1,221

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Rośnie poparcie dla islamskich partii w Pakistanie wrogich USA...w samym Pakistanie  nastroje rewolucyjne.... Arabska Wiosna w Pakistanie? Jakie będą skutki arabskiej Wiosny w Pakistanie dla Azji Środkowej i Afganistanu? kto zdobędzie władzę w Pakistanie?http://www.strategic-culture.org/news/2013/04/22/pakistan-elections-musharraf-operation-failed.html

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-04-29 15:25:08)

1,222

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://www.strategic-culture.org/news/2 … ailed.html

1,223

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Szkoda że jest mało dyskusji na tym forum mam nadzieję że Atraktor nie zakończył pisania na tym forum bo pisze ciekawie. Niedawno kilka razy napisał numer jeden i dobrze oby pisał częściej. centurio06 pisze ma  dużą wiedzę zwłaszcza o wojsku. Może mnowa i Ania włączą się do dyskusji.  Ciekawie pisał Breidak   Fajnie by było jak by pisało kilka osób; pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-04-29 21:04:06)

1,224

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ano miejmy nadzieje że Atraktor i reszta będą dalej pisali.

1,225

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Izrael rozmiesza wojska na granicy z Syrią żeby pomóc w amerykańskiej interwencji przeciw Asadowi .Debca com Izrael mobilizuje rezerwistów Hezbollach grozi atakiem na Izrael...

1,226

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze mam nadzieję że pan  jeszcze coś kiedyś napisze na tym forum; co pan sądzi o sytuacji w Syrii? pozdrawiam

1,227

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

wie pan  podziwiam pana wiedzę z wielu dziedzin historia astrofizyka  polityka krajowa światowa i różne przepowiednie pozdrawiam Atraktorze

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-04-30 20:50:34)

1,228

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Domox ja stawiam że Atraktor zacznie pisać chyba że coś jemu się przytrafiło jak pisał jest emeryt. Sytuacja w Syrii przypomina tę z przed wojny w Iraku. Asad użył broni chemicznej(sarin paskudna trucizna) Sadam też miał mieć atom. Wątpię syryjski prawowity przywódca mordował swoich obywateli. Tu chodzi p argumentacje propagandową aby zaczać inwazję. Kolejną sprawą to los chrześcijan w tym kraju. Obawiam się że spodka ich taka tragedia jak w Iraku . Zachod nawet palcem nie kiwnie.

1,229

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

centurio06 szyicka oś Hezbollach Irak Iran to przeszkoda dla geopolityki USA czyli otaczaniu Rosji i Chin przez umiarkowanych islamistów ;Bractwo muzułmańskie. Geopolityka USA to plan rozłożony na lata. Pierwszy etap wykonany Afryka Północna Kadafi robił gospodarcze interesy  z Chinami a popierał Rosję;Bractwo wspierane przez CIA! rządzi  prawie całą Afrykę północną. Została Algieria regionalna potęga w Afryce północnozachodniej. USA ma w planach po przejęciu Syrii wojnę z Iranem i przeniesienie arabskiej wiosny do Azji Środkowej i obalenie świeckich dyktatorów popieranych przez Rosję i Chiny np Nazarbajew Kazachstan. Chiny robiły interesy z Mubarakiem  Kadafim ropa gaz;co nie mogło się podobać USA! Cel geopolityki USA w skrócie  wyparcie Chin z interesów gospodarczych  z Afryki Północnej cel prawie osiągnięty. Cel 2 przyszłość wyparcie Chin z Azji Środkowej rop i gaz;Chiny po stracie gospodarczych sojuszników Afryka Północna Azja Środkowa zwrócą się ku bogatej w surowce Syberię . Wojna Chińsko rosyjska celem  USA!

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-05-01 09:51:51)

1,230

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Wyjechałem do USA na wykłady.
Decyzja i wyjazd był szybki i niespodziewany.
Zaproszenie bardzo mnie ucieszyło,czego nie ukrywam.
W przyszłym tygodniu wrócę,możliwe ,że we wtorek,lub w środę,najpóżniej w przyszłą sobotę.
Jak wrócę to włączę się do dyskusji.
Obiecuję!
Pozdrawiam Wszystkich:

Atraktor

1,231

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Zachodnie media spekulują o możliwej wojnie arabsko irańskiej z powodu Syrii. Izrael rozmieszcza wojska na granicy z Syrią i Libanem. USA będą dostarczać broń rebeliantom co w przyszłość obróci się przeciwko USA  Iran grozi wojną obroną w Syrii . Ja myślę że USA wejdą do Syrii a będą wspierały Arabię Saudyjską w starciu z Iranem . Witam Atraktorze dobrze że pan będzie pisał dalej po powrocie pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-05-03 09:26:56)

1,232

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Arabska Wiosna w Bangladeszu ? Protestujący domagają się wprowadzenia szariatu.  Niedaleko Bangladeszu jest Indonezja która ma się stać Sułtanatem; Bliski Wschód po raz kolejny bliski wojny izraelskie naloty na Damaszek i cele Hezbollachu w Libanie moim zdaniem możliwe trzy opcja interwencja Izraela Interwencja USA interwencja interwencja Iranu w obronie oczywiście; i jeszcze  możliwa interwencja Jordanii i  Turcji ;

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-05-06 08:44:36)

1,233

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Jestem trochę jeszcze zmęczony po długim locie z Nowego Jorku,ale postanowiłem się pojawić,bo widzę,że ta strona forum po mojej kilkudniowej nieobecności siadła.
Właściwie tylko "dmox"jak widać się tu jeszcze wypowiada.
Myślę ,że wkrótce się to zmieni,bo mam Wam wiele ciekawych rzeczy do przekazania.
Oczywiście nie będę tu opisywał jakiejś relacji ze swojej podróży np. z pobytu w Los Angeles(z języka hiszpańskiego;"Miasto Aniołów")gdzie głównie przebywałem,czy też wizytach w obserwatorium astronomicznym,czy też z uniwersyteckich wykładów na dość modny ostatnio temat tak zwanych "egzoplanet",czyli planet  orbitujących wokół innych gwiazd,to jest słońc, których odkryto już ponad tysiąc w tym także planet podobnych pod względem masy i wielkości do naszej Ziemi(ba,nawet mniejszych od Ziemi!), a znajdujących się w tak zwanych ekosferach,czyli orbitach ,które umożliwiają rozwój życia podobnego do naszego ziemskiego,czyli opartego na:węglu,tlenie i wodzie!
Opiszę natomiast swoje spostrzeżenia polityczne jakie mi się nasunęły w czasie ostatniego pobytu w USA,zresztą możliwe ,że niebawem za 2 lub 3 miesiące udam się tam powtórnie i to na okres nieco dłuższy.
Na razie z  krótkiego pobytu w USA wnioskuję,że najprawdopodobniej USA I Chiny podpisały jakieś tajne dwustronne porozumienie w czasie pobytu Kerry-ego w Pekinie między innymi dotyczące Azji Wschodniej w tym tzw:"kryzysu na półwyspie koreańskim",ale nie tylko!
Administracja USA twierdzi,że takie porozumienie nie jest jeszcze do końca opracowane,ale jest obustronna zgoda,aby stosunki USA Z Chinami były w sposób całościowy ZNORMALIZOWANE!
A więc USA faktycznie oficjalnie nie zaprzeczają temu,że jakieś wspólne uzgodnienia z Chinami nastąpiły,względnie następują i zostaną w jakiś sposób sformalizowane.
I teraz UWAGA- najważniejsza wiadomość!
Przedstawiciele amerykańskiego sekretariatu stanu(MSZ)twierdzą,że tylko część porozumienia amerykańsko-chińskiego ZOSTANIE PUBLICZNIE UJAWNIONA,a to ze względu na bezpieczeństwo obu państw i tak zwane TAJEMNICE WOJSKOWE!!!
Czyżby Tajwan został wymiennie sprzedany-jak pisze M NOSTRADAMUS!?
Czyżby Korea ma zostać zjednoczona,zneutralizowana i rozbrojona!?

O tym bardzo szeroko piszą i mówią amerykańskie media:prasa i telewizja.

Myślę,że czas pokaże,ale już dzisiaj widać zmiany,głównie w światowej polityce Chin!
Otóż sytuacja międzynarodowa w Azji Wschodniej jak można zaobserwować się wyrażnie uspokoiła.
Północni Koreańczycy wycofują i rozbrajają rakiety,w Japonii i Korei Południowej stanowiska baterii z rakietami "Cruise"umiejscowione w miastach są szybko wycofywane do baz wojskowych,okręty wojenne przestały patrolować pobliskie akweny morskie itd itp.
Dzieje się również coś ciekawego w innych częściach świata!
Stanowisko Chin w wielu kwestiach zaczyna się powoli zmieniać i wyrażnie upodabniać do amerykańskiego!
W Chinach przebywa obecnie premier Izraela i premier Palestyny.
Chiny uznały oficjalnie granice Izraela z 1967 roku i naciskają Palestyńczyków do ustępstw politycznych na rzecz państwa żydowskiego.
Chiny po raz pierwszy skrytykowały Asada za ataki na ludność cywilną w Syrii I NIE SKRYTYKOWAŁY IMIENNIE IZRAELA ZA NALOT LOTNICZY NA TRANSPORT RAKIET DLA HEZBOLLAHU(szyickiej"Armii Boga")wezwały tylko wszystkie państwa do roztropności i ostrożności w kwestii konfliktu wewnętrznego w Syrii!
Chiny skrytykowały też po raz pierwszy Rosję za jej zbyt duże zaangażowanie wojskowe(dostawy broni dla Asada) w konflikt wewnętrzny w Syrii!
Prasa amerykańska i chińska piszą również o tym,że Chiny mają przystąpić do międzynarodowego programu kosmicznego w zakresie współpracy w wykorzystaniu międzynarodowej stacji kosmicznej ISS!
Szereg innych ostatnio ważnych zdarzeń w/g mnie świadczy o tym,że USA i Chiny zawarły jakieś porozumienie- o nich napiszę póżniej.
Myślę,że M Nostradamus miał rację w sprawie porozumienia ;"Neptuna ze Smokiem",które na jakiś czas ma uspokoić sytuację światową i ,że na tym porozumieniu straci głównie Rosja!
Teraz powinien nastąpić okres względnego, kilkunastoletniego pokoju myślę,że gdzieś do roku 2030,oczywiście myślę o pokoju światowym.bo konflikty regionalne będą trwać nadal,aż do utworzenia;" Kalifatu Wielkiego Talibanu" i wybuchu po tzw;" pokoju jerozolimskim", III Wojny Światowej!
Czy tak będzie?-zobaczymy!

Pozdrawiam wszystkich aktywnych i nieaktywnych uczestników forum;

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-05-07 14:35:22)

1,234

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze witam Syryjski pocisk spadł na Wzgórza Golan USA planują bombardowania na przełomie Maja i Czerwca debca com  Irak bliski wojny wyznaniowej ; Atraktorze co o tym sądzisz czytałem dwa warianty dla Iraku;Sunnici Iraccy łączą się z sunnitami z Syrii i powstaje emirat dzichadystyczny wp konflikty;zachód nie będzie zadowolony  takiego biegu zdarzeń; drugi wariant rozbiorów Iraku  Kurdystan przyłączony do Turcji Szyicka część do Iranu Sunnicka do do postAsadowskiej Syrii ;lub Jordanii lub scenariusz nowego emiratu sunnickiego; ps zalążki przyszłego wielkiego  imperium sunickiego; i jedno pytanie o Mahdiego pisał pan że urodził się w 1999 roku w tym roku w lipcu skończy 14 lat w jakim środowisku się wychowuje pana zdaniem zdaniem  co może wpłynąć na jego nienawiść do zachodu i Izraela i niemuzułmanów  cały koszmar ma się zacząć od śmierci jego bogatej matki i gdy oddziedziczy jej fortunę i wstąpi do talibów pozdrawiam

1,235

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Przypuszczam,że Mahdi objawi się światu gdzieś około roku 2020 i wówczas będzie już przewodził talibom i mudżahedinom(których zjednoczy w wielką siłę) ukrytym w górach Hindukuszu i Pamiru to jest na styku granic 4 państw:Pakistanu,Afganistanu,Indii i Chin.
Myślę też(tak wynika z tekstów M Nostradamusa),że oprócz ogromnych sum pieniędzy(głównie ze sprzedaży ropy naftowej i gazu)ogromną pomoc głównie w dostawach broni będą Mahdiemu udzielał tzw"Wielki Czerwony Smok Azjatycki",czyli po prostu Chiny-bo to będzie w ich interesie geopolitycznym!
Te wielkie kwoty pieniędzy będą do niego płynęły z bogatych arabskich krajów bliskowschodnich,nie bezpośrednio od rządów tych krajów,a w sposób zakamuflowany pod tzw:"przykryciem"z różnych mniej lub bardziej legalnych stowarzyszeń muzułmańskich(co rok jest ich coraz więcej) tzw:"obrońców wiary"na których czele stoją głównie bogaci szejkowie z Arabii Saudyjskiej,Zjednoczonych Emiratów Arabskich,Omanu,Kataru i Bahrajnu-czyli obecnie najbogatszych państw świata gdzie stopa życiowa miejscowej ludności(jej roczne dochody)jest dwukrotnie,lub nawet trzykrotnie(Katar-najbogatszy kraj świata) jest wyższa niż w USA(11 miejsce).
M Nostradamus pisze ,że rejon ten stanie się GŁÓWNYM GNIAZDEM ŚWIATOWEGO SUPERTERRORYZMU I ROZPRZESTRZENIANIA SIĘ NOWEGO IMPERIUM tzw:"KALIFATU WIELKIEGO TALIBANU"!

W następnym artykule(wieczorem)w dłuższym tekście opiszę bieżące wydarzenia polityczne,które niestety coraz bardziej zaczynają być zgodne z wizjami wizjonera wszech czasów Michela Nostradamusa.

Teraz idę na dłuższy spacer,korzystając z ładnej ,słonecznej pogody.

Pozdrawiam:Atraktor

1,236

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze dzisiaj pomyślałem o takim scenariuszu; USA  negocjują obecnie z afgańskim rządem  o możliwości zostawieniu w Afganistanie 3/  6 / 9 lub kilkanaście tysięcy  amerykańskich żołnierzy po 2014. Ale Hamid Karzaj jest pod  silnym naciskiem dwóch regionalnych potęg Iranu i Pakistanu żeby nie było żadnego zachodniego żołnierza . Więc możliwe że Afgańczycy ugną się pod żądaniami potężnych sąsiadów którzy są regionalnymi mocarstwami Iran Pakistan ; A teraz sensacyjny scenariusz Wachinkton Post napisał o możliwej 3 kadencji Baraka Obamy! Jak znajdę artykuł to dam link;A więc  Zachód wycofuje się  całkowicie z Afganistanu władzę przejmują Talibowie ale na krótko po kilku latach mniej więcej w 2015 2017 dochodzi do kolejnej interwencji USA/ Nato w Afganistanie i prezydentem będzie dalej Śniady czyli Obama! wybory 2016; i kraj Studnia to... Afganistan!Jeszcze dzisiaj lub jutro znajdę ten  artykuł i dam link  z tłumaczeniem po polsku. I napiszę o możliwości wyboru Obamy w 2016 roku...pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-05-08 13:24:39)

1,237

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Najlepszy scenariusz dla kandydata Biden będzie, jeśli Clinton przebywa z wyścigu, gospodarka będzie gangbusters i wyborcy chcą trzecią kadencję Obamy! Ale Biden nie może kontrolować te uwarunkowania. Tak więc, powierników powiedział, że myśli o bardziej osobistych czynników, w tym jego wieloletni prezydenckich aspiracji.

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-05-08 13:31:57)

1,238

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://translate.google.pl/translate?hl … 6bih%3D596 to ten artykuł on jest o Bidenie ale ten akapit mnie zaciekawił; Atraktorze co o tym myślisz ? 3 kadencja Obamy?

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-05-08 13:34:25)

1,239

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

"Najlepszy scenariusz dla kandydata Biden będzie, jeśli Clinton przebywa z wyścigu, gospodarka będzie gangbusters i wyborcy chcą trzecią kadencję Obamy! Ale Biden nie może kontrolować te uwarunkowania. Tak więc, powierników powiedział, że myśli o bardziej osobistych czynników, w tym jego wieloletni prezydenckich aspiracji.'


Boże, ludzie, rozumiecie cos z tego? zero sensu i poprawnej polszczyzny

1,240

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

te forum przekształciło sie juz dawno w dialog dwóch Panow:)
pisza nie wiadomo o czym i w sumie bez sensu i sami sie nakrecaja:)

pozdrawiam atraktora i dmox