2,121

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Mr_Makaveli: Dobieraj proszę trochę lepiej słowa swoich wypowiedzi. Zamiast obrażać innych, używaj konkretnych argumentów.
Matt: Sprawa załatwiona, przepraszam za opóźnienie.

2,122

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do Admina: Dziękuję.


administrator napisał/a:

Mr_Makaveli: Dobieraj proszę trochę lepiej słowa swoich wypowiedzi. Zamiast obrażać innych, używaj konkretnych argumentów.
Matt: Sprawa załatwiona, przepraszam za opóźnienie.

2,123

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Przewidział wojny, Holokaust i Jana Pawła II. Według jego wizji wkrótce staniemy się potęgą!


http://niewiarygodne.pl/kat,1031979,tit … omosc.html

2,124

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://kefir2010.wordpress.com/2012/02/ … it-wladzy/

2,125

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://forum.przyszloscwprzeszlosci.pl/ … -t313.html

2,126

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

To jest forum dyskusyjne, posty z samymi linkami bez słowa komentarza będą usuwane.

2,127

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Za sprawą sprzedajnego kanclerza,
Niedźwieź przeciągnie podwodne linie,
Brzydka władczyni nie zmieni decyzji,
Wielka klapa i Wielka strata pogrąży chciwą Germanię!

Co myślicie o tym  czterowierszu ? Ja sądzę że do spełnienia w przyszłości została tylko ostania linijka która mówi o bankructwie Niemiec lub kłopotach ekonomicznych przez gazociąg Północny Nord Strem . Pozdrawiam

2,128

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

dmox napisał/a:

Za sprawą sprzedajnego kanclerza,
Niedźwieź przeciągnie podwodne linie,
Brzydka władczyni nie zmieni decyzji,
Wielka klapa i Wielka strata pogrąży chciwą Germanię!

Co myślicie o tym  czterowierszu ? Ja sądzę że do spełnienia w przyszłości została tylko ostania linijka która mówi o bankructwie Niemiec lub kłopotach ekonomicznych przez gazociąg Północny Nord Strem . Pozdrawiam

Stawiam na katastrofę ekologiczną przy budowie (iperyt zatopiony w Bałtyku) lub przy użytkowaniu (awaria).

Ostatnio edytowany przez i9 (2013-09-26 20:11:50)

2,129

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Wielka klapa moim zdaniem mówi o nie udanym biznesie, a strata która pogrąży Germanię to olbrzymie pieniądze utopione w ten projekt.  Myślę, że zawini niedźwiedź, być może przez wielki kryzys jaki do Rosji przyjdzie.

2,130

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze czy to prawda że Nostradamus znał Katarzynę Medycejską ? pozdrawiam

2,131

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

znał Katarzynę ,był jej doradcą na dworze królewskim:)

2,132

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Za sprawą sprzedajnego kanclerza,
Niedźwieź przeciągnie podwodne linie,
Brzydka władczyni nie zmieni decyzji,
Wielka klapa i Wielka strata pogrąży chciwą Germanię!                                                                                                                                                                                 


a mnie wydaje się ż jak niemcy zawierzą rosji i nie będą mieli gazu z innych żródeł ,a rosja jak rosja podyktuje ceny odpowiednio wysokie to będzie jak napisane.

2,133

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Mam nadzieję że Atraktor będzie pisał dalej na forum . pozdrawiam

2,134

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam serdecznie!

Właśnie wróciłem,a podróż lotnicza najpierw z Denver do Nowego Jorku,a póżniej przez Atlantyk do Warszawy była wielogodzinna i bardzo męcząca.
Muszę teraz odpocząć i się oporządzić,więc dzisiaj już nic nie napiszę-może jutro.
Nie miałem w USA czasu na zaglądanie na tę stronę,więc muszę najpierw zapoznać się z Waszymi wpisami.
W Denver były ciekawe dyskusje kosmologów głównie na temat tak zwanego;"CIEMNEGO PRZEPŁYWU"to jest przyciągania grawitacyjnego wszystkich galaktyk naszego Wszechświata(bięgną i rozchodzą się one wszystkie w jednym uprzywilejowanym kierunku) przez jakieś grawitacyjne "Monstrum"znajdujące się poza nim-NAJPRAWDOPODOBNIEJ INNEGO WSZECHŚWIATA,MOŻLIWE,ŻE O INNYCH PRAWACH FIZYKI!!!
Kopernik udowodnił,że Ziemia nie jest środkiem Wszechświata,póżniej udowodniono,że Słońce nie jest środkiem Wszechświata,jeszcze póżniej,że nasza Galaktyka składająca się z ponad 400 miliardów gwiazd,czyli słońc też nie jest środkiem Wszechświata w którym znajdują się miliardy podobnych do naszej galaktyk!
Teraz jesteśmy już blisko odkrycia tego ,że nasz Wszechświat nie jest jedynym w tzw"Wieloświecie" składającym się z wielu(nie wiadomo jeszcze ilu) Wszechświatów!
Coraz bardziej Teoria Superstrun staje się teorią uniwersalną.
Unifikacja mechaniki kwantowej z teorią względności Alberta Einsteina,czyli GRAWITACJA KWANTOWA zaczyna być coraz bardziej  sformalizowana!

Nie długo wrócę do dyskusji na forum w temacie przepowiedni M Nostradamusa dotyczących XXI wieku-czyli naszej terażniejszości i bliskiej przyszłości!

Pozdrawiam:

Atraktor

2,135

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witaj Atraktorze
Kosmologia to bardzo ciekawa dziedzina nauki. Z chęciom wysłuchał bym  krótkiej acz treściwej relacji z Denver. Słyszałem o ,,Ciemnym Przepływie" i ,,Ciemnej materii".Wiem że to różne ,,odkrycia" ale czego w przyszłości jeszcze się dowiem o dziele Stwórcy? Myślę że założenie blogu o tematyce kosmologicznej było by szczałem w dziesiątkę. Lecz chciałbym doczekać dnia wyczerpania tematu na tym forum i przejścia do tematu o Kosmologii i może o tym czy Nostradamus wspomina o jakiś przełomowych odkryciach w przyszłości.
Jeżeli ,,Ciemny Przepływ" okaże się skierowany ku ,,stykowi" naszego wszechświata z innym to będzie to następny przełom w nauce .Jeszcze jedno ponoć galaktyki coraz szybciej się poruszają w tym przepływie i niektóre przekroczyły prędkość światła.  Aż fantazja mnie ponosi co może istnieć czego jeszcze nawet największym filozofom się nie śniło to dopiero jest ,,odlot".
Czyli jak mniemam kosmolodzy przychylają się ku teorii wieloświatów. Jeżeli dalej pójdziemy tym tokiem rozumowania to te inne wszechświaty będą tak jak dziś galaktyki ,których jest setek miliardów i tak możemy dojść do następnych hiperwieloświatów ,których może być następne setki miliardów i tak w nieskończoność może się to piętrzyć na coraz większe struktury tego czegoś Bóg raczy wiedzieć czego. To jest naprawdę ,,odlot" w pozytywnym znaczeniu tego słowa.
Pozdrawiam centurio06.

Ostatnio edytowany przez centurio06 (2013-09-29 00:55:12)

2,136

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam Atraktorze . Co sądzisz o porozumieniu między USA a Rosją w sprawie likwidacji syryjskiej broni chemicznej  ? pozdrawiam

2,137

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

USA zbankrutuje 17 Pażdziernika jeśli nie dojdzie do porozumienia między republikanami którzy mają większość w Kongresie a Demokratami którzy mają większość w Senacie i swojego prezydenta.  Jutro 31  Września kończy się rok budżetowy w USA  Republikanie chcą przestać fundować OBamacare czyli ubezpieczenia zdrowotne  Kongres jest  za Senat przeciw budżet nie zostanie uchwalony chyba że za pięć dwunasta w nocy jutro bo dopiero jutro zbiera się Kongres .  Do 17 Pażdziernika USA MUSZĄ ZDECYDOWAĆ CZY PODNIEŚĆ LIMIT DŁUGU KTÓRY WYNOSI 16 , 7 BILIONA DOLARÓW  pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-09-29 17:47:55)

2,138

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Właśnie przeczytałem wszystkie Wasze wpisy od mojego wyjazdu.
Są bardzo ciekawe i dają wiele do myślenia,może z wyjątkiem kilku tzw:"komandosów",którym nie wystarczy"ich"strona na forum Gazety Prawnej i zaglądają tu po to,żeby ze mną dyskutować na różne tematy!?
Otóż Panowie "komandosi"mieliście szansę na te rzetelne dyskusje ze mną,ale ubliżając mi sami żeście doprowadzili do tego,że zrezygnowałem z pisania na tamtym forum,oddając Wam pole,a więc i możliwości dyskutowania ze mną!
Nie Wasze odmienne zdania na różne tematy stanowią problem,a Wasz język i jedyne prawdy jakie sobie przypisujecie.
Z LUDŻMI,KTÓRZY JUŻ WSZYSTKO WIEDZĄ I ZNAJĄ CAŁĄ PRAWDĘ SIĘ NIE DYSKUTUJE-BO PO CO?
A TAKIMI JESTEŚCIE!
CZŁOWIEK SKRAJNY W SWOICH POGLĄDACH NIGDY NIE DA SIĘ PRZEKONAĆ I MAŁO TEGO ZAWSZE SWOJĄ SKRAJNOŚĆ PRÓBUJE NARZUCIĆ WSZYSTKIM POZOSTAŁYM,CO JEST NAJGORSZE,CO Z RESZTĄ POWODUJE RÓŻNEGO RODZAJU KONFLIKTY!
MNIEMANIE,ŻE WSZYSCY MUSZĄ MYŚLEĆ TAK SAMO I KIEDYŚ W PRZYSZŁOŚCI TAK SIĘ STANIE JEST RÓWNIEŻ NIEPRAWDZIWYM SKRAJNYM MYŚLENIEM,CZEGO WY NIE POTRAFICIE,LUB NIE CHCECIE POJĄĆ!
ZANIM ZACZNIE SIĘ KOGOŚ KRYTYKOWAĆ(SZCZEGÓLNIE LUBUJĄ SIĘ W TYM RÓŻNI DZIENNIKARZE I RECENZENCI),NALEŻY SIĘ ZASTANOWIĆ CO SIĘ SAMEMU W ŻYCIU OSIĄGNĘŁO-KIM SIĘ JEST!?
WIELKIM NIESZCZĘŚCIEM LUDZKOŚCI JEST WSZELKA POGLĄDOWA STRONNICZOŚĆ!
Takim przykładem Waszej stronniczości jest stosowana na stronie GP wybiórczość w podawaniu i kopiowaniu różnych linków z różnych internetowych stron!
Otóż te podawane przez Was linki są zawsze niby prawdziwe i godne powszechnego uznania,a te inne ,ktore nie odpowiadają Waszym poglądom są bzdurne i zarazem fałszywe.TO NIE JEST DYSKUSJA-STOSUJECIE PANOWIE POGLĄDOWY DYKTAT,więc powtarzam;dyskutujcie W SWOIM WŁASNYM STYLU na stronie GP:"kiedy wybuchnie III Wojna światowa",którą Wam "łaskawie" oddałem nie pisząc tam już od dawna-DYSKUTUJCIE SAMI ZE SOBĄ!
Na Wasze pytania mogłem odpowiadać na stronie GP,kiedy tam pisałem, teraz tego robił już nie będę!
NATOMIAST BĘDĘ ZWRACAŁ UWAGĘ ZAWSZE NA TO JAK ZACHOWUJĄ SIĘ W STOSUNKU DO SIEBIE POSZCZEGÓLNI DYSKUTANCI!
CIESZĘ SIĘ,ŻE ADMINISTRATOR(ADMIN) STRONY ZWRACA NA TAKIE RZECZY UWAGĘ-BO TAK POWINNO BYĆ!
SEJM RP ,LUB INNE "PARLAMENTY" TO NIE JEST DOBRY PRZYKŁAD DO TEGO,ABY SIĘ TAK ZACHOWYWAĆ I WYPOWIADAĆ JAK TAM JEST TO PRAKTYKOWANE!-TAKIE JEST MOJE ZDANIE!
W następnym artykule przejdę do spraw bieżących w kontekście przepowiedni M Nostradamusa,a także odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam;

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-09-29 19:44:44)

2,139

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Drogi "Centurio 06"faktycznie kosmologia to bardzo frapująca dziedzina,która wymaga nie tylko dobrego przygotowania matematyczno-fizycznego,ale również,A MOŻE NAWET PRZEDE WSZYSTKIM OLBRZYMIEJ WYOBRAŻNI!!!
NIEKTÓRZY PORÓWNUJĄ KOSMOLOGÓW DO ARTYSTÓW-TWÓRCÓW,NO BO CHYBA TYLKO KOSMOLOG MOŻE SOBIE WYOBRAZIĆ,ŻE NP; W STAWIE ŻYJE MINUS OSIEM RYB A NIE ZERO,LUB PLUS OSIEM,ALBO TEŻ MOŻE ZROZUMIEĆ I POJĄĆ INNE WYMIARY PRZESTRZENNE NIŻ TRZY ZNANE NAM Z GEOMETRII EUKLIDESOWEJ;SZEROKOŚĆ,DŁUGOŚĆ I WYSOKOŚĆ!
JAK JUŻ PISAŁEM NA PRZYKŁAD NIEZROZUMIAŁY DLA LAIKÓW STYL MALARSKI ZWANY:"KUBIZMEM",a praktykowany przez Picasso i innych malarzy stanowi dla bardzo wielu ludzi dziwactwo,natomiast dla kosmologów,czy inne osoby znające  inne geometrie przestrzenne np:Łobaczewskiego,czy Riemanna,czyli opisujące więcej wymiarów przestrzennych niż ogólnie znane trzy w/w JEST DLA NAS NATURALNY I ZROZUMIAŁY,DLATEGO PODZIWIAMY OBRAZY TYCH MALARZY-ARTYSTÓW I ICH NIESAMOWITĄ WPROST WYOBRAŻNIĘ!!!
Nie jest to forum(a właściwie strona)której tematem są zagadnienia związane z kosmologią,ale tak jak już kiedyś pisałem wśród kosmologów są ludzie wierzący i niewierzący,a tych wierzących jest zdecydowanie więcej.
Problem polega tylko na tym,że kosmolodzy wyobrażają sobie Boga(Stwórcę)inaczej niż tak zwany "przeciętny zjadacz chleba".
Nowoczesna Kosmologia nie zaprzecza istnieniu "trwałości życia",czyli tak zwanej nieśmiertelności,czy istnieniu tzw:duchów-INACZEJ TO TYLKO OKREŚLA I POJMUJE.
Niektórzy naukowcy KOSMOLOGIĘ nazywają NOWOCZESNĄ RELIGIĄ!
Ja bym nie poszedł w swoich poglądach aż TAK DALEKO,ale niewątpliwie pomiędzy Kosmologią,a różnymi wyznaniami religijnymi są JAKIEŚ NIEZWYKŁE DZIWNE POWIĄZANIA!
I wreszcie sprawa tzw ;Wieloświata i znajdujących się w nim Wszechświatów.
Nie wydaje mi się,że liczba wszechświatów jest tak samo liczna jak liczba gwiazd w galaktykach ,czy galaktyk w naszym Wszechświecie.
Teoria Super strun daje rozwiązania dla dziesięciu lub dwudziestu jeden wymiarów przestrzennych i żadnych innych-więc w/g mnie wszechświatów może być najwyżej dwanaście lub trzynaście,ale zaznaczam,to są tylko moje przewidywania.
Wydaje mi się ,że ta "bańka mydlana",czyli Wieloświat jest jakimś pulsującym w sobie "monstrum",które 'przetwarza w sobie poszczególne wszechświaty włącznie z naszym -UWAGA!-W DĄŻENIU DO METAFIZYCZNEJ ICH DOSKONAŁOŚCI I WSZYSTKIEGO CO SIĘ W NICH ZNAJDUJE WŁĄCZNIE Z NAMI W TYM Z NASZYM ŻYCIEM!!!

Nie wiem czy administrator tego forum zgodził by się na założenie strony kosmologicznej,więc
może kiedyś założę swój BLOG KOSMOLOGICZNY wtedy poznacie moje prawdziwe nazwisko.

Pozdrawiam:

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-09-29 19:48:26)

2,140

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

dmox napisał/a:

Witam Atraktorze . Co sądzisz o porozumieniu między USA a Rosją w sprawie likwidacji syryjskiej broni chemicznej  ? pozdrawiam

Witam:

Najpierw napisałem,że M Nostradamus nic nie wspomniał o interwencji USA w Syrii,czy bombardowaniach Iranu(co jest prawdą)-proszę to sprawdzić.
Natomiast póżniej kiedy USA zagroziło atakiem lotniczym na Syrię z wielkim trudem odnalazłem tekst,który mógłby o tym mówić-ale to tylko moje przypuszczenie,czyli interpretacja!
Jak widzicie nie należy pod wpływem chwili to jest "na siłę"tak jak ja to błędnie zrobiłem szukać jakiegoś tekstu M Nostradamusa dla ukazania bieżących wydarzeń politycznych.
Teraz dostałem nauczkę i nie będę więcej na siłę szukał tekstów pod wpływem jakichś bieżących wydarzeń politycznych.
Wydaje więc mi się-tak jak początkowo pisałem-,że nie będzie interwencji USA w Syrii i jej broń chemiczna zostanie zniszczona.
JESTEM NATOMIAST NIEZBICIE PRZEKONANY,ŻE "PORZĄDEK" W KRAJACH ARABSKICH BLISKIEGO WSCHODU I PÓŁNOCNEJ AFRYKI WPROWADZI PO KILKU,LUB KILKUNASTU LATACH KALIFAT WIELKIEGO TALIBANU III ANTYCHRYSTA,CZYLI MAHDIEGO!!!

Pozdrawiam:

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2013-09-29 20:05:47)