miller "prawdziwego mezczyznę poznaję się nie po tym jak zaczyna tylko jak kończy". Pozdrowienia

304

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Persage 11 45 3 i Persage 11 45  8   mówią o dalszym losie Półwyspu Koreańskiego

305

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

polecam na you tubie Notsradamus Iran Prophecy tam są filmiki gdzie ktoś gra Notsradamusa bardzo fajne;

306

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do dmox czy mógłbyś wklejać persage bo sama numeracja nic mi i innym czytelnikom tego forum nie mówi
Do rafalkutno dziękuje za informacje o kardynałach wybierających papierza

307

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

tekst przetłumaczony w internecie
Niektóre z tych proroctw, jak ten, który odwołuje daty października 1727, nie są oczywiście odnosząc się do obecnej konfrontacji. Inni jednak są niesamowicie podobne do dzisiejszych wydarzeń.

Wieku 5, czterowiersz 25:

Arab książę Mars, Słońce, Wenus, Lew,
Zasada Kościoła podda drogą morską:
Ku Persji bardzo blisko milion ludzi,
Prawdziwy wąż zaatakuje Bizancjum i Egipt.

Wojna w dzisiejszym Bliskim Wschodzie została już wykreślona przez różnych narodów zaangażowanych. Oto jak nowoczesny scenariusz dni ma rozegrać - Izrael rozpoczyna strajk, ewentualnie jądrowej, Iran, aby wyłączyć swój potencjał nuklearny. Iran reaguje przeprowadzania ataków na Izrael i USA sojusznika Turcji, jak Iran stwierdził już to zrobi, jeśli zaatakowany. Amerykańskich przewoźników i okręty wojenne będą ataków na Iran z Zatoki Perskiej. Rosyjski statek wykonany anty-rakiety zostaną wykorzystane przez Iran do wykupienia US Navy. Wojska NATO rozmieści w Turcji w celu ochrony ich sojusznika. Milion-man Iranian-backed armia będzie maszerować przez Iraku sojusznika Iranu, i do Izraela i Turcji. Izrael podczas Nostradamusa, była kontrolowana przez Egipt i nazwie Bizancjum Turcji.

Ten czterowiersz dosłownie literuje Iranu już podaną reakcję zbrojną w przypadku ataku przez Izrael lub USA. Rozważyć inną uderzającą obserwacją. Wspólnym tematem wielu z powyższych przepowiedni Nostradamusa jest utrata floty marynarki amerykańskiej. Sprawozdania obejmują: "zasada Kościoła ulegnie przez morze", "wielkie miasto będzie rozdrażniony przez wody", "szef Scotland z sześciu Zniewolony Niemczech Wschodnich marynarzy", "trzyrzędowiec flota przeciwko Mahometan ludzie "," Długi odpoczynek w wielkim porcie Jońskich "," nie będą mieć flotę powodu Wenecjan ". Linie te nie są z całej kolekcji Nostradamus "albo. Są tylko z czterowierszy, które wymieniają Persję / Iran.

Najbardziej haunting czterowiersz pochodzi jednak od przeszukania wytypowanych skupionych wokół słowa "Nostradamusa arabskich", jak w Arabii Saudyjskiej:

Nostradamus Wieku 6, czterowiersz 44

W nocy pojawi się dla Rainbow Nantes
Przez morskie sztuki będą budzić deszcz:
W Zatoce Saudyjskiej wielkie floty pogrąży do dołu,
W Saksonii potwór narodził się z niedźwiedziem i siać.

Pierwszy, Nantes jest regionem Francji. I wielu z przepowiedni Nostradamusa dotyczących Persia, wojny i Nowym Miastem, także odniesienia do Francji, "Ci (działania) rozpoczął się we Francji zakończy tam", "Francja jest oskarżony o zaniedbania przez jej pięciu partnerów" itp. Francja po stronie zachodniej, razem z Egiptem na Wschodzie, od dawna stosowane i uznane za sprawiedliwego i bezstronnego pośrednika w negocjacjach pomiędzy kul dwóch regionów, religii i rządów. Nostradamus sugeruje, że w tej kolejnej konfrontacji, Francja będzie jakoś dać jej partnerów, 5 z nich, w dół.

308

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Faktem jest, że podczas gdy USA spędził swoją energię i pieniądze rozwijający lotniskowców i towarzyszących powietrznych Ameryki wrogowie spędził ten czas rozwoju anty-rakiet statku, który mógłby zniszczyć cały lotniskowiec w mgnieniu oka.

Należy również pamiętać, transfer technologii najlepszych amerykańskich rakiet tajnego do Chin w 1990 roku przez prezydenta Clintona. Przeczytaj Whiteout prasowy Timeless artykułu "Jak Chiny podbił Ameryki" o szczegóły. To pozwoliło Komunistyczne Chiny i jej sojuszników, aby przyspieszyć przeszłości USA w technologii rakietowej, pozwalając Chinom być pierwszym krajem, który z powodzeniem używać broni w przestrzeni kosmicznej. To jest fakt. I z polecenia Chin i Rosji w zbrojeniach rakietowych nad USA, pierwszy strajk każdym wrogiem USA będzie na satelitach amerykańskich, przez co cały United States Military głuchy, niemy, niewidomy i nieruchome.

Jeśli Nostradamusa przepowiednie są prawdziwe, wydaje się 16-wieczny prorok ostrzega Amerykę, że jeśli dojdzie do wojny z Iranem i całego świata muzułmańskiego i arabskiego, jego flota będzie na dnie Morza Arabskiego, a setki tysięcy amerykańskich żołnierzy stacjonujących na Bliskim Wschodzie będzie otoczony, cut-off i ubitych, tysiąc mil za liniami wroga.

Chociaż amerykański autor nie lubi wyobrażać sobie, że bardziej niż kolejnego dumnego obywatela USA, jak ostrożny mistrza wojny Sun Tzu sugerowałoby, lub żąda raczej, że bierzemy pod uwagę wszystkie możliwości i ostrzeżenia. Albowiem jak nauczał Sun Tzu, "wygrać bitwę przed walczyć", a "tylko bitwy walki masz pewność, wygramy".

Ponadto, jako całe życie studenta Sun Tzu, Nostradamus i inni, to autor może powiedzieć z całą szczerością, Bóg dał wolną wolę człowieka. To znaczy, że nic nie jest wyryte w kamieniu. Choć nasz los jest składane w jednym wynik dzisiaj, mamy to w naszej mocy, aby zmienić nasze przeznaczenie. Najtrudniejszą częścią jest poznanie pokory, aby uczciwie przyjrzeć się obecnej sytuacji i mieć odwagę i wyregulować w razie potrzeby. Jeśli to nie nastąpi, Ameryka może być skazane na powtarzanie Skonfederowanych cytat z wojny domowej w Ameryce, "Oni raczej przegrają wojnę, niż przyznać się do błędu."

My, podobnie jak większość świata, nadzieję i modlę się, że Izrael, Iran i Stany Zjednoczone jakoś znaleźć sposób pokojowy, aby zakończyć ten konflikt szybko zbliża. Jako Nostradamus ostrzega nas, nikt nie wygra. Flota US będzie na dnie morza, Izrael zostanie przekroczony, Turcja zostanie zniszczony wielokrotnie, Francja zdradzi jej sojuszników, potwór będzie urodzony w Niemczech, Chrześcijaństwo zostanie zniszczone, a morze będzie pokryty Arab krew.

Jeśli to jutro obywatele Ziemi chcą, niech tak będzie. Ci z nas, mniej zmotywowani przez chciwość, władzy i nienawiści błagają światowych przywódców, by zwolnić i zobaczyć dokładnie, gdzie ich działania, zagrożenia i duma są przy nas, zanim będzie za późno.

309

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ania dobry tekst. Notsradamus pisał że w Chinach będzie czerwony cesarz mają być 3 ustroje; dwa obecne komunizm dominujący w polityce  wolny rynek w gospodarce i cesarz  będący jednocześnie członkiem komunistycznej parti Chin!; czy Notsradamus pisał coś o tym cesarzu? i drugie pytanie jak myślisz kiedy będzie bunt w wojskowych w Rosji i zagrożenie użycia bomby atomowej na buntownikach w Rosji na Syberi i Dalekim Wschodzie i nowym oszustwem w Rosji i dwój wojujących czy to Putin i Miedwiedjew? jestem ciekawy co Atraktor o tym napiszę pozdrawiam

