801

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

marek027 napisał/a:

No i gdzie ta Polska od morza do morza za sprawą Jana Pawła II ? Kolego , może zmień forum na katolickie . Widzisz , chrześcijańska Polska jak najbardziej . Katolicka raczej nie . Różnica kolosalna ,ale wydaje mi się ,że nie wychwycisz różnicy .

kolego czytaj i odpowiednio kieruj "pretensje' ,w tym przypadku nie miej je  do mni bo owe cytowane przepowiednie to nie moja sprawa.:)
Fakt, chciałoby sie zyć w takim kraju .Fajnie ze zauwazyłes ze nie kazdemu sie proroctwa sprawdzaja, tez tak sadze smile

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

802

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Mr_Makaveli napisał/a:

Nie przejmuj się Pablodart tymi krzykaczami, dla których istnieje tylko jedna prawda. Jeśli ktoś nie podziela ich poglądów jest wrogiem "ludu" jak to kiedyś było...

spokojnie, wiem ze sa tacy co bardziej przychylnie patrza na to forum i maja wiecej tolerancji
niczym sie absolutnie nie przejmuje:) mam cholerny dystans do siebie i do ludzi.
ale czasami , przyznaje  ,czuje sie jak Donald Tusk ktory zawital by do progow radia Maryja:)

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

803

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

W związku z tym, że Jezuici często są postrzegani jako masoni a nowy papież jest Jezuitą myślicie że jest duża szansa, iż jest zarazem masonem?

Druga sprawa. Masoni najbardziej w świecie Islamu obecni są w krajach mających dobre stosunki z USA np Arabia Saudyjska. W związku z wcześniejszymi wypowiedziami jakoby Mahdi miał pochodzić z Arabii Saudyjskiej istnieje duże prawdopodobieństwo że będzie masonem. Zresztą czytałem niegdyś w artykułach katolickich o tym, że to masoni mają znaczyć ludzi chipami. Chyba nawet tutaj ktoś napisał, że Mahdi ma stosować takie metody w oznaczaniu ludzi, z czego wynika iż będzie on masonem. Jeśli tak by było to raczej nie będzie on walczył z innymi masonami ( np ewentualnym papieżem) może, że obecny papież Franciszek zostanie usunięty po nieudolnych rządach ze swojej funkcji i zastąpi go nowy papież co bardzo nie spodoba się Mahdiemu.
Znowu masoni są ściśle powiązani z masonami, a według przytaczanych przepowiedni mają praktycznie zniknąć z Ziemi w czasie III WŚ. To wydaje mi się dość prawdopodobne, bo żydomasoneria już raz próbowała pozbyć się swoich "ziomków" podczas II WŚ. Wydaje mi się, że nie ma innej opcji jak wywołanie wojny światowej przez masonerię przy okazji wyręczając się Islamem, które będzie próbowało zniszczyć Chrześcijan. Przypominam, że w rok 2017 będzie bardzo ważny dla Masonów i należy wtedy upatrywać nasilenia ich działania http://www.malirycerze.koszalin.opoka.o … -czy-klski

804

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

To po co podajesz cytat i łączysz z papieżem ?  Tak jak napisałem : chrześcijaństwo tak . Rzymski katolicyzm nie .

805

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

chwila refleksji (może nieco nie na temat, ale spróbuję):
przepowiednie, przepowiednie i przepowiednie...bez Boga nie istniały by i nie istnieją...!!!

Dlaczego o nich rozważamy, myślimy i do czego one mają nam służyć...? dlaczego Bóg zaszczepił w nas chęć poznania przyszłości i fascynacji tym...? Nostradamus to wiedział, dlaczego też napisał, że odkryjemy to później... (jak będziemy gotowi).

Moim zdaniem tak usilna dyskusja to niebezpieczna ścieżka w pewnym sensie o podłożu emocji strachu o przyszłość, w której nie widzimy Boga, a jedynie splot przepowiedzianych tu i tam wydarzeń.

Fascynowałem się przepowiedniami czytając interpretacje Arteuzy, ale powyższe pytania o ich sens dźwięczą w moich myślach cały czas i nie dają o sobie zapomnieć. Czuję pewnego rodzaju harmonię w interpretacjach Arteuzy, gdyż jak dla mnie sensem jego interpretacji przepowiedni Nostradamusa jest  pokazanie nam drogi do mądrości poprzez ujawnienie zaprogramowanego kierunku rozwoju wydarzeń na świecie do czasów, kiedy ludzkość zmądrzeje, a jak widać  nastąpi to dopiero po V wś.... Do tego czasu "The show must go on" jak wyśpiewał nam na koniec Frediee Mercury. Show jako mistyfikacja zakrywająca mądrość, a dająca upust przemocy, żądzy władzy i chciwości. Zatrzymane to będzie dopiero po V-tej wś, gdzie ludzkość (wg Nostradamusa) będzie musiała zmierzyć się z wytworem własnej chciwości, próżności i żadzy...czyli z maszynami stworzonymi właśnie z tej pazerności.

Trochę mnie mierzi ta dyskusja co poniektórych tutaj, poniekąd pyskówka / przepychanka, udowadnianie sobie i innym jedynej słusznej racji, gdyż nie odnajduję w treściach wątka boskiego planu, jakim jest samouzdrowienie się i zdobywanie mądrości przez człowieka / ludzkości, jako refleksja nad doświadczoną już historią i przepowiedziami. Dlatego też uważam musi dojść do tych strasznych wydarzeń, choć wcale by nie musiało. Niestety im dalej w las tym więcej drzew, a przekładając na wydarzenia oznacza, że człowiek w pogoni za zyskiem i rządzą władzy rozwijając technologię w pewnym momencie zauważy (jak już przekroczy ten magiczny punkt) drugą stronę, boską stronę egzystencji, kiedy już nie ma po co gonić dla zysku i władzy. I świetnie to ujął Nostradamus słowami : "ludzie będą robić/tworzyć wszystko ze wszystkiego"....

Dajcie proszę pisać Atraktorowi, jego teksty mogą jeszcze wiele nam pomóc, szczególnie kiedy znajdzie się czas na refleksję w wyciszeniu...
pozdrawiam wszystkich w XXI wieku

Ostatnio edytowany przez MaxXon (2013-03-15 23:09:42)

czas to wcale nie pieniądz - Stwórca dał go nam, abyśmy wykorzystali go do swojego wzrostu duchowego...a tych którzy go trwonią i już nie rokują na rozwój zabiera z powrotem...

806

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Jeszcze jedno : Donald ma jednak klasę i nie pcha się tam gdzie jest niemile widziany . Ten temat był założony specjalnie dla atraktora ,żeby mógł się swobodnie wypowiadać . Nie pasuje ci ? To po co się udzielasz ?

807

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:

Witam”
A oto tekst Nostradamusa Młodszego o „Armii Piotra Rzymskiego”.

Presage XIII 94,65(sixains);

Złoty tron Arki się zachwieje ,
kiedy jego wielka Armia Ducha zawiedzie.
Oczy jej nie widzą,a uszy jej  nie słyszą,
jak po drugim tysiącleciu zaczyna się kruszyć skała.
Ostatni Biskup Rzymu z przerażeniem ujrzy;
walące się mury ostoi chrześcijaństwa!

Oczywiście,że nie jestem pewny,czy chodzi o tzw:”armię jezuitów”,o „oczy i uszy” papieża jak się na zakonników Towarzystwa Jezusowego mówi,ale tak mi się obecnie wydaje.
Po wyborze nowego papieża”coś” mi właśnie mówi i „chodzi po głowie”,że Franciszek I to właśnie”Petrus Romanus”,czyli Piotr Rzymianin a jego „armia ducha” i jego”oczy i uszy” to właśnie jego zakon jezuitów.
Czy działalność tego zakonu przed III wojną światową przyczyni się do jego rozwiązania,czyli jego powtórnej kasacji A TAKŻE DO ROZWIĄZANIA WSZYSTKICH ZAKONÓW W PRZYSZŁYM ZJEDNOCZONYM KOŚCIELE CHRZEŚCIJAŃSKIM!
Rok 30 naszej ery(ukrzyżowanie i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa) łączę z wybuchem w roku 2030 III wojny światowej!
Czy mam rację-nie wiem?

Pozdrawiam;

Atraktor

Oczywiście,że nie jestem pewny,czy chodzi o tzw:”armię jezuitów”,o „oczy i uszy” papieża jak się na zakonników Towarzystwa Jezusowego mówi,ale tak mi się obecnie wydaje.
Po wyborze nowego papieża”coś” mi właśnie mówi i „chodzi po głowie”,że Franciszek I to właśnie”Petrus Romanus”,czyli Piotr Rzymianin a jego „armia ducha” i jego”oczy i uszy” to właśnie jego zakon jezuitów.
Czy działalność tego zakonu przed III wojną światową przyczyni się do jego rozwiązania,czyli jego powtórnej kasacji A TAKŻE DO ROZWIĄZANIA WSZYSTKICH ZAKONÓW W PRZYSZŁYM ZJEDNOCZONYM KOŚCIELE CHRZEŚCIJAŃSKIM!
Rok 30 naszej ery(ukrzyżowanie i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa) łączę z wybuchem w roku 2030 III wojny światowej!
Czy mam rację-nie wiem?

Pozdrawiam;

Atraktor[/quote

Z tym sie zgodzę , pomijam fakt zwiazany z armia jezuitów ale wierze ,ze kres jest" bliski".
Zawsze wierzyłem,ze zyje w czasach ostatecznych.

zapodaje przepowiednie niejakiego "czeladnika' cos mam wrazenie ,ze moze opisywac cos podobnego;

"Postać jasnowidza określanego mianem "Czeladnika" do dziś owiana jest mgłą tajemnicy. Na jego temat znaleźć można stosunkowo niewiele informacji. Z ich strzępów dowiadujemy się, że wizjoner ten miał na imię Franciszek i pochodził z Węgier, a na świat przyszedł w roku 1908. Na podstawie jednej ze swoich wizji opisał proces schyłku papiestwa. Sposób zobrazowania tego wydarzenia oraz jego szczegółowość po prostu porażają. Pierwsze lata życia profety nie były usłane różami. Franciszek szybko dowiedział się, co tak naprawdę oznacza trudne dzieciństwo. Chłopak wychowywał się bez ojca, który zmarł na trzy miesiące przed jego narodzinami. Niezwykłe zdolności wykształciły się u niego dość szybko - pierwsze wizje zaczęły się pojawiać jeszcze w dzieciństwie. Jedna z nich dotyczyła ojczyma małego Franka. Mężczyźnie biorącemu udział w działaniach wojennych, malec przepowiedział śmierć - dokonał tego z ogromną dokładnością, podając jej czas i miejsce. Z czasem wizje stawały się coraz bardziej dojrzałe. Czeladnik (takim pseudonimem podpisywane były jego przepowiednie) począł widywać w nich samego Chrystusa, który zaczął wyjawiać mu przyszłe losy Kościoła oraz papiestwa. Według przepowiedni, na Ziemi pojawić się ma Antychryst, który obejmie władzę nad światem i wprowadzi dyktatorskie rządy. Będzie też wrogo nastawiony wobec ludu Kościoła, któremu wypowie wojnę.

Jednej z kluczowych wizji jasnowidz doznał 13 czerwca 1923 r. Ukazała mu się wówczas Maryja, przekazując ważne przesłanie, które odnosi się do Kościoła, antychrysta, boskich poleceń oraz instrukcji postępowania w tej trudnej dla ludzkości sytuacji.

Za panowania wcielenia wszelkiego zła dojść ma do wszechobecnej dezorganizacji oraz wyzysku człowieka przez człowieka. Co ciekawe, miejscem, w którym będzie rezydować antychryst, ma się okazać Jerozolima. Za sprawą owego szatańskiego pomiotu, zaistnieje konflikt między narodami, a w konsekwencji dojdzie do wybuchu wojny. Ponadto, za jego sprawą, dojdzie do zalewu Europy przez "żółtego najeźdźcę". Miejscem, w którym w szczególny sposób przejawiać się będzie aktywność antychrysta, będą Włochy, Rzym, a także inne lokalizacje mające związek z Kościołem. W konsekwencji owego szaleńczego ataku, dojdzie do sytuacji, w której w świątyniach będzie panował zakaz odprawiania nabożeństw. Każdemu, kto nie podporządkuje się antychrystowi i nie wyrzeknie się swojej wiary, grozić będzie śmierć.

Pod wpływem wszystkich wspomnianych wydarzeń, papież zostanie zmuszony do tego, by uciec z Watykanu, a jego schronieniem okaże się enigmatyczny, niewielki biało-zielony budynek o płaskim dachu, usytuowany na wschodzie. Żaden z okolicznych mieszkańców nie będzie miał pojęcia, kim jest mieszkaniec tego domostwa. Jednakże za sprawą pewnej tajemniczej maszyny, papież będzie miał możliwość kontaktowania się z biskupami i kardynałami z całego świata. Pomimo usilnych starań, antychrystowi nie uda się doprowadzić do zniszczenia Kościoła i świata. Jego śmierć zakończy trwające trzy lata i sześć miesięcy rządy okrucieństwa. Kiedy informacja ta dotrze do papieża, ten kontaktując się ze wszystkimi dostojnikami kościelnymi, wezwie ich do wyjścia z ukrycia. Sam natomiast przywdzieje pokutny strój i odprawi mszę świętą.

Pomimo unicestwienia szatańskiego pomiotu, papież znajdzie się jednak w niebezpieczeństwie. A to za sprawą zwolenników antychrysta, którzy poznają miejsce pobytu papieża i wyślą oręż mającą na celu zgładzenie tych wszystkich, którzy będą się znajdować w miejscu schronienia głowy Kościoła.
Kiedy papież będzie już kończył mszę świętą, do kapliczki wtargnie posłaniec niosący wieść o tym, iż ma zostać ona zniszczona. Jednak następca św. Piotra nie ulęknie się i zamiast się schronić, z pieśnią na ustach wyruszy z procesją, krocząc ku spotkaniu z przeznaczeniem. Według wizji węgierskiego profety nawet przyroda, w oczekiwaniu na mające nastąpić lada moment tragiczne wydarzenie, przybierze "smutne oblicze". Lęk zajrzy do papieskiego serca dopiero wtedy, gdy ujrzy nadlatujące bombowce. Spojrzy wtedy na monstrancję, ale jej wnętrze będzie świeciło pustką. Na chwilę przed tym, jak dokona swego ziemskiego żywota, ujrzy jeszcze kroczącego ku niemu Jezusa w czerwonej koronie.

Zgodnie z zapowiedzią Czeladnika, przebieg opisanych przez niego zdarzeń, które mają skutkować kresem papiestwa, już trwa - rozpoczął się pod koniec wieku XX."

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

808

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

marek027 napisał/a:

Jeszcze jedno : Donald ma jednak klasę i nie pcha się tam gdzie jest niemile widziany . Ten temat był założony specjalnie dla atraktora ,żeby mógł się swobodnie wypowiadać . Nie pasuje ci ? To po co się udzielasz ?

Za takie teksty grozi ban.

To forum zostało założone po to, aby każdy mógł się wypowiedzieć. Jeżeli nie akceptujesz tego, że ktoś może mieć inne zdanie niż Ty lub Twoi idole, to tylko i wyłącznie Twój problem i nie masz prawa nikogo stąd przepędzać (chyba, że łamie zasady netykiety, wtedy może zdążysz przede mną).

809

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

do pablodart
Sądzę że slepo wierzysz w to co pisał michallesz.
"Ze znanych mi proroctw są dwa które pasują do wiadomości napisanych wcześniej.Jedna z nich mówi iż na Ziemi będzie wielki zamęt ,który zakończy się pożogą i to ma trwać obieg Saturna ( 29 lat ),w innych proroctwach będzie trwało 27 lat.Drugim jest to iż powstanie człowiek ,za którego rządów nastanie pokój na Ziemi.Jego imię brzmi ( CZTERDZIEŚCI i CZTERY ).Wcześniej nie mogłem zrozumieć tej liczby.Dzisiaj wiem ,że jest to rok 2044.
W 2040 ma być potop.To teraz zbierzmy wszystko do kupy.2040-29 lat = 2011.Czyli od tej daty na świecie zacznie się zamęt na świecie,który będzie trwał 29 lat.skoro III wojna światowa ma trwać krótko.Niektórzy podają 3-3,5 lat.A wojna ma być przed potopem.To początek III wojny światowej byłby w 2040-3=2037 lub 2036.Gdyby ułożyć historię wydarzeń do końca świata to wyglądałaby tak:
2011-początek zamętu na Ziemi - trwać on będzie 29 lat.
2013-2016 śmierć obecnego i wybór następnego Papierza o symbolu
         ( Piotr  Rzymianin ) . Data nie jest pewna a tylko w domyśle.
2030 - 2035 Duże konflikty między państwami
2036 -2037 początek III wojny światowej
          Trwa wojna między Rosją ,Chinami ,USA .Niemcy chcąc skorzystać z okazji
              napadają na Polskę.Kraje Europejskie pomagają Polsce.
           W Niemczech wybucha bomba atomowa.
2039 W Rzymie koło Watykanu wybucha bomba atomowa.
          Papież zostaje zabity
2040 Wielkie trzęsienia Ziemi i wielki potop.Symbolicznie Maryja ratuje Ziemię od
          zagłady przed zniszczeniem atomowym
2041 Muzułmanie ruszają na Europę po potopie.Trwa wojna
2044 Powstaje człowiek o imieniu ( czterdzieści i cztery ) i zaprowadza pokój na Ziemi
2000-3000 Polska jest krajem ,który wiedzie prym na Ziemi.Szatan zostaje uwięziony
         na 1000 lat.Następuje zmartwychwstanie Chrystusa.Nastaje 1000 lat dobrobytu
         i mądrych rządów na Ziemi.Człowiek postępuje według praw Bożych.
3000-4000 Szatan zostaje uwolniony.Ludzie zaczynają źle postępować.
          Polska traci prym na rzecz Rosji.Rosja przewodzi na Ziemi.
4000-5000 Rosja traci prym na rzecz państwa o symbolu ( pantery ).
          Mogą to być Chiny lub Indie.Następują rządy Szatana
5000-6000 Nastaje jeden rząd na Ziemi z mocą Szatana.
          Na Ziemię spada kometa o symbolu ( Piołun ) według Biblii.
          Następuje zagłada Ziemi.
6000-7000 następuje sąd Boży.Nowa Ziemia i Nowe Niebo.
Jeśli teraz prześledzimy na mapie jakie państwa wiodły prym na świecie to okaże się iż historia zatoczy koło.Oto dowód.Prześledźcie te państwa na mapie.
0  Bliski wschód-Bizancjum,Mezopotamia
1  Egipt
2  Rzymianie-Karol Wielki
3  Hiszpanie-podbijanie Ziem.Wyprawy Kolumba.
4  Francuzi-Napoleon
5  Anglia-kolonizacja
6  Niemcy -I i II wojna światowa oraz czasy obecne
7   2000-3000 Polska -słowianie według Biblii
8   3000-4000 Rosja  - słowianie według Biblii
9   5000-6000 Chiny lub Indie - zamknięcie kręgu (symbol pantera )
10 jeden rząd na Ziemi.
11 Rządy Boskie


Niestety w punkcie o papieżach, to się nie sprwdziło, bo Benedykt jeszcze żyje .
Nie ma sensu udowadniać kto ma rację.
Większość z nas jest tu dla wpisów Atraktora Ty ciągle chcesz udowodnić że On się myli.
Może lepiej czytać takie fora do których jesteś bardziej przekonany,a nie psuć atmosfery tutaj.
Pozdrawiam.

810

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

ania, nie wiem czy zauważyłaś, ale w tytule tego wątku jest ,,wolna dyskusja i dociekania'' co sugeruje możliwość przedstawiania dowolnych opinii w temacie wizji i przepowiedni dotyczących XXI wieku.

Polecam zapoznanie się z definicją słowa ,,dyskusja'', np. w Wikipedii: http://pl.wikipedia.org/wiki/Dyskusja
Pozwoję sobie zacytować (wytłuszczenie moje):

,,W wyniku dyskusji dochodzi do ścierania się różnych poglądów związanych z różnymi punktami widzenia osób prowadzących dyskusję.''

Nie widzę nic w stylu ,,Prawda objawiona przez Atraktora bez możliwości dyskusji, tylko przytakiwanie''. Może załóż taki temat i wtedy nie będzie wątpliwości co można a czego nie można pisać ;-)

811

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

administrator napisał/a:
marek027 napisał/a:

Jeszcze jedno : Donald ma jednak klasę i nie pcha się tam gdzie jest niemile widziany . Ten temat był założony specjalnie dla atraktora ,żeby mógł się swobodnie wypowiadać . Nie pasuje ci ? To po co się udzielasz ?

Za takie teksty grozi ban.

To forum zostało założone po to, aby każdy mógł się wypowiedzieć. Jeżeli nie akceptujesz tego, że ktoś może mieć inne zdanie niż Ty lub Twoi idole, to tylko i wyłącznie Twój problem i nie masz prawa nikogo stąd przepędzać (chyba, że łamie zasady netykiety, wtedy może zdążysz przede mną).

Nie jest moim zamiarem nikogo wyrzucać z forum . Tylko nie rozumiem po co ktoś ,kto uważa tutejsze rozmowy za bzdury wogóle  się udziela ? Tak samo było na forum GP i jak to się skończyło chyba każdy wie . Nie mam idoli ,ale lubię poczytać kogoś kto ma jakąś wiedzę w temacie . Ale obawiam się ,że jedyny ,który coś tutaj ma do powiedzenia szybko ucieknie . To tyle .

812

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

marek027 patrz post wyżej (813).

Jeżeli ktoś chce uciec, tylko dlatego, że ktoś inny ośmielił się z nim nie zgodzić, albo poprosił o podanie źródeł na podstawie których formułuje swoje wypowiedzi to wg mnie nie powinien tychże wypowiedzi publikować na forum publicznym. Celem tego forum jest m.in. dyskusja, a to jest właśnie jej częścią.

Co innego ataki ad personam i zwykłe trolowanie, do tego nie dopuszczamy i bezwzględnie tępimy (vide saphir, który szybko dostał bana za swoje insynuacje).

813

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do "dmoxa";

Nie jestem w stanie odpowiedzieć tak od razy na różne pytania bo nie jestem specjalistą w dziedzinie przepowiedni jak:Arteuza,czy Andy Collins,dlatego przedstawiam bardziej swoje przypuszczenia,niż stanowiska,bo o jakichś tezach(jak w naukach ścisłych) do udowodnienia to raczej nie ma mowy.
Co niektórzy nie mogą zrozumieć.
O ile wiem tylko jeden tekst można(nie koniecznie) przypisać Al Kaidzie;

Presage 14,231

Rozpęta nienawiść ,którą nikt nie zatrzyma,
Długo poszukiwany przez Atlantydów,
Książe Szczęśliwej Arabii zginie marnie,
Wytaczając drogę większemu od siebie,
Jego ruch i klan przejmą uczniowie Antychrysta,
Na chwałę półksiężyca i zielonego sztandaru!

Myślę ,Ze może tu chodzi o Osamę Bin Ladena i Al-Kaidę,ale nie ma odniesienia,że stanie się to w wieku XXI,więc pewności nie mam.

Pozdrawiam


Atraktor

814

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Cytuję " ble ,ble ,ble piszesz głupoty i niedomówienia " To uważasz za dyskusję ? Wszystkie centurie są cytowane na Gp przez arteuzę . Tutaj chodzi o wyjaśnienia . Czy naprawdę trzeba podpierać się cytatami ? Myślę ,że każdy zainteresowany znajdzie szybko odpowiedni cytat . A co robi gość ,któremu zwróciłem uwagę ?  " ble ble ble " No super .

815

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do "Kopkop,a";

Ja rozmawiam w temacie przepowiedni,a nie matematyki,czy fizyki.
A "wizjonerstwo i przepowiednie""to tak zwane niezbadane ruchome piaski"jak określają te "dziedziny" naukowcy.
W tym temacie nie istnieją tezy,które dają się matematycznie rozwiązywać i uzasadniać!
Ja odczytując przepowiednie czy wizje przedstawiam zawsze tylko SWOJE STANOWISKO
,LUB PRZYPUSZCZENIE,że np: papież Franciszek jest Piotrem Rzymianinem,ale czy nim jest, po prostu nie wiem,o czym przecież też piszę!
Tak przypuszczam i tak uważam,ale inni mogą tak nie uważać.
Powtarzam nie mogę powiedzieć na pewno,że Piotr Rzymianin to papież Franciszek tak jak np; 2 +3 =5(na pewno!)
Widzę,że wielu forumowiczów nie rozróżnia w ogóle tezy od stanowiska,czy przypuszczenia.
Teza jest niepodważalna i da się udowodnić.
Stanowisko każdy może mieć inne i powinien starać się odpowiednio je umotywować,ale nigdy go nie udowodni do końca,bo nie jest tezą.
A przypuszczenie jest tylko przypuszczeniem i niczym więcej,w ogóle nie trzeba go motywować,czy uzasadniać,bo przypuszczać można wszystko!
Zamiast mnie atakować personalnie te osoby powinny przedstawiać swoje stanowiska i je motywować-nic więcej!
Na tym polega dyskurs publiczny,zresztą także i naukowy.

Pozdrawiam:

Atraktor

ps;

to moja odpowiedż(na pytania tam wyjątkowo odpowiadam) na prośbę jednego z forumowiczów 'GP'
Myślę,że tu też jest potrzebne tego typu wyjaśnienie.

Atraktor

Atraktor

816

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

marek027 napisał/a:

Cytuję " ble ,ble ,ble piszesz głupoty i niedomówienia " To uważasz za dyskusję ? Wszystkie centurie są cytowane na Gp przez arteuzę . Tutaj chodzi o wyjaśnienia . Czy naprawdę trzeba podpierać się cytatami ? Myślę ,że każdy zainteresowany znajdzie szybko odpowiedni cytat . A co robi gość ,któremu zwróciłem uwagę ?  " ble ble ble " No super .

Wybacz, nie wiedziałem do kogo się odnosisz. żywe srebro faktycznie trochę za bardzo wyskoczył, mógł/mogła użyć bardziej odpowiedniej formy..

817

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Coś tu jest nie tak.
Wcześniej było zupełnie inaczej.
Chyba czas się pożegnać.

818

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

ania napisał/a:

Coś tu jest nie tak.
Wcześniej było zupełnie inaczej.
Chyba czas się pożegnać.

Im więcej osób, tym więcej konfliktów się rodzi. To normalne, że nie każdy zgadza się z opiniami kogoś innego. Wyluzuj trochę i puść mimochodem niektóre posty. Czasami tak jest, że ktoś szuka zaczepki, czasami chce zwrócić uwagę, a czasami po prostu wyprowadzić z równowagi drugą stronę. Według mnie konwersacja ostatnio stała się bardziej ciekawsza. Temat stał się żywszy, bo więcej osób zainteresowało się forum po wydarzeniu jakim był wybór nowego Papieża. Tak samo było, jak abdykował Benedykt XVI i przed datą 21 grudnia 2012 roku. Mogę Cię zapewnić, że temat po pewnym czasie sam się uspokoi. Nie zmienia to faktu, że sam znalazłem co najmniej kilka postów naruszających regulamin forum. Administrator w kilku przypadkach powinien dać już upomnienie i naprowadzić userów na właściwą tematykę.
Według mnie żaden wartościowy uczestnik nie powinien odchodzić.

"Wszystkie zamyka sprawy śmierć, lecz przedtem rozbłysnąć jeszcze może czyn szlachetny. Godny tych, którzy z bogami walczyli."

819

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:

Do "Kopkop,a";

Ja rozmawiam w temacie przepowiedni,a nie matematyki,czy fizyki.
A "wizjonerstwo i przepowiednie""to tak zwane niezbadane ruchome piaski"jak określają te "dziedziny" naukowcy.
W tym temacie nie istnieją tezy,które dają się matematycznie rozwiązywać i uzasadniać!
Ja odczytując przepowiednie czy wizje przedstawiam zawsze tylko SWOJE STANOWISKO
,LUB PRZYPUSZCZENIE,że np: papież Franciszek jest Piotrem Rzymianinem,ale czy nim jest, po prostu nie wiem,o czym przecież też piszę!
Tak przypuszczam i tak uważam,ale inni mogą tak nie uważać.
Powtarzam nie mogę powiedzieć na pewno,że Piotr Rzymianin to papież Franciszek tak jak np; 2 +3 =5(na pewno!)
Widzę,że wielu forumowiczów nie rozróżnia w ogóle tezy od stanowiska,czy przypuszczenia.
Teza jest niepodważalna i da się udowodnić.
Stanowisko każdy może mieć inne i powinien starać się odpowiednio je umotywować,ale nigdy go nie udowodni do końca,bo nie jest tezą.
A przypuszczenie jest tylko przypuszczeniem i niczym więcej,w ogóle nie trzeba go motywować,czy uzasadniać,bo przypuszczać można wszystko!
Zamiast mnie atakować personalnie te osoby powinny przedstawiać swoje stanowiska i je motywować-nic więcej!
Na tym polega dyskurs publiczny,zresztą także i naukowy.

Pozdrawiam:

Atraktor

ps;

to moja odpowiedż(na pytania tam wyjątkowo odpowiadam) na prośbę jednego z forumowiczów 'GP'
Myślę,że tu też jest potrzebne tego typu wyjaśnienie.

Atraktor

Atraktor




Drogi atraktorze, bądź konsekwentny, please!!!!
jak możesz pisać, ze cyt.
"Powtarzam nie mogę powiedzieć na pewno,że Piotr Rzymianin to papież Franciszek tak jak np; 2 +3 =5(na pewno!)
Widzę,że wielu forumowiczów nie rozróżnia w ogóle tezy od stanowiska,czy przypuszczenia.
Teza jest niepodważalna i da się udowodnić."

ale wcześniej piszesz  w poście nr 743 cyt."Jestem przekonany ,że to Franciszek I jest ostatnim papieżem rzymskim Piotrem Rzymianinem"
określ się albo napisz ,ze sie pomyliłeś. o co chodzi? bo nie rozumiem

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

820

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Pierwszy raz zaczełam pisać na jakimś forum.
Wciągnęłam się za bardzo.
Ale widocznie się do tego nie nadaję,za bardzo mnie to kosztuję.
Nie lubię się żegnać,ale  nie chcę już tu pisać, jest tu za dużo złych emocji.
Pozdrawiam Ania.

Ostatnio edytowany przez ania (2013-03-16 10:45:25)