3,501

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2017-02-22 21:59:59)

3,502

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Moogi

Ja proroctwami Nostradamusa zajmowałem się w latach 1980 . Miałem książkę z tymi przepowiedniami. Miałem również przepowiednie Sybilii ale ktoś pożyczył odemnie te książki i do tej pory nie oddał. Więc nie mów , że ja nie interesuję się tymi przepowiedniami. Wtedy jeszcze nie było internetu , a czytając te przepowiednie doszedłem do wniosku o czym pisał Nostradamus , że bezbożny nie zrozumie tych przepowiedni. Więc zacząłem studiować Biblię. A studiując Biblię chyba się uduchowiłem ale dzięki dokładnemu studiowaniu Biblii zrozumiałem zapisane w niej proroctwa , no nie wszystkie , zrozumiałem też co będzie się działo na świecie do czasu rządów Boskich i dzięki temu lepiej rozumiałem przepowiednie Nostradamusa. Więc nie wiem dlaczego mnie szkalujesz i wyzywasz od jakichś tam. Chcesz pisać na tym forum , to pisz ale nie opieprzaj ludzi za to , że myślą inaczej. Jeśli ludzie nie chcą pisać o Nostradamusie to jest ich sprawa , ale czy to powód do tego aby mieć o to pretensję. Ja piszę na różnych forach i nie mam z tym żadnych kłopotów. Nie piszę dla pieniędzy ani dla sławy ale piszę po to aby jak najwięcej Polaków uratowało się z tych nadchodzących czasów. Ale nie do mnie należy wybór , kogo uratować. Każdy kto przeczyta moje wypowiedzi sam podejmie decyzję jak ma postąpić. Pięć lat przed rozpadem Związku Radzieckiego w gronie rodzinnym przepowiadałem , że Rosja się rozpadnie i nikt mi nie wierzył. Ale kiedy rozpadł się to przypomniano sobie moje wypowiedzi. Ja nie jestem żadnym prorokiem ale Bóg dał mi dar logicznego myślenia i czytając moje wypowiedzi można się o tym przekonać.
Kiedyś mówiono , że liczba 666 jest liczbą Szatana , bo ktoś wcześniej źle zrozumiał słowa zapisane w Biblii , więc ja postanowiłem wyjaśnić , że liczba 666 nie jest Szatanem tylko symbolem pieniędzy i bogactwa i od tego czasu liczbę 666 zaczęto tłumaczyć jako czip wszczepiony w rękę lub w czoło i znowu ktoś przekręcił znaczenie i wyszło co wyszło ale to jest bliższe prawdy niż dawniejszy Szatan. Szatanem w Biblii jest ktoś kto postępuje źle z różnych powodów a w dzisiejszych czasach największym powodem jest pieniądz i bogactwo , to właśnie jest przyczyną zła na Ziemi.

Gdybyś zaczął studiować Biblię to uduchowiłbyś się bardziej i wtedy lepiej zrozumiał byś prorocta Nostradamusa. A przy okazji zacząłbyś inaczej traktować ludzi. Przemyśl to co napisałem w ostatnich linijkach.

3,503

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2017-02-22 22:00:53)

3,504

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do Atraktora. Kiedy przewidujesz drugi kryzys finansowy ? Patrząc na dzisiejszą sytuacje gospodarcza Anglii i coraz słabszy funt dążący do zrównania z dolarem kryzys wisi na włosku. Co o tym myślisz ?

3,505

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

przepraszam. pisze z telefonu i wiele rzeczy mi umyka równiez duze litery. jesli moge wyrazic swoja opinie to nie interesuja mnie przepowiednie jakiegos goscia ktory mial wizje a jego przepowiednie sa jednorazowe. Nostradamus to filar i wlasnie dla niego tutaj zagladam jak pewnie wiekszoc czytelnikow. przytoczenie przypowiedni ktore potwierdzaja slowa nostradamusa mi nie przeszkadzaja ale nie jak watek zaczyna zmieniac tor wlasnie na innego wizjinera. ps. mniej nerwow panowie.

mam pytanie. Czy nostradamus odnosi sie do "powtornego Jego przyjscia"

3,506

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

KastoR

To co pisze michallesz2 jest rzeczywiście żenadą. Natomiast Moogi spokojnie i po raz n-ty tłumaczy Michałowi2, że nikt nie jest zainteresowany tym o czym on pisze. Mam tylko nadzieję, że również tobie kiedyś wytłumaczy, że pisząc o przepowiedniach Nostradamusa nie masz zielonego pojęcia o czym pisał Nostradamus.
Twoje wpisy świadczą o tym, że nie znasz nie tylko przepowiedni ale również wcześniejszych wpisów i  interpretacji Arteuza i Atraktora. Nie czytałeś również wcześniejszych wpisów Moogi na tym wątku, a on właśnie staje w obronie tematu przepowiedni Nostradamusa.   
Dlatego zastanów się nad tym co napisałem. A później sam nie zmieniaj swojego dziennikarskiego pisania na inne tematy niż przepowiednie Nostradamusa. A jeśli jesteś taki pewny swoich racji, to poczekaj i sam tłumacz w kółko michalesz2, że większość na tym forum jest zainteresowana Nostradamusem, a nie jego biblijnymi skojarzeniami Michała.
Merytoryki w twoich wpisach o przepowiedniach i tak nie ma, będziesz miał zajęcie i pomożesz innym użytkownikom forum w spokojnych rozmowach, których zresztą jak do tej pory nie ma.

3,507

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Osobiście mam wrażenie, że Atraktor od jakiegoś już czasu powtarza w kółko to samo.. w każdym poście powtarza to co już zostało napisane ileś tam razy najwidoczniej  niczego nowego już się od niego nie dowiemy. Z doświadczenia wiem, że ludzie, którzy do znudzenia i porzygania ciągle to samo powtarzają  robią to by samych siebie utwierdzić w przekonaniu, że to do czego doszli na pewno jest prawdziwe..Bo jak kiedyś powiedział Hitler kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą..W przypadku Atraktora powtarzanie tego samego w nieskończoność ma sprawić, że utwierdzi siebie i innych w przekonaniu że jego interpretacje są na pewno prawdziwe..tylko, że powtarzanie tego samego w kółko staje się po prostu nudne i nieciekawe..

Przepowiednia; 199,109

Długie panowanie Elżbiety sprawi- 
że leniwy Morski Lew osłabnie,
W 21' wyjdzie ze skłóconej Unii,
Co doprowadzi go do ciężkiej choroby..
Aż w końcu po trzech latach,
Nienawistny Charlie deportuje tysiące obcych!

Znakomita przepowiednia, która spełnia się na naszych oczach tym samym potwierdzając geniusz Nostradamusa i tylko utwierdzając nas wszystkich w przekonaniu, że inne przepowiednie też doczekają się spełnienia i jest to jedynie kwestią czasu..

Jak wszyscy wiemy 23 czerwca 2016 roku Brytyjczycy zagłosowali w referendum za opuszczeniem UE. Na razie jedynym negatywnym skutkiem tej decyzji jest spadek wartości funta.Obawy o ekonomiczne konsekwencje Brexitu sprawiają, że funt stale traci na wartości. W przepowiedni Nostradamus jasno pisze, że wyjście z UE doprowadzi Wielką Brytanię do ciężkiej choroby a więc skutki tej decyzji będą bardzo odczuwalne. W przepowiedni jest również mowa o tym, że po trzech latach od wyjścia z UE, Charlie (prawdopodobnie przyszły premier Wielkiej Brytanii) deportuje tysiące imigrantów, którzy przybyli za pracą. Kiedy zacznie się kryzys spowodowany Brexitem wtedy załamie się również rynek pracy w Wielkiej Brytanii zaczną się zapewne jakieś rozruchy związane z tym, że imigranci zabierają pracę rodowitym Brytyjczykom i w rezultacie tego społecznego niezadowolenia nie pozostanie rządzącym nic innego tylko masowe wydalanie obcych z Wielkiej Brytanii o czym pisze Nostradamus.Już nawet teraz zdarzają się sytuacje, że Brytyjczycy na widok "obcych" wydzierają się "wynocha! Głosowaliśmy za Brexitem", "wracajcie do domu" a więc jakieś zalążki nienawiści do obcych już się pojawiają a zapewne pogłębią się wraz z kryzysem który się pojawi już po opuszczeniu przez Wielką Brytanię UE.

3,508

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

KastoR : 2016-10-18 11:45:59 napisał/a:

  Przepowiednie zamieszczone przez Arteuzę i Atraktora czytałem i znam. Ich interpretacje, z grubsza również....
...Myślałem, że to wątek dotyczący dociekań i pewnego rodzaju zabawy ...
... bo takie wpisy to szczekanie, którego i tak nikt nie czyta (ja odpuszczam posty w/w panów po 1 zdaniu...

Czytanie, a wiedza o czym pisali panowie to co innego. Wyciąganie trafnych wniosków również jest sztuką w niektórych przypadkach. Robienie sobie zabawy z osób zainteresowanych tym o czym w przepowiedniach pisał Nostradamus – to co innego. Nazywanie wpisów innych użytkowników – szczekaniem – raczej nie przysporzy za dużo zwolenników na tym forum
Jednym, powtórzonym, za autorem słowem – żenada – panie Kastor.

KastoR : 2016-10-18 20:33:04 napisał/a:

Charlie - to może być również książę Karol (ang. Charles).

Co innego oznacza zainteresowanie tym o czym pisał Nostradamus, a co innego, zabawa z użytkowników i czytelników forum. Pisanie bzdur o 'Charlie' – to już druga sprawa. Jest to raczej związane z brakiem podstawowej wiedzy. Ale bez urazy. Nie wszyscy przecież wiedzą o tym, że w Wielkiej Brytanii wszystkie decyzje polityczne i gospodarcze, podejmuje Królowa, a później jej następca. Przecież nie ma tam premiera i rządu. Nikt nie wie, również o tym, że Wielka Brytania jest  monarchią parlamentarną z rządem odpowiedzialnym przed parlamentem.
Nostradamus dlatego w przepowiedniach wymienił więcej 'Karolów' nawet jednego czarnego i to jeszcze przed wybuchem III wojny. Może być i tak. Ale co to ma wspólnego z tym o czym pisał Nostradamus. Czy to ta zabawa czytelnikami?
W temacie merytoryki – również żenada – panie Kastor.
Jeszcze co do 'piaskownicy i buciorów' Każdy będzie mile widziany na tym wątku, ale nie powinien bawić się kosztem innych użytkowników, nawet jak swoje wpisy uważa też za puste szczekanie.

3,509

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

KastoR

Masz swoje racje – to chyba dobrze. Ja mam swoje. Forum z zasady służy wymianie opinii. Na temat informacji jakie posiadają inne osoby z zasady nie wypowiadam się. Natomiast jak ktoś twierdzi, że czytał i zna teksty, które napisali panowie Atraktor i Arteuza, to do czegoś to zobowiązuje. Dlatego wspomniałem o wiedzy. Może niepotrzebnie. Sam nie chcę toczyć, nie prowadzących donikąd rozmów. Mimo wszystko to nie jest zabawa, przynajmniej dla mnie.

Jeśli chodzi o adwokata – tak chciałbym zawsze bronić nieuczciwych wpisów – skierowanych przede wszystkim do Atraktora. Pomimo właśnie takich wpisów, Atraktor zostawił bardzo dużo ciekawych autorskich wpisów i interpretacji przepowiedni. Według mnie oraz wielu osób, Atraktor zasłużył na wielki szacunek, nie tylko za odwagę w swoich wpisach. Mało ludzi posiadając mało znane przepowiednie Nostradamusa odważyło by się nimi podzielić w internecie, a tym bardziej bezinteresownie. Dlatego w miarę moich możliwości będę starać się bronić Atraktora. Wiem, że nie było jak do tej pory za dużo takich osób. Ale chyba już czas, żeby to zacząć robić. Dlatego nie podobają mi się wszelkie nieuczciwe wpisy.

Wracając do informacji w temacie ( wiedzę pomijam ze względu na jej brak). Niestety, nie tylko nie czytałeś wpisów w/w osób, ale nie wiesz nic na temat tego co pisali o Karolu i jego przyszłości. Widać to po Twoich wpisach Kastor. Do zabawy potrzebne są również informacje, ty ich nie posiadasz. Posiadając minimum informacji w temacie przyszłości Karola, za pewnie nie ośmieszałbyś się pisaniem bzdur. Ale jak kto woli. Niestety, we mnie nie ma za dużo chęci na to, żeby tłumaczyć każdą bzdurę, którą czytam w Twoich Kastor – wpisach. Już piszesz o uszczypliwościach, mogę się tylko domyślać dokąd to zmierza.

Jak pobędziesz dłużej na tym forum, to może to zrozumiesz. Większość wszech niewiedzących osób jeszcze się nie wypowiedziało. Dowiesz się wtedy co oznacza tłumaczenie, czegoś komuś, kto nie rozumie, co do niego piszesz.
W sumie jako osoba posiadająca 'dziennikarski wpis' wiesz jak pisać dużo ale nie na temat. Może lepiej mniej ale na temat. Może wtedy wytłumaczysz jako specjalista co oznacza słowo merytoryka w temacie przepowiedni Nostradamusa.
Dla mnie nie jest zabawą – ciągłe czytanie – tak samo miernych wpisów, różnych osób, które piszą, że już wszystkie informacje posiadają. Nie wiedzą natomiast co z nimi zrobić. Wpisy na forum są niestety obciążone tym "że może to ktoś przeczytać" - jak to już pisał ktoś na tym forum. Ktoś jeszcze mądrze powiedział, żeby poczekać na więcej wpisów – no nie wiem czy warto.

Tak, żeby nie wracać do tego, z Radkiem Sikorskim też lipa. Dlaczego? Tak jak z Karolem brak łatwych do skorygowania informacji – żona nie muzułmanka.

3,510

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

To teraz poczeka jak ktoś oceni naszą rozmowę.

Merytoryka nadal szwankuje. Żona generała miała być przywieziona z misji. Zapewne również i rodzina żony już jest przy przyszłym generale. O tym wszystkim i nie tylko o tym było we wpisach interpretatorów.
Pisz dalej ale już nie szczekaj na innych. Ale mniej tematów naraz. Nie wyobraźnia a oryginalne wpisy interpretatorów. Nie jedna przepowiednia ale kilka z danego tematu. Pisał o tym Moogi. U Moogi na wątku jest też przepowiednia i interpretacja dotycząca nie mile widzianych w Wielkiej Brytanii.

Przepowiednia;117,156 [czterowiersz]
Wojna w Scytii pochłonie wielu Anglików-
co wywoła wielkie wzburzenie,
Polacy, Rumuni i Bałtowie staną się nie mile widziani,
Przed trzecią Brytania wycofa się z Europy...                                                                                       
Atraktor  20.09.15, 23:42

Ostatnio edytowany przez NoNiewiem (2016-10-19 21:47:25)

3,511

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

NoNiewiem napisał/a:

(...)Wracając do informacji w temacie ( wiedzę pomijam ze względu na jej brak). Niestety, nie tylko nie czytałeś wpisów w/w osób, ale nie wiesz nic na temat tego co pisali o Karolu i jego przyