2,581

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

wg.nostradamusa dolar ma kosztować tyle co papierek po cukierku ,kiedy to bedzie ?


Łucja z Fatimy tak oto m.innymi napisała w swoim pamiętniku-cyt:-
"zobaczycie jak nie długo tuż przed wojną i w czasie wojny dolar USA będzie wart tyle co srebrny papierek od czekolady".

2,582

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://ostatni.bialas.prv.pl/

2,583

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

ciekawa wypowiedz z innego forum..


Z tych co dostają wszystko za darmo nigdy nie było, nie ma i nie będzie żadnego pożytku. Problemem nie jest bogacenie się ale sposób osiągania bogactwa. Jeśli jest on wynikiem mądrości, pracy i oszczedności jest to jak najbardziej pozytywne zjawisko, którego karanie byłoby niemoralne i niszczące społecznie. Oszczednością i pracą narody się bogacą. Problem w tym, że w tym kraju (i nie tylko) bogactwo zdobywa sie zupełnie inną drogą, drogą układów kolesiowskich, bezprawnym przejmowaniem majątku narodowego, zwykłym złodziejstwem, oszustwem itp.problem jest, ale trzeba wiedzieć gdzie jest jego źródło.

2,584

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

andy847 napisał/a:

wg.nostradamusa dolar ma kosztować tyle co papierek po cukierku ,kiedy to bedzie ?


Łucja z Fatimy tak oto m.innymi napisała w swoim pamiętniku-cyt:-
"zobaczycie jak nie długo tuż przed wojną i w czasie wojny dolar USA będzie wart tyle co srebrny papierek od czekolady".


to fakt!!! ale , nie sadze by było to w najblizszym czasie, uwazam ze potrzeba jeszcze około 20,30 lat.
pozdrawiam

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

2,585

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

pablodart napisał/a:
andy847 napisał/a:

wg.nostradamusa dolar ma kosztować tyle co papierek po cukierku ,kiedy to bedzie ?


Łucja z Fatimy tak oto m.innymi napisała w swoim pamiętniku-cyt:-
"zobaczycie jak nie długo tuż przed wojną i w czasie wojny dolar USA będzie wart tyle co srebrny papierek od czekolady".


to fakt!!! ale , nie sadze by było to w najblizszym czasie, uwazam ze potrzeba jeszcze około 20,30 lat.
pozdrawiam


a   ja  mysle  10  lat  to   max  juz  teraz  widze  ze  to  ostatni wzrost  dolara  do  ilu  wzrosnie  to  nie  wiem  ale  mysle  ze  3.40--3.50 to  by  bylo   na  tyle
pozdrawiam

2,586

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam, do kgx07 ciekawego wywodu na temat ekonomicznej sytuacji doszukałeś się w necie, ale nie do końca oddaje on sens współczesnej europejskiej gospodarce i jej zasadom. Otóż mnie też to boli nie ukrywam, że w tak dużej ilości kapitał wypracowany przez spółki „córki” rozlokowane po całej Polsce oddają pokaźną część tych pieniędzy swoim spółkom „matką” rozlokowanym właśnie we Włoszech, Anglii, Francji, Hiszpanii, Niemiec czy Holandii. Jednakże na zasadach, o których pisałem również wcześniej zbudowana jest Unia tj., swobodny przepływ kapitału, ludzi i towarów. Z tym kapitałem jest trochę kłopot, ponieważ jesteśmy w dalszym ciągu gospodarką na dorobku i duża część inwestycji zagranicznych stymuluje naszą gospodarkę, ponieważ rodzimy kapitał jest zbyt słaby, aby tak jak np., w Niemczech, mógł inwestować i tworzyć miejsca pracy bez udziału wydatków publicznych, no ale Niemcy to są Niemcy, nam do nich daleko. Jeśli chodzi o wydatki publiczne, w realcji do PKB, bo to oto chodzi, a nie o pozapłacowe koszty pracy, to faktycznie udział wydatków publicznych w Polsce jest niższy jak na zachodzie z prostej przyczyny mamy inne prawo podatkowe. Podatki w Polsce są niższe niż w wielu państwach z tzw., rozwiniętą gospodarką, a po drugie rząd nie ma pieniędzy, aby skutecznie w czasach kryzysu stymulować gospodarkę. Mógłby podnieść 2 lub 3 lata temu podatek dochodowy dla najbogatszych z powrotem do 40 %, uszczelnić system poboru podatku i sytuacja finansowa mogłaby lepiej wyglądać jak dziś, ale niestety mamy taki rząd, jaki mamy i ministra finansów takiego, jakiego mamy. W tej chwili, aby „dziura budżetowa” nam się za bardzo nie rozrosła i nie przekroczyła 60% długu do PKB, Wincent Rostowski podniósł podatek pośredni, czyli VAT, a od przyszłego roku również akcyzę np.; na wyroby tytoniowe i alkoholowe, co najbardziej odczują zwykli zjadacze chleba, a nie ludzie bogaci. Przez co wzrośnie przekonanie polaków, ze coraz trudniej związać koniec z końcem, jednak rząd będzie się usprawiedliwiał przed opinią publiczną, że to wina kryzysu, a nie błędnej polityki gospodarczej rządu, co jak wiemy ma miejsce. Rząd powinien poszukać innej drogi na zdobywanie dodatkowych źródeł dochodu, jeśli już musi podnosić podatki to niech opodatkuje np., Giełdę Papierów Wartościowych i zastosuje tam tzw., podatek „Tobina”, powiedzmy w wysokości 0,5% od wytransferowanego kapitału i rocznie ta to kilkanaście dodatkowych milionów zł do budżetu. Pozdrawiam.

2,587

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

a to ciekawsze..



~........ tytułowy pojedynek odbył się między Władimirem Żyrinowskim a naczelnym rabinem Moskwy. Kim jest Żyrinowski to wiemy. A rabin? Rabin nie może być głupi! To chodząca mądrość żydów. Więc starli się dwaj godni siebie rywale. Zaczął Żyrinowski. - Ja na twoim miejscu i po tym co twój naród zrobił ludziom w Rosji, to bym nie odważył się ludziom pokazać na oczy. - A cóż takiego złego zrobili żydzi że mają się wstydzić? - A NKWD, które składało się w 84% z żydów? A gułagi i obozy? Ofiary które wy macie na sumieniu, to więcej niż straty w ludziach w drugiej wojnie światowej. Nic ci to nie mówi? - Co ty opowiadasz? Te straty o których tu mówisz, to wina systemu i Stalina. To Stalin kazał zabijać bojąc się utracić władzę. - A kto Stalinowi przygotowywał listy ofiar do egzekucji? I ile na dobę? Kto ich fizycznie mordował? Może Rosjanie Rosjan? - Oczywiście że Rosjanie Rosjan. Nie wykluczam, że mógł być w tej formacji i żyd. Ale działo się to z rozkazu Stalina. - A ja mam tu ksero dokumentu w którym wasz Beria wydał rozkaz likwidacji ludzi których uznawał za wrogów związku radzieckiego. Możesz iść do archiwum i sprawdzić. Więc likwidowaliście milionami ludzi którym nie podobała się wasza działalność. Chcesz wiedzieć ile zbudowaliście gułagów, ile obozów np. przy kamieniołomach i regulacjach rzek? W całym ZSRR był tego ponad 2500. a wiesz że tam nie siedział ani jeden żyd? Że komendantami byli wyłącznie żydzi. A jeśli już był Rosjanin, to taki zaprzedał się wam i robił to co mu kazaliście. - Ale nie zaprzeczysz, że żydzi w czasie wojny odegrali ogromną rolę w pokonaniu armii niemieckiej!!! - Żydowscy żołnierze, a raczej oficerowie, bo jak taki był żyd to automatycznie otrzymywał stopień oficera politycznego, to tylko krępowali ręce oficerowi radzieckiemu. Bez nich nie mógł nawet samodzielnie rozkazywać. Stalin to zrozumiał pod koniec wojny i trochę ukrócił władzę oficerów politycznych, żydów. Ale skoro ty wyciągnąłeś temat jak walczyliście, to ja ci zaprezentuję wydarzenia z frontu. Jak Niemcy byli pod Moskwą to Rosjanie wywozili za Ural całe fabryki. Dzień i noc szły transporty, i twoi żydzi , oficerowie NKWD którzy obłowili się w czasie rewolucji, rabując z cerkwi obrazy i inne dzieła sztuki, załadowali swoje kufry z kosztownościami w te transporty. Wywiad Żukowa doniósł o tym fakcie Stalinowi, a ten kazał ich rozstrzelać i publicznie ogłosić za co. Nie było w tej grupie ani jednego Rosjanina. I co ty na to? Albo gdy Stalin powierzył Żukowowi obronę Leningradu to tam też był taka historia z 200-oma politycznymi z NKWD. Ci oficerowie, gdy ludność padała z głodu a racje były po parę deko na osobę to oficerowie żydzi brali jedzenia ile chcieli. Ale to nie wszystko, doradzali politycznie rosyjskim oficerom z ziemianek. Rosjanie ginęli a wasi chronili się w bunkrach i ziemiankach. Żukow to ujawnił. Kazał ich mimo ostrej zimy rozebrać do gaci i ustawić pod ścianę. Ale zawahał się bo było ich ponad 200-u. zadzwonił do Stalina a ten odparł, że trzeba ich rozstrzelać. I co ty powiesz? za bohaterstwo tych 400 rozstrzelano? To ma być ten wkład w zwycięstwo nad Hitlerem? - Ty to musisz powyciągać takie przykre sprawy! Jak jest wojna to się ujawniają różne charaktery. Żydzi to tacy sami ludzie jak inne narody i bywa że wśród nich są źli ludzie. A co to waszych nie było w NKWD? - Oczywiście że byli. Ale zobacz jak jest statystyka. 16% Rosjanie, 84% żydzi. Rosjan nie awansowano na oficerów, chyba że zasłużył na awans mordując swoich rodaków. A już sama góra w Moskwie to wyłącznie żydzi! Może tu powiesz jak topili ludzi w morzu twoi żydzi. Nawet dzieci. Jak okna i drzwi zaspawali żeby nikt nie mógł się uratować. Co, może Rosjanie to zrobili? - Tu należałoby powołać komisje do sprawdzenia tych zarzutów. Przecież te barki i statki były rosyjskie a nie żydowskie. - Tak. Łubianka, gułagi, kamieniołomy, tamy, regulacje rzek były ruskie. Ale kto miał nad tym władzę? Wy żydzi byliście władzą. Wy skazywaliście w sądach Rosjan, a i bez sądu były wyroki wydawane przez dowódcę obozu. Wam Europa zawdzięcza ludobójstwo, które za wszelka cenę chcecie zwalić na ustrój! A ten ustrój kto wymyślił i wcielił w życie? Może rosyjski chłop lub robotnik w fabryce? To twoi rodacy Marks i Engels wykombinowali jak żydzi mają przejąć władze na całym świecie. Mam ci tu wyliczać wasze zbrodnie za które wg mnie kiedyś wasz naród zapłaci krwawo? Mydlenie oczu światu nic nie da. Bo już w narodzie rosyjskim coraz śmielej mówi się o waszych zbrodniach i ofiarach w dziesiątkach milionów. Są jeszcze pewne więzy które w pełni nie pozwalają naszej władzy mówić o faktach i ludziach, ale układy na świecie ulegają zmianom, i będzie tak, że ujawnimy światu wasze ohydne uczynki. Dlatego ci powiedziałem że ja na twoim miejscu nie występowałbym tutaj i to ze mną. - A któż ty jesteś taki, że powinienem się ciebie bać? - Ja mam odwagę powiedzieć wam, że jesteście narodem przestępców, a ubieracie się w szaty świętych. Macie morze niewinnej krwi na rękach, a krzyczycie na cały świat że wam się krzywda dzieje. To Izrael wyrzucił z terenów które są ojczyzna Palestyńczyków ponad 4mln ludzi i zajął bezprawnie ziemie innego państwa. To wy żydzi przywłaszczyliście sobie ziemie Libanu, Syrii, i Palestyny. Bo macie poparcie w USA, w których podobnie jak w Polsce żądzą żydzi. Bo tak chytrze dzielicie wypracowane przez Polaków i Amerykanów pieniądze, żeby móc sobie kupić zdrajców i żeby dla was upadlali te narody. Ale to się skończy. Pracujecie na następny pogrom, który może być taki że ci co ocaleją będą przysięgać że nie są żydami. Ta sytuacja zaczyna dojrzewać i nastąpi taki moment że pękną więzy obawy, przestaną się was bać całe narody i przejrzą na oczy jakimi pasożytami świata jesteście. I co ty masz na obronę swojego bandyckiego narodu? Rabin aż podskakiwał na ławce i machał rękami jak Żyrinowski mówił. - Jak śmiesz mówić wulgarnie i kłamliwie o narodzie z którego ty sam pochodzisz!? Przecież twoi rodzice to polscy żydzi. Ty kalasz własne gniazdo. A to bezkarnie ci nie ujdzie. Ty zapłacisz za te brednie publicznie wypowiadane. My wniesiemy sprawę do sądu tu w Moskwie. Ty zostaniesz za te oszustwa surowo ukarany! - Ty pamiętaj, że to już nie czasy Berii i Kaganowicza, że z sądów pousuwano sędziów żydów. A Rosjanie was nienawidzą. Ty nie tykaj moich rodziców bo ci tu i teraz zapłacę. To mówiąc wstał i ruszył w stronę rabina. Służby porządkowe nie dopuściły do rękoczynów - Ja owszem urodziłem się jako żyd, ale ja czuje się Rosjaninem i moją ojczyzną jest Rosja a nie Izrael. Żyłem tak, że Rosjanie mnie akceptują. Ty spróbuj poddać się pod głosowanie i tak jak ja wygrać. Popatrz tu na wielkim monitorze widać jak ludzie głosują. Żyrinowski miał 25000 głosów poparcia, a rabin 2100. - Ty sam zobacz, na ciebie głosowali tylko żydzi i to nie wszyscy. Bo w Rosji jest was dużo więcej niż ci co ciebie poparli. Jak ty możesz być rabinem skoro jesteś taki głupi. Twój bóg odebrał ci resztę rozumu. Tym razem żyd nie wytrzymał, podszedł i opluł Żyrinowskiego ten nie był dłużny i rabin dostał parę razy pięścią w twarz. Po chwili wstał i powiedział. - Ty Żyrinowski za to ciężko zapłacisz. Po czym odpiął mikrofon i wyszedł ze studia.

2,588

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

chciwość i pycha pochodzi od szatana ,a mądrość i miłość od Boga,,,,,tak więc proście o to  co prosił Salomon a będzie wam dane.

2,589

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

POLECAMY
Nowy Nissan Note
Wszystko o LPG
Policja Na Drogach
MOTORYZACJA
Aktualności
Premiery
Tuning
300Kucy
Raporty
Technika
Ekomoto
TWOJE AUTO
Katalog samochodów
Kup nowe
Testy nowych
Testy używanych
Sprawdź używane
Kup części
Testy zderzeniowe
DLA KIEROWCÓW
Wzory dokumentów
Porady ekspertów
Sprawdź używane
Porównaj i kup OC/AC
Kredyty samochodowe
Znajdź warsztat
Zaplanuj trasę
MOTOCYKLE
Aktualności
Premiery
Testy
DUŻA RZECZ
Aktualności
Premiery i nowości
technika arabów idzie do przodu     ...z  onetu 




.
Na salonie samochodowym w Dubaju została pokazana produkcyjna forma pierwszego arabskiego superauta: Lykan Hypersport.

Lykan Hypersport - został zaprojektowany przez libańską firmę W Motors. Auto po raz pierwszy zostało pokazane na początku roku podczas targów motoryzacyjnych w Katarze. Wersja produkcyjna pojawiła się podczas Motor Show w Dubaju. Prace nad projektem trwały sześć lat.

Twórcy nazywają ten samochód "najbardziej ekskluzywnym autem na świecie". W prace zostały zaangażowane takie potęgi ze świata supersamochodów, jak: Ruf Automobile - znane z tuningu Porsche, producent podzespołów Magna Steyr oraz Viotti ID4Motion. Ci ostatni zaprojektowali systemy elektroniczne.

Arabski potwór jest wyposażony w 6-cylindrowy silnik typu boxer o pojemności 3,7 litra, wspomagany przez dwie turbosprężarki. Układ ten generuje 770 KM i 1000 Nm momentu obrotowego. Przyspieszenie jest godne arabskiego szejka – zaledwie 2,8 sekundy do pierwszej setki. Prędkość maksymalna wynosi 395 km/h.

Zupełną nowością w tym samochodzie jest oświetlenie LED wysadzane… diamentami. Przed oczami kierowcy znajduje się trójwymiarowy wyświetlacz hologramowy, a do przeszyć deski rozdzielczej i foteli użyto złotej nici!

Pierwotnie planowano zbudować zaledwie siedem egzemplarzy tego modelu, ale wkrótce po premierze auta producent otrzymał ponad sto wniosków od chętnych na to arabskie cudo.

Pierwszym egzemplarz trafi do premiera Kataru, szejka Hamad bin al-Thani. Cena nie gra roli – 3,4 mln dolarów (ok. 10,6 mln zł).

Zobacz galerię

2,590

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ja nigdy nie dopuszczałam do siebie takich myśli... "koniec świata" jest względnym określeniem ale ostatnio wraz z moim chłopakiem próbowaliśmy się czegoś dowiedzieć na ten temat i wbrew twierdzeniom ludzi że to wymysł jestem zszokowana tym co znalezliśmy... A mianowicie oparliśmy się na biblii mówiono nam że jeśli nie potrafi się czytać biblii to nigdy sie jej nie zrozumie... Nie będę mydlić oczu że ja potrafię bo tak nie jest ale skupiliśmy się na wątkach zapisów proroczych i wybranych listów {stary testament} a wiec nawet kilka tysięcy lat temu spisane zostało to co się dzieje dzisiaj opisane jest ze kilku ludzi władających swiatem doprowadzi do tego że zawładnie nami diabeł i że osiądziee on w odbudowanej świątyni Izraelskiej, miedzy innymi jest w tych księgach proroczych zaznaczone że nie bedzie zadnej waluty ani pieniędzy...
Jest tych przykładów bardzo dużo ale oprzyjmy sie na tym co juz wymieniłam i przełóżmy to na dziś.
Słyszeliście o Rockefellerach? O ich organizacji? Sami najbogatsi... to oni stworzyli unie europejska by było im łatwiej zawładnąć kontynentem a nie każdy kraj z osobna zdobywac niebawem chcą założyć unie azjatycką i zunizować ktorąś część ameryki nasi prezydenci to ich pionki żeby zamydlić ludzi niestety są to ludzie wiekowi więc będą musieli sie komuś powierzyć być może właśnie diabłowi? Nie wyobrażajcie sobie rogów i ogonka.. to będzie diabeł on ma kusić a nie straszyć moją wizja będzie to człowiek tak inteligentny ze okiełzna cały świat wkupi się w łaski każdego narodu "Każdego kochając i każdemu pomagając". Odnosząc się do pieniędzy karty kredytowe płatność internetowymi przelewami karty kredytowe jeżeli wezmiemy taki mały chip z karty, obłożymy go w silikon chirurgiczny i wszczepimy w nadgarstek to czy nie możemy płacić ręką w transakcji zbliżeniowej? to nie są wymysły... Przeczytałam te wątki w biblii i ich nie rozumialam oglądając naszą technologie i w danym momencie widzac przypis z biblii wszystko mi wyjaśniło Antychryst jest już tutaj na ziemi kiedy uzyska maksymalna liczbe sprzymierzeńców stoczy się walka z bogiem. Budowa Swiątyni Izraelskiej niedługo dobiegnie końca... nie daje wam to nic do myślenia? "Odliczanie do wieczności" youtube to skrawek wiadomosci na ktorych sie oparłam pisząc. Polecam rownież "wezwanie do przebudzenia" [o Rockefellerach] i "Wydarzenia Czasów końca"

2,591

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam, kgx07…. Nie wiem skąd wytrzasnąłeś ten fragment o Żyrinowskim, ale jeśli chodzi o tego pana to powinieneś wiedzieć, że jest on nieco obłąkanym facetem typ paranoika i lekkiego psychopaty. Znam wypowiedzi Żyrinowskiego są one delikatnie mówiąc mocno kontrowersyjne w wielu kwestiach politycznych, alkohol sprawia, że członek dumy rosyjskiej najpierw mówi i bije, a potem jak ma przebłysk geniuszu to zastanawia się nad tym, co zrobił. Generalnie mało sympatyczny facet. Jest on liderem partii nacjonalistycznej, a więc nacechowanej momentami szowinizmem na pewno ksenofobią, szczególnie do tzw., „czornych” (ludzie z Kaukazu). Nie traktuję poważnie wypowiedzi tego pana, a jego znajomość historii też jest słaba. Oczywiście pojawia się w tym dialogu teoria spiskowa jakoby żydzi rządzili światem, ale ja patrzę z dystansem na protokoły mędrców Syjonu czy spiski masońsko-żydowskie bo to zakrawa o śmieszność. Ty jako katolik powinieneś miłować bliźniego jak siebie samego, a nie doszukiwać się taniej sensacji w takich rozmowach. Jeśli chodzi o drugą część dotyczącą nowinek technicznych w krajach arabskich to słyszałem nie raz w TV o ekscentryczności i ekstrawagancji szejków arabskich, no cóż zamiast wydawać pieniądze na edukację i rozwijanie własnego przemysłu nie tylko naftowego, oni wolą kupować luksusowe limuzyny i upiększać miasta. Jak długo to będzie trwało zobaczymy

2,592

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do Kika, piszesz o biblii oraz diable, no cóż w gnozie mistycznej diabeł, to niższa emanacja boga….Ponieważ Bóg to monarchia absolutna, nieposiadająca oponentów „politycznych”, dlaczego? Ponieważ monarchia to nie demokracja. Z pewnością diabeł istnieje, ale inaczej go sobie wyobrażam jak ty, to znaczy wg mnie dostajesz to, czego pragniesz i nie od boga, ale właśnie od szatana, żyjesz tu na ziemi na tym padole łez i cierpień, ponieważ odpracowujesz zaciągniętą karmę, a karma to czyn, nie ważne co robisz popełniasz karmę dobrą lub złą, ale popełniasz. Diabeł zarządza tym ziemskim „cyrkiem” jak naczelnik więzieniem, a dusza? No cóż pewnie słyszałaś, że ciało jest więzieniem dla duszy, uważam, że coś w tym jest, a ponieważ dusza jest energią, to po śmierci ciała materialnego, dusza (energia) przekształca się w inną formę i dalej żyje, ale w innej rzeczywistości. Filozofia TAO, którego jestem fanem, tak jak buddyzm, szintoizm, hinduizm i inne religie azjatyckie narodziły się dużo wcześniej od chrześcijaństwa. Chrześcijaństwo ma w sobie wiele zapożyczeń z innych starszych religii, jak zaratustrianizm czy inne religie „pogańskie” istniejące w Azji mniejszej, nie jestem biegły z religii, ale obraz świata wg kościoła katolickiego jest dla mnie nieco płaski, mało skomplikowany, biało-czarny. Już dawno przestałem wierzyć w to, że po śmierci wszyscy trafiają do nieba, czym jest niebo, nikt nie wie, dlaczego jedni rodzą się piękni, zdrowi, bogaci i nie chorują, a inni przeciwnie? No to daje do myślenia. To, że nic nie jest stałe to też pewniak, a co jest stałe na tym płynnym dualistycznym świecie? Stałe są przeciwieństwa jak miłość – nienawiść czy dobro – zło. To mój punkt widzenia. Pozdrawiam.

2,593

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Szatan przed narodzeniem Chrystusa przebywał w niebie i z nieba było kierowane zło na Ziemię. W czasie przyjścia Chrystusa na Ziemię w niebie odbyła się walka a Szatanem. Szatan został zrzucony na Ziemię i w ten sposób niebo zostało oczyszczone ze zła. A więc od narodzenia Chrystusa mamy również i zło na Ziemi. Jezus kusi ku dobremu , natomiast Szatan ku złemu i tylko od nas zależy komu damy się skusić. Po katastrofie która nas czeka w przyszłości , Szatan zostanie uwięziony na 1000 lat i nastąpi 1000 letnie królestwo Chrystusowe.Po 1000-cu lat Szatan zostanie uwolniony by dalej zwodzić ludzi. A więc życie będzie trwało dalej z Szatanem. Dopiero przed końcem świata Szatan zostanie pokonany na Ziemi. A więc Szatan to nie żaden człowiek , ani duch , tylko to jest zło które siedzi w nas. Jest to po prostu symbol zła. Na Ziemi nie ma ani dobra , ani zła. Symboliczne zjedzenie owocu z drzewa ( poznania dobra i zła ) mówi nam iż zostaliśmy tak stworzeni aby odróżniać dobro od zła. Każdy z nas musi nauczyć się co jest dla niego dobro a co zło. Nasz wybór będzie osądzony przez Boga. W ten sposób Bóg oddzieli dobre ziarno od plew i stworzy warunki ( nowe niebo, nowa Ziemia ) dla wyższego rozwoju duchowego dla tych którzy na to zasłużą.

2,594

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam, do Michallesz2, widzisz ta alegoria, o której piszesz, a która odwołuje się z pewnością do chrześcijańskiej wizji Boga, świata oraz dobra i zła jest w miarę ciekawa i popularna, ale nie jedyna. Wiesz ja to świetnie rozumiem, ze szatan to nie żaden facet z rogami tylko symbol „zła”, to zło można by opisać, jako nasze niższe instynkty, zwierzęca impulsywność, agresja, czyli innymi słowy to, co nazwać można zwierzęcą częścią ludzkiego charakteru. Z pewnością to „zło” zostanie kiedyś pokonane i to widział również Nostradamusa, jednakże wtedy i tu masz rację, kiedy człowiek wzniesie się na wyższy poziom duchowości i wiedzy. Co do dobra i zła, i jedno i drugie jest relatywne, ale istnieje, bo przecież wojna to nic dobrego? Ty piszesz, ze na ziemi nie ma ani dobra ani zła, otóż jest. Ja napisałem, że nic nie jest stałe w sensie materialnym, wszystko przemija, jedyne co jest w tym dualistycznym świecie stałe i pewne, póki co, to przeciwieństwa. Pozdrawiam.

2,595

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Widzę, że trzeba tu pare postów sprostować wink

kgx07
chciwość i pycha pochodzi od szatana ,a mądrość i miłość od Boga,,,,,tak więc proście o to  co prosił Salomon a będzie wam dane.

Drogi kgx07 - Salomon zrobił kiepski interes, że prosił Boga o mądrość - nie wyszło mu to na zdrowie i pomimo swojej mądrości jak wiemy Salomon odwrócił się od Boga ! Co innego jego ojciec Dawid -który jest opisany jako wzór do nasladowania - Dawid prosił o wiare - czyli Biblia faktycznie pokazuje o co warto prosić....
Prawdą jest natomiast : "proście a będzie wam dane" - TO JEST NAJPRAWDZIWSZA PRAWDA!


Kika wink cóż wiesz że dzowni ale nie wiesz w którym kościele.. jeszcze...
Spokojnie - jedyne co jesteśmy pewni czego dożyjemy tto III wojna światowa ;] a Antychryst z Biblii ? za 100 może za 200 lat ;] serio. Zajmuję się tym tematem i głównym problemem w naszym życiu wierz mi będą muzumanie i III wojna a o Antychryście możemy filozofować.
Przeczytaj sobie jeszcze Protokoły mędrców Syjonu - ostatecznym celem tych ludzi - jest posadzenie "króla żydowkiego" z rodu dawida na tronie świata - idealny Antychryst - Biblia mówi nam że ten ost Antychryst który zostanie zniszczony bezpośrednio przez przychodzacego Jezusa będzie Żydem nie muzumaninem ;]

OBSERWATOR
Do Kika, piszesz o biblii oraz diable, no cóż w gnozie mistycznej diabeł, to niższa emanacja boga….Ponieważ Bóg to monarchia absolutna, nieposiadająca oponentów „politycznych”, dlaczego? Ponieważ monarchia to nie demokracja. Z pewnością diabeł istnieje, ale inaczej go sobie wyobrażam jak ty, to znaczy wg mnie dostajesz to, czego pragniesz i nie od boga, ale właśnie od szatana, żyjesz tu na ziemi na tym padole łez i cierpień, ponieważ odpracowujesz zaciągniętą karmę, a karma to czyn, nie ważne co robisz popełniasz karmę dobrą lub złą, ale popełniasz. Diabeł zarządza tym ziemskim „cyrkiem” jak naczelnik więzieniem, a dusza? No cóż pewnie słyszałaś, że ciało jest więzieniem dla duszy, uważam, że coś w tym jest, a ponieważ dusza jest energią, to po śmierci ciała materialnego, dusza (energia) przekształca się w inną formę i dalej żyje, ale w innej rzeczywistości. Filozofia TAO, którego jestem fanem, tak jak buddyzm, szintoizm, hinduizm i inne religie azjatyckie narodziły się dużo wcześniej od chrześcijaństwa. Chrześcijaństwo ma w sobie wiele zapożyczeń z innych starszych religii, jak zaratustrianizm czy inne religie „pogańskie” istniejące w Azji mniejszej, nie jestem biegły z religii, ale obraz świata wg kościoła katolickiego jest dla mnie nieco płaski, mało skomplikowany, biało-czarny. Już dawno przestałem wierzyć w to, że po śmierci wszyscy trafiają do nieba, czym jest niebo, nikt nie wie, dlaczego jedni rodzą się piękni, zdrowi, bogaci i nie chorują, a inni przeciwnie? No to daje do myślenia. To, że nic nie jest stałe to też pewniak, a co jest stałe na tym płynnym dualistycznym świecie? Stałe są przeciwieństwa jak miłość – nienawiść czy dobro – zło. To mój punkt widzenia. Pozdrawiam.



Otóż Panie Obserwatorze ;]
Opacznie to opisałeś - wcisnąłeś jakąś karmę pogańską itd w to wszystko, widzę że dużo różnych filozofii połączyło Ci się w głowie w jedną całość tworząc misz-masz pseudo chrześcijański - a takie coś nie pomaga w jasnym mysleniu...
Ciało nie jest wg. chrześcijaństwa żadnym więzieniem - przypomianam że wszyscy czekają na ZMARTWYCHWSTANIE  -a nie wieczne życie jako "energia" także rozumiem, że piszesz o swoich przekonaniach, ale mam nadzieje, że nie uważasz się za chrześcijanina... notabene krk zawiera dużą doze pogaństwa z wiarą w niebo i piekło na czele ! natomiast chrześcijaństwo  jest tak wyjątkowe - z bezbłędnością Biblii na czele - jak żadna inna "św księga" - jest bezbłędnie napisana i jeszcze nie znaleziono w niej BŁĘDU ! co innego w koranie, wedach hinduskich i innych bzdurach, które opisują ziemie ktora jest plaska i spoczywa na grzbietach  słonii...brak słów


michallesz2
błagam... nie piszcie jeżeli nie wiecie czegoś... po pierwsze - pierwszą rzeczą - przed stworzeniem świata, przed stworzeniem aniołów - w tym cherubina powietrza - czyli szatana - ZRODZIŁ CHRYSTUSA - nie stworzył ! ZRODZIŁ - i dlatego JEZUS JEST BOGIEM - ponieważ ma taką samą strukturę -wieczną i niezmienną - "na początku było Słowo, a Słowo było u Boga". Wiele teologów chrześcijańskich sprzecza się o to czy Szatan już został zrzucony - czy dopiero będzie !! - ja uważam, że dopiero będzie - cytat: Szatan został zrzucony na ziemie, radujcie się niebiosa, ale trwóżcie się Ci co zamieszkują Ziemię" uważam, że czas ten jeszcze nie nadszedł i nastąpi wtedy kiedy "prawda zostanie powalona"  i szatan obejmie PEŁNĄ WŁADZĘ nad światem - co wg Biblii nastąpi.

" A więc od narodzenia Chrystusa mamy również i zło na Ziemi. Jezus kusi ku dobremu"

Zmiłuj się nad nami wszystkimi !!!!! jak można coś takiego pisać ! ZŁO jest od upadku szatana - nie od narodzenia Chrystusa - Przypominam !
1.NARODZENIE CHRYSTUSA ponieważ "wszystko przez nie(Słowo-Jezusa) się stało co się stało"
2. STWORZENIE ANIOŁÓW W TYM SZATANA(wszyscy byli jeszcze po Stonie dobra)
3.STWORZENIE ŚWIATA
4. STWORZENIE CZŁOWIEKA - do tego momentu Bóg się radował bo: "wszystko było dobre" ! nie było jeszcze odstępstwa !
5. ODSTĘPSTWO SZATANA

mniej więcej tak to wyglądało !! czytajcie Biblie !

POMIJAM JUŻ WYRAŻENIE:"Jezus kusi ku dobremu"
tego nawet nie skomentuje

JEDYNY FRAGMENT PRAWIDŁOWY:
" Po katastrofie która nas czeka w przyszłości , Szatan zostanie uwięziony na 1000 lat i nastąpi 1000 letnie królestwo Chrystusowe.Po 1000-cu lat Szatan zostanie uwolniony by dalej zwodzić ludzi. A więc życie będzie trwało dalej z Szatanem. Dopiero przed końcem świata Szatan zostanie pokonany na Ziemi."

A POTEM JUŻ PISZESZ SAME BZDURY

ZADAJCIE SOBIE PANOWIE PYTANIE :
Z KIM JEZUS ROZMAWIAŁ NA PUSTYNI ? KTO GO KUSIŁ ?

W BIBLII JEST TYLKO JEDEN WIZERUNEK SZATANA - OJCA KŁAMSTWA - OSOBOWY
jeżeli nie zgadzacie się z tym nie możecie nazywać się chrześcijanami - każdy niech robi co mu sie podoba tylko, żeby nie było potem, że ktoś nazywa się chrześcijaninem....

Ostatnio edytowany przez franekkropkabe (2013-11-14 23:22:56)

2,596

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

FRANEK jak będziesz prosił o mądrość to będziesz miał też i wiarę .oraz odwrotnie bo wiara i mądrość idą z sobą w parze.czy to takie trudne do pojęcia .ale nie kłóćmy się bo ja z natury jestem ugodowy.... twoja racja mój spokój.

2,597

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

kgx07

cóż zależy co rozumiemy przez pojęcie mądrość... wiele osób myli ją np. z posiadaną wiedzą, przedstawie Ci na przykładzie:
Wiele profesorów, którzy mają niebywałą inteligencję, a także wiedzę nie wierzy w Boga - przypominam, że udowodnić "naukowo" Boga jest niemożliwe, ponieważ nie można użyć narzędzi pomiarowych z naszych wymiarów i opisać za ich pomocą czegoś z innego wymiaru... albo lepiej by pasowało  SPOZA naszego wymiaru i dlatego WIARA jest kwestią kluczową - bo przypominam -"kto we mnie wierzy ma życie wieczne" - także od naszej wiary zależy zbawienie !

Także, można być osobno: inteligentnym, mądrym i mieć wiedzę, ale wiara nie ma z nimi nic wspolnego !
Jezus powiedział, że Bogu upodobało się objawienie planu zbawienia "maluczkim" - "prostaczkom" , którzy w przeciwieństwie do Faryzeuszy nie byli wykształceni, może mieli taką swoją mądrość, ale nie była poparta najczęściej ponadprzeciętną inteligencją, ale dodatkowo Jezus powiedział o dzieciach: "do nich należy królestwo Boże"  - ale na każdym kroku jak przesledzimi Nowy Testament Jezus dopytuje się "wierzysz ?" "wierzycie?" własnie dlatego, żę WIARA jest zupełnie osobnym hmmm tworem, tak jak miłość - możesz mieć miłość bez wiary i odwrotnie.

i odwortnie w Biblii nie pamiętam, aby mądrość, bądź roztropność ZAWSZE szła w parze z wiarą, ale MOŻE TAK BYĆ
Jeżeli ktoś w Biblii był nazywany mądrym, to dlatego że np uwierzył Bogu, albo postapił zgodnie z przykazaniami, natomiast nikt nie był nazwany wierzącym z powodu swojej mądrości.
Na chłopski rozum faktycznie mądrość szeroko pojmowana powinna pociagać za sobą wiarę... ale coż nie zawsze tak jest - co udowadnia, żę nie są to twory nierozłaczne.

ps nie mam zamiaru się kłócić - przecież istnieje cos takiego jak dyskusja wink

Ostatnio edytowany przez franekkropkabe (2013-11-15 13:19:25)

2,598

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Drogi frankukropkabe smile nie zamierzam tobie odbierać patentu na odkrywanie prawdy w biblii, ponieważ ja sam żadnym studentem teologii nie jestem, ani nawet domowym poszukiwaczem prawd biblijnych, a już z pewnością i tu masz rację przykładnym chrześcijaninem (katolik ze mnie kiepski), ale to co ty piszesz w swoim poście zakrawa o pychę, a tego badaczowi biblii nie przystoi, bo to grzech smile. Nie do końca zrozumiałeś mój wpis. Otóż ja nie odnoszę się do biblii, tylko wskazuję, że inaczej pojmowany jest szatan, albo inaczej, interpretacja szatana jest różna, zarówno u chrześcijańskich katolików, muzułmanów czy w religiach wschodu. Przy okazji je obrażasz, chciałbym ci powiedzieć, że ten hinduizm, o którym piszesz, że jest bzdurą, jest najstarszą religią na świecie, narodził się ponad 10,500 lat temu i wyrósł w kulturze hindu. Gdzie wtedy było chrześcijaństwo? Piszesz, że mój wpis to Misz-masz, podkreślę raz jeszcze, nie odnoszę się w kontekście zła tylko do tego, co mówi biblia. I na koniec, napisałem, że najbliżej w swojej filozofii jest mi do TAO, a to jest filozofia starsza od chrześcijaństwa, a prawdy tam zawarte, są uniwersalne niezależnie od epoki, w której żyjemy. Pozdrawiam.

PS. Największa ilość ludzi %, wierzących w Boga spośród naukowców, jest wśród filozofów akademickich.

2,599

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

"PS. Największa ilość ludzi %, wierzących w Boga spośród naukowców, jest wśród filozofów akademickich."

Całkiem prawdopodobne, ponieważ filozofia ma odpowiadać na pytania, których ludzie unikają zadawać.

Natomiast co do podejrzenie o pyche - moja 100 % pewność w tym co pisze wynika z mojej wiedzy na ten konkretny temat i jeżeli ktoś myli pojęcia, bądź pisze nieprawdę, jeszcze w tak ważnym temacie jak wiara i Biblia, to trzeba to niezwłocznie poprawić, nie pod hasłem "bo jesteś gupi a ja mondrzejszy" tylko w oparciu o dowody - bo tak sie prowadzi dyskusje - ja np staram się nie wypowiadać na tematy ekonomiczne bądź historyczne bo nie interesuje sie tym więc się nie znam. Nie umiem nie pisać o tematach związanych z religią chrześcijańską bez emocji, szczególnie gdy ktoś pisze nieprawde, a to dlatego, że jestem przekonany, że jest to JEDYNA SŁUSZNA DROGA a nie "tylko" kolejna  z wielu religii- i im więcej studiuje nie tylko Pisma, ale także otaczający nas świat i próbuje odpowiadać sobie na pytania, tym coraz bardziej przekonuje się do prawdziwości i utwierdzam się w wierze. Co do "innych dróg", nie ważne czy Hinduzim powstał 5000 lat temu czy 40 mln lat temu - jeżeli mówi bzdury, podobnie jak koran, które można dziś nie zaprzeczalnie udowodnić, że  są bzdurami, to to nie jest źródło wiedzy z którego warto korzystać - objektywnie rzecz ujmując. Pomijam fakt, że początek "wiary" w Boga z Nowego Testamentu, który jest tym samym co w Starym - sięga dalej niż hinduskie wedy. - z taką różnicą, że Ks Izajasza, która powstawała jak ustalono w tym samym okresie czasu co większość "wed" które mówią, że Ziemia jest płaska.... w Izajaszu możemy przeczytać o Ziemi zawieszonej w nicości, o "okręgu Ziemiskim" i tak dalej ...
Ale zawsze pozostaje pytanie: "czy wierzyć w bzdury opowiadane przez jakiegoś dziadka, czy słowa mądre młodzieńca?" czy starość równoznaczna jest z mądrością ? odp brzmi NIE

"najbliżej w swojej filozofii jest mi do TAO"
Czyli dobrze zauważyłem, że jesteś innego wyznania. ;] a może jesteś agnostykiem ? ;]

Co do "obrażania innych religii: Jeżeli byłbyś 100 % pewny, że są tworem szatana, a w najlepszym wypadku ludzi, którzy szukając prawdy o świecie zgubili się w plątaninie swoich myśli to nie miałbys o nich lepszego zdania. wink Nie che przypominać, że słowo tzw. Tolerancja to słowo sztuczne - wykute i rozpropagowane przez masonów, żeby dziś muzułmańska hołota mogła tak się rozwijać w Europie i doprowadzić ją do wew. upadku. Pomijając, że przycznia się do upadku moralnego społeczeństwa - jest niczym innym jak demagogią i skażeniem, które szybko upadnie- co do tego nie mam wątpliwości -"po owocach ich poznacie" - owoce toleracji są truzcizną -tylko wolno działajacą - tak że lemingi nie zauważają jak ich to niszczy -> tak jak historia z żabą, jak się ją powoli będzie temperaturę podnosiło to nie zauważy jak się ugotuje i nie wyskoczy na czas - podobnie jest z tfu! chorobami zaburzeń seksualnych jak homoseksualizm czy pedofilia - najpierw proszą o związki partnerskie, potem o slubu potem o dzieci, a potem ? strach pomyśleć - JEDNA WIELKA DEWIACJA - zapewniam Cię że Bóg nie jest tolerancyjny - Wiele ludzi się pyta, "przecież Bóg nie może być taki "niemiłosierny"" - no to was zaskocze: Homoseksualistów z Sodomy i Gomory ZABIŁ !!! z powodu ich grzechu! - czy Bóg jest zmienny ? odp brzmi NIE, NIE JEST a jeszcze wcześniej 99,9% ludzi zabił w ost. potopie ... ale dlatego, że JEST SPRAWIEDLIWY. Cóż nie wszyscy to pojmują, dlatego i tak WIARA pozostaje najważniejszym fundamentem chrześcijaństwa.

pd Dodam jeszcze, że jeszcze przed paroma laty wyśmiewano sie z Biblii w środowiskach historyków, ponieważ zawiera informacje o Królach bądź wydarzeniach na które nie było dowodu, ale teraz już zostały odnalezione - i OBIKTYWNIE KAŻDY HISTORYK MUSI TRAKTOWAĆ BIBLIE JAK DOWÓD RZECZOWY - ALE TU RODZI SIĘ PYTANIE SKORO WSZYSTKO TAM NAPISANE TO PRAWDA - A CAŁA BIBLIA TO OPIS KONWERSACJI BOGA Z CZŁOWIEKIEM TO CZY NIE POWINNO SIĘ WIERZYĆ W BOGA ? Ano wtedy JEŻELI KTOŚ JEST OBIEKTYWNY musiałby zacząć wierzyć Bogu a nie ludziom ! , KTORZY SIĘ MYLĄ !!!- i na tym polega słowo Boga - im dalej w las - tym wszystko się łaczy ze sobą i staje się klarowne, i żadna "nowa technologa" nagle tego nie zachwieje - jak np rzekomymi świętymi ksiegami - SŁOWO BOGA charakteryzuje :BEZBŁĘDNOŚĆ - każdy człowiek kiedyś się myli - natomiast Biblia napisana na przestrzeni tysięcy lat -przez kilkudziesięciu autorów  posiadająca tak zwarty i jednomyślną zawartość - jest tzw. zagadką dla nie wierzących - jezeli w temat ten wchodzi się bez założenia i uprzedzenia do kwestii istnienia Boga - to bardzo szybko znajdzie się dowody na to że on jednak JEST, i NIE JEST ON hinduistą ani katolikiem ;]

pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez franekkropkabe (2013-11-16 02:29:06)

2,600

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam, do fraenekkropkabe., uważam, że religia, tak jak polityka bardzo mocno dzieli ludzi i w wielu przypadkach przyczynia się do ludzkich dramatów, więc trwaj w swojej prawdzie nawet, jeśli jest ona subiektywna. Jeśli chodzi o słowa tolerancja, napisałeś, że jest tworem masonów, to oczywiście nie prawda, ale jeśli chodzi o ruch wolnomularski to faktycznie cechuje go szeroka tolerancja członków, zwłaszcza religijna. Do loży mogą należeć zarówno chrześcijanie, buddyści jak i… muzułmanie. Jedno jest pewne, aby być członkiem loży masońskiej, trzeba być wierzącym w Boga, wielkiego architekta lub olbrzymią super inteligentną energię stwórczą. Bóg dla masonów ma wiele imion. Samo słowo tolerancja, odnosi się również do miłosierdzia, jako katolik i domowy badacz pisma świętego powinieneś to dostrzegać. Twoja interpretacja boga i uwielbienie dla jego niszczycielskich cech faktycznie ma niewiele wspólnego z tolerancją, mam wrażenie, że twoja wizja Pana to żydowski Bóg Jahwe niszczyciel, surowy pan, o którym wspomina stary testament. Dla mnie to bardziej szatan, a nie Bóg. Bóg nie po to stworzył człowieka, aby go niszczyć, raczej dał mu czas na poznanie siebie i dokonań bożych, a także rozwój własnej świadomości, celem bycia rzecz jasna w miniaturze jak Bóg stwórca. Człowiek ma stwarzać jak bóg rzeczy w ramach własnych możliwości dla dobra siebie i innych, a nie po to, aby służyły czynieniu zła, ale właśnie dobra? Czy nie o tym pisał Nostradamusa, ze człowiek symbolicznie zniszczy szatana i zapanuje królestwo boże (miłości, szacunku itp.) póki ten symboliczny Jahwe nadal będzie „zatruwał” serca i umysły ludzkie do póty będą trwały waśnie, wojny i ta cała nienawiść, a instrumentami, które będą je skutecznie podsycały dalej będą nosiły imiona religia i polityka (mówi się przecież, że Bóg rządzi w niebie, a szatan na ziemi). Za dużo kontrastów na świecie, które skutecznie wykorzystuje religia i polityka, aby wzniecać konflikty, jeśli ludzkość kiedyś naprawdę się zjednoczy i stworzy jedną rasę, (ludzką rasę) ludzie swój wzrok i zainteresowania skierują z pewnością w innym kierunku i to będzie nasze wyzwolenie od wzajemnej nienawiści. Jeśli chodzi o TAO, to nie jest ono religią, żeby była jasność, TAO to filozofia, której uniwersalne prawdy dotyczą tajemnicy stworzenia w oparciu o prawa natury i to słynne panta rei, które uzmysławia nam, że w świecie materii nic nie jest wieczne, a zatem nie ma sensu przywiązywać się czy szlochać po utracie jakiejś rzeczy. Gromadzenie dóbr raczej oddala od Boga, a nie przybliża do niego, tą złotą zasadę głosili również pierwsi chrześcijanie. Co do tych dewiacji o których piszesz, być może jest tak, że Bóg ich właśnie takimi stworzył i wrzucił ich w środowisko mało tolerancyjnych ludzi, żeby im życie uprzykrzali, nie wiem czy mam rację, ale jeśli by tak było to zasada reinkarnacji, karmy i transmigracji miałaby jak najbardziej tutaj swoje zastosowanie, ale ty przecież z automatu odrzucasz alternatywne wersje. Niektórzy filozofowie głoszą hasło, że Bóg jest niepoznawalny, a ty w oparciu o jedną wersję biblii (katolicką), doznałeś olśnienia i głosisz, że masz patent na mądrość i prawdę. Ja osobiście nie wiem gdzie leży ta prawda, ale jeśli byśmy tylko chcieli przestrzegać dekalogu świat byłby lepszy. Nie chcę już więcej z tobą polemizować na temat religii, bo nie jestem w niej biegły i nie zaliczam się do fanatyków jednej opcji, więc nie będzie ze mnie pożytku w tym temacie.