3,141

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Moogi

Moją podstawą do analizy proroctw jest właśnie Biblia. A dlaczego Biblia , a no dlatego iż zawarte w niej proroctwa spełniają się z dokładnością 100 % a to o czymś świadczy. Więc wszystkie przepowiednie porównuję do proroctw Biblijnych i dzięki temu wiem kto mówi prawdę a kto kłamie.Weźmy dla przykładu Filipka z Doliny Kłodzkiej , który przewidział nie tylko powódź w rejonie ale określił także poziom tej powodzi i datę jej wystąpienia, co sprawdziło się w 100 %. Wobec tego można nazwać go prawdziwym prorokiem tak jak Nostradamusa. Ale Filipek podał dalszy ciąg proroctwa , iż kotlinę Kłodzką nawiedzi powódź gdzie poziom wody ma sięgać około 30 metrów a to nie jest już powódź ale potop. Biblia również mówi o potopie mniej więcej w tym samym czasie. Wobec tego można uważać , że dane są prawdziwe i coś takiego się wydarzy. Dobre jest to iż Filipek podał nam do odgadnięcia datę ( kiedy spotkają się trzy dziewiątki ) a to już można wyliczyć w których latach może to nastąpić. Nostradamus również podaje nam datę do obliczenia wybuchu III wojny światowej. Z ustaleń Biblijnych wynika , że najpierw będzie wojna , potem nastąpi katastrofa ( ziemia się zatrzęsie ) a potem będzie potop związany z trzęsieniem. Od czego będą te trzęsienia tego dokładnie w tej chwili nie wiem , więc nie będę nawet zgadywać. Znając te wydarzenia i dane z proroctw można z przybliżoną dokładności określić kiedy to się stanie. Wcześniej poznałem przepowiednię która mówiła. Kilka lat po wyborze ostatniego papieża na świecie będzie względny spokój. Potem wszystkie sprawy nabiorą większego tempa. Na świecie zacznie się kotłowanina która zakończy się wielką pożogą. Co może oznaczać wielka pożoga ? Myślę , że chodzi tu o to iż w wielu państwach zaczną się rozruchy a zakończy się to wszystko III wojną światową.

3,142

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

" Atraktor 12.11.2012
Planety Saturn i Jowisz w znaku Barana(astrologia)spotkają się w
latach 2024-2025-najbliższy termin!"

Moogi "Napisałem również wcześniej że Pan Atraktor zna więcej i lepiej całą twórczość Nostradamusa – i dlatego może dopisał w małym komentarzu pod nią datę – ale to są moje przypuszczenia"

Człowieku czy ty potrafisz czytać ze zrozumieniem?!  Autor pisze wyraźnie, że do takiej koniunkcji dojdzie w latach 2024-2025 a ty tymczasem przypuszczasz, że.. LOL OMG i ty śmiesz twierdzić, że potrafisz logicznie myśleć i analizować?!  To ja dziękuję za takie analizy kogoś kto mając fakty przed oczami nie potrafi ich zobaczyć..jasne jest to, że Atraktor bezmyślnie przepisał tą datę podaną przez innego badacza i tak bardzo mu ufał, że nawet nie pokusił się o weryfikacje tej informacji..

3,143

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam;

P. Moogi napisał:


"Pisząc moją opinię o C I.51 nie biorę pod uwagę konkretnych koniunkcji astrologicznych jako wyjściowe zagadnienie do rozpatrywania całej przepowiedni.

Nie sprawdzam również innych powiązanych spraw z astrologią. Ponieważ w moim wypadku nie odgrywa to większej roli jeśli chodzi o zrozumienie całości przesłania Nostradamusa.

Mam również wiedzę związaną z tym co jest kojarzone z pojawianiem się różnych (jakichkolwiek?) koniunkcji planet. Dlatego wiem że każda a tym bardziej te wielkie w przeszłości poprzedzały różne wielkie wydarzenia. Dlatego będzie to również w przyszłości.Takim wydarzeniem była II WŚ – dlatego niektórzy badacze wiązali klasyczną centurię C I.51 właśnie z tym wydarzeniem.

Ja osobiście uważam inaczej – na podstawie wiedzy którą posiadam aktualnie – powtórzę jeszcze raz ja się odnoszę do całej centurii oraz powiązanych z nią przepowiedni – nie odnoszę się do jednej linijki w przepowiedni."


Fragmenty  listu do Cezara:

"Mój kochany synu, Cezarze Nostradamusie... Twoje późne przyjście na świat spowodowało, że spożytkowałem cały mój wolny czas na ciągłe nocne czuwanie, aby spisać to, co ja, Twój ojciec, Tobie po moim odejściu chciałbym pozostawić na pamiątkę. Jednocześnie posłuży dobru ogólnemu ludzkości to, co Boska istota ujawniła mi na podstawie zmienności gwiazd na niebie..."

"Należy uwzględnić, że w końcu przyszłość ludzkości jest niepewna, ponieważ wszystko jest sterowane i kierowane przez niepojętą wszechmoc Boga. To ona dodaje nam ducha nie poprzez szaleństwo bachanalii, nie poprzez podniecenie limfatyczne, lecz poprzez język gwiazd. "

"Oczywiście, mój synu, przemawiam tu do Ciebie nieco niejasno. Co się tyczy ukrytych przepowiedni, które można otrzymać dzięki delikatnemu ognistemu tchnieniu, to party moim żywym darem pojmowania kilkakrotnie oglądałem niebiański firmament z jego gwiazdami, zwłaszcza podczas Wigilii (nocnego czuwania)"...

"Za pomocą niepodzielnej wieczności i za pomocą epileptycznych ruchów według metody Hiraklesa, poznaje się przyczyny ruchów ciał niebieskich... "

"W centrum znajduje się wyłącznie wyrok o judycydialnej astrologii. Dzięki niej i dzięki inspiracji, jak również dzięki Boskiemu objawieniu, wspieranym trwałymi astronomicznymi obliczeniami, przekazywane są nam nasze przepowiednie, i tak je spisujemy."

"W oparciu o Boskie, nadnaturalne natchnienie wyodrębniam pojedyncze miejsca według ich specyfiki. Potem łączę owe miejsca z niebiańskimi znakami (gwiazdami znaków zodiaku). Podobnie określam okresy czasu, dla których charakterystyczny jest okultyzm, mocą łaski i siły potęgi Boga. "

"Za pomocą długich obliczeń, które podsumowują odsiarczony zapach nocnych studiów, spisałem prorocze księgi, z których każda zawiera sto wyliczonych astronomicznie przepowiedni."

"Jedno źródło jest wewnętrzne: udziela wyjaśnień o nadnaturalnym świetle w jego wnętrzu, dzięki niemu przepowiada się  według gwiazd i na podstawie Boskich objawień."

"Tu jednak pojawi się wieczny Bóg i zakończy obieg. Wtedy to niebiańskie obrazy (gwiazdozbiory) zaczną się cofać i powrócą do początku swoich ruchów. Ten ruch w wyższym świecie ponownie ustabilizuje i umocni Ziemię."

"Ten namaszcza go darem proroczym, oświeca proroka przez wielorakość nocnych zjawisk, dodaje jego fantazji siły i wzmacnia w nim wieszczą pewność, znajdującą się pod kontrolą astronomii, ściśle związaną z biblią przepowiednią przyszłości przez najświętszy Kościół. Prawdę mówiąc, nic innego nie może być brane pod uwagę."

"Ponieważ gwiazdy zjednoczą się dla dokonania tej przemiany, jak to zapisano >>  Żelazną rózgą ukarzę ich nieprawości i biczem będę ich bił <<. "


...I jeszcze raz

"Mam również wiedzę związaną z tym co jest kojarzone z pojawianiem się różnych (jakichkolwiek?) koniunkcji planet. Dlatego wiem że każda a tym bardziej te wielkie w przeszłości poprzedzały różne wielkie wydarzenia. Dlatego będzie to również w przyszłości.Takim wydarzeniem była II WŚ – dlatego niektórzy badacze wiązali klasyczną centurię C I.51 właśnie z tym wydarzeniem."

Byłbym bardzo wdzięczny, gdybym chociaż w niewielkim stopniu mógł poznać tą wiedzę, dzięki której kojarzy Pan pojawianie się koniunkcji planet i innych zjawisk astrologicznych.

Dziękuję i pozdrawiam.

3,144

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Wczoraj Rada Bezpieczeństwa ONZ jednogłośnie przyjęła rezolucję, której projekt złożyła Francja. Rada wezwała do podjęcia działań przeciwko Państwu Islamskiemu zgodnie z prawem międzynarodowym, a w szczególności z Kartą Narodów Zjednoczonych.

"Państwo Islamskie stanowi globalne i bezprecedensowe zagrożenie dla międzynarodowego pokoju i bezpieczeństwa" - głosi rezolucja.

Tymczasem prezydent Władimir Putin wezwał wojskowych, by nie zwalniali tempa operacji w Syrii. Ocenił, że "zadania są wypełniane", ale nie wystarcza to jeszcze, aby pozbyć się bojowników w Syrii, a Rosję odizolować od możliwych ataków terrorystycznych.

Rosyjska Marynarka Wojenna prowadziła wczoraj ostrzał pozycji Państwa Islamskiego z okrętów operujących na Morzu Kaspijskim. Rosjanie wykorzystali pociski manewrujące typu Kalibr-NK. Jak podało rosyjskie ministerstwo obrony na swojej stronie internetowej, w wyniku uderzenia jednej z rakiet, wystrzelonej z okrętu w  obiekt w mieście Dajr az-Zaur, zginęło ponad 600 terrorystów.

Po przyznaniu przez Moskwę, że katastrofa rosyjskiego samolotu pasażerskiego na Synaju 31 października była rezultatem "aktu terroru" Rosjanie zaangażowali się jeszcze intensywniej w naloty na pozycje ISIS w Syrii.

źródło : wiadomości.wp.pl

Aktualnie ISIS w wyniku bombardowań francusko-rosyjskich ponosi olbrzymie straty.Dzięki temu armii syryjskiej łatwiej jest odbijać z rąk terrorystów kolejne miasta.Państwo Islamskie swoimi terrorystycznymi atakami, rozwścieczyło dwie wielkie światowe potęgi, które zapewne nie odpuszczą dopóki całkowicie nie zniszczą tej największej na świecie terrorystycznej organizacji.Niewykluczone, że po nalotach, któraś z potęg zdecyduje się wysłać swoje wojska i pomóc armii syryjskiej w całkowitym zniszczeniu Państwa Islamskiego.

Z tego co pamiętam Nostradamus opisywał w czterowierszach, że przyjdzie czas kiedy ta organizacja zacznie potwornie słabnąć, ponosić porażki a także tracić źródła dochodu.Opisywał również, że dopiero pojawienie się Mahdiego zmieni obraz sytuacji.

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2015-11-21 12:18:59)

3,145

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Persage III 18, 8
Stara Unia osłabnie i rychło upadnie,
Każdy z nich pójdzie w swoją stronę,
Francja, Germania i Środek chcą tworzyć Stany pięciu,
Italia, Brytania, Hiszpania i Wschód się nie zgodzą.

ARTEUZA PISAŁ:

Jak już pisałem uprzednio, najprawdopodobniej przed rokiem 2021, wskutek konfliktów wewnątrz europejskich, Unia Europejska się rozpadnie albo straci zupełnie swoje znaczenie. Niemcy i Francja niezadowolone z niektórych państw, szczególnie Wielkiej Brytanii, Polski i innych przeciwnych
utworzeniu silnego Zjednoczonego państwa Europejskiego, dążących do tzw. Europy niezależnych państw, postanowią po wizycie we Francji na polach Elizejskich w Paryżu utworzyć nowe państwo na wzór USA, czyli tak zwane Stany Zjednoczone Europy, do których prócz Francji i RFN wejdą
jeszcze tylko państwa Beneluksu: Belgia, Holandia (tzw. Niderlandy) i Luksemburg. Nowe państwo nie zdąży się zorganizować, bo wybuchnie III wojna światowa.

I są juz takie plany.
http://www.fakt.pl/politycy/unia-moze-z … gn=fanpage

3,146

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

W Iranie zostały zniesione sankcje na ropę.A więc ropa dalej potanieje i Rosja będzie miała duże kłopoty ze swoimi finansami. Rosja również naprodukowała bardzo dużo pustego Rubla aby wykupić od firm obcą walutę potrzebną do spłaty zadłużenia i zasilić rezerwy budżetowe

Ostatnio edytowany przez michallesz2 (2015-11-21 21:36:02)

3,147

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Z artykułu linkowanego przez Anię
" Rozważana jest wręcz możliwość utworzenia „mini-strefy Schengen" czyli strefy składającej się wyłącznie z Belgii, Francji, Niemiec, Luksemburga i Holandii – pierwszych sygnatariuszy porozumienia."

Faktycznie- wszystko zaczyna się spełniać dokładnie tak jak podał Nostradamus. A trzeba jeszcze dodać, że najprawdopodobniej  już w przyszłym roku dojdzie w Wielkiej Brytanii do referendum w sprawie wyjścia z UE. Według sondaży około 50% społeczeństwa jest za opuszczeniem UE a więc istnieje realna szansa, że do tego dojdzie.Myślę, że wyjście Wielkiej Brytanii mogłoby zapoczątkować lawinę bo niezadowolenie społeczne w wielu krajach jest na bardzo wysokim poziomie porównywalnym z tym w Wielkiej Brytanii.

3,148

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Po paryskich zamachach premier David Cameron nabrał przekonania, że Parlament zatwierdzi plan bombardowań pozycji ISIS na terenie Syrii. "Brytania szykuje się do wojny" - głosi na pierwszej stronie "The Sunday Telegraph". "Premier naciska na podjęcie bombardowań ISIS za dwa tygodnie" - wtóruje "Sunday Times"

Do tej pory Brytyjczycy latali z bazy na Cyprze, atakując islamistów w Iraku, ale nie w Syrii. Takie rozszerzenie misji od dawna postulowali emerytowani brytyjscy wojskowi, którym wolno zabierać głos w sprawach polityki. Wielu z nich mówi też o potrzebie wysłanie wojsk lądowych do walki z ISIS. Podobnie były minister obrony Liam Fox, który napisał w "Sunday Telegraphie": "Musimy być realistami - nie da się wygrać żadnego konfliktu zbrojnego wyłącznie z powietrza".

źródło: wiadomości.wp.pl

Jak widać, zamach w Paryżu nikogo nie odstraszył wręcz odniósł odwrotny skutek ponieważ teraz światowe potęgi jeszcze bardziej chcą się zaangażować w walkę z ISIS. Ten atak w Paryżu był tak naprawdę dla islamskich terrorystów strzałem w kolano ponieważ teraz kampania przeciwko nim zaczyna nabierać tempa..

3,149

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 00:57:40)

3,150

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Michallesz2 pisze "Wysokość wody według Filipka może wynieść około 30 metrów o ile woda będzie płynąca a 400 metrów jeśli woda będzie stojąca."

Jak pewnie większość z Was wie, o potopie pisał zarówno Nostradamus jak i inni wspaniali jasnowidze m.in  Czesław Klimuszko czy chociażby wspomniany przez Michallesz2 -Filipek. Czy jesteśmy w stanie określić kiedy konkretnie ten potop będzie miał miejsce? Wydaje mi się, że tak..

Klimuszko "„Wojna wybuchnie na Południu wtedy, kiedy zawarte będą wszystkie traktaty i będzie otrąbiony trwał pokój”.

Rosję zdradzą jej sąsiedzi. Nie, nie my! (…). Ogniste włócznie uderzą w zdrajców. Zapłoną całe miasta. Potem rakiety pomkną nad oceanem, skrzyżują się z innymi, spadną w wody morza, obudzą bestię. Ona się dźwignie z dna. Piersią napędzi ogromną falę. Widziałem transatlantyki znoszone jak łupinki… Ta góra wodna sunie ku Europie. Nowy Potop! Zadławi się w Gibraltarze! Wychlupnie do środka Hiszpanii, wleje się na Saharę, zatopi włoski but aż po rzekę Pad. Zniknie pod wodą Rzym ze wszystkimi muzeami, z całą cudowną architekturą… Morze pokryje archiwa, wszystkie dokumenty opatrzone pieczęcią tajności teraz już będą na zawsze utracone (…) Widziałem z bliska ścianę wody idącą na Paryż, była wyższa od wieży Eiffla… Spływając w głąb lądu porywała ludzi, którzy się czepiali poręczy na balkoniku, u szczytu. Wody sunęły straszną potęgą, czułem w nich moc żywiołu, który wszystko zmiecie. Widziałem statki zanim się wywróciły dnem porośniętym zielono…Kotłował się zwał porwanych dachów, zlizanych autobusów i gęstwa ciał ludzkich, kataklizm zapierający dech. A ja to widziałem jak z balkonu, cały obszar aż po horyzont. Te wody szły przez Niemcy aż tutaj. Sięgnęły Polski. (…) Tu , gdzie my dziś jesteśmy, będzie morze. Woda pokryje mój cmentarzyk.

Chyba pan wie, że tu jest depresja? Z Kaszubii zostanie kilka wysepek”. (…) Nasz naród powinien z tego wyjść nienajgorzej. Może pięć, może dziesięć procent jest skazane. Wiem, że to dużo, że to już miliony, ale Francja i Niemcy utracą więcej. Italia najwięcej ucierpi. To Europę naprawdę zjednoczy. Ubóstwo zbliża "

Klimuszko mówi wyraźnie, że do potopu dojdzie w czasie trwania 3 wojny światowej.Nostradamus podaje kilka czterowierszy opisujących wspomniany potop jednak w żadnym nie ma jakichś konkretnych wskazówek, które mogłyby nas naprowadzić na konkretną datę (koniunkcje planet itp).Jest jeszcze Filipek, który jak pewnie większość z Was wie trafnie przewidział powódź która nawiedziła Polskę w 1997 roku. " "Kiedy spotkają się trzy siódemki, kataklizm nadejdzie. Wówczas i wilk się wody w Kłodzku napije"

07.07.1997 woda  sięgnęła płaskorzeźby przedstawiającej wilka, która widnieje na jednej z kłodzkich kamienic.Proroctwo idealnie się wypełniło. Ale jest jeszcze druga jego część " Ostateczny potop nadejdzie, gdy trzy dziewiątki staną obok siebie. Wówczas i lew kłodzki pysk w wodzie umoczy" Najsłynniejszy lew w Kłodzku to również płaskorzeźba, tym razem przy zegarze na ratuszu. Co jednak najbardziej zatrważające, jest on położony 30 metrów wyżej niż wilk.

Ponieważ do potopu ma dojść w czasie trwania 3 wojny światowej więc musimy wykluczyć  najbliższe daty w których spotykają się trzy dziewiątki a mianowicie 09.09.2019,19.09.2019,29.09.2019 oraz 09.09.2029,19.09.2029,29.09.2029. W takim układzie do opisanego przez tak wielu jasnowidzów potopu musiałoby dojść 09.09.2039,19.09.2039,29.09.2039 roku lub 09.09.2049,19.09.2049,29.09.2049 roku.Wydaje mi się, że najbardziej prawdopodobną datą jest właśnie 09.09.2039,19.09.2039,29.09.2039 a więc w kilka lat po rozpoczęciu ataku na Rosję rozpoczynającego 3 wojnę światową.

Tak mniej więcej wyglądają moje analizy..nie trzymam się kurczowo samych przepowiedni Nostradamusa bo to kompletnie jest pozbawione sensu  staram się spojrzeć na to wszystko z nieco szerszej perspektywy, i dzięki temu w tym konkretnym przypadku udało się określić najbardziej prawdopodobną datę zrealizowania się wydarzenia.

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2015-11-22 22:34:22)

3,151

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

MartimoCardoza

Według Nostradamusa wojna może zacząć się w takich latach.
2019 , 2028 , 2037 , 2046
Według Filipka potop może zacząć się w latach.
2019 , 2029 , 2039 , 2049

Wszystko teraz zależy od tego ile czasu ma trwać III wojna światowa. Jeśli będzie ona trwała kilka miesięcy to wypadałoby na rok 2019. Jeśli wojna będzie trwała ponad rok to wypadałaby data 2028 , jeśli ponad dwa lata to rok 2037

A więc trzeba poszukać wiarygodnej przepowiedni na temat czasu trwania tej wojny.

3,152

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

ANTYCHRYST JEST JUŻ NA ZIEMI - BRUKSELA I NWO

https://www.youtube.com/watch?v=4qFB5c5 … e=youtu.be

3,153

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

ania

      Zwróc uwagę , iż pod tym filmem jest informacja która mówi , że nie można wstawiać wypowiedzi do tego filmu. A więc gdyby to pochodziło od Boga to każdy mógłby się wypowiedzieć , więc jaki sens jest w tym aby zamknąć te wypowiedzi ? Chyba autorowi chodziło o to aby ta jego prawda była jedyną słuszną prawdą. Ale ta jego prawda jest zafałszowana.
      Przed stworzeniem Adama i Ewy , czytamy w Biblii , że oprócz Boga byli również inni aniołowie. Możemy zadać pytanie : Z kąd pochodzili Ci aniołowie ? A więc Bóg na podobny sposób jak stworzenia Adama i Ewy , stworzył aniołów podobnych do Boga. Stworzeni aniołowie nie byli źli , ale z biegiem czasu którys anioł się zbuntował. Kiedy mógł zbuntować się owy anioł ? Bóg stwarzając Adama i Ewę przekazuje im część swojej duszy. Natomiast zło pojawia się po stworzeniu Adama i Ewy. Ewa zostaje kuszona przez Szatana , przez zbuntowanego anioła. Powstaje pytanie , co spowodowało , że anioł się zbuntował ? Jedyne co przychodzi na myśl to stworzenie człowieka doprowadziło do tego , że jeden z aniołów się zbuntował. A może było tak , że Bóg przed stworzeniem Adama , stworzył Szatana aby ten kusił człowieka i jest to zamierzony cel Boży. Przypadek Ewy z zakazanym owocem jest tego dowodem.
       Gdybyśmy nie byli kuszeni , nie nauczyli byśmy się walczyć ze złem i stworzenie Szatana w tym wypadku jest jak najbardziej słuszne.

        Przed narodzeniem Chrystusa , dusza człowieka po śmierci wracała do Boga. Bóg widząc iż zło które stworzył pod postacią Szatana , wraca teraz do niego w postaci dusz ludzkich i dlatego Bóg postanawia oddzielić w niebie dobro od zła. Stwarza piekło i umieszcza je wewnątrz Ziemi. Teraz powstaje pytanie w jaki sposób przekazać ludziom iż jest piekło i niebo. W jaki sposób przekazać ludziom aby wybierali niebo a nie piekło  ? Rozwiązaniem tego problemu jest pojawienie się Chrystusa , który przekazuje nam wiedzę na ten temat.

       Bóg poprzez Chrystusa oznajmia nam iż w każdym człowieku ważniejsza jest dusza i aby o tę duszę dbać , by nie trafiła do piekła. Dlatego też Chrystus jest po to aby wskazywać nam drogę do nieba , natomiast Szatan po to aby zwodzić nas , byśmy znaleźli się w piekle. A ponieważ dusza jest nieśmiertelna wobec tego nasz wybór zadecyduje czy wieczność przeżyjemy szczęśliwie , czy w cierpieniach.

     Z tak oddzielonych dusz , Bóg będzie mógł stworzyć życie na wyższym poziomie duchowym o czym jest mowa mówiąca o NOWEM NIEBIE i NOWEJ ZIEMI.

Ostatnio edytowany przez michallesz2 (2015-11-24 12:06:32)

3,154

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 00:58:22)

3,155

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

michallesz2 pisze "Według Nostradamusa wojna może zacząć się w takich latach.
2019 , 2028 , 2037 , 2046"

A możesz mi napisać w jaki sposób wyliczyłeś te daty? W których przepowiedniach są one zawarte?

michallesz2 pisze "A więc trzeba poszukać wiarygodnej przepowiedni na temat czasu trwania tej wojny."

Centuria VIII czterowiersz 77

Antychryst już wkrótce upadnie bez siły.
Siedem i dwadzieścia lat spędził w wojnie.
Nie żyją szerzący niezgodę, jeńcy precz wygnani.
Krew, trupy, woda czerwona od krwi Ziemię pokryły.

Czy ty czytałeś uważnie przepowiednie Nostradamusa? Mam jakieś dziwne wrażenie, że niezbyt interesujesz się jego twórczością..Pytam ponieważ gdybyś je uważnie czytał to nie pisałbyś, że wojna może trwać kilka miesięcy, rok czy też 2 lata..

3,156

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

MartimoCardoza

Odpowiem Ci na pierwsze pytanie. Moje analizy są w tym linku:
http://koniecswiata.info/forum/topic/25 … -swiatowa/

Odnoszą się do mojej wypowiedzi związanej z czasem trwania III wojny światowej , podałeś centurię , która według Ciebie może to wyjaśniać. Według mojej znajomości owa centuria nie odnosi się do III wojny światowej ale do pewnej osoby. Tą osobą jest Hitler. Brał on udział w I wojnie światowej ale był w niej tylko pionkiem i w danym okresie nic od niego nie zależało. Dopiero od roku 2018-2019 zaczęła się jego kariera polityczna. Jeśli teraz od daty jego śmierci odejmiemy datę początku jego kariery to zrozumiemy , że to o niego chodzi. ( 1945 - 1918 = 27 )


Ja natrafiłem na przepowiednię która mówi iż III wojna światowa ma trwać 3 i pół miesiąca ale nie jestem dokładnie pewien prawdziwości tej przepowiedni , dlatego wolałem tego wcześniej nie pisać. Inna przepowiednia podaje , że katastrofa nastąpi po mroźnej zimie a to jest sprzeczne z datami Filipka.

Zakończyłeś swój wywód oceną tego , że nie znam twórczości Nostradamusa. Ciekaw jestem skąd Ci przeszedł taki pomysł aby tak myśleć. Powinieneś raczej powiedzieć tak: " Co myślicie o tej przepowiedni " a Ty posądzasz mnie o nie wiadomo co.

Wracając do okresu 3 i pół miesiąca , oznaczałoby , że wojna zaczęła by się w połowie czerwca 2019 a potop byłby we wrześniu 2019.
Nie mam żadnej pewności czy te 3 i pół miesiąca pochodzi od prawdziwego proroka. Dlatego też podaję tę informację tylko jako ciekawostkę.

Napiszę Ci jeszcze taką ciekawostkę, że interesowanie się działalnością Nostradamusa a analizowaniem jego dzieł to duża różnica.

Ostatnio edytowany przez michallesz2 (2015-11-24 14:50:05)

3,157

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Michallesz2

"Antychryst już wkrótce upadnie bez siły.
Siedem i dwadzieścia lat spędził w wojnie."

Hitler brał udział w 1 wojnie światowej i walczył już w 1914 roku. Dlaczego więc od daty jego śmierci odejmujesz 1918 rok skoro walczył na wojnie już w 1914 roku? 1945-1914=31  Powielasz błędy popełniane przez większość ludzi analizujących przepowiednie, najpierw coś Ci się wydaje a później "za wszelką cenę" i "na siłę" próbujesz dopasowywać cyferki tak by się wszystko zgadzało i potwierdzało twoje przypuszczenia..Nostradamus napisał wyraźnie, 7 i 20 lat spędził na wojnie.Hitler nie spędził 27 lat swojego życia na wojnie więc nie ma sensu na siłę dopasowywać go do tej przepowiedni ponieważ zaczynamy brnąć w ślepą uliczkę.

W innej przepowiedni Nostradamus pisze, że samo zdobywanie Hiszpanii będzie trwało prawie 1 rok.Tak się składa, że nie wszystkie wizje proroków  spełniają się.Czy wcześniejsze wizje tego proroka, który wspomina o 3.5 miesięcznej 3 wojnie światowej sprawdzały się?

Zauważyłem jedną rzecz, większość analizujących przepowiednie Nostradamusa jest przekonana, że 3 wojna światowa będzie trwała 27 lat ponieważ tak jest napisane w tej przepowiedni.Teraz widzę, że to przecież nie jest prawdą.Nostradamus niczego takiego tutaj nie napisał. Napisał jedynie, że Antychryst spędzi na wojnie 7 i 20 lat.Zastanawiający jest ten podział- dlaczego nie 27 lat tylko 7 i 20? Tak jakby specjalnie to podzielił w jakimś konkretnym celu. Tak sobie myślę, że zanim zacznie się 3 wojna światowa Antychryst będzie już wcześniej przecież prowadził różne wojny.Jeszcze przed 3 wojną światową będzie budując potęgę Wielkiego Talibanu prowadził wojny z różnymi krajami, zbrojnie rozszerzając granice swojego Imperium.Ponadto 3 wojna światowa rozpocznie się po hucznym świętowaniu jakiegoś traktatu pokojowego w Jerozolimie a więc to również oznacza, jakąś kolejną większą wojenkę jeszcze przed rozpoczęciem 3 wojny światowej. Kto wie, czy Antychryst przed rozpoczęciem 3 wojny światowej nie spędzi 7 lat prowadząc różne wojny.Przecież jasne jest to, że tworzenie Wielkiego Talibanu będzie wiązało się z szeregiem zbrojnych ataków na różne kraje.W związku z czym jestem pewien, że słynni badacze przepowiedni Nostradamusa w tym Arteuza i Atraktor popełniają błąd podając, że 3 wojna światowa będzie trwała 27 lat..Myślę, że ten podział na 7 i 20 jest celowy w dodatku najpierw mamy 7 a dopiero później 20. Myślę, że 7 lat swojego życia Antychryst spędzi prowadząc różne wojenki w czasie budowania potęgi Wielkiego Talibanu i zbrojnego rozszerzania granic a później przez kolejne 20 lat w czasie trwania 3 wojny światowej.

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2015-11-25 01:19:14)

3,158

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Musisz też jeszcze pamiętać o tym, że Nostradamus podał kilka czy też kilkanaście wydarzeń, które nastąpią przed wybuchem 3 wojny światowej.Większość jeszcze się nie wypełniła i możliwe, że będziemy jeszcze czekać kilkanaście lat zanim te przepowiednie  spełnią się i dopiero wtedy będzie można oczekiwać rozpoczęcia 3 wojny światowej.Dlatego też podawanie, że wojna może  rozpocząć się w 2019 roku jest również pozbawione sensu.

Zanim dojdzie do 3 wojny światowej najpierw muszą się wypełnić te proroctwa, które dotyczą wydarzeń przed nią a więc możemy jedynie czekać i obserwować jak się wypełniają zbliżając nas do jej rozpoczęcia.

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2015-11-25 01:51:50)

3,159

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

MartimoCardoza

Na początku musisz zrozumieć , kiedy ktoś zostaje antychrystem . To , że Hitler brał udział w I wojnie światowej wcale nie oznacza , że był antychrystem. Gdyby tak rozumować to tych antychrystów byłoby bardzo dużo. Antychryst to ktoś kto ma wpływ na większość społeczeństwa jakiegoś państwa lub świata a Hitler w I wojnie był tylko zwykłym żołnierzem i na losy Niemiec ani świata jeszcze nie miał wpływu. Dopiero gdy wstąpił do partii to zaczęło się jego życie jako antychrysta. Po dojściu Hitlera do władzy w Niemczech nastały zamieszki , można nawet śmiało powiedzieć iż była wojna domowa. W centurii pisze również o jeńcach wojennych.A co stało się z jeńcami po II wojnie ? Większość z nich uciekła do Brazylii , Argentyny i innych państw. Czy można w tym wypadku mówić o wygnaniu ? Ja myślę , że tak.
Jakie może być wytłumaczenie dla zapisanych liczb 7 i 20 w centurii ? Od 1918 Hitler należał do partii , ale w roku 1924 został skazany na więzienie z możliwością wyjścia po 6 miesiącach. Tak też wyszedł z więzienia w 1925 roku. A więc liczba 7 oznacza okres w partii od roku 1918 do 1925 a 20 dalszą jego działalność , to tak jakby między tymi okresami miał przerwę od sprawowania władzy ( czyli więzienie )

Arteuza i Atraktor tłumacząc centurie popełnili dużo błędów ale nie do mnie należy ich ocenianie. Zasługą ich jest to , że w ogóle podjęli się tego zadania odsłaniając nam rąbek tajemnicy. Dzięki ich pracy ja również z tego korzystam. Głównym błędem w tłumaczeniu proroctw jest brak punktu odniesienia , w tym przypadku chodzi o znajomość historii pewnego zakresu czasu. Ja wiedząc o tym na początku zacząłem poznawać przyszłą historię świata z Biblii , dlatego teraz łatwiej jest mi porównać przepowiednie do określonego okresu.

Co do znaków jakie mają pojawić się przed III wojną światową , Biblia opisuje tak :
Obecnie nastaną większe susze , potem zaczną upadać banki i będą duże zamieszki , które zakończą się wojną i potopem.
Widzimy co dzieje się obecnie w banku Rosyjskim , może to być początek tych złych rzeczy. Tak też wojna może zacząć się w 2019 lub 2028. Tutaj potrzebne byłoby prawdziwe proroctwo o czasie trwania tej wojny , bo te które przedstawiłeś nie dotyczy tego okresu.

Ostatnio edytowany przez michallesz2 (2015-11-25 15:27:48)

3,160

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Co do przepowiedni o 3 i pół miesiąca , to widziałem je jakieś dwa tygodnie temu na którejś stronie internetowej. Opisywała ona przebieg III wojny światowe. wczoraj chciałem ją znaleźć aby przedstawić to proroctwo ale nie udało mi się jego znaleźć. Jak znajdę to przedstawię.