3,241

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 01:49:20)

3,242

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 01:49:59)

3,243

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 01:50:31)

3,244

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 01:51:09)

3,245

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 01:51:39)

3,246

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Moogi przepraszam jeśli Cię uraziłem. Nie zamierzałem prowokować. Nie wiem, o co dokładnie poszło na forum Gazeta.pl i o co chodzi z Norbertusem.

Tak jest to moja osobista wersja interpretacji. Umieszczałem ją nawet na forum Gazeta.pl.
Określenie "Zwolennicy zakonnika" interpretuje szerzej jako ideologia, w podobny sposób jak określenie "zwolennicy Morusa" nie odnosi się jedynie do SLD. Wygraną w tym przypadku, byłaby uchwała lustracyjna, czy też inaczej rozpoczęcie procesu dekomunizacji, która okazała się ułudą.
Jednakże będę to nazywać teorią.

Chciałeś Moogi abyśmy wyrobili jakiś formę rozmów na forum. Jest to zadanie trudne, ale mam propozycje, choć nie wiem, czy nie jest zbyt dziwaczna. Otóż interpretacje amatorów nazywać "teoriami".
Idąc za wikipedią:
"W przestrzeni nauki teoria nigdy nie przesądza, jaki jest stan faktyczny. Jeśli praktyka dowodzi czegoś innego, wtedy teoria upada albo jej stosowanie zawęża się do określonych warunków."
Powodowałoby to, że osoby profesjonalnie podchodzące do tematu nie denerwowałyby się tak mocno.

Pytałeś się mnie również, czy znam teksty Pana Atraktora. Odpowiedz brzmi wszystkich nie znam. Zapoznałem się ze wszystkimi na Gazeta.pl i wieloma choć nie wszystkimi na forum Gazeta prawna. Teraz odkryłem, że znajdują się również tutaj i się z nimi zapoznaje w wolnej chwili.

Zwracasz Moogi również uwagę, że za bardzo używamy naszego dzisiejszego rozumienia świata w pojmowaniu Nostradamusa. Dało mi to powód do głębszych przemyśleń łącznie z czytaniem tekstów Pana Atraktora. Choć nadal uważam, że III wojna światowa nie jest okresem tak bardzo oddalonym od naszego, żeby znajdować się poza naszym rozumieniem to wiek XXII zdecydowanie owszem. Lecz to co zaobserwowałem dotyczy całkowitej przemiany struktury społeczności ludzkiej. Zamierzam napisać o tym tekst trochę podobny do poprzedniego. Tyle tylko, że będę odnosić się do przeszłości historycznej, a nie do Nostradamusa. Bo niewiele ludzi zdaje sobie sprawę, że w spostrzeganiu dawnych państw są również zamknięci w świecie współczesnym.

3,247

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 01:52:15)

3,248

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 01:52:47)

3,249

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Mogi napisał/a:

Już tak bywa że trudno nam wszystkim jest oderwać się od tego co znamy, o czym się uczyliśmy, w jaki sposób zostaliśmy wychowani oraz  jakie wartości zaakceptowaliśmy dla siebie, miejmy również nadzieję że tych wartości się trzymamy.
Podczas ostatnich wydarzeń związanych z PiS  a konkretnie z przesłuchaniem rządu PiS, moim zdaniem najważniejszym elementem było to że parlament europejski przypomniał wszystkim że Unia Europejska jest zbiorem wartości.

Wartości wspólne dla wszystkich nie mogą być zmieniane dlatego że nawet większość chce czegoś innego – nie może być tak że ktoś będzie naruszał wypracowane przez pokolenia i przyjęte za szanowane normy dla dobra ogólnego – ponieważ są to WARTOŚCI.

Istnieje rozróżnienie między Demokracją, a Republiką. W Demokracji wola ludu jest najpotężniejsza i stoi ponad prawem, w Republice prawo (czyli wartości) stoją ponad wolą ludu.

Takie ogólne pojmowanie stworzył podobno Solon w Atenach jednak nie zdołał je na stałe wprowadzić w ustrój Demokracji Ateńskiej. Uczynili to później Rzymianie, a i tam skończyło się podporządkowaniem przez "robienie dobrze" ludowi  w znanym: "Chleba i igrzysk". No i w końcu Monarchią, która bezskutecznie starała się przeciwstawić władzy ludu. Założyciele USA nigdy nie chcieli wprowadzać Demokracji i nigdy słowo "Demokracja" nie padło w konstytucji, ponieważ uważali ją za tyranie większości.

Co do dzisiejszych wartości Europejskich. Powstały one na wskutek doświadczeń Nazizmu. Hitler doszedł do władzy w demokratyczny sposób. Mieliśmy w III Rzeszy tak naprawdę klasyczną tyranie większości, w której to 51% ma prawo mordować zgodnie z prawem pozostałe 49%. Wymyślono dlatego tzw. Demokracje- liberalną, czym ona różni się ogólnie od zwykłej Demokracji? Demokracja- liberalna jest taką formą Demokracji w której to większość pochyla się z troską nad mniejszością oraz stara się wprowadzać pluralizm w instytucjach państwowych.

Wiele było idei-wartości przed tzw. wartościami Europejskimi i wiele upadło. Sporo osób wierzyło, że żyjemy w świecie końca historii, zresztą nie pierwszy raz tak samo myślano w XIX w. w czasach kolonialnych przed I wojną światową.


Temat moralności jest i tak dosyć śliski. Strażnikiem moralności miał być kościół i jak to wyglądało w praktyce, gdy był potężniejszy od władzy świeckiej?

A teraz prowokacyjnie- Czy feudalizm był moralny? Większość osób wykrzyknie, że NIE! Otóż nie do końca. Jak na swoje czasy był, albo inaczej ludzie nie mieli raczej wyjścia. Większość osób uważa, że w dawnych czasach ludzie byli idiotami, a dzisiaj wszyscy jesteśmy od nich o niebo inteligentniejsi. Trzeba zrozumieć w jakich warunkach, żyli dawniej ludzie. Najważniejszym elementem gospodarki w dawnych dziejach ludzkości było zaspokojenie głodu w państwie, dlatego też, aż 90% zajmowało się jego produkcją i o żadnej edukacji powszechnej mowy być nie mogło z przyczyn ekonomicznych.
W starożytności byli to niewolnicy zdobyci poprzez podbój i grabież, nawet w Atenach o czym się jakoś rzadko wspomina. W średniowieczu byli to już chłopi przywiązani do ziemi. Gdyby nie to, nie mógłby być możliwy rozwój państwa, bo dzięki temu, że 90% pracowało w rolnictwie to pozostałe 10% mogło rozwijać naukę, rzemiosło, czy też być wojskiem, które broni tych chłopów. Oczywiście istniały społeczności, które nie wprowadziły feudalizmu były to plemiona. Taka czarna Afryka nie stworzyła feudalizmu. Po prostu feudalizm był procesem rozwoju cywilizacji ludzkiej.
Czy więc władcy, którzy wprowadzali w swoim państwie feudalizm byli niemoralni?

Ostatnio edytowany przez Uriziel (2016-01-25 01:18:49)

3,250

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 01:53:32)

3,251

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 01:54:08)

3,252

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Albo ja napisałem to w sposób nie zrozumiały, albo ty nie przeczytałeś całości mojej wypowiedzi ze zrozumieniem.

Unia Europejska nie jest kontynuatorem nazizmu, a wręcz przeciwnie. A skutkiem tego anty-nazizmu jest demokracja- liberalna, co tłumaczyłem.

"Doświadczenie", może być pozytywne lub negatywne. Pisząc to zawierzyłem inteligencji czytelnika, co do oceny nazizmu.
Chodzi Ci Moogi o to, że powinienem napisać to zdanie tak?

"Co do dzisiejszych wartości Europejskich. Powstały one na wskutek negatywnych doświadczeń Nazizmu. Hitler doszedł do władzy w demokratyczny sposób..."

3,253

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 01:54:47)

3,254

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 01:55:21)

3,255

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 01:56:06)

3,256

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam ,,Almanach część III 444, 8
W końcu dwudziestego przed Bożym ciałem,
Narodzi się biednemu Słowianinowi Trzeci Krak,
Potomek Wielkiego Królewskiego Rodu Jagiellonów,
Będzie największy z dwóch przed nim i dwóch po nim,
Niezwyciężony dowódca, wyzwoli kraj od wpływu muzułmanów,
Zostanie Królem Polski i dwunastu Narodów Europy jako przyjaciel Henryka!"                                    Dlaczego Atraktor pisał ,,Drugi Krak"? Arteuza nazywał go ,,Trzeci" postać ta sama a trzeci a drugi to jednak różnica i dlaczego JPll miałby być Pierwszym Krakiem.

3,257

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 01:56:51)

3,258

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 01:57:23)

3,259

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Wybaczcie, że trochę odskoczę od wątku.

Atraktor 2013-10-08 napisał/a:

Witam;
Pozwólcie,że zanim odpowiem na pytania,które mi zadaliście przytoczę kilka przepowiedni M Nostradamusa mówiące o USA,a dotyczące z całą pewnością okresu z przed wybuchu III wojny światowej.
Starałem się wybrać takie teksty,z almanachu z roku 1614,które są stosunkowo mało znane i na ogół w Polsce jeszcze nie publikowane.

Przepowiednia;67,184(sześciowiersz);
Uznawana przez narody świata za ziemski Eden,
Kraina mocarnych Atlantów zacznie podupadać,
Chaos zaś i bieda stawać się będą coraz powszechniejsze,
wśród jej licznych wiernych sprzymierzeńców-
od czasu kiedy rozświetlony, rozłożysty ogon komety 
zamiecie księżycowym blaskiem jej północny horyzont!

Jak wiemy w listopadzie 2013 roku(już więc za nie długo!)na półkuli północnej ziemi(północny horyzont)szykuje się iście WSPANIAŁE DO OBSERWACJI NAWET "NIEUZBROJONYM OKIEM"ZJAWISKO ASTRONOMICZNE!!!
Najciekawszym dniem będzie dzień 28 listopada bieżącego roku kiedy to przybyła z daleka(dość niespodziewanie) naszego układu(Obłoku Oorta)Kometa oznaczona inicjałem;"ISON 2013" znajdzie się w pobliżu Słońca!
Jej blask będzie wtedy porównywalny z blaskiem Księżyca!
Kometa ta będzie;najbardziej i najlepiej widoczna nad krajami śródziemnomorskimi ,Bliskiego i Środkowego Wschodu,Chinami,Ameryką,a także choć nie tak jasno jak nad wymienionymi rejonami,również nad Polską!
Czyżby ten sześciowiersz mówił właśnie o tej bardzo jasnej komecie z obecnego roku;2013?!
Kometa ta ma być tak jasna jak Księżyc,czyli widoczna gołym okiem!!!
Równocześnie 28 listopada 2013 roku to CZWARTEK DZIEŃ WYJĄTKOWY JAK PISAŁ ARTEUZA I WIELU INNYCH INTERPRETATORÓW TEKSTÓW M NOSTRADAMUSA!!!
Proszę też zwrócić uwagę,że KOMETA BĘDZIE WIDZIALNA JEDYNIE NAD PÓŁNOCNĄ PÓŁKULĄ ZIEMI,A NAJWIĘKSZYM BLASKIEM ZAŚWIECI NAD REJONAMI PRZYSZŁEGO WIELKIEGO KONFLIKTU ŚWIATOWEGO,CZYLI PAŃSTWAMI OGARNIĘTYMI III WOJNĄ ŚWIATOWĄ!!!
CZY WŁAŚNIE TA KOMETA STANOWI DLA NAS,DLA LUDZKOŚCI JAKIEŚ WIELKIE BOSKIE OSTRZEŻENIE!?
Czy od tego czasu kryzys w USA i Europie będzie się coraz bardziej NAWARSTWIAŁ I ROZSZERZAŁ!?
Zobaczymy!

Przepowiednia;91,116(sześciowiersz);
Zaskoczony przez Akwilona Neptun,
Na próżno będzie wyczekiwał ratunku,
Nagła zmiana klimatu szybko rozmrozi jeziora,
Po czym Wielka Powódż zaleje setki miast i osad,
Zaś po pierwszym uderzeniu nastąpi niebawem drugie,
Po którym dwa wielkie porty zachodniego morza spokoju,
Zniszczone zostaną w trakcie trzęsieniu niebotycznych gór!

I znowu dość charakterystyczny,ale tym razem bardzo przerażający sześciowiersz!
M Nostradamus opisał w swoim tekście w XVI wieku to co w XX wieku wywróżył słynny amerykański jasnowidz Edgar Casey!
Czy znał on ten tekst M Nostradamusa!?-tego nie wiem !
Ale obaj oni przewidzieli,że Stany Zjednoczone w pierwszej połowie XXI wieku  SPOTKAJĄ DWIE KOLEJNO PO SOBIE NASTĘPUJĄCE KATASTROFY NATURALNE!!!
Pierwsza katastrofa będzie wynikiem wielkiego mrozu jaki spowije Kanadę i północne terytoria USA spowodowanego przez Akwilona(rzymskiego boga północnego mrożnego wiatru)!
Po tym siarczystym mrozie nastąpi błyskawiczne ocieplenie powietrza,które szybko rozmrozi Wielkie Jeziora Kanadyjskie i północne dorzecza Wielkiej Rzeki Missisipi wraz z Missuri!
Wówczas to olbrzymie wody zaleją liczne leżące nad tymi jeziorami i rzekami miasta i osady!
Te wody uszkodzą wiele mostów i dróg i rozdzielą na stosunkowo długi czas USA na dwie części,to jest część wschodnią i zachodnią i to najprawdopodobniej na kilka,lub kilkanaście miesięcy jeżeli nie na dłużej!

Jednak M Nostradamus pisze(E Casey też o tym wspomniał),że niedługo po tym Stany Zjednoczone spotka następne wielkie nieszczęście,a mianowicie najprawdopodobniej wielkie trzęsienie Gór Skalistych w Kalifornii,czyli Kordylierów!
Te dwa wielkie miasta-porty,które mają być zniszczone to:San Francisco i Los Angeles!
Edgar Casey poszedł w swoich wizjach jeszcze dalej bo powiedział,że Kalifornia po tym trzęsieniu ma zostać wyspą,bo wody zatoki meksykańskiej mają się przesmykiem,długim na setki kilometrów połączyć z wodami Oceanu Spokojnego(u M Nostradamusa morza spokoju),czyli z Pacyfikiem!
Ale to nie wszystkie katastrofy naturalne,które mają przed III wojną światową spotkać Stany Zjednoczone Ameryki!
Inną(o której jeszcze napiszę)ma być wielkie trzęsienie ziemi wschodniego atlantyckiego wybrzeża USA w wyniku którego mają być poważnie zniszczone między innymi ;Nowy Jork,Filadelfia i stolica kraju Waszyngton!!!
Jeżeli jeszcze do tego dodamy wielkie zamachy super terrorystyczne jak przykładowo wystrzelenie z pirackiej(talibańskiej)łodzi podwodnej rakiety z głowicą mieszczącą tzw:"brudną bombę atomową"na Nowy Jork-"gojący rany"po niedawnym w/w trzęsieniu ziemi,a póżniej dwoma,lub jedną katastrofą kosmiczną,która,lub które nastąpi(ą) po wybuchu III wojny światowej i dokonają o wiele grożniejszych w skutkach ogromnych zniszczeń w USA i i innych krajach,TO PRZYSZŁOŚĆ STANÓW ZJEDNOCZONYCH RYSUJE SIĘ BARDZO DRAMATYCZNIE,A WRĘCZ TRAGICZNIE!!!
DLACZEGO TO AKURAT STANY ZJEDNOCZONE MA SPOTKAĆ W PRZYSZŁOŚCI TYLE KOLEJNYCH NIESZCZĘŚĆ I TO ZDECYDOWANIE WIĘKSZYCH NIŻ INNE PAŃSTWA ŚWIATA TEGO AKURAT NIE WIEM,ALE WIEM JEDNO,ŻE OGROMNE OSŁABIENIE TEGO KRAJU BĘDZIE MIAŁO KOLOSALNE ZNACZENIE DLA DALSZYCH LOSÓW ŚWIATA I LUDZKOŚCI!!!
Tematu powyższego nie wyczerpałem,bo jest bardzo ważny i szeroki.
Nie przytoczyłem Wam wszystkich tekstów M Nostradamusa,które zamierzałem,ale muszę dzisiaj przerwać temat,bo jest już  po prostu póżno.

Jutro(lub ewentualnie pojutrze) postaram się najpierw odpowiedzieć na Wasze pytania,a następnie zakończyć powyższy artykuł.
Pozdrawiam wszystkich:
Atraktor

Czy może tu chodzi o to zimę stulecia w USA? http://www.eska.pl/hotplota/news/sniezy … usa/n/1714

3,260

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 01:57:58)