3,121

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

ZAGROŻENIE DLA POLSKI I POLAKÓW -PLAN OKUPANTA

https://www.youtube.com/watch?v=6UPy5fq … e=youtu.be

3,122

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Moogi byłem ciekaw skąd  wziął się  ten dopisek (2024/2025)

Persage I 51
Saturn i Jowisz spotkają się w znaku Barana: (2024?/2025?)
O Wieczny Boże, jakież przyjdą zmiany!
Jakie wzburzenia w Italii, Hiszpanii, Brytanii i Francji,
Gdy powolny obrót historii znów niesie ciężkie czasy.

Jak widać ten dopisek jest zaraz obok opisu koniunkcji a więc tak jakby sugerował, że do takiej koniunkcji dojdzie na przełomie 2024/2025 co mnie trochę zdziwiło ponieważ w tych latach takowej koniunkcji nie będzie..trochę poszperałem w necie i mogę powiedzieć, że najbliższe wejście Saturna w znak Barana rozpocznie się 25 maja 2025 roku ale Jowisz będzie wtedy w zupełnie innym znaku więc o koniunkcji Saturna i Jowisza w znaku Barana nie ma mowy..

O koniunkcjach  Saturna i Jowisza w znaku Barana Nostradamus pisał nawet w liście do papieża Piusa IV "Otóż powstają one z Saturna i Jowisza na początku znaku Barana. Tworzą się na przeciąg 960 lat, jak i te, co w trakcie innego okresu, co powstaje na początku każdego trygonu, który ustanawiają te koniunkcje, jakie po sobie następują, a dociągają do 240 lat. Albowiem zwykle takie złowróżbne koniunkcje powstają w każdym trygonie 12 razy, mniej lub więcej, a niekiedy trzynaście."

3,123

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Moogi pisze "Szczerze mówiąc – nie za bardzo rozumiem dlaczego tak się upierasz w dokładnym dopasowaniu położenia poszczególnych planet do  przepowiedni Nostradamusa.
Nie wiem czy czytałeś moje wcześniejsze teksty – ale mówiąc krótko – temat pojawiających się planet w przepowiedniach Nostradamusa już nie jednej osobie skomplikował sposób odbioru przesłania Nostradamusa.
Już wielokrotnie osoby zajmujące się Nostradamusem – połamały sobie zęby na tych sprawach. Oczywiście każdy ma swoją teorię oraz wnioski. Mało tego na znanych portalach zagranicznych są całe działy o astronomii powiązane z przepowiedniami – ale idące swoją drogą.
Mówiąc krótko – wniosek większości jest taki że Nostradamus nie był za dobry jeśli chodzi o astronomie ( w jego czasach astrologia i astronomia były powiązane i stanowiły jedną dziedzinę) .
Ja natomiast uważam że przedstawiając wielokrotnie nazwy astronomiczne – miał całkiem inny cel ( może ktoś to odkryje) – można zawsze szukać."

Zapoznaj się z tym tekstem do którego linka podaję poniżej a zmienisz zdanie..Nostradamus doskonale znał tą dziedzinę i są obecnie ludzie, którzy potrafią to udowodnić.

http://rs.maszyna.pl/~boberov/Kippin/DA … STROLO.txt

3,124

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐  roll

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 00:50:28)

3,125

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐  roll

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 00:51:36)

3,126

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ja się o siebie w ogóle nie boję ,chociaż wiem że idą duże zmiany i nie będzie łatwo.Od dziecka miałam sny prorocze a od  trzech lat czuję  że coś się zaczęło zmieniać dlatego czytam różne przepowiednie ,i wiem że dużo ludzi też to czuje.Parę lat temu zaniepokoił mnie pisk w uszach,myślałam że przez zapchane ucho ,ale tam nic nie było ,teraz czytając różne fora okazało się że wielu ludzi rozwijających się duchowo też tak ma.Jak zaczęłam czytać przepowiednie Nostradamusa byłam przerażona ,teraz niema we mnie lęku widzę to już inaczej .Wydaję mi się że nie spełnią się do końca,a wojna na pewno nie będzie trwała 27 lat.
Pozdrawiam

3,127

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Persage I 51
Saturn i Jowisz spotkają się w znaku Barana: (2024?/2025?)
O Wieczny Boże, jakież przyjdą zmiany!
Jakie wzburzenia w Italii, Hiszpanii, Brytanii i Francji,
Gdy powolny obrót historii znów niesie ciężkie czasy.

Ta przepowiednia dotyczy się czasów II wojny światowej. Saturn i Jowisz w znaku Barana ustawiają się mniej więcej co 60 lat. Takie ustawienie było w latach 1939/1940 następne 1999/2000 , następne będzie 2059/2060.

Od okresu Nostradamusa takie lata wskazują na podobną koniunkcję.
1519 , 1579 , 1639 , 1699 , 1759 , 1819 , 1879 , 1939 , 1999 , 2059 , 2119 , 2179 , 2239

Z tych lat najbardziej pasuje do 1939 roku, ponieważ 2059 to będzie już po wojnie.

3,128

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Czytając wasze wypowiedzi dochodzę do wniosku , że wiecie coś w tym temacie ale go nie rozumiecie i dlatego zamiast mądrych wypowiedzi powstaje bełkot różnych wiadomości. Ktoś źle zrozumie przepowiednię i według swojego rozumowania chce ją dopasować pod pewne wydarzenia. Przepowiednie podane są w trzech wariantach. Pierwszy wariant to podanie dokładnej daty wydarzeń. Drugi wariant to podanie zaszyfrowanej daty wydarzeń. Trzeci wariant to podanie samych wydarzeń bez daty , kiedy ma to się stać. Pierwszy wariant jest najprostszy , bo wiadomo co i kiedy się stanie. W drugim wariancie musimy obliczyć datę owego wydarzenia. Natomiast w trzecim wariancie musimy podstawić owe wydarzenie pod jakąś datę. Aby podstawić owe wydarzenie potrzebne jest zrozumienie przyszłej historii. Jak dotąd ja nie spotkałem jeszcze kogoś , aby opisywał przyszłą historię. Jedyne prawdziwe wzmianki opisuje tylko Biblia. Problem polega na tym iż Biblia opisuje te wydarzenia w zakodowany dla siebie sposób i większość ludzi nie potrafi tego odkodować. Co właściwie pokazuje nam Biblia ? Podaje nam historię Ziemi od stworzenia świata do jej końca. Jeśli zrozumie się tę historię to wtedy łatwiej jest dopasować pewne proroctwa do określonych wydarzeń. W Biblii w Apokalipsie podana jest historia Ziemi od narodzenia Chrystusa do końca świata , natomiast Daniel ze starego testamentu podaje historię Ziemi od nastania Tysiącletniego królestwa Chrystusowego do końca świata. W nowym testamencie również podana jest bardziej szczegółowa historia okresu przed nastaniem tysiącletniego królestwa do owego królestwa. Według mojego zrozumienia wypada on od roku 1980 ( okres przemian ) do ?  ( tysiącletniego królestwa. ) Jeśli znamy te okresy to łatwiej jest zrozumieć przepowiednie Nostradamusa.

A więc , co nas czeka do Tysiącletniego królestwa ?
Na początku to przyśpieszony ale nieudolny rozwój medycyny. następnie skutki rozwoju przemysłu , chodzi o zatrute morza i rzeki. Potem jest ocieplenie klimatu i jego skutki na naszą Ziemię: czerwone rzeki ( rozkwit alg ) , czerwone morza. Dalej pojawia się susza i jej konsekwencje ( zamieszki w państwach , upadek banków , żywność coraz droższa , oraz bieda ) Te wszystkie skutki doprowadzą w końcu do III . Aby Ziemia nie została zniszczona całkowicie przez III wojnę światową , to musi wydarzyć się coś wielkiego co powstrzyma tę nienawiść ludzką i nastąpi wielki potop. Te wydarzenia sprawią , że na Ziemi nie będzie żywności i dojdzie do kanibalizmy, Większość zwierząt zostanie jak nie zniszczona w III wojnie światowej , to zatopiona po potopie. Wysokość wody według Filipka może wynieść około 30 metrów o ile woda będzie płynąca a 400 metrów jeśli woda będzie stojąca. Więc kto będzie mógł przeżyć przy takim poziomie wody ? Ile ludzi przeżyje a ile zwierząt. Ale tak musi się stać aby przepowiednia o Tysiącletnim Królestwie mogła się spełnić , bo jeśli przeżyłoby  dużo ludzi to takie królestwo nie miałoby racji bytu , ponieważ jak sam Bóg powiedział : " Człowiek jest zły od swojej młodości " Jeśli będzie mniej ludzi wtedy jest szansa , że takie królestwo będzie miało rację bytu.
W tym okresie , czyli po tych katastrofach nastanie 1000 lecie dobrobytu , sprawiedliwych rządów oraz mądrego prawa. Po tym okresie nastaną znowu wojny , będą katastrofy , trzęsienia Ziemi , nastaną długie susze. ten okres przypadnie na lata 3000 - 4000. Następny wiek będzie wiekiem dużego rozwoju technologii i cywilizacji. Wtedy też będzie powstawał jeden rząd na Ziemi. W tym okresie pieniądz będzie Panem co doprowadzi do tego iż Ziemią będzie rządził Szatan. Natomiast w latach 5000 - 6000 będzie walka dobra ze złem a w konsekwencji zniszczenie Ziemi przez kometę i tak zakończy się życie kudzi na planecie Ziemia. W ten sposób zostanie pokonany Szatan za zawsze. A dalej to już nastanie NOWA ZIEMIA i NOWE NIEBO.

Jeśli teraz prorocy przepowiadają zamieszki we Francji , w Niemczech , Rosji , Włoszech to wiemy że ktoś lub coś musi do tego doprowadzić. Wcześniej trudno byłoby zrozumieć przepowiednię która mówiłaby o takich rzeczach. Dzisiaj natomiast wiemy już co będzie tego powodem. Tak samo o tym co napisałem to też się wydarzy , tylko nie znamy kto lub co do tego doprowadzi.

3,129

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam.

Witam ponownie wszystkich użytkowników forum, po przerwie spowodowanej zamknięciem forum gazeta.pl
Witam zarówno "starych" jak i nowych użytkowników.

Na początek chciałbym się odnieść do bieżącej sprawy, tutaj omawianej.

Persage I 51 (wg Arteuzy)
Saturn i Jowisz spotkają się w znaku Barana: (2024?/2025?)
O Wieczny Boże, jakież przyjdą zmiany!
Jakie wzburzenia w Italii, Hiszpanii, Brytanii i Francji,
Gdy powolny obrót historii znów niesie ciężkie czasy.

Użytkownik Moogi napisał;

"Kończąc powiem tylko jeszcze że przez tą sytuację z waszą rozmową – powróciłem do oryginalnego tekstu Nostradamusa w C I.51 – ponownie coś mi nie gra patrząc na różne tłumaczenia na język polski. Może tu mamy „psa pogrzebanego” - może wrócę jeszcze do tematu."

Chciałbym podać tłumaczenie z j.ang. wg stron:

http://www.sacred-texts.com/nos/
http://www.crystalinks.com/quatrains.html
http://nostradamiana.astrologer.ru/centuries-eng.html

wszystkie tłumaczenia są takie same, a centuria brzmi następująco:

51
The head of Aries, Jupiter and Saturn.
Eternal God, what changes !
Then the bad times will return again after a long century;
what turmoil in France and Italy.

Wnioski:

Sprzeczności jakie wynikają w polskim tłumaczeniu są takie, że nie ma konkretnie mowy o spotkaniu Jowisza i Saturna (dla mnie brakuje słowa np: "meet" , jako spotkanie), pominięcie, a w zasadzie dodanie tego czasownika w polskim tłumaczeniu, całkowicie zmienia rozumienie tej centurii! Równie dobrze mogło by tam być słowo "opposite" i mamy np: Jowisz w opozycji do Saturna w znaku barana, lub odwrotnie! A w ostatnim czterowierszu nie ma ani słowa o Brytanii i Hiszpanii. Po prostu ta centuria została najwyraźniej niedokładnie przetłumaczona, chyba że angielska wersja jest błędna. I może tutaj jest "pies pogrzebany" ?? smile 
Z tego co pamiętam, na róznych forach internetowych ta przepowiednia/centuria była dosyć sporo analizowana. A mnie wychodzi, że wracamy do punktu wyjścia:). Co zrobić??
Z tym pytaniem pozostawiam siebie, oraz Was drodzy forumowicze.

Pozdrawiam.

3,130

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Moogi napisałeś w jednym z postów, że Nostradamus był kiepskim astrologiem a ja podałem Ci linka do fragmentu książki w którym autor opisuje czterowiersze w których występują opisy koniunkcji planet a później podaje, że faktycznie wydarzenia opisane przez Nostradamusa spełniły się dokładnie wtedy kiedy doszło do takiej koniunkcji. W całym tym tekście takich przykładów jest kilka..

Mamy tutaj niezbite dowody na to, że Nostradamus był nie tylko genialnym jasnowidzem ale i genialnym astrologiem.Dokładnie opisywał wydarzenie do którego dojdzie a także szczególny układ planet w momencie trwania wydarzenia.

Zamiast przyznać, że się pomyliłeś nazywając go kiepskim astrologiem zamiast przyznać, że się pomyliłeś uważając, że podał te koniunkcje nie po to by przyszłe pokolenia mogły dokładnie określić kiedy do tych wydarzeń dojdzie lecz w jakimś innym celu, którego rzekomo nikt jeszcze nie odkrył ty piszesz, że :

"Mnie osobiście właśnie zależy żeby wiedza moja jak i innych zainteresowanych osób dążyła  do przodu, pokazując nam wszystkim całe ogromne przesłanie jakie pozostawił Mistrz Nostradamus.
Dlatego od czasu do czasu biorę udział w różnych dyskusjach. Mam również ugruntowane swoje zdanie na temat przepowiedni Nostradamusa, oparte nie na wierze w te przepowiednie ale na rozumie dzięki któremu staram się w miarę szybko łączyć ze sobą fakty oraz wyciągać rozsądne wnioski"

Każdy kto trzeźwo i przytomnie spojrzy na tą sytuację zauważy, że nie potrafisz łączyć ze sobą faktów ani wyciągać rozsądnych wniosków..jedyne co potrafisz to trzymać się uparcie tego co już sobie ugruntowałeś w swoim umyśle, trzymać się tego w co uwierzyłeś a więc w tym przypadku w to, że Nostradamus był kiepskim astrologiem i tego, że opisane wydarzenia nie spełniają się w okresie pojawienia się opisanych przez niego koniunkcji.

Atraktor jest wspaniałym człowiekiem, który znakomicie przybliżył nam te wszystkie przepowiednie, dokonał wielu znakomitych interpretacji i za to należą mu się od nas wszystkich ogromne brawa i podziękowania. Jednak jak każdy  interpretator przepowiedni popełnił pewnie też wiele błędów przy interpretacjach. Wydaje mi się, że jeden z tych błędów wychwyciłem ponieważ przepowiednie, w których były podane opisy koniunkcji spełniały się dokładnie wtedy kiedy opisana w czterowierszu koniunkcja faktycznie miała miejsce.W tym tekście do którego linka podałem jest mnóstwo przykładów potwierdzających to co teraz napisałem. Tymczasem Atraktor przy opisie koniunkcji podał nam jakąś datę, która nie ma jakiegokolwiek związku z opisaną koniunkcją wprowadzając tym samym wszystkich w błąd.

3,131

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

michallesz2 ,wskazówkiCezara dziękuję za Wasze posty ponieważ dużo wnoszą do omawianego tematu.

3,132

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐  roll

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 00:52:28)

3,133

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 00:53:27)

3,134

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

witam;

Do moogi;

Widzę, że zostałem wezwany "do tablicy", więc odpowiadam:)

1. Nie utwierdzam się w przekonaniu, że C 1,51 odnosi się do III wojny św. Faktycznie, może się odnosić do II WŚ.

2. w pkt 6. napisał Pan, że odnosi się do pierwowzoru francuskiego, jeśli coś nie "gra". Sądzę, że zarówno ja, jak i większość użytkowników tego forum będzie niezwykle uradowana, jeśli będzie mieć dostęp do oryginalnych tekstów centurii w postaci np: linku, bądź skanu. Z tego co wyczytałem to powołuje się Pan wyłącznie na p. Atraktora i p. Arteuzę.

3. W chwili wolnego czasu proszę wpisać w google: Centhurie:I-51/du quatrain/; ... Kurcze, znów "wyskakują" centurie bez "spotkania" i Brytanii, oraz Hiszpanii. No chyba, że "wujek" google robi nam wszyskim na złość. smile

4. Nie chodzi o poparcie mojego wcześniejszego wpisu, ale chciałbym coś pokazać ->
https://www.youtube.com/watch?v=EKdLMo0vWCk    , można "przerzucić" na 22:20

5. tekst:

Centhurie:I-51/du quatrain/;

Répondent à Saturne et Jupiter dans le signe du béliersur,
éternel de Dieu quels changements sont à venir,
quelle agitation mentale ;en Italie, Espagne, Bretagne et France,
où le lent renouvellement une fois de plus l'histoire apportera les temps difficiles.

... wysyłam do tłumaczenia bezstronnej osobie z perfekcyjną znajomością francuskiego i polskiego, z ciekawości zdam relację, zaraz po przetłumaczeniu.

6. Nick, który użyłem na gazeta.pl był z przypadku, na "szybko". Ten tutaj, już raczej przemyślany:). A czy oczekuje względów u p.Norbertusa?? Polemizowałbym smile

Pozdrawiam.

3,135

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 00:54:31)

3,136

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Moogi pisze "Ponieważ jesteś klasycznym przykładem osoby która chce udowodnić (na podstawie swoich informacji – nie koniecznie prawdziwych) – że Pan Atraktor wprowadza wszystkich w błąd."

Oto wpis Atraktora z 12.11.2012 roku:

"Presage I(centuria)czterowiersz 51.
Saturn i Jowisz spotkają się w znaku Barana.
O Wieczny Boże jakież przyjdą zmiany!
Jakie wzburzenia w Italii,Hiszpanii,Brytanii i Francji,
Gdy powolny obrót historii znów niesie ciężkie czasy.

Planety Saturn i Jowisz w znaku Barana(astrologia)spotkają się w
latach 2024-2025-najbliższy termin!"

Wpis jest autentyczny, zresztą sam go zacytowałeś w swoim poście..Dlaczego więc piszesz, że nie posiadam prawdziwych informacji skoro opieram się na wpisie zamieszczonym przez Atraktora?!

3,137

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor podając tą datę wprowadza wszystkich w błąd ponieważ do takiej koniunkcji w tych latach nie dojdzie..Podejrzewam, że BEZMYŚLNIE skopiował tą datę bazując na interpetacji jakiegoś innego badacza przepowiedni Nostradamusa i nawet nie chciało mu się tego weryfikować tylko powielił cudzy błąd.Niestety tak to się kończy jak się ślepo zawierza jakiemuś innemu badaczowi bo jak wcześniej napisałem interpretatorzy popełniali mnóstwo błędów i Atraktor też zapewne nie jest od tego wolny..Dlatego ja osobiście nie jestem zwolennikiem BEZMYŚLNEGO przyjmowania informacji a jestem zwolennikiem weryfikowania wszystkiego dzięki czemu możemy pozbyć się wielu jakże istotnych błędów popełnianych przez innych.

3,138

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 00:55:45)

3,139

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Moogi

Napisałeś:
1. Temat powiązania C1.51 z II WŚ nie był mój zrobił to – Michallesz2.
Ja się z tą opinią nie zgadzam – bardziej przekonuje mnie III WŚ

   Ja wyszukałem wszystkie koniunkcje Saturna z Jowiszem i przedstawiłem je aby wskazać do jakiego okresu może dana przepowiednia pasować. Po drugie znam mniej więcej wydarzenia jakie rozegrają się w najbliższym czasie. Wszystkich wiadomości nie wyjawiam , ponieważ muszą doczekać się swojego czasu. Po zatem nie przekazuję wiadomości które są nie pewne i nie zabieram głosu w tym temacie. Jeśli sprawdzisz wszystkie moje wypowiedzi i tłumaczenia pewnych wydarzeń , to zauważysz , że są one podparte dowodami i informacją skąd one pochodzą. Nie piszę niczego w ciemno. Tak samo jest z opisem koniunkcji. Możesz sprawdzić na internecie co w przedstawionych datach działo się na świecie i dojdziesz do tego samego wniosku co ja , że jedyną datą owej koniunkcji jest 1939 rok który pasuje do przepowiedni. Ty natomiast mówisz , że owa koniunkcja dotyczy III WŚ. Więc Ci odpowiadam , że nie może dotyczyć III WŚ , ponieważ w latach 2040 będzie już po wojnie. Ostatnia koniunkcja była w 1999 a III WŚ nie było. Następna będzie w 2059. Więc na jakiej podstawie masz przekonanie , iż dotyczy ona III WŚ. Gdybyś to przeanalizował to zrozumiałbyś , że owa koniunkcja z przepowiedni nie da się powiązać z III WŚ.

Ostatnio edytowany przez michallesz2 (2015-11-19 05:33:51)

3,140

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 00:56:37)