741

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Co by nie powiedziec o twórczości Cezara II... Pisał o Franciszku, o tym, że złoty i srebrny klucz przekręci, ślub da w kościele (zniesie celibat), a czasu nie bedzie miał wiele. Pisał też o Augustynie (patronie prawosławia) co zapali cerkiewne swiece na grobie Benedykta, którego pontyfikat trwać będzie 17 lat, a po Franciszku - Petrus Romanus (Angelo Comastrii), który będzie zbierał pamiątki po Europie. Traktujcie to tylko jako interesującą ciekawostkę. Co bedzie zobaczymy.

Sam osobiście bardzo ucieszyłem się z takiego wyboru. Mam nadzieję ze kosciół pójdzie w stronę dobrego przykładu, bliskości z ludzmi, otwartosci i skromności. Dziwne, że dotąd żaden papież nie przyjął imienia tak niezwykłej postaci jak św. Franciszek.

Niesamowity był też obraz "bosego Franciszka" w trakcie mszy przed konklawe..

742

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witajcie,

Zgadzam się z Tobą - pablodart, też mam wrażenie, że interpretacje niekiedy są naciągane - w tłumaczeniu istnieje coś takiego jak nadinterpretacja. Poza tym wszyscy doszukują się spełnienia przepowiedni - ale nawet Atraktor w jednej z wypowiedzi wyjaśniał, że proroctwa nie muszą się spełnić, że można odwrócić bieg wydarzeń (pamiętam ten post, bo sama chciałam kiedyś o to zapytać). Pozwolę sobie jeszcze zauważyć (z racji, że co dzień śledzę forum), że takie posty z WIELKIMI CYTATAMI - ad vocem, są zaśmiecaniem forum - choćby ten powyżej. Wymieńcie się mailami i rozmawiajcie o tolerancji i demokracji, kłóćcie się i przepraszajcie poza forum. No i dmox - za Tobą to ja nie nadążam.
Pozdrawiam.

743

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

I znowu po wyborze nowego papieża pojawiają się znowute same osoby,którym satysfakcje sprawia jedynie to,że nazywają mnie traktorem,czy innym przezwiskiem lub epitetem,albo się śmieją  się z wypowiedzi,których po prostu nie pojmują,bo  nie rozumieją.
Świadczy to o pospolitym prostactwie tych ludzi i niczym więcej.
Takie jest moje zdanie.
Są różne fora,różne strony na które nie wchodzę i na nich nie  piszę bo mnie po prostu nie interesują.
Wyśmiewanie się i wykpiwanie się z innych jest tylko jedynym i wyłącznym tematem dyskusji.
A teraz wrócę na chwilę do wyboru nowego papieża Franciszka I.
Jestem przekonany ,że to Franciszek I jest ostatnim papieżem rzymskim Piotrem Rzymianinem.
Jak już pisałem zakon jezuitów jest od od czasu swego powstania powszechnie nazywany”Petrus Romanus Institution”,czyli służbą Piotra Rzymskiego.
Jest wiele przepowiedni,ale nie Świętego Malachiasza,czy M Nostradamusa,które mówią o tym ,że  ostatni papież będzie w SŁUŻBIE ZAKONU JEZUITÓW!
Wrócę do tego tematu.
Również ciekawa jest twórczość Kardynała Bergolio(obecnego papieża).
Jedna z jego ostatnich książek tyt”między niebem,a ziemią”została wspólnie napisana z rabinem Argentyny.
Kardynał Bergolio znany jest z szeregu kontaktów ze środowiskami żydowskimi i swoim pozytywnym stanowiskiem do Izraela.
Jego przyjaciółmi są rabin Londynu i rabin Polski u którego przebywał gościnnie w zeszłym 2012 roku.
Obecny papież urodził się w Buenos Aires ,ale ma przodków:włoskich,niemieck-żydowskich.
Napiszę więcej o tym papieżu i o jego poglądach,a także o innych związanych z nim sprawach.

Pozdrawiam:

Atraktor

744

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

wybory prezydęckie w Afganistanie w Kwietniu 2014. Trwają rozmowy USA Karzaj Talibowie afgańscy bez pakistańskich talibów Pakistan jest zainteresowany chaosem w Afganistanie a po wycofaniu Nato przejęciem władzy przez Afgański Taliban Pakistan chce zmiejszyć potęge Indii  w nowym Afganistanie za rok. Bo jestem pewny że USA byłby na rękę proindyjski rząd w Afganistanie  bo USA wspiera Indie na Oceanie Indyjskim i Azji i przeciw Chinom natomiast Pakistan ostatnio zbliża się do Chin... Sytuacja Afganistanu jest trudna bo wpływy w tym kraju walczą Pakistan Indie Chiny Iran Arabi Saudyjska w przyszłości Turcja...Rosja nie bo z trudem utrzymuje Azję Środkową i  Kaukaz  . Z geopolitycznego punktu widzenia kto kontroluje Afganistan ten ma łatwiejszy dostęp do bogatej w ropę i gaz  z Azji Środkowej...i wływania na rządy tych postsowieckich republik kto rywalizuje o wpływy w Azji Środkowej? USA ,Rosja Chiny , Arabia Saudyjska Iran który chce odwtorzyć jedwabny szlak;Turcja Indie , Pakistan Japonia.  Myśle że USa nigdy nie wpuści do Azji Środkowej Pakistan Indie Iran i Turcję i Chin bo  by równowaga w Euroazji została zachwiana i USA chcą wyrzucić Rosję z Azji Środkowej pozdrawiam

745

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze
Pisałeś o buncie Kardynałów. Z uwagi na fakt że wybrano na papieża człowieka o poglądach konserwatywnych będącego zadeklarowanym wrogiem związków homoseksualnych. Bunt ten musiałby być wzniecony przez tzw "postępowych" biskupów, którzy przez zakulisowe działania zmusili Benedykta XVI do ustąpienia. Czy jest w centuriach wskazówka jak ten bunt się zakończy, która strona przeważy?

746

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

ciekawostka:
Chodzi mianowicie o kontrowersyjną przeszłość nowego papieża, który w przeszłości miał donosić na swoich kolegów w sutannie o lewicowych poglądach argentyńskiej juncie wojskowej. A ta rozprawiała się z nimi podobnie, jak reżim PRL z bł. ks. Jerzym Popiełuszko.
Tymczasem w kilkadziesiąt minut po ogłoszeniu nazwiska nowego papieża z polskiej wersji Wikipedii te kontrowersyjne informacje zniknęły. W opinii niektórych, dlatego, iż postanowiono szybko zatuszować przed Polakami współpracę nowego Ojca Świętego z argentyńskim reżimem z lat 70-tych. Do zmian najprawdopodobniej doszło jednak ze względu na szybką reakcję polskich twórców Wikipedii na wybór nowego papieża i zmianą hasła z "Jorge Mario Bergoglio" na "Franiszek I". Administrator usunął informacje o współpracy z juntą prawdopodobnie dlatego, iż pomimo wyraźnego odwołania do książki Horacio Verbitskyego „El Silencio”, w której zamieszczono mające potwierdzać to dokumenty, autor tej części wpisu nie umieścił do niej przypisów.
Prawdopodobnie pod naciskiem spekulacji o rzekomym cenzurowaniu przeszłości nowego papieża Franciszka I jeszcze w środę wieczorem na Wikipedii w poświęconym mu haśle powstał odrębny dział na temat kontrowersji dotyczących tej postaci. Oprócz powrotu poprzednio zamieszczonych informacji dodano także odnośnik do ich źródła oraz dodano wiadomości na ten temat, które przez cały czas można było znaleźć w hiszpańskiej wersji Wikipedii.
Podczas trwania w Argentynie junty wojskowej generała Videli Redondo i podczas tzw. brudnej wojny 1976–1983 (hiszp. Guerra sucia) Bergoglio jakoby donosił na lewicujących księży i zakonników. Dokumenty opisujące jego rzekomą współpracę opublikował Horacio Verbitsky w książce El Silencio (Cisza), która jest syntezą współpracy hierarchów Kościoła argentyńskiego z dyktaturą. Jak podaje Los Angeles Times w kontekście sprawy, zarzuty, według prawa argentyńskiego, można wnieść na mocy nawet bardzo wątłych przesłanek. Według The Guardian, w związku z tymi oskarżeniami jego wybór na papieża ...rodzi ryzyko błyskawicznej kontrowersji związanej z rolą nowego papieża w pogmatwanej historii Argentyny. W październiku 2012 roku Bergoglio przeprosił naród argentyński za postawę kleru podczas brudnej wojny, jednak za winnych przemocy panującej w tym okresie uznał takoż juntę jak i lewicę sprzeciwiającą się dyktaturze

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

747

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Miserando atque eligendo - sprawdziłam w słowniku łacińskim Kumanieckiego, bo translatorem nie ma co się sugerować:
miserandus=miserabilis
miserabilis, e - godny pożałowania, budzący litość; żałosny, bolesny

miser, era, erum - biedny, nieszczęśliwy, ubogi; a) żałosny, jęczący; b) niegodziwy, wstrętny; c) namiętny

748

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

wp pl napisała że frakcja Scolano nie mogąc uzyskać 77 głosów z Azji Ameryk Afryki wystawili kandydataz Agrentyny...jak myślicie czy Scolano zastąpi Bertone jako Sekretarz Stanu?

749

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze niedawno pisałeś ciekawy artykuł o wydarzeniach przed 3 wojną światową. Czy może wiesz co się stanie z Al kaidą po powstaniu Talibanu? Czy Taliban będzie tolerował sunnicką organizacje ? Czy Al kaida będzie z Talibanem współpracować czy będą rywalizować? pozdrawiam

750

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

O Piotrze Rzymianinie można przeczytać w wielu książkach ,które opisują przepowiednie M Nostradamusa ale nie tylko.
Niektórym tu się wypowiadającym powiem tak:
Jest takie powiedzenie łacińskie”FESTINA LENTE”-czyli :”SPIESZ SIĘ POWOLI”!
Kim okaże się nowy papież Franciszek I i jakie będzie miał znaczenie dla Kościoła?- okaże się dopiero po pewnym czasie!
Pisałem(chyba Arteuza też,ale nie tylko)że ostatni papież ,czyli „Petrus Romanus” będzie ENTUZJASTYCZNIE PRZYĘTY PRZEZ CAŁY ŚWIAT ,ALE PO NIEDŁUGIM CZASIE,OKAŻE SIĘ ON WIELKĄ POMYŁKĄ I TRAGEDIĄ DLA KOŚCIOŁA RZYMSKOKATOLICKIEGO, DLATEGO LEPIEJ Z OCENAMI POCZEKAJMY!
Ja ten wybór,ze względu na to,że jest on między innymi;JEZUTĄ przyjmuje z dużą rezerwą!
Wczoraj(żyjemy w kraju rzymskokatolickim,gdzie do tego Kościół ma ogromne wpływy)byłem świadkiem,pewnie nie tylko ja,jak szybko była CZYSZCZONA wikipedia opracowana w języku polskim ze wszystkich istotnych,a niewygodnych dla Kościoła,lub nieprzyjemnych dla katolików informacji-o kardynale Jorge Mario Bergoglio!
Dla tych,którzy tak bardzo chcą dotrzeć do żródeł o kardynale Bergoglio jak i o zakonie jezuitów(też wyczyszczono niektóre informacje) odsyłam w czasie przeszłym do wikipedi wczorajszej tej przed wyborem kardynała Bergoglio na papieża,lub do innych,chociaż np.: z wersji angielskojęzycznej też już zniknęły nie które istotne informacje.
O ile wiem wczoraj prawie wszystkie opracowania książkowe kardynała Bergoglio(jest ich ogółem 52)można było dostać w Bibliotece Narodowej i znależć,oraz przejrzeć ich wykaz w wikipedi po opisie jego osoby.Teraz zaś widzę ich nie całe 30,chyba 24 -A GDZIE RESZTA-TA NAJWAŻNIEJSZA?
Niech pytający się,sami dotrą do tych żródeł,ja bowiem nie muszę tego robić,bo sam jestem „żródłem”informacji i z mojej wiedzy wikipedia też czasami korzysta!
Owszem odpowiadać na pytania mogę,ale spowiadać się na pewno nikomu tutaj nie będę!
Wszystkie informacje o kardynale Bergoglio i zakonie jezuitów,które wczoraj przekazałem można było łatwo znależć w wikipedii-od wczorajszego wieczora po prostu  zniknęły jak za „machnięciem czarodziejskiej różdżki”.
Niestety tak jak tu nie raz pisałem, jest wiedza ukrywana,czyli apokryficzna  np.:ewangelie i apokalipsy: Świętego Piotra,czy Pawła i te otwarte,oficjalne,nazwijmy je kanoniczne, które się przekazuje ludowi i wmawia,że tylko one są właściwe i prawdziwe.
I nie chodzi tu tylko o religie,ale całą wiedzę,bowiem należy pamiętać,że tę dla kogoś NIEWYGODNĄ SIĘ UKRYWA I PO PROSTU NIE PRZEKAZUJE!
W następnym artykule napiszę więcej o nowym papieżu Franciszku I,czyli byłym kardynale Jorge Mario Bergoglio.

Pozdrawia;

Atraktor

751

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

ATRAKTORZE
Franciszek I ma 76 lat,a w grudnie bedzie obchodzil 77. Kolejna sprawa to Putin i Medwiediew od 2000 roku są razem na Kremlu jeden prezdentem drugi zastępcą lub na odwrót ,jak Tobie wyszla data 2030?
76+17=93 ;2000+20=2020

752

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Informacje o donosicielstwie podczas "brudnej wojny" już wróciły na Wikipedię.

Na szczęście wujek google cache'uje strony i sami się możecie przekonać jak wygląda wikipedia dziś:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jorge_Bergoglio

a jak wyglądała 12 marca:
http://webcache.googleusercontent.com/s … &gl=pl

753

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

centurio06 czy myślisz że to między Putinem a Miedwiedjewem dojdzie do wojny domowej z  użyciem broni atomowej biologicznej i mam nadzieje że Atraktor opisze bunt armii na dalekim Wschodzie i Syberii w 2024 roku po 2 sześcioletnich kadencjiach prezydentem zostanie Miedwiedjew;20 lat w zgodzie...

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-03-14 20:56:22)

754

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Miedjedjew był do 2008 roku kiedy został prezydentem wicepremierem

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-03-14 20:55:40)

755

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dmox na litość boską jest opcja EDYTUJ!!!!!!!!!!!!!!!!

756

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

zapomiałem  tak zrobię

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-03-14 20:45:04)

757

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Jeszcze nie ma albo przegapiłem tutaj tak opisują
http://niewiarygodne.pl/kat,1031979,tit … aid=6103ac

758

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

domox
2024? Jak wynika z interpretacji 20 lat w zgodzie,pózniej krotka wojna. Uważa za wielce prawdopodobne iż chodzi o tych 2 panów. Znają się jeszcze z Peterzburga ,a na Kremlu są razem od 2000 roku mi wychodzi data 2020/21.Arteuza uważał że konflikt wewnętrzny w Rosji tak ją oslabi ,że podczas wybuchu 3WŚ Chiny i Taliban zajmą tu opisywane tereny Rosji.

Ostatnio edytowany przez centurio06 (2013-03-14 22:00:33)

759

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

tylko pisałem kiedy się skończy druga potencjalna kadencja Putina ale w obecnej sytuacji nic nie jest pewne poparcie dla Putina spada i myślę że będzie mała zamiana i Putin na premiera 2017;a Miedjedjew na prezydentaa jeśli liczyć 20 lat od 2008 kiedy Putin został premierem a Dymitryj prezydentem 2008+20 wychodzi 2028 nie wiem czy tak będzie jeśli wojna wybuchnie w 2028 ta data spełnia warunek;lub 2030 a co z Powstaniem Kalifatu Wielkiego Talibanu ma powstać 10 12 lat przed wojną bo zajęcie terenu od  Pakistanu do Maroko to nie tak od razu a kiedy zniszczenie wojsk Nato w Afgaistanie?Poczekajmy na reakcje ludności Pakistanu po wyborach te niedługo będą ;Kwiecień Maj jak pisałem USA planuje destabilizację Pakistanu żeby przejąć przez tajne służby i wywiad pakistański atom żeby nie wpadł w ręce talibów;i planuje USA skłócić pakistańczyków żeby zajeli się sobą ale wiemy że to niebezpieczna gra i rewolucja może wymknąć się z pod kontroli i będzie nieciekawie to planowana rewolucja i Chaos przez USA;!

760

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

domox
Nostradamus tak pisał,jak szyfrem opisuje się różne rzeczy . Czyli Benedykt miał pistowac stanowisko 17 lat. po francusku 10 i 7,jak ktos tu pisal rządził nie 17 lat tylko 7 lat i 10 [315 dni]m-cy więc z tymi datami jestr różnie ,może taliban ma powstac 12 m-cy przed 3WŚ. Tu jest cały rebus z datami ,a nie z glównym przebiegiem wojny.

Ostatnio edytowany przez centurio06 (2013-03-14 22:39:12)