1,381

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Do "dmoxa"

Nie bardzo wiem o jaki mój artykuł napisany na forum Gazety Prawnej Ci chodzi,ponieważ od pewnego czasu kopiowałem z tego forum tylko linki do różnych ciekawych filmów i wypowiedzi.
Zauważyłem bowiem,że strona dot;III wojny światowej na tamtejszym forum stopniowo zamiera i postanowiłem delikatnie spróbować jeszcze raz i się znowu przeliczyłem.
Nieliczne "doborowe towarzystwo"zamknięte w swojej ideologicznej światopoglądowej klatce znowu zaczęło mnie po chamsku i perfidnie atakować.
Także w tej chwili ograniczyłem się już tylko do odpowiedzi na te brutalne ataki i to wszystko.
Na pewno trzeci raz już nie spróbuję.
Kiedyś pisałem,że zamierzam na forum"GP"założyć temat dotyczący:kosmologi i religii,ale tego na pewno już nie zrobię.
Jeżeli taki temat założę to tylko na tym forum,bo tu dyskusja jest spokojna i wyważona,a najważniejsze,że nikt nikogo nie wyzywa i mu nie ubliża.
Myślę też o założeniu w temacie;kosmologii i religii własnego blogu i to już pod swoim nazwiskiem.
Jeśli taką decyzję podejmę to na pewno Ciebie i innych uczestników tego forum jako pierwszych powiadomię.
Na tym forum postaram się pisać na pewno z przerwami(ale niezbyt długimi-takie jest życie) do czasu aż będzie zainteresowanie tematem,bo nie ma nic gorszego jak się pisze w tzw:przysłowiową próżnię.

Pozdrawiam:Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-05-21 22:33:20)

1,382

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Rozważania historyków nauki i astronomów, w niektórych przypadkach wykorzystujących do obliczania dat zjawisk sprzed 2 tys. lat najnowszą wiedzę o mechanice nieba i najnowsze programy komputerowe, prowadzą do wniosku, że Chrystus narodził się w 6 lub 5 roku "przed narodzeniem Chrystusa". Analiza kulturowa (pasterze czuwający przy rodzących jagnięta owcach, rozkład świąt żydowskich itd.) prowadzi do wniosku, że wcale nie było to w grudniu, ale na wiosnę, zapewne w kwietniu.
Wizyta Trzech Mędrców wypadłaby zatem w maju. Historycy nauki dochodzą jednak ostatnio do wniosku, że planety mogły mieć zupełnie inny związek z Gwiazdą Betlejemską. W 6 roku p.n.e. układ planet na niebie umożliwiał postawienie tzw. horoskopu królewskiego, związanego z narodzinami władcy. Mędrcy ze Wschodu byli zapewne astrologami. Do stajenki w Betlejem mogła ich przywieść zatem nie gwiazda, ale przepowiednia "z gwiazd" (planet) wywróżona, a działoby się to pomiędzy 6 a 5 rokiem p.n.e. W tym sensie Gwiazda Betlejemska byłaby więc... metaforą.


Czytaj więcej na http://facet.interia.pl/obyczaje/religi … aign=chrom


Po przeczytaniu tego artykułu ,myślę że Arteuza miał rację co do wybuchu wojny. Podając 2021r. liczony od narodzin Jezusa będzie  to 2027 r według naszego kalendarzł.


Pozdrawiam.

1,383

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do "Dmoxa":

Kalifat Wielkiego Talibanu jeżeli powstanie,a myślę ,że tak,będzie olbrzymim państwem porównywalnym ze średniowiecznym mongolskim mocarstwem Temudżyna,czyli Wielkiego Chana;po polsku"Władcy Oceanu"!
Jak już pisałem Imperium muzułmańskie zaatakuje Europę kiedy nie będzie już ani ;NATO,ani UE,a Stany Zjednoczone będą pogrążone w anarchii spowodowanej działaniami długotrwałej wojny domowej i ogromnymi zniszczeniami spowodowanymi wielkimi katastrofami naturalnymi;trzęsieniami ziemi,tsunami,powodziami,huraganami itp.
Także Mahdi,czyli III Antychryst będzie miał ułatwione zadanie.
Chytry Lis jak uprzednio napisałem będzie politykiem skrajnie lewicowym i antyklerykalnym i to on rozpocznie walkę z polskim duchowieństwem rzymskokatolickim,a dokończy ją Generał Dyktator.
Chytry Lis jak napisał M Nostradamus ma być byłym księdzem,a ja nie znam takiego polityka na lewicy to jest np: w SLD ,czy w Ruchu Palikota,który odpowiadałby temu kryterium.
Co do zakonnika to nie ukrywam,że może to być Tadeusz Rydzyk a politykiem mu sprzyjającym np;J Kaczyński,ALE NIE MUSI,w następnym artykule podam tekst,który (nie wiem czy słusznie)podpowiada mi,że może to być A Macierewicz.
Ten tekst ,który podam mówi o jakimś Wielkim Przewrocie na polskiej politycznej prawicowej scenie.
Coś mi mówi,że A Macierewicz może J Kaczyńskiego wysłać na przysłowiową polityczną emeryturę,a ten z kolei może tam długo nie pożyć.
Wrócę do tego tematu ,ale nie dzisiaj i nie jutro,bo dzień będę miał zajęty.

Pozdrawiam:Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-05-21 22:58:09)

1,384

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Kwiecień w historii narodu polskiego jest miesiącem szczególnym. Z najważniejszych wydarzeń historii XX wieku wymienić należy choćby rozpoczęcie zbrodni katyńskiej (1940 rok), utworzenie getta w Częstochowie (1941 rok), informację radia berlińskiego, które podało komunikat o odnalezieniu w Lesie Katyńskim zwłok ok. 12 000 polskich oficerów (13 kwietnia 1943 roku), a także śmierć papieża – Polaka Jana Pawła II (2 kwietnia 2005 roku) oraz katastrofę smoleńską z 10 kwietnia 2010 roku, w której poza Prezydentem RP zginęło 95 osób; podróżowali oni do miejsca kaźni polskich oficerów w Katyniu, aby tam oddać im hołd w 70. rocznicę zbrodni katyńskiej.

    Śmiało można więc powiedzieć, iż kwiecień jest dla Polaków miesiącem szczególnym i nierozerwalnie złączonym z wydarzeniami wojennymi lat 1939 – 1945.

Mam takie wrażenie , jeśli ma się coś złego wydarzyć, to pewnie w kwietniu.

1,385

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze
U Palikota jest były ksiądz   
http://pl.wikipedia.org/wiki/Roman_Kotli%C5%84ski
Ale czy to "Chytry Lis"?

Ostatnio edytowany przez Julek (2013-05-21 23:22:13)

1,386

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

ania napisał/a:

Kwiecień w historii narodu polskiego jest miesiącem szczególnym. Z najważniejszych wydarzeń historii XX wieku wymienić należy choćby rozpoczęcie zbrodni katyńskiej (1940 rok), utworzenie getta w Częstochowie (1941 rok), informację radia berlińskiego, które podało komunikat o odnalezieniu w Lesie Katyńskim zwłok ok. 12 000 polskich oficerów (13 kwietnia 1943 roku), a także śmierć papieża – Polaka Jana Pawła II (2 kwietnia 2005 roku) oraz katastrofę smoleńską z 10 kwietnia 2010 roku, w której poza Prezydentem RP zginęło 95 osób; podróżowali oni do miejsca kaźni polskich oficerów w Katyniu, aby tam oddać im hołd w 70. rocznicę zbrodni katyńskiej.

    Śmiało można więc powiedzieć, iż kwiecień jest dla Polaków miesiącem szczególnym i nierozerwalnie złączonym z wydarzeniami wojennymi lat 1939 – 1945.

A fee... Nieładnie.
Nieładnie jest kopiować tekst napisany przez inną osobę i podawać, jako swój. A przynajmniej wypadałoby podać autora, czyli w tym przypadku mgr Wojciecha Wolaka z I-go LO w Brzegu.

1,387

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do norgg
Oczywiście masz rację nie podałam autora .
Następnym razem tak zrobię ,jak to takie ważne .
Pozdrawiam

1,388

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ania USA po wycofaniu Nato zostawią część wojsk swoich w 9 bazach do 2024 roku myślę że to ważne jeśli chodzi o przepowiednię  Nostradamusa że Talibowie zniszczą wojska w Afganistanie bombami atomowymi pozdrawiam

1,389

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Panie Atraktor

"Przedstawiam Wam Świat,Europę i Polskę jaki jest i jaki ma być zgodnie z przepowiedniami M Nostradamusa.
To jest moim celem.
Zamierzam bardziej szczegółowo opisać dalsze dzieje Polski w XXI ,a nawet XXII wieku z  jej głównymi postaciami,t.j bohaterami wydarzeń i........."

Zarejestrowałem się tutaj z myślą uczestnictwa w ciekawych dyskusjach w zakresie poruszanych kwestii. Szkoda, że forum GP zeszło do niskiego poziomu min. z uwagi na trolling. 

Trzymam Pana za słowo, że zrobi Pan ciekawe i wyczerpujące zestawienie wszystkich kwestii związanych z Nostradamusem odnośnie Polski, jej sąsiadów i świata. 
Interesują mnie (i myślę, że nie tylko mnie) poruszane tutaj kwestie. 
Proszę pisać o wszystkim co jest związane z tematem i nie przejmować się trolami.  Wspominał Pan, o "chytrym lisie",
który ma przejąć władzę po Tusku, że będzie to były zakonnik i lewicowy... 
W partii biłgorajskiego filozofa obok poślęcia Grodzkiego i pederasty Biedronia jest jakiś były ksiądz... Postaram się odnaleźć w sieci jego wypowiedzi, i maniery zachowania, które podczas swych wypowiedzi prezentował. Poniekąd pasuje do opisu.

Co do "generała dyktatora" może chodzić o gen. Polko.

Mam nadzieję, że dyskusja się znacznie ożywi i będzie3 miała charakter merytoryczny.
Pozdrawiam

1,390

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

USA są na krawędzi bankructwa bo przekroczony został dozwolony limit długu który w 2011 roku ustalili Republikanie i Demokraci wp finanse... Myślę że będzie trudno o kompromis bo republikanie chcą odwołania Obamy za aferę IRS i Benghazni ...mogą szantażować Obamę żeby ustąpił bo kongres nie podniesie limitu długu a USA zbankrutują ...Atraktorze jakie według ciebie będą konsekwencje Bankructwa USA np Rozpad strefy euro?Nostradamus pisał jakie wzburzenie w Italii Brytanii Hiszpani...pozdrawiam ps  Jaki będzie Bliski Wschód po upadku Asada?

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-05-22 15:01:19)

1,391

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Nie wiem jak Wam,ale mi bardzo nie podobają się Dukaczewski i Makowski.

http://lustronauki.wordpress.com/2009/0 … -makowski/
http://www.rodaknet.com/rp_scios_20.htm

Ostatnio edytowany przez ania (2013-05-22 19:54:35)

1,392

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ania część wojsk USA zostanie w Afganistanie po 2014 do 2024 roku...czy rok 2027 spełnia warunek Nostradamusa ?  Ciekawe kiedy Talibowie zniszczą wojska USA w Afganistanie atomem... jeśli 2027 to dekada superterroryzmu zacznie się w  2017 roku.pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-05-22 20:01:43)

1,393

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Bo mnie zastanawia kiedy zacznie się dekada supertererroryzmu i powstanie nowe imperium Kalifat Wielkiego Talibanu!

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-05-22 20:05:23)

1,394

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://translate.google.pl/translate?hl … 6bih%3D596 5 kolumna islamu działa  Szwecja teraz Anglia Londyn....

1,395

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Poniżej przedstawiam tekst,który kojarzy mi się(nie wiem jak Wam)z Ojcem Tadeuszem Rydzykiem,J Kaczyńskim i A Macierewiczem.
Myślę,że J Kaczyński jest otoczony wieloma osobami,które tylko czekają na jakieś jego duże potknięcie,aby przyczynić się do upadku dotychczasowego przywódcy.
Zaskakujące dla mnie jest to jak często M Nostradamus pisze o polskim zakonniku,lub zakonniku z nad Wisły.
Myślę,że żyjemy w bardzo ciekawych,a zarazem i niebezpiecznych czasach,które nie przyniosą nam nic dobrego.
Co ciekawe M Nostradamus pisze też o upadku,a raczej oddaniu władzy przez Tuska!

A oto tekst dotyczący w/g mnie:Rydzyka,J Kaczyńskiego i Macierewicza.

Propethie; 19,158 /sixieme ligne/;

L./.Dans beaucoup du tapage juste !
+Moine polonais et son ancien disciple,
saisit les âmes des fanatiques comme chef, église.
forte après la perte d'êtres chers-
ils seront trahis et humiliés, seisse,./.
peu de temps après rejoint le cercle de famille.

tłumaczenie:-

Przepowiednia;19,158 (sześciowiersz);

U "sprawiedliwych" wielkie zamieszanie!
Polski zakonnik i jego stary wyznawca,
zawładnęli duszami fanatyków Kościoła.
Niby silny przywódca,po utracie bliskich,
zostanie przez nich zdradzony i poniżony,
wkrótce potem dołączy do rodzinnego grona.

Ciekawe;kiedy i czy ta przepowiednia się spełni i czy prawidłowo ją interpretuję-to jest jak powyżej.

Pozdrawiam:Atraktor

1,396

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Do"Julka";

No,nie wiedziałem!
Całkiem możliwe,że ta osoba może być tzw"Chytrym Lisem".
Zobaczymy.

Pozdrawiam:Atraktor

1,397

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze czy Chytry Lis zjednoczy lewicę poskomunistyczną SLD i nową Antyklerykarną Lewicę Palikota lub przyszłej parti Kwaśniewskiego ? pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-05-23 15:19:50)

1,398

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do Pana "Konara"

Właśnie dzisiaj już całkowicie zakończyłem pisanie na stronie"GP" i w ogóle nie będę już pisał na żadnych stronach tamtejszego forum.
Dlaczego?
Pisałem już o tym nie raz.
Ze mną wcale nie musi się każdy zgadzać,ale w dyskusji powinien zachować umiar,a tego tam większości wypowiadających się osób brakuje.
Trudno bowiem ich wypowiedzi nazwać dyskusją.
Podteksty,wyzwiska,oskarżenia itd są tam na porządku dziennym.
Regulamin co prawda istnieje,ale faktycznie nikt go nie przestrzega.
Spróbowałem jeszcze raz tam się nieco udzielać(ograniczyłem się do podawania linków)jak strona"zamierała",ale i to okazało się dla tamtejszego "doborowego towarzystwa"za wiele.
Powiem tak:

Witam na tutejszym "pokładzie"i oczekuję ciekawych wypowiedzi.

Pozdrawiam:Atraktor

1,399

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

dmox napisał/a:

Atraktorze czy Chytry Lis zjednoczy lewicę poskomunistyczną SLD i nową Antyklerykarną Lewicę Palikota lub przyszłej parti Kwaśniewskiego ? pozdrawiam


Tak z tego wynika,ma on zjednoczyć całą polską lewicę do walki z Kościołem w tym z tzw: polskim zakonnikiem(zakonnikiem z nad Wisły).
Gdzieś widziałem taki tekst,jak go odnajdę to tu przytoczę.

Pozdrawiam:Atraktor

1,400

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

dmox napisał/a:

Bo mnie zastanawia kiedy zacznie się dekada supertererroryzmu i powstanie nowe imperium Kalifat Wielkiego Talibanu!

Oby jak najpóżniej,a nawet wcale:

Atraktor