3,281

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 02:04:29)

3,282

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 02:05:06)

3,283

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 02:05:39)

3,284

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Moogi bardzo dobry tekst dotyczący Lecha Wałęsy.Dlatego lepiej jest jak piszesz swoje teksty a nie odchodzisz od tematu skupiając się na tłumaczeniu innym użytkownikom podstaw, potrzebnych do merytorycznej dyskusji. Bez twoich wpisów na pewno ten wątek dawno by umarł. Albo przeistoczył by się w propagandę religijną lub jeszcze gorzej tak jak na gazecie prawnej. Tłumaczenie wszystkim ich błędów nie posunie tematu do przodu. A zawsze znajdzie się osoba której coś nie gra, albo i jeszcze gorzej. Pisz dalej i głowa do góry. Przypominaj zapomniane teksty Atraktora. Dodawaj swoje komentarze. Powodzenia.

3,285

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Koncepcja z powrotem Wałęsy do władzy jest ciekawa ale wg. mnie raczej niewykonalna. Polacy już mu nie ufają. Pożyjemy zobaczymy☺

3,286

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Brutalny atak na Lecha Wałęsę-choć nie tylko,bo także ostatnie wydarzenia na świecie- sprowokowały mnie do napisania tego poniższego artykułu.
Na wstępie przypomnę bardzo charakterystyczną będącą na czasie i zarazem intrygującą przepowiednię M Nostradamusa przytoczoną w roku 2009 przez Arteuzę Centuriona.

Oto ona:

Wyznawcy Chrystusa będą wrogami,
Za sprawą zakonnika żądnego sławy.
Prawda i kłamstwo będą wymieszane,
Tak, że nikt nie pojmie co jest ich różnicą.

I właśnie z nią-jak na przysłowiowej dłoni-mamy w tej chwili,a właściwie już od dłuższego czasu do czynienia w sprawie domniemanej współpracy z peerelowską bezpieką Lecha Wałęsy jako TW”Bolka”.
Jako były antykomunistyczny działacz opozycyjny wiem dobrze jak SB łamała ludzi.
Choć ja mam status pokrzywdzonego i akurat nic im nie podpisałem i to pomimo pobicia i z tego powodu pobytu w szpitalu,to nie chcę i nie mogę potępiać ludzi,którzy broniąc życia i zdrowia nie tyle swojego co swoich,żon,dzieci,rodziców,czy przyjaciół jakieś dokumenty bezpiece podpisywali.Równocześnie zaznaczam,że wiele z tych osób unikała później tej współpracy przez co narażała się na następne jeszcze okrutniejsze prześladowania.
Trzeba bowiem wiedzieć,że szereg niewyjaśnionych spraw z okresu PRL-u nie dotyczy tylko Wałęsy,ale wielu działaczy byłej antykomunistycznej opozycji w tym między innymi również i Jarosława Kaczyńskiego zarejestrowanego jako tajny współpracownik SB o pseudonimie:TW"Balbina"!
A oto moje i innych byłych opozycjonistów;uwagi,zapytania i wątpliwości ,które zadajemy Jarosławowi Kaczyńskiemu już od dawna!
Przedstawiam je tu poniżej,

TW "Balbina" J Kaczyński -cudowna historia rodu.

1) Pierwszy cudowny przypadek w życiu Jarosława to zawrotna kariera jego ojca
Rajmunda. Tuż po wojnie żołnierzy AK, rozstrzeliwano, osadzano w więzieniach,
sadzano na nogach od stołka, torturowano, w najlepszym razie wykluczano z życia
społecznego.
Tymczasem Rajmund Kaczyński, żołnierz AK, tuż po wojnie, dostaje od
stalinowskiej władzy wypasiony apartament na Żoliborzu, jak na tamte czasy rzecz
poza zasięgiem zwykłego obywatela, nawet szarego członka PZPR.

2) Cud drugi, żołnierz AK, mąż sanitariuszki AK, dostaje posadę wykładowcy na
Politechnice Warszawskiej i oboje żyją sobie z jednej pensji jak pączki w maśle.
W tym czasie gdy w Polsce rządzi Bierut, a właściwie Stalin rządzi Bierutem,
posada dla Akowca na uczelni brzmi jak ponury żart, jednak rzecz miała miejsce.

3) Cud trzeci, rodzą się bliźniaki i jako dzieci akowskiego małżeństwa, na
początku lat 60, kiedy większość dzieci akowców opłakuje swoich rodziców, albo
czeka na ich powrót z więzienia, nasze orły zabawiają się w reżimowej TV gdzie nagrywany jest z ich udziałem film pod tytułem"o dwóch takich co ukradli księżyc"!

4) Cud czwarty. Jarosław Kaczyński jako jedyny działacz opozycji z kręgu
doradców Lecha Wałęsy nie zostaje internowany!-JAKO JEDYNY Z WIELU TYSIĘCY DZIAŁACZY,KTÓRYCH INTERNOWANO!
COŚ NIEPRAWDOPODOBNEGO!

5) Cud piąty, Jarosław Kaczyński odmawia (tak twierdzi) podpisania bezpiece lojalki i
jako jedyny opozycjonista odmawiający władzy PRL zostaje zwolniony do domu, co
więcej nikt go nie nęka, w okresie 1982-1989!
NIESAMOWITE!

6) Cud szósty, Jarosław Kaczyński jako jedyny opozycjonista ma sfałszowaną
teczkę i jako jedyny opozycjonista domagający się powszechnej lustracji, ujawnia
swoja teczkę dopiero po naciskach przeciwnej mu prasy.

7) Cud siódmy to cud zagadka. Jaki jest związek PRZYCZYNOWY między ofiarowanym Rajmundowi
Kaczyńskiemu przez PRL apartamentem na Żoliborzu, pracą w czasach
stalinowskich na Politechnice Warszawskiej, karierą filmową bliźniaków
i brakiem internowania Jarosława Kaczyńskiego w stanie wojennym?

Kto wie? Czym aż tak bardzo mógł zaimponować władzy ludowej żołnierz AK Rajmund
Kaczyński, że władza otoczyła jego samego, jego żonę z AK i dzieci szczególna
TROSKĄ I OPIEKĄ!

Opowieściami o wykańczaniu bolszewików?!

Kto wie, czym mógł zaimponować oficerowi SB Jarosław Kaczyński jako TW"Balbina", że ten po
odmowie podpisania lojalki wypuścił go wolno i nigdy już nie nękał?

TO  BYŁY CIĘŻKIE I TRUDNE CZASY I TYLKO LUDZIE,KTÓRZY WÓWCZAS ŻYLI I ZE WZGLĘDU NA SWOJĄ ANTYTOTALITARNĄ DZIAŁALNOŚĆ MIELI DO CZYNIENIA Z KOMUNISTYCZNĄ BEZPIEKĄ MOGĄ TO CO PISZĘ ZROZUMIEĆ.
Mam do każdego z Was takie o to pytanie!
Wyobraźcie sobie,że aktywnie działacie w opozycji antykomunistycznej np.; w Solidarności.
Przychodzi do Was-na ogół w nocy lub nad ranem- bezpieka bije Was na oczach żony i dzieci,żonie też się dostaje jak próbuje Was bronić,skuwa Was w kajdany ściąga po schodach  na parter waląc po głowie i całym ciele,też kopiąc od czasu do czasu no i oczywiście bluzgając i wyzywając nie miłosiernie.
Po zawiezieniu na komendę przechodzicie na korytarzu przez rozstawiony szpaler pałujących i bijących Was gliniarzy,czyli tzw:”ścieżkę zdrowia”.Często też funkcjonariusze politycznej bezpieki każą Wam się rozebrać do naga i stosują inne poniżające godność ludzką tortury o których z powodu ich intymności nie wypada mi tu pisać.
Na koniec podkładają Wam dokumenty do podpisania i grożą ,że żonę-z którą się przed tym zabawią- oraz własne dzieci znajdziecie w rowie za miastem,bo upozorują wypadek.
A więc ciekawy jestem jak by wielu z Was na takie mniej lub bardziej ostre i bezkompromisowe i całkowicie bezprawne działania i groźby zareagowała?
Co byście wtedy zrobili będąc z tymi „ludźmi”sami bez żadnej pomocy prawnej?
NIE POTĘPIAJCIE I NIE OSKARŻAJCIE WIĘC POCHOPNIE NIKOGO Z OPOZYCJONISTÓW DZIAŁAJĄCYCH W TAMTYCH PONURYCH I BEZWZGLĘDNYCH JAKŻE OKRUTNYCH CZASACH ANI WAŁĘSY ANI J KACZYŃSKIEGO ANI INNYCH BYŁYCH OPOZYCJONISTÓW O KTÓRYCH OSOBIŚCIE MAŁO WIECIE BO WASZA WIEDZA O NICH POCHODZI TYLKO Z PRZEKAZU NA OGÓŁ WROGICH IM OPCJI I KONKURENTÓW POLITYCZNYCH!
L WAŁĘSA TAK JAK WIELU CZOŁOWYCH DZIAŁACZY OPOZYCYJNYCH NIE MIAŁ ŁATWEGO ŻYCIA.WIEMY DOBRZE,ŻE KOMUNA PODRABIAŁA WIELE DOKUMENTÓW ABY NISZCZYĆ SWOICH PRZECIWNIKÓW I WROGÓW.
Autentyczność dokumentów wyprodukowanych,czy falsyfikatów wytworzonych przez komunistyczną bezpiekę
WCALE NIE MUSI POTWIERDZAĆ AUTENTYCZNEJ PRAWDY O JAKIMŚ DZIAŁACZU OPOZYCYJNYM!
Wiadomo też,że bezpieka wyprodukowała w latach 80-tych ubiegłego wieku masę fałszywych dokumentów aby uniemożliwić otrzymanie przez Wałęsę pokojowej nagrody Nobla.
Ci co dobrze znają historię to wiedzą,że nigdy nie była ona czarno-biała.
Są dokumenty które mówią o współpracy z zaborcami; Piłsudskiego(Austro-Węgry,Niemcy) czy Dmowskiego(Rosja carska).Chwile słabości  miał i Mickiewicz i Kościuszko i Skłodowska i wielu innych wybitnych Polaków.
Łatwo potępiać innych z bezpiecznego miejsca w którym się aktualnie znajdujemy,ale nie wiemy jak sami się zachowamy kiedy przyjdą do nas ciężkie czasy,CZYLI CZASY PRÓBY CHARAKTERÓW, np jakiejś rewolty czy wojny domowej w Polsce albo wybuchu III wojny światowej,bo przyjdzie ona na pewno-CO DO TEGO NIE MAM ŻADNYCH WĄTPLIWOŚCI!.Nie zaprzeczają już nawet wybuchowi III wojny światowej ci ideologiczni szowiniści z forum Gazety Prawnej,którzy jeszcze tak niedawno zarzucali Arteuzie Centurionowi to,że tytuł strony(wątku tematycznego) którą sobie zawłaszczyli powinien brzmieć;”Czy wybuchnie III wojna światowa?”.a nie „Kiedy wybuchnie III wojna światowa?”
Teraz już nie mają wątpliwości żadnych,że ta wojna wybuchnie!
Ich obłędne-TRYSKAJĄCE NIENAWIŚCIĄ ETNICZNĄ teksty to  SZOWINISTYCZNO-NACJONALISTYCZNY DOM(FORUM)WARIATÓW-GDZIE CO DZIENNIE MA MIEJSCE ISTNY BEŁKOT FANATYCZNYCH POLITYCZNYCH FURIATÓW!
Ubzdurali sobie,że po upadku UE i NATO i dojściu do władzy nacjonalistycznej prawicy we wszystkich krajach Europy nastąpi powrót chrześcijaństwa(jedność prawosławno-katolicka)i rozwój gospodarczy państw narodowych w Europie.Ich absurdalne marzenia tak samo jak marzenia narodowych socjalistów,komunistów i innych szarlatańskich ideologi,które się nie sprawdziły i na szczęście nie zrealizowały,bo nie mogły NIE SĄ DLA NICH ŻADNYM ŻYCIOWYM OSTRZEŻENIEM I TO BĘDZIE W PRZYSZŁOŚCI ICH WIELKI OSOBISTY ZAWÓD I PORAŻKA,CZYLI DRAMAT!
Widzą oni sojusz państw Europy środkowej pod przewodnictwem Polski w związku z Rosją-a to jest już skrajna głupota polityczna-wręcz dziecięca naiwność.
Państwa grupy wyszehradzkiej to państwa graniczące ze sobą,a więc jak to  zwykle u sąsiadów bywa skonfliktowane ze sobą od wieków przede wszystkim terytorialnie np traktat z Trianon-o którym już nie raz pisałem-ale nie tylko bo są one także kulturowo odmienne,oraz mające różne interesy gospodarcze i polityczne.
Choć te konflikty są obecnie przygaszone to niewątpliwie po upadku UE i NATO oraz dojściu w nich do władzy miejscowych nacjonalistów odżyją one na nowo ze zdwojoną już siłą.
Prawica europejska nie jest też ideologicznie jednolita.W wielu krajach jest ateistyczna a nawet antykatolicka-taka jest prawda!
Po zwycięstwach prawicy w wielu państwach europejskich.rozwaleniu UE i NATO rozpoczną się zaborcze konflikty zbrojne!O TYM PISAŁ M NOSTRADAMUS!
Na razie ugrupowania prawicowe wielu krajów łączy jeden wspólny wróg pod nazwą Unia Europejska!
Jak ją zniszczą TO NIECHYBNIE SKOCZA SOBIE DO OCZU I GARDEŁ!
Ci naiwni ludzie między innymi z forum GP nazywający siebie patriotami i narodowcami -tak jak zresztą niestety wielu Polaków i Polek-szczególnie tych z PIS- to ludzie którzy zatrzymali się w rozumieniu wydarzeń historycznych mających miejsce w czasie przeszłym to jest w XX wiecznym okresie z przed II wojny światowej.
TO SĄ IDEOLOGICZNO-POLITYCZNE MRZONKI TYCH LUDZI I NIC WIĘCEJ!
Cywilizacja ludzka podąża akurat w odwrotnym kierunku niż im się to wydaje w wyniku ideologiczno-narodowego i religijnego zaślepienia!
Państwa narodowe będą powoli,ale sukcesywnie upadać,bo świat staje się w związku z rozwojem nowych technologi,innowacyjności i globalizacją związaną ze wzajemnymi powiązaniami finansowymi i gospodarczymi wszystkich państw,a także innymi wielkimi wyzwaniami jak masowym przemieszczaniem się ludności różnych narodów,ras i kultur społecznych oraz religii coraz bardziej wymieszany-także języki- i na nowo jednolity choć zasadniczo odmienny od obecnego.Z czasem stanie się ściśle zjednoczony,czy tego chcemy czy nie.
TEN PROCES HISTORYCZNY ZACZYNA SIĘ POWOLI ROZWIJAĆ I BĘDZIE DALEJ PRZEBIEGAŁ NIEZALEŻNIE OD NASZEJ POLITYCZNEJ WOLI,RÓŻNYCH PREFERENCJI I RELIGIJNYCH POGLĄDÓW!
To przecież już od dłuższego czasu można zauważyć,bo istnieje przecież nie tylko UE,ale też i ASEAN  i Unia Afrykańska i NAFTA i Liga Arabska i wiele innych międzynarodowych organizacji-także przede wszystkim ONZ-,które stawiają sobie wspólne bardziej.lub mniej ścisłe cele polityczne i gospodarcze,a nawet kulturalne i społeczne.
Z czasem nasz świat ulegnie nowej wzajemnej asymilacji i integracji!
Ten proces dopiero się na naszych oczach zaczyna-jak napisałem powyżej- i będzie on długi (200,300 letni)ALE POMIMO  CZEKAJĄCEGO NAS WIELKIEGO KONFLIKTU ŚWIATOWEGO JEST JUŻ NIEODWRACALNY!
III Wojna Światowa proces ten tylko przyspieszy!
Wraz z wybuchami nowych konfliktów zbrojnych do Europy ruszą następne fale imigrantów (ta obecna wcale nie jest ostatnia) a mianowicie z Chin,Indii,centralnej Afryki itd.
To już będą setki tysięcy,a nawet miliony ludzi,a ruszą one głównie ze wschodu I TO TYM RAZEM PRZEZ POLSKĘ!
Znajdziemy się w podobnej,a nawet gorszej sytuacji niż obecnie państwa Europy Zachodniej i Południowej.
TO NAS NIESTETY RÓWNIEŻ CZEKA I TO  JUŻ W NIEDALEKIEJ PRZYSZŁOŚCI!
O nierozumieniu przez wielu polityków (PIS-u również) tego co się na świecie w tym Polsce obecnie dzieje-także forumowiczów piszących na stronie(wątku Arteuzy) Gazety Prawnej-widać po wielu przepowiedniach M Nostradamusa.
Jednym z drastycznych przykładów przemian jakie mają zajść w Polsce w najbliższym czasie jest znana centuria Wielkiego Jasnowidza o przyjaźni Polski z Arabami i „dziecku  w koszuli położonym przez matkę przed ołtarzem w klasztorze jasnogórskim".
Kto zna dobrze twórczość M Nostradamusa;jego styl pisania,wypowiedzi itd. itp. to wie o tym,że dał on w tej centurii wyraźnie do zrozumienia,że POLSKĘ CZEKA ISLAMIZACJA I PRZYJAŹŃ Z ARABAMI,ORAZ STWORZONYM PRZEZ NICH MUZUŁMAŃSKIM KALIFATEM!
Z INNYCH PRZEPOWIEDNI WYRAŹNIE WYNIKA,ŻE POLSKA W PÓŹNIEJSZYM CZASIE ODWRÓCI SIĘ OD KALIFATU,ZMIENI FRONT I PRZYWRÓCI CHRZEŚCIJAŃSTWO,ALE JUŻ ZUPEŁNIE INNE NIŻ OBECNY KATOLICYZM.
Z tego wszystkiego wynika jedno.
A mianowicie to,że obecne rządy PIS-u niestety ale się załamią(gospodarczo,finansowo i politycznie) i spowodują w Polsce wielkie zamieszanie,niezadowolenie społeczne po okresie wielkiej nadziei,wręcz euforii i ciężki kryzys, a nawet bunt- możliwe,że i krwawą rewoltę!
Przyjaźń i wspólne rządy niebieskich z czerwonymi -o których pisał M Nostradamus- to zapewne obecne rządy PIS-u w której to partii zasiada bardzo wielu byłych komunistów;sędziów,prokuratorów itp.
Kiedyś te przepowiednie oceniałem inaczej(rządy dwóch koalicyjnych partii),ale M Nostradamus nie jest-jak już wiemy-łatwy do interpretacji,więc się myliłem.
Wg mnie komuniści-świadczą o tym tzw;”teczki Kiszczaka”-choć nie tylko-chcą się odegrać na wszystkich działaczach Solidarności bez względu na to,czy są oni teraz po stronie PIS,czy po stronie PO!Chcą wg mnie zemścić się politycznie za upadek PRL-u.Czyli ma to być taka zemsta po śmierci systemu,która polski naród i Polskę może drogo kosztować!
Obawiam się,że J Kaczyński zaślepiony swoją nienawiścią do L Wałęsy i innych działaczy opozycyjnych popierających system polityczno-gospodarczy wytworzony w III RP,NAJPRAWDOPODOBNIEJ NIE POSTRZEGA TEGO KOMUNISTYCZNEGO  ŚMIERTELNEGO ZAGROŻENIA NIE TYLKO DLA POLSKI,ALE TAKŻE DLA SAMEGO SIEBIE I RZĄDÓW JEGO PARTII,WIĄŻĄC SIĘ Z NIETUZINKOWYMI PEZETPEEROWSKIMI  APARATCZYKAMI DAWNEGO KOMUNISTYCZNEGO SYSTEMU.
Ludzie zwolnieni z pracy w IPN po dojściu PIS do władzy twierdzą,że wydarzenia związane z teczkami Kiszczaka miały inny przebieg niż przedstawia go PIS-owska MEDIALNA -A W/G NIEKTÓRYCH OPONENTÓW REŻIMOWA - POLITYCZNA PROPAGANDA!
O co więc chodzi?
Twierdzą oni że IPN przedstawił Kiszczakowej ultimatum,czyli propozycję współpracy nie do odrzucenia!
PIS ponoć nie chciał przeprowadzać rewizji w jej domu z własnej inicjatywy, po pierwsze ze względu na autorytet L Wałęsy na świecie i po drugie z obawy że J Kaczyńskiemu i jego pisowskim współpracownikom postawiony zostanie zarzut,że rewizję zlecili oni kierując się polityczną,osobistą zemstą w stosunku do L Wałęsy aby zniszczyć jego autorytet i DALEJ BUDOWAĆ MIT LEŻĄCEGO NA WAWELU LECHA KACZYŃSKIEGO JAKO JEDYNEGO-BEZ ŻADNEJ SKAZY-PRZYWÓDCY RUCHU POLITYCZNEGO I ZWIĄZKU ZAWODOWEGO SOLIDARNOŚĆ!
Namówiono więc,a raczej zmuszono-w/g nich- Kiszczakową do współpracy proponując jej nie sławetne 90 tysięcy złotych-jak się to głośno mówi- za teczki TW"Bolka"a za to,że nie odebrana jej zostanie emerytura po mężu generale pobierana w niebagatelnej wysokości 7 tysięcy 500 złotych miesięcznie-oczywiście jeżeli publicznie wyzna,że TECZKI TE PRZYNIOSŁA Z WŁASNEJ NIEPRZYMUSZONEJ WOLI I INICJATYWY!
Z TEGO WNIOSEK NASUWA SIĘ TYLKO JEDEN,ŻE JEŻELI KISZCZAKOWEJ NIE ZOSTANIE ODEBRANA WYSOKA EMERYTURA PO MĘŻU-O CZYM PIS GŁOŚNO PRZED WYBORAMI MÓWIŁ-TO W/G MNIE ZWOLNIENI LUDZIE Z IPN MÓWIĄ PRAWDĘ!
MYŚLĘ,ŻE NIEBAWEM SIĘ O TYM PRZEKONAMY!
Współpraca z takimi ludźmi jak PRL-owski sędzia Kryże,czy prokurator Piotrowicz a także z wielu innymi aparatczykami komunistycznego systemu władzy nie może się skończyć dla Polski i Polaków dobrze -także osobiście dla samego J Kaczyńskiego i jego PIS-u!
Straci wtedy też na tym polski kościół który J Kaczyńskiego i jego opcję polityczną duchowo i realnie wspiera,pomimo dość komicznych zapewnień episkopatu,że jest inaczej. Będzie on wówczas niewątpliwie oskarżany o współudział w tym dramacie narodowym wywołanym przez Kaczyńskiego i podległy mu PIS.
Wielka nagonka na kościół rzymskokatolicki,która go czeka rozpocznie się co prawda w zachodniej Europie-jak pisze M Nostradamus-,ale dosięgnie też i Polskę i to z jeszcze większym zdwojonym natężeniem niż tam.
Będzie mu wytykane nadmierne bogacenie się kosztem państwa polskiego i narodu,masowe nieprzestrzeganie celibatu przez kapłanów i zakonników,prostytucja zakonnic,pedofilia,oszustwa finansowe i gospodarcze,zakłamywanie liturgii,kolesiostwo,rodzinny nepotyzm itd. itp.-o tym przecież pisze też M Nostradamus!
Kościół chrześcijański-,ale już zjednoczony- dopiero czeka GENERALNE  UZDROWIENIE I OBJĘCIE NAD NIM ŚWIATOWEGO PATRONATU PRZEZ HENRYKA SZCZĘŚLIWEGO!
Na koniec powiem,że obecny Kalifat Islamski(o nim też pisał M Nostradamus) to nie jest ten,który ma podbić Azję zachodnią i środkową,północną i centralną Afrykę,oraz zachodnią i południową Europę.Na tzw:”Wielki Kalifat Talibanu”musimy jeszcze trochę poczekać.
Stoję też dalej na stanowisku(choć tu nie mam pewności),że III Wojna światowa nie wybuchnie przed rokiem 2030!
Wg mnie czeka nas jeszcze wiele różnych wydarzeń o których pisze M Nostradamus a przede wszystkim to najważniejsze łączące się z powstaniem Kalifatu Wielkiego Talibanu,czyli państwa w Azji Środkowej powstałego głównie na terenach,a właściwie gruzach;Tadżykistanu,Afganistanu i Pakistanu,co się stanie wraz z pojawieniem,a właściwie ujawnieniem się Wielkiego Przywódcy Muzułmańskiego Kalifa Wielkiego Talibanu Mahdiego,czyli III ANTYCHRYSTA!
W AZJI ŚRODKOWEJ NARODZI SIĘ BOWIEM TO WIELKIE IMPERIALNE MUZUŁMAŃSKIE GLOBALNE MONSTRUM,KTÓRE SPUSTOSZY I ZNISZCZY OBECNY ŚWIAT!
Pozdrawiam;
Atraktor.
ps.
/Artykuł ten nie jest przeze mnie traktowany jako powrót do pisania na forum./

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2016-02-21 22:43:21)

3,287

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

"ps.
/Artykuł ten nie jest przeze mnie traktowany jako powrót do pisania na forum./"
Szkoda. 
Bardzo ceniłem i cenię sobie Pana opinie i wskazywanie innego punktu widzenia (ot choćby powyższy post).
W dobie ogólnego fałszu i zakłamania, trudno jest wyrobić sobie prawidłowe zdanie o tym co się dzieje, na podstawie ogólnie dostępnych informacji medialnych.
Życzę dużo zdrowia w Nowym Roku.

Ostatnio edytowany przez micro (2016-02-21 20:43:08)

3,288

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Chcę poruszyć temat z trochę innej strony i zapytać was wyłącznie o wasze przypuszczenia co do rozwoju sytuacji na świecie w najbliższym czasie tj. konkretnie w 2016 i 2017 r.

A więc przede wszystkim:

1. Czy waszym zdaniem Wielka Brytania wyjdzie z Unii Europejskiej już w czerwcu tego roku?

Przepowiednia;199,109[sześciowiersz]

Długie panowanie Elżbiety sprawi-
że leniwy Morski Lew osłabnie,
W 21'wyjdzie ze skłóconej Unii,
Co doprowadzi go do ciężkiej choroby...
Aż w końcu po trzech latach,
Nienawistny Charlie deportuje tysiące obcych!

2. Kto zostanie nowym prezydentem Stanów Zjednoczonych?
Czy będzie to Trump czy i czy to on może być "Białym Wilkiem oraz czy w przyszłym roku zostanie podpisane TTIP"?

Za rządów Wilka Europa stanie się wasalem Potężnego Neptuna,
Podpisane traktaty spowodują niezadowolenie świata,
Niedźwiedź,Azjatycki Tygrys i Czerwony Smok zawrą na krótko sojusz,
Do chwili kiedy przez bunt pospólstwa upadnie wszechobecny pieniądz Atlantów!

Czy Obama ("Śniady"?) wyśle jeszcze w tym roku wojska lądowe do Syrii i Iraku i czy to ewentualnie będzie jednym z powodów tego, że odejdzie w niesławie?

Śniady do Azji wyśle nowe wojska,
Kraj studnia zatopi ich wszystkich,
Wielka klęska i zniszczenie nowego miasta,
Będą początkiem upadku morskiego Neptuna.

Atlantydzi przedwcześnie ogłoszą Wielkie Zwycięstwo,
Ich Afrykańczyk zostawi tam tysiące grobów,
Muzułmanie ten dzień ogłoszą później świętym,
Śniady zakończy rządy w wielkiej niesławie!

Czy uważacie, że poniższa przepowiednia może spełnić się już w lipcu tego roku?

Niespodziewanie i nagle Wielki Grzyb ognia w siódmym miesiącu zniszczy armie sprzymierzonych,
A płacz i żałoba będzie ogólna, bo trumny będą puste.
Odtąd powoli pod zielonymi sztandarami Mahometa,
Półksiężyc rozpocznie swój zwycięski marsz na ziemie chrześcijańskiej Europy,
Jednooki Talib ogłosi się kalifem zjednoczonego imperium Allaha.

Czy ewentualne wydarzenia związane z Koreą Północną i późniejsze tajne porozumienie Chin z Afrykaninem (jeśli jest to Obama), wydarzyć się w tym roku?

Persage XI 45, 3
Na podzielonym półwyspie Azji,
Czerwona Północ zagrozi Neptunowi.
Będzie ją chciał zniszczyć Wielkim ogniem,
Ale Smok swoim traktatem ją uratuje.

3. Ciekawe będą też wasze opinie związane z:
- rozwojem kryzysu migracyjnego,
- tego kto zostanie w 2017 prezydentem Francji (czy będzie to ponownie Sarkozy?),
- kto zostanie nowym kanclerzem/kanclerz Niemiec,
- czy sytuacja na Ukrainie może zaognić już waszym zdaniem w tym roku (m.in. przez coraz gorszą sytuację Rosji)?
- czy w tym roku wybuchnie ze zdwojoną siłą kryzys finansowy? (dużo pisze się ostatnio o problemach Deutsche Banku
  i innych czołowych europejskich instytucji finansowych

Z góry przepraszam za to, że nie wszystkie przepowiednie zostały przeze mnie ponumerowane, pochodzą z wpisów Atraktora na forum.gazeta.pl i Arteuzy na forum Gazety Prawnej.

3,289

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

tego kto zostanie w 2017 prezydentem Francji (czy będzie to ponownie Sarkozy?)

Oczywiście, że tak.Pisałem już zresztą o tym kilka miesięcy temu.Nikt inny nie wchodzi w grę- ta przepowiednia Nostradamusa jest akurat wyjątkowo jasna i klarowna.Myślę, że będzie dwóch poważnych kandydatów Sarkozy i Le Pen.Wygra Sarkozy.Przepowiednia mówi, że będzie bardzo krótko sprawował ten urząd.Po jakiejś aferze zostanie odsunięty od władzy i zastrzelony zapewne przez jakiegoś wkurzonego wyborcę.Przepowiednia mówi również, że kolejnym prezydentem będzie kobieta myślę, że zostanie nią właśnie Le Pen..

3,290

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam;
To co można przeczytać właściwie wyjaśnia już wszystko!
cyt:-
""To mój mąż, a nie Wałęsa, obalił komunizm i przyczynił się do budowy demokracji w Polsce - powiedziała Maria Kiszczak ("Super Express, 24 lutego). - Gdyby nie Kiszczak, nie byłoby obrad Okrągłego Stołu i oddania władzy opozycji. Inicjatorem zmian był Kiszczak, który jest wielkim patriotą i narodowym bohaterem! Historia go kiedyś doceni!".

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75968,19690656,dla … 41U2MZ9jk.
Czy pamiętacie tę przepowiednię;
1.46
+Nad Wisłą wąsaty zwycięży po raz drugi w wyborach,
Pod koniec kadencji dojdzie do zbrojnych zamieszek ludności ./.
Ze wsparciem przyszłego dyktatora na krótki czas obroni on władzę.
Po krótkim czasie, jego krzyże będą spalone w ogniu światła półksiężyca!

A może właśnie teraz następuje czas powolnego i powtórnego  wspinania się Lecha Wałęsy na szczyty popularności przy wsparciu KOD-u na którego czele może niebawem stanie tak jak przed tym stanął na czele Solidarności i Komitetów Obywatelskich- i jego powrotu do władzy-,czyli zwycięstwa w wyborach prezydenckich po raz drugi!
TAK WIĘC JEGO POLITYCZNA KARIERA MOŻE WCALE NIE JEST JESZCZE ZAKOŃCZONA!
W takim razie ta przepowiednia M Nostradamusa NIE DOTYCZYŁA BRONISŁAWA KOMOROWSKIEGO JAK BŁĘDNIE PRZYPUSZCZAŁEM-,A TAKŻE INNE OSOBY-,ALE LECHA WAŁĘSY!
Zobaczymy!
Lech Wałęsa ma w tej chwili 73 lata a Ronald Reagan został po raz pierwszy prezydentem USA jak miał 79 lat.
Także wiek nie jest w żadnej karierze -w tym politycznej ,żadną przeszkodą.
Zresztą przykładów powrotu różnych polityków do władzy w różnych historycznych czasach - też współczesnych-jest bardzo dużo.
I znowu jak widać przepowiednie i centurie,a także omeny czyli proroctwa  M Nostradamus SĄ BARDZIEJ JASNE WÓWCZAS KIEDY CORAZ BLIŻEJ JEST ICH SPEŁNIENIA!
Z tego wniosek nasuwa się tylko jeden.
TO MY SIĘ MYLIMY INTERPRETUJĄC JEGO PRZEPOWIEDNIE,A NIE ON WIELKI M NOSTRADAMUS,KTÓRY JE STWORZYŁ!
Kto wie jakie jeszcze niespodzianki przyniesie nam czas!
WCZYTUJMY SIĘ WIĘC WE WSZYSTKIE ZNANE NAM PROROCTWA WIELKIEGO JASNOWIDZA WSZECH CZASÓW MICHELA NOSTRADAMUSA Z WIELKĄ UWAGĄ I NIE LEKCEWAŻMY ICH NIGDY TAK JAK TO ROBI WIELE RÓŻNYCH OSÓB ,KTÓRE MYŚLĄ,ŻE WIEDZĄ JUŻ WSZYSTKO!
------------------
Na naszych oczach spełniają się też przepowiednie M Nostradamusa o napływie wielkich fal imigrantów i uchodźców do Europy z Afryki i Azji-OBECNIE JEST TO PIERWSZA FALA!
DRUGA FALA IMIGRANTÓW I UCHODŹCÓW nastąpi wraz z coraz większą kontrolą Morza Śródziemnego przez wojska państw NATO i stawianiem ogrodzeń i murów na granicach państw Europy południowej.
OGROMNE MASY LUDZI -GŁÓWNIE Z AZJI-ALE NIE TYLKO-ZNAJDA SOBIE NOWA DROGĘ,CZYLI NISZĘ I RUSZĄ PRZEZ UKRAINĘ I SŁOWACJĘ PRZEZ POLSKĘ ABY DOSTAĆ SIĘ DO NIEMIEC!
JEDNAK  PO PEWNYM CZASIE NIEMCY WYBUDUJĄ ZASIEKI I MUR NA GRANICY Z POLSKĄ I SETKI TYSIĘCY IMIGRANTÓW POZOSTANIE W POLSCE,BO NIEMCY WYBUDUJĄ POTĘŻNE ZAPORY I NIE BĘDĄ ICH WIĘCEJ WPUSZCZAĆ!
POLSKA W OCZYWISTY SPOSÓB TEŻ WYBUDUJE TAKIE SAME UMOCNIENIA NA GRANICACH WSCHODNICH GŁÓWNIE Z UKRAINĄ,A TAKŻE NA GRANICACH POŁUDNIOWYCH Z CZECHAMI I SŁOWACJĄ.PRAWIE WSZYSTKIE PAŃSTWA EUROPEJSKIE ZAMKNĄ SIĘ W SWOICH ODGRODZONYCH "KLATKACH"!ODŻYJE OD NOWA NACJONALIZM I SZOWINIZM NARODOWY WE WSZYSTKICH EUROPEJSKICH PAŃSTWACH,KTÓRY DOPROWADZIŁ M.INNYMI DO WYBUCHU I I II WOJEN ŚWIATOWYCH!
ROZPOCZNĄ SIĘ NA NOWO WEWNĄTRZ EUROPEJSKIE KONFLIKTY ZBROJNE I WOJNY W TYM M.INNYMI KRÓTKI KONFLIKT GRANICZNY POMIĘDZY NIEMCAMI I POLSKĄ!
PO DRUGIEJ FALI NAPŁYWU IMIGRANTÓW I UCHODŹCÓW PRZYJDZIE JESZCZE JEDNA,CZYLI TRZECIA TA NAJGROŹNIEJSZA I NAJBARDZIEJ MASOWA FALA!
IMIGRANCI BOWIEM WYPOSAŻENI JUŻ W BROŃ PALNĄ,ŁADUNKI WYBUCHOWE ITD ZACZNĄ STRZELAĆ DO STRAŻY GRANICZNYCH,POLICJI I WOJSKA I ZBROJNIE PRZEKRACZAĆ GRANICE POSZCZEGÓLNYCH PAŃSTW W TYM POLSKI!
CZWARTY ETAP TO BUNTY I REWOLTY IMIGRANCKICH ISLAMISTÓW WE WSZYSTKICH KRAJACH EUROPEJSKICH!
ZACZNĄ ONI POWOLI ZDOBYWAĆ WŁADZĘ NAJPIERW W SAMORZĄDACH PAŃSTW EUROPEJSKICH,A PÓŹNIEJ WE WŁADZACH TYCH PAŃSTW,NP WE FRANCJI(PREZYDENTA),A TAKŻE WŁOSZECH(PREZYDENTA),W SZWECJI ,DANI I NORWEGI (PREMIERZY) TAMTEJSZYCH RZĄDÓW ITD!
--------------
27 LETNIA TRZECIA WOJNA ŚWIATOWA ZNISZCZY JUŻ ZUPEŁNIE I DOSZCZĘTNIE EUROPĘ TAKĄ JAKĄ ZNAMY,CZYLI TAKĄ JAKĄ ONA BYŁA OD KILKU TYSIĄCLECI!
PO ZAKOŃCZENIU TEJ WIELKIEJ WOJNY EUROPA BĘDZIE WIELORASOWA I WIELOETNICZNA,A PRZEZ OKOŁO 50 LAT PO NIEJ TOTALITARNA I CO PRAWDA CHRZEŚCIJAŃSKA,ALE TO CHRZEŚCIJAŃSTWO BĘDZIE ZUPEŁNIE INNE NIŻ wszystkie OBECNIE ISTNIEJĄCE JEGO ODŁAMY.NP KOŚCIOŁY ZOSTANĄ ZASTĄPIONE PRZEZ SKROMNE DOMY MODLITWY,NIE BĘDZIE TEŻ ZAKONÓW-Oprócz jednego"BRACI MNIEJSZYCH",A TAKŻE ZAWODOWYCH KAPŁANÓW!
KOŚCIÓŁ BĘDZIE MIAŁ ZAKAZ PROWADZENIA JAKIEJKOLWIEK DZIAŁALNOŚCI GOSPODARCZEJ.
WPROWADZONA ZOSTANIE NOWA LITURGIA PO ZREFORMOWANIU PISMA ŚWIĘTEGO I ODRZUCENIU PRAWIE WSZYSTKICH DOTYCHCZASOWYCH USTALEŃ SOBOROWYCH ITD ITP.
M NOSTRADAMUS W SWOICH CENTURIACH I PRZEPOWIEDNIACH O TYM NOWYM KOŚCIELE BARDZO DUŻO NAPISAŁ!
-----------
TAK JAK ROK 476 ,CZYLI ROK UPADKU CESARSTWA ZACHODNIO RZYMSKIEGO JEST UWAŻANY OBECNIE(PRZEZ WIĘKSZOŚĆ HISTORYKÓW) ZA KONIEC EPOKI STAROŻYTNEJ TO ROK ZAKOŃCZENIA III WOJNY ŚWIATOWEJ BĘDZIE KOŃCEM OBECNEGO ŚWIATA,KTÓRY ZOSTANIE PÓŹNIEJ NAZWANY STAROŻYTNOŚCIĄ,A CZASY DAWNEJ STAROŻYTNOŚCI TEJ DO ROKU 476 ZOSTANĄ NAZWANE  CZASAMI ARCHAICZNYMI W DŁUGICH DZIEJACH LUDZKOŚCI!

Pozdrawiam i życzę pomyślności.

ps /artykuł ten- tak jak poprzednie dwa-nie są powrotem do mojego pisania na tym czy innych forach.Chcę tylko uzmysłowić Wam tym artykułem - o czym już nie raz pisałem-,że twórczość Wielkiego Jasnowidza wcześniej czy później zawsze sama się obroni i to bez niczyjej pomocy./

Atraktor.

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2016-02-29 16:11:27)

3,291

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Czasy kiedy trzeba było się użerać z ludźmi, którzy  naśmiewali się z tych przepowiedni już jakiś czas temu przeszły do historii..
Większość widzi, że to co jeszcze niedawno wydawało się niedorzeczne i mało prawdopodobne dziś jest obecne w naszej rzeczywistości..

3,292

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 02:06:27)

3,293

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:
Ponieważ odnalazłem opublikowaną już uprzednio przepowiednię M Nostradamusa dotyczącą części mojej przedwczorajszej wypowiedzi o obecnym kryzysie imigranckim w Europie to postanowiłem ją Wam tu przypomnieć.

Wg mnie potwierdza ona tę interpretację,którą przedwczoraj w swoim artykule Wam przedstawiłem.

Przepowiednia;109,47(sześciowiersz)

Przed nastaniem epoki Tyranów,
Muzułmańska szarańcza ruszy przez wyspy Śródmorza-
na kraje:Hellady,Panonii,Italii i Aquilonu,
Po pierwszej fali przyjdzie druga zbrojna-
Ta trzecia z dalekiej i bliskiej Azji zaleje skłócony kraj Sarmatów,
Po czym wszystkie narody Gryfona zamkną się w swoich klatkach../.

Wyjaśnienia;

Hellada-Grecja,
Panonia-Węgry,
Italia-Włochy,
Aquilon to rzymski bóg północnych zimnych wiatrów-utożsamiany z krajami niemieckimi;Niemcy,Austria,Szwajcaria i nordyckimi;Dania,Szwecja i Norwegia,
Sarmacja-Polska,
Gryfon-narody(wszystkie państwa)europejskie.

Powyższy tekst to moje uzupełnienie do poprzedniego artykułu.

Serdecznie Pozdrawiam i Życzę Wszystkiego Dobrego;

Atraktor.

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2016-03-01 18:51:30)

3,294

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Obecny kierunek migracyjny powoli się wyczerpuje, Macedonia i inne kraje bałkańskie w pewnym sensie porozumiały się, zamknęły granice i wpuszczają ich coraz mniej, tylko Grecja nadal chyba jeszcze do końca nie widzi problemu, ale pewnie zobaczy jak utknie w niej nie kilkadziesiąt a kilkaset tysięcy imigrantów. I wtedy może przynajmniej spróbuje szczelniej kontrolować swoje granice. Umieszczona przez Atraktora przepowiednia doskonale więc się w to wszystko wpisuje, kwestia także i mym zdaniem niedługiego czasu, aż migranci obiorą nowy ukraiński kierunek. Mieszkam tuż przy granicy z Ukrainą, często jeżdżę na Ukrainę i szczerze muszę przyznać, że gdyby pojawiła się tutaj teraz podobna fala choćby kilku tysięcy imigrantów chcących sforsować granicę jednocześnie to raczej nie miałaby na chwilę obecną z tym najmniejszego problemu.

Dziękuję też za wypowiedzi użytkowników centrala314 i MartimoCardoza. Też myślę, że będzie to Sarkozy, że Wielka Brytania w referendum poprze wystąpienie z Unii, uważam też, że prezydentem Usa zostanie jednak Trump, który pokona Clinton.

Nie słyszałem bowiem żadnej przepowiedni o prezydencie Stanów, którym byłaby kobieta, chyba, że się mylę i być z może ktoś z was o istnieniu takiej przepowiedni słyszał i ją wklei. No ale wcześniej jeszcze Śniady powinien coś nabroić (jeśli to on jest oczywiście tym Śniadym z przepowiedni)

Podobnie jak Moogi zachęcam wszystkich do aktywniejszego udziału i serdecznie zapraszam przede wszystkim Atraktora do częstszych wpisów, bo to jednak ty jesteś tutaj tą osobą, która orientuje się w tym temacie najlepiej.

Pozdrawiam serdecznie

3,295

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Słyszałem w tv, że istnieją unijne plany wysłania wojsc koalicyjnych do walki z Państwem Islamskim. Nie pamiętam jednak gdzie to słyszałem, ma ktoś może jakieś wieści? Może jakiś artykuł? Skoro są plany i o nich powiedziano, to przypuszczam, że już się coś w tym kierunku robi, bo wysłanie wojsk nie dokona się w tydzien
Pozdrawiam,
Maciek

3,296

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Wałęsa właśnie przyznał że "SB z nim współpracowało". Moim zdaniem nie ma szans na powrót do władzy w Polsce. Ale zobaczymy. Co do imigrantów, sprawa faktycznie wygląda coraz gorzej.

3,297

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 02:07:02)

3,298

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2016-03-09 02:07:38)

3,299

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

do zaintrygowany111;

Cieszę się, że poruszyłeś te tematy. Osobiście już od jakiegoś czasu, sam się zastanawiam nad wypełnieniem niektórych przepowiedni. Takie wrażenie jakby czasu było coraz mniej...

W przepowiedniach dotyczących prezydentów(?) USA, ja bym zastosował następującą kolejność:

Atlantydzi przedwcześnie ogłoszą Wielkie Zwycięstwo,
Ich Afrykańczyk zostawi tam tysiące grobów,
Muzułmanie ten dzień ogłoszą później świętym,
Śniady zakończy rządy w wielkiej niesławie!

Za rządów Wilka Europa stanie się wasalem Potężnego Neptuna,
Podpisane traktaty spowodują niezadowolenie świata,
Niedźwiedź,Azjatycki Tygrys i Czerwony Smok zawrą na krótko sojusz,
Do chwili kiedy przez bunt pospólstwa upadnie wszechobecny pieniądz Atlantów!

Śniady do Azji wyśle nowe wojska,
Kraj studnia zatopi ich wszystkich,
Wielka klęska i zniszczenie nowego miasta,
Będą początkiem upadku morskiego Neptuna.

Dla mnie:

Afrykańczyk - Śniady : Obama
Wilk : Trump lub Clinton
Śniady : może kolejny prezydent USA, chyba latynos(?).

Jeżeli Obamie przypisać te dwie przepowiednie ze śniadym, to wyjdzie na to, że USA najpierw upadnie, a potem stanie się potężna, by na końcu znów pogrążyć się w chaosie. Jest to raczej niemożliwe.

Można dodać jeszcze tą przepowiednię (moją ulubioną smile! ), która też niebawem powinna się wypełnić:

Afrykańczyk zza wielkiej wody językiem gładkim,
Rozbudził ukryte wewnątrz demony.
Wpływowi biali mu tego nie darują!
Nie on będzie rządził, lecz słowa jego generałów.

Tutaj może chodzić o najbogatsze rodziny bankierskie, które tworzą w Ameryce tak zwany rząd równoległy.

3,300

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam wszystkich zarejestrowanych użytkowników oraz obserwatorów forum. Od około roku śledzę róże fora związane z tematyką przepowiedni, ostatnie forum które śledziłem było na gazeta prawna i bardzo mnie zaciekawiły tłumaczenia centurii przez  Atraktora.
Ostatnio znalazłem w internecie rzekome przepowiednie na temat Donalda Trumpa.
link:
http://boingboing.net/2016/02/29/did-no … resid.html
Century 1,Quatrain 40
la trombe fausse dissimulant folie,
Tera Biscance un changement de loix:
Istra d'Egypte qui vent que l'on deslie,
Edict changeant monnaies & alois.

Century I: 40

The false trumpet concealing madness
will cause Byzantium to change its laws.
From Egypt there will go forth a man who wants
the edict withdrawn, changing money and standards