310

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Myślałem,że jak będę już na emeryturze ,to będę miał sporo czasu np.:na spacery,czy rozmowy na różnych forach w internecie,a tu na razie z tego wszystkiego wychodzi przysłowiowy”klops”,a to przeszkodą są jakieś sprawy rodzinne,a to różne prośby o jakąś pomoc znajomym itd.
Ale mam nadzieję(ponoć „nadzieja to matka głupich”),ale jednak mam ją, myśląc że z czasem moja sytuacja „emerytalna” się w końcu ustabilizuje i będę dysponował „większym” czasem,a za tym będę mógł tu i na innych forach częściej pisać.
Kontynuując poprzedni artykuł zgodnie z informacjami jakie do mnie docierają(żródło prywatne)z Watykanu wybór nowego papieża nie będzie taki prosty i klarowny jak to przekazuje wiele mediów i sam kościół!!!
W zasadzie poglądy kardynałów elektorów można podzielić na trzy zasadnicze tj; podstawowe”stronnictwa”doktrynalne to jest:konserwatywne,liberalne i pośrednie,ale w łonie tych grup istnieją również podziały na różne grupy w tym oczywiście jak to bywa u  wszystkich ludzi-”grupy różnych partykularnych interesów”!
Istotną rolę w wyborze papieża oprócz doktryny(reform w tym zakresie),będzie też odgrywało przyszłe obsadzanie poszczególnych stanowisk w kurii watykańskiej!
Kardynałowie liberałowie i część kardynałów z tzw:grupy pośredniej  dopomina się zagwarantowania przez przyszłego wybranego papieża zwołania III Soboru Watykańskiego!!!
II Sobór Watykański ,który zwołał JAN XXIII w roku 1962 (najbardziej popularny i lubiany do tej pory przez współczesnych Rzymian)został niespodziewanie zakończony przez papieża Pawła VI w roku 1965,bowiem nie chciał on doprowadzić do jeszcze większych reform w kościele jakie proponowali biskupi liberalni w tym w szczególności ich silna grupa modernistyczna ,a była ich wówczas dość znaczna większość!
A tymi reformami miało być nie tylko ustanowienie mszy w językach narodowych i odprawianie ich przez księży zwróconych twarzą,a nie tyłem do wiernych co się dokonało,ale też zlikwidowaniem celibatu wśród księży(kapłanów niższego duchowieństwa),a nawet ograniczeniu ,lub likwidacji spowiedzi indywidualnej przed konfesjonałem,która została ustanowiona dopiero w wieku XVI.
A więc wymagało by to zmian doktrynalnych w kościelnych regulacjach prawnych tzw:”Ordo Poenitentiae”ostatecznie nie bez dużego oporu wielu biskupów i kardynałów ustanowionych w roku 1973 dzisiejszych praktyk religijnych!
Pamiętam np.; jak zaraz po II Soborze Watykańskim diakoni mogli wygłaszać z ambony homilie -co kilka lat później było już tak jak i dzisiaj nie możliwe!
Otóż MODERNIZM KATOLICKI powstał i zaczął się rozwijać na przełomie XIX i XX wieku,a przyczyniła się do tego praca Alfreda Loisy zatytułowana;”L'Evangelie et I'Eglise' z roku;1902,jak również poglądy George Tyrnell'a.
Za głównego jednak twórcę modernizmu katolickiego uważany jest Henry Bergson filozof francuski ,który przez konserwatystów katolickich został posądzony o krzewienie w katolicyżmie „idei masońskich?”,co m innymi doprowadziło do tego,że w kościele rzymskokatolickim w wyniku działań konserwatystów tzw;”łacinników”(krzewicieli jako jedynie ważnych w kościele mszy łacińskich)wprowadzono zresztą na krótko tzw;”przysięgę antymodernistyczną”wszystkich duchownych katolickich!
Ta przysięga została zniesiona przez papieża Pawła VI w roku 1967 (ze względu na olbrzymi opór i protest duchownych liberalnych!),co z kolei stało się jedną z głównych przyczyn póżniejszego odejścia  z kościoła NAJBARDZIEJ SKRAJNEGO ODŁAMU KONSERWATYSTÓW ZWANEGO POCZĄTKOWO” ŁACINNIKAMI”-A OBECNIE „LEFEBRYSTAMI” OD NAZWISKA ZAŁOŻYCIELA NIELEGALNEGO BRACTWA KONSERWATYWNEGO W ŁONIE KOŚCIOŁA PRZEZ BISKUPA FRANCUSKIEGO MARCELA LEFEBVERE'A!
Jak wiemy w wyniku porozumienia z Benedyktem XVI(Jan Paweł II był przeciwnikiem takiego porozumienia i przeciwstawiał się jego zwolennikom)porozumiał się On z bractwem”lefebrystów” ,uznał ich biskupów ,a także łamiąc decyzje Soboru Watykańskiego II dopuścił odprawianie mszy(liturgii kościelnej)w obrządku łacińskim co spotkało się z ostrą krytyką części biskupów i kardynałów z grupy pośredniej nazywanej”SOBOROWCAMI”a także całym duchowieństwem liberalnym w tym ich skrajnego odłamu doktrynalnego uznającego ZASADY KATOLICKIEGO MODERNIZMU!
Najbardziej skrajne odłamy doktrynalne to znaczy ze strony konserwatywnej głównie lefebrysci i popierający ich skrzydło choć nie należący do ich bractwa tzw”piusowcy”(od papieża PiusaXII zm:1952 rok),a ze strony liberalnej głównie moderniści będą więc na konklawe zawzięcie rywalizowali o grupę pośrednią zwaną dość potocznie i niejednoznacznie „soborowcami”!
Powiedziano mi,że abdykacja Benedykta XVI ,była spowodowana nie tylko jego podeszłym wiekiem i złym stanem  zdrowia,ale także nasilającym się coraz bardziej atakiem na niego nie tylko biskupów w tym kardynałów o poglądach  LIBERALNO-DOKTRYNALNYCH,ale coraz bardziej wzrastających w siłę modernistów,a przede wszystkim byłych zwolenników naszego papieża Jana Pawła II zwanych „PAULISTAMI”,którzy są  członkami skrzydła konserwatywnego,ale z kolei są zadeklarowanymi i zdecydowanymi PRZECIWNIKAMI LEVEBRYSTÓW I CORAZ BARDZIEJ WRAZ Z LIBERAŁAMI ZARZUCALI OBECNEMU PAPIEŻOWI KOMPROMIS Z NIMI,CZYLI ZŁAMANIE ISTOTNYCH USTALEŃ DOKTRYNALNYCH II SOBORU WATYKAŃSKIEGO!
Ostatnia afera związana z przeciekami dokumentacji papieskiej (ponoć maczali w tym ręce niektórzy biskupi i kardynałowie-pracownicy kurii)”DOBIŁA DO RESZTY”BENEDYKTA XVI I PRZYSPIESZYŁA  DECYZJE O JEGO SZYBKIEJ ABDYKACJI!!!
Inna ważką sprawą jest pozostanie „papieża seniora”Benedykta XVI w klasztorze w Watykanie!
Część biskupów i kardynałów głównie tych konserwatywnych dąży do jego tam pozostawienia,natomiast większość liberałów nazywa to:”niewolą watykańską papieża” na wzór „średniowiecznej”niewoli aviniońskiej papieży”a niektórzy nawet mówią wprost,że PAPIEŻ STANIE SIĘ NA POWRÓT JAK TO JUŻ RAZBYŁO PO ZDOBYCIU RZYMU PRZEZ GARIBALDIEGO I ZJEDNOCZENIU WŁOCH:” WIĘŻNIEM WATYKANU”!!!
Liberałowie przychylają się bowiem do JAKOBY MARZEŃ PAPIEŻA DO JEGO RODZINNEJ(HAIMATU) PRZEPIĘKNEJ GÓRZYSTEJ BAWARII!!!
Sprzeciwiają się też przywróceniu Benedyktowi XVI tytułu kardynała i nazywaniu go „papieżem seniorem” do czasu ,aż nie zostaną wprowadzone jednoznaczne przepisy doktrynalne ustalone(uwaga)przez ogół biskupów zebranych na III Soborze Watykańskim,który w/g nich jako POWSZECHNE ZGROMADZENIE WSZYSTKICH BISKUPÓW DIECEZJALNYCH MA DO TEGO WYŁĄCZNE PRAWO!
Stronnikami zwołania przez nowo wybranego papieża III Soboru Watykańskiego i TO ZARAZ,LUB NIE DŁUGO PO OBJĘCIU PRZEZ NIEGO PONTYFIKATU jest większość(nie zbyt trafnie nazywanych)”soborowców” oraz liberałów wraz z katolickimi modernistami!
Konserwatyści w tym:lefebryści i pauliści nie chcą zwoływania Soboru ,bo boją się dokończenia reform kościelnych w tym opracowania nowego katechizmu(zrewolucjonizowania go) do czego zmierzały już NIEUKOŃCZONE,A NAGLE PRZERWANE PRACE  Soboru Watykańskiego II o,czym świadczą pozostawione opracowane i znajdujące się w kurii watykańskiej dokumenty!
Konserwatyści dobrze wiedzą,że około 4000 biskupów z całego świata ,którzy zebrali by się na obradach soborowych to ZADEKLAROWANI I ZDECYDOWANI ZWOLENNICY REFORM!-boi się też SOBORU POWSZECHNEGO(niektórzy zachodni liberalni duchowni mówią z przekąsem cyt:”jak diabeł święconej wody”) polski kościół,którego biskupi są w większości stronnikami nurtu konserwatywnego w kościele rzymskokatolickim!
Jak będzie,kto zostanie papieżem?- trudno powiedzieć,ale w/g mnie najbardziej wiedział o tym Wizjoner Wszech Czasów Michel Nostradamus i o tym napiszę już w innym swoim artykule.
Na koniec powiem jedno!-
Nowy papież wcale nie musi przyjąć imienia Piotr II lub podobnego np.:Piotr Paweł itp.,może przyjąć inne imię bez imienia Piotr,nie musi też być Włochem(Nostradamus nic nie napisał o prawdziwym imieniu przyszłego papieża,ani jego narodowości(to poszczególni interpretatorzy wyciągają wg mnie za bardzo idące wnioski!),ale musi ten nowy papież mieć w swoim herbie jakiś:ZNAK SYMBOLIZUJĄCY PIERWSZEGO APOSTOŁA PIOTRA,a taki znak ma między innymi jeden z kardynałów -Filipińczyk,ale oczywiście nie tylko on!!!

