561

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam;
Niedługo konklawe i wybór papieża!
Jesteśmy chyba w tej chwili przed wielką próbą sprawdzalności zarówno przepowiedni M Nostradamusa jak i listy 112 papieży przedstawionej przez Świętym Malachiasza.
O M Nostradamusie już dużo wiemy.
Ale kim był Święty Malachiasz?
Malachiasz żył w latach 1094-1148 rok,a więc kilka wieków wcześniej niż M Nostradamus.
W tym czasie w Polsce panował książę Bolesław Krzywousty,po którego śmierci w roku 1138 w wyniku książęcego testamentu kraj został podzielony na jego synów i w czasie tego rozbicia dzielnicowego od Polski odpadły na długie wieki do roku 1945 takie ważne ziemie jak:Śląsk(w większości),Ziemia Lubuska i Pomorze Zachodnie i o tym należy pamiętać!
Malachiasz to irlandzki biskup i oficjalny Święty katolicki jego prawdziwe nazwisko brzmi w języku irlandzkim(ojczystym) Maedos Ua Morgair(O'Morgair),a w szkockim-gaelickim (w Szkocji też działał) Mael(Malachy).
Był on twórcą w/w listy papieży (nie wszyscy uczeni się z tym zgadzają)rozpoczynającą się na papieżu Celestynie II(1143-1144)któremu przypisał motto;”Ex castro Tiberis(z zamku nad Tybrem).
Święty Malachiasz przypisywał proroctwa o papieżach osobliwymi zwięzłymi mottami najistotniejszymi wyróżnikami pontyfikatu każdego z papieży ich osobowości,lub ich oficjalnych herbów!
Właściwie wszystkie motta wybranych i panujących do tej pory papieży jest zgodna z ową listą!
Zacznijmy od:
107 papieża,którym był Jan XXII(1958-1963)był patriarchą Wenecji,w herbie miał;statek  z rozwiniętym żaglem.
To on zainaugurował zwyczaj długich podróży duszpasterskich.
Malachiasz nazwał go;”Pastor et nauta”,czyli;”Pasterz i żeglarz”.
108 papież „flos florum”,czyli”kwiat kwiatów”,Paweł VI(1963-1978) miał w herbie rodowym lilijki i miał bardzo łagodny charakter ,który jest związany z kwiatem lilii.
109 papież „De medietate lunae”,czyli „w połowie księżyca”,Jan PawełI(1978 rok).
Był on papieżem przez (trzydzieści trzy dni!-Jezus żył 33 lata)
Zmarł w połowie miesiąca księżycowego!
110 papież „De labore solis”,czyli”z trudu słońca” to Jan Paweł II(1978-2005)
Wielkie podróże pontyfikalne!
Słońce jest też kojarzone z wielką męką i cierpieniem!
111 papież „De gloria olivae”,czyli „chwała drzewa oliwnego”to Benedykt XVI(2005-20013).
Ten papież miał w swoim herbie rodowym i dalej ją ma!- gałązkę drzewa oliwnego.
I wreszcie ostatni ,lub przedostatni papież zasiadający w Rzymie,a będący na liście Świętego Malachiasza to;
112 papież”Petrus Romanus”,czyli „Piotr Rzymski”
kto nim będzie ;może kardynał z Filipin(Azja),który w swoim herbie posiada inicjały pierwszego Apostoła(ucznia Jezusa)Świętego Piotra!
Dla wyjaśnienia podam,że to motto w odróżnieniu od pozostałych papieży Święty Malachiasz opatrzył wyjaśniającym krótkim tekstem,który tu cytuję;

„Piotr Drugi Rzymski będzie panował w okresie najgorszych prześladowań Świętego Kościoła
Rzymskiego i będzie paść swe owce wśród rozlicznych udręczeń przy końcu których miasto na siedmiu wzgórzach będzie zniszczone,a straszliwe cierpienia padną na jego lud.”

Koniec tego dziwnego cytatu!

Czy oprócz Petrusa Romanusa(Piotra Rzymskiego)wymienionego na liście jako 112 papieża będzie jeszcze Petrus Romanus II(Piotr Rzymski II),czyli 113 papież!?
Czy Petrus Romanus (Piotr Rzymski)to ostatni papież 112 i to poza tekstem Święty Malachiasz nazwał go Drugim-
NIE WIADOMO?
Na ten temat wielu interpretatorów tej listy ma różne zdanie to jest:pierwsze lub drugie!!!

Pozdrawiam;

Atraktor

562

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

masz Atraktorze racje wiele przepowiedni mówi że za Piotra Rzymianina ma być muzułmańska inwazja na Europę  też dużo proroctw mówi o  Chińskiej inwazji na Rosję ostatnio mówili że  papieżem może zostać niemiecki kardynał  niestety nie podali nazwiska... wtedy liczenie 17 lat zaczyna się od nowa;

563

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze  jak ma powstać Sułtanat Inndonezji Malajówi czy pan wie coś o kampani wyborczej Pakistanie bo nic nie słychać o tym  i czego pan spodziewa się po wyborach w Pakistanie

564

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:

I wreszcie ostatni ,lub przedostatni papież zasiadający w Rzymie,a będący na liście Świętego Malachiasza to;
112 papież”Petrus Romanus”,czyli „Piotr Rzymski”
kto nim będzie ;może kardynał z Filipin(Azja),który w swoim herbie posiada inicjały pierwszego Apostoła(ucznia Jezusa)Świętego Piotra!
Dla wyjaśnienia podam,że to motto w odróżnieniu od pozostałych papieży Święty Malachiasz opatrzył wyjaśniającym krótkim tekstem,który tu cytuję;

„Piotr Drugi Rzymski będzie panował w okresie najgorszych prześladowań Świętego Kościoła
Rzymskiego i będzie paść swe owce wśród rozlicznych udręczeń przy końcu których miasto na siedmiu wzgórzach będzie zniszczone,a straszliwe cierpienia padną na jego lud.”

Koniec tego dziwnego cytatu!

Czy oprócz Petrusa Romanusa(Piotra Rzymskiego)wymienionego na liście jako 112 papieża będzie jeszcze Petrus Romanus II(Piotr Rzymski II),czyli 113 papież!?
Czy Petrus Romanus (Piotr Rzymski)to ostatni papież 112 i to poza tekstem Święty Malachiasz nazwał go Drugim-
NIE WIADOMO?
Na ten temat wielu interpretatorów tej listy ma różne zdanie to jest:pierwsze lub drugie!!!

Pozdrawiam;

Atraktor

Możliwe, że to będzie Luis Antonio Tagle z Filipin. Ostatnio jest o nim głośno. Wszystko by się zgadzało, ale czy owa przepowiednia byłaby aż tak banalna... Możliwe, że chodzi o alfę i omegę. Taki symbol ma przykładowo kardynał z Niemiec Reinhard Marx i wielu innych. Tak samo Peter Turkson ma ten sam symbol w swoim herbie i jest o nim też głośno. Z tym drugim Piotrem Rzymskim to może być tak, że pierwszym był Św. Piotr, a On będzie drugi i ostatnim. Czytałem gdzieś coś takiego kiedyś, ale nie mogę sobie przypomnieć gdzie "od Piotra się zaczęło i na Piotrze się zakończy", może to właśnie tego ma się tyczyć ta przepowiednia. Albo tak jak pisałeś, że będzie jeszcze jakiś Papież.

Dorzucę link ze wszystkimi kardynałami http://pl.wikipedia.org/wiki/Lista_%C5% … %82%C3%B3w . Są tutaj też tacy co nie mają już prawa głosu. Może jak komuś się chce to przeanalizuje dokładnie wszystkie herby ;-). Ja jak przeglądałem to znalazłem w co najmniej 10 z symbolami alfy i omegi.

"Wszystkie zamyka sprawy śmierć, lecz przedtem rozbłysnąć jeszcze może czyn szlachetny. Godny tych, którzy z bogami walczyli."

565

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Gammorim jak według ciebie rozwinie się sytuacja w trzech krajach Iran  Pakistan Afganista  podpowiem   Pakistan wiosna wybory parlamentalne Iran wybory czerwcowe prezydęckie możliwe protesty nich i możliwy atak Izraela Afganistan 2014 wycofanie Nato i wybory prezydęckie też w 2014 pozdrawiam

566

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam;

do „dmoxa”;

Możliwe,że to „Piotr Rzymski” ,który obecnie zostanie wybrany na papieża będzie panował w kościele 17 lat.
Ale wtedy byłby to ostatni już papież i Piotra Rzymskiego II już by nie było!
To znaczy Ci interpretatorzy mieli by rację,którzy by stwierdzili,że motto po 112 papieżu z listy dotyczyło by właśnie jego,czyli Piotra Rzymskiego,a nie Piotra Rzymskiego II czyli ewentualnego 113 papieża.
Jeżeli Piotr Rzymski będzie w chwili wyboru stosunkowo młodym kardynałem(tak jak Jan Paweł II) to jest bardzo prawdopodobne,że jego pontyfikat będzie aż tak długi,przecież pontyfikat Jana Pawła II trwał ponad 26 lat!
I wreszcie rzecz najważniejsza :
III WOJNA ŚWIATOWA WYBUCHŁA BY W ROKU:2030,A NIE JAK PISAŁ ARTEUZA W ROKU:2021!
ARTEUZA LICZYŁ ZGODNIE Z PRZEPOWIEDNIĄ MNOSTRADAMUSA:-
liczbę dwa opuszczamy zgodnie z ówczesnym zapisywaniem dat i dodajemy następne liczby w kolejności to jest;0+2+1=3,a 3:3=1 ,czyli suma liczb w roku podzielona przez 3 daje liczbę 1 ,czyli całkowitą!
A co by nam wyszło gdyby III wojna światowa wybuchła w roku 2030!
LICZMY:-
zgodnie z takimi samymi zasadami,a więc liczbę 2 opuszczamy,a następne dodajemy;0+3+0=3,a 3:3=1,czyli daje liczbę1,czyli całkowitą!
W roku 2030 III Antychryst Mahdi będzie miał 32 lata(w wieku chrystusowym ujawni się on i pogrąży świat pisał M Nostradamus) ,jeżeli faktycznie rok 1999 był rokiem jego urodzenia(tak uważam),a nie jak twierdził np.:Arteuza,że rok 1969,chociaż przyznaje,że on też  ewentualną datę narodzin Mahdiego przyjmował za rok 1999,to wtedy wszystko by się zgadzało!
Myślę,że w tym roku zaczął by się tzw:muzułmański 600 rok „liturgii”-jestem już blisko pewnej hipotezy,ale muszę jeszcze ją przeanalizować.
Wydaje mi się,że za tą datą przemawia też taki oto czterowiersz M Nostradamusa z almanachu z 1614 roku.

Presage(przepowiednia) 13,109;

Gdy przekroczy lat 30 zostanie przedłużeniem Taliba,
Wszystkie słowa dawno zapisane przyjmą nowe oblicze,
Księga modlitw opatrzona złotym półksiężycem,
stanie się filarem myśli zjednoczonego islamu proroka.

Co mówi ten tekst?
Ano to co już tu pisałem nie raz!-
Otóż M Nostradamus pisząc o Kalifacie Wielkiego Talibanu nowym Imperium muzułmańskim powstałym na gruzach Pakistanu i innych państw islamskich zachodniej i środkowej Azji,oraz Afryki północnej to jest od rzeki Indus po góry Atlasu i Atlantyk miał na myśli nie uczniów szkół koranicznych tzw:”talibów”(tu się też różnię z Arteuzą) ,a bardzo ważną postać w świecie islamskim:ALI IBN ABI TALIBA twórcę kalendarza muzułmańskiego i OSTATNIEGO PRAWOWIERNEGO KALIFA ŚWIATA ISLAMU!!!
O tym mówi przecież pierwszy wiersz cyt:”przedłużenie Taliba”,czyli przedłużenie prawowiernego tronu władcy Imperium Taliba.
Tak więc Mahdi w wieku Chrystusowym,będzie uważał się za prawowiernego potomka proroka Mahometa i jego brata stryjecznego,a później zięcia Ali Ibn Abi Taliba ostatniego prawowitego kalifa i twórcę kalendarza muzułmańskiego.
Także Mahdi nazywany przez Nostradamusa III Antychrystem będzie jedynym prawowitym po Talibie Kalifem i on jeden będzie mógł zmienić niektóre zapisy koraniczne w zakresie liturgii,czyli modlitw(również jako następca proroka Mahometa),a także kalendarz muzułmański jakonastępca także po Ali Ibn Talibie!
Czwarty wiersz wyrażnie mówi ,że będzie to jak za proroka Mahometa zjednoczony już przez Mahdiego Islam,czyli połączy on sunnitów z szyitami i innymi odłamami Islamu.
Niewątpliwie niezależnie od tego wszystkiego; złego i okropnego co ma uczynić Mahdi ,będzie to nieprzeciętna i nietuzinkowa postać nie tylko w świecie Islamu ,ale w historii całej ludzkości świata!
I na koniec co do kandydatów na nowego papieża.
Nie chcę podawać nazwisk,ale biorę pod uwagę;
-po pierwsze stosunkowo młody wiek kandydata to jest (przed 60-tką)
-po drugie jego motto,głównie heraldyczne.
Biorąc pod uwagę te czynniki,aby być zgodnym z listą Malachiasza i przepowiedniami M Nostradamusa,po przejrzeniu całej listy kardynałów uczestniczących w konklawe nie wymieniając nazwisk typuję tak:Filipińczyk,Włoch,Hiszpan i Niemiec.
Czyli jednego z tych który podlegał by tym kryteriom,chyba,że motto by dotyczyło nie heraldyki,a osobowości przyszłego papieża ,a ja ich charakterów po prostu nie znam.
Myślę jednak,że wymienieni przeze mnie,to najpoważniejsi kandydaci.

Pozdrawiam ;

Atraktor

567

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do "dmoxa";

We Włoszech sytuacja polityczna i gospodarcza bardzo żle się rozwija zgodnie zresztą z przepowiedniami M Nostradamusa.

Presage11;115

Stary amant i rozpustnik doprowadzi but do rozdarcia,
Długo będzie męczył naród rzymski swoimi powrotami,
Coraz większa bieda i rozchwianie będzie w całej Italii,
Bunty i katastrofy,oraz inwazja islamu zakończy byt narodu!

Bardzo smutna przepowiednia dotycząca Włoch.
Po III wojnie światowej Włochy staną się częścią Francji,które je od nowa skolonizuje!

Atraktor

568

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do "dmoxa"

Po wyborach w Pakistanie niczego dobrego się nie spodziewam.
Kwestią czasu jest tylko to-kiedy talibowie zdobędą tam władzę i proklamują utworzenie na jego terytorium nowego nuklearnego i  muzułmańskiego,fanatycznego Imperium Islamu pod nazwą:"Kalifat Wielkiego Talibanu"!

Atraktor

569

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do "dmoxa"

M Nostradamus pisze:

Presage 17,84;

Po drugiej azjatycki Kraj Wiśni podzielony na pół,
Przed trzecią północ zagrozi Neptunowi i południowi,
Inwazji Atlantydów przeciwstawi się Czerwony Smok!
Tylko tajny układ uchroni świat przed Zupełną Zagładą !

Krajem Wiśni jest nazywana Korea tak jak Krajem schodzącego Słońca Japonia.
Z Koreą północną będzie podobnie jak z Kubą w latach 60-tych ubiegłego wieku.
Wszyscy będą myśleli po stanowczym poparciu Północnej Korei,że III wojna światowa jest blisko,bardzo blisko i ZAPANUJE NA ŚWIECIE PANICZNY STRACH,jedna tak jak w przypadku konfliktu kubańskiego USA w tajnym traktacie porozumieją się z Chinami.
Kilka lat póżniej Korea Północna zostanie przyłączona do Południowej,a w zamian Formoza(czyli Tajwan)zostanie włączona do Chin,tak jak przedtem Hongkong i Macao!
Nie ma to jak porozumienie supermocarstw.
M Nostradamus krytykował takie kupczenie losami małych państw i narodów!

Atraktor

570

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do dmoxa:

O Zjednoczonym Sułtanacie Malajów,Bengalu i Indonezji jeszcze napiszę,ale będzie to dłuższy artykuł,więc proszę się uzbroić w cierpliwość.

Pozdrawiam;

Atraktor

571

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

dmox napisał/a:

Gammorim jak według ciebie rozwinie się sytuacja w trzech krajach Iran  Pakistan Afganista  podpowiem   Pakistan wiosna wybory parlamentalne Iran wybory czerwcowe prezydęckie możliwe protesty nich i możliwy atak Izraela Afganistan 2014 wycofanie Nato i wybory prezydęckie też w 2014 pozdrawiam

Myślę, że jak NATO wycofa swoje wojska to może dojść do spięć, ale niekoniecznie od razu. Według mnie 2014 to trochę zbyt wcześnie, chociaż wszystko się może zdarzyć. Bardzo prawdopodobne, że właśnie gdzieś tam mogą się zacząć konflikty zbrojne. Dopóki wojska NATO stacjonują tam to powinno być względnie spokojnie. Takie moje zdanie. Głupotą byłoby zacząć wojaczkę, kiedy wróg się jeszcze nie wycofał. Po tym jak się już wycofają pewnie zaczną stopniowo mieszać w polityce i podjudzać społeczeństwo. Nie wystarczy tylko chwycić za "kałacha" i jazda na wroga. Przekonam się za kilka/kilkanaście lat czy miałem rację...

"Wszystkie zamyka sprawy śmierć, lecz przedtem rozbłysnąć jeszcze może czyn szlachetny. Godny tych, którzy z bogami walczyli."

572

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze 2030 moim zdaniem to data zbyt odległa,ale pewności nie mam bo:
1.Jeżeli sytuacja w Pakistanie będzie rozwijała się dynamicznie i całą władzę przejmą Islamiści w tym lub przyszłym roku.To wątpię aby przeistoczenie tego kraju w republikę islamską trwało 15 lat. Mało tego w Pakistanie są szkoły koraniczne medresy do których zjeżdżają muzułmanie z różnych stron świata. Sponsorowane przez bogate państwa Zatoki Perskiej.
Talib – uczeń, najczęściej medresy lub szkoły koranicznej, zdobywający za pomocą nauki pamięciowej ogólną wiedzę na temat Koranu
Wychowani w szkołach koranicznych w Pakistanie talibowie jeszcze w latach 90. XX w. byli pod ochroną pakistańskiego wywiadu i władz.
2. Chiny toczą w Azji ,,wielką grę" z USA. Nie zdziwił bym się gdyby to ChRL podpuścił Kima(Korea USA).Korea będzie mogła zagrozić USA rokietami z głowicami A za 5/6 lat .smok podejmując mediacje w konflikcie do którego może sam doprowadzić  tylko zyskuje. Jako przyjaciel Stanów,wielki rozjemca i odzyska strategiczną wyspę Tajwan.Bez Tajwanu Chiny nie mogą myśleć o ataku na Rosję i podboju Syberii! Kolejna sprawa to zbrojenia Państwa Środka rok rocznie budżet obrony jest zwiększany o 10/12% .Dziś to niecałe 1,5% PKB czyli 119 mld $. Drugie tyle idzie nie oficjalnie na programy zbrojeniowe i rozbudowę infrastruktury i programy wojskowe kosmiczne. czyli w ciągu 10 lat  przegonią wydatki USA na szeroko rozumiane bezpieczeństwo.
3.Sytuacja w USA skrajnie pesymistyczna do 2021 jak się nie mylę cięcia w budżecie mają przynieść oszczędności w wysokości 1,23 bilion $.To na pewno odbije się na gospodarce tego kraju i świata w sposób negatywny doprowadzając do pogłębienia kryzysu. Jak napisał Nostradamus sytuacja wewnętrzna tego kraju doprowadzi do wycofania wojsk na teren Stanów.Jak każdy kryzys wymusi zmiany polityczne i gospodarcze. Jak mówiłeś masz rodzinę i wielu znajomych w tym kraju zapytaj co oni myślą i dokąd zmierza USA.
4.EU pogrąża sie coraz bardziej w kryzysie. Obywatele krajów europy żyjący w raju socjalnym zaczynają sie buntować i nie chcą słyszeć o jeszcze większych oszczędnościach. Ludnosc napływowa w tych krajach w większości wyznania Allach ,żyje z socjalu i tu będziemy mieli  do czynienia z ogromnymi buntami i wręcz bitwami na ulicach po miedzy napływowymi mieszkańcami,a rdzennymi obywatelami państw socjalnych. jak pisał nostradamus w wielu krajach dojdzie do walk po miedzy obywatelami we własnych ojczyznach.
5. RP stacza sie nad przepaść ekonomiczną,gospodarczą i demograficzną! Rządy Kaszuba mają trwać ,aż do znudzenia narodu .Naród do 2015 będzie nie tylko znudzony Bastardem ,a wręcz wściekły co da wyraz w wyborach na pewno wygranych przez PiS jak mniemam. Resztę scenariusza już opisałeś(dojście do władzy Generała).
6.Bliski Wschód sytuacja skrajnie zła.Mam odczucie jak by celowo doprowadzano do destabilizacji w krajach szeroko rozumianego Bliskiego Wschodu. Przykłady Egipt,Libia,Syria ,Irak itd. Może na przykładzie Iraku .
1.Niszczy się struktury władzy tu ewidentny podbój i fizyczna eksterminacja władzy.
2.Przejęcie zasobów naturalnych przez zachodnie koncerny
3.Celowe doprowadzanie do destabilizacji wewnętrznej według maksymy ,,divide et impera"(dziel i rządź)
4.Po przez marionetkowe rządy doprowadzenie do wojny domowej ( praktycznie Irak jest już w ostatniej fazie do takiego konfliktu)
Jak władza kontroluje państwo oto przykład: Wczoraj na zachodzie Iraku zaatakowany został konwój transportujący syryjskich żołnierzy nad granicę. W wyniku zdarzenia śmierć poniosło ponad 50 osób. O organizację zamachu oskarżone zostały irackie komórki Al-Kaidy.
Ta cala Al-Kaida została stworzona przez Osamę. Może co nie którzy nie wiedzą ale Usama ibn Ladin to wyszkolony przez CIA człowiek. Jak ta organizacja CIA obala rządy i destabilizuje kraje proszę poczytać historię(do tych co jej nie znają). Nie wiem dla czego Na rekę USA jest destabilizacja w tym regionie.jak to mówią gdzie dwóch sie bije tam trzeci korzysta . Tylko to im się wymknie z pod kontroli(brak środków kryzys w USA) i w tedy na arenę wejdzie Mahdi. Te człowiek moim zdaniem będzie witany w krajach o delikatnie mówiąc zdestabilizowanej sytuacji politycznej i ekonomicznej ja wybawca.
Jak gdzieś czytałem USA w skutek kryzysu znacznie zmniejszy pomoc finansową dla Izraela na armię tego kraju. To znacznie obniży skuteczność obronną lub wymusi zwiększenie własnych wydatków w celu zniwelowania tej pomocy,co odbije sie na gospodarce Izraela.
Gdzie nie spojrzeć tam bagno!
Jeszce w miarę spokojnie w Ameryce Południowej ,Australii i paru innych miejscach.Kryzys tam też zajrzy i sytuacja też się  zdestabilizuje. Nie zapominajmy o przyrodzie, która co raz bardzie sie burzy.
Jeszcze wczoraj lub przed wczoraj czytałem ,że koloseum w Rzymie może się w każdej chwili zawalić ze względu na podłoże ,a jak pamietam jest jakaś przepowiednia mówiąca o koloseum i Papiestwie.
O Ostatnim Papieżu
PROROCTWA STOLICY APOSTOLSKIEJ
Przez kilkanaście minut zakonnicy obserwowali namiestnika Boga siedzącego z głową zwieszoną na piersi i nikt nie miał odwagi przerwać tego głębokiego snu. Po jakimś czasie Pius X ocknął się, a zebrani dostrzegli w jego oczach przerażenie graniczące z paniką.- Bracia - przerwał grobową ciszę papież. - To, co przed chwilą dane mi było zobaczyć we śnie, jest zatrważające. Widziałem Rzym skąpany we krwi księży i biskupów, widziałem któregoś z papieży jak w ucieczce rzuca się do wypełnionego zwłokami Tybru i tonie. Ujrzałem nasze świątynie w gruzach i wiernych, którzy je podpalają. Nie wiem, kim był ów papież, ale z całą pewnością nie był Włochem.
Ja bym obstawiał 2021 jak rok wybuchu 3WŚ tylko ta dekada super terroryzmu,której jeszcze nie ma,ale Benedykt też miał rządzić 17 lat a tu niespodzianka.
Pozdrawiam
(Część rzeczy piszę dla reszty czytelników, którzy nie wiedzą lub nie mają czasu szukać informacji .Atraktorze bo wątpię abyś nie wiedział co oznacza słowo talib lub medresa .)

Ostatnio edytowany przez centurio06 (2013-03-06 12:47:01)

573

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Talibowie poinformowali we wtorek, że osiągnęli wstępne porozumienie o utworzeniu biura politycznego w Katarze, by brać udział w negocjacjach w sprawie zakończenia wojny w Afganistanie.
Wciągnięcie talibów do negocjacji pokojowych to jeden z najważniejszych pomysłów USA i afgańskiego prezydenta Hamida Karzaja, by zakończyć trwający 10 lat konflikt. Zwłaszcza, że w 2014 r. zachodnie wojska mają opuścić Afganistan, a odpowiedzialność za bezpieczeństwo w całym kraju mają przejąć afgańskie policja i armia.

Z tym jest na razie wielki problem, bo z roku na rok talibowie rosną w siłę i bez przeciągnięcia chociaż części z nich na stronę rządową nie ma szans na pokój. Wielu analityków obawia się nawet, że talibowie mogliby znów wygrać wojnę domową i rządzić tak jak w latach 1996-2001, gdy inwazji na Afganistan dokonali Amerykanie w odwecie za to, iż talibowie udzielili schronienia al-Kaidzie na czele z Osamą ben Ladenem, dzięki czemu terrorystyczna organizacja mogła przygotować ataki 11 września 2001 r. na Nowy Jork i Pentagon.


http://wyborcza.pl/1,76842,10906139,Tal … tarze.html

574

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

1)W cytowanym proroctwie sa slowa "ujrzalem" - z czego rozumiem ,ze wizja byla czsto fotograficzna.
Na jakiej wiec podstawie stwierdzil ,ze papiez z jego wizji nie jest wlochem?
gdyby slyszal jezyk - moglby go okreslic.
Gdyby papiezem byl Hszpan - jego wyglad nie odbiegalby znacznie od wgladu jakiegokolwiek Wlocha.
Papiez wiec wg tej wizji musi miec dosc charakterystyczny wyglad wskazujacy na jego odmiennosc narodowa.

2)Ameryka Pld mowisz spokojna... poczekajmy: poobserwujmy co sie zacznie dziac w Wenezueli

575

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

mnowa
Napisałem jeszcze.

576

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

dziękuje za odpowiedż Atraktorze; centurio06 USA chodzi o ropę! Dlatego wprowadzają chaos na Bliskim Wschodzie nie jako USA tylko ich służby czyli CIA czasem we współpracyz izraelskim Mosadem jeśli to konieczne.Jak wiess zapasy ropy za kilka dekad się wyczerpają. Dlatego dziwne  może się wydawać zakulisowe dzisałania USA obalające Świeckich dyktatórów sojuszników np Mubarak w Egipcie. Potem przy poparciu USA i szejków z Arabii i Kataru władzę przejmują jak ich się nazywa umiarkowanych islamistów Braci Muzułmanów; ale to umiarkowanie to tylko pozory bractwo Muzułmańskie rządzi Tunezją Egiptem, w Libi na szczęscie przegrali wybory ale nadal tam niespokojnie. Zgadzam się z tobą że to wspieranie skrajnego islamu w przyszłości spowoduje poważne kłopoty USA jak np w Mali i Afryce Zachodniej; Czy wiesz że porwanie pracowników zachodnich w Algerii rozruchy w Egipcie i i Atak w Bengazni w Libii sponsorował Katar za zgodą Arabii!?Dlaczego dlatego bo w interesie szejków z Kataru i Arabii jest obalenie rządów Bracta Mumułmańskiego mimo że to współbraia Sunnici doprowadzenie do władzy salafiów jeszcze skrajniejszych bo Egipt za nowych rządów zbiża się do Szyickiego Iranu wroga Arabii. Katar chce wprowadzić chaos w Algerii z powodu ich wydobycia gazu a w tej dziedzinie rywalizujez Katarem.Libia też ma gaz i ropę ; pozdrawiam

577

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam;

Wczoraj napisałem o tym,że III Wojna Światowa wybuchnie w roku 2030,a nie w roku 2021 i muszę powiedzieć,że jak na razie jestem do tej daty przekonany!
Dlaczego?
-rok 1999 urodzenie Mahdiego(jest o tej dacie słynna centuria M Nostradamusa),a rok 2030 wybuch III wojny światowej,więc;2030-1999=31 lat(wiek Chrystusowy 33 lata,więc bliski)
-M Nostradamus pisał,że „tajemniczą liczbą Mahdiego będzie liczba 21!-i porównuje go do starożytnego wodza i króla Macedońskiego Aleksandra Wielkiego II syna Filipa II!-będzie on (III Antychryst) również młodym i wielkim wojownikiem jak Aleksander z tym,że”jednookim tyranem,jak Filip II”!
Filip II Macedończyk prowadził też w Grecji starożytnej z całym tamtejszym ŚWIATEM GRECKIM TAK ZWANĄ III WOJNĘ ŚWIĘTĄ-A PRZECIEŻ MAHDI TEŻ BĘDZIE PROWADZIŁ Z CAŁYM OBECNYM ŚWIATEM III WOJNĘ ŚWIĘTĄ-ISLAMU!!!
Co to znaczy,ano to,że właściwie Mahdi rozpocznie swoją działalność w wieku 21 mając 21 lat,i to jest właśnie ta tajemnicza liczba jego objawienia w/g M Nostradamusa i to powiązanie z młodym Aleksandrem Wielkim i jednookim Filipem!
Równocześnie Nostradamus Młodszy(M Nostradamus)pisze,że pierwszym zamachem super terrorystycznym będzie kierował młody przywódca islamski Mahdi ,a myślę,że tym pierwszym zamachem ,który wywoła światowy super terroryzm będzie wybuch tzw:”brudnej bomby atomowej”nad Nowym Jorkiem!
A więc będzie to jeszcze potężniejszy zamach na Nowy Jork(z arabskiego miasto szejtana,czyli szatana)niż zamach na słynne wieże w roku 2001.
Ten zamach będzie miał najprawdopodobniej miejsce w roku 2020!-czyli to po tym zamachu rozpocznie się słynna DEKADA ISLAMSKIEGO NOWEGO ŚWIATOWEGO SUPER TERRORYZMU!
Tak więc jeżeli do roku 2020 dodamy 10 lat to wówczas otrzymamy też rok 2030,czyli rok wybuchu III wojny światowej!
I jeszcze ostatnie porównanie ;otóż w tym roku 2013 konklawe wybierze nowego papieża ,jeżeli do tego roku to jest 2013 dodamy 17 lat pontyfikatu ostatniego rzymskiego papieża(jak pisze M Nostradamus i Święty Malachiasz)to;2013+17=2030 rok!!!
A więc matematycznie WSZYSTKO SIĘ ZGADZA!
W następnym artykule postaram się jeszcze lepiej to uzasadnić po przejrzeniu i analizie materiałów które posiadam w tym tekstów M Nostradamusa i Nostradamusa Młodszego,a także innych potwierdzonych przepowiedni,lub religijnych ksiąg(różnych wyznań).
Sprawę wzmacnia przewidywany w roku 2030 bliski przelot nad Ziemią  komety!?-ale to jeszcze muszę przeanalizować!
Jak wiadomo do tej pory taki przelot był ówcześnie i jest do tej pory przez wiele osób traktowany jako ZWIASTUN ZBLIŻAJĄCEGO SIĘ WIELKIEGO NIESZCZĘŚCIA,a o takim przelocie nad Europą w tym Rzymem pisał między innymi M Nostradamus!

Pozdrawiam

Atraktor

578

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

a co z kadencją 5-letnią papieża?

579

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:

Witam;

Wczoraj napisałem o tym,że III Wojna Światowa wybuchnie w roku 2030,a nie w roku 2021 i muszę powiedzieć,że jak na razie jestem do tej daty przekonany!

-M Nostradamus pisał,że „tajemniczą liczbą Mahdiego będzie liczba 21!-i porównuje go do starożytnego wodza i króla Macedońskiego Aleksandra Wielkiego II syna Filipa II!-będzie on (III Antychryst) również młodym i wielkim wojownikiem jak Aleksander z tym,że”jednookim tyranem,jak Filip II”!

Równocześnie Nostradamus Młodszy(M Nostradamus)pisze,że pierwszym zamachem super terrorystycznym będzie kierował młody przywódca islamski Mahdi ,


a myślę,że tym pierwszym zamachem ,który wywoła światowy super terroryzm będzie wybuch tzw:”brudnej bomby atomowej”nad Nowym Jorkiem!

[?????????????????????????????????????????????????????????????]




Pozdrawiam

Atraktor




Normalnie kupa śmiechu te "przepowiednie".



Plan NWO nie wypalił w 2012 roku - o czym nawet Zbigniew Brzeziński skomlał - to i agentura teraz musi wszystko przenieść w czasie..






Panie ATRAKTOR, vel Arteuza - czy to jest pański blog?:


dysydent.nowyekran.pl





Może opowie pan co nieco o ubeckich metodach dezinformacji?

580

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Do "cezarone"

Odpowiadam:

M Nostradamus nie napisał za którego papieża 5-letnia kadencja będzie ustanowiona w XXI wieku tylko napisał,że zostanie ona ustanowiona  w czasie jego 17-letniego pontyfikatu po iluś(nie wiadomo dokładnie ilu) latach panowania.
Tak więc jeżeli na obecnym konklawe ustanowiona by była 5 letnia kadencja i wybrano by powtórnie Benedykta XVI na papieża,a ten by się zgodził powrócić na tron papieski,to przepowiednia M Nostradamusa,by się wypełniła!
Jeżeli tak się nie stanie i zostanie wybrany nowy papież nazwany przez Świętego Malachiasza "Petrus Romanus",czyli Piotr Rzymski"to należy oczekiwać,że jego pontyfikat będzie trwał 17 lat i w czasie jego trwania kardynałowie zbiorą się na nadzwyczajnym spotkaniu i zdecydują bez zgody urzędującego papieża o 5 -o letniej kadencji.
Będzie to swoisty bunt "czerwonych"kardynałów o którym napisał M Nostradamus.

Pozdrawiam

Atraktor