1,061

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:


Bardzo interesująca wypowiedż Mariusza Maxa Kolonko
w temacie;

Chiny i wirusy!

Podaję poniżej link;

http://www.youtube.com/watch?v=ksuFZ28bnG4

Pozdrawiam:Atraktor

1,062

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Oto link do bardzo interesującego filmu
USA vs Chiny wojna imperiów(1-6)!

http://www.youtube.com/watch?v=jg4m3ABbzWQ

Naprawdę warto obejrzeć!

Atraktor

1,063

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Link do dalszej części filmu USA vs Chiny.(3-6)

http://www.youtube.com/watch?v=0ElLcMNf5rs

Atraktor

1,064

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dalszy odnaleziony odcinek wojny imperiów;USA vs Chiny (4-6)


http://www.youtube.com/watch?v=_wXYpmxUt

Atraktor

1,065

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Poprzedni link nie wchodzi,może ten wejdzie;USA vs Chiny wojna imperiów(5-6)

http://www.youtube.com/watch?v=DSSez4n_Hp4

Atraktor

1,066

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

I następny odcinek ,chyba ostatni tego filmu,czyli ;USA vs Chiny wojna imperiów (6-6)

oto link:


http://www.youtube.com/watch?v=6CtUN3cnUME

Może mi się uda znależć te brakujące-chyba odcinek 2-gi  i 4-ty,który nie wchodzi.

Naprawdę bardzo ciekawe filmy-polecam!

Atraktor

1,067

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Brakujący odcinek 2 (2-6) USA vs Chiny wojna imperiów.

Oto link:

http://www.youtube.com/watch?v=A8Z7UV0r … mp;index=2

Atraktor

1,068

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

I ostatni brakujący odcinek 4,czyli(4-6)wojny imperiów;USA vs Chiny)

Oto link;

http://www.youtube.com/watch?v=_wXYpmxU … mp;index=4

Przepraszam,że linki podałem nie po kolei.

Radzę obejrzeć wszystkie!


Na razie dziękuję i Pozdrawiam;

Atraktor

1,069

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor, następnym razem używaj proszę polecenia "Edytuj" aby dopisywać uaktualnienia do wcześniej wysłanych postów. Znajdziesz je u dołu po prawej stronie wiadomości.

1,070

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Do administratora;

Dziękuję za  podpowiedż,nie wiedziałem,że tak można robić,teraz już wiem.

Pozdrawiam:Atraktor

ps;

właśnie wypróbowałem i sprawdziłem.

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-04-08 20:47:59)

1,071

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Korea Północna zaatakuje 10 kwietnia? "Guardian": Tak wskazują liczby

"Dynastia Kimów ma obsesję na punkcie cyfry 9, z którą związane są najważniejsze wydarzenia w historii Korei Północnej" – pisze brytyjski "Guardian", sugerując jednocześnie, że to 10 kwietnia okaże się przełomowy. Wskazówką potwierdzającą taką hipotezę może być fakt, że reżim ogłosił, iż po 10 kwietnia nie będzie w stanie zagwarantować bezpieczeństwa zagranicznym dyplomatom.
"Uważać na 10 kwietnia" – podkreśla na łamach brytyjskiego dziennika Jan Jin Sung, redaktor naczelny pisma "New Focu International". Swoją analizę rozpoczyna od przytoczenia historii jeszcze z czasów wyzwolenia Korei spod japońskiej okupacji. Jeden z ośmiu bardzo wpływowych szamanów miał wówczas powiedzieć prezydentowi Kim Il Sungowi, że los państwa będzie ściśle związany z "dziewiątką", którą w tej części świata uważa się za dobrą wróżbę.
"Prawdopodobnie dlatego Kim Il Sung ogłosił powstanie Koreańskiej Republiki Ludowo-Demokratycznej 9 września. Zwiększył też liczbę prowincji z pięciu do dziewięciu" – pisze Jan Jin Sung. Podobne przywiązanie do tej cyfry wykazywali jego następcy. Kim Dzong Il został mianowany na stanowisko 24 grudnia (2+4+1+2=9) i podobno często podkreślał, że urodził się 16 lutego (1+6+2=9).

Co z obecnym przywódcą Kim Dzong Unem? Tez z kolei po raz pierwszy otrzymał publiczną funkcję 27 września 2010 roku (2+7=9 oraz dziewiąty miesiąc w roku).

Autor tekstu z "Guardiana" na potwierdzenie swojej tezy przytacza też inne fakty. Jak na przykład ten, że pierwsza próba nuklearna Korei Północnej została przeprowadzona 9 października 2007 roku, a jeden z testów rakietowych 5 kwietnia 2009 roku (5+4=9).

Jeśli ktoś nie wierzy w magię cyfr zawsze może posiłkować się tym, co mówią przedstawiciele koreańskiego reżimu. Ostatnio zapowiedzieli, że po 10 kwietnia nie będą w stanie zagwarantować bezpieczeństwa zagranicznym oficjelom, a wcześniej grozili: "zaatakujemy dziś albo jutro".

Źródło: "Guardian"

A tu link do filmu Atraktora w całości
http://www.youtube.com/watch?NR=1&f … _UoEQVEaMo
Pozdrawiam

1,072

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Myślę,że te filmy do których podałem linki obejrzeliście i teraz wiecie,że polityka ma dwa oblicza jedno jawne,a drugie tajne-tajemnicze.
Nie wszystko się mówi społeczeństwom ,albo różnie się mówi w różnych krajach to jest dla własnej wygody.
A teraz jak zwykle zasłyszane przeze mnie informacje z programów telewizyjnych emitowanych w krajach wschodniej Azji.
-telewizja KRLD stwierdza,że na zebraniach załóg pracowniczych i aktywu partyjnego powszechnie została poparta linia "kochanego przywódcy"mająca na celu dania nauczki raz na zawsze amerykańskiemu imperializmowi,TAKA CHWILA NIEBAWEM NADEJDZIE" powiedział Kim jong Un!
-telewizja tajwańska podała,że do cieśniny tajwańskiej oddzielającej wyspę Tajwan od wybrzeża Chin Ludowych wpłynęła eskadra okrętów Chińskiej Marynarki Wojennej i wśród nich są 2 jednostki z rakietami średniego zasięgu,niszczyciel i 3 okręty podwodne,a także kutry torpedowe i eskortowce.
-telewizja chińska podała informację,że UPÓR STANÓW ZJEDNOCZONYCH W KWESTII MIĘDZYNARODOWEGO UZNANIA PRZEZ NIE KRLD JEST GŁÓWNYM POWODEM OBECNEGO KONFLIKTU KOREAŃSKIEGO!
-po tej informacji w telewizji chińskiej odbyła się rozmowa jakiegoś eksperta z dziennikarką,który zasugerował,że USA MOGĄ ZAJĄĆ KUBĘ W ZAMIAN ZA ZAJĘCIE PRZEZ CHINY TAJWANU,czyli wyspa za wyspę!!!
-telewizja singapurska(eksperci studyjni) oskarżyli rząd USA o prowadzenie na świecie anty chińskiej polityki i radzili rządowi Singapuru przeciwstawić się tej polityce.
-telewizja z Hongkongu bardzo mało mówi o konflikcie na półwyspie koreańskim,ale jak już coś mówi to popiera stanowisko CHRL.
-telewizja japońska i filipińska nadały jakiś film(ten sam) o ciężkiej służbie amerykańskich żołnierzy na japońskiej wyspie Okinawie.
- i wreszcie co ciekawe TELEWIZJA WIETNAMU KOMUNISTYCZNEGO KRYTYKUJE CHINY I KOREĘ PÓŁNOCNĄ I WYPOWIADA SIĘ PRZYJAŻNIE O POLITYCE USA- COŚ NIE BYWAŁEGO!!!

To na dzisiaj wszystko.

Pozdrawiam:

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-04-08 22:56:36)

1,073

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:

TELEWIZJA WIETNAMU KOMUNISTYCZNEGO KRYTYKUJE CHINY I KOREĘ PÓŁNOCNĄ I WYPOWIADA SIĘ PRZYJAŻNIE O POLITYCE USA- COŚ NIE BYWAŁEGO!!!

Niebywałego? Czemu?
Czują oddech smoka za płotem i niekoniecznie musi im to odpowiadać.
Co do przyczyn takiej, a nie innej sytuacji na półwyspie koreańskim, widziałbym to trochę inaczej. To właśnie rząd chiński mógł się dogadać z Kimem, by narobić właśnie teraz zamieszania w celu opóźnienia inwazji Jankesów na Syrię i Iran. Jednocześnie Chińczycy wysyłają pod Koreę Północną coraz większe siły, by nikomu nie przyszło do głowy naprawdę uderzyć na Kima. Być może potrzebowali oni czasu na jakąś reorganizację w rejonie Iranu. Pamiętajmy, że ropa irańska jest niezmiernie ważna dla Chin i nie odpuszczą oni tego rejonu. Tak więc awantura koreańska wygląda mi na zasłonę dymną i myślę, że niedługo, jak dym się rozwieje.

1,074

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

(...)Netanjahu powiedział w niedzielę, że Izrael jest silniejszy niż kiedykolwiek i jest zdolny do samodzielnej obrony. - Tym, co zmieniło się od czasów holocaustu jest nasza determinacja i możliwość obrony na własną rękę(...)

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiat … 17061.html

To by potwierdzało tezę, że Izrael ma broń, o której nikt inny nie wie.

1,075

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

A oto najświeższe informacje z podglądania programów telewizyjnych w Azji Wschodniej;

-telewizja japońska pokazuje jak w centrach miast japońskich rozstawiane są stanowiska rakiet"Patriot" i to tych najnowocześniejszych między innymi w : Tokio,Osace,Kioto,Jokohamie,Kitakiusiu i Sapporo,w związku z czym centralne ulice tych miast zostały wyłączone z ruchu kołowego i częściowo pieszego.
Telewizja japońska pokazuje też jak amerykanie ustawiają te rakiety w swoich bazach wojskowych np; na wyspie Okinawie,a także rakiety bojowe średniego zasięgu ukierunkowane na Koreę Północną.
W miastach japońskich rozbrzmiewają co jakiś czas próbne syreny.
W jednostkach samoobrony(oficjalnie Japonia nie ma wojska) zostały wstrzymane wszystkie przepustki i ogłoszone jest pogotowie bojowe I stopnia,,o tym również mówi telewizja japońska.
-telewizja Korei Południowej pokazuje natomiast rozmieszczanie rakiet "Patriot" wokół Seulu i Pusanu rakiet bojowych krótkiego i średniego zasięgu.
Również w jej armii ogłoszono alert I stopnia i gdzieniegdzie słychać próbne wycie syren miejskich.
-telewizja północnokoreańska podała,że 50 tysięcy pracowników wolnej strefy miasta Kesong na wezwanie "kochanego przywódcy" nie stawiło się do pracy tylko w partyjnych komitetach swoich miejsc zamieszkania,aby zadeklarować poparcie dla 'Niezłomnego Wodza:,który twardo walczy o obronę niepodległości socjalistycznej ojczyzny przed imperialistami amerykańskimi i solidarność z realizacją wielkiego programu "dżuczę"!
Telewizja ta pokazuje też rozmieszczanie rakiet bojowych w różnych rejonach,oraz mobilizację dywizji przed samą granicą(strefą zdemilitaryzowaną) z Koreą Południową.
Nad Phenianem dwukrotnie rozległy się syreny alarmowe i pokazano też pierwsze balony zaporowe unoszące się nad stolicą Korei Północnej.
Telewizja północnokoreańska po komunikatach i krótkich filmach cały czas nadaje pieśni koreańskiego zespołu wojskowego i jakiegoś ludowego(na przemian)!
-Telewizja chińska podała komunikat,że w związku z napiętą sytuacją na półwyspie koreańskim zebrał się na nadzwyczajnym posiedzeniu Komitet Stały Biuro Politycznego Komitetu Centralnego KPCH,który podjął nadzwyczajne decyzje obronne-jakie nie podano!!!
Telewizja chińska podała jeszcze,że w razie włączenia się Tajwanu w konflikt koreański bezpośredni,lub pośredni to jest poprzez udział wojsk amerykańskich stacjonujących w tym kraju do akcji bojowych, to armia chińska będzie zmuszona wkroczyć do tej swojej okupowanej przez USA prowincji!
-telewizja filipińska powołując się na wywiad amerykański podała,że dywizje chińskie znad rzeki Jalu powoli już zaczęły wkraczać na terytorium Korei Północnej.
Prezydent Filipin zwołała nadzwyczajne posiedzenie prezydenckiej komisji wojskowej.
-telewizja wietnamska podała,że Wietnam na swoich granicach wzmacnia swoje posterunki lądowe i morskie i jeszcze raz krytykowała Chiny i Koreę północną.
-telewizja hinduska skrytykowała Koreę Północną i Chiny i poparła USA i Koreę Południową!
-telewizja pakistańska ostrzegła USA przed zaostrzaniem konfliktu i podała,że to USA zaostrzają niepotrzebnie konflikt,wezwała też Stany Zjednoczone do uznania Korei Północnej i do dwustronnych bezpośrednich  rozmów z udziałem Chin.
-telewizja irańska zdecydowanie atakuje:USA i Koreę Południową i deklaruje swoje zdecydowane poparcie dla Chin i północnej Korei.
-najbardziej ostrożna jest telewizja rosyjska,która mało mówi o konflikcie i raczej zachowuje bezstronność.

i jeszcze ostatnia wiadomość;

-telewizja chińska podała komunikat ,że w razie ataku na Koreańską Republikę Ludowo Demokratyczną Chińska Republika Ludowa będzie w stanie wojny z krajem ,który dokona tej agresji niezależnie kto nim by nie był!
Komunikat przypomina wszystkim państwom zamieszanym w konflikt,że Chiny i Koreę Północną wiąże do dzisiaj podpisany w roku 1953 i niejednokrotnie odnawiany i potwierdzany układ sojuszniczy z którego Chiny na pewno się wywiążą!

Na razie tyle co udało mi się zanotować,to przepisałem.


Pozdrawiam:Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-04-09 12:19:26)

1,076

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Więc raczej nie ma szans na wojnę, bo jeśliby ona wybuchła to raczej szybko przekształciłaby się w III WŚ, w której USA starłyby się z Chinami a to raczej obecnie jest mało realne.
Swoją drogą to ciekawe po czyjej stronie opowiedziałaby się Rosja i czy wykorzystałaby sytuację i zaatakowałaby swoich zachodnich sąsiadów, w tym Polskę.

1,077

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://translate.google.pl/translate?hl … CDAQ7gEwAA Iran kibicuje Korei Północnej i rozmowy z radą bezpieczeństwa ONZ+ Niemcy mogą być zerwane Iran dąży do bycia państwem atomowym żeby Azojlachowie mogli trwać ja Kim Dzong Un i jego klan. I będzie mógł prowokować Izrael USA i Turcję i Arabię Saudyjską ;

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-04-09 14:40:26)

1,078

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

W Iranie zanotowano olbrzymie trzęsienie ziemi nie daleko wybrzeża zatoki perskiej 86 kilometrów od jedynej elektrowni atomowej w Buszeru zbudowanej przy pomocy Rosjan.
Amerykanie stwierdzili,że trzęsienie było odczuwalne nawet  po drugiej stronie zatoki w stolicy Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Dubaju,gdzie zakołysały się miejscowe wieżowce,siła wstrząsów wynosiła 6,3 stopnia w 10 stopniowej skali Richtera.
Telewizja irańska stwierdziła,że elektrownia nie została uszkodzona a w miejscu trzęsienia zanotowano straty- nie stwierdziła natomiast jakie,czy duże ,czy małe!
Za godzinę Iran ma wydać w tej sprawie specjalne oświadczenie.
Z telewizji północnokoreańskiej można się dowiedzieć,że rybacy tego kraju ,członkowie spółdzielni rybackich będą łowili ryby również przy wybrzeżach Korei południowej ponieważ kutry i łodzie rybackie z południa Korei wpływają na ich wody terytorialne w sposób nagminny przetrzebiając ich łowiska,jednym słowem kradnąc ryby,jak powiedzieli.
Widać wyrażnie w/g mnie,że Korea Północna prowokuje USA i Koreę południową do jakiejś akcji,aby zrzucić na nich odpowiedzialność!
Tak myślę!
Uważam też,że wojny nie będzie,ale myślę,że sytuacja będzie coraz bardziej się zaostrzać,aż dojdzie do umowy ,czyli podpisania jakiegoś traktatu;CHIŃSKO-AMERYKAŃSKIEGO O PODZIALE WPŁYWÓW W TEJ CZĘŚCI ŚWIATA,MYŚLĘ TEŻ,ZA M NOSTRADAMUSEM,ŻE WIELE PUNKTÓW TEGO TRAKTATU ZOSTANIE UTAJNIONA I WYJDĄ ONE NA JAW DOPIERO PO KILKU CO NAJMNIEJ LATACH!!!

Pozdrawiam;Atraktor

1,079

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Zgadzam się z tobą, Atraktorze i innymi iż wojny nie będzie ale sytuacja będzie krytyczna. Sytuacja jest dziwna bo słabsze państwo Chiny mówią USA co mają robić ,to zachowanie jest moim zdaniem bardziej prowokujące niż wypowiedzi Koreańczyków. Jak znajdę dziś czas to postaram się przeanalizować sytuację i coś wydukać może mądrego.
Pozdrawiam.

Ostatnio edytowany przez centurio06 (2013-04-09 21:40:23)

1,080

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

centurio06 ostatnio podałem link do artykułu o proteście w Turcji 10 tysięcy ludzi  .  Jak myślisz jakie konsekwencje  miałaby Arabska Wiosna w Turcji jednego z ostatnich sojuszników zachodu w tym rejonie i członka Nato pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-04-09 18:19:16)