901

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do Atraktora
w jakich miejscach będą rozsiewane te epidemie podczas III wojny ??

902

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Obama  obiecał Izraelowi interwencję zbojną w Iranie po przekroczeniu czerwonej lini która według Izraela  skończy się latem tego roku. Śniady ma wysłać wojska do kraju studnia i skończyć rządy w niesławie... jeśli tak będzie to w 2016 wygra republikanin bo Geogre Busch skończył rządyw niesławie;i Mac Cain przegrał. A jeśli Jeb Busch brat Georga pokona demokratę czyli prawie na pewno Hilary Clinton w 2016 to Nowy Jork zostanie zniszczony za rządów Buscha; A WTC zostały zniszczone za rządów jego brata Buscha!. Historia zatoczy koło? Co o tym myślicie?  pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-03-23 20:56:53)

903

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Talibowie grożą zabiciem byłego prezydenta Pakistanu generała Muscharafa który jutro przybędzie żeby kandydować w wyborach parlamentarnych wyznaczonych na 11 Maja

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-03-23 22:17:29)

904

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Mi jakoś nie pasuję tak  młody wiek do Mahdiego.
Bardziej do Jezusa Muzułmańskiego.
A co do lat liturgii to coś mi wpadło do głowy.
600 liturgia jego wielkiej chwały to może być 20*30 czyli rok 2030 gdy stanie u wrót Europy.

905

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Centuria X 72-
Rok 1999 siódmy miesiąc,
Z nieba nadejdzie wielki Władca Terroru,
Wskrzesi wielkiego Króla mongołów,
Przed i po Marsie by panować szczęśliwie.   
                                                                     
A to kojarzy mi się tak:
W roku 1999 na niebie pojawi się  kometa ,albo inne zjawisko budzące grozę  .
Narodzi sie wielki władca który dokona wielkich podbojów jak kidyś    CZYNGIS-CHAN (mongolski władca)
Ale nie będzie to Mahdi bo przed i po wojnie ma panować szczęśliwie  .
Bardziej  posuje mi to do Henryka albo  do  Trzeiego Kraka.

Ale to tylko moja wyobrażnia.

906

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam
Nie chciało mi się post Ani mnie zmobilizował.

„w „Dziadach” Adama Mickiewicza imię zbawiciela jest nazwane właśnie tą liczbą:

A życie jego - trud trudów,
Tytuł jego – lud ludów;
Z matki obcej, krew jego dawne bohatery,
A imię jego czterdzieści i cztery

Moja interpretacja to: Trzeci Krak będzie pochodził z rodziny mieszanej polsko chińskiej i na imię będzie miał Adam.
Wyjaśniam: Jeśli obecnie spytać kogoś o dawnego bohatera wymieni z pewnością  Czyngis-chana a liczba 44 to imię Adam http://portalwiedzy.onet.pl/93132,,,,cz … haslo.html .

Wyjaśniało by to też dla czego Taliban nie będzie atakował polski. Będąc wspierany przez chińczyków Taliban będzie uważał Kraka za sprzymierzeńca ale ten z serca będzie polakiem  .

Ostatnio edytowany przez nikt (2013-03-24 11:29:02)

907

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Co do powyzszego, powołam się na przytoczone przez Arteuzę fragmenty:

Persage IX 44,88
Po 500 kraj Jagiellonów powstanie z kolan
Zastąpi na wschodzie Wielkiego Rusa
Razem z Francją w wielkim przymierzu
Po III wojnie rządzić będą Europą

W końcu dwudziestego przed Bożym ciałem,
Narodzi się biednemu Słowianinowi Trzeci Krak,
Potomek Wielkiego Królewskiego Rodu Jagiellonów,
Będzie największy z dwóch przed nim i dwóch po nim
Niezwyciężony dowódca,wyzwoli kraj od wpływu muzułmanów
Zostanie Królem Polski i dwunastu Narodów Europy -jako przyjaciel Henryka!

