881

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ja nie wiem czy to Fake czy nie, wrzuciłem to jako ciekawostkę. A może będzie to też jako nowy wątek w dyskusji.

882

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

W nawiązaniu do symboli masońskich a tego co zostało ustalone mam takie przemyślenia.
Mahdi ma być jednooki ( może to tylko symbolika) a jedno oko to jednen z głównych symboli masonów ...
Taliban to może po prostu jest lub będzie nazwa jednej z loży masońskich, która na świat wyda kolejnego Antychrysta ...
Nadal wydaje mi się, że 2017 rok będzie przełomowy ( rocznica ujawnienia/powstania się masonów). Suma liczb z tego roku wynosi 10 a jest to liczba lat na które ma przypadać superterroryzm. Może to data początkowa lub końcowa ( początek to rok 2007 a suma liczb to 9)  czy coś w ten deseń ...
Ja nadal obstaję przy opcji, że Muzułmanie będą tylko marionetką w rękach masonów w celu wywołania III wojny światowej i wprowadzenia jednego rządu na świecie. Niestety nie interesowałem się zbytnio tą tematyką i nie potrafię połączyć zbytnio faktów ani dat jednak jestem przekonany, że żyjemy w czasach masonów.

883

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Już ktoś wcześniej napisał, że liczby można podpiąć pod wszystko.

884

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Odnośnie Illuminatów i ich planów 3 wojen.
http://www.kki.pl/piojar/polemiki/novus … dolar.html

885

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Mr_Makaveli napisał/a:

Już ktoś wcześniej napisał, że liczby można podpiąć pod wszystko.

Dlatego ja podchodzę sceptycznie do konkretnych dat ale wydaje mi się, że masoni zaprezentują coś światu w 2017 roku bo tak obiecali 100 lat wcześniej. Muszą jakoś uczcić swoją rocznicę i z pewnością to zrobią .

886

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Iluminaci planują 3 wojnę światową jako wojnę religijną islam i judaizm mają się zniszczyć...

887

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://prophecyexperimentalzone.blogspo … damus.html Czyli Iran zdobedzie geopolityczne wpływy w Afryce Północnej.Teraz widać początki sojuszu egiskich braci muzułmanów którzy są sunitami;z szyickim Iranem! następna w kolejce Libia. Po klęsce wyborczej libijsckie Bractwo Muzułmańskie jest bardzo silne bo obecny rząd sobie nie radzi;w Tunezji bracia Muzułmanie rządzą. Ciekawią mnie geopolitytyczne konsekwencje przejęcia władzy przez umiarkowanych islamistów jak w Egipcie w Libii i Algerii...

888

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Ostatnio nie miałem czasu na udzielanie się na forum,ale czytam Wasze wpisy z wielką uwagą.
Zauważyłem,że niektórzy dużo piszą o; masonerii ,czyli wolnomularstwie i iluminatach,oraz o spiskach międzynarodowych tych stowarzyszeń,które mają na celu doprowadzić świat do konfliktów międzynarodowych i wojen.
Myślę,że jest w tym dużo przesady ,tzw:”mitów”, szczególnie wśród społeczności katolickiej,czemu właściwie się nie dziwię ponieważ kościół rzymskokatolicki był zawsze najbardziej atakowany przez niektóre(powtarzam niektóre) w/w stowarzyszenia ze względu na swoje tradycyjne konserwatywne podejście do szybko zmieniającego się świata.
Otóż różnego rodzaju bractwa;loże wolnomularskie, tzw;”trójkąty masońskie”i obediencje obrosły z czasem w różnego rodzaju symbolikę i rytuały co jeszcze bardziej spowodowało duża podejrzliwość szczególnie wśród wielu katolików.
Nazwa „masoneria”wywodzi się z języka angielskiego:”free masons” i właśnie Anglia i Szkocja   były krajami w których zaczęły powstawać te struktury,a pierwsza;”Wielka Loża”masońska powstała w londyńskiej gospodzie:”pod jabłonią” 24 czerwca 1717 roku.
Z czasem coraz bardziej się do nich upodabniały stowarzyszenia iluminatów(łacińskie;illuminatus-oświecony).
Wszystkie te lużne struktury;masońskie i zakony iluminatów,zaczęły powstawać stosunkowo póżno bo właściwie dopiero w XVIII wieku w epoce zwanej OŚWIECENIEM.
.Masoneria miała za zadanie łączyć ludzi wszystkich wyznań religijnych i poglądów filozoficznych w celu wzajemnego komunikowania się i poznawania, oraz wymiany poglądów w celu rozwoju duchowego ich członków,to jest ich doskonalenia.
Natomiast iluminaci (oświeceni)mieli na celu propagowanie nauki i nowatorskich myśli, także walkę z ludzką ciemnotą i zabobonami i to oni głównie uderzali w Kościoły,a szczególnie najbardziej w zhierarchizowany Kościół rzymskokatolicki.
Oczywiście niektóre z tych stowarzyszeń,ale nie wszystkie zaczęły się krytycznie wypowiadać o różnych poglądach religijnych na świat i związanych z nimi tradycyjnych religijnych rytuałach.
Szczególnie atakowany był podległy papieżom Kościoła rzymskokatolickiego ZAKON JEZUITÓW.
W dużej części to właśnie organizacje masońskie i iluminaci przyczynili się do wypędzenia z wielu krajów jezuitów i odebrania im olbrzymiego mienia na rzecz państw dokonujących jego kasaty (np w Polsce Komisja Edukacji  Narodowej rozpoczęła działalność na bazie szkół jezuickich),a także zrywania stosunków dyplomatycznych ze Stolicą Apostolską przez wiele państw katolickich jak np.;Francję,Portugalię i państwa włoskie w samej Italii.
W Papieskim Państwie Kościelnym  działalność masonerii i iluminatów nazywano wówczas często „DRUGĄ REFORMACJĄ”,LUB „ZEWNĘTRNĄ REFORMACJĄ” ROZBIJAJĄCĄ JUŻ NIE JEDNOŚĆ KOŚCIOŁA ,A JEGO LITURGICZNĄ DOKTRYNĘ I TO O WIELE GROŻNIEJSZĄ,BO DZIAŁJĄCĄ Z ZEWNĄTRZ POD
TZW:”PRZYKRYCIEM”(LOŻE,ZAKONY) NIŻ TA PIERWSZA  DZIAŁAJĄCA WEWNĄTRZ  KOŚCIOŁA,KTÓRA WYWODZIŁA SIĘ OD SAMYCH DUCHOWNYCH(LUTER,KALWIN,ZWINGLI).
Jednak trzeba wiedzieć,że wszystkie te stowarzyszenia i masońskie i iluminatów nigdy nie stworzyły jakiejś jednolitej struktury ogólnoświatowej,o czym się zapomina,albo nie chce pamiętać i mówić.
Trzeba też wiedzieć,że historia ludzkości nie zaczyna się dopiero w wieku XVIII(kiedy zaczęły powstawać te stowarzyszenia) i ,że spiski,oraz wojny od zawsze towarzyszyły ludzkości.
Tak jak w przypadku reformacji,kościół rzymskokatolicki w XIX wieku rozpoczął Wielką Ideologiczną Kontrofensywę przeciwko stowarzyszeniom:masońskim i iluminatów we wszystkich diecezjach i podległych im;dekanatach i parafiach co przyczyniło się do olbrzymiego zmitologizowania tego problemu.
Atak Kościoła rozpoczął się od poszukiwania zdrajców;członków tajnych loż we własnych strukturach.
Otóż do tych w/w stowarzyszeń należało też wielu duchownych różnego szczebla,co ułatwiało tę przynależność utajnienie w nich;zarówno członkostwa jak i działalności.
Do dzisiaj wielu duchownych między innymi Kościoła rzymskokatolickiego(różnego szczebla)jest podejrzewanych o przynależność do tych organizacji!
A kto zajmuje się śledzeniem duchownych ,a nawet świeckich wiernych?
Oczywiście,że zajmuje się tym Zakon Jezuitów,który nie wątpliwie wg mnie chce się odegrać na swojej XVIII wiecznej porażce,w wyniku której zakonowi temu został”przetrącony polityczny kręgosłup,został on bowiem pozbawiony olbrzymich majątków,wpływów na bieżącą politykę wielu państw i w rezultacie uległ kasacji!
Zemsta nigdy nie prowadzi do niczego dobrego dla przyszłości między innym;żadnego kraju i oczywiście całego świata!!!
Obawiam się więc,że dopiero teraz w naszym;”zachodnim chrześcijańskim świecie”zacznie się walka; bractw masońskich i zakonów iluminatów z zakonem jezuitów obecnego papieża Franciszka,którą z wielką uwagą będzie śledził wrogo do nas nastawiony kulturowo-ideologiczny 'dżihadowski”;ISLAM!
Obserwując uważnie wszystkie obecne wydarzenia polityczne coraz bardziej jestem przekonany o tym,że obecny papież Franciszek to tzw: :”Petrus Romanus”,czyli Piotr Rzymianin to ostatni wg listy świętego Malachiasza  papież rzymski zasiadający na tronie Piotrowym w Watykanie!

Chciałbym się mylić!

Pozdrawiam;

Atraktor

889

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze Co sądzisz o dziwnym sojuszu egipskich braci muzułmanów sunnitów z szyickim Iranem i czy możliwe jest przejęcie przez Bractwo Muzułmańskie Libii i Algerii? I dalsze umacnianie Iranu w Afryce Północnej? W Syrii użyto broni chemicznej obie strony konfliktu to zrobiły ciekawe czy Obama wyśle wojska bez zgody ONZ. Obama w Izraelu i z  Netenjachu dali Iranowi na dyplomacje czas do 24 Czerwca do wyborów prezydenckich w Iranie. Islamiści mają na celowniku Jordanię po upadku Asada;pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-03-22 20:26:15)

890

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ten wiersz jest ponadczasowy.

Julian Tuwim
Do prostego człowieka

Gdy znów do murów klajstrem świeżym
Przylepiać zaczną obwieszczenia,
Gdy "do ludności", "do żołnierzy"
Na alarm czarny druk uderzy
I byle drab, i byle szczeniak
W odwieczne kłamstwo ich uwierzy,
Że trzeba iść i z armat walić,
Mordować, grabić, truć i palić;
Gdy zaczną na tysięczną modłę
Ojczyznę szarpać deklinacją
I łudzić kolorowym godłem,
I judzić "historyczną racją",
O piędzi, chwale i rubieży,
O ojcach, dziadach i sztandarach,
O bohaterach i ofiarach;
Gdy wyjdzie biskup, pastor, rabin
Pobłogosławić twój karabin,
Bo mu sam Pan Bóg szepnął z nieba,
Że za ojczyznę - bić się trzeba;
Kiedy rozścierwi się, rozchami
Wrzask liter pierwszych stron dzienników,
A stado dzikich bab - kwiatami
Obrzucać zacznie "żołnierzyków". -
- O, przyjacielu nieuczony,
Mój bliźni z tej czy innej ziemi!
Wiedz, że na trwogę biją w dzwony
Króle z pannami brzuchatemi;
Wiedz, że to bujda, granda zwykła,
Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",
Że im gdzieś nafta z ziemi sikła
I obrodziła dolarami;
Że coś im w bankach nie sztymuje,
Że gdzieś zwęszyli kasy pełne
Lub upatrzyły tłuste szuje
Cło jakieś grubsze na bawełnę.
Rżnij karabinem w bruk ulicy!
Twoja jest krew, a ich jest nafta!
I od stolicy do stolicy
Zawołaj broniąc swej krwawicy:
"Bujać - to my, panowie szlachta!"

891

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam
Trochę się uspokoiło na forum,dlatego postanowiłam jeszcze coś napisać .
Zastanawiam się,dlaczego Atraktor uważa ,że Mahdi ur.się 1999 roku?

W dwudziestym 6, 8 i 9 to liczby trzeciego Antychrysta,
Mahdi muzułmański potwór otworzy na Ziemi bramy piekieł.
Syn Mahometa złodzieja i pięknej Fatimy ladacznicy,
Przyprawi miliony do nędzy, chorób i Sœmierci.
Urodzony w pobliżu Babilonu pomiędzy dwiema rzekami,
Oko straci w młodzieńczej bójce z rówieœśnikami.

Ja uważam ,że najbardziej pasuje rok 1986

Liczba dziewięć to czasy Marsa,
Liczba sześœć początkiem trzeciego,
Jeden i osiem rozpocznie z wielką siłą,
Żeby dojśœć do dwa i siedem,
Końcem powodzeń będzie pięć i cztery,
A gdy przyjdzie sześœć i dziewięć skończy się jego panowanie.

A teraz ,zacznijmy od  końca jak będzie miał 69 skończy się jego panowanie(2055r umiera)
Wojna kończy się 2054.
Trwa 27 lat.
18 lat walczy Henryk Szczęśliwy.
1986 czyli 6 rodzi się Mahdi.
9 lat prowadzi zwycięskie walki.
Wojna rozpocznie się prawdopodobnie 2027 r.
Super terroryzm w 2017 r


Zewsząd grozi wojna, narody żyją w lęku.
Niewiasta jest wszechobecna, zabiega o pokój.
Ludność sterroryzowana;
Rok 90 plus 3 zobaczy rzeczy bulwersujące,
podczas gdy potężni wojownicy grozą pięścią.
Anoh na próżno obserwuje horyzont.

Moim zdaniem dotyczy to 4 Wojny Swiatowej.
Ma to być około 2150
Trzecia kończy się 2054 +93=2147.
rok 93 ale liczony po zakończeniu Trzeciej ,czyli od nowa(jak pisał Nostradamus)

Centuria III czterowiersz 94 – numer i rok 1555

Pięćset lat, a potem zwrócą baczniejszą uwagę
Na tego, co był KLEJNOTEM SWOJEJ EPOKI,
Jego chwała zajaśnieje PEŁNYM BLASKIEM,
POTOMNI OBDARZĄ GO ŚWIĘTYM SZACUNKIEM!

następny czterowiersz sugerujący zakończenie wojny 2054 r
dokładnie 500 lat po napisaniu centurii.
Nostradamus zostanie zrozumiany i doceniony.

Pozdrowienia.

Ostatnio edytowany przez ania (2013-03-23 11:52:43)

892

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Pytanie do Atraktora:
Czy w tekstach Nostradamusa jest napisane cos o epidemiach takich jak czarna dzuma?

Ostatnio edytowany przez Irbis (2013-03-23 11:59:50)

893

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Aniu, bardzo ciekawa interpretacja! smile

W kraju nad Wisłą wąsaty wygra po raz drugi wybory,
W końcu kadencji dojdzie do wielkiej ruchawki motłochu,
Z poparciem przyszłego dyktatora na krótko obroni on władzę,
Niedługo potem on i krzyże będą spalone ognistym światłem półksiężyca!

W koncu kadencji, dajmy na to Komorowskiego ~2018-2020 ? Tuż przed objeciem władzy przez dyktatora... Sytuacja polityczna wskazywałaby na istnienie juz wówczas potęznego Talibanu. (Chyba, że inny wąsaty prezydent rzadził bedzie w latach 2020-2030... choć wydaje się, że nie - inne centurie mówią o czasach zakonnika, bastrana, starszego przywódcy (Kaczyński?)przyszłych wyborach wygranych w założeniu przez PiS - jakby te wydarzenia miały nastąpić na przestrzeni kilku najbliższych lat. Ciekawa jest też ta data z końca 2014...)

A może ten lewicujący Chytry Lis to Palikot ?

Jeden i osiem rozpocznie z wielką siłą ~2018 ? Poczatek sukcesów Mahdiego ?

Ostatnio edytowany przez Eddie (2013-03-23 14:00:15)

894

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

do  Ediego
Możesz mieć racje że 2018 roku zacznie się superterroryzm .
z wielką siłą jakiejś bomby zaatakują New York lub jakieś inne miasto.
Kiedyś wydawało mi się że wojna wybuchnie 2021 r,
ale teraz bardziej jestem przekonana do 2027 lub  2028 r.
Tez zagadza się to z 17 letnim pontyfikatem papieża .
zginąć ma w drugim roku trwania wojny.
Ja jednak obstawiam że gdy obecny skończy 90 lat ,
wybiorą nowego na 5 lat i to on będzie znienawidzony ,
uciekał w przebraniu kobiety zanim go zamordują.

Gdy będzie już zarządzał lat siedemnaście,
Wybiorą nowego, ale ustanowią kadencję do lat pięciu.
Ponad 90 będzie miał stary Pasterz nim zostanie wybrany NOWY,
Lecz Rzymianin Piotr nie przypadnie do gustu mieszczanom!

Ostatnio edytowany przez ania (2013-03-23 15:09:22)

895

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Chyba, że wojna zaczęłaby się wcześniej (2018?-2021 jak mówisz), wydaje się to dziś niezbyt prawdopodobne, ale nie niemożliwe.

Z Interpretacji przepowiedni wynika, że pewne wydarzenia zdarzą się jeszcze za czasów prezydentury Obamy (który dopiero niedawno rozpoczął druga kadencję), śmierć germańskiego papieża (~2022) po 17-letnim pontyfikacie wg. interpretacji Arteuzy
przejęcie władzy przez dyktatora w Polsce (~2020), 20 rocznica wyboru Putina na Prezydenta (2020).

Pozdrawiam!

896

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ostatnio ciekawie się robi... .
Obama, optuje za utworzeniem państwa Palestyńskiego.
Być może, niebawem zaczną się rozmowy przy jakimś okrągłym stole, i zostanie zawarty pokój.
Zostanie on bardzo nagłośniony przez media, a w nocy wybuchnie wojna...
Czas może być niezbyt odlegly...

897

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Do "dmoxa";

Z centurii i innych tekstów M Nostradamusa nie można z wielką pewnością i dokładnością ustalić jakichś kolejno następujących zdarzeń w żadnym kraju.
W/g mojej wiedzy Nostradamus nic nie pisał o organizacji zwącej się "bractwem muzułmańskim",napisał tylko,jak już tu nie raz twierdziłem,że prawie we wszystkich krajach Bliskiego i Środkowego Wschodu,oraz Północnej Afryki będzie wielki zamęt i wybuchające co jakiś czas rebelie.
I tak się przecież dzieje!
Te wewnętrzne walki będą się coraz bardziej się nasilały do czasu,ąż wszystkie te kraje po kolei opanuje Kalifat Wielkiego Talibanu,czyli Mahdi zwany III Antychrystem!
Nie potrafię więc odpowiedzieć na Twoje pytanie,czy tzw:"bractwo muzułmańskie"będzie przejmować władzę po kolei w wymienionych przez Ciebie krajach.
Natomiast bezapelacyjnym zwycięzcą,który podporządkuje sobie cały islam i kraje muzułmańskie ma być Mahdi!
Przypuszczam,że rozliczy on się z "bractwem muzułmańskim" w sposób brutalny tak jak to uczynili talibowie afgańscy z afgańskimi mudżahedinami-większość wymordowali.
Przecież to mudżahedini pokonali wojska sowieckie,ale "owoce zwycięstwa wypił kto inny",czyli talibowie,którzy szybko zresztą przy pomocy Al-Kaidy pokonali mudżahedinów i przejęli w Afganistanie władzę.

Pozdrawiam: Atraktor

898

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do "Ani";

Zastanawiam się,dlaczego Atraktor uważa ,że Mahdi ur.się 1999 roku?

W dwudziestym 6, 8 i 9 to liczby trzeciego Antychrysta

Ja interpretuję ten pierwszy wiersz tak:

-liczba 6 to zwycięska liczba szatana,czyli w tym wypadku Mahdiego jako III Antychrysta,który na początku trzeciej wojny światowej będzie odnosił wielkie sukcesy.
-liczba 8 to szczęśliwa liczba zwycięska.Mahdi przez prawie 20 lat z 27 będzie niepokonany.
-liczba 9 to odwrócona liczba 6(liczba szatana),która mówi też o jego porażce.
Uważam,że M Nostradamus urodzi się w roku 1999,bo mówi o tym słynna centuria tj;"o potworze na Ziemi",a także to,że dwaj poprzedni Antychryści to znaczy Napoleon Bonaparte i Hitler urodzili się  w latach w których na końcu jest liczba 9 i przegrali swoje wojenne batalie.
Napoleon Bonaparte urodził się w 1769 roku ,a Hitler w roku 1889 ,dlatego przypuszczam,że Mahdi urodzi się w 1999 tym bardziej,że ma zacząć wojnę w wieku chrystusowym,czyli gdzieś koło roku 2030,czyli dwa tysiące lat po ukrzyżowaniu Chrystusa.
Pozdrawiam:Atraktor

899

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Jeszcze do Ani:

Liczba dziewięć to czasy Marsa,
Liczba sześœć początkiem trzeciego,
Jeden i osiem rozpocznie z wielką siłą,
Żeby dojśœć do dwa i siedem,
Końcem powodzeń będzie pięć i cztery,
A gdy przyjdzie sześœć i dziewięć skończy się jego panowanie.

Arteuza podał ten tekst opisując III wojnę światową ,ja ten tekst interpretuję inaczej i nie umieszczam go w obecnym wieku.
Uważam,że on nie dotyczy III wojny światowej i rządów Mahdiego,a czasów znacznie póżniejszych.

Ale oczywiście ja mogę się mylić,a Arteuza może mieć rację.

Pozdrawiam:Atraktor

900

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do"Irbisa"

Pytanie do Atraktora:
Czy w tekstach Nostradamusa jest napisanąe cos o epidemiach takich jak czarna dzuma?

Tak bardzo dużo jest takich tekstów o różnych strasznych chorobach i epidemiach w różnych okresach czasu,również w czasie trwania III wojny światowej,kiedy to będą wywoływane sztuczne epidemie poprzez używanie w walkach broni bakteriologicznej,będą też rozsiewane chorobotwórcze wirusy-są to straszne teksty.
Te choroby pochłoną miliony ofiar!

Pozdrawiam:Atraktor