2,961

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Nie  wierzysz  to  przeczytaj............


http://talbot.nowyekran.pl.neon24.pl/po … iesza-cz-1

2,962

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Gdy patrzymy z lękiem na Ukrainę  ISLAMIŚCI ZDOBYLI ZACHODNI BAGDAD !!!!!!!!!!! i TYLKO KWESTIĄ CZASU JEST  ZDOBYCIE CAŁEGO BAGDADU !!!! . ATAKUJĄ TERAZ TEŻ SZYICKI WSCHODNI IRAK I TO Z SUKCESAMI !!!!  IRAKU NIEMA JEST PAŃSTWEM TYLKO FORMALNIE . POTEM WEZMĄ SIĘ ZA SYRIĘ  . TALIBAN OPANUJE PAKISTAN I AFGANISTAN !!!!!!!!

2,963

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://translate.google.pl/translate?hl … 6bih%3D596

2,964

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Wczoraj był wywiad z gen. Skrzypczakiem i jedne jego słowa dosyć dobrze wpisują się w postępowanie gen dyktatora.

powiedział on może nie dokładnie przytoczę ale:
"
Polska powinna mieć możliwość obrony granic i swojej suwerenności oraz zawierać sojusze/pakty z siłami które to umożliwią.
"
tak więc pakt z  przyszłym talibanem w obliczu 3 wojny światowej i rebelii w europie byłby nie tyle efektem przekupstwa ale też strategicznym i typowo wojskowym posunięciem. Przystawać do silniejszego aby przeżyć.

