721

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ciekawe czy ma coś z Piotra Rzymianina,może coś w herbie albo musi dopiero zapracować na ten przydomek.

722

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Może dopiero gdy umrze męczeńsko zasłuży sobie na ten przydomek ?

723

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Jak na razie wychodzi na to, że listę Malachiasza trafił sz....., chyba, że ma coś w herbie itp., co łączyłoby go w jakiś sposób z piotrem itp., ale to już niech wypowiedzą się osoby, które bardziej siedzą w temacie papieży. Moim zdaniem w tym momencie jesteśmy w czarnej d.... sad

Ostatnio edytowany przez Arab1 (2013-03-13 22:21:04)

724

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Macie herb nowego Papieża.

http://i48.tinypic.com/i75wee.png

Może coś Wam powie, bo ja nic w nim nadzwyczajnego nie widzę...

"Wszystkie zamyka sprawy śmierć, lecz przedtem rozbłysnąć jeszcze może czyn szlachetny. Godny tych, którzy z bogami walczyli."

725

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Może Malachiasz miał racje. Piotr II Rzymianin, bo pierwszym jest nadal Benedykt 16.

726

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Zastanawiają mnie słowa Franciszka, ostatnie słowa: "Módlcie się za mnie i za... przetrwanie Rzymu, żeby trwał" Tak przetłumaczył to komentator TVN24. A więc przetrwanie Rzymu? Czyli jakby coś wiedział? III przepowiednia fatimska? Przepowiednie Nostradamusa w sejfach Watykanu?

727

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Moim zdaniem, żadna silna frakcja nie zdobyła większości głosów i kardynałowie dali sobie trochę czasu wybierając starego papieża. Z tą różnicą, że Benedykt robił wszystko aby zostać wybrany na papieża a Franciszek jest " Nieszczęśliwie wybranym".

728

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Św.Franciszek
Apostołował we Włoszech i poza ich granicami. W 1219 roku udał się do Egiptu, gdzie wojska chrześcijańskie walczyły z muzułamanami o Ziemię Świętą. Franciszek kierując się nauką Ewangelii i pragnąc nawracać nie mieczem, ale słowem i przykładem, chciał odwieść krzyżowców od przelewu krwi, lecz nie posłuchano go. Po przegranej przez chrześcijan bitwie pod Damiettą otrzymał pozwolenie na udanie się do obozu przeciwnika, gdzie został przyjęty przez sułtana z szacunkiem jako Mąż Boży. 
W połowie września 1224 roku modląc się na górze Alwernii, otrzymał stygmaty, czyli rany Męki Chrystusowej.
Jak by dodać 800 lat to nawet pasóje.
Mam wrażenie że nie byłk zadowolony z wyboru.
Mario Bergoglio jest Argentyńczykiem włoskiego pochodzenia.
Miserando atque eligendo'' ? Żałosny oraz wybrany ?
W herbie złota gwiazda pięcioramienna ma obecnie[kiedy?] silne odniesienia do sił zbrojnych i wojny.
W Biblii grona winorośli stanowią często symbol wspólnoty i jedności narodu żydowskiego, a w pismach chrześcijańskich analogicznie symbol wspólnoty wyznawców Jezusa z Nazaretu. Czerwone wino używane w czasie żydowskiego święta Pesach (Pascha) upamiętniającego wyjście z Egiptu symbolizuje krew baranka, którą Hebrajczycy mieli oznaczyć swe domostwa i w ten sposób uniknęli plagi śmierci pierworodnych (zob. księga Wyjścia 12r); natomiast w chrześcijaństwie (eucharystia lub święto Pamiątki Śmierci Pana) wino symbolizuje przelaną krew Jezusa i jej zbawczą moc.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Krzy%C5%BC_lotary%C5%84ski
jeszcze widzę jakby dwie piramidy połączone wiecznością
http://lubczasopismo.salon24.pl/tajemni … eszczescia
Są też trzy gwożdzie co pewnie oznacza  śmierć  Jezusa.
Może ktoś to poskłada w całoć.

Ostatnio edytowany przez ania (2013-03-14 00:31:38)

729

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Tez odnioslem takie wrazenie, ze nie byl zachwycony...

730

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Arab1 napisał/a:

Jak na razie wychodzi na to, że listę Malachiasza trafił sz....., chyba, że ma coś w herbie itp., co łączyłoby go w jakiś sposób z piotrem itp., ale to już niech wypowiedzą się osoby, które bardziej siedzą w temacie papieży. Moim zdaniem w tym momencie jesteśmy w czarnej d.... sad



na tym forum sa tacy co dopasuja wybor tego papieza do przepowiedni Nostradamusa:)
dajmy im czas:)
spokojnie.
smile
nawet parasol w d....e by otworzyli,;)

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

731

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

pablodart napisał/a:
Arab1 napisał/a:

Jak na razie wychodzi na to, że listę Malachiasza trafił sz....., chyba, że ma coś w herbie itp., co łączyłoby go w jakiś sposób z piotrem itp., ale to już niech wypowiedzą się osoby, które bardziej siedzą w temacie papieży. Moim zdaniem w tym momencie jesteśmy w czarnej d.... sad



na tym forum sa tacy co dopasuja wybor tego papieza do przepowiedni Nostradamusa:)
dajmy im czas:)
spokojnie.
smile
nawet parasol w d....e by otworzyli,;)

Po co czytasz to forum?

732

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Mi tam gwiazda pięcioramienna nie za bardzo podoba się. Posługują się nią Illiminanci, którzy mają swoich ludzi w Watykanie ( ponoć to tylko plotki ale ja sądzę, że to prawda). Do tego gwiazdę to w ostatnich latach pakuje się gdzie tylko się da. Chrześcijańska i Żydowska gwiazda mają sześć ramion a z pięcioma ramionami ( symbol zła)  to jej przeciwieństwo.
Często taka gwiazda jest symbolem organizacji lub państw o niechlubnej historii.

Do tego wybór tego papieża jest jednak pewnym zaskoczeniem. Po nim samym nie było widać entuzjazmu, radości po wyborze.

Ostatnio edytowany przez polk (2013-03-14 00:50:12)

733

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

norbertus napisał/a:

Moim zdaniem, żadna silna frakcja nie zdobyła większości głosów i kardynałowie dali sobie trochę czasu wybierając starego papieża. Z tą różnicą, że Benedykt robił wszystko aby zostać wybrany na papieża a Franciszek jest " Nieszczęśliwie wybranym".

Z tego co czytałem i tego co mówił Benedykt XVI to on nie chciał być Papieżem. Ale coś musi w tym być, że znów wybrali starego Papieża. Mając 77 lat to przy dobrych wiatrach może rządzić około 10 lat, ale to raczej już przesadzona data. Może tak jak ktoś wspomniał, że zostanie wprowadzone 5 letnia kadencja. A może sam zrezygnuje jak Benedykt XVI...


ania napisał/a:
pablodart napisał/a:
Arab1 napisał/a:

Jak na razie wychodzi na to, że listę Malachiasza trafił sz....., chyba, że ma coś w herbie itp., co łączyłoby go w jakiś sposób z piotrem itp., ale to już niech wypowiedzą się osoby, które bardziej siedzą w temacie papieży. Moim zdaniem w tym momencie jesteśmy w czarnej d.... sad



na tym forum sa tacy co dopasuja wybor tego papieza do przepowiedni Nostradamusa:)
dajmy im czas:)
spokojnie.
smile
nawet parasol w d....e by otworzyli,;)

Po co czytasz to forum?

Taki już jest pablodart ;-). Poczytaj sobie jego posty od początku, a przekonasz się, że to spoko koleś. Czasami ma dziwne odpały i porównania, ale jak się ma dystans to się zrozumie. Pozdrawiam Was oboje.

"Wszystkie zamyka sprawy śmierć, lecz przedtem rozbłysnąć jeszcze może czyn szlachetny. Godny tych, którzy z bogami walczyli."

734

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

WITAM:

I MAMY PAPIEŻA!!!

Przez chwilę zastanawiałem się czy Święty Malachiasz i M Nostradamus popełnili błąd nazywając ostatniego papieża Piotrem Rzymianinem ,czyli”Petrusem Romanusem”.
Ale tylko przez chwilę!
Bo wydaje mi się,że jednak nie!
Najpierw zastanówmy się kim właściwie jest nowy papież dotychczasowy prymas Argentyny i  arcybiskup Buenos Aires stolicy tego kraju.
Otóż Jorge Bergoglio jest pochodzenia włoskiego i niemieckiego.
Zna płynnie trzy języki:hiszpański,włoski i niemiecki.
Jego potomkowie ze strony ojca pochodzą z południowych Włoch ,a Argentyna leży na południowej półkuli w Ameryce Południowej.
Otóż jak wiemy ostatni papież miał pochodzić z południa. Święty Malachiasz nazwał go Piotrem Rzymianinem,więc wielu interpretatorów myślało,że będzie to papież z południowych Włoch,albo przyjmie imię Piotr II,lub np.:Piotr Paweł.
Ale znowu pomylili się interpretatorzy tak samo jak w przypadku Benedykta XVI myśląc,że papieżem „oliwki”,a konkretnie 'drzewa oliwnego”będzie papięż o ciemnej karnacji skóry.
I cóż się okazało?
Benedykt XVI miał w swoim herbie gałązkę oliwną i posiada ją dalej!
Papież Franciszek I jest też jezuitą co jest ewenementem w historii kościoła rzymskokatolickiego jak wiemy zakon ten to prawa ręka papieża.
JEZUITA NIGDY NIE ZOSTAŁ PAPIEŻEM!!!
Stało się to po raz pierwszy!
Jego członkowie oprócz trzech zwykłych ślubowań zakonnych składają dodatkowe ,to jest absolutne bezgraniczne posłuszeństwo papieżowi,jako jego przyboczna gwardia(służba)do specjalnych zadań,czyli;-;specjalnych zadań Piotra Rzymskiego!
Ten  wyspecjalizowany zakon został utworzony w roku 1540  głównie do walki z reformacją i do składania papieżowi informacji zbieranych w wielu krajach świata.
Był zawsze posądzany przez wiele państw o to że pełni rolę wywiadu,czyli szpiegostwa na rzecz najpierw państwa kościelnego(kiedy cały Rzym i kraina Lacjum należały do papieża),oraz później państwa watykańskiego.
Zakon Jezuitów kontroluje też taką instytucję jak watykański Bank!
W póżniejszych czasach zakon ten został w wielu krajach  wręcz siłą usuwany za swoją dwuznaczną działalność,a w roku 1773 papież Klemens XIV podjął decyzję o kasacji zakonu ,którą przywrócił w roku 1814 Pius VII.
Zakon ten cieszył się zawsze złą sławą i był potocznie nazywany nawet przez kleryków„PETRUS ROMANUS INSTITUTUM”,,czyli instytucja(urządzenie,organizacja -zbiór praw)Piotra Rzymskiego.
Zakon też ma swoich tajnych emisariuszy w różnych instytucjach kościelnych w tym w różnych zakonach i śledzi ich działalność.
Nie jest więc lubiany przez wielu duchownych!
Również ciekawa jest heraldyka tego papieża,a byłego kardynała i jego motto:,czyli napis pod herbem,a także jego włoskie imię Franciszek.,które przybrał.
Święty Franciszek początkowo był rycerzem i uczestniczył w wielu bitwach,zakon jezuitów też wsławił się wieloma zatargami i konfliktami z różnymi władcami.
Franciszek I to 112 papież z listy Malachiasza i 266 papież rzymski.
A co mówi liczba 6,dwie liczby 6?
Co mówi liczba 12?
Trudno mi w tej chwili na żywo napisać coś więcej,ale nie myślę,żeby ten papież nie był „Petrusem Romanusem „,czyli Piotrem Rzymianinem ,przecież jezuici są nazywani;”SŁUŻBĄ PIOTRA  RZYMSKIEGO!!!
W roku 2030 obecny papież jak dożyje będzie miał prawie 95 lat ,a jego pontyfikat będzie trwał 17 lat!!!
Czy to przypadek!?

Pozdrawiam:


Atraktor

735

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam serdecznie
Od początku wpisów Arteuzy Centuriona śledzę wątek na GP a obecnie ten, ale postanowiłem dołączyć dopiero dzisiaj - po wyborze Papieża (ze służb Piotra Rzymianina).
Moim skromnym zdaniem zaczyna wyglądać na to, że brudna bomba atomowa zdetonowana według ostatniej 3-ciej ważnej daty dla świata przepowiedzianej na 20.08.2021 przez starego Kaszuba tuż przed jego śmiercią ok. 1980 roku, rozpocznie 10-letni okres super terroryzmu (super = naprawdę super czyli np. atomowo, przecież nie zwyczajnymi materiałami wybuchowymi, bo takie zamachy terrorystyczne są na porządku dziennym w obecnym świecie), a wtedy III wś ma szanse zacząć się w owe niespełna 10 lat od początku super terroryzmu. Wtedy data 2030 podawana przez Atraktora wraz z interpretacją wyboru Papieża jako Piotra Rzymianina (z którą to interpretacją się zgadzam) i jego 17-letnim pontyfikatem ma już duży sens.

pozdrawiam MaxXon

P.S. przypomnę owe 3 daty ważne dla Polski i świata :

Dla Polski:
4.06.1989
2.04.2005
26.11.2014...???

Dla świata:
12.09.2001
13.03.2011
20.08.2021...???

Ostatnio edytowany przez MaxXon (2013-03-14 08:38:59)

czas to wcale nie pieniądz - Stwórca dał go nam, abyśmy wykorzystali go do swojego wzrostu duchowego...a tych którzy go trwonią i już nie rokują na rozwój zabiera z powrotem...

736

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

26 11 2014 genarał dyktator ale tyko wtedy gdy wojna 2019 2021 ja myślę że wojna wybuchnie 2028 spełnia warunek o którym pisał Notsradamus i 2030 ta lub przyszła dekada tylko wtedy jak coś gwałtownie  sie załamie w Pakistanie...

737

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam serdecznie, wiem, że są tacy, co nie chcą żebym cokolwiek pisał i komentował.
Ale nic mnie to nie obchodzi, korzystam z prawa demokracji i wolności słowa
Do Ania:
Po raz drugi zadajesz mi dziwne pytania, rozumiem ze dla Ciebie mogę nieistnień, o. uszanuję to, ale nie obraź się raczej nie zostałaś wychowana w atmosferze tolerancji.
ZNASZ TAKIE SŁOWO? TOLERANCJA
Czy nie możecie, piszę tutaj do osób, co nie mogą przeżyć ze na tym forum uczestniczą również osoby, które nie zgadzają się z „Waszymi” na siłę dopasowywanymi przepowiedniami.
Bardzo mnie interesuje opisywanie i interpretowanie przepowiedni przez niektórych forumowiczów, ale nie koniecznie się z tym zgadzam. Lubię poczytać posty, bo lubię słuchać/czytać ludzi.
Dziwi mnie tylko to, że akurat tylko w tym temacie nie ma szacunku dla drugiej strony (niezgadzającej się) z pewnymi tezami. Brak możliwości polemiki uwarunkowana jest brakiem poszanowania i tolerancji dla ‘innych’ osób. Mięliśmy niestety tego kilka przykładów, prawda? Na tym forum (mam na myśli poprzednią nazwę i inny główny temat) wielokrotnie bardzo wrzało, ale poza paroma epizodami, pisaliśmy w dużym szacunku dla osób mających odmienny punkt widzenia.

Co do nowego papieża i do traktora:
Jak sobie myślałem, kto może dopasować nowego papieża do przepowiedni to właśnie byłem przekonany, ze będziesz to ty.

Piszesz: „W roku 2030 obecny papież jak dożyje będzie miał prawie 95 lat, a jego pontyfikat będzie trwał 17 lat!!!
Czy to przypadek!?”
Papież urodził się 17 grudnia 1936  a w 2030 w grudniu skończy 94 lata. Każdy inny wybrany papież w 2030 roku byłby już 17 letnim papieżem, niestety nie widzę nadzwyczajnych zdarzeń w tym, co podałeś.

Piszesz: „Otóż Jorge Bergoglio jest pochodzenia włoskiego i niemieckiego.
Zna płynnie trzy języki:hiszpański,włoski i niemiecki.
Jego potomkowie ze strony ojca pochodzą z południowych Włoch, a Argentyna leży na południowej półkuli w Ameryce Południowej.
Otóż jak wiemy ostatni papież miał pochodzić z południa. Święty Malachiasz nazwał go Piotrem Rzymianinem, więc wielu interpretatorów myślało, że będzie to papież z południowych Włoch albo przyjmie imię Piotr II lub np.:Piotr Paweł.

Dopasowywanie na siłę, dlaczego?
Jeśli papież miał pochodzić z południa to nie oszukujmy się, ze Nostradamus miał na myśli Argentynę?. To tak jakby powiedzieć, że Moskwa leży na zachód od Warszawy? To jest prawda, ponieważ poruszając się na zachód od Warszawy dotrzemy do Moskwy
Jeśli nazywa się kogoś  Piotrem rzymianinem to, co to ma wspólnego z papieżem z Argentyny o imieniu Franciszek. Spójrzcie na to rozsądnym okiem a nie dopasowujcie na siłę fakty.
Czytając to forum, wiem ze były inne typy, co do papieża. Gdyby wybrano Włocha to sprawa oczywista, sam bym przytaknął, ale wybrano Argentyńczyka i niestety nijak się to ma do przepowiedni. Wiem, że będzie się próbowało zrobić to na siłę (atraktor zrobił to całkiem dobrze)ale nie oszukujcie się, to nie ten papież z przepowiedni.
Ponoć on ma być ostatnim z listy, pożyjemy zobaczymy. Papież jest wiekowy, więc może będziemy świadkami również wyboru na  następnym konklawe 267 i 113 papieża z nieistniejącej pozycji u Malachiasza.?
Jestem ciekaw, co wtedy będzie się tu pisało.

Tymczasem poczytajcie sobie to, tak z czystej ciekawości:
http://natemat.pl/54125,wikipedia-ocenz … sza-spisek

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

738

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Marcowa wizyta Obamyw dniach 20 22 będzie niebezpieczna.  Chętnych do ataku na samolot Obamy i jego podzczas wizyty jest wielu... Hamas Al kaida Półwyspu Synaju Al Nusra Syryjska Al kaida i paradoks bo i Al Nusra islamiści sunnici i Asad chętnie widzieli by udanu zamachna Obamę Al Nusra na polecenie szefa Al Kaidy zemsta za Binladena i Syryjski rząd i Hezbollach na polecenie Iranu Al Nusra syryska oczyszcza teren Wzgórz Golan i niszczy niedobitki armi Asada raczej nie uda się atak na Obamę ale zamach na Izrael i Jordanię podczas wizyty Obamy będzie wyglądać na sukces propagandowy... Syryjscy rebelianci zamierzają  wywołać wojnę na wyniszczenie amerykańskich sojuszników Izraela i Jordani...Al kaida z odłamami syryjskim i Irackim kontrolują przestrzeń powietrzną od Wschodniego Damaszku do Zachodniego Bagdadu...

739

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do kolegi o demokratycznych poglądach.
"Witam serdecznie, wiem, że są tacy, co nie chcą żebym cokolwiek pisał i komentował.
Ale nic mnie to nie obchodzi, korzystam z prawa demokracji i wolności słowa
Do Ania:
Po raz drugi zadajesz mi dziwne pytania, rozumiem ze dla Ciebie mogę nieistnień, o. uszanuję to, ale nie obraź się raczej nie zostałaś wychowana w atmosferze tolerancji.
ZNASZ TAKIE SŁOWO? TOLERANCJA
Czy nie możecie, piszę tutaj do osób, co nie mogą przeżyć ze na tym forum uczestniczą również osoby, które nie zgadzają się z „Waszymi” na siłę dopasowywanymi przepowiedniami.
Bardzo mnie interesuje opisywanie i interpretowanie przepowiedni przez niektórych forumowiczów, ale nie koniecznie się z tym zgadzam. Lubię poczytać posty, bo lubię słuchać/czytać ludzi.
Dziwi mnie tylko to, że akurat tylko w tym temacie nie ma szacunku dla drugiej strony (niezgadzającej się) z pewnymi tezami. Brak możliwości polemiki uwarunkowana jest brakiem poszanowania i tolerancji dla ‘innych’ osób. Mięliśmy niestety tego kilka przykładów, prawda? Na tym forum (mam na myśli poprzednią nazwę i inny główny temat) wielokrotnie bardzo wrzało, ale poza paroma epizodami, pisaliśmy w dużym szacunku dla osób mających odmienny punkt widzenia. "
O czym ty piszesz,tolerancja ,demokracja,szacunek?
Ja nikogo jeszcze nie obraziłam ,według mnie możesz sobie wierzyć w co chcesz.
Tylko nie rozumie po co czytąć takie bajki jak się  w nie  nie wierzy ?
Lepiej poczytać o"siedmiu krasnoludkach".
A twoje uwagi w stylu:" na tym forum sa tacy co dopasuja wybor tego papieza do przepowiedni Nostradamusa:)
dajmy im czas:)
spokojnie.

nawet parasol w d....e by otworzyli,;)"
poprostu nie  pasują mi do tego forum i mam prawo to wyrazić prawda?

Ostatnio edytowany przez ania (2013-03-14 11:27:38)

740

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

ania napisał/a:

Do kolegi o demokratycznych poglądach.
"Witam serdecznie, wiem, że są tacy, co nie chcą żebym cokolwiek pisał i komentował.
Ale nic mnie to nie obchodzi, korzystam z prawa demokracji i wolności słowa
Do Ania:
Po raz drugi zadajesz mi dziwne pytania, rozumiem ze dla Ciebie mogę nieistnień, o. uszanuję to, ale nie obraź się raczej nie zostałaś wychowana w atmosferze tolerancji.
ZNASZ TAKIE SŁOWO? TOLERANCJA
Czy nie możecie, piszę tutaj do osób, co nie mogą przeżyć ze na tym forum uczestniczą również osoby, które nie zgadzają się z „Waszymi” na siłę dopasowywanymi przepowiedniami.
Bardzo mnie interesuje opisywanie i interpretowanie przepowiedni przez niektórych forumowiczów, ale nie koniecznie się z tym zgadzam. Lubię poczytać posty, bo lubię słuchać/czytać ludzi.
Dziwi mnie tylko to, że akurat tylko w tym temacie nie ma szacunku dla drugiej strony (niezgadzającej się) z pewnymi tezami. Brak możliwości polemiki uwarunkowana jest brakiem poszanowania i tolerancji dla ‘innych’ osób. Mięliśmy niestety tego kilka przykładów, prawda? Na tym forum (mam na myśli poprzednią nazwę i inny główny temat) wielokrotnie bardzo wrzało, ale poza paroma epizodami, pisaliśmy w dużym szacunku dla osób mających odmienny punkt widzenia. "
O czym ty piszesz,tolerancja ,demokracja,szacunek?
Ja nikogo jeszcze nie obraziłam ,według mnie możesz sobie wierzyć w co chcesz.
Tylko nie rozumie po co czytąć takie bajki jak się  w nie  nie wierzy ?
Lepiej poczytać o"siedmiu krasnoludkach".
A twoje uwagi w stylu:" na tym forum sa tacy co dopasuja wybor tego papieza do przepowiedni Nostradamusa:)
dajmy im czas:)
spokojnie.

nawet parasol w d....e by otworzyli,;)"
poprostu nie  pasują mi do tego forum i mam prawo to wyrazić prawda?



przepraszam za słowo"parasol" ,niestety nie znam innego okreslenia tej rzeczy:)

p.s
jeden z forumowiczów napisał troszke wczesniej:
"Arab1 napisał/a:

    Jak na razie wychodzi na to, że listę Malachiasza trafił sz....., chyba, że ma coś w herbie itp., co łączyłoby go w jakiś sposób z piotrem itp., ale to już niech wypowiedzą się osoby, które bardziej siedzą w temacie papieży. Moim zdaniem w tym momencie jesteśmy w czarnej d...."

nic Cie tutaj nie poruszyło? ciekawe,nie...

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "