3,681

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

eggcubed napisał/a:
Atraktor napisał/a:

Państwa bałtyckie i inne z Europy środkowej i wschodniej wiedzą,że tylko Niemcy mogą wywrzeć nacisk na Amerykanów aby stanęli w ich obronie.Polska im nie pomoże bo nie ma wpływu na politykę USA.
Gdyby te państwa nie bały się Rosji;Czechy,Słowacja,Węgry itd to by nie przystąpiły do NATO!

Geopolityka mówi co innego. Najkorzystniejszy jest sojusz Rosji i Niemiec. Wystarczy spojrzeć na sprawę gazociągu i wielkiej niechęci polityków niemieckich na sankcje wobec Rosji.

Czechy i Węgry nie przystąpiły to NATO bo się boją Rosji. Boją się Niemiec.

Witam:

Aby zakończyć tę dyskusję przytoczę poniżej jeszcze raz to co niejednokrotnie pisałem na różnych forach w trakcie rozważań dotyczących proroctw Nostradamusa.

Cyt;-"Oczywiście że  każdy z Was może mieć swoje zdanie na temat teraźniejszych i przyszłych wydarzeń politycznych i ja nikogo tu nie mam zamiaru przekonywać do tego co pisałem i piszę,oraz do tego czy proroctwa Nostradamusa się kiedyś -to jest na przestrzeni czasów-wypełnią. Każdy z Was może mieć swoje zdanie i uważać,że to on ma rację przewidując przyszłość,a nie Nostradamus.Moją intencją było i jest tylko zapoznanie czytelników z proroctwami Jasnowidza Wszechczasów Michela Nostradamusa,a nie jego przekonywanie tak jak to czynią religijni misjonarze różnych wyznań.
NALEŻY WIĘC ODRÓŻNIĆ ZAPOZNAWANIE KOGOŚ Z CZYMŚ DLA NIEGO NIEZNANYM I MAŁO ZNANYM,A MOŻE I NIEPOJĘTYM OD PRZEKONYWANIA DO TEGO CO SIĘ PISZE".

To wszystko i tak to proszę odbierać.

Gdyby wówczas do świadomości wielu osób ta moja powyższa wypowiedź dotarła-tzn powtarzam;"że nie zamierzam nikogo do tego co piszę przekonywać"i zachowywali by się inaczej-TZN;PRZYZWOICIE- to możliwe,że pisał bym na ten temat do dzisiaj.


Wcześniej Arteuza Centurion(już od roku 2009),a później i ja pisaliśmy o różnych wydarzeniach politycznych które w niedalekiej przyszłości się w?proroctw Nostradamusa mają wypełnić.
Wówczas do wielu osób nie docierało to co dzieje się współcześnie.
Już wtedy Arteuza pisał,że UE i NATO a także tzw:grupa wyszehradzka,a nawet ONZ(Organizacja Narodów Zjednoczonych) osłabną i powoli będą się rozpadać.
Już wtedy przewidywaliśmy-wyciągając wnioski z proroctw Nostradamusa-,że będą powstawać Imperia muzułmańskie czyli kalifaty,że będą miały miejsce; zamachy terrorystyczne i super terrorystyczne,kryzysy finansowe i gospodarcze,rewolucje,bunty,wojskowe zamachy stanu,katastrofy naturalne i wywołane działalnością gospodarczą człowieka,a także lokalne wojny jak np ta w Gruzji czy na Ukrainie itd itp.
Wówczas to z wielu rzeczy,o których pisaliśmy,a które teraz doświadczamy się niejednokrotnie wyśmiewano bo uważano,że jest to niemożliwe.Z Arteuzy zaś i zemnie-czyli autorów tych wpisów się złośliwie naigrywano,starano się ośmieszyć,aż w końcu zaczęto nam ubliżać.

Śmiało więc proszę zajrzeć do naszej lektury,bo wiele z tego o czym pisaliśmy wówczas jeszcze pozostało i można to skonfrontować z tymi wydarzeniami z którymi mamy do czynienia obecnie na świecie w tym w Europie i w Polsce!

To co wówczas było niemożliwe to później na przestrzeni kilku lat zaczęło się spełniać i to na naszych oczach,lub spełnia się obecnie,a na wiele innych wydarzeń,które się jeszcze nie spełniły przyjdzie niebawem czas i to w/g mnie na pewno. Musimy tylko na to roztropnie poczekać!

Jak już pisałem UE się najpierw osłabi(to będzie zróżnicowany proces w postaci; raz lepiej raz gorzej)aż w końcu się całkiem rozpadnie.Na jej miejsce zacznie powstawać nowa struktura państw zachodnioeuropejskich(stany Zjednoczone Europy,lub Konfederacja Państw Europejskich) już jednak bez aktywnego udziału Polski.
Odejście(brexit) Wielkiej Brytanii przyspieszy ten powolny proces,bo hamulcowego w postaci tzw:"lwa brytyjskiego"już w UE nie będzie. W grupie wyszehradzkiej dojdzie z czasem do wielkiej(choć skrywanej publicznie) awantury i każde z tych państw pójdzie swoją drogą.
NATO zostanie rozwiązane głównie dlatego,że Niemcy i Francja wyjdą w końcu z jego struktur wojskowych-kiedyś przecież Francja już to zrobiła.Wcześniej niektóre z państw jak np.Turcja same wyjdą z tej militarnej organizacji.
Na świecie i w Europie powstanie wielki zamęt i wybuchną nowe konflikty i lokalne wojny(o których też pisałem)również w Europie.Np bardzo zaostrzą się stosunki Węgier ze Słowacją ze względu na konflikt dotyczący półmilionowej mniejszości węgierskiej tam mieszkającej.Dojdzie nawet do drobnych walk oddziałów węgierskich i słowackich.Niedługo po tym dojdzie do rozruchów mniejszości węgierskiej w Serbii zamieszkującej przygraniczną Wojwodinę,oraz buntu węgierskich Szeklerów w rumuńskiej Transylwanii nazywanej przez Polaków Siedmiogrodem.
Spodziewam się też-i to już za niedługo- wybuchu wielkiego kryzysu na półwyspie koreańskim,który będzie groził wybuchem III wojny światowej!Ale na szczęście do niej jeszcze nie dojdzie,bo podpisane zostanie porozumienia Chin z USA o stopniowym zjednoczeniu obu Korei i jej neutralizacji .O tym też już nie raz pisałem.Ale świat wtedy stanie naprawdę na przysłowiowej głowie!Wszyscy mieszkańcy ziemi będą przerażeni napiętą sytuacją polityczną i ruchami wojski największych mocarstw!
I wreszcie ostatnia sprawa ta dotycząca obaw jakie to niby mają Węgry,Czechy i Słowacja w stosunku do Niemiec a nie  do Rosji-jak napisałem
Polacy w/g mnie w ogóle nie znają historii tych trzech państw i to nie tylko ich.
Węgrzy jako naród lubią Niemców tak samo jak Czesi.
Od XVI wieku Węgier przed ekspansją wojski Imperium Osmańskiego broniło tylko Święte Cesarstwo Rzymskie Narodu Niemieckiego.Głównie habsburscy władcy marchii austriackiej,podczas gdy Francja i Polska często(choć nie zawsze)przeciwstawiała się Habsburgom.Gdyby nie kunktatorska często pro turecka polityka tych państw to Węgry o wiele szybciej zostały by wyzwolone z niewoli osmańskiej.Nawet Jagiellonowie polscy nie pomogli(choć o nią błagał) królowi Węgier,Czech i Chorwacji Ludwikowi II Jagiellończykowi w wielkiej bitwie pod Mohaczem w obronie przed inwazją wojsk osmańsko tureckich Sulejmana Wspaniałego!Polski król i polska szlachta wybrała osmańskie pieniądze i przywileje handlowe jak pomoc Węgrom,Czechom i Chorwatom!O tym dzieciom w tych państwach mówi się na lekcjach historii-ale oczywiście nie w Polsce,bo u nas się uczy,że Polacy to był zawsze szlachetny i uczciwy naród i takich miał też władców.
Takich przykładów jest wiele i radzę się z nimi dobrze zapoznać.
Węgry zgodziły się na budowę gazociągu północnego "Nord stream"przez Bałtyk za co otrzymali zapewnienie od Niemiec,że gazociąg południowy "South stream"będzie przebiegał przez ich terytorium i z tego powodu będą ciągneli profity.Otrzymali też od UE (dzięki Niemcom)zgodę na budowę przez Rosjan na ich terytorium elektrowni atomowej oraz pieniądze.Czesi godząc się na gazociąg Opal przez terytorium Niemiec do ich granic otrzymali zapewnienie dostaw taniego rosyjskiego gazu do którego Niemcy zgodziły się dopłacać.Na Słowacji dzięki Niemcom powstało kilka fabryk samochodów osobowych w wyniku czego ten kraj stał się jednym z największych producentów aut nw Europie.Produkuje ich prawie tyle co np Włochy i 3 razy więcej niż Polska.
Te kraje mogą tylko liczyć na bogate Niemcy bo one coś mogą dać,a Polska nic i NATO nie ma tu nic do tego.
To Rosja chce je oderwać od UE i Niemiec i Putin robi wszystko aby to osiągnąć.
Grupa Wyszehradzka to mydlenie oczu Polakom!
Niemcy robią politykę(powiększyli już budżet wojskowy)i ich siła i znaczenie zacznie wzrastać ,a nie maleć.
Niemcy wspomagają finansowo i państwa bałkańskie i nadbałtyckie i Ukrainę.
A my co możemy w tej chwili tym krajom zaoferować?
Możemy tylko bujać w obłokach o tworzeniu jakiegoś wirtualnego"Międzymorza"ale bez pieniędzy i gospodarczego wsparcia tych krajów na które w tej chwili jeszcze Polski nie stać nic to nie da.
To mrzonki -nic więcej.
Dla Polski jeszcze czas nie nadszedł,a swoją głupią 'mocarstwową w marzeniach"polityką rząd PIS-u tego nie dokona.
Do celów jakie sobie on wyznaczył trzeba mieć odpowiednie środki to jest pieniądze i silną gospodarkę!

Pozdrawiam;

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2017-03-12 22:39:05)

3,682

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Panie Atraktor, może niech pan przestanie nadużywać CAPS LOCKA, bo to nie jest czat dla małych rozemocjonowanych dzieci.
Można pisać swój przekaz na spokojnie.
Co meritum, to jakie to mocarstwa za potęgi Jagiellonów były mocarstwami kolonialnymi? Przypominam, że to był przełom XV i XVI wieku i dopiero początek wypraw i zdobywania terytoriów, generujący póki co większe koszty niż zyski.
Co do artlylerii tureckiej, to w tym okresie nie miała ona żadnego znaczenia na polach bitew, jedynie mogła przeważać podczas dużych oblęzeń (Konstantynopol, desant na Krymie). Coś takiego jak artyleria polowa naprawdę zaczęła mieć poważne znaczenie i wpływ na przebieg wojen i bitew na początku XVIIw po wynalezieniu tzw. naboju, co uczyniło artylerię polową szybką i efektywną. To tyle  na szybko gwoli sprostowania. Trochę mniej demagogii i polityki, więcej merytoryki.
Twoje osobiste wycieczki w kierunku przeciwnej politycznie opcji zaczynają być żałosne i nie każdy z różnych powodów ma ochotę jej czytać, tym bardziej że zaczynasz pod aktualne realia polityczne dostosowywać  swoją wizję "proroctw", co zaczyna byc lekko śmieszne, a wręcz groteskowe.

Ostatnio edytowany przez zwanzig (2017-03-15 16:30:46)

3,683

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Myślę, że w najbliższym czasie doczekamy się spełnienia http://bastylia.blox.pl/2015/11/Bialoruski-Majdan.html . Tutaj bardzo rozsądna ocena sytuacji http://kresy24.pl/polski-ekspert-barier … ora-runie/ . A wtedy krok nas bedzie dzielił od wojny z FR na Ukrainie.

3,684

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Bardzo ciekawy artykuł.

Zastanawiam się czy dwa ostatnie wersety tej przepowiedni dotyczą zmiany władzy na Białorusi czy raczej wojny białorusko-rosyjskiej przeciwko Ukrainie. I myślę, że raczej to drugie.
Żaden z czwórki przywódców : Putin , Poroszenko , Miedwiedew i Łukaszenko nie są zodiakalnym baranem. Więc myślę ,że po obaleniu Łukaszenki na Białorusi może pojawić się przywódca , który właśnie będzie spod znaku barana. Białoruś pod wpływem Rosji zmieni swoje pokojowe podejście do Ukrainy i to właśnie przyszły przywódca Białorusi będzie agresorem przeciwko Ukrainie.

3,685

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam chciałbym ruszyć trochę temat ponieważ widzę co dzieje się na świecie będę pisał z telefonu więc przepraszam za błędy chciałbym abyście pomogli mi w rozgryzaniu Nostradamusa bo jak wiemy nikt nie jest nie omylny więc gdzieś ktoś popełnił błąd lub inaczej to zinterpretował  chciałbym aby każdy kto interesuje się tematem włączył się do dyskusji.

3,686

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Obserwując to co się aktualnie dzieje na świecie wielu odnosi wrażenie, że oto dekada super terroryzmu zapowiadana przez Nostradamusa stała się faktem. Jednak kiedy przejrzymy statystyki to okazuje się, że jest to błędne postrzeganie ponieważ w latach 70 i 80 mieliśmy o wiele więcej zamachów w których ginęło znacznie więcej ludzi niż teraz..
Oczywiście w ostatnich latach notujemy tendencje wzrostową w liczbie zamachów ale powinniśmy być dalecy od stwierdzenia iż oto nadeszła zapowiadana era super terroryzmu mająca poprzedzić wybuch 3 wojny światowej.

http://niezlomni.com/liczba-ofiar-terro … tendencje/

23 kwietnia i 7 maja odbędą się wybory prezydenckie we Francji.Wkrótce dowiemy się kto zostanie kolejnym nieudolnym (według przepowiedni) prezydentem tego kraju. Sondaże wskazują, że w pierwszej turze Marine Le Pen powinna zdobyć 26% głosów, Emmanuel Macron 24% głosów a Francois Fillon 20%.
Szefowa Frontu Narodowego obiecuje, że jeżeli wygra wybory to że przywróci kontrole na francuskich granicach oraz wyprowadzi Francję ze strefy euro, a nawet przeprowadzi referendum dotyczące członkostwa Francji w UE.

3,687

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Cóż według mnie interpretujemy to co już mogło się wydarzyć kiedyś takie po prostu mam przeczucie niedługo wybory w Pakistanie kto wie może to szansa dla Antychrysta. Pakistan jest uzbrojony w broń atomową więc może też mieć technologie które są nam nieznane.W Polsce też nie jest zaciekawie może będzie jakieś załamanie w parti rządzącej i w tedy przejmie władze generał dyktator.To wszystko moje przypuszczenia.

3,688

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Zajmowanie się przepowiedniami Nostradamusa nie da pożądanych efektów z tego względu że podane wiadomości są szczątkowe i nie wiadomo jakich czasów mogą dotyczyć. Analizowanie tych przepowiedni zawsze będzie prowadziło do kłótni ponieważ każdy fragment przepowiedni można tłumaczyć na zrozumiały tylko dla siebie sposób, więc przepowiednie Nostradamusa nie mogą być podstawą do rozpatrywania innych przepowiedni. Jedyną dobrą podstawą do rozpatrywania innych przepowiedni jest Biblia. Jeśli zrozumie się proroctwa zapisane w Biblii to łatwiej jest powiązać inne proroctwa do Biblii , ponieważ Biblia to fundament dziejów Ziemi i kto tego nie rozumie , ten nie zrozumie zależności innych proroctw od Biblii. Ja wcześniej pisałem już na temat proroctw zapisanych w Biblii i one dokładnie mówią nam co ma się wydarzyć na Ziemi. Dzięki temu dowiedziałem się , że czasy w których teraz żyjemy to czasy przed 1000 letnim Królestwem Chrystusowym . Aby to Królestwo mogło się wypełnić to na Ziemi musi zginąć bardzo dużo ludzi. Dlatego też przed tym królestwem na Ziemi ma być potop który jest opisywany we śnie Daniela w Biblii. Ta informacja jest kluczem do powiązania wszystkich proroctw w jedną całość. Dlatego też potop ma być początkiem zmian na Ziemi. W dzisiejszych czasach Islam wcale nie zagraża Europie w takim stopniu w jakim się opisuje. Bez potopu w Europie zmiany zachodziłyby powolnie natomiast proroctwa nie pasowałyby do wydarzeń jakie mają nastąpić. Natomiast , przyjmując potop jako początek zmian , można zauważyć , że przepowiednie zaczynają się zazębiać i pasować do przyszłych wydarzeń.
Aby wam to udowodnić przedstawię kilka faktów.
Dzisiaj Europa jest za silna aby Islam mógł zaatakować Europę. Prawa jakie obecnie panują nie spowodują pokonanie Islamu a raczej jego powolną asymilację , więc proroctwa nie pasują do takiego obrazu przyszłych wydarzeń. W proroctwach jest powiedziane , że Niemcy zaatakują Czechosłowację a potem południowo-zachodnią Polskę. Tylko jest pytanie dlaczego akurat od tej strony ma nastąpić atak. Jest również powiedziane w proroctwach , że Niemcy nie będą niszczyć budynków , więc musi być jakiś powód , że zrobią tak a nie inaczej. W proroctwach jest mowa walki narodów Polski i Francji a dlaczego nie ma wzmianki o innych narodach. Te wszystkie drobne szczegóły świadczą o tym , że coś musi się wydarzyć w Europie aby takie sytuacje mogły zaistnieć. I właśnie potop rozwiązuje te mankamenty i wyjaśnia dlaczego właśnie tak się stanie.
Filipek w swoich proroctwach przepowiada nam ten właśnie potop który zapoczątkuje zmiany na Ziemi. Teraz powstaje pytanie , jaka data byłaby początkiem tego potopu. Według Filipka można określić kilka dat ale inne proroctwa podpowiadają nam o jaką datę może chodzić. Teraz przedstawię kilka linków które zazębiają się i przedstawiają przyszłe wydarzenia. Na początku podaję proroctwa o prawdopodobnej dacie potopu.

http://strefatajemnic.onet.pl/przepowie … otop/ryfsr

Teraz potrzebujemy znaleźć potwierdzenie daty oraz przypuszczalnego wydarzenia.
https://www.youtube.com/watch?v=Ufgx4Uq4QFQ

Ten link potwierdza datę potopu , więc teraz musimy dowiedzieć się o tym co spowoduje ten potop i na ta mamy znowu potwierdzenia. Mowa jest o komecie która ma uderzyć w Ziemię.
https://www.youtube.com/watch?v=eeuoIBvKB_o

https://www.youtube.com/watch?v=3sH4LnKMsCg

Z tych linków wynika , że kometa rozdzieli się na 3 części i te 3 części uderzą w Ziemię. Jeden odłamek komety uderzy w Atlantyk. Więc fala zatopi część Europy , część Ameryki południowej i północnej oraz część Afryki
Od tego potopu zaczną się zmiany na Ziemi.
Europa się wyludni więc następna fala uchodźców Islamskich bez przeszkód zajmie tereny Europy. Kiedy Islam wejdzie do Europy to niestety ale Watykan będzie zaatakowany przez ten Islam. W Niemczech przeżyją tylko Ci co mieszkają w górach lub uciekną na wschód Europy. Góry w Niemczech są na południu , dlatego Niemcy od południa zaatakują Czechosłowację i Polskę. Europa nie będzie już płaciła Rosji za gaz , wobec tego w Rosji nie będzie pieniędzy na wypłaty dla ludzi i tam powstanie wielkie zamieszanie o którym jest mowa w proroctwach. Te zamieszki mają być przed 3 wojną światową , bo Rosja widząc opuszczoną Europę będzie chciała zagarnąć ziemie Europejskie dla siebie ale kiedy wejdzie do Europy to spotka się z Islamem. W Europie zacznie się wojna Rosji z Islamem, potem Islam zaatakuje ziemie Rosyjskie  a Chiny widząc co się dzieje też zaatakują Rosję. No i mamy 3 wojnę światową. Według tych wydarzeń wychodzi na to , że potop będzie 8-9 wrzesień 2019 roku a 3 wojna światowa wybuchnie przed 2028 rokiem.

3,689

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Jak dla mnie 27 lat wojny się nie kleji żadna gospodarka nie wytrzyma tego bo będzie musiała przestawić się na produkcję broni co wiąże się z tym że będzie brakować towarów a za tym idą bunty i rozruby.Hitler zrobił z niemiec potęgę w 5 lat to co zrobił by antychryst przez tak długi czas?

3,690

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

michallesz2 napisał/a:

[...] Aby wam to udowodnić przedstawię kilka faktów.
Dzisiaj Europa jest za silna aby Islam mógł zaatakować Europę.

Kiedy rozleci się strefa Euro to skończy się muzyka a krzeseł jest dużo mniej niż tańczących, szczególnie na południu Europy. Na przykład we Włoszech ludzie powszechnie i w dużych ilościach posiadają obligacje banków jako zabezpieczenie emerytalne (taka była polityka państwa za Berlusconiego). Jak banki padną i emerytury znikną z dnia na dzień to będzie tam rewolucja. Na mój gust jest to kwestia najdalej 5 lat, a może dużo szybciej.

michallesz2 napisał/a:

Filipek w swoich proroctwach przepowiada nam ten właśnie potop który zapoczątkuje zmiany na Ziemi. Teraz powstaje pytanie , jaka data byłaby początkiem tego potopu. Według Filipka można określić kilka dat ale inne proroctwa podpowiadają nam o jaką datę może chodzić. Teraz przedstawię kilka linków które zazębiają się i przedstawiają przyszłe wydarzenia. Na początku podaję proroctwa o prawdopodobnej dacie potopu.http://strefatajemnic.onet.pl/przepowie … otop/ryfsr

To mity. Filipek nie podał żadnych następnych przepowiedni. Ta o przyszłym potopie (o lwie z ratusza pijącym wodę) została wymyślona aby dodać sensacji.  (źródło - patrz Zeszyty Tłumackie, nr 3(7) 1997, strona 3)

michallesz2 napisał/a:

Z tych linków wynika , że kometa rozdzieli się na 3 części i te 3 części uderzą w Ziemię.

A skąd to wiadomo? Komety lecą z prędkością 20-60 km/s. Większości z nich nie daje się zaobserwować zanim nadlecą relatywnie blisko Ziemi. Jeśli nie wiadomo co, skąd i kiedy nadleci to tym bardziej nie może być wiadomo że się to coś rozleci na 3 kawałki i gdzie uderzą. To jest wszystko gdybanie.

michallesz2 napisał/a:

Jeden odłamek komety uderzy w Atlantyk. Więc fala zatopi część Europy , część Ameryki południowej i północnej oraz część Afryki.

Taki odłamek musiałby mieć ok. 10-15 km średnicy.

michallesz2 napisał/a:

Europa się wyludni więc następna fala uchodźców Islamskich bez przeszkód zajmie tereny Europy.

Wyludni się pas nadmorski i tereny położone niżej z powodu totalnego zdewastowania. Nie mówimy tutaj o zwyczajnej powodzi od deszczu ale o gigantycznej fali tsunami o wysokości 300 m. Po przejściu takiej fali zostanie goła ziemia, cokolwiek było tam wcześniej. Uchodźcy nie byliby zainteresowani zajmowaniem takich terenów. Ponadto, efektem uderzenia dużej asteroidy są silne trzęsienia ziemi, możliwe nagłe ruchy tektoniczne w rejonie rowów/uskoków oraz masowe wybuchy wulkanów. Prawdopodobnie z Włoch zostałyby wtedy zgliszcza. Nawet przy założeniu, że aktywność uspokoi się w ciągu kilku dni/tygodni to i tak z uwagi na pyły zawieszone, należy się spodziewać kilku lat bez lata (czyli małej epoki lodowcowej). A to oznacza globalnie brak zbiorów i głód. To wszystko może się skończyć masowymi wędrówkami ludów z miejsc bardziej dotkniętych do mniej dotkniętych, bardziej cywilizowanych, zamożnych, czyli np. z Afryki i Azji w kierunku pozostałości Europy. Tacy prości, biedni i głodni ludzie nie będą mieć skrupułów aby zabić za kromkę chleba. I to będzie gigantyczny problem.

3,691

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Kolega wyżej ma rację.Dzisiaj chciałbym troche powiedzieć o wielkości Francji w iii wojnie światowej i po niej.Nostradamus tutaj przesadził cała Francja ma byc zajęta tylko Bretania ma się ostać to teraz pomyślmy po zdobyciu francji przemysł i infrastruktura kuleje  dużo ludnosci ginie więc kończą się rezerwy do wojska.3 ludzi nie da rady odbudować tak zrujnowanego kraju nawet i w 20 lat bo będzie brakować siły roboczej a liczebnosć armi szacowal bym na około 100 tys nie więcej.

3,692

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Husar40 napisał/a:

cała Francja ma byc zajęta tylko Bretania ma się ostać

Jeśli faktycznie uderzy asteroida w Atlantyk to z Bretanii zostanie wyspa (przynajmniej na jakiś czas). Co ciekawe, wyspa będzie mniej więcej w miejscu, gdzie mieściła się wioska Galów Asterixa i Obelixa. Może więc faktycznie stamtąd przyjdzie odsiecz skoro mieszkają tam tacy mężni i niepokonani ludzie. Wyjdzie na to, że René Goscinny był jasnowidzem :-)

Ostatnio edytowany przez centrala314 (2017-04-11 23:07:15)

3,693

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Wszystko jest możliwe.


III Krak i Jagiellonowie?

Witam dzisiaj powiem co nieco o III Kraku. Nostradamus napisał o tym że krak będzie pochodził od Jagiellonów. Otóż to zagadnienie myślę że Nostradamus dopisał jak taką przenośnie bo nie zgadzalo by się to z zasadą po mieczu czyli od męskich potomków musiał by pochodzić a nie z lini pobocznych  Czytałem że ma pochodzić ze starego rodu może Piastów?Przecierz Piastowie żyją do dziś po mieczu na Pomorzu to Gryfici stąd na pochodzić Krak według Arteuzy.Po śmierci Kazimierza Wielkiego tron miał przypaść Kaźkowi Słupskiemu była też sporządzona liczba Piastów do tronu.Wracając Nostradamus dał tę dynastie Jagiellonów jako przenośnię bo skąd mógł wiedzieć o dynasti Pastów w XVI wieku a więc będzie on pochodził przekonany się.

Ostatnio edytowany przez Husar40 (2017-04-12 19:52:25)

3,694

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

W nawiązaniu do tego, co ostatnio dzieje się wokół Korei Północnej - przypominam co 4 lata temu (marzec 2013) na tym forum pisał Atraktor

Atraktor napisał/a:

Do "dmoxa"

M Nostradamus pisze:

Presage 17,84;

Po drugiej azjatycki Kraj Wiśni podzielony na pół,
Przed trzecią północ zagrozi Neptunowi i południowi,
Inwazji Atlantydów przeciwstawi się Czerwony Smok!
Tylko tajny układ uchroni świat przed Zupełną Zagładą !

Krajem Wiśni jest nazywana Korea tak jak Krajem schodzącego Słońca Japonia.
Z Koreą północną będzie podobnie jak z Kubą w latach 60-tych ubiegłego wieku.
Wszyscy będą myśleli po stanowczym poparciu Północnej Korei,że III wojna światowa jest blisko,bardzo blisko i ZAPANUJE NA ŚWIECIE PANICZNY STRACH,jedna tak jak w przypadku konfliktu kubańskiego USA w tajnym traktacie porozumieją się z Chinami.
Kilka lat póżniej Korea Północna zostanie przyłączona do Południowej,a w zamian Formoza(czyli Tajwan)zostanie włączona do Chin,tak jak przedtem Hongkong i Macao!
Nie ma to jak porozumienie supermocarstw.
M Nostradamus krytykował takie kupczenie losami małych państw i narodów!

Atraktor

3,695

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

nmun napisał/a:

M Nostradamus pisze:

Presage 17,84;

Po drugiej azjatycki Kraj Wiśni podzielony na pół,
Przed trzecią północ zagrozi Neptunowi i południowi,
Inwazji Atlantydów przeciwstawi się Czerwony Smok!
Tylko tajny układ uchroni świat przed Zupełną Zagładą !

To jest jedna z wielu podejrzanych "przepowiedni" Atraktora. Referencja "Presage 17,84" nie poprowadzi do żadnego tekstu Nostradamusa o podobnej treści. Będę niezmiernie wdzięczny za poprawienie mnie jeśli się mylę.

3,696

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dlaczego niektórzy upierają się, że przepowiednia jest "podejrzana". Nie to jest istotą zagadnienia, ważne jest że tzw. podejrzane przepowiednie opublikowane kilka lat temu przez Arteuzę i Atraktora zaczynają spełniać się na naszych oczach. Tutaj jeszcze dwie przepowiednie Arteuzy Centuriona, które zostały opublikowane na forum "Gazeta Prawna" w okresie od października 2009 do lutego 2010 roku.

Persage XI 45 ,3

Na podzielonym półwyspie Azji
Czerwona Północ zagrozi Neptunowi
Będzie ją chciał zniszczyć Wielkim ogniem-
Ale Smok swoim traktatem ją uratuje

Persage XI 45 ,8

Wielki Neptun odda Smokowi Formozę
Półwysep zostanie zjednoczony ale bez armii
Będzie pod kontrolą mocarstw sprzymierzonych
Póżniej oko Smoka zwróci się na puste ziemie północy.

Ocenę pozostawiam każdemu wg gustu. Tylko nie piszcie że są "podejrzane", bo co mógł wiedzieć Arteuza Centurion o aktualnej teraz sytuacji w geopolityce. Sęk w tym, że te centurie (które przez wielu były wykpiwane) zaczynają powoli realizować się.

Ostatnio edytowany przez tezeusz (2017-04-16 17:32:17)

3,697

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

tezeusz napisał/a:

Dlaczego niektórzy upierają się, że przepowiednia jest "podejrzana". Nie to jest istotą zagadnienia, ważne jest że tzw. podejrzane przepowiednie opublikowane kilka lat temu przez Arteuzę i Atraktora zaczynają spełniać się na naszych oczach. Tutaj jeszcze dwie przepowiednie Arteuzy Centuriona, które zostały opublikowane na forum "Gazeta Prawna" w okresie od października 2009 do lutego 2010 roku.

[...]
Persage XI 45 ,3
[...]
Persage XI 45 ,8

A masz gdzieś oryginały tych "przepowiedni"?

tezeusz napisał/a:

Ocenę pozostawiam każdemu wg gustu. Tylko nie piszcie że są "podejrzane", bo co mógł wiedzieć Arteuza Centurion o aktualnej teraz sytuacji w geopolityce. Sęk w tym, że te centurie (które przez wielu były wykpiwane) zaczynają powoli realizować się.

To nie jest "aktualna" sytuacja w geopolityce tylko całkiem stary i powszechnie znany problem, który zresztą już bywał dużo bardziej zaogniony. Może dla Ciebie jest to coś nowego bo jesteś młody. Poczytaj sobie o historii konfliktu koreańskiego, etc. Tu nie trzeba żadnego Arteuzy żeby wiedzieć jakie opcje są możliwe.

3,698

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

interesuje mnie Polska; proszę oto prawda o rządach PO-PSL
Była już druga w nocy, gdy odprowadziłem mego gościa do jego pokoju – brzmi relacja z końca sierpnia 1939 roku o Ossowieckim, spisana przez Juliusza T. Dybowskiego. – W bibliotece usiedliśmy na chwilę i zapaliliśmy cygara. Stefan puścił kilka kłębów dymu, nagle zasłonił oczy ręką, ale dostrzegłem, że po twarzy spływają mu łzy. – Mistrzu, co się stało, na Boga – spytałem. – Ossowiecki blady i spięty spojrzał mi w oczy. – Nieszczęście… Jesteśmy w przededniu wojny i już tylko dzielą nas od niej dni. – Przecież pan mówił przed chwilą nam co innego… – A cóż mogłem powiedzieć? – odparł inżynier – Był u mnie pół roku temu marszałek Rydz-Śmigły i powiedziałem mu dokładnie to samo, co powiedziałem marszałkowi Piłsudskiemu w 1934 roku, kiedy podpisywaliśmy z Niemcami traktat o nieagresji. Jeden i drugi wziął ode mnie przyrzeczenie, że nikomu o tym publicznie nie powiem. – Jak daleko dojdą Niemcy? – Cała Polska zajęta, gruzy, krew, mord! Idą dalej w głąb Rosji, daleko, daleko… – Do Uralu? – Ossowiecki zastanowił się przez chwilę. – Do Kaukazu. Państwa Osi przegrają wojnę. Niemcy i Japonia będą okupowane, Włochy wyzwolone. Zwycięzcy Stany Zjednoczone, Wielka Brytania i Rosja spotkają się na konferencji i spowodują nowy ład w Europie. – A co z Polską? – Będzie i Polska! Ale za jaką cenę… Najpierw będą nią władali komuniści, a później szubrawcy i świnie. Na koniec powstanie jeszcze większa niż teraz. Tego ani ty, ani ja nie doczekamy… Dopiero wnukowie… Warto jednak wiedzieć, że tak się stanie…”.

3,699

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dwa dni przed wyborami prezydenckimi we Francji doszło do kolejnego ataku terrorystycznego.Wydaje mi się, że ten zamach może wpłynąć na wyborców. Wiele osób po nowym zamachu przypomni sobie o tych poprzednich i uświadomi sobie jak ważne jest dążenie do większego bezpieczeństwa w kraju. Myślę, że ten zamach może zwiększyć szanse na zwycięstwo Le Pen. Ona w muzułmanach, imigrantach, przybyszach z zewnątrz widzi przyczynę braku bezpieczeństwa we Francji.

Przepowiednia;127,109[sześciowiersz]

Dumna Dama zdobędzie władzę-
ale za późno by uratować kraj i naród...
Po jej rządach przyjdzie wielki kryzys i bunt muzułmanów...
Odtąd republika będzie miała tylko trzech przywódców;
Garbatego Kusiciela,Ucznia Mahometa i Odnowiciela Wiary...
Tego ostatniego zastąpią w czasie Wielkiej Wojny rządy dwóch./..

A tutaj wpis Atraktora sprzed kilku lat:

"Na koniec przedstawię, jak sobie wyobrażam listę przyszłych Prezydentów Francji, wraz z ich latami urzędowania:
Hun = Nicolas Sarkozy (2007-2012)
Pierwszy naiwny i nieudolny = Francois Hollande (2012-2017)
Druga naiwna i nieudolna, Dumna Dama, Stara Dama = ??? (2017-2022)
Trzeci naiwny i nieudolny, Garbaty Kusiciel = ??? (2022-2027)
Uczeń Mahometa = ??? (2027-2032)
Odnowiciel Wiary, Mądry Przywódca = ??? (2032-????)"

Przepowiednia;192,311/czterowiersz/;

Po wielkim zaćmieniu Słońca przy końcu wieku(stulecia),
Gdy Jupiter wykona dwa pełne koła(obroty)../.
Francja popadnie w wielki rokosz(rebelię,rewolucję itp),
Módlcie się bo Wielka Wojna będzie już blisko granic; Italii,Iberii i Hellady!

Ostatnie całkowite zaćmienie słońca było 11 sierpnia 1999 (widoczne było również we Francji).
Jupiter to Jowisz, obrót Jowisza wokół Słońca trwa 11 lat i 315 dni. Dwa obroty to 22 lata i 630 dni czyli 23 lata i 265 dni.
Licząc od 11 sierpnia 1999, wychodzi przełom kwietnia/maja 2023, ale na końcu jest nie wyjaśniony znak ../.
Mamy tutaj zapowiedź rebelii we Francji, która rozpocznie się najprawdopodobniej na przełomie kwietnia/maja 2023 roku

Stara Dama zostanie przywódcą republiki-
Jej rządy okażą się wielkim fiaskiem(zakończą się niepowodzeniem)
Arabowie spod znaku półksiężyca wywołają wielki bunt,
W czasie którego morze krwi i łez rozleje się na francuskiej ziemi./-

Z przepowiedni wynika, że po rządach Dumnej Damy przyjdzie wielki kryzys i bunt muzułmanów a z innej przepowiedni Nostradamusa wynika, że to ma nastąpić na przełomie kwietnia/maja 2023 roku. Osoba, która zostanie teraz prezydentem Francji rządzić będzie do 2022 roku. Zauważmy, że Nostradamus napisał " po rządach" a nie "w trakcie rządów".

W TAKIM WYPADKU JEŻELI LE PEN NIE ZOSTANIE WYBRANA TO BĘDZIE OZNACZAĆ, ŻE TE PRZEPOWIEDNIE NIE BĘDĄ SIĘ MOGŁY JUŻ NIGDY WYPEŁNIĆ I OKAŻĄ SIĘ JEDNĄ WIELKĄ BZURĄ..LE PEN MUSI ZOSTAĆ TERAZ ZOSTAĆ KOLEJNYM PREZYDENTEM FRANCJI..

3,700

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ogólnie wydaje się to logiczne, ale zastanawiają mnie również dwie inne rzeczy.

Po pierwsze jeszcze jedna inna przepowiednia, którą sam nawet wklejałeś:

Przepowiednia;151,170/czterowiersz/
"Ten który po latach wygra drugi raz-
okaże się tchórzem i złodziejem,
Manna zamieni się w truciznę-,
a Słowo Boże stanie się głosem wołającego na pustyni..."

Skoro nie Sarkozy, to mogłoby to np. pasować do Macrona albo bardziej do Filona, którzy być może w przyszłości wygrają po raz drugi.

A po drugie Le Pen nie jest taka stara, żeby być nazywana Starą Damą, ma dopiero 48 lat.

Jak byś wytłumaczył te dwie rzeczy?