3,261

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Data drugiej i trzeciej wojny światowej u Nostradamusa

http://pressmix.eu/2015/12/07/data-drug … tradamusa/

3,262

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 01:58:31)

3,263

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 01:59:18)

3,264

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Zgadzam się, że coś jest na rzeczy z tym robienia dobrego gruntu dla dyktatury.

Przepowiednia;242,86(sześciowiersz)Almanach rok;1614

W 21 Kraj Paulinów czeka przesilenie i wielkie zmiany,
A gdy zwycięzcy staną się pokonanymi,
Nieliczni roztropni nie zburzą murów nienawiści,
Wielki zamęt i przelana wzajemnie krew,susza i powódż,
Doprowadzą Naród i Kościół do wielkich rozłamów,
Gdy ujawni się TRZECI nad Wisłą nastaną rządy jego SŁUGI!

Jeśli połączyć to z przepowiednio poprzednią o dojściu do władzy zwolenników Morusa. To można uznać, że dotyczy ona dalszej przyszłości. A "zwycięscy którzy stali się pokonanymi" dotyczy PiSu.

Pewnie znowu podpadnę, ale te wersety mogą dotyczyć jednak dnia dzisiejszego:
"A gdy zwycięzcy staną się pokonanymi,
Nieliczni roztropni nie zburzą murów nienawiści"
Czytam prawicowych publicystów i oni dokładnie tak właśnie widzą ten spór, który się właśnie odbywa. Osobiście nie jestem zwolennikiem PiS, choć mam poglądy ogólnie prawicowe. Moim osobistym zdaniem, reakcja strony która przegrała jest zbyt przesadna.
Choć PiS oczywiście to nie jest cnotliwa panna. Ogólnie w polityczny savoir-vivre mamy podobne zasady jak na wojnie. Jeśli jedna strona łamie konwencje międzynarodowe to druga strona czuje się usprawiedliwiona również do jej łamania.

No i w końcu kończy się spór polityczny jak w "Tangu" Mrożka. Podawałem już wcześniej przykład z historii Rosji, gdy rewolucja lutowa doprowadziła do rewolucji październikowej poprzez ostry spór dwóch stron demokratyczno-reformatorskiej i carskiej.

3,265

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 01:59:58)

3,266

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam.Gdy weźmiemy pod uwagę więcej przepowiedni to właśnie widać że przepowiednia15,86(wg.mnie)nie pasuje do pozostałych.Napisałem to kiedyś na forum.gazeta.pl tak samo napisał Uriziel,dotyczy nocnej zmiany z czerwca1992.Myśle że Zakonnik i zakonnik napisany małą literą to dwie różne postacie.

3,267

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 02:00:30)

3,268

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 02:01:02)

3,269

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam.Chciałbym zauważyć że nie napisałem że Olszewski był zwolennikiem zakonnika.Proponuje to https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Olszewski  szczególnie punkt 2.2,,działalność wolnomularska,,myślę że Nostradamus właśnie Olszewskiego nazwał Zakonnikiem.

3,270

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 02:01:32)

3,271

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam... Pozdrowienia dla Moogiego, którego szukam by dotrzeć do tekstów pana Artrakora i Arteuza, być może nie na temat... ale trudno znaleźć aktywną kontynuację.
Chciałbym abyście spojrzeli na lata liturgii z innej perspektywy. Nostradamus znając przyszłość mógł przyjąć datę liturgii liczoną po III WŚ. Dotychczas czytając (nie tłumacząc) wiele wypowiedzi na ten temat wiem, że tworzy to swoistą zagadkę. Korzystając z wujka google, spójrzcie na dwa linki:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Hus
http://historia.org.pl/2013/01/16/jan-h … -ecclesia/
Dlaczego Jan Hus... Był reformatorem, który nie chciał rozłamu kościoła (luter). Chciał zmienić liturgię by była odprawiana w językach ojczystych (nie łacinie) oraz dążył do wprowadzenia reform w kościele tożsamych z reformami jakie mają być przyjęte po III  WŚ. Jego proces odbył się w 1414 r. Zmarł (został spalony) w 1415r. W 1416r. obalono stawiane jemu zarzuty. W 1417r. odbył się I Synod Husycki (ale to był już rozłam). W tym czasie siedzibą Papieży był Avion (Henryk Szczęśliwy i nowa siedziba papiestwa). Jan Hus popierał Jagiellonów w walce z Zakonem Krzyżackim i jako jeden z nielicznych wysłał list gratulacyjny do W. Jagiełły po bitwie Grunwaldzkiej. Uznany przez protestantów za męczennika (Skandynawia, nowe USA). Nigdy nie wyzbył się związku z kościołem rzymskokatolickim. Czy jest lepsza kandydatura dla wskazania tradycyjnej liturgii uznanej przez nowo powstały kościół po III WŚ. Z perspektywy Nostradamusa licząc w ten sposób nie tylko utrudniłby odczytanie swoich "przepowiedni" współczesnym ale spowodował, że zamieniłyby się one w proroctwa po ich wypełnieniu.

3,272

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 02:02:07)

3,273

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 02:02:40)

3,274

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

a wiesz gdzie szukać Atraktora ?

czas to wcale nie pieniądz - Stwórca dał go nam, abyśmy wykorzystali go do swojego wzrostu duchowego...a tych którzy go trwonią i już nie rokują na rozwój zabiera z powrotem...

3,275

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 02:03:13)

3,276

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Śledziłem regularnie forum na gazeta.pl, kilkukrotnie się wypowiadałem i ogólnie uważam temat za ciekawy mimo, że z wiadomych powodów wiele osób podchodzi do niego sceptycznie i z dystansem. Ja również mam dystans ogólnie co do jakichkolwiek przepowiedni, jednocześnie jednak przyznaję, że obecna sytuacja na świecie w wielu aspektach rozwija się w sposób zbieżny do przepowiedni Nostradamusa i dlatego też uważam, że warto kontynuować ten temat nawet i pomimo mało aktywnej od czasu do czasu dyskusji. Cieszę się więc, że Moogi postanowił podjąć temat na nowo po Norbertusie, który swoją drogą finalnie zachował się jak urażone dziecko. Norbertus moim prywatnym zdaniem za bardzo także ingerował w dyskusję, krytykował wypowiedzi użytkowników jeśli tylko nie pokrywały się z jego myśleniem, często usuwał także posty gdy któryś z użytkowników nie stosował się ściśle do jego regulaminu, gdy nie doczytał i powtarzał niektóre wątki i przepowiednie po wcześniejszych użytkownikach, gdy nie zamieścił źrodła czy numeru przepowiedni itp. Mym zdaniem nie na tym rzecz polega. Z całym szacunkiem dla ciebie Moogi, wprawdzie ty tak surowy nie jesteś, czasami jednak mym zdaniem powielasz jednak także trochę błędy Norbertusa przede wszystkim przymuszając, by wszyscy zawsze w 100% pisali na temat i nie powtarzali minionych wątków. Mym zdaniem może to trochę zniechęcać do wypowiedzi niektórych użytkowników, nie tylko tych już piszących ale tych także obserwujących, a mym zdaniem jest trochę takich osób. Dając ludziom trochę więcej swobody, mym zdaniem można bardziej zachęcić ludzi do tego, by bardziej się otworzyli i z większą chęcią napisali coś o swoich poglądach. Oczywiście jeśli ktoś zupełnie pisze nie na temat, to jasna sprawa, że takie posty powinny być usuwane. Inna sprawa jest też taka, że to jest ogólnie taki temat, że mym zdaniem dyskusja będzie bardziej aktywniejsza gdy znów będzie jakiś zamach, gdy coś wybuchnie, gdy nastąpi jakieś ważne wydarzenie zawarte w przepowiedniach. W pozostałym czasie, nawet jeśli sytuacja będzie się rozwijać stopniowo w kierunku nakreślonym przez Nostradamusa, ale nie będzie jakiegoś natłoku wydarzeń, ta dyskusja naturalną siłą rzeczy będzie mniejsza. Forum jest także na chwilę obecną trochę mało popularne, ale miejmy nadzieję, że to się zmieni, także wraz z rozwojem wydarzeń.  Nie zniechęcaj się więc Moogi, kontynuuj temat, osobiście z chęcią będę go śledził, od czasu do czasu też coś napiszę i mam nadzieję, że faktycznie więcej ludzi z czasem zacznie w nim aktywnie merytorycznie uczestniczyć. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.

3,277

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 02:03:51)

3,278

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

https://www.youtube.com/watch?v=o9o1GwIFOK4

3,279

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

W dwudziestym pierwszym Wielki Pokój,
Zaraz w nocy półksiężyca przyjdzie trzecia jak złodziej.
Suma liczb będzie trójką, a przez nią dzielona da całkowitą,
Pierwsza i Druga były tylko dziecinną zabawą,
Wielki Mahdi - Wielki Potwór odmieni Świat w piekło,
Europo szykuj się do walki nim rozlegnie się głos Muezzina.

2010 początek 3 Wojny 2+0+1+0 = 3, 2010 / 3 =670  (ewentualnie 2021 lub 2030, Mógł to też być 2001 WTC i wojna trwa już 15 lat)
akurat 10 lat po ataku 11 wrześnie 2001 wystarczy że będzie 12 września i już jest 10 lat

   
Alamach III 1

Za wielką wodą oceanu, gdzie Atlantyk ma swój drugi brzeg,
W wielkim mieście pieniądza będzie słychać wielki grzmot,
Dwaj wielcy szklani bracia upadną pogrążeni w chaosie,
Kiedy żelazne ptaki zniszczą ich swoimi dziobami,
Ale forteca przetrwa choć będzie opłakiwała ciała niewinnych,
Ich zaskoczony przywódca nie ulegnie i wyda nieprzemyślane rozkazy.     

TU JAK WÓŁ WTC


Trzecia Wojna się rozpocznie w 10 lat,
Nim jego wojska zginą w azjatyckim kraju Tamerlana.
Niespodziewanie i nagle Wielki Grzyb ognia w siódmym miesiącu zniszczy armie sprzymierzonych,
A płacz i żałoba będzie ogólna, bo trumny będą puste.
Odtąd powoli pod zielonymi sztandarami Mahometa półksiężyc rozpocznie swój zwycięski marsz na ziemie chrześcijańskiej Europy,
Jednooki Talib ogłosi się kalifem zjednoczonego imperium Allaha.


teraz jest kryzys migracyjny Miliony muzułmanów rozpoczęło swój zwycięski marsz do europy


Wielki Mahdi - Mułła Omar (jednooki talib przewodził al kaidzie brał udział wcześniej w walkach w Afganistanie tam pewnie stracił oko) ukrywa swoją postać w górach śnieżnej Azii, już podobno 4-ty raz nie żyje.


Germanio przeklęta i znów zdradziłaś Francję! - podziw całej Europy!
Bo pod twoim wpływem przywódcy gadają, gdy walą się wewnątrz mury chrześcijaństwa,
Po wielkim grzybie, w jego strasznym ogniu, gdy spali się cała jej armia,
Haniebny pakt w mieście Mahometa będzie podpisany za namową twoją.

Tutaj też o Migracji ludów muzułmańskich

Gdy żelazne orły będą niszczyć z zachodu,
Mahdi zdradzi wiernego sąsiada,
5-milionowa Armia stanie u wrót Persji,
Po krwawym marszu bojowników zjednoczy dwa odłamy.

Tutaj koalicja i naloty na Państwo Islamskie w Syrii


i to Ciekawe ;) o Unii i ONZ

Dziesięciu będzie sparaliżowanych w działaniach      <-------- nie stali członkowie rady ONZ
Wielka Rada będzie bezwolna przez prawo veta,
Każde z mocnych będzie blokowało prawie wszystko,
Pięciu starych później dojrzy swój błąd.                       <--- stali członkowie RADY ONZ

Persage II 12, 34

Unia przez opory nie będzie działać,
Wszyscy zobaczą jaka jest słaba.
Taliban będzie się cieszył i zbroił swoich,
Aż wyda rozkaz do wybuchu rebelii.

)
Europo bez JEZUSA już nie jesteś sobą.
I ci bez wiary i ci od Mahometa,
Przez długie lata będą cię opluwać,
I od wewnątrz niszczyć aż do samych kości.

Persage II 23, 1

Stary Kanclerz Wołu ostatni raz,
Odwiedzi Francję i Elizejskie Pola.
Na miesiąc przed III wojną,
Podpisze przymierze w Pałacu Królów.

3,280

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Arteuza pisał że przepowiednia o szklanych braciach jest fałszywa. Nie ma jej też nigdzie w dostępnych w internecie oryginałach dzieł Nostradamusa.