Pozdrawiam

Atraktor

311

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://www.youtube.com/watch?v=1SXTr0bD7E0  fajny filmik o Notsradamusie; jak wejdziecie na stronę tego który przysłał ten film tam jest więcej takich filmów Atraktore co myślisz o tych filmach? Polecam wszystkim

312

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://www.youtube.com/watch?v=4_00J76FF2w

313

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://www.youtube.com/watch?v=LAezOJ2O0Bk

314

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

w tymch filmach dobrze jest pokazana tajemniczość i starodawna melodia i atmosfera; bardzo mi się podobają te filmiki myślę że będzie się wam podobało pozdrawiam

315

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze
Moim zdaniem kluczem do naprawy wizerunku Kościoła jest właśnie dokończenie i wprowadzenie reform z II soboru. Zgadza się, tak jak napisałeś zniesienie celibatu było bardzo istotnym punktem II soboru i wydaję mi się, że jeśli dojdzie do III soboru to również tam będzie to istotny punkt "soborowców". Odnośnie syboliki "petrus romanum" dokładnie, zgadzam się również z Tobą, na początku możemy się niczego nie dopatrzeć, żadnego wspólnego punktu z apostołem Piotrem oraz z Rzymem, a na przykład dopiero z czasem mogą się ukazać fakty, które jasno pokażą, że to jest właśnie Piotr Rzymianin.

316

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

ciekawią mnie wasze opinie o tych filmikach pozdrawiam

317

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

witajcie, zobaczcie co znalazlem :

"Papież kiedy umarł miał 85 lat - 8+5=13
Godzina śmierci: 21:37 - 2+1+3+7=13
Data śmierci: 02.04.2005 - 0+2+0+4+2+0+0+5=13
Postrzelony 13 Maja
9301 dni pontyfikatu - 9+3+0+1=13

Zmarł w 13 tygodniu roku.
JAN PAWEŁ DRUGI - 13 liter
czy to zbieg okoliczności ?"

dla mnie to przypadkowosc i głupoty ale ktos tutaj bawił sie w cyferki wiec wysyłam cos ciekawego:)
pozdro

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

318

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

A więc dlaczego przybrałem nick”Atraktor”?
Pisałem już tu o swojej profesji:matematyka,astronomia i kosmologia,fizyka,chemia,studiowałem również historię i ekonomię.
Atraktory występują we wszystkich tych dziedzinach nauki ,a także: w biologii,medycynie,psychologii,parapsychologii, itd.,ba!-nawet w takich przyziemnych dziedzinach jak np.:wędkarstwo!
Teoria atraktorów została stworzona przez Mitchella Feingenbauma NA PODSTAWIE OBSERWACJI ZASTOSOWANYCH W ZABAWACH Z KALKULATOREM!!!
Atraktor pochodzi od słowa:Attract=przyciągać.

Przykłady zastosowań atraktorów w różnych dziedzinach nauki:

W matematyce atraktor zwany jest absolutem matematycznym i jest jednym z najbardziej fascynujących matematycznych obiektów,który zawdzięcza swoją atrakcyjność niewolniczemu związkowi z TEORIĄ CHAOSU!!!
Atraktorem nazywamy pewien punkt,lub zbiór(w pewnej przestrzeni stanów),który przyciąga ze swojego otoczenia punkty lub zbiory wokół którego system zmierza  i pozostaje w DOWOLNIE DUŻEJ SKALI CZASU!
Chaos deterministyczny w matematyce i fizyce występuje w dynamicznych układach różniczkowych i różnicowych np.;w układzie Lorenza,układzie Rossela i wielu innych.
Np.: w fizyce w tzw:”przestrzeni fazowej”może występować punkt,zamknięta krzywa graniczna
(cykl graniczny),lub fraktal(dziwny atraktor)-zwany chaotycznym.
W astronomii atraktory pojawiają się wokół centrów galaktyk w wyniku czego powstają galaktyki spiralne.
W modelu ruchu gwiazd Michaela Henona  orbity gwiazd w punktach fazowych tworzą ZAGĘSZCZENIA będące atraktorami ruchów!
Nasza Galaktyka Spiralna z poprzeczką (w skład jej wchodzi nasze Słońce jako jedne z 400 miliardów gwiazd obiegających naszą „czarną dziurę”)powstała właśnie w wyniku procesu fazowego będąc przed wieloma miliardami lat tzw; „aktywnym kwazarem z wybiegającymi z jego jądra dżetami"!
W kosmologii tzw:”Wielki Atraktor”to największa struktura wielkoskalowa widzialnego Wszechświata  czyli Horyzontu Zdarzeń(nie mylić z Horyzontem Cząstek,co się często niestety zdarza!).
Wielki Atraktor to olbrzymie skupisko różnego rodzaju galaktyk:eliptycznych,kulistych,spiralnych z poprzeczką,spiralnych bez poprzeczek i nieregularnych(wielu milionów!),które rozciąga się od
gwiazdozbiorów:Centaura i Hydry,aż do gwiazdozbioru Pawia z centrum gwiazd w Węgielnicy i został on odkryty w roku;1987 przez naukowców z Uniwersytetu w Cambridge zwanych żartobliwie;”Siedmioma Samurajami”.
Nasza „Droga Mleczna” wraz z innymi galaktykami tzw:”Supergromady Lokalnej”pędzi w czterowymiarowej euklidesowej czasoprzestrzeni naszego Wszechświata z prędkością około 200 km/sek.,w kierunku”Wielkiego Atraktora”!
W ekonomii występuje dynamika nieliniowa(zbiory graniczne w ekonomii matematycznej) gdzie badane są atraktory równowagi i wzrostu gospodarczego,a na giełdach atraktory kursów walut gdzie badana jest n-trajektoria i skala notowań(wahań i wzrostów)!
W chemii występują;rytmy i procesy chemiczne będące atraktorami w czasie i przestrzeni.
W biologi;procesy życiowe i ewolucyjne.
W medycynie np.;poszukuje się atraktorów w dynamice chorób dziecięcych w zachodzących biologicznych procesach życiowych celem ich odpowiedniego leczenia,a także w wielu innych chorobach w tym tzw: przewlekłych!
Atraktory występują również w psychologii i parapsychologii np.;prekognicja ,o której już częściowo pisałem!
W tzw;”sprawach przyziemnych np.;w wędkarstwie występują tzw:atraktory spinningowe!
Jak więc widzimy ATRAKTORY występują właściwie we wszystkich dziedzinach nauki i działalności człowieka również w wielu tu nie wymienionych!
Ja opisałem tu tylko bardzo ogólną ich charakterystykę i właściwie po to aby uzasadnić w sposób merytoryczny swoją decyzję o przyjęciu nicku”Atraktor”,czyli swojego komunikatora z Wami-właśnie akurat takiego,a nie innego!

I  wreszcie „Niebiańskie Znaki”,czyli tzw „Atraktory Nostradamusa”które jak wiele różnych wyroczni,przepowiedni i wizji przez niektórych naukowców(stosunkowo licznych) jest branych poważnie pod uwagę i badanych w powiązaniu z różnymi teoriami KOSMOLOGICZNYMI JAK  NP;TEORIA WIELOŚWIATÓW,CZYLI INNYCH WSZECHŚWIATÓW WYSTĘPUJĄCYCH POZA PUNKTOWYMI KORYTARZAMI CZARNYCH DZIUR,WEDLE KTÓREJ KONCEPCJI NASZ WSZECHŚWIAT JEST MASYWNĄ CZARNĄ DZIURĄ ZNAJDUJĄCĄ SIĘ W INNYM WSZECHŚWIECIE ZBUDOWANYM MOŻLIWE,ZE NA INNEJ FIZYCE I CHEMII!
Ten temat będę jeszcze rozważał tak jak temat KOSMOLOGICZNEGO MESJANIZMU jak  zacząłem rozważać już uprzednio parapsychologiczny temat”trzeciego oka”!
W tych rozważaniach badane sąWitam:

A więc dlaczego przybrałem nick”Atraktor”?
Pisałem już tu o swojej profesji:matematyka,astronomia i kosmologia,fizyka,chemia,studiowałem również historię i ekonomię.
Atraktory występują we wszystkich tych dziedzinach nauki ,a także: w biologii,medycynie,psychologii,parapsychologii, itd.,ba!-nawet w takich przyziemnych dziedzinach jak np.:wędkarstwo!
Teoria atraktorów została stworzona przez Mitchella Feingenbauma NA PODSTAWIE OBSERWACJI ZASTOSOWANYCH W ZABAWACH Z KALKULATOREM!!!
Atraktor pochodzi od słowa:Attract=przyciągać.

Przykłady zastosowań atraktorów w różnych dziedzinach nauki:

W matematyce atraktor zwany jest absolutem matematycznym i są jednym z najbardziej fascynujących matematycznych obiektów i zawdzięczają swoją atrakcyjność niewolniczemu związkowi z TEORIĄ CHAOSU!
Atraktorem nazywamy pewien punkt,lub zbiór(w pewnej przestrzeni stanów),który przyciąga ze swojego otoczenia punkty lub zbiory wokół którego system zmierza  i pozostaje w DOWOLNIE DUŻEJ SKALI CZASU!
Chaos deterministyczny w matematyce i fizyce występuje w dynamicznych układach różniczkowych i różnicowych np.;w układzie Lorenza,układzie Rossela i wielu innych.
Np.: w fizyce w tzw:”przestrzeni fazowej”może występować punkt,zamknięta krzywa graniczna
(cykl graniczny),lub fraktal(dziwny atraktor)-zwany chaotycznym.
W astronomii atraktory pojawiają się wokół centrów galaktyk w wyniku czego powstają galaktyki spiralne.
W modelu ruchu gwiazd Michaela Henona o orbity gwiazd w punktach tworzą ZAGĘSZCZENIA będące atraktorami ruchów!
Nasza Galaktyka Spiralna z poprzeczką (w skład jej wchodzi nasze Słońce jako jedne z 400 miliardów gwiazd obiegających naszą „czarną dziurę”)powstała właśnie w wyniku procesu fazowego będąc przed wieloma miliardami lat tzw; „aktywnym kwazarem”!
W kosmologii tzw:”Wielki Atraktor”to największa struktura wielkoskalowa widzialnego Wszechświata  czyli Horyzontu Zdarzeń(nie mylić z Horyzontem Cząstek,co się często zdarza!).
Wielki Atraktor to olbrzymie skupisko różnego rodzaju galaktyk:eliptycznych,kulistych,spiralnych z poprzeczką,spiralnych bez poprzeczek i nieregularnych(wielu milionów!),które rozciąga się od
gwiazdozbiorów:Centaura i Hydry,aż do gwiazdozbioru Pawia z centrum gwiazd w Węgielnicy i został odkryty w roku;1987 przez naukowców z Uniwersytetu w Cambridge zwanych;”Siedmioma Samurajami”.
Nasza „Droga Mleczna” wraz z innymi galaktykami tzw:”Supergromady Lokalnej”pędzi w czterowymiarowej euklidesowej czasoprzestrzeni Wszechświata z prędkością około 200 km/sek.,w kierunku”Wielkiego Atraktora”!
W ekonomii występuje dynamika nieliniowa(zbiory graniczne w ekonomii matematycznej) gdzie badane są atraktory równowagi i wzrostu gospodarczego,a na giełdach atraktory kursów walut gdzie badana jest n-trajektoria i skala notowań(wahań i wzrostów)!
W chemii rytmy i procesy chemiczne będące atraktorami w czasie i przestrzeni.
W biologi;procesy życiowe i ewolucyjne.
W medycynie np.;poszukuje się atraktorów w dynamice chorób dziecięcych w zachodzących biologicznych procesach życiowych celem ich odpowiedniego leczenia,a także w wielu innych chorobach w tym przewlekłych!
Atraktory występują również w psychologii i parapsychologii np.;prekognicja ,o której już częściowo pisałem!
W tzw;”sprawach przyziemnych np.;w wędkarstwie występują tzw:atraktory spinningowe!
Jak więc widzimy ATRAKTORY występują właściwie we wszystkich dziedzinach również wielu tu nie wymienionych!
Ja tu opisałem tylko ogólną ich charakterystykę i właściwie po to aby uzasadnić w sposób merytoryczny swoją decyzję o przyjęciu nicku”Atraktor”-właśnie takiego,a nie innego!

I  wreszcie „Niebiańskie Znaki”,czyli tzw „Atraktory Nostradamusa”które jak wiele różnych wyroczni,przepowiedni i wizji przez niektórych naukowców(stosunkowo licznych) jest brana poważnie pod uwagę i badana w powiązaniu z różnymi teoriami KOSMOLOGICZNYMI JAK TEORIA WIELOŚWIATÓW,CZYLI INNYCH WSZECHŚWIATÓW WYSTĘPUJĄCYCH POZA KORYTARZAMI CZARNYCH DZIUR,W/G TEJ KONCEPCJI NASZ WSZECHŚWIAT JEST CZARNĄ DZIURĄ ZNAJDUJĄCĄ SIĘ W INNYM WSZECHŚWIECIE ZBUDOWANYM NA INNEJ FIZYCE I CHEMII!
Ten temat będę rozważał tak jak zacząłem rozważać parapsychologiczny temat”trzeciego oka”czy temat KOSMOLOGICZNEGO MESJANIZMU!
W tych rozważaniach badane są tu matematyczne tzw:”czasowe przepływy punktów lub zbiorów w przestrzeni z możliwością ich ponad czasowo-przestrzennego przewidywania!!!
Na koniec mojej wypowiedzi dla porządku zaznaczę,że matematycznym przeciwieństwem atraktora jest repeler – odpychający punkt stały!

Pozdrawiam;

Atraktor
Witam:

A więc dlaczego przybrałem nick”Atraktor”?
Pisałem już tu o swojej profesji:matematyka,astronomia i kosmologia,fizyka,chemia,studiowałem również historię i ekonomię.
Atraktory występują we wszystkich tych dziedzinach nauki ,a także: w biologii,medycynie,psychologii,parapsychologii, itd.,ba!-nawet w takich przyziemnych dziedzinach jak np.:wędkarstwo!
Teoria atraktorów została stworzona przez Mitchella Feingenbauma NA PODSTAWIE OBSERWACJI ZASTOSOWANYCH W ZABAWACH Z KALKULATOREM!!!
Atraktor pochodzi od słowa:Attract=przyciągać.

Przykłady zastosowań atraktorów w różnych dziedzinach nauki:

W matematyce atraktor zwany jest absolutem matematycznym i są jednym z najbardziej fascynujących matematycznych obiektów i zawdzięczają swoją atrakcyjność niewolniczemu związkowi z TEORIĄ CHAOSU!
Atraktorem nazywamy pewien punkt,lub zbiór(w pewnej przestrzeni stanów),który przyciąga ze swojego otoczenia punkty lub zbiory wokół którego system zmierza  i pozostaje w DOWOLNIE DUŻEJ SKALI CZASU!
Chaos deterministyczny w matematyce i fizyce występuje w dynamicznych układach różniczkowych i różnicowych np.;w układzie Lorenza,układzie Rossela i wielu innych.
Np.: w fizyce w tzw:”przestrzeni fazowej”może występować punkt,zamknięta krzywa graniczna
(cykl graniczny),lub fraktal(dziwny atraktor)-zwany chaotycznym.
W astronomii atraktory pojawiają się wokół centrów galaktyk w wyniku czego powstają galaktyki spiralne.
W modelu ruchu gwiazd Michaela Henona o orbity gwiazd w punktach tworzą ZAGĘSZCZENIA będące atraktorami ruchów!
Nasza Galaktyka Spiralna z poprzeczką (w skład jej wchodzi nasze Słońce jako jedne z 400 miliardów gwiazd obiegających naszą „czarną dziurę”)powstała właśnie w wyniku procesu fazowego będąc przed wieloma miliardami lat tzw; „aktywnym kwazarem”!
W kosmologii tzw:”Wielki Atraktor”to największa struktura wielkoskalowa widzialnego Wszechświata  czyli Horyzontu Zdarzeń(nie mylić z Horyzontem Cząstek,co się często zdarza!).
Wielki Atraktor to olbrzymie skupisko różnego rodzaju galaktyk:eliptycznych,kulistych,spiralnych z poprzeczką,spiralnych bez poprzeczek i nieregularnych(wielu milionów!),które rozciąga się od
gwiazdozbiorów:Centaura i Hydry,aż do gwiazdozbioru Pawia z centrum gwiazd w Węgielnicy i został odkryty w roku;1987 przez naukowców z Uniwersytetu w Cambridge zwanych;”Siedmioma Samurajami”.
Nasza „Droga Mleczna” wraz z innymi galaktykami tzw:”Supergromady Lokalnej”pędzi w czterowymiarowej euklidesowej czasoprzestrzeni Wszechświata z prędkością około 200 km/sek.,w kierunku”Wielkiego Atraktora”!
W ekonomii występuje dynamika nieliniowa(zbiory graniczne w ekonomii matematycznej) gdzie badane są atraktory równowagi i wzrostu gospodarczego,a na giełdach atraktory kursów walut gdzie badana jest n-trajektoria i skala notowań(wahań i wzrostów)!
W chemii rytmy i procesy chemiczne będące atraktorami w czasie i przestrzeni.
W biologi;procesy życiowe i ewolucyjne.
W medycynie np.;poszukuje się atraktorów w dynamice chorób dziecięcych w zachodzących biologicznych procesach życiowych celem ich odpowiedniego leczenia,a także w wielu innych chorobach w tym przewlekłych!
Atraktory występują również w psychologii i parapsychologii np.;prekognicja ,o której już częściowo pisałem!
W tzw;”sprawach przyziemnych np.;w wędkarstwie występują tzw:atraktory spinningowe!
Jak więc widzimy ATRAKTORY występują właściwie we wszystkich dziedzinach również wielu tu nie wymienionych!
Ja tu opisałem tylko ogólną ich charakterystykę i właściwie po to aby uzasadnić w sposób merytoryczny swoją decyzję o przyjęciu nicku”Atraktor”-właśnie takiego,a nie innego!

I  wreszcie „Niebiańskie Znaki”,czyli tzw „Atraktory Nostradamusa”które jak wiele różnych wyroczni,przepowiedni i wizji przez niektórych naukowców(stosunkowo licznych) jest brana poważnie pod uwagę i badana w powiązaniu z różnymi teoriami KOSMOLOGICZNYMI JAK TEORIA WIELOŚWIATÓW,CZYLI INNYCH WSZECHŚWIATÓW WYSTĘPUJĄCYCH POZA KORYTARZAMI CZARNYCH DZIUR,W/G TEJ KONCEPCJI NASZ WSZECHŚWIAT JEST CZARNĄ DZIURĄ ZNAJDUJĄCĄ SIĘ W INNYM WSZECHŚWIECIE ZBUDOWANYM NA INNEJ FIZYCE I CHEMII!
Ten temat będę rozważał tak jak zacząłem rozważać parapsychologiczny temat”trzeciego oka”czy temat KOSMOLOGICZNEGO MESJANIZMU!
W tych rozważaniach badane są tu matematyczne tzw:”czasowe przepływy punktów lub zbiorów w przestrzeni z możliwością ich ponad czasowo-przestrzennego przewidywania!!!
Na koniec mojej wypowiedzi dla porządku zaznaczę,że matematycznym przeciwieństwem atraktora jest repeler – odpychający punkt stały!

Pozdrawiam;

Atraktor
matematyczne tzw:”czasowe przepływy punktów lub zbiorów w przestrzeni z możliwością ich ponad czasowo-przestrzennego przewidywania!!!
Na koniec mojej wypowiedzi dla porządku zaznaczę,że matematycznym przeciwieństwem atraktora jest repeler – odpychający punkt stały!

Pozdrawiam;

Atraktor

319

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Rewolucjoniści będą prowokować zamieszki i wojny w Egipcie w celu ułatwienia okupację Europy. ~ Anton Johansson, Szwecja (1858-1909)

Johansson identyfikuje niepokojów w Egipcie jako pierwotnej przyczyny przyszłej okupacji Europy przez arabskich sił. Inne proroctwa, takie jak Nostradamusa i proroctwa biblijne wskazują, że jeden Arab lider wyłoni, kto zwycięży w Europie w przyszłości

Ciężar w stosunku do Egiptu. Oto Pan, przejażdżki na obłok i wejdzie do Egiptu; bożki Egiptu będzie kiwać w Jego obecności, a serce Egiptu topi się w jej środku. "Zwrócę Egipcjan wobec Egipcjan, Wszyscy będą walczyć jego brat, i każdy przeciw bliźniemu, City przed miastem, królestwo przeciw królestwu.Duch Egipcie nie w jego środku, zniszczę ich rady i będą konsultacje z idoli i zaklinacze, The media i czarowników. I Egipcjanie dam w ręce okrutnego pana, a zażarta król będzie panował nad nimi ", mówi Pan, Pan Zastępów. (Księga Izajasza 19:1-4

320

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Kłopot w Egipcie i powstanie ostrej króla podczas jego walki jest przepowiedział Izajasz w Biblii.

[V.55] W szczęśliwym kraju Saudyjskiej będzie urodzony jeden potężny w przepisach prawa Mahometa. On kłopoty Hiszpanii i zdobyć Grenada i większość Włoszech od morza

Przewiduje, że Arab liderem podbije Hiszpanię i Włochy, pochodzący od morza, w czasie wojny. To jest prawdopodobnie liderem, który poprowadzi islamskiej koalicji.

[V.25] Arab książę Mars, Słońce, Wenus, Lew, reguła Kościoła podda morzem: w kierunku Persji bardzo blisko miliona ludzi, prawdziwy wąż zaatakuje Bizancjum i Egipt.

Wojna w Iraku i jej okupacji przez zachodnich sił przyniesie powszechne niezadowolenie w świecie arabskim. W rezultacie, pro-zachodniej rządząca rodzina królewska z Arabii Saudyjskiej będzie obalony przez charyzmatycznego lidera, który będzie sam pochodzą z arabskiej rodziny królewskiej. (Osama bin Laden jest Arab książę). To uwolni łańcuch wydarzeń w świecie arabskim i islamskim. Rządy w dwóch innych krajach pro-zachodnich, Turcja i Egipt, spadnie bezpośrednio w wyniku tego zdarzenia i twardogłowi przyjdzie do władzy w tych krajach. Podobnie rzecz będzie się w Iranie, gdzie twardogłowi przechwyci władzę po inwazji saudyjskiego księcia po obaleniu Govt. z Chatami, prezydent obecny. Tak więc, w jednym skoku, bogactwo ropy na świecie spadnie w rękach islamskich twardogłowych wraz z ogromnym cache konwencjonalnych i niekonwencjonalnych broni zgromadzonych przez Arabii Saudyjskiej, Egiptu, Turcji i Iranu w ciągu roku, co jest koszmarem scenariusz dla USA i Zachodu. Wkrótce potem atak na Włochy i Watykan odbędzie przez flotę podróżująca przez morze.

Ten łańcuch zdarzeń został również opisany w islamskich proroctwa (w Hadeeths) też - Nafi 'ibn Utbah powiedział: "Prorok (S) powiedział:" Będziesz atakować Saudyjską, a Bóg pozwoli Ci zdobyć to wtedy. będzie atakować Persję, a Bóg pozwoli Ci zdobyć. Wtedy atak Rzymu, a Bóg pozwoli Ci zdobyć. Wtedy atak Dajjal, a Bóg pozwoli Ci zdobyć go. "(Muslim. )
tekst ten wrzuciłam na tłumacza i wyszło jak wyszło ale warto przeczytać