Wynika z tego, że Król Krak ma juz kilkanaście lat. Natomiast rok 2018 byłby (po 600 rokiem liturgii ?)
Co do roku 1999, pamietne było sierpniowe zaćmienie słońca, widoczne jako całkowite od brzegów UK przez Francję, niemiecką Bawarię, Austrię, Wegry, Rumunię, Turcję, Irak, Iran, po Pakistan i Indie...

908

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Mahdi ma 14 lat według Atraktora  bo urodził się w 1999 roku.  Jeśli jest starszy to czy prowadzi działalność polityczną ?

909

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Eddie napisał/a:

Co do powyzszego, powołam się na przytoczone przez Arteuzę fragmenty:

Persage IX 44,88
Po 500 kraj Jagiellonów powstanie z kolan
Zastąpi na wschodzie Wielkiego Rusa
Razem z Francją w wielkim przymierzu
Po III wojnie rządzić będą Europą

Z tego co zacytowałeś wynika tylko jedno, to wszystko to jedna wielka bzdura. Podziwiam kunszt literacki Arteuzy i gdyby wydał swoją książkę to bym ją na pewno kupił ale jako dzieło sci-fi.

Tekst oryginalny centuri 9 wiersz 44:
XLIV.
Migre's, migre's de Geneue trestous.
Saturne d'or en fer se changera,
Le contre FAYPOZ exterminera tous,
Auant l'aduent le ciel signes fera.

Tłumaczenie angielskie :
44
Leave, leave Geneva every last one of you,
Saturn will be converted from gold to iron,
Raypoz will exterminate all who oppose him,
Before the coming the sky will show signs.

Jedno z polskich tłumaczeń David Ovason - Nostradamus, sekrety Przepowiedni:
Czterowiersz IX 44
Opuście, opuście wszyscy Genewę,
Saturn ze złota zmieni się w żelaznego,
Przeciwieństwo RAYPOZ zniszczy wszystko,
Zanim nadejście Niebios uczyni znak.

Na tej stronie znajduje się interpretacja tego czterowiersza łączona ze zderzaczem hadronów w Genewie i ewentualnego wybuchu.

http://bigsciencenews.blogspot.nl/2008/ … d-lhc.html

Z tego co zauważyłem to bardzo wielu nie poszukuje prawdziwej wiedzy ale jest tylko nieudolnymi kopistami. Jeżeli już powielacie interpretacje innych ludzi to chociaż dla samych siebie zajrzyjcie do źródła.
Pozdrawiam.

910

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

nikt napisał/a:

Witam
Nie chciało mi się post Ani mnie zmobilizował.

„w „Dziadach” Adama Mickiewicza imię zbawiciela jest nazwane właśnie tą liczbą:

A życie jego - trud trudów,
Tytuł jego – lud ludów;
Z matki obcej, krew jego dawne bohatery,
A imię jego czterdzieści i cztery

Moja interpretacja to: Trzeci Krak będzie pochodził z rodziny mieszanej polsko chińskiej i na imię będzie miał Adam.
Wyjaśniam: Jeśli obecnie spytać kogoś o dawnego bohatera wymieni z pewnością  Czyngis-chana a liczba 44 to imię Adam http://portalwiedzy.onet.pl/93132,,,,cz … haslo.html .

Wyjaśniało by to też dla czego Taliban nie będzie atakował polski. Będąc wspierany przez chińczyków Taliban będzie uważał Kraka za sprzymierzeńca ale ten z serca będzie polakiem  .


A Ja bym stawiał na Barracka Obamę:)
dlaczego?
bo z matki obcej,
krew jego obca ,
a przede wszystkim jest 44 prezydentem USA.
pozdro

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

911

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Czytałem niegdyś wywiad z indiańskim szamanem, zadano mu pytanie kim jest ów mickiewiczowski bohater - odpowiedział tak jak pablodart smile

norbertus - jesteś pewny, że centurie i persage są tym samym ?
Pozdrawiam!

