1

Temat: Czy naprawdę w to wierzycie?

Jakoś nie chce mi się w to wszystko wierzyć, dlaczego jacyś Majowie mieli by znać tajemnice Wszechświata?
Jeżeli byli tacy potężni, to dlaczego dali się podbić Hiszpanom?

2

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

NO własnie dlaczego mam wierzyc jakoms dzikusom?

3

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

słowo "dzikus" tutaj nie pasuje, jest to obraza majów którzy nie byli DZIKUSAMI!!! Nie tylko majowie przepowiedzieli koniec świata w 2012 byli to też egipcjanie oraz wielu cenionych proroków w nich znalazł się tez nostradamus i wiele innych. Nawet Sumerowie wspominają w swoich tabliczkach o niesamowitym wydarzeniu w którym słońce się zatrzymało i zaczęło się kręcić w druga stronę. Oczywiście my już wiemy ze to nie słońce się zatrzymało tylko planeta. Sumerowie piszą także że w tym dniu były liczne katastrofy naturalne. Dochodzi jeszcze do tego potwierdzona informacja o przelocie nibiru ok. 2012 - 2013r. zmiana pola magnetycznego ziemi i hiperaktywność słoneczna obliczana przez naszych naukowców pod koniec 2012r.

4

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

tak wiele razy nie był przepowiadany, ale nawet gdyby, tu chodzi bardziej o to że tego nie przepowiedziała jedna osoba to przepowiedziało wielu proroków i starożytnych kultur.

5

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Hehe, no właśnie "nie znacie dnia ani godziny". Gdyby koniec świata można byłoby tak łatwo przewidzieć, to większość ludzi zaczęłaby się interesować religią, Bogiem i Kościołem na tydzień przed końcem świata, a tymczasem wielu z nich chodzi do kościoła całkiem regularnie, a przynajmniej na Pasterkę i Wielkanoc.

6

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Nie rozmawiamy tutaj o biblijnej wersji konca świata. Jeżeli wieżycie w biblijna wersje konca swiata to tutaj nie macie co robic... nie chce obrazić nikogo kto jest biernym chrześcijaninem po prostu moje słowa mogły by urazić niektórych użytkowników dlatego nie będę pisał nic na temat biblijnej wersji końca świata, zostawię to dla siebie.

7

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

z tym pytaniem........... każdy kto zetknie sie z tematyka tutaj narzuconą do 21 -12-2012 będzie chciał nie wierzyć.
Andrzej 3991 ma racje.
Majowie nie maja nic wspólnego z indianami (dzikusami) z westernów:)
Warto zadac sobie pytanie skad niby taki 'prosty" lud miał miec wiedzę na temat tak katastroficznego zdarzenia.
Otóż w/g mnie sumerowie, majowie, aztekowie,egipcjanie i ewent. atlantydzi smile wiedzą swoją szerza poprzez przekaz dany im im jeszcze od kogoś innego.Od kogo? to juz zostawiam do dyskusji ja mam swoje typy:)
Sa liczne slady na ziemi to potwierdzajace . jak np. budowle i własnie wiedza astronomiczna tych cywilizacji, która na "nas' do dzisiaj robi wielkie wrażenie.
sam spektakl ,który ma sie rozegrać w dniu 21-12-2012 jest bardzo niewielkim epizodzikiem w wszechswiecie, nawet niezauwazalnym.natomiast dla nas to armagedon ,który nas w przeważajacej wielkości unicestwi.
ja w to wierze i sadze ,ze sie wydarzy czy dokładnie w tym dniu to tego nie zapewniam ale gdzieś w okolicy
pozdrawiam

8

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Witam cie pablodart. Wreszcie jest na forum ktoś z kim można porozmawiać na poważnie smile mam jedno zastrzeżenie co do twojej wypowiedzi, a mianowicie chodzi mi o atlantydów nie wiem czy dobrze zrozumiałem, czy masz na myśli ludzi z atlantydy? jeżeli tak to mógłbym się tu spierać poniewarz kontynet ten nadal nie zostal odnaleziony.

9

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

no własnie Andrzeju 3991, kontynent (atlantyda) nieodkryty .dlatego napisalem przy tym słowo "ewentualnie" i dalem też tzw. "usmieszek' ...ale tak na serio ...była jakas kiedys cywilizacja która dała poczatek cywilizacji egipskiej ,majom a takze jakies slady podobnych działan tej cywilizacji  odkryto w indiach np piramidy.
dlatego w sposób niepotwierdzony głosi sie ,ze to własnie atlantydzi przekazali tym cywilizacjom wiedzę ...pytanie sie nasuwa a skad rzekomi atlantydzi nabyli tak niesamowitych umiejetnosci technologicznych i wiedze?
a no własnie i znów cofamy sie do momentu kto lub co pierwotnie za tym stoi:)
pozdrowionka

10

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Przepraszam ale nie zrozumiałem tego skrótu smile Moim zdaniem jest to bardzo prawdopodobne że atlantydzi przekazali wiedzę i kulturę, jest tylko jeden problem nadal nie odnaleziono atlantydy, i jak do tad nie ma zbyt wiele faktow dotyczacych tej teori.

11

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Ziemia ma swoje tajemnice, po prostu ludzie szukają w złym miejscu :) co do atlantydy

12

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Nie ma dowodów że wogule istniej, jak ja znajdziesz to bedzie jakiś dowód

13

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Uważam że to może być prawda ale najpierw zadajmy sobie takie pytanie jak . Czy wierzysz w Magię bo ja np nie hmm

14

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Teo, nie wywnioskowałem z postu czy chodzi ci o koniec świata w 2012 czy atlantyde?

15

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

czyli bedzie ten koniec swiata w 2012?

16

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

o jezus. przeanalizuj to co tu napisaliśmy i zinterpretuj to samodzielnie

17

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

jestem katolikiem i jakieś brednie o końcu świata w 2012 roku mnie niewzruszaja i każdy powinien wiedzieć, ze koniec swiata nastąpi wtedy kiedy Pan Bóg tego zechce, a nikt nie wie kiedy będzie tego chciał bo nikt nie czyta w jego myślach !

18

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Husar od wielu dni pragnąłem takiego posta, Dziękuje smile
a teraz na poważnie, to że jesteś katolikiem nie kłóci się z przekonaniami o dacie 21.12.2012r.
Zanim napisze się post o takiej treści, cytat:"jakieś brednie o końcu świata w 2012 roku mnie niewzruszaja"mógłbyś się chwile zastanowić, ponieważ ciebie może to nie wzruszają ale określenie "brednie" jest obrazą dla ludzi którzy w to wierzą. Mógł bym teraz zrobić wiele porównań między tą teorii a katolicyzmem, i tym samym zakończyć twoją konwersacje w tym temacie, ale tego nie zrobię z dwóch powodów:
1.forum jest świeże i nie chce zniechęcać.
2.Nie ma to celu gdyż moim rozmówcą nie jest osoba obdarzona nadzwyczajną inteligencją.

Ostatnio edytowany przez Andrzej3991 (2009-10-18 02:23:57)

19

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

zgadzam sie z toba Andrzej3991, faktycznie ten"gośc" ma niewielka wiedze na ten temat,tym bardziej że broni sie tu wszechmoca Boska a to juz jest nadużycie:)

Husar:
też chciałbym by Bóg mógł cos tu poradzic ale wiesz co? raczej w to nie wierze by mógł......jakos przebiegunowanie miało juz miejsce poniekad wiele razy i jakos nie pomógl:) ,więc czemu teraz miałby:)
A tak na serio,to owe zdarzenie to czysta nauka i astronomia bo to ma byc astronomiczne zdarzenie zwiazane z naszym słoncem i jego cyklem(26000 lat), bredni w tym nie ma w ogóle...temat jest bardzo powazny i zobaczysz jak z biegiem czasu zacznie byc o tym coraz głosniej. pozdrawiam

20

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

ludzie nie wierzcie w to koniec miał być i co? gówno w 2002roku nic nie było najwyżej w 2012 roku będzie euro i jak polska przegra to będzie koniec świata hahah