2,965

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Co wiemy o Cezarze? Pochodził z drugiego małżeństwa Nostradamusa. Gdy dorósł, zasłynął wszechstronnymi uzdolnieniami. Był znanym malarzem, płodnym pisarzem i poważanym historykiem. Król Ludwik XIII nadał mu tytuł szlachecki i uczynił królewskim szambelanem. Cezar Nostradamus zmarł w 1639 roku w wieku 86 lat.
Oto obszerne fragmenty listu-testamentu, które podajemy według książki Alexandra N. Centurio - Przepowiednie Nostradamusa, Wyd. Videograf II, Katowice 1996 (tłum. Ewa Jurczyk):
„Mój kochany synu, Cezarze Nostradamusie... Twoje późne przyjście na świat spowodowało, że spożytkowałem cały mój wolny czas na ciągłe nocne czuwanie, aby spisać to, co ja, Twój ojciec, Tobie po moim odejściu chciałbym pozostawić na pamiątkę. Jednocześnie posłuży dobru ogólnemu ludzkości to, co Boska istota ujawniła mi na podsta
wie zmienności gwiazd na niebie... Wynika stąd wyraźnie, że możliwe jest jedynie przekazanie Ci w formie pisemnej tego, co w innym wypadku niesłusznie zatarłby czas: ponieważ słowo-klucz tajemnej przepowiedni zawarte będzie w moim wnętrzu1.
Należy uwzględnić, że w końcu przyszłość ludzkości jest niepewna, ponieważ wszystko jest sterowane i kierowane przez niepojętą wszechmoc Boga. To ona dodaje nam ducha nie poprzez szaleństwo bachanalii, nie poprzez podniecenie limfatyczne, lecz poprzez język gwiazd2. Tylko one, natchnione istotą Boga, prorokują i uczestniczą w duchu proroctwa. Często z dużym wyprzedzeniem przepowiadałem to, co długo było ukryte, a później się spełniło. Można więc dodać, że w części obszarów wszystko to spełniło się dzięki łasce boskiego olśnienia. Inne szczęśliwe i nieszczęśliwe zdarzenia zostały przepowiedziane przeze mnie z dużą łatwością i spełniły się potem w odpowiednich strefach.
Właściwie to chciałem milczeć i zaprzestać przepowiadania, ponieważ uważałem za niesłuszne - nawet nie w obliczu teraźniejszości, lecz przede wszystkim w odniesieniu do przyszłości - spisywanie, dlaczego cesarstwa, partie i religie ulegają tak nagłym przemianom i dlaczego są tak diametralnie różne od teraźniejszości. Doszedłem jednak do przekonania, że jeżeli wyliczyłbym widma przyszłości, zwolennicy mocarstw, sprzymierzeńcy ugrupowań i wyznawcy związków religijnych uznaliby je za nieodpowiednie i że doszliby dzięki swej wybujałej wyobraźni do punktu, w którym przeklęliby
1    Tutaj znajduje się wskazówka klucza do Centurii.
2    Jako limfatyczne określane są szczególnego rodzaju stany psychiczne (podniecenia, emocje).
na wieki przyszłość, której przecież nie można uniknąć. Myślałem też o słowie prawdziwego Zbawiciela: »Nie rzucajcie pereł przed wieprze, aby nie deptały ich stopami, odwróciły się i was rozszarpały!«
Był to także dla mnie powód, aby moich przepowiedni nie ogłaszać publicznie i powstrzymać się od pisania, i nadal byłem skłonny wymazać do cna to, co zapisane, lecz ponieważ jeszcze raz nadejdzie komunizm3 , postanowiłem ubrać w słowa zagadki ukryte i nie zgłębione wydarzenia przyszłości, które wywołują wewnętrzny niepokój. Zrobiłem to również dlatego, że zauważyłem wrażenie, jakie wywarło na ludzi ich spełnienie. Aby nie wyzwolić ludzkiej skłonności do dawania wiary bajkom i baśniom, ukryłem wszystko pod płaszczykiem zagadkowych obrazów. Posługiwałem się nimi częściej niż wszyscy inni prorocy, tak jak zostało to zapisane: »Tak i Ty, o Boże, ukryłeś to przed mędrcami i mądrymi, tzn. przed potężnymi i królami, i włożyłeś - pozbawione ziarna - w serca maluczkich i słabych«. Również prorocy zostali obdarzeni duchem wieszczym, dzięki wiecznej łasce Boga i pomocy jego aniołów. Dzięki tej łasce było im dane ujrzeć odległe rzeczy i przepowiedzieć przyszłość.
Bo nic nie może spełnić się bez Boga, który posiada wielką moc i daje swoim stworzeniom wiele dobrego. Jeżeli uchronią te dobra, przybliży się do nas cała moc wieszczej łaski... Jeżeli zaakceptujemy to, że jesteśmy w stanie własnym geniuszem rozpoznać ukryte tajemnice Boga: ponieważ nie przystoi nam znać czasów i chwil (przyszłości). Jednakże obecnie może żyć kilka osób, którym Bóg Stwórca w oparciu o judycjalną astrologię chciał - przez natchnienie - odkryć tajemnice przy
3 Może to być aluzja do komuny w czasie rewolucji francuskiej. 164
szłości, i w ten sam sposób przedstawić znaczenie przeszłości. Przez nich (aniołów) spłynęła na nas pewna siła i upragniony dar, tak jak rozbłyskuje płomień. Powoduje to, że w czasie inspiracji osiąga się punkt, w którym odróżnia się natchnienie boskie od ludzkiego.
Oczywiście, mój synu, przemawiam tu do Ciebie nieco niejasno. Co się tyczy ukrytych przepowiedni, które można otrzymać dzięki delikatnemu ognistemu tchnieniu, to party moim żywym darem pojmowania kilkakrotnie oglądałem niebiański firmament z jego gwiazdami, zwłaszcza podczas Wigilii [nocnego czuwania]. To samo dotyczy samych objawień. Byłem zaskoczony, jak nagle, bez jakiegokolwiek strachu, spisywałem przepowiednie, nie dotknięty niegodnym gadulstwem. Stwierdziłem, że wszystko wynika z pełni władzy wielkiego, wiecznego Boga, który jest przyczyną wszystkich dobrych darów...
Tajemnice Boga są niezgłębione. Jego twórcza siła tylko w nieznacznym stopniu pokrywa się z naturalnym poznaniem, które swoje najbardziej pierwotne źródło wywodzi z wolnej woli. Jasne stają się tu przyczyny, dla których nie jest w stanie samemu zdobyć takiej siły wyobraźni. Tajemnice Boga są niezgłębione. Nie można ich poznać ani za pomocą ludzkiej intuicji, ani za pomocą innych pojęć, nawet dzięki darowi okultystycznemu, który pod niebieskim firmamentem już obecnie pojmuje niezmierzoną wielkość wieczności, w której łonie spoczywają wszystkie czasy. Za pomocą niepodzielnej wieczności i za pomocą epileptycznych ruchów według metody Hiraklesa (tzn. poprzez ekstazę ducha), poznaje się przyczyny ruchów ciał niebieskich...
Pełne poznanie postrzeganych spraw nie może być osiągnięte bez boskiej inspiracji. Każda wieszcza inspiracja ma
swój zaczątek i siłę sprawczą w samym Bogu Stwórcy, potem dopiero w chwili (tzn. w horoskopie wieszcza) i w naturze. Ponieważ przyczyny są obojętne, do niecałkowitego spełnienia dochodzi bez względu na autora przepowiedni.
Ponieważ stworzony rozum nie może dzięki intelektowi posiadać okultystycznej (drugiej) twarzy, jeżeli z jednej strony jakiś głos nie poruszy rąbka, z drugiej strony nie powstanie mały płomień, w którego blasku przyszłe rzeczy zbliżą się do nas i skłonią ku nam.
Proszę Cię, żebyś nigdy nie kierował swojej uwagi na tego typu marzenia i pyszne wytwory szaleństwa, które wysuszają ciało, duszę skazują na zagładę, a w słabym umyśle stwarzają zamęt; ponieważ próżność ohydnej magii została już dawno odrzucona przez Pismo Święte i wyklęta przez różne księgi kanoniczne. W centrum znajduje się wyłącznie wyrok o judycydialnej astrologii. Dzięki niej i dzięki inspiracji, jak również dzięki boskiemu objawieniu, wspieranym trwałymi (astronomicznymi) obliczeniami, przekazywane są nam nasze przepowiednie, i tak je spisujemy. Mimo że nie zarzucono owej okultystycznej mądrości, jeszcze nigdy nie chciałem wydać czytelnika na pastwę jej nieokiełznanej siły przekonywania. Istnieje przecież jeszcze więcej książek, które przez długie stulecia były ukryte i nie publikowane. Przypuszczałem jedynie, co mogłoby mi się przytrafić, dlatego też po ich przeczytaniu wrzuciłem je do ognia. W czasie gdy ogień je pożerał, płomień wystrzelił w górę i spowodował niezwykłą jasność, jaśniejszą od naturalnego światła, raczej błysk błyskawicy, która oczyszcza powietrze...
Ponieważ posiadamy możliwość poznania przyszłych rzeczy, odrzucamy siłę obrazów wyobraźni, które się nam jawią. W oparciu o boskie, nadnaturalne natchnienie wy
odrębniamy pojedyncze miejsca według ich specyfiki. Potem łączę owe miejsca z niebiańskimi znakami (gwiazdami znaków zodiaku). Podobnie określam okresy czasu, dla których charakterystyczny jest okultyzm, mocą łaski i siły potęgi Boga. W Jego obecności od zawsze łączą się trzy czasy: »ponieważ przecież wszystko obnażone i otwarte znajduje się przed twymi oczami, o Panie!«, przy czym stosuję teorię obiegów planet do przeszłych, teraźniejszych i przyszłych przyczyn...
Przyszłość może być przepowiedziana z naturalnego światła niebiańskiego, połączonego z duchem proroka. Nie, żebym sam chciał nazywać się prorokiem, jak również nie przypisuję sobie proroczych osiągnięć, ale jeżeli otrzymuje się objawienia i natchnienia, to zmysły śmiertelnego człowieka są nie bardziej odległe od nieba niż stopy od ziemi...
Za pomocą długich obliczeń, które podsumowują odsiarczony zapach4 nocnych studiów, spisałem prorocze księgi, z których każda zawiera sto wyliczonych astronomicznie przepowiedni. Świadomie - nieco zaciemniając - zestawiłem je. Są to ciągłe przepowiednie od dziś do 3797 roku.
Komu uda się zdjąć przepaskę z niektórych przepowiedni, ten będzie mógł spojrzeć w odległą przyszłość (którą zajmują się »Centurie«). Przy każdym wyokrągleniu księżyca (podczas każdej pełni), będziesz miał okazję to zrozumieć, jeżeli skierujesz swoją uwagę na przyczyny w sposób wszechogarniający i obejmujący całą Ziemię, mój synu! Kiedy osiągniesz naturalny wiek człowieka, również staniesz się jasnowidzem. Skierowany w okolicę i sferę swojego horoskopu, będziesz mógł i ty przewidywać przyszłość.
4 Doświadczenie okultystyczne, rodzaj katharsis (oczyszczenia).
Jedynie wieczny Bóg zna wieczność swego światła, które przenika z jego wnętrza. Dlatego mówię: komu poprzez głębokie natchnienie chciał objawić swoją nieskończoną wspaniałość, która jako taka jest niezmierzalna i niepojęta, co może się jednakże stać jedynie za pośrednictwem ukrytych przyczyn, odkrywających to, co boskie, ten odbiera tę łaskę głównie z dwóch źródeł. Mogą pojąć je za pomocą rozumu jedynie ci, którzy są prorokami. Jedno źródło jest wewnętrzne: udziela wyjaśnień o nadnaturalnym świetle w jego wnętrzu, dzięki niemu przepowiada się według gwiazd i na podstawie boskich objawień. Dar ten stanowi pewien udział w boskiej wieczności. Za pośrednictwem tej łaski prorok wyrokuje o tym, co jego boski duch, przy pomocy Boga Stwórcy i naturalnego pędu, mu objawił. Stanie się to jednak dopiero wtedy skuteczne, gdy to co przepowiedziane, jest również prawdziwe i posiada swe źródła w przestrzeniach eterycznych. Owa wyższa światłość i ów mały płomień posiadają taką siłę działania i taki majestat, że nie są mniejsze niż naturalna jasność. Naturalna światłość daje mędrcowi pewność, że przy pomocy zasad (wymienionych wewnętrznych powodów) można zagłębić się w najtajniejsze otchłanie wiedzy i wspiąć się na najwyższe jej szczyty.
Uważam, że nauki doznają wielkiego i nieuchronnego uszczerbku, ponieważ odkryłem, że przed wielkim pożarem wszechświata ludzkość nawiedzona zostanie przez potop i wielkie powodzie, które będą tak potężne, że niewiele pozostanie lądu nie pochłoniętego przez fale. Na długi czas trzeba będzie zaniechać spisywania cykli Księżyca i opisów miejscowości, jeżeli w ogóle wszystko nie zostanie zniszczone. Również przed i po owych potopach w różnych okolicach opady będą bardzo słabe, a w przeciwieństwie do tego z nieba spadać będzie wielki ogień, tak przemieszany z kamieniami, że nie będzie można
znaleźć miejsca, w którym można by się schronić i nie zostać zabitym. Stanie się to na krótko przed ostatnią katastrofą ognia, gdy planeta Mars zakończy swój cykl5. Pod koniec tego ostatniego okresu, gdy znów rozpocznie swój cykl, niektóre z nich (planet) przez wiele lat zgromadzone będą w znaku Wodnika, a inne przez jeszcze dłuższy, nieprzerwany okres - w znaku Raka. Teraz jednak, gdy znajdujemy się pod panowaniem Księżyca6, nadejdzie - dzięki wszechmocy wiecznego Boga, zanim on [Księżyc] zakończy swój pełny obieg - kolej na Słońce, a po nim przyjdzie kolej na Saturna. Po niebiańskich znakach można rozpoznać, że powróciło panowanie Saturna, i to w tym samym czasie, ponieważ według dokładnych obliczeń, świat zbliża się do obrotu nie podlegającego mocy praw. Od teraz, od chwili w której to piszę, w ciągu 177 lat, 3 miesięcy i 11 dni ludzkość zdziesiątkowana zostanie przez szereg zaraz, długie okresy głodu, wojen i powodzi. Wtedy będzie na Ziemi tak mało ludzi, a świat stanie się tak mały, że nie będzie można znaleźć nikogo, kto zająłby się uprawą pól, a ci, którzy dotychczas byli wolni, staną się niewolnikami7.
O ile można wyrokować na podstawie obserwacji nieba, zdarzy się to jeszcze raz, gdy znajdziemy się w liczbie siedmiu tysięcy i gdy spełni się cała liczba tysiąc, i zbliżymy się do ósmej - gdzie znajduje się firmament ósmej sfery, który rozciągnie się na szerokość8. Tu jednak pojawi się wieczny Bóg
5    Długość cyklu Marsa wynosi 36 lat.
6    Wskazówka do „chaldejskiego szeregu" panowania planet.
7    Aluzja do polskiej walki o tron od 1733 do 1735 roku i późniejszych trzech wojen śląskich, od 1740 do 1764 roku oraz ciężkich strat w ludziach i dobrach kultury.
8    Niejasne określenie czasu, które (podobnie jak poprzedni punkt) wydaje się oznaczać rewolucję francuską.
i zakończy obieg. Wtedy to niebiańskie obrazy (gwiazdozbiory) zaczną się cofać i powrócą do początku swoich ruchów. Ten ruch w wyższym świecie ponownie ustabilizuje i umocni Ziemię: »nie zostanie z biegiem stuleci przesunięta na inny tor«. Musi się stać tak, że wola Boga zostanie spełniona i nic poza tym, jeżeli nawet przez sprzeczną opinię na pierwszy plan wysunie się panowanie naturalnego rozumu i, przede wszystkim, znajdzie wsparcie w rozmyślaniach Mahometa.
Bóg Stwórca, dzięki swoim ognistym posłańcom z ich ognistym pismem, pozwala uwidocznić się przed naszymi oczami i zmysłami przyczynom przepowiedni, w ich znaczeniu dla przyszłych zdarzeń, które objawić się muszą temu, który przepowiada przyszłość. Tak więc przepowiednia, która ma swój początek w zewnętrznych, widocznych światłach, będzie w takim przypadku bezbłędna. Posługiwać się będzie, jako pośrednikiem, zewnętrznymi widocznymi światłami niebiańskimi; tak jak widoczna część, którą - jak się wydaje jasnowidzowi - zgłębił dzięki sile postrzegania, nie jest niczym innym jak uszkodzeniem zmysłu twórczego [tzn. fantazji]. Poza tym dla rozumu jest całkowicie jasne, że przepowiednie wkładane są do serca wieszczącego człowieka przez natchnienie boskiego majestatu przy pomocy ducha aniołów. Ten namaszcza go darem proroczym, oświeca proroka poprzez wielorakość nocnych zjawisk, dodaje jego fantazji siły i wzmacnia w nim wieszczą pewność, znajdującą się pod kontrolą astronomii, ściśle związaną z biblijną przepowiednią przyszłości przez najświętszy Kościół. Prawdę mówiąc, nic innego nie może być brane pod uwagę.
Dlatego też przyjdź w tej godzinie, mój synu, i wysłuchaj tego, co odkryłem za pomocą moich obliczeń obiegów, które
pokrywają się z ujawnionymi mi objawieniami: miecz śmierci jest teraz blisko nas. Wisi nad nami w postaci zarazy lub wojny, jakiej od trzech pokoleń ludzie jeszcze nie przeżyli. Śmierć zbliża się do nas również jako klęska głodu, która spadnie na ziemię i wielokrotnie się powtórzy9. Ponieważ gwiazdy zjednoczą się dla dokonania tej przemiany, jak to zapisano: »Żelazną rózgą ukarzę ich nieprawości i biczem będę ich bił«.
Miłosierdzie Boże przez jakiś czas nigdzie nie będzie naszym udziałem, mój synu, aż spełni się większość moich przepowiedni. Spełnią się one przez zamknięcie obrotu [Ziemi]. Na przestrzeni wielu nieszczęśliwych lat »wdepczę je w pył - mówi Pan - złamię je i nie będę mieć litości«.
Tysiące innych wydarzeń spadną na nas jako masy wody (można rozumieć pod tym także rewolucje) - i jako ciągły deszcz, jak już prorokowałem wielokrotnie pisemnie oraz w innych moich przepowiedniach, które od dłuższego czasu spisywałem prozą. Określałem przy okazji miejsca i czasy oraz przepowiadałem określony czas, który przeżyją ludzie, którzy przyjdą po nas. Po spełnieniu niezawodnie rozpoznają to, co zapisałem w innych księgach, w których wyrażam się o wiele jaśniej10. Mimo to będzie można zrozumieć przepowiednie jedynie w chmurze (za mgłą): »Ale gdy nadejdzie czas, zniknie ludzka niewiedza«. Gdy to się stanie, zapanuje największa jasność11".

2,966

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

9    Aluzja do wojen religijnych.
10    Chodzi tu o Szesciowiersze (Sixtains) i Zapowiedzi, Przepowiednie (Fresagej.
11    Jasnowidz ma na myśli zapewne erę Wodnika.
List Nostradamusa do króla Henryka
List datowany jest 27 czerwca 1558 roku, czyli taką samą datą jak ukończenie Centurii. Ostatnie trzy części cztero- wierszy zadedykowane są właśnie królowi francuskiemu Henrykowi. Dedykacja jest jednak zagadkowa ze względu na słowo second, umieszczone nie jak zwykle za imieniem króla (Henry), lecz na końcu dedykacji. W takiej formie second (łacińskie secundus) w pierwotnym znaczeniu może oznaczać szczęśliwy. Alexander Centurio przypuszcza, że ów list stanowi kompilację dwóch różnych części, które nie są całkowicie spójne. Możliwe, że pierwsza część rzeczywiście skierowana jest do króla Henryka II, który przyjął Nostradamusa w 1555 roku w Blois. Król ten zginął tragicznie w lipcu 1559 roku, kiedy przypadkowo podczas turnieju został ugodzony włócznią w oko. Druga część może być poświęcona przyszłemu królowi Francji, Europy i świata, Henrykowi V Szczęśliwemu, którego jasnowidz ujrzał podczas proroczych wizji. Kto jest faktycznym adresatem tego listu-przepowiedni pozostanie tajemnicą Nostradamusa. Ma to zapewne mniejsze znaczenie i dla niego, gdyż osoba króla stanowiła tu tylko pretekst do dokonania przez jasnowidza wykładni Centurii. Przytaczamy obszerne fragmenty tego listu (źródło jak wyżej):
„... Są one (czterowiersze) syntezą naturalnego instynktu i poetyckiego ognia, bez respektowania reguł poezji. Większość z nich skomponowana jest i zestrojona na bazie astronomicznych obliczeń i odpowiada latom, miesiącom i tygodniom regionów, okolic wielu miejsc i miast całej Europy. Obejmują również Afrykę i część Azji, w zależności od przemian tych krajów, jakie jawiły się moim oczom wraz z większością ich stosunków klimatycznych i ich naturalnym związkiem.
Otrzymam odpowiedź: dla kogoś, kto odczuwa potrzebę przetarcia sobie oczu, rym jest równie łatwy do stworzenia, jak trudne jest zrozumienie sensu. Ale, o najłaskawszy Królu, większość spisanych w czterowierszach przepowiedni jest tak delikatna, że nie można ich bez przeszkód zrozumieć i wyjaśnić, mimo że mam nadzieję pozostawić czarno na białym, co oznaczają przepowiednie w odniesieniu do lat, miejsc i okolic, w których większa ich część się spełni, zwłaszcza dla lat 1585 i 16061.
Zacznę od współczesności, od 14 marca 1557 roku, i posunę się daleko, aż do tego wydarzenia, które wyliczone jest dokładnie na początek 7 tysiąclecia (po stworzeniu świata). Tak dalece, jak to na podstawie moich astronomicznych kalkulacji i mojej wiedzy jasno mogę ujrzeć, przeciwnicy Jezusa Chrystusa i Jego Kościoła zaczną się silniej rozprzestrzeniać. Wszystko to jest skomponowane i obliczone według dni i godzin, wybrane i dobrze przyporządkowane, i to tak dokładnie, jak było to możliwe i jak mogło się to stać za pomocą »wolnej, nieskrępowanej nauki«. Obliczyłem z tego, że w przyszłości zdarzy się prawie tyle samo, ile miało miejsce w przeszłości, włączając w to teraźniejszość.
Streszczam to, co zdarzy się z biegiem czasu we wszystkich okolicach, a wszystko rozegra się tak, jak to zapisałem, przy czym nie przesadzam. Mimo że się mówi: »Co wiadomo o przyszłych rzeczach, w ogóle nie jest określoną prawdą«, to jednak jest tak, Sire, że dzięki mojemu naturalnemu dziedzictwu, które przejąłem po moich dziadkach, początkowo nie wierzyłem, że mogę przewidywać przyszłość. W każdym
1 W 1585 roku rozpoczęła się wojna trzech Henryków, która spowodowała wygaśnięcie linii Walezjuszy po mieczu.
razie nie doceniałem mojego naturalnego posagu, mimo to połączyłem go później z moimi długimi obliczeniami, po tym jak przygotowałem moją duszę i mojego ducha na przyjęcie tego daru...
Z biegiem czasu, po moim odejściu z tego padołu, (ludziom) jeszcze bardziej będzie zależeć na moich pismach, niż miało to miejsce za mego żywota, nawet wtedy gdybym pomylił się w obliczeniach czasu lub gdyby niezgodne były one z życzeniem ogółu. Bardziej niż cesarskiej wysokości będzie się podobało wam wybaczyć mi. Zaświadczam przed Bogiem i jego świętymi, że w tym liście nie piszę nic, co kieruje się przeciwko prawdziwej wierze katolickiej nawet wtedy, gdy do mojej zwykłej wiedzy dodaję dla sprawdzenia obliczenia astronomiczne. Ponieważ czas naszych pierwszych przodków jest następujący - poddaję się tutaj korekcie najświętszego sądu2.
Pierwszy człowiek, Adam, żył mniej więcej 1242 lata przed Noem, i to nie na podstawie obliczeń pogan, lecz jedynie według świadectwa Biblii i mego słabego ducha, na podstawie moich obliczeń astronomicznych. Po Noem i światowym potopie, mniej więcej 1080 lat później, pojawił się Abraham. Był wyśmienitym astrologiem, jak nikt przed nim, i jako pierwszy odkrył naukę chaldejską3. Potem, po około 515 lub 516 latach, przybył Mojżesz. Czas pomiędzy Dawidem a Mojżeszem wynosi około 570 lat. Odstęp pomiędzy czasami Dawida i czasem naszego Zbawiciela i Wyzwoliciela, Jezusa Chrystusa, zrodzonego z jedynej Dziewicy, wynosi według danych niektórych kronikarzy 1350 lat. Można podnieść zarzut, że
2    Chodzi o Święte Oficjum w Rzymie.
3    Chaldea uchodzi za kolebkę astronomii i astrologii.
pewne elementy tych obliczeń nie są prawidłowe, ponieważ różnią się od tych, których dokonał Euzebiusz4. Potem nastąpił czas ludzkiego zbawienia, aż do wstrętnej, mylnej nauki Saracenów (islamu), czyli około 621 lat. Można łatwo zliczyć, jakie czasy już minęły i czy moja tabela jest obowiązująca dla wszystkich narodów, tym bardziej że wszystko to wyliczone zostało według obiegu gwiazd na sklepieniu niebieskim. Należy jednak wziąć pod uwagę kilka emocji, które nachodzą mnie w niektórych godzinach i które odziedziczyłem po moich przodkach. Zmienność czasu wymaga, aby tego typu tajemne wydarzenia [przyszłości] ujawniane były jedynie w języku zagadek, który dopuszcza nie tylko jeden jedyny sens i jedno jedyne zrozumiałe wytłumaczenie, jednakże nie w taki sposób, aby można było sporządzić obliczenie dwuznaczne, o podwójnym sensie. Mimo że »Centurie« ukryte są w ciemnościach, będących skutkiem naturalnego natchnienia, to zbliżają się one do słów tysiąca i dwóch proroków, którzy według fenickich tablic czasowych Joela żyli od stworzenia świata; Joel powiedział o Bogu: »Wyleję mojego ducha na całe ciało i powiedzą to wasi synowie i wasze córki«. Ale tego typu przepowiednie wypowiedziane zostały ustami Ducha Świętego, który posiada największą moc w wieczności, w połączeniu z niebiańską potęgą. Dlatego niektórzy z wielkiej gromady synów i córek przepowiedzieli wielkie i niezwykłe zdarzenia. Nie przypisuję sobie w tym miejscu tego tytułu (proroka). Bóg nim jest, przyznaję jednak, że wszystko pochodzi od Boga. Jemu winien jestem podziękowania za łaskę i oddaję Mu cześć, chwałę i pochwałę w wieczności. Nie do
4 Euzebiusz, arcybiskup Cezarei, był pierwszym historykiem Kościoła i zredagował słynną kronikę.
dałem nic z tego rodzaju przepowiadania, które czerpie swoją mądrość z przypadkowego fatum. Nie, moje przepowiednie pochodzą od Boga, z natury. Przy zmianie gwiazd spoglądam w pewnym sensie w głąb wklęsłego zwierciadła, w zamglonych obrazach zbliżają się do mnie wielkie, tragiczne i cudowne wydarzenia; widzę nieszczęścia, które spadną na dostojne sługi Boga. Najpierw widzę bliski upadek kościołów Boga, a potem zmierzch filarów tego świata, a to wszystko połączone z tysiącem innych nieszczęśliwych wydarzeń, które przeżyjemy w przyszłości, z biegiem czasu. Ponieważ Bóg ujrzy niepłodność wielkiej damy5, która potem pocznie dwoje książęcych dzieci. Ta, która towarzyszy jako nałożnica w 18 roku życia, przez młodzieńczą nierozwagę znajdzie się w śmiertelnym niebezpieczeństwie, nie przekroczy 36 roku życia i pozostawi trójkę dzieci płci męskiej i jedno płci żeńskiej. A ta, która dotychczas nigdy nie poczęła, będzie miała dwójkę dzieci od tego samego ojca. Dlatego między tymi trzema braćmi panować będzie wielka niezgoda, potem jednak zjednoczą się i pogodzą, przy czym napełnią strachem 3/4 lub całą Europę. Najmłodszy utrzyma obaloną przez chrześcijaństwo monarchię i rozszerzy swą władzę. Uaktywnią się sekty, ale nagle zostaną poniżone. Arabowie zostaną wygnani, królestwa się zjednoczą, a nowe prawa zapanują. Z pozostałych dzieci pierwsze posiądzie królestwo koronowanych ognistych lwów, które bez strachu trzymają łapy na herbie. Drugie dziecko, w koalicji z Rzymianami, ostro ruszy do przodu, aż po raz drugi wejdzie na płodną drogę na górę Jupitera (Kapitol w Rzymie), z której potem zejdzie, aby wspiąć się na szczyty Pirenejów. To królestwo nie będzie już starą monarchią, ponieważ będzie miał
5 Zapewne chodzi tu o ród Kapetyngów i ich monarchię.
miejsce trzeci potop, zalewający świat ludzką krwią. Mars nie będzie długo przebywał w wielkim poście. Córka (nałożnicy) zostanie wydana za mąż dla utrzymania Kościoła chrześcijańskiego. Owa córka będzie mieć dwójkę dzieci dla umocnienia Kościoła katolickiego - jedno wierzące, drugie niewierzące. Ostatnie dziecko, ku własnemu zaskoczeniu i późniejszemu żalowi, dążyć będzie do jego zniszczenia (Kościoła).
Trzy okolice, mimo ich skrajnych różnic, tworzyć będą koalicję. Chodzi tu o kraj Rzymian, Germanię i Hiszpanię. Z krajów tych wyjdą różne uzbrojone strony, na południu od 50, lub też 52 stopnia szerokości geograficznej. Potem cała ludzkość czcić będzie tę religię, która (jeszcze dzisiaj) odległa jest od państw europejskich i od 48 stopnia szerokości geograficznej. Będą tam najpierw drżeć z powodu pysznej zabawy, lecz potem również zachodnie, południowe i wschodnie królestwa owładnięte zostaną strachem. Wielka będzie potęga, która poprzez sojusze i jedność, w czasie swych wojennych podbojów, stanie się niezwyciężona. Z natury wszystkie narody są równe, lecz bardzo różne pod względem wiary.
Po tych wydarzeniach niepłodna dama, której władza jest większa niż władza tej drugiej [nałożnicy], przyjęta zostanie przez dwa narody. Najpierw przez pierwszy, który stał się niepokorny wobec tyrana, który posiadał pełnię władzy, potem drugi i trzeci, który rozszerzy swoje siły w kręgu wschodniej Europy aż do Pannonii, gdzie zostanie pobity i pokonany6. Dzięki przedsięwzięciom na morzu (ostatni naród) rozszerzy swoje wpływy aż do Trinacrii [Sycylii], przez Adriatyk aż do Myrmidonów [Greków] i aż do Germanii, gdzie wszystko
6 Panończycy są mieszkańcami ziem nad Dunajem, w węższym znaczeniu Austriakami i Węgrami.
zostanie pokonane. Barbarzyńska sekta, przede wszystkim ta, która rozszerzyła się z terenu Włoch, zostanie silnie zduszona i przegnana.
Wtedy jednak rozpocznie się wielkie królestwo antychrysta w rejonie Attyli i Kserksesa7. W bardzo wielkiej liczbie zejdą zwolennicy antychrysta, tak że przyjście Ducha Świętego, który zejdzie na 48 stopniu szerokości geograficznej, spowoduje wędrówkę ludów. On (Duch Święty) ucieknie przed potwornościami antychrysta, który rozpocznie wojnę przeciwko monarchii, a mianowicie przeciwko królowi, który będzie potem największym przedstawicielem Jezusa Chrystusa na Ziemi, i przeciw jego Kościołowi. Jego królestwo będzie jakiś czas istnieć, ponieważ warunki będą sprzyjały. Przedtem jednak będzie miało miejsce zaćmienie Słońca, najciemniejsze, najmroczniejsze, jakie od czasu stworzenia świata i od czasu życia i śmierci Jezusa Chrystusa zaistniało. Zdarzy się to w miesiącu październiku, w którym zaobserwowane zostanie wielkie przemieszczenie, tak że każdy będzie myślał, iż siła ciężkości Ziemi zatraciła swój naturalny kierunek, a Ziemia została wyrzucona w wieczną ciemność. Przedtem, wiosną, rozpoczną się i będą trwały dalej, ekstremalne zmiany, przede wszystkim w królestwach. Ziemia będzie potężnie drżeć, jednocześnie jednak, wraz z rozmnożeniem nowego Babilonu, na skutek okropności pierwszej ofiary pożaru, rozpleni się niecna córka, lecz będzie istnieć jedynie 73 lata i 7 miesięcy. Potem jednak z rodu tej, która tak długo była niepłodna, z 50 stopnia szerokości geograficznej powstanie mężczyzna, który odnowi cały Kościół. Zostaną zapoczątkowane wielki pokój
7 Królestwo Attyli i Kserksesa to Azja Środkowa, lub też Wschodnia.
i wielka jedność pomiędzy niektórymi z dzieci, których granice podzielone zostały przez różne rządy. Zostanie zawarty tak trwały pokój, że założyciele i wspierający partie wojny, którzy używają wielorakości religii jako pretekstu dla swych wojen, przykuci zostaną w najgłębszej otchłani. Królestwo Rabieux8 zostanie zjednoczone, mimo że ów jak dotychczas udawał mędrca. Kraje, wioski, miasta, królestwa i prowincje, które opuściły pierwsze drogi, aby się wyzwolić i tym samym same wpadły w o wiele głębszą niewolę, potajemnie znudzą się swoją wolnością. Po całkowitej utracie religii chrześcijańskiej, odrzuceni z lewej strony, rozpoczną zwrot na prawo. Długo uciemiężone duchowieństwo, wraz z Pismem Świętym, odzyska swoje poprzednie łaski, po tym jak wielki pies wyniesie9 większego kundla [lub okrutnika], który spowoduje wszędzie największe zniszczenia i zniszczy nawet to, co przedtem zostało ukończone. Święte kościoły znów zostaną zbudowane, jak za czasów prachrześcijaństwa, a duchowieństwo znów powróci do swojego dawnego stanu. Lecz zbytnio się rozrośnie i popełni tysiąc grzechów; to zbliży je do nowej zagłady. W czasie najwyższej i najdostojniejszej łaski [dla Kościoła] podniosą się panujący i ich siły zbrojne, i zdjęte zostaną im obydwa miecze10. Przez silnie rozwinięte duszpasterstwa ponownie sprowadzi naród na dobrą drogę i nie ustąpi tym, którzy za pomocą polityki silnej ręki, mając odmienne cele, naruszą ziemię i zbuntują narody aż do momentu, gdy z jej zamku [tzn. z zamku niepłodnej damy] wyrośnie nowa gałąź, która uwolni ludzi na całym świecie od tego błogosławione
8    Rabieux pochodzi od łacińskiego rabiosus - dziki, wściekły.
9    Znajduje się tutaj anagram Henryka Szczęśliwego. Po nim nastąpi „wielki mastin" - wielki kundel.
10    Aluzja do miecza, noszonego również przez rycerzy Kościoła.
go(?) i dobrowolnego niewolnictwa. Ten mężczyzna uda się pod ochronę Marsa, a Jupiterowi zabierze całą cześć i chwałę na korzyść wolnego miasta, które zostało założone w innej małej Mezopotamii11. Przywódca zostanie uprowadzony z kręgu i doprowadzony do wyższej przestrzeni powietrznej12. Nie przeczuwał konspiracji zamachowców z drugim Thrasybul, który już wszystko przygotował. Potem jednak ujawnieni zostaną nieczyści, a ich okrutne czyny wyjdą na jaw, mimo że uciekają przed światłem. Stan ten zakończy się pod koniec [tej epoki], ponieważ zmieni się władza. Ale klucze Kościoła [papieże] oszukają miłość Boga i wielu z nich odejdzie od prawdziwej wiary. Z trzech sekt środkowa zostanie zniszczona przez księży. Pierwsza rozprzestrzeni się w całej Europie, po tym jak trzecia wyniszczona zostanie na przeważającym obszarze Afryki przy pomocy ubogich duchem, ponieważ [owa sekta] wywyższona została przez nieczułych ludzi, którzy pławili się w uciechach świata i luksusie. Naród podniesie się trwale i przegna zwolenników prawodawców. Wydaje się, że Bóg, w osłabionych przez wschodnie nauki [komunizm] królestwach, wyzwolił szatana z piekielnego więzienia, aby pozwolił powstać wielkim kundlom i dagonom13, którzy razem spowodują tak obrzydliwy rozłam w Kościele, że ani czerwoni, ani biali nie będą w stanie ocenić położenia, ponieważ zabraknie im oczu i rąk14.
11    Mała Mezopotamia to delta Rodanu. Niedaleko ujścia leży Awinion, rezydencja papieży na wygnaniu.
12    Owo uprowadzenie wydaje się dokonane samolotem.
13    Dagon jest narodowym bohaterem filistrów i - podobnie jak wielki mastin - również zwiastunem antychrysta.
14    Czerwoni to kardynałowie, biali to dominikanie - zgodnie z kolorami ich strojów.
Władza zostanie im zabrana, a w Kościele będzie miało miejsce prześladowanie tak wielkie, jak jeszcze nigdy. Później pojawi się tak wielka zaraza, że dwie trzecie ludzkości padnie jej ofiarą. Ta klęska będzie mieć takie rozmiary, że nie będzie można już rozpoznać pól i domów, a trawa na ulicy sięgać będzie kolan. Totalne zniszczenie dokona się wśród kleru. Dzieci Marsa15 zawładną tymi, którzy powrócą z Miasta Słońca, z Malty i z wysp Hyrren. Wielki łańcuch zostanie rozerwany przed portem, który swe imię wywodzi od zwierzęcia morskiego16. Od brzegów morza zostanie odważnym skokiem (wojna błyskawiczna) uczyniony nowy wypad, z zamiarem wyzwolenia opanowanego po raz pierwszy przez mahometan Castulon [obecnie Cazlona], Nie wszędzie ich ataki będą daremne: Achem, gdzie przed wiekami mieściła się siedziba Abrahama, zdobyte zostanie przez ludzi czczących Jovialistów [są to zwolennicy Henryka Szczęśliwego]. Miasto Achem [siedziba Abrahama] ze wszystkich stron zostanie okrążone i będzie oblegane dużymi siłami zbrojnymi. Ich siły morskie zostaną osłabione przez mocarstwa zachodnie. Skutkiem tego będzie wielkie zniszczenie w królestwie, największe miasta zostaną wyludnione. Ci jednak, którzy wtargną do kraju, dotknięci zostaną zemstą i gniewem Boga. Święty grób będzie przez długi czas otwarty pod błękitem nieba; oczy kosmosu, Słońce i Księżyc, będą nad nim świecić. Święte miejsce zostanie przemienione w chlew dla małych
15    Określenie to jest trudne do wyjaśnienia. Może tu chodzić o Rzymian, żołnierzy, jak również wszystkie osoby mające związek ze znakiem Barana lub Skorpiona.
16    Miastem Słońca jest Paryż. Malta była siedzibą kawalerów maltańskich. Port zwierzęcia morskiego to Marsylia, w pobliżu której znajduje się Kastell Taurois i wymieniona w tym samym zdaniu grupa wysp Hyrren.
i dużych trzód, zostanie zamieniony i przekształcony dla przyziemnych celów. Och, jak nieszczęsny los zostanie zgotowany ciężarnym kobietom. Przede wszystkim wojska ze wschodu zostaną podburzone i pokonane przez mieszkańców północy i zachodu. Zwyciężeni zostaną zabici, reszta ucieknie, ich dzieci, spłodzone w wielożeństwie, zostaną internowane. Tym samym spełni się przepowiednia królewskiego proroka: »aby usłyszał skargi spętanych, aby uwolnił synów zabitych«.
Wielki nacisk wywierany będzie na książęta i władców królestw, nawet tych, które leżą u wschodniego morza. Poprzez punickie szlaki komunikacyjne ich języki zostaną pomieszane z językiem łacinników i Arabów. Królowie Orientu zostaną wygnani i wchłonięci, i to nie tylko przez wojsko królów północy, w okolicy naszego stulecia. W tym wypadku pomocy udzielą potajemnie trzej sprzymierzeni, z których zawsze jeden pragnie śmierci drugiego. Będą się wzajemnie śledzić i zastawiać na siebie pułapki.
Odnowienie triumwiratu trwać będzie 7 lat, podczas których sława tego ugrupowania rozszerzy się na cały świat. Święta niepokalana ofiara Mszy Świętej zostanie spełniona, potem dwóch wielkich panów z północy pokona narody Orientu. Przy tym powstanie tak wiele wrzawy i okrzyków wojennych, że cały Orient drżeć będzie ze strachu przed tymi braćmi, którzy jednak nie są braćmi północy. Dlatego, Sire, spisałem w tej rozprawie przepowiednie dosyć niejasno. Jeżeli zapytamy, kiedy nastąpi przyjście owych królów i braci, to należy - aby uniknąć nieporozumień co do przyszłości - pamiętać, że nie zgadzają się one lub zgadzają się jedynie w małym stopniu z tymi wyżej wymienionymi (tzn. obliczeniami astronomicznymi) . Dzięki astronomii i jeszcze z innego punktu widzenia, mianowicie z punktu widzenia nieomylnego Pisma Świętego,
mógłbym dla każdego czterowiersza, gdybym tylko chciał, dokładnie określić czas. Jednakże owe dane, a jeszcze bardziej ich interpretacja, mogłyby nie wszystkim odpowiadać, chyba że po to, aby szydercom nie dać powodu do wyszydzenia mnie.
W każdym razie, gdy liczę lata, czas stworzenia świata do urodzin Noego wynosi 1506 lat. Od narodzin Noego do ukończenia arki, kiedy miał nadejść potop, który pochłonął całą ziemię, ponownie minęło 600 lat; nasuwa się pytanie, czy u podstaw obliczenia leżą lata słoneczne czy lata księżycowe, czy też ich kombinacja. Jestem zdania, że Pismo Święte kieruje się latami słonecznymi. Pod koniec tego okresu, przed 600 lat, Noe wstąpił na arkę, aby uratować się przed potopem. Ów potop, który pochłonął całą ziemię, trwał rok i dwa miesiące. Od końca potopu do narodzin Abrahama minęło ponownie 295 lat, a od tego czasu do narodzin Izaaka 100 lat, a od Izaaka do Jakuba 60 lat. Od momentu, w którym dzieci Izraela weszły do Egiptu, aż do do jego wyjścia minęło 430 lat. Od wyjścia z Egiptu do zbudowania świątyni przez Salomona, w 4 roku jego rządów, upłynęło 480 lat. Od budowy świątyni do czasów Jezusa Chrystusa minęło według Pisma Świętego 490 lat. Ta moja tabela, uzupełniona Pismem Świętym, wskazuje mniej więcej 4173 lata z tolerancją 8 miesięcy w tył lub do przodu. Z powodu podziału sekt pomijam czas począwszy od Jezusa Chrystusa i obliczam współczesne przepowiednie według porządku łańcucha, który zawiera również ich ujawnienie, a wszystko to według praw astronomii i na podstawie mojego naturalnego olśnienia.
Mija okres zawierający odcinek czasu, w którym Saturn jest w ruchu wstecznym, a mianowicie od 7 kwietnia do 25 sierpnia, Jupiter od 14 czerwca do 7 października, Mars od
17 kwietnia do 22 czerwca, Wenus od 9 kwietnia do 22 maja i Merkury od 3 lutego do 24 lutego i potem od 1 do 24 czerwca i od 25 września do 16 października. Saturn w znaku Koziorożca, Jupiter w znaku Wodnika, Mars w znaku Skorpiona, Wenus w znaku Ryb i Merkury w czasie jednego miesiąca w znaku Koziorożca, Wodnika i Ryb; Księżyc w znaku Wodnika, głowa smoka w przeciwległym znaku [Barana]. Nastąpi więc koniunkcja pomiędzy Jupiterem i Merkurym z aspektem kwadratu od Marsa na Merkurego. Głowa smoka znajduje się w koniunkcji ze Słońcem i Jupiterem.
Ten rok będzie pokojowy, bez zaćmienia słońca, ale nie całkiem. Jednak będzie to początek tego, co jest trwałe. Na początku tego roku rozpocznie się bardzo wielkie prześladowanie Kościoła chrześcijańskiego, większe, niż miało to miejsce w Afryce [przez islam]. Będzie trwało do 1792 roku, kiedy to ludzie uwierzą, że jest to moment odnowienia epoki.
Później naród rzymski zacznie podnosić głowę i przegna kilka mrocznych elementów. Otrzyma na powrót coś ze swojej niegdysiejszej świetności, jednakże nie odbędzie się to bez wielkich podziałów i ciągłych zmian. Później osiągnie pełnię władzy, rozpościerać będzie skrzydła tak dalece, że prawie niezauważalna będzie różnica pomiędzy nią a wspaniałościami starego Rzymu. W tym czasie będzie można zobaczyć, jak wielkie Bizancjum jednoczyć się będzie z Ligurią, przy współudziale jakiejś północnej potęgi, lecz i tutaj również wyniknie kilka przeszkód, których przyczyną będzie dwóch Kreteńczyków [zdrajców], ponieważ nie dotrzymają wierności swoim sprzymierzonym. Zbudowane przez starych zwolenników Marsa [Rzymian] łuki triumfalne pogrążą się w falach Neptuna [tzn. w morzu]. Na Adriatyku powstanie wielka niezgoda; to, co do teraz było jednością, zostanie podzielone. To, co
kiedyś było i jeszcze jest wielkim miastem, skurczy się do jednego domu...

2,967

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

kiedyś było i jeszcze jest wielkim miastem, skurczy się do jednego domu...
W tym czasie i w tych regionach potęga diabła będzie podżegała przeciwko Kościołowi Jezusa Chrystusa potęgę przeciwników świętych praw. Drugi antychryst prześladować będzie Kościół i prawowitego namiestnika Piotra przy pomocy królów, którzy nieświadomie uwiedzeni zostaną przez mówców. Oni wywołają swoimi słowami większy rozłam niż miecz w rękach szaleńca. Wyżej wymienione panowanie antychrysta będzie trwało jedynie do końca męża urodzonego na przełomie wieków, a mianowicie w mieście Plancusa [Lyon]: w Modenie i Bolonii towarzyszyć mu i wspierać go będą wybrani książęta. Panowanie nad Ferrarą utrzymywane będzie przy pomocy mieszkańców Ligurii i wybrzeża Adriatyku aż w okolice wielkiej Trinakrii [Sycylia]. Potem jednak kontynuować będzie swoją drogę góra Jupitera [Rzym]. Francuski Herkules zbliży się z wielką liczbą ludzi, jaką zdoła zmobilizować w całym kraju, który podlega jego prawom, a potem, jeszcze przez kilka epok, winni będą obficie przelewać krew niewinnych. Ci pierwsi zostaną nieco wywyższeni, potem jednak w efekcie wielkich powodzi, pamięć o kontynuowanych sprawach dozna niepowetowanego uszczerbku na skutek działania gniewu Boga. Literatura o tych wydarzeniach zaginie, a każdy, kto będzie przeciw mieszkańcom północy, ten będzie prześladowany. Lecz jeszcze raz wolą Bożą spętany zostanie szatan. Potem nastąpi ponownie ogólny pokój wśród ludzi. Kościół Jezusa Chrystusa uwolniony zostanie od wszystkich smutków, mimo że mieszkańcy Azorów usiłować będą mieszać miód z dziegciem i dopuszczą do głosu swoją, podobną do zarazy, sztukę uwodzenia. Stanie się to jednak dopiero wtedy, gdy świat zbliży się do siódmego tysiąclecia
[po stworzeniu świata]. Kościół Jezusa Chrystusa nie będzie już gnębiony przez niewiernych, którzy pochodzą z północy [Rosja], Wtedy świat czeka kilka wielkich klęsk ognia [wybuchy wulkanów]. Czas jednak biegnie dalej, jak wynika to z moich przepowiedni i leżących u ich podstaw obliczeń [astronomicznych] . W liście, który przed kilku laty poświęciłem memu synowi, Cezarowi Nostradamusowi, jasno i otwarcie wyjaśniłem punkty pozostawione bez przepowiedni. Tu jednak, Sire, streszczone zostały wielkie i cudowne wydarzenia, których świadkami będą nasi następcy.
Na podstawie moich obliczeń astronomicznych, porównanych z Pismem Świętym, prześladowania zwolenników Kościoła zapoczątkowane zostaną przez potęgę północnych królów, sprzymierzonych ze wschodnimi. Będą trwały 11 lat, ale może trochę mniej, ponieważ potem obalony zostanie potężny północny władca. Gdy spełni się owych 11 lat, nastanie jego południowy sprzymierzeniec i będzie przez 3 lata jeszcze bardziej prześladował zwolenników Kościoła. Posługiwać się będzie przy tym sztuką uwodzenia heretyka, który posiada nieograniczoną władzę nad zmilitaryzowanym Kościołem. Święty naród Boga, który szanuje i przestrzega prawa boskiego, jak i wszystkie zakony religijne, cierpieć będą wielkie prześladowania i ataki, tak że wszystko spływać będzie krwią prawdziwych wiernych Kościołowi chrześcijan. Orszak jednego z później żyjących królów śpiewać mu będzie pieśń pochwalną o tym, że przelał więcej niewinnej krwi zwolenników Kościoła, niż był w stanie wypić wina. Ów król dokona niewiarygodnych, niecnych czynów wobec Kościoła. Na oczach wszystkich krew ludzka spływać będzie po ulicach i w kościołach, jak woda po oberwaniu chmury. Krew zabarwi czerwienią fale rzek. Z drugiej strony woda zabarwi się
czerwienią w czasie wojny morskie), także sprawozdanie króla, skierowane do innego będzie brzmiało: »Na skutek wojen morskich woda zabarwiła się na czerwono«.
Potem, w tym samym roku i w latach następnych, ku przerażeniu ludzkości pojawi się najstraszniejsza zaraza, jeszcze okropniej sza, bo spotęgowana przez głód panujący przed tym wydarzeniem. Później zapanują tak wielkie smutki, że od czasu założenia Kościoła chrześcijańskiego i od czasów prachrześcijaństwa nie przeżyto jeszcze takich. Rozprzestrzeniać się będą we wszystkich łacińskich rejonach. Ich trwałe ślady widoczne będą również w niektórych okolicach Hiszpanii. Potem trzeci nordycki król usłyszy przez swojego pierwszego ministra skargi narodu. Uzbroi wielką armię i przejdzie, mimo zniszczeń dokonanych przez jego poprzedników i przodków. Większą część doprowadzi do poprzedniego stanu. Również wielki namiestnik Kappy [papież] ponownie wzniesiony zostanie do swej poprzedniej pozycji. Będzie do głębi zasmucony i opuszczony przez wszystkich. W historii Kościoła katolickiego nastąpi ponownie zmiana losu. Zostanie zniszczone przez pogaństwo. Nowy i Stary Testament będą odrzucone i spalone. Potem pojawi się osobiście Książę Piekieł, jako antychryst. Jeszcze raz, a mianowicie ostatni, na przestrzeni 25 lat zadrżą wszystkie królestwa chrześcijaństwa, podobnie jak królestwa niewierzących. Prowadzone będą jeszcze okrutniejsze wojny i jeszcze krwawsze bitwy. Wioski, miasta i inne budowle zostaną spalone. Popłynie wiele krwi dziewic, żon, wdów po tym, jak zostaną zhańbione. Niemowlęta rzucane będą o ściany zniszczonych wiosek. Tyle nieszczęścia spowoduje Książę Piekieł, że prawie cały świat zostanie zniszczony i spustoszony. Zanim jednak to nastąpi, niezwykłe ptaki będą w powietrzu krzyczeć »uiii, uiii«. Po jakimś czasie jednak znikną.
Gdy wszystko to potrwa odpowiednio długo, prawie rozpocznie się drugie królestwo Saturna i przywrócona zostanie złota era. Bóg Stwórca ujrzy smutek narodu i powie: szatana należy związać. Potem rozpocznie się pomiędzy Bogiem i ludźmi ogólny pokój. Szatan spętany będzie na okres około 1000 lat. Władza kościelna otrzyma na powrót swoje największe uprawnienia. Później jednak szatan ponownie zostanie uwolniony.
To, że wszystkie te obrazy dokładnie pokrywają się z obrazami z Pisma Świętego i niebiańskimi sprawami, rozpoznać można po pozycjach Jupitera, Saturna i Marsa. Pozostałe ko- niunkcje są również mniej lub bardziej dokładne, jak można to poznać na podstawie niektórych czterowierszy. Mógłbym obliczyć wszystko jeszcze dokładniej, aby zgodność [z rzeczywistością] uczynić jeszcze większą i bardziej zrozumiałą. Ale ponieważ zrozumiałem, najłaskawszy Królu, że niektóre wywody mogłyby spowodować niechęć cenzury, stało się to dla mnie powodem do odłożenia pióra i udania się na nocny spoczynek...
Proszę jedynie Was, najłaskawszy Panie, o przyjęcie w waszej jedynej i mądrej łaskawości mojej prośby, którą dyktuje mi odwaga, aby Wasza Wysokość zrozumiała i posłuchała wyników mojej pracy. Od czasu, kiedy moje oczy były tak blisko Waszej, podobnej do słońca, wspaniałości, do której wielkość mojej pracy nawet w najmniejszym stopniu nie dorasta, uduchowiła mnie ta myśl. Salon, 27 czerwca 1558"
Bibliografia
Berry A., Następne 500 lat, Warszawa 1997. Centurio A. N., Przepowiednie Nostradamusa, Katowice 1996. Chodkiewicz K., Nostradamus, życie, dzieła, przepowiednie. Warszawa 1997.
Chojnacka D., Przepowiednie Nostradamusa, Warszawa 1993. Clifford R., Krótka historia końca czasów, Warszawa 1999. Cuomo E., Wielkie proroctwa, Kraków 1999. Łyżnik D., Wielcy wizjonerzy, Warszawa 1995. Dimde M., Nostradamus. Dekada Apokalipsy, Wrocław 1994. Gould S., Pytania o Millenium, Warszawa 1998. Haasler R. A., Księga zagłady, Katowice 1999. Hogue J., Księga proroctw tysiąclecia, Warszawa 1997. Holzer H., Rok 2000 - przepowiednie wielkich wizjonerów, Warszawa 1999.
Kaku M., Wizje, Warszawa 2000. Lemesurier P., Nostradamus, Warszawa 1996. Nelson K, Powtórne przyjście, Zakopane (brw). Paulus S., Nostradamus. Kto przetrwa?, Wrocław 1998. Sellier Ch., Russell B., Tajemnice Biblii, Warszawa 1997. Sieradzki A., Trzecia Tajemnica Fatimska, Gdańsk 1998. Sieradzki A., Trzynastu jeźdźców Apokalipsy, Wrocław 2001. Szuman L., Astrologia i polityka, Gorzów Wlkp. 1982. Voldben A., Nostradamus i inni, Warszawa 1994. Weible W., Medjugorie, Warszawa 1998.

2,968

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam forumowiczów, każdy, kogo sytuacja na Ukrainie interesuje i kto śledzi poczynania Putina z pewnością słuchał telewizyjnego spektaklu z prezydentem federacji w roli głównej. Tylko w Rosji władzy prawie zawsze towarzyszy otoczka splendoru.. Jej głównodowodzący w kontakcie z pytaniami od „przeciętnych Rosjan” w sposób pokrętny i czasami dosadny znowu usprawiedliwił swoje poczynania. Jak zwykle Rosjanie dają się wpuszczać w maliny, a propaganda sukcesu Putina trwa w najlepsze. Odnoszę wrażenie, że Putin będzie miał wielu naśladowców w niedalekiej przyszłości, którzy tak jak on w sposób inteligentny, będą uzasadniać swoje akty terroru wymierzone w inne, często słabsze państwa, łamiąc jakiekolwiek konwencje międzynarodowe. Można w Internecie poczytać o tym, że Rosja remilitaryzuje Kuryle, o które spór z Japonią trwa od 1945 roku i wbrew międzynarodowej opinii publicznej (znowu nie licząc się z nikim) zaczyna eksploatować z surowców Arktykę. Czy będzie to miało dalsze reperkusje w postaci kolejnych sankcji gospodarczych? Rosja mówi swoje, a robi swoje zdawać by się mogło. Nie przejmuje się za bardzo zachodem i jej pomrukami, bo jak się okazuje silniejszemu się na więcej pozwala, negocjacje Rosji z zachodem w sprawie Ukrainy to pokazują.

2,969

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam !
Wpiszcie sobie w google zgubienie 9 bilionów (lub trylionow w wersji angielskiej) przez FED.
2 sprawa - niebocentryzm
Wesołych świąt

2,970

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Oczywiście $ amerykańskich  (to ok 30 000 $ na 1 amerykanina ! :( )
ps. zna ktoś jakichś prawników lub z podobnej branży (zostałem 2.01.14 r. oszukany na Allegro na 2150 złotych  :( )

2,971

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

w sprawie oszustwa na Allegro : mail: lukikmita@gmail.com , tel. 531744818 ,
zapłacę za pomoc w odzyskaniu kasy (za pozew i jakiś % - np 5 % , po odzyskaniu kasy ! )

2,972

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

na allegro to kupa oszustów ,dlatego kupuj tam gdzie zapłacisz za przesyłke po dostaniu towaru.

2,973

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, … omosc.html Tak Islam jako nowa potęga światowa chce mieć udział współrządzeniu światem tak jak Chiny ;

2,974

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/watykan … yjna/3mwxj Zobaczymy czy poprzedni papież Benedykt 16 przeżyje obecnego Franciszka ... Pozdrawiam

2,975

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://translate.google.pl/translate?hl … %26noj%3D1

2,976

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

https://www.youtube.com/watch?v=db7DaUnhdU4

2,977

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

zobaczcie sobie książke Troje Sary Lotz, myslicie ze to możliwe zeby katastory samolotów były zapowiedzią konca świata ? ostatnio przeczytałam tę książke i wiele rzeczy mnie intryguje w niej.  czytaliście  ? co o niej myslicie ?

2,978

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://www.taraka.pl/uklad_planet_23_kwietnia

2,979

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Tutaj coś nowszego: https://www.youtube.com/watch?v=rXinM9N … e=youtu.be

2,980

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

ciekawe czy do końca czerwca ,na ukrainie nastąpią wojenne zmiany.według niektórych naszych forumowych wieszczy właśnie w najbliższym czsie ma dojść do interwencji rosji.