912

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

norbertus napisał/a:
Eddie napisał/a:

Co do powyzszego, powołam się na przytoczone przez Arteuzę fragmenty:

Persage IX 44,88
Po 500 kraj Jagiellonów powstanie z kolan
Zastąpi na wschodzie Wielkiego Rusa
Razem z Francją w wielkim przymierzu
Po III wojnie rządzić będą Europą

Z tego co zacytowałeś wynika tylko jedno, to wszystko to jedna wielka bzdura. Podziwiam kunszt literacki Arteuzy i gdyby wydał swoją książkę to bym ją na pewno kupił ale jako dzieło sci-fi.

Tekst oryginalny centuri 9 wiersz 44:
XLIV.
Migre's, migre's de Geneue trestous.
Saturne d'or en fer se changera,
Le contre FAYPOZ exterminera tous,
Auant l'aduent le ciel signes fera.

Tłumaczenie angielskie :
44
Leave, leave Geneva every last one of you,
Saturn will be converted from gold to iron,
Raypoz will exterminate all who oppose him,
Before the coming the sky will show signs.

Jedno z polskich tłumaczeń David Ovason - Nostradamus, sekrety Przepowiedni:
Czterowiersz IX 44
Opuście, opuście wszyscy Genewę,
Saturn ze złota zmieni się w żelaznego,
Przeciwieństwo RAYPOZ zniszczy wszystko,
Zanim nadejście Niebios uczyni znak.

Na tej stronie znajduje się interpretacja tego czterowiersza łączona ze zderzaczem hadronów w Genewie i ewentualnego wybuchu.

http://bigsciencenews.blogspot.nl/2008/ … d-lhc.html

Z tego co zauważyłem to bardzo wielu nie poszukuje prawdziwej wiedzy ale jest tylko nieudolnymi kopistami. Jeżeli już powielacie interpretacje innych ludzi to chociaż dla samych siebie zajrzyjcie do źródła.
Pozdrawiam.


Faktycznie nie znalazłem angielskiego odpowiednika wersji Arteuzy, w sieci zawarte jest tylko polskie tłumaczenie. natomiast 9 44 jest na wielu stronach

913

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Eddie napisał/a:

Czytałem niegdyś wywiad z indiańskim szamanem, zadano mu pytanie kim jest ów mickiewiczowski bohater - odpowiedział tak jak pablodart smile

norbertus - jesteś pewny, że centurie i persage są tym samym ?
Pozdrawiam!

Cytuje za Arteuzą:
"Persage to mają one znaczenie takie ,że pierwsza liczba rzymska oznacza faktycznie(dla informacji ogółu)centurię,druga liczba arabska konkretny czterowiersz lub sześciowiersz bo takie Nostradamus też pisał w centuriach,o których ja jeszcze tu w internecie nie wspominałem i nie przytaczałem lub sam nie tłumaczyłem. a liczba po przecinku oznacza znaną liczbę tłumaczeń."

Co do indiańskiego szamana :
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/zaga … 20238.html
:Zagadka wszech czasów. Czy Adam Mickiewicz pisał o... Hillary Clinton?
Data dodania: 2007-02-25 08:07
Wybraliśmy się na wycieczkę w góry i tam spotkaliśmy kanadyjskich indian. Wśród nich był jeden, który pełnił rolę szamana – opowiada pani Jadwiga z Kanady. Co ma ze sobą wspólnego Hillary Clinton, indiański szaman i III część „Dziadów” Adama Mickiewicza? Była wiosna 2005 roku. Dziennikarze prowadzący audycję w radiowej Jedynce zaprosili mnie jako głównego gościa do swojego programu. Tematem miały być „niezwykłe historie”, więc zgodziłem się bez wahania. W końcu od wielu lat moją pasją jest wysłuchiwanie ludzi, którzy przeżyli coś, czego nie potrafią wyjaśnić. W moim archiwum mam setki, jeżeli nie tysiące takich historii. Zagadkowe sny, tajemnicze zaginięcia w czasie i przestrzeni, znaki od zmarłych i spotkania z tajemniczymi istotami – myślałem, że nic mnie już nie zaskoczy. Myliłem się! Kiedy wysłuchałem opowieści, którą chcę Wam dzisiaj przedstawić, mimo wszystko zaniemówiłem... Jej autorką jest pani Jadwiga z Kanady, osoba już w podeszłym wieku, z którą pozostaję w kontakcie i którą uważam za osobę bardzo wiarygodną. Poruszony niezwykłością tej relacji spisałem ją i postanowiłem ją Wam zaprezentować. A imię jego czterdzieści i cztery „To było w latach 60., kiedy po raz pierwszy grupa polskich pracowników naukowych przyjechała na sympozjum do Kanady. Wśród nich byłam także ja i jak widać, a dzwonię z Kanady, ten wyjazd zmienił moje życie, ale nie o tym chciałam mówić. Wtedy podczas tego pobytu doszło do dziwnego wydarzenia, o którym powinniście się dowiedzieć, choć zdaję sobie sprawę, że kilka osób może uznać to za żart. Ale żartem nie jest. Wybraliśmy się na wycieczkę w góry i tam spotkaliśmy obóz kanadyjskich Indian, którzy co prawda mieli samochody i telewizory, ale nadal pielęgnowali tradycje przodków. Wśród nich był indiański szaman /archiwum autora/ / Fot. jeden, który pełnił rolę szamana. Udało mu się trafnie wskazać osobę spośród naszego grona, która miała pewien problem, o którym nie chcę w tej chwili mówić. Dodam tylko, że nie miał szans, aby się o tym dowiedzieć od kogokolwiek wcześniej. Wszyscy po prostu zaniemówili, a wtedy szaman zaproponował, że można mu zadać jedno pytanie, na które odpowie. Byliśmy mocno wystraszeni tym, co zademonstrował wcześniej i nikt nie miał pomysłu, jakie można mu zadać pytanie. I wtedy jeden z moich kolegów zapytał o najgłupszą rzecz, jaką sobie można w ogóle wyobrazić. Poprosił szamana o odpowiedź na pytanie, o co chodziło Adamowi Mickiewiczowi, kiedy napisał w Dziadach „a imię jego czterdzieści i cztery”. Zrobiło mi się wstyd, że zapytał o coś tak absurdalnego, ale ku mojemu zdumieniu szaman zadumał się, zamknął oczy i przez dłuższą chwilę był nieruchomy. Wreszcie otworzył oczy i z pełną powagą odpowiedział tak:
- W czasie, kiedy pisał te słowa, przez jego głowę przebiegały nie jego myśli. Nikt z Twoich rodaków nie rozumie tych słów, a interpretacje są błędne. Świat czeka wielka próba, wielka zmiana. Będzie niezwykły człowiek, prezydent USA, wielki człowiek. On przeprowadzi świat przez tę burzę, pomoże każdemu, kto będzie tylko tego chciał. Będzie to czterdziesty czwarty prezydent Stanów Zjednoczonych, tak należy interpretować słowa waszego poety! Ten człowiek będzie miał polskie korzenie, to będzie w tym sensie wasz prezydent. To miał na myśli poeta. Wtedy zapanowała kompletna cisza. Dodam, że inna przepowiednia dotycząca jednego z nas w pełni się spełniła. Musiałam komuś o tym opowiedzieć, bo jest to naprawdę jedna z najbardziej dziwnych spraw, które wydarzyły się w moim życiu. Wiem, że narażam się na śmieszność, ale trudno”.

Pozdrawiam

914

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Norbertus - to ważne informacje, dzięki!

915

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Wybory w Pakistanie 11 Maja ani Pakistańska Partia Ludowa ani Liga Muzułmańska nie uzyskają większości wynika z sondaży.Przejęcie władzy przez armię coraz bardziej realne. Pakistańska armia ma nadzieję że talibów bardziej będzie interesował Afganistan po wycofaniu Nato w 2014...i będzie wspierać afgański Taliban dla odwrócenia uwagi od Pakistanu...i że pakistański taliban będzie osłabiony...

916

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

A może 43
Obama będzie 44. prezydentem, ale 43. Człowiek na piastowanie urzędu. To wszystko wraca do Grover Cleveland, który został po raz pierwszy wybrany na prezydenta w 1884 roku, ale został pokonany o reelekcję w 1888 roku. Cztery lata później, w wyborach prezydenckich ponownie i wygrał. On jest jedynym prezydentem w dwóch podzielonych kategoriach. Po wielu dyskusjach, historycy uznają go zarówno jako prezydenta Stanów Zjednoczonych 22th i 24

917

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Proszę Was... Obama zbawcą narodu polskiego? O większej bzdurze nie słyszałem...

918

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Hilary Clinton jeśli wystartuje to będzie faworytem w poszczególnych stanach według sondaży najmniejsze poparcie to ...58 procent! Dla porównania drugi Joe Biden ma w całej Ameryce 15 18 procent a w głównej elekcji Clinton pokonała by Poula Ryana kandydata VP Romneya; Chris Christie Make Huckabe Jeba Buscha i Marco Rubio wygrała by z przewagą większą niż 10 procent podrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-03-24 19:58:14)

919

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Przyszły Generał
Jestem po bardzo ciekawej książce Piotr Zychowicz - Pakt Ribbentrop-Beck.
Nasuwa mi się wręcz identyczny scenariusz postępowania przyszłego GENERAŁA jak w/w lekturze ,a przeciwieństwem takiego było to co uczynił z naszym krajem minister BECK.
Otóż autor w sposób dobitny przekonuje czytelnika iż Polska po przez Becka popełniła samobójstwo. ponieważ
Hitler chciał i to uczynił normalizując stosunki z Polską w 1934 r
Polacy jako naród mieli status równy narodowi aryjskiemu jak Duńczycy, Norwegowi itp
Propozycja Hitlera dla II RP była bardzo prosta Gdańsk dla Niemiec i autostrada eksterytorialna do Prus,o dziwo Gdańsk zamieszkiwało 10% Polaków i Rzesza gwarantowała wszystkie prawa i przywileje RP, które miała do tej pory bez eksportu polskich towarów i importu Gdańsk by upadł. Autostrada do Prus to nie pomysł Niemców lecz Polskich inżynierów na rozwiazanie problemu korytarza.   
Najważniejszą kwestią była wspólna wyprawa na Sowietów i neutralność II RP podczas ataku na Francję. Pierwszym celem Hitlera była Francja nie Polska do wiosny 1939 nawet nie istniały plany napaści na nasz kraj. W zamian za neutralność i wspólny podbój ZSSR Niemcy oferowali nam część Białorusi i całą Ukrainę aż po Krym.
Sprzeciw BECKA i pójście przeciwko RZESZY po podpisaniu papierowych sojuszy z zdrajcami Francją i Anglią kosztował nas największą utratą terytorium i najwiekszymi stratami z pośród wszystkich narodów w   2 WŚ.
Do czego dążę mam wrażenie ,że przyszły generał jest po lekturze tej książki i zrobi dokładnie tak jak powinien zrobić odpowiedzialny przywódca narodu. Jak wiemy z interpretacji Wielki Taliban będzie posiadał 150000000 armię i da wybór jasyr albo przejście na Islam .
Cóż przywódca o zdrowych zmysłach może zrobić aby ratować swój kraj i naród wobec tak ogromnej potęgi . Nic innego jak pójść na układ z tak potężnym wrogiem tym samym ratując naród i ojczyznę od Hekatomby.
Korzyść w stosunku do strat będą wymierne
1 państwo nie ulegnie zniszczeniu przez wroga
2 naród nie zostanie unicestwiony
3 przemysł i rolnictwo bedą sie rozwijać bo zapotrzebowanie na produkty dla Talibanu bedą ogromne
4 mysln naukowo techniczna też będzie kwitla
Straty
1 wyrzekniecie się wiry na rzecz islamu na jakiś czas
2 wpuszczenie turbanów na terytorium panstwa
korzyści po wojnie
1 uratowany naród i poszerzenie granic
2 rozwinięty przemysł  i rolnictwo
3 reforma i powrót do wiary przodków
4 nauka i technologia na bardzo wysokim poziomie
5 rozwój kultury i szkolnictwa
5 prawdopodobnie jeden z najbogatszych krajów na Ziemi
Jak każda władza tak i ta będzie zdeprawowana, ale lepsza własna władza niż rządy obcych i po drugie ,a właściwie po pierwsze ,, WOJNE WYGRYWA TEN ,KTO DO NIEJ PRZYSTĘPUJE OSTATNI"!!!

Ostatnio edytowany przez centurio06 (2013-03-24 22:56:11)

920

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Jak już uprzednio stwierdziłem ,czytam,uważnie Wasze wszystkie wypowiedzi i komentarze z wielką uwagą i muszę się do nie których z nich odnieść.

Wielu interpretatorów fragmentu III-ej części „Dziadów” Adama Mickiewicza przypisuje go polskiemu papieżowi Janowi Pawłowi II!

Rozważmy to!

Oto najistotniejszy fragment poematu;
cyt:
„I słyszę z nieba głosy jak gromy:to namiestnik na ziemi widomy(...)Na trzech stoi koronach,a sam bez korony.(...)Krew jego dawne bohatery,a imię jego czterdzieści i cztery.”

Według nich jest to przepowiednia polskiego Wieszcza o tym ,że to z polskiej ziemi wyjdzie papież,którego Adam Mickiewicz określił słynną liczbą 44 lub 40 i 4!!!
Jest to symbol który oznacza,że po 44 latach od zakończenia II wojny światowej w roku 1945 w roku 1989 zakończyły się rządy komunistów w Polsce narzucone przez jej odwiecznego wroga-Rosję!
Równocześnie określenie,cyt;”Polak Karol Kardynał Wojtyła,Jan Paweł Drugi Papież po zsumowaniu liter daje liczbę  44!!!
Dzień wyboru Karola Wojtyły na papieża,także składa z dwóch czwórek: 4x4 = 16(pażdziernik)dzień wyboru,a Biskupem krakowskim został na krótko przed 44 rokiem życia!

Drugi polski wieszcz ,Juliusz Słowacki,w niektórych utworach zawarł również poetyckie proroctwa.
Bardzo proroczy był jego wiersz,który stał się w pełni zrozumiały,dopiero gdy na Stolicy Piotrowej zasiadł papież Polak.
A oto on:

Pośród niesnasków Pan Bóg uderza
W ogromny dzwon.
Dla Słowiańskiego oto papieża
Otwarty tron.
Ten przed mieczami tak nie uciecze
Jako ten Włoch,
On śmiało,jak Bóg,pójdzie na miecze,
Świat mu - jak proch!
Twarz jego słońcem rozpromieniona,
Lampą dla sług,
Za nim rosnące pójdą plemiona
W światło – gdzie Bóg.
Na jego pacierz i rozkazanie
Nie tylko lud -
Jeśli rozkarze to słońce stanie,
Bo moc – to cud.
             *
On się już zbliża – rozdawca nowy
Globowych sił;
Cofnie się w żyłach po jego słowy
Krew naszych żył;
W sercach się zacznie światłości Bożej ,
Strumienny ruch
Co myśl pomyśli przezeń,to stworzy,
Bo moc to duch.
A trzebaż mocy,byśmy ten Pański
Dżwignęli świat:
Więc oto idzie Papież Słowiański
Ludowy brat; -
Oto już leje balsamy świata
Do naszych łon,
Hufiec aniołów kwiatem umiata
Dla niego tron.
On rozda miłość jak dziś mocarze
Rozdają broń,
Sakramentalną moc on pokaże,
Świat wziąwszy w dłoń.
                *
Gołąb mu słowa usty wyleci,
Poniesie wieść,
Nowinę słodką,że Duch już świeci
I ma swą cześć.
Niebo się nad nim pięknie otworzy
Z obojgu stron,
Bo on na tronie stanął i tworzy
I świat – i tron.
On przez narody uczyni bratnie
Wydawszy głos,
Że duchy pójdą w cele ostatnie
Przez ofiar stos.
Moc mu pomoże sakramentalna
Narodów stu,
Że praca duchów będzie widzialna
Przed trumna tu.
                  *
Wszelka z ran świata wyrzuci zgniłość,
Robactwo,gad,
Zdrowie przyniesie,rozpali miłość
I zbawi świat;
Wnętrza kościołów on powymiata,
Oczyści sień,
Boga pokaże w twórczości świata,
              Jasno jak dzień.

Również w proroctwie z Tręgoborza z 1983 roku
powiedziano -
cyt;
„trzy rzeki świata dadzą trzy korony pomazańcowi z Krakowa”.
Za trzy rzeki świata interpretatorzy uważają:Skawę(Wadowice),Wisłę(Kraków) i Tybr(Rzym),a „potrójna korona” to TIARA PAPIESKA!

I jeszcze jedna sprawa!
Otóż nie jednokrotnie tu pisałem,że:
-cała twórczość M Nostradamusa jest o wiele większa i obszerniejsza niż podaje to Wikipedia,czy większość encyklopedycznych wydań książkowych i nie można swojej wiedzy opierać tylko na występujących tam informacjach,
-M Nostradamus i tzw:Nostradamus Młodszy to w/g zdecydowanej większości uczonych interpretatorów twórczości M Nostradamusa to ta SAMA POSTAĆ,a ten drugi stworzył tych tekstów wielokrotnie więcej,szcxzególnie do mniejszych krajów jakim jest Polska.
-na temat wielu tekstów M Nostradamusa,które nie są powszechnie znane toczą się „zażarte” dyskusje co do ich autentyczności,co w?g mnie nie przeszkadza,żeby ich przytaczać i o nich pisać,
-Wikipedia podaje tylko pierwsze wydania centurii od I do XII z wieloma(choć nie wszystkimi!) czterowierszami,lub sześciowierszami,
-szereg tekstów wydawanych w różnych almanachach  i z różnych lat i wieków nie jest wydawana i tłumaczona w wielu krajach ze względu na protesty kościołów i to nie tylko chrześcijańskich,ale również i muzułmanów,tudzież organizacji świeckich i laickich,(M Nostradamus pisał o nich często bardzo krytycznie i przewidywał ich marny los!)
-nie wszystkie też teksty M Nostradamusa były nazywane centuriami,niektóre ukazywały się jako:” presage”,czyli ;przepowiednia, lub te dotyczące na ogół III wojny światowej jako:” persage”,czyli najprawdopodobniej od słowa Pers,czyli Irańczyk,ponieważ Persowie,czyli Irańczycy odegrają w/g M Nostradamusa w  III wojnie światowej bardzo ważną i istotną rolę.
-M Nostradamus napisał również wiele listów - powszechnie znane są tylko dwa to jest do przyszłego króla Francji Henryka Szczęśliwego i syna Cezara.
-należy wiedzieć też,że wiele tekstów M Nostradamus w ogóle nie numerował, a oznaczał ich tylko symbolami to jest głównie: gwiazdkami,krzyżykami, lub półksiężycami - ,czyli po prostu znakami graficznymi!
-M Nostradamus nie pisał w języku angielskim ponieważ był Francuzem pochodzenia żydowskiego.
Język angielski był wówczas językiem mało znanym i nawet w samej Anglii na dworze królewskim i dworach lordów posługiwano się głównie językiem francuskim,a narodowym pogardzano,
-tłumaczenia angielskie twórczości M Nostradamusa lub tłumaczenia polskie z języka angielskiego są mało miarodajne i często niepoprawne ,lub nawet nie prawdziwe.M Nostradamus pisał w języku południowo francuskim ,czyli tzw:staro prowansalskim,który różni się bardzo od obecnego języka francuskiego.
Używał on również bardzo często w utworach pisanych własnoręcznie słów z różnych języków semickich,łaciny i greki,czego nawet nie ma w póżniejszych wydaniach almanachów.
Tylko teksty tłumaczone na język polski bezpośrednio z języka staro prowansalskiego są najbardziej miarodajne.
-w wydaniach almanachów z różnych lat (od XVI wieku)występują różne teksty pod tymi samymi numerami ,lub oznaczeniami dlatego wielu znawców jego twórczości w tym Arteuza chce je zapewne( jak sam o tym napisał) uporządkować i wydać w całości czego do tej pory nikomu się to nie udało nawet za granicą np w USA,czy we Francji!
-wiele około 2 do 3 tysięcy tekstów M Nostradamusa(też i tzw:Nostradamusa Młodszego)znajduje się najprawdopodobniej ukrytych w Bibliotece Watykańskiej w tzw:”112” ocenzurowanej i zaplombowanej szafie ,czego Watykan ANI NIE POTWIERDZA,ANI NIE ZAPRZECZA!!!
Ponoć,część tekstów w latach 80-tych ubiegłego wieku po zamachu na naszego papieża z Watykanu "wyciekła",o czym mówi wielu uczonych tzw:badaczy twórczości M Nostradamusa( np:przypadek;słynne już rysunki).

Musimy wiedzieć,że zawsze władcy ukrywali przed swoimi narodami wiele rzeczy np:CZY MYŚLICIE,ŻE TERAZ JEST INACZEJ!?
Np,czy uczy się tego powszechnie w szkołach i na uczelniach na świecie,że.ruch w kosmosie w tym planet wokół Słońca nie odbywa się ani po okręgu ,ani po elipsach,ale po spirali!!!
Wszystko w makro i w mikro kosmosie porusza się po spirali ,bo WSZECHŚWIAT TO BOSKA OAZA ŻYCIA!!!
Nawet fale morskie,prądy morskie i powietrzne,krew w naszych organizmach,kwanty energi jak światło-wszystko,dosłownie WSZYSTKO PORUSZA SIĘ PO SPIRALI!!!
„DNA „TEŻ JEST W KSZTAŁCIE SPIRALI!!
WSZYSTKO JEST W KSZTAŁCIE SPIRALI!!!
SUPERSTRUNY Z KTÓRYCH ZBUDOWANY JEST KOSMOS TEŻ SĄ W KSZTAŁCIE SPIRALI!!!
ŚMIERĆ NIE JEST KOŃCEM ISTNIENIA,BO ISTNIENIE JEST SPIRALĄ ŻYCIA!!!
MÓWI SIĘ,ŻE ŻYCIE NA ZIEMI JEST OPARTE NA WĘGLU- TO PRAWDA,ALE W LUDZKIM ORGANIŻMIE JEST NAJWIĘCEJ KRZEMIONKI,A DLACZEGO O TYM SIĘ NIE MÓWI PUBLICZNIE i NIE UCZY!?
JA WIEM!!!
BO TO BY ZAPRZECZYŁO BOSKIEMU POCHODZENIU CZŁOWIEKA JAKO ISTOTY ROZUMNEJ i UDUCHOWIONEJ!!!
Wśród uczonych są wierzący i niewierzący.
Tych pierwszych(wierzących)jest w tej chwili zdecydowana większość i będzie jeszcze coraz więcej-ZAPEWNIAM!

Pozdrawiam;

Atraktor