581

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze Notsradamus pisał o jakimś pogańskim państwie na północy Niemiec podczas inwazji Talibanu i wojny domowej w Niemczech. Tym połnocno niemnieckim państwem ma rządzić kasta kapłanów germańskich! Trudno sobie nawet wyobrazić takie germańskko pogańskie pańswo w Północnych Niemczech ale naziści też chętnie sięgali do germańskiej mitologi pozdrawiam.

582

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Do "dmoxa";

Mitologia germańska,a konkretnie nordycka jest tak samo dobrze znana jak mitologia grecka,czy rzymska.
Głównym bogiem jest Odyn bóg wojen i wojowników,a także mądrości i magii,natomiast jego małżonką jest Frigg bogini
rodziny,piękna i deszczu.
Również ważnym bogiem jest ich syn Baldur bóg urody i piękności.
W tej mitologii występuje kilkadziesiąt różnych bóstw,które najpierw powrócą(staną się z powrotem popularne w Skandynawii(ta religia od dawna tam istnieje i ma swoich kapłanów!),a póżniej ich kapłani z powodzeniem zaczną popularyzować tę religię w Niemczech.
Po pokonaniu przez Mahdiego II Świętego Cesarstwa Narodu Niemieckiego południowe Niemcy wraz z Bawarią(gdzie będzie dokonana wielka rzeż katolików)i zdobyciu stolicy Cesarstwa Monachium,Północne Niemcy ogłoszą niepodległość jako Królestwo Saksonii ze stolicą w Magdeburgu i oficjalnie przyjmą religię pogańską w wydaniu nordyckim.
W Magdeburgu ZBUDUJĄ OLBRZYMI PANTEON(ŚWIĄTYNIĘ)BÓSTW POGAŃSKICH GDZIE GŁÓWNYMI OŁTARZAMI BĘDĄ OŁTARZE BOGA ODYNA I BOGINI FRIGG!

Atraktor

583

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam serdecznie wszystkich!

Po pierwsze, już od jakiegoś czasu poczytuje zwłaszcza ten temat, w końcu postanowiłem coś napisać. Niestety mam bardzo mało czasu.

1. Abdykacja Benedykta XVI 

Decyzja ta została ogłoszona 11 lutego 2013r.  Trzeba zatem zadać pytanie czy sam papież może podjąć taką decyzję?. Zgodnie z kodeksem kanonicznym jest wszystko jest w porządku ( w sensie prawnym). Natomiast, papież wybierany jest na konklawe przez Biskupów, przy współudziale „ducha świętego”. Przynajmniej tak wynika z wypowiedzi Biskupów. Papież jest bezpośrednim przedstawicielem Boga na ziemi. Skoro zatem, Bóg poprzez „ducha świętego” wpływa bezpośrednio na wybór papieża, to oznacza, że zatem sam tylko Bóg może go odwołać.  Jak go może odwołać? Jak Henocha? (dla tych co nie znają tej historii: Henoch,a raczej jego ciało nigdy nie zmarło, został żywcem wzięty do Nieba – według biblii), lub poddać się woli Boga, czyli trwać aż do śmierci.
Strasznie mnie dziwią wypowiedzi wielu duchownych, jaka to wspaniała decyzja o abdykacji, z „duchem czasu”. 
Z nowego testamentu piorun utożsamiany jest z gniewem Boga!
Wynika z powyższego rozumowania, iż papież namiestnik Boga przeciwstawił się mu, ogłaszając abdykację, czyli postawił się wyżej niż sam Bóg!

Czy powyższe rozumowanie jest prawdziwe?

A.Sieradzki „Świat objawiony”

John Leary – przepowiednie – str. 79 -  Antypapież – ( w powyższej książce)
Pisze „ papież, po ostrzeżeniu o grożącym mu niebezpieczeństwie , ucieknie z Watykanu, a antypaież zasiądzie na Stolicy Piotrowej. Wtedy to nastąpi czas przymusowego oznakowania wszystkich ludzi znakiem Bestii.”

Fakty:
1.    11 luty 2012  - „Wszystko zaczęło się od notatki sporządzonej przez 82 – letniego kardynała Dario Castrillon Hoyos’a z Kolumbii, przekazanej następnie do Sekretariatu Stanu w Watykanie. Informacja, która trafiła do Benedykta XVI jako anonim, zawierała w sobie zapis o rzekomej śmierci papieża, mającej nastąpić w przeciągu 12 miesięcy.” – ostrzeżenie o grożącym niebezpieczeństwie
2.    11 luty 2013 – ogłoszenie o abdykacji – 28 lutego – ucieczka z Watykanu

c.d.n.


Niech każdy sam osądzi.

Pozdrawiam
Takitamktos

584

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:

Do "norgga"

Jeśli chodzi o Ciebie to Twój tekst też ma pod względem polonistyki wiele do rzyczenia pomimo,że jak myślę dbasz o poprawność swoich tekstów,

Atraktor

Miałem dać spokój, ale jeszcze odpowiem.
Tak, dbam o pisownię. To wyraz szacunku nie tylko dla języka, ale przede wszystkim dla czytających.
Po mojej prośbie, byś zwracał większą uwagę na ortografię, oraz podawał źródła dla swych wypowiedzi, zostałem obrzucony inwektywami, nazwany głupcem, ślepcem, zazdrośnikiem, baa... - nawet potworem!
Że już o trollu nie wspomnę. Zdumiewa taki atak wściekłości. Nie jest to dla mnie zachowanie normalne.
Dyskusja zeszła zdecydowanie poniżej progu przyzwoitości i w takiej formie nie zamierzam brać w niej udziału.
A już tym bardziej, jako jeden z klakierów na poziomie niedokończonego gimnazjum.

585

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam;

Obecny rok 2013 przypada na lata 1434-1435 w/g kalendarza muzułmańskiego.
W roku 2030 naszego kalendarza gregoriańskiego będą przypadały muzułmańskie lata 1452 i 1453!!!
Jak to się liczy:
Otóż muzułmanie za początek nowej ery uważają „hidżrę”,czyli ucieczkę Mahometa pochodzącego z bogatego rodu kupieckiego Kurejszytów z Mekki(Makkah) do Jatreb(Jasrib),czyli póżniejszej Medyny zwanej Medinat el Nabi ,czyli po polsku „Miasto Proroka”,która miała miejsce 20 czerwca 622 roku kalendarza gregoriańskiego.
Jednak nową erę muzułmańską wprowadzono w roku 638 to jest w 17 roku hidżry!-to jest za panowania Kalifa Umara Ibn Al Chattaba .
Uwaga;
Ostatni papież „Petrus Romanus” ,czyli Piotr Rzymski ma zasiadać na tronie papieskim 17 lat-
I ZNOWU ZBIEŻNOŚĆ!?
Jednak pierwszy dzień ery muzułmańskiej został wprowadzony 16 lipca 622 roku.
Został on jednak oparty na cyklu księżycowym(nów) i roku księżycowym,który trwa 354 dni i jest krótszy od naszego roku słonecznego ,który trwa ;365,25 dni(pełny obrót Ziemi wokół Słońca).
Tak więc rok księżycowy przesuwa się ruchem jednostajnym w stosunku do naszego roku słonecznego w cyklu 33 letnim! (wiek Chrystusa!)
A więc oznacza to ,że 33 lata księżycowe muzułmańskie odpowiadają 32 latom chrześcijańskim słonecznym!
Rok księżycowy muzułmański dzieli się tak samo jak słoneczny na 12 miesięcy ale nie odpowiadają one miesiącom roku gregoriańskiego.
Ponieważ długość jednej fazy Księżyca wynosi 29,5 dnia,a dokładnie;29,5306 to jest 29 dni 12 godzin 44 minuty i 3,8 sekundy(obieg Księżyca wokół Ziemi,a właściwie wokół wspólnego środka ciężkości),to rok księżycowy muzułmański liczy;12 x 29,5306 = 354,367 dni!
W celu uniknięcia liczb ułamkowych, liczby dni,a także miesiące muzułmańskie liczą na przemian 29 lub 30 dni,początkiem tygodnia jest niedziela,a dniem świątecznym odpowiadającym naszej niedzieli jest piątek.
Początkiem roku w islamie i początkiem miesiąca za każdym razem jest nów Księżyca!
Aby obliczyć nasz gregoriański rok słoneczny na muzułmański rok hidżry(ucieczki),stosuje się n/w wzór matematyczny:

H=33 ( S - 622) : 32

A więc; 33 ( 2030 - 622 ) : 32 = 1452 a właściwie;1452/1453 lata muzułmańskie.
Czyli w roku wybuchu III Wojny Światowej ponad połowa naszego roku;2030 przypadnie na muzułmański księżycowy rok 1452,a druga część na muzułmański rok 1453 !!!

A jakie wydarzenie światowej wagi nastąpiło w naszym chrześcijańskim roku 1453!?
Otóż w roku 1453 Turcy Osmańscy zdobyli Konstantynopol stolicę Cesarstwa Wschodnio- Rzymskiego zwanego też Cesarstwem Bizantyjskim ,a największą ówczesną świątynię chrześcijańską na świecie „Hagię Sofię”,czyli „Bazylikę Bożej Mądrości” zamienili na Meczet  dobudowując potężne minarety i zabierając ją tamtejszemu papieżowi zwanemu patriarchą!
A kto zdobył chrześcijański Konstantynopol noszący też nazwę;”Nowy Rzym”nadaną mu uwaga!-w 330 roku (znowu 30 rok!,tak jak 2030 rok!)przez Cesarza Rzymskiego Konstantyna Wielkiego(póżniej po jego śmierci nazwę zmieniono na Konstantynopol)!?
Zdobył to miasto (największe w ówczesnej Europie)Mehmed II Zdobywca Sułtan i uwaga; Kalif (przyjął on też po zdobyciu Konstantynopola tytuł Kalifa wszystkich muzułmanów Świata!).
Trzeba też wiedzieć,że imię tureckie Mehmed to odpowiednik arabskiego Mahometa.
Mahdi ma być drugim(II)Prorokiem po Mahomecie i też Zdobywcą..i właśnie; Konstantynopola ,czy Rzymu!/
Myślę,że i Rzymu i Konstantynopola,czyli Stambułu,bo uderzenie ma nastąpić jednocześnie i na Turcję i na Włochy z Bliskiego Wschodu i z Afryki Północnej!
Dywizji ,czyli Kolorowych Turbanów do tego celu będzie miał wiele!
Historycy dobrze wiedzą,że zdobycie Konstantynopola w roku 1453 przez muzułmanów spowodowało upadek bogatych republik włoskich:Wenecji,Genui i innych miast Włoch a przede wszystkim upadek europejskiego handlu z Azją głównie z Indiami,a także Chinami(zamknięcie tak zwanego „Jedwabnego Szlaku”,którym podążał Włoch Marco Polo do Chin).
Upadek gospodarki i brak pieniądza zmusił zachodnią Europę do dalekich atlantyckich podróży zamorskich i odkryć geograficznych,czego głównym efektem było odkrycie przez K Kolumba tzw:”Nowego Świata', czyli” Indii Zachodnich” nazwanych później Ameryką!
M Nostradamus w swoich przepowiedniach twierdzi,że  po III wojnie światowej rozpocznie się też”Nowa Era” ,era podboju kosmosu i kolonizacji innych planet!
Ta jak po 1453 roku nastąpiła era wielkich, nowych odkryć geograficznych i kolonizacji przez europejczyków innych kontynentów!
Czyżby miała nadejść era Nowej Ameryki,czyli Nowego Świata poza Ziemią!
Jeszcze raz widać ,że M Nostradamus to przede wszystkim uczony;matematyk,historyk itd.,a astrologia,po prostu jak już pisałem był w niej słaby,służyła mu tylko do pomocy,bo po prostu była modna!
Teraz widać w pełni tzw:”JANUSOWY CHARAKTER PRZEPOWIEDNI M NOSTRADAMUSA,CO WSZYSCY ZNAWCY I INTERPRETATORZY JEGO TEKSTÓW ZDECYDOWANIE POTWIERDZAJĄ!!!
Ja uważam,że epoka tzw: „Super terroryzmu Islamskiego rozpocznie się w roku 2020,a III Wojna Światowa w roku 2030!!!

Pozdrawiam;

Atraktor

586

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor, niezłe akrobacje.


Może jednak odpowiesz na moje pytanie?


Czy to czasami nie twoje ?




dysydent.nowyekran.pl



Czy to twój blog?


Bo jeśli tak, to czemu nie opowiesz o tym jak się uprawia dezinformację?

Opisałbyś trochę starych ubeckich sztuczek, a nie tam... jakieś wygibasy  o
2030 roku.



Po co służby zatrudniają takich ludków jak ty?

587

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do redakcji forum.

Zastanawiałem się długo czy zalogować się na tym forum i na nim pisać, obiecaliście mi wtedy,że nie będziecie dopuszczali do takich podłych nie mających nic wspólnego z tematem oskarżeń na tej stronie ,którą zresztą na moją prośbę założyliście.
Dyskusją z osobą która zwie się "nogg"jest co prawda ostra i może nieprzyjemna ale mieści się w granicach ludzkiej przyzwoitości,natomiast teksty osoby "saphir "są oskarżające w tym wypadku oskarża mnie on o pracę w Urzędzie Bezpieczeństwa PRL ,czyli tzw;"UB",które bez sądu mordowało ludzi i każe mi się z tego tłumaczyć!
Proszę redakcję o podanie adresu meilewego tej osoby(posiadacie go) w celu odnalezienia jej adresu przez mojego adwokata i wytoczenia procesu z powództwa cywilnego,a póżniej karnego,lub... nie dopuszczania więcej tej osoby do pisania na forum.
Oświadczam,że jestem w stanie udowodnić sądownie,że działałem w opozycji anty komunistyvcznej i w NSZZ Solidarność.
Zostałem też przez IPN uznany za pokrzywdzonego.

Myślę,że słowa dotrzymacie i nie pozwolicie więcej  na tego typu oskarżycielskie wypowiedzi.

Pozdrawiam;

Atraktor

588

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do Atraktora

Nie ma sensu odpowiadać na żadne zaczepki i prowokacje. W internecie trolling jest wszechobecny, na każdej płaszczyźnie. Twój problem polega na tym, że łatwo Cię sprowokować i wyprowadzić z równowagi. Rozumie to, ale najlepiej w takim wypadku po prostu przemilczeć i nie wdawać się w zbędną dyskusję. Sam się często spotykam z trollingiem i zaczepkami w internecie. Przeważnie traktuje takiego delikwenta jak powietrze. Jeżeli jest możliwość zablokowania to blokuje, a jak nie i wyjątkowo mnie drażni to zgłaszam bez prowadzenia jakichkolwiek konwersacji z taką osobą. Wyluzuj i nie zwracaj uwagi. Są i tacy ludzie, którym będzie sprawiało satysfakcje samo zdenerwowanie i zwrócenie uwagi.

Piszesz, że Administrator obiecał Ci, że nie będzie w tym dziale żadnych oskarżeń niezwiązanych z tematem. Fajnie by było jakby było idealnie, ale tak nie jest niestety. Nie chcę nic mówić, ale ogólnie w tym temacie jest spory bajzel. Jest sporo postów nie na temat, są zdublowane posty i perfidne pisanie jeden pod drugim ( nie mam na myśli całych artykułów, ale takie jednowyrazowe dopiski zamiast użycia opcji "edytuj"). Moim zdaniem na forum powinien być moderator, albo nawet dwóch. Na każdym forum moderator to podstawa.

"Wszystkie zamyka sprawy śmierć, lecz przedtem rozbłysnąć jeszcze może czyn szlachetny. Godny tych, którzy z bogami walczyli."

589

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:

Do redakcji forum.

" oskarża mnie on o pracę w Urzędzie Bezpieczeństwa PRL ,czyli tzw;"UB",które bez sądu mordowało ludzi i każe mi się z tego tłumaczyć!

Pozdrawiam;

Atraktor



Nie zauważyłem, żebym gdzieś oskarżał cię o współpracę z UB.

Nie potrafisz czytać ze zrozumieniem?


"Bo jeśli tak, to czemu nie opowiesz o tym jak się uprawia dezinformację?
Opisałbyś trochę starych ubeckich sztuczek, a nie tam... jakieś wygibasy  o
2030 roku.
Po co służby zatrudniają takich ludków jak ty?"


Jeśli jesteś autorem tamtego bloga - to pewnie potrafisz odpowiedzieć na moje pytania.

Stąd właśnie moje pytania.


"Po co służby zatrudniają takich ludków jak ty?"

To zdanie nie twierdzi, że jesteś pracownikiem ub.

Czytaj ze zrozumieniem.



Znamienne:

"czyli tzw;"UB",które bez sądu mordowało ludzi i każe mi się z tego tłumaczyć!"

- nie tzw. "UB" - tylko UB. Urząd Bezpieczeństwa. Co to jest - wybielanie przeszłości?

- UB mordowało ludzi również poprzez sąd - to się nazywa "mord sądowy".



"i każe mi się z tego tłumaczyć!"

to bardzo ciekawe sformułowanie - czyli to jednak ty jesteś Franciszek K?

590

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

No nie wytrzymam przylazłeś tu z gazety tam wszystkich oskarżałeś o konszachty ze słuzbami a że na tamtym forum nic sie nie dzieje to zaczynasz tutaj czy ty musisz trolowac muszisz sie czepiac by zucac jakies oskarzenia podejzewam ze jestes młodym trolem który nigdy ubeka na oczy nie widział prosba do admina jak niema czasu wątku ogarniac to niech mi da uprawnienia ja czesto tu zagladam i zrobie porządekam

apropo dublowania postów też się wpieniam jak czyt am 5 postów domoxa po 1 słowie masakra jak by niewiedział ze mozna zedytowac albo usunac ehhh chodzaca skarbnica wiedzy ;/

Ostatnio edytowany przez Breidak (2013-03-07 09:01:58)

591

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Faktycznie robi się nie przyjemnie, na starym forum tego nie było ,myślę że nie potrzebnie na forum GP był podawany link do tego forum ,no cóż trzeba ich ignorować myślę że to ich najbardziej  wkurza .

A do Atraktora może masz rację z tym 2030 tylko 50 lat kryzysu by się nie zgadzało  bo miał się skończyć parę lat po wojnie.
Ja niestety mam przeczucie że może to nastąpić szybciej a co Ty o tym myślisz numerze jeden?

POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH NIE PRZESZKADZAJĄCYCH

592

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

saphir został zablokowany.
dmox: Breidak ma rację, zamiast pisać 5 krótkich wiadomości jedna po drugiej, edytuj ostatni post, proszę nie zalewaj forum.
Atraktor: Proszę, staraj się czytać ze zrozumieniem posty innych -- często uznajesz za "atak" proste pytanie, które może nie jest dla Ciebie zbyt wygodnie i zaczynasz się niepotrzebnie unosić...

Do wszyskich:
W regulaminie forum jest zapis o przestrzeganiu zasad ortografii -- proszę go brać pod uwagę. Szanujmy nasz język i innych czytających nasze wypowiedzi.

Dyskusje niezwiązane z tematem proszę zakładać w dziale Hyde Park lub w innych odpowiednich.

593

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://www.polityka.pl/swiat/ludzie/152 … pieza.read
zobaczcie na datę

594

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Reinhard Marx papież niemiecki...? jego szanse rosną konklawe za tydzień w Poniedziałek możliwe 1 głosowanie

595

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam;

W odpowiedzi administratorowi,a także informacyjnie forumowiczom;

W swoich wszystkich krótkich dotychczasowych tekstach,czy dłuższych artykułach , nie „zaczepiałem” nikogo i starałem się nie nikogo obrazić.
Wiem,że to zawsze boli.
Jeśli się z jego wypowiedziami nie zgadzałem to pisałem o tym wprost i próbowałem tę osobę przekonać,że to ja mam rację,a nie ona,co jest dopuszczalną formą dyskusji.
Ostro reagowałem tylko wtedy kiedy ktoś zamiast  kontr argumentować moją wypowiedż ,to w sposób zakamuflowany zaczął mnie obrażać i pomawiać.
Na wiele zakamuflowanych ostrych wpisów np. „nogga”,które w/g mnie są w dyskusji dopuszczalne reagowałem podobnie.
Na przykład; należy odróżnić ostatni wpis „nogga” sugerujący ,że mój styl pisania i ortografia jest w/g niego na poziomie gimnazjalisty,od oskarżenia „saphira”o pracę w UB!
Wypowież „nogga” jest oczywiście nieprzyjemnie przeze mnie odbierana,ale w dyskusji taki zarzut jest dopuszczalny i nie mam do niego o to pretensji.
W ostatnim jak do tej pory swoim poście „nogg” między innymi stwierdził też,że nazwałem go potworem(też nie nazwałem go tak bezpośrednio,a przyznaję zasugerowałem to!)
Ale te wzajemne wypowiedzi np”nogga” i moje tzw: uszczypliwości choć nieprzyjemne dla nas obu (i lepiej gdyby ich nie było)są w dyskusji,która czasami może być ostra- dopuszczalne.
Natomiast tzw:”saphir”uważa ,że wyrażenie końcowe ,cytuję jego wypowiedż,w ostatnim zdaniu;
„po co służby zatrudniają takich ludzi jak ty”,przy czym z treści uprzedniej jego tekstu nie wynika ,że jestem pracownikiem jakichś służb medialnych,czyli miejskich,a cyt;”znawcą ubeckich sztuczek”!
Rozmawiałem ze swoim przyjacielem adwokatem,który jak mu pokazałem to forum i wpisy na nim to zdziwił się bardzo,że w ogóle bawię się w pisanie na takich forach.
Natomiast powiedział mi,że ewentualny proces cywilny o zniesławienie bym wygrał,co by mogło skutkować wytoczeniem następnego procesu i to z powództwa karnego.
Niektórzy tu piszący nie zdają sobie z tego sprawy,że nie jestem(tak jak zresztą i oni) tzw:osobą publiczną,czyli prawnie; instytucją publiczną tak jak np.:Prezydent,Premier,Poseł,Radny itd. i oskarżenia nijakiego”saphira” są inaczej przez prawo odbierane i traktowane.
O współpracę z UB i SB byli posądzani na forum „Gazety Prawnej” i Arteuza Centurion i Andy Colins i obaj z tego,a nie innego powodu zaprzestali tam pisania.
Takie posądzanie swoich;adwersarzy politycznych,czy przeciwników ideologicznych o pracę,lub współpracę z UB ,czy SB stało się w Polsce bardzo modne i wręcz niebezpieczne dla kraju,z czego chyba mało ludzi zdaje sobie współcześnie sprawę!
I jeszcze jedno:
Mam wykształcenie ścisłe o czym już nie raz informowałem,wobec czego nigdy nie byłem zbyt mocny np.; w ortografii,do czego się przyznaję.
Nie zwracam też zbytnio uwagi na to jak piszę,bo szybciej myślę niż piszę;poszczególne wyrazy i zdania.
Nie zależy mi na pisaniu w internecie i to na żadnym forum,bo jest to jednak bardziej czasochłonne niż się początkowo spodziewałem!
Ponieważ po przejściu na emeryturę miałem trochę więcej czasu ,to zacząłem pisać,bo zaczęło mi brakować po wielu latach pracy komunikacji,czyli  dyskusji z ludżmi.
Te dyskusję traktuję bardziej jako zabawę,a nie wykłady,co nie znaczy,że traktuję ją poważnie i staram się prawdziwie i rzeczowo przekazywać swoją nabytą wiedzę.
Jeszcze raz podkreślam,że dopuszczam pewne formy ostrej ,a nawet nieprzyjemnej dla stron dyskusji i dlatego nie interweniowałem u  administratora tego forum do wczoraj!
Nie zareagowałem też na pierwszą oskarżającą mnie o współpracę,a właściwie pracę w UB osoby o
nicku „saphir',czekałem bowiem na reakcję administratora,lub moderatora forum.
Kiedy zorientowałem się,że nie ma ze strony reakcji żadnej reakcji ,a pomówienie stało się jeszcze bardziej napastliwe i ukazało się powtórnie wtedy natychmiast zareagowałem.
Nie ukrywam,że od administratora i moderatora forum ,a także wypowiedzi samych forumowiczów uzależniam swoje dalsze pisanie na tym forum.
Czyli,albo będę pisał dalej,albo zakończę pisanie tak jak uprzednio to zrobili na forum”GP”;Arteuza Centurion i Andy Collins-ja uważam,że zaprzestanie przez te osoby pisania na forum”GP” to wielka strata dla nas wszystkich.
Stwierdzam,że na pewno pomiędzy tymi osobami i mną nie dochodziło by do tego typu osobistych wycieczek i chamskich oskarżeń- to nie ten poziom dyskusji!

Pozdrawiam


Atraktor

596

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

czy forum Gp działa ?

597

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

temat założony przez Artreuze działa sprawdziłem pozdrawiam

598

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

domox
Te działania odnośnie przejmowania ropy i surowców prze głównie Amerykańskie koncerny i zachodnie,są niejako przy okazji czegoś znacznie głębszego. Ci ,którzy tak się wypowiadają chcą aby ludzie tak myśleli.
Oto moim zdaniem hipotetyczna (może prawdziwa?) przyczyna
Martenson podpiera swoje wnioski danymi statystycznymi. Pierwszy rysunek poniżej pokazuje wzrost całkowitego długu USA według danych Rezerwy Federalnej, czyli sumę długów banków i firm finansowych, pozostałych korporacji, ludzi prywatnych oraz obligacji rządowych. Wykres naśladuje niemal idealnie wzrost wykładniczy, aż do roku 2007, w którym dług przekroczył sumę 50 bilionów dolarów. Łatwo zauważyć, że po roku 2008 poziom długu praktycznie się nie zmienił. Gdyby krzywa długu podążała dalej według tej samej tradycyjnej funkcji wykładniczej, oznaczałoby osiągnięcie poziomu długu wielkości 100 bilionów dolarów w obecnej dekadzie.
Gospodarka Stanów Zjednoczonych to największa wolnorynkowa gospodarka pojedynczego państwa na świecie. Wartość PKB USA w 2011 wyniosła ponad 15 bln USD[1], co stanowiło około 19% produktu światowego brutto
Wnioski USA nie jest w stanie spłacić tak gigantycznego długu .
Co wymyślili?
No cóż jak pokazuje historia najlepiej wychodzi sie z kryzysu po przez dostarczanie produktów dla. zaopatrzenie stron konfliktu zbrojnego. Historia lubi się powtarzać kryzys lat 20/30 i wybuch wojny.
Zobacz na dane jaki region świata jest największym importerem uzbrojenia. Tak Bliski Wschód.
Militarnie i gospodarczo ten region jeszcze nie jest w stanie prowadzić wojny z Europą ,ale jak wiesz cały czas się zbroi.
Po co tak destabilizować cały region ,a właściwie państwa muzułmańskie?
Jak już pisałem skrajne sytuacje doprowadzają do wyniesienia na szczyty władzy skrajnych przywódców,którzy po przez krwawą tyranie i ideologię wprowadzają względny porządek i jako taki byt ekonomiczny (III Rzesza i Hitler).
Stabilizacja  polityczna i jako taki byt ekonomiczny prowadzą do zbrojeń w państwie tyranów(III Rzesza Hitler).Zbrojenia są bardzo kosztowne wiec bardzo nadwyrężają ekonomicznie i gospodarczo państwo co robi tyran przejmuje inne państwa zbrojnie lub pokojowo(II Rzesza anszlus Austrii ,Niemcy Sudeccy zajęcie Czech i wojna z Polską) 
Jak wynika z interpretacji Mahdi będzie przejmował państwa ,,pokojowo" i zbrojnie. Jak uzna za możliwy podbój Europy,a stanie się to tylko w tedy gdy będzie władał adekwatnym do potencjału Europy obszarem ,gospodarką i zasobami ludzkimi. Niektóre mogą równoważyć niedobory innych.
Więc wojna krajów islamskich z chrześcijańską,a praktycznie już laicką Europą jest jak najbardziej na rękę USA. Tak ogromny konflikt wpłynie zbawieńczo na gospodarkę i przyniesie ogromne zyski Staną ,które jak wiesz budują tarczę antyrakietową i maja najpotężniejszą flotę US NAVY. Więc Islamiści nie mają tak potężnej floty(praktycznie jest to szczątkowa i przybrzeżna,a nie dalekomorska) wiec nie są w stanie zagrozić USA Szatanowi jak go tam zwą . Stany myslą ,ze zaopatrując Europe i może po cichu druga stronę znów po wojnie staną sie najpotężniejszym krajem na Ziemi.Do tego konfliktują Rosję z Chinami następni klienci. I od cała przyczyna tego co sie dzieje w Bożym świecie.
Pozdrawiam

599

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze
nie zwracaj uwagi na trolii. Zaprzestanie pisania i dzielenia się wiedzą to błąd.
Dla czego?
No cóż brak wiedzy lub jej nierozpowszechnianie stanowi dla ludzi ogromna pustkę .Tylko krzewienie wiedzy ,dzielenie się i przyswajanie jej wypełnia tę pustkę.
Pozdrawiam

600

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:

że mój styl pisania i ortografia jest w/g niego na poziomie gimnazjalisty

Niewłaściwie zinterpretowałeś moj wpis tongue
Za poziom gimnazjum uważam nie Twoje posty, lecz niektrórych osób bezkrytycznie Ci przyklaskujących.
Chociaż faktycznie i Ty zacząłeś w końcu zwracać uwagę na pisownię. Twój ostatni wpis wygląda o wiele lepiej od poprzednich i da go się czytać. Dzięki.

Atraktor napisał/a:

Jeśli się z jego wypowiedziami nie zgadzałem to pisałem o tym wprost i próbowałem tę osobę przekonać,że to ja mam rację,a nie ona

Błąd. Nie przekonuj nikogo na siłę, lecz podawaj argumenty.