1,141

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Jeszcze wrócę do jednej kwestii, do tłumaczeń centurii Nostradamusa. Dlaczego  istnieje wiele różnych tłumaczeń tej samej centurii. Wszyscy zapominamy, że każde obce  słowo może mieć wiele znaczeń. To nie jest jeden do jednego. Podam przykład polsko- angielski, słowo Bandage jako rzeczownik oznacza bandaż, ale też jako rodzaj żeński – opaska na oczy, stąd jest wiele różnych tłumaczeń.  Ponadto, centurie są pisane „kodem”, co utrudnia tłumaczenia. Przykład centuria X, 72

Andy Colins: wyd. Rytm

Rok 1999 siódmy miesiąc,
Z nieba nadejdzie wielki Władca Terroru,
Wskrzesi wielkiego Króla mongołów,
Przed i po Marsie by panować szczęśliwie.

Leszek Szuman: Astrologia i polityka str 40

W roku 1999 w siódmym miesiącu
Nadleci z nieba straszny król.
Opanuje kraj terrorem.
Będzie szczęśliwie rządził przed i po wojnie

? (znalezione w internecie)

W roku 1999 siedem miesięcy
Z nieba zstąpi Wielki Król Grozy,
Wskrzesi on wielkiego króla Angolmois,
Przedtem i potem Mars panować będzie szczęśliwie.

Itp.

Poniżej prawdziwa perełka książka, A.de Pelletier (niestety po francusku) z 1867r.
http://archive.org/details/lesoraclesdemic00pellgoog

Prawdopodobnie Artetuza i Atraktor korzystają z mniej znanych starszych źródeł, jak powyższe czy  choćby badacza C. Looga, który w 1920r. na podstawie centurii 3, 57 wyliczył że w 1939r. można spodziewać się jakiegoś kryzysu w Anglii, w  Polsce, Rumuni itp. W ostatnim wersie w tej centurii „Baran wątpi o swych protegowanych Bastarnach”

Pytanie do Atraktora
Czy spotkałeś się z w Centuriach z Rudobrodym?

1,142

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Takitamktos napisał/a:

Jeszcze wrócę do jednej kwestii, do tłumaczeń centurii Nostradamusa. Dlaczego  istnieje wiele różnych tłumaczeń tej samej centurii. Wszyscy zapominamy, że każde obce  słowo może mieć wiele znaczeń. To nie jest jeden do jednego. Podam przykład polsko- angielski, słowo Bandage jako rzeczownik oznacza bandaż, ale też jako rodzaj żeński – opaska na oczy, stąd jest wiele różnych tłumaczeń.  Ponadto, centurie są pisane „kodem”, co utrudnia tłumaczenia. Przykład centuria X, 72

Andy Colins: wyd. Rytm

Rok 1999 siódmy miesiąc,
Z nieba nadejdzie wielki Władca Terroru,
Wskrzesi wielkiego Króla mongołów,
Przed i po Marsie by panować szczęśliwie.

Leszek Szuman: Astrologia i polityka str 40

W roku 1999 w siódmym miesiącu
Nadleci z nieba straszny król.
Opanuje kraj terrorem.
Będzie szczęśliwie rządził przed i po wojnie

? (znalezione w internecie)

W roku 1999 siedem miesięcy
Z nieba zstąpi Wielki Król Grozy,
Wskrzesi on wielkiego króla Angolmois,
Przedtem i potem Mars panować będzie szczęśliwie.

Itp.

Poniżej prawdziwa perełka książka, A.de Pelletier (niestety po francusku) z 1867r.
http://archive.org/details/lesoraclesdemic00pellgoog

Prawdopodobnie Artetuza i Atraktor korzystają z mniej znanych starszych źródeł, jak powyższe czy  choćby badacza C. Looga, który w 1920r. na podstawie centurii 3, 57 wyliczył że w 1939r. można spodziewać się jakiegoś kryzysu w Anglii, w  Polsce, Rumuni itp. W ostatnim wersie w tej centurii „Baran wątpi o swych protegowanych Bastarnach”

Pytanie do Atraktora
Czy spotkałeś się z w Centuriach z Rudobrodym?

dlatego trzeba w sposób umiarkowany traktowac przepowiednie Nostradamusa, zauwazylem ze sa tutaj tacy np. atraktor, dmox co nakrecaja sie niemiłosiernie, ba nawet stwierdzenie ze niejaki papiez argentynczyk to Piotr Rzymianin to jest juz
bardzo a to bardzo przesadzone, na chlopski rozum to nic nie pasuje do niego dla normalnego rozsadnie myslacego czlowieka , ale szacun ..kazdy ma swoje zdnanie
pozdro

1,143

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Takitamktos napisał/a:

Jeszcze wrócę do jednej kwestii, do tłumaczeń centurii Nostradamusa. Dlaczego  istnieje wiele różnych tłumaczeń tej samej centurii. Wszyscy zapominamy, że każde obce  słowo może mieć wiele znaczeń. To nie jest jeden do jednego. Podam przykład polsko- angielski, słowo Bandage jako rzeczownik oznacza bandaż, ale też jako rodzaj żeński – opaska na oczy, stąd jest wiele różnych tłumaczeń.  Ponadto, centurie są pisane „kodem”, co utrudnia tłumaczenia. Przykład centuria X, 72

Andy Colins: wyd. Rytm

Rok 1999 siódmy miesiąc,
Z nieba nadejdzie wielki Władca Terroru,
Wskrzesi wielkiego Króla mongołów,
Przed i po Marsie by panować szczęśliwie.

Leszek Szuman: Astrologia i polityka str 40

W roku 1999 w siódmym miesiącu
Nadleci z nieba straszny król.
Opanuje kraj terrorem.
Będzie szczęśliwie rządził przed i po wojnie

? (znalezione w internecie)

W roku 1999 siedem miesięcy
Z nieba zstąpi Wielki Król Grozy,
Wskrzesi on wielkiego króla Angolmois,
Przedtem i potem Mars panować będzie szczęśliwie.

Itp.

Poniżej prawdziwa perełka książka, A.de Pelletier (niestety po francusku) z 1867r.
http://archive.org/details/lesoraclesdemic00pellgoog

Prawdopodobnie Artetuza i Atraktor korzystają z mniej znanych starszych źródeł, jak powyższe czy  choćby badacza C. Looga, który w 1920r. na podstawie centurii 3, 57 wyliczył że w 1939r. można spodziewać się jakiegoś kryzysu w Anglii, w  Polsce, Rumuni itp. W ostatnim wersie w tej centurii „Baran wątpi o swych protegowanych Bastarnach”

Pytanie do Atraktora
Czy spotkałeś się z w Centuriach z Rudobrodym?


bardzo dobre pytanie:)
co takiego wydarzyło sie w siodmym miesiacu 1999 roku?::):)
przypomnijcie , ci zauroczeni Nostradamusem, bo nie pamietam:)
wyglada na to ,ze 3 tłumaczenia poszly sobie ....itd
pozdro

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

1,144

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

janko hanowski napisał/a:
Takitamktos napisał/a:

Jeszcze wrócę do jednej kwestii, do tłumaczeń centurii Nostradamusa. Dlaczego  istnieje wiele różnych tłumaczeń tej samej centurii. Wszyscy zapominamy, że każde obce  słowo może mieć wiele znaczeń. To nie jest jeden do jednego. Podam przykład polsko- angielski, słowo Bandage jako rzeczownik oznacza bandaż, ale też jako rodzaj żeński – opaska na oczy, stąd jest wiele różnych tłumaczeń.  Ponadto, centurie są pisane „kodem”, co utrudnia tłumaczenia. Przykład centuria X, 72

Andy Colins: wyd. Rytm

Rok 1999 siódmy miesiąc,
Z nieba nadejdzie wielki Władca Terroru,
Wskrzesi wielkiego Króla mongołów,
Przed i po Marsie by panować szczęśliwie.

Leszek Szuman: Astrologia i polityka str 40

W roku 1999 w siódmym miesiącu
Nadleci z nieba straszny król.
Opanuje kraj terrorem.
Będzie szczęśliwie rządził przed i po wojnie

? (znalezione w internecie)

W roku 1999 siedem miesięcy
Z nieba zstąpi Wielki Król Grozy,
Wskrzesi on wielkiego króla Angolmois,
Przedtem i potem Mars panować będzie szczęśliwie.

Itp.

Poniżej prawdziwa perełka książka, A.de Pelletier (niestety po francusku) z 1867r.
http://archive.org/details/lesoraclesdemic00pellgoog

Prawdopodobnie Artetuza i Atraktor korzystają z mniej znanych starszych źródeł, jak powyższe czy  choćby badacza C. Looga, który w 1920r. na podstawie centurii 3, 57 wyliczył że w 1939r. można spodziewać się jakiegoś kryzysu w Anglii, w  Polsce, Rumuni itp. W ostatnim wersie w tej centurii „Baran wątpi o swych protegowanych Bastarnach”

Pytanie do Atraktora
Czy spotkałeś się z w Centuriach z Rudobrodym?

dlatego trzeba w sposób umiarkowany traktowac przepowiednie Nostradamusa, zauwazylem ze sa tutaj tacy np. atraktor, dmox co nakrecaja sie niemiłosiernie, ba nawet stwierdzenie ze niejaki papiez argentynczyk to Piotr Rzymianin to jest juz
bardzo a to bardzo przesadzone, na chlopski rozum to nic nie pasuje do niego dla normalnego rozsadnie myslacego czlowieka , ale szacun ..kazdy ma swoje zdnanie
pozdro

Bardziej chciałem zwrócić uwagę, że tłumaczenie jest "trudne" wbrew pozorom, i skąd się biorą takie czy inne różnice w tłumaczeniach. Np w ostatnim wersie C X, 72, jest użyte słowo Mars i Wojna, ale astrologiczne Mars jest utożsamiany z wojną, więc można było użyć w tłumaczeniu i słowa "Mars" i słowa "Wojna".

1,145

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Najpierw odpowiem na pytania,które się niestety ciągle powtarzają.
A więc tym razem w dużym skrócie:-
Wszystkie proroctwa i przepowiednie są napisane tak:i te np: z Fatimy też,że można je różnie interpretować i w tym jest oczywisty problem.
W przypadku M Nostradamusa jest tak,że autentyczne centurie i inne teksty,co do których nie ma żadnych wątpliwości są tylko te napisane odręcznie gęsim piórem i są one nieliczne, ich w ogóle nie można odnależć w internecie,bo te które są to często różnią się od tych drukowanych w różnych almanachach i wydawanych drukiem znacznie wcześniej,po prostu czas robi swoje.
M Nostradamus pisał swoje teksty nie w języku francuskim,czy starofrancuskim jak niektórzy sądzą,ale głównie w języku  staroprowansalskim.
Pisał też w innych językach, także po starofrancusku i łacinie.
Aby zmylić Świętą Inkwizycję wtrącał też do pierwowzorów swoich tekstów całe zwroty lub poszczególne wyrazy z różnych języków semickich.
Niektóre teksty,lub centurie mają charakter "JANUSOWY" o którym tu już nie jednokrotnie pisałem.
W wielu językach,również w polskim takie same słowa lub wyrazy mają inne znaczenie np;komórka,pokój itd.co również utrudnia tłumaczenie tekstów.
Nigdy nie twierdziłem i nie twierdzę,że przekazywane przeze mnie teksty lub centurie są albo prawdziwymi w 100%,albo,że są jedynymi prawdziwymi  tłumaczeniami i interpretacjami.
Podawałem już też nie raz przykłady również tej centurii wymienionej przez Was,a mówiącej o roku 1999,pisałem że tłumaczeń i interpretacji tego tekstu jest bardzo wiele i to różnych autorów.
Takich tekstów jest bardzo dużo.

Pozdrawiam:Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-04-13 23:00:16)

1,146

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Przepowiednie Nostradamusa.
Dla mnie, jest on wizjonerem a włąściwiej było by można określić go jako kogoś, kto potrafił przenieść się w czasie i potrafił sie rozeznać w horyzoncie zdarzeń.
Nie ma niczego z niczego. Nic nie powstaje z niczego. Tak jak w sprawach materii tak w sprawach sfery w naszym pojęciu niematerialnym. Bardzo trudno go odczytać, to fakt, lecz przekazywanie pewnej wiedzy, nie jest proste. Ludzkość prawie w większości, chciała by poznać przyszłość, lecz niestety, ale dla własnych egoistycznych zachcianek i dla własnej pychy. A to własnie: - egoizm i pycha, jest pra przyczyną wszelkiego zła, wojen, i utrapień całej ludzkości. Dlatego jego ostrzeżenia, są tak a nie inczaej napisane.
Przed III WŚ, pieniądze i wszelkie długi utracą ważność( a jak sami widzimy, każdy u każdego jest dziś zadłużony) Kryzys wywołany jest w sposób sztuczny i bardzo dobrze zorganizowane grupy, dysponujące ogromnym kapitałem, posiadające do dyspozycji media światowe, napędzają jeszcze bardziej kryzys, by jeszcze bardziej się dorabiać.
Jeśli spojrzycie na sprawy historii XX wieku i całkowicie bez emocji, w miarę wyzwoleni z narzucanych poglądów dojdziecie do wniosku, że komunizm, faszyzm, unie europejską, organizują ciągle "tacy sami ludzie" Nawet idee są takie same tych trzech utopijnych ideologii. Ideologie są utopijne i jednocześnie ich cel porażająco okrutny. Tu chodzi o nie rasę, lecz kastę panów i zniewolenie i zawładnięcie ludzkimi umysłami w taki sposób, by były bezwolnymi robotami, nie posiadającymi tożsamości, żadnych ambicji, zdemoralizowanymi grupami społecznymi podatnymi na polecenia i zachcianki kasty panów. To taki feudalizm w erze internetu i kosmicznych podbojów. Gdyby komukolwiek z piszących tu powiedzieć, by był sługą i lokajem dla kogokolwiek, z pewnością by postsawił sprzeciw. Lecxz kiedy komuś by powiedzieć, że jest wolnym, może robić co chce i w szystko może, ogramna większość, zaczęła by w to wierzyć, a tym samym większość zaczeła by wierzyć w absurd, a kiedy ktoś zaczyna wierzyć w absurdy, staje się najzwyczajniej głupkiem i do tego głupkiem wykwalifikowanym, mogącym wykonywać dobra, lecz pozostaje jednak głupkiem . Bo nikt nie jest wolny i nikt nie może wszystkiego.
Odnośnie papiestwa, to obecny pontyfikat osłabi cały kościół i go uwsteczni. Papież Franciszek będzie dbał o nasze dusze i to jest raczej pewne i sprzeciw i rozgoryczenie będzie wzbudzała jesgo postawa wobec bierności nad ubóstwem materialnym. Względem idei religii, bedzie ok, lecz względem realiów tego świata już nie do końca. To bardzo złożony problem, tym bardziej, że żaden z apostołów Jezusa raczej głodnym nie chodził.
Należy też wziąść pod uwagę to, że o wiele większą wiedzę mieli o Argentynie ostatni papieże, niż Papież Franciszek ma wiedzę o części słowiańskiej, wciąż traktowanej po macoszemu przez Kościół i Papiestwo.
Pozdrowienia dla Wszystkich serdeczne.

p. s. wyraziłem tylko swój pogląd, mój punkt "widzenia" Atraktor robi tak samo. Bardzo proszę wziąść to pod uwagę.
Atraktorze : - pozdrowienia.

1,147

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

pablodart napisał/a:

bardzo dobre pytanie:)
co takiego wydarzyło sie w siodmym miesiacu 1999 roku?::):)
przypomnijcie , ci zauroczeni Nostradamusem, bo nie pamietam:)
wyglada na to ,ze 3 tłumaczenia poszly sobie ....itd
pozdro

Spotkałem się, z taką oto interpretacją tej Centurii. Odwrotnością liczby 1999 jest 9111, amerykański zapis daty: miesiąc, dzień, rok w formie xx.xx.xx – więc mamy 9 (miesiąc), bo 91 miesiąca nie ma, 11 (dzień) no i zostaje rok 1 – 11.09.2001 atak na WTC…..
Siódmy miesiąc, to nie chodzi o miesiąc, a o dzień -  7.10.2001 roku zaczęła się inwazja USA na Afganistan (kraj terroru)?

Nie oceniam czy ona jest prawidłowa czy nie, nie wiem, podaje tylko interpretacje.

1,148

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

A oto co się stało w Chinach!

-telewizje:chińska,tajwańska,południowokoreańska,japońska,filipińska i inne z wyjątkiem telewizji północnokoreańskiej trąbią na cały świat,że sekretarz stanu USA Kerry podpisał z Chinami jakieś porozumienie o denuklearyzacji półwyspu koreańskiego!!!
Ale!
Po pierwsze wszystkie mają pytanie;"czy i kiedy te porozumienie zostanie upublicznione"?
A po drugie każda z nich w szczegółach mówi o tym porozumieniu co innego:-
-telewizja chińska mówi ogólnie o tym,że NASTĄPIŁO CAŁOŚCIOWE POROZUMIENIE!-co należy przez to rozumieć?
-telewizja tajwańska podaje,że porozumienie zostało tylko parafowane,a podpisane przez Obamę i chińskiego przywódcę,będzie póżniej!-czyżby mieli jeszcze nadzieję,że jednak USA ich nie sprzedała?
-telewizja południowokoreańska twierdzi natomiast,że najprawdopodobniej oprócz denuklearyzacji półwyspu ma dojść do zjednoczenia Korei po długim okresie przygotowań!-czy oby na pewno?
-i wreszcie telewizja japońska twierdzi,że Chiny i USA wydały tylko deklarację słowną,a propozycje Chin będą zawiezione do Waszyngtonu i tam dopiero rozpatrywane!
Twierdzi też,że taka deklaracja słowna nie ostudzi awanturnictwa Kim jong Una,a nawet może je zaostrzyć!
A telewizja północnokoreańska milczy "jak głaz" o porozumieniu Chin z USA i... dalej gromi i wszystkich wokół straszy!
Mam nadzieję,że do jutra,lub do 15 kwietnia to jest rocznicy urodzin Kim Ir Sena wszystko będzie jasne!

Pozdrawiam;Atraktor

1,149

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

"Nie oceniam czy ona jest prawidłowa czy nie, nie wiem, podaje tylko interpretacje."

Do "Takitamktos";

I o to chodzi,całkiem możliwe,że masz rację.

Natomiast ta centuria  na pewno jest prawdziwa,ale nie wszystkie są akurat pewne,stopień pewności każdej z tu przytaczanych jest różny.

Pozdrawiam:Atraktor

1,150

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Takitamktos napisał/a:
pablodart napisał/a:

bardzo dobre pytanie:)
co takiego wydarzyło sie w siodmym miesiacu 1999 roku?::):)
przypomnijcie , ci zauroczeni Nostradamusem, bo nie pamietam:)
wyglada na to ,ze 3 tłumaczenia poszly sobie ....itd
pozdro

Spotkałem się, z taką oto interpretacją tej Centurii. Odwrotnością liczby 1999 jest 9111, amerykański zapis daty: miesiąc, dzień, rok w formie xx.xx.xx – więc mamy 9 (miesiąc), bo 91 miesiąca nie ma, 11 (dzień) no i zostaje rok 1 – 11.09.2001 atak na WTC…..
Siódmy miesiąc, to nie chodzi o miesiąc, a o dzień -  7.10.2001 roku zaczęła się inwazja USA na Afganistan (kraj terroru)?

Nie oceniam czy ona jest prawidłowa czy nie, nie wiem, podaje tylko interpretacje.

nie za bardzo zrozumiałem co chciałeś przekazać, odwrotnoscią liczby 1999 jest 9111?!
wydaje mi się ,że 9991? ale mogę się mylić.
nie rozumiem, na czym ma polegać "twoja" odwrotność?
to jet wlaśnie dopasowywanie na siłę, tego nie lubię tym bardziej jeśli chodzi o przepowiednie.
A co do dopasowania to jest to mocno potraktowane na słlę , bo piszesz ,że :
"dzień, rok w formie xx.xx.xx – więc mamy 9 (miesiąc), bo 91 miesiąca nie ma, 11 (dzień) no i zostaje rok 1 – 11.09.2001 atak na WTC….. "

po pierwsze , czemu akurat skróciłeś rok do jednej liczby?, dwa,  czemu akurat powołujesz się na zapis amerykański?, skoro Nostradamus żył w czasach w których ameryki jeszcze nie "zbadano"?
lubię poczytać co tutaj się pisze, ale to co ty napisałeś,  to bardzo mocno przesadzileś, ale są tutaj lepsi od ciebie ,wiec spoko:)

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

1,151

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

pablodart napisał/a:

nie za bardzo zrozumiałem co chciałeś przekazać, odwrotnoscią liczby 1999 jest 9111?!
wydaje mi się ,że 9991? ale mogę się mylić.
nie rozumiem, na czym ma polegać "twoja" odwrotność?
to jet wlaśnie dopasowywanie na siłę, tego nie lubię tym bardziej jeśli chodzi o przepowiednie.
A co do dopasowania to jest to mocno potraktowane na słlę , bo piszesz ,że :
"dzień, rok w formie xx.xx.xx – więc mamy 9 (miesiąc), bo 91 miesiąca nie ma, 11 (dzień) no i zostaje rok 1 – 11.09.2001 atak na WTC….. "

po pierwsze , czemu akurat skróciłeś rok do jednej liczby?, dwa,  czemu akurat powołujesz się na zapis amerykański?, skoro Nostradamus żył w czasach w których ameryki jeszcze nie "zbadano"?
lubię poczytać co tutaj się pisze, ale to co ty napisałeś,  to bardzo mocno przesadzileś, ale są tutaj lepsi od ciebie ,wiec spoko:)

Po pierwsze, dziękuje,

ale to nie jest moja twórczość

, taką interpretacje tej centurii znalazłem kiedyś, i ją tutaj przedstawiłem, jak wspomniałem wcześniej nie wiem czy jest to prawdziwa interpretacja i che to podkreślić, ponadto zauważ, że ja tego nie oceniam!, podaje tylko informacje.

Po drugie, dlaczego rok jest skrócony do jednej liczby?, na logikę mamy liczbę 9111, skoro 91 miesiąca niema, przypisujemy miesiącom 9, zostaje nam 111, dniu przypisujemy 11, zostaje 1 jako rok, zgodnie z formą

Po trzecie skoro Nostrdamus był jasnowidzem (założenie na potrzeby tego wątku), to chyba logiczne że widział i Amerykę i amerykański zapis daty....?, chyba, że zakładamy, że Nostradamus był bajkopisarzem, ale na potrzeby tego wątku o przepowiedniach! zakładamy, że był jasnowidzem (jako dogmat), natomiast gdybyśmy założyli jako fałsz, ten wątek nie miałby najmniejszego sensu, chyba się zgodzisz.

Podkreślę jeszcze raz, taka interpretacja centurii X, 72 nie jest moja i  czy jest  prawdziwa, nie wiem

1,152

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Drodzy czytelnicy tego forum. Arteuza,Atraktor i inni są interpretatorami tego co Nostradamus zapisał w sposób zawiły i uporządkowany przypadkowo. Ja osobiście wiem że widzenie przyszłości jest jak najbardziej możliwe. Najtrudniejsze jest ich umiejscowienie w czasie! Moim zdaniem Nostradamus mógł widzieć dane wydarzenie i mógł ustalić jego czas po przez widzenie układu planet w danym momencie i w ten sposób dokładne wyliczenie daty kiedy to nastąpi. Cały układ słoneczny to niesamowity zegar , który powtarza małe sekwencje ale ich położenie w przestrzeni zawsze jest inne. Myślę iż Nostradamus był przerażony losami człowieka, który sam sobie taki los szykuje przez swoje uczynki. Wiedział ,że skoro on jest przerażony to i inni będą,więc je zakodował i wymieszał. Zawsze trzeba próbować konstruktywnie rozwiązywać problem,a nie kłócić się kto jest lepszy,a kto gorszy!!!

Ostatnio edytowany przez centurio06 (2013-04-14 13:17:55)

1,153

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

To forum jak też i inne fora mają wiele stron tematycznych.

Wchodząc do księgarni widzimy na regałach wiele książek rozłożonych na półkach przy których są napisy tematyczne,np:beletrystyka,medycyna,astronomia i kosmologia,fizyka i matematyka,chemia historia,geografia i kartografia,słowniki i rozmówki,biologia i botanika,religioznawstwo i przepowiednie.. itd i itp.
Czasami w niektórych księgarniach są też ustawione pośrodku stoły lub ławy na których leżą różne w/g sprzedającego najatrakcyjniejsze wydania,ale i tam na ogół(choć nie zawsze) książki są układane zgodnie z wymienionymi zasadami.

Kiedy wchodzę do księgarni podchodzę do działów;regałów z książkami ,które są obiektami mojego osobistego zainteresowania,a inne pomijam.
Nie znaczy to,że uważam je za niepotrzebne,wręcz odwrotnie!
Każdy człowiek jest inny,ma inne potrzeby i inne zainteresowania i bardzo dobrze ,że tak jest,bo w ciągu swojego mniej lub bardziej krótkiego lub długiego życia nie jest w stanie opanować całej twórczej ludzkiej wiedzy ,to jest całej prawdy o naturze,która nas wokół otacza, w tym również o nas samych.

Jak myślicie dlaczego piszę tylko na tej stronie,tego forum,dlaczego nie wchodzę na inne strony?

Myślę,że odpowiedż jest bardzo prosta!

Siłą każdego społeczeństwa i każdego narodu jest różnorodność,również w poglądach i ideach!
Bo co to jest jednorodność w myśleniu czy kulturze?
Każda jednorodność konserwuje człowieka, społeczeństwo i naród,zamyka go w jakimś pomieszczeniu na drzwi jednocześnie przekręcając  zamek.,odizolowuje go na długi czas od świata!
A to nie jest dobre dla przyszłości:dla rozwoju i jednostki i społeczeństwa i narodu!
Razem natomiast z naszą zdobytą wiedzą i naszymi osobistymi niezależnymi poglądami jesteśmy silni,bo jesteśmy różnorodni!
WSZYSCY JESTEŚMY WIĘC SOBIE NAWZAJEM POTRZEBNI!
A skoro jesteśmy potrzebni sobie to jesteśmy potrzebni i Polsce.
Nie przeszkadzajmy sobie na wzajem i szanujmy czyjeś poglądy tak jak szanujemy swoje.
Społeczeństwo otwarte na różne idee buduje,a zamknięte rujnuje i konserwuje!
Czyżby totalitarna ideologia marksistowska niczego nas nie nauczyła i chcemy ją zastąpić jakąś inną?

Pozdrawiam:Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-04-14 12:26:48)

1,154

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Mnie też zastanawia ten czterowiersz o 1999 Atraktor uważa że to narodziny Mahdiego przywódcy przyszłego Talibanu.  I zastanawia mnie sytuacja w Korei . Notsradamus pisał szyfrem oddanie Tajwanu i zjednoczenie Korei pisał po powstaniu Talibanu i przyłączenia do niego Afganistanu i Iranu. Arteuza pisał że zniszczenie wojsk Nato nastąpi w Latach 2010 2013 czyli ten rok ostatni z możliwych według jego interpretacji . Zniszczenie wojsk w siódmym miesiącu czyli w Lipcu. Lipiec za trzy i pół miesiąca  trzeba poczekać... może Notsradamus pisał szyfrem też o rozwiązaniu sprawy Korei i Tajwanu miał na myśli przed powstaniem Talibanu ...  bo jak pisał Artreuza raz pisał o Talibanie... i nagłe zaczoł pisać o wojnie USA Meksyk w 19 wieku pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-04-14 12:36:28)

1,155

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze Notsradamus pisał że po 3 wojnie światowej Nowa Wielka Polska i Francja z nowym Neptunem i Smokiem i Brazą będą rządzić światem, czy wie pan jaki kraj miał Notsradamus na myśli pisząc Brazą ? pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-04-14 16:35:48)

1,156

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Jeśli chodzi o portugalskie słowo:"braza" to oznacza ono po polsku dosłownie"żar"lub "gorąc".
Tą nazwę nadali w roku 1522 swojemu krajowi pierwsi odkrywcy portugalscy przybywający do Ameryki Południowej.
Najpierw nazywali tę ziemię;"Brazą"czyli"Krajem Żaru,albo Gorąca",a póżniej po prostu przyjęła się już potoczna nazwa; Brazylia.
Wiemy ,że przez Brazylię przechodzi "wielkie koło ziemskie" zwane inaczej równikiem,czyli że ten kraj leży w gorącej strefie klimatycznej na dwóch półkulach,to jest:południowej i północnej.
M Nostradamus żył w XVI wieku czyli w okresie nowożytnym,a nie w średniowieczu.
Wówczas to nastąpił okres wielkich odkryć geograficznych,a także szybki rozwój nauki i techniki.
Europa zaczęła się szybko rozwijać i przodować nad innymi kontynentami w wielu dziedzinach.
Oprócz Brazylii znane mu były inne geograficzne nazwy własne,takie jak np::Ameryka,Chiny,Indie,Japonia,Filipiny,a także Australia,którą odkrywcy portugalscy nazwali"Terra Australis",czyli tłumacząc na język polski;"Ziemia Południowa".
M Nostradamus oglądał wiele żeglarskich map geograficznych,na których zaznaczone były już zarysy przyszłej Antarktydy(kontynentu lodów,jak ją wówczas nazywano).
Znał on też teorię heliocentryczną M Kopernika i teorię Giordana Bruno mówiącą między innymi o tym,że Ziemia nie musi być jedyną planetą,którą zamieszkują istoty rozumne!
To wszystko ułatwiało mu pisanie przepowiedni o przyszłości ludzkości na Ziemi.
Ale trzeba przyznać,że M Nostradamus używał też wielu nazw ,które wówczas nie były znane,choćby:"torrent,"czy "raypoz"(do dzisiaj nie wiadomo co to słowo oznacza),czy rad,itd.
Przepowiednie M Nostradamusa są dlatego tak ciekawe i intrygujące ,że po pierwsze są bardzo konkretne,a po drugie jednocześnie bardzo zawikłane i trudne do jednoznacznej interpretacji.
Poza tym są one głównie pisane wierszem co jeszcze dodaje im tajemniczości.
Dlatego jego twórczością interesuje się wielu ludzi również z tak zwanego świata nauki!
To nie jest jakiś banał,to jest prawda!
Na jego temat i temat jego przepowiedni trwają jak wiecie zażarte dyskusje również wśród wielu z nich.
Z tych dyskusji wynika różna ocena,ale ta dyskusja trwa w dalszym ciągu poczynając od czasów w których żył i tworzył,aż do czasów nam współczesnych, i najprawdopodobniej trwać będzie jeszcze długo, bardzo długo,bo jak na razie...
JEST NIEŚMIERTELNA!


Pozdrawiam:Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-04-14 22:51:09)

1,157

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:
Dzisiaj nie miałem zbyt dużo czasu na oglądanie telewizyjnych programów z Azji Wschodniej,ale sytuacja nie jest wesoła.
W naszych programach telewizyjnych zaległa jakaś dziwna cisza,a tam aż się gotuje!

- telewizja chińska znowu zaatakowała USA twierdząc,cytuję:"że, albo Kerry będzie sobie teraz podróżował po Azji i świecie(jest aktualnie w Japonii),albo pojedzie do Waszyngtony przedstawić uzgodnione z Chinami zarysy porozumienia".
Niepokoi mnie to,że z komunikatu chińskiego wynika,że Chiny oczekują od USA bardzo szybkiej odpowiedzi,myślę,że w przeciągu najbliższego tygodnia!
Telewizja chińska podała też,że rozbrojenie Korei północnej jest możliwe dopiero wówczas kiedy Stany Zjednoczone uznają ten kraj na arenie międzynarodowej i nawiążą z nim stosunki dyplomatyczne.,równocześnie podano,że przyszłość  Tajwanu jako prowincji chińskiej jest przesądzona i musi on wrócić do macierzy.
Telewizja chińska zaatakowała też Rosję o to ,ze nad rzekę Ussuri ściągnęła w pobliże granicy z Koreą północną dodatkową dywizję bojową,czego w świetle podpisanego z Chinami traktatu granicznego nie wolno jej czynić!
-telewizja tajwańska cały czas ubolewa,że Kerry po zakończeniu pobytu w Chinach pomimo ponawianego trzykrotnie zaproszenia nie pojawił się w Taipei,tylko bezpośrednio udał się do Japonii.
Rząd i parlament Tajwanu prześlą do rządu USA i Kongresu amerykańskiego dodatkową notę (najwyższej wagi,bo parlamentarno- rządową),aby USA oficjalnie zagwarantowały niepodległość Republiki Chińskiej istniejącej na wyspie.
W dalszym ciągu Tajwan czeka na odpowiedż Obamy to jest na odpowiedż USA na jego pierwszą notę dyplomatyczną!
-telewizja południowokoreańska skupia się na rozmowach z żołnierzami i mieszkańcami Korei południowej,którzy w większości nie wierzą w atak pobratymców z południa.
-telewizja japońska pokazuje pobyt Kerry-ego w Japonii ,jego rozmowy z politykami japońskimi,oraz zapewnienia,że USA nie pozostawi ich kraju samemu sobie w żadnym ewentualnym konflikcie zbrojnym,który mógł by wybuchnąć w Azji wschodniej.
-telewizja filipińska w dalszym ciągu pokazuje wielkie ćwiczenia Amerykanów i Filipińczyków.
-telewizja północnokoreańska (jest tam już poranek 15 kwietnia)pokazuje filmy z byłym przywódcą i założycielem KRLD Kim Ir Senem,oraz przygotowania do uroczystości państwowych z okazji jego urodzin.
Równocześnie co chwila odczytywany jest komunikat rządu północnej Korei który stanowczo krytykuje jakiekolwiek próby porozumiewania się różnych państw za "plecami" ich kraju,- komunikat nie wymienia z nazwy Chin,a jedynie USA!
Po tej krytyce odczytywana jest też co chwilę nota rządu chińskiego do północnokoreańskiego w której Chiny zapewniają Koreę północną o tym ,że wizyta Kerry-ego nic nie zmieniła w dotychczasowym stanowisku Chin odnośnie konfliktu na półwyspie koreańskim!

I komu tu wierzyć!?

Pozdrawiam:Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-04-14 23:42:46)

1,158

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

pablodart napisał/a:

co takiego wydarzyło sie w siodmym miesiacu 1999 roku?::):)
przypomnijcie , ci zauroczeni Nostradamusem, bo nie pamietam:)
wyglada na to ,ze 3 tłumaczenia poszly sobie ....itd
pozdro

Slowo Sept... oznacza po francusku siedem kolego Pablodarcie, a zapewne wiesz co było w miesiącu Sept-ember  tego zakodowanego 9991 9111 (2001) roku,albo  wytęż proszę wreszcie swój umysł i otwórz wyobraźnię, bo jakoś zawsze tutaj zatruwasz atmosferę swoją postawą sarkastycznego kpiewcy...! i odnajdź tę datę w przyszłości smile

Ostatnio edytowany przez MaxXon (2013-04-15 00:50:26)

czas to wcale nie pieniądz - Stwórca dał go nam, abyśmy wykorzystali go do swojego wzrostu duchowego...a tych którzy go trwonią i już nie rokują na rozwój zabiera z powrotem...

1,159

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

debca com Nowy minister obrony Izraela Izrael nie zaatakuje Iranu bez pomocy USA; Izrael będzie próbował do końca roku przekonać USA do wspólnej akcji przeciw Iranowi jeśli się nie uda to w 2014 Izrael sam zaatakuje. To mi przypomina o tekście Artreuzy o wojnie z wrogo nastawionym Iranem  w Latach 2014 2016! Ale to miało być po powstaniu Talibanu! Przypominam że Arteuza uważał że Taliban powstanie w latach 2010 2013 czyli obecny rok  jest ostatni... ja sam bardziej za prawdopodobne uważam daty 2028 i 2030 czyli powstanie Talibanu 2018 2020  już z za kadencji nowego prezydenta USA wybory 2016...mnie ciągle zastanawia gdzie Obama wyśle wojska do kraju studnia która pogrąży USA Atraktorze jak myślisz do jakiego kraju regionu Śniady Obama wyśle wojska bo mimo obietnicy w Syrii użyto broń chemiczną a Obama dalej nic nie robi bo bardzo słaby bojący się nawet słabej Rosji prezydent zastanawia mnie co by musiało się wydarzyć żeby Obama wysłał gdzieś wojska do Azji ... teoretycznie to ktoś inny może być Śniadym w przyszłości np latynos lub inny afroamerykanin  ale Obama dostał nagrodę nobla ... to mnie zastanawia pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-04-15 08:58:16)

1,160

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

drogi kolego, napisałes 6-ty post i chyba piaty ,ktory mi poswiecasz. Bardzo dziękuje za takie zainteresowanie moja osobą.
jestem pewien, ze istniejesz pod innym nickiem na tym forum a nick "Maxxon" przeznaczylęś do zwalczania takich jak Ja:)
ale jesli sie myle ,to mogłbys skupic sie na temacie a nie na mojej osobie, no chyba ze mnie polubiles:)
nic nie wnosisz do dyskusji i to mnie cieszy.
jesli dla ciebie kazdy mój wpis jest sarkazmem to gratuluje ci inteligencji.
to ,ze wytykam naciaganie faktów jest dla ciebie niewygodne to cóz, nie bedę ci ustepował:) nie łykam wszystko jak pelikan na tym forum tak jak ty .
zycze milego dnia i pozdrawiam
pablodart








MaxXon napisał/a:
pablodart napisał/a:

co takiego wydarzyło sie w siodmym miesiacu 1999 roku?::):)
przypomnijcie , ci zauroczeni Nostradamusem, bo nie pamietam:)
wyglada na to ,ze 3 tłumaczenia poszly sobie ....itd
pozdro

Slowo Sept... oznacza po francusku siedem kolego Pablodarcie, a zapewne wiesz co było w miesiącu Sept-ember  tego zakodowanego 9991 9111 (2001) roku,albo  wytęż proszę wreszcie swój umysł i otwórz wyobraźnię, bo jakoś zawsze tutaj zatruwasz atmosferę swoją postawą sarkastycznego kpiewcy...! i odnajdź tę datę w przyszłości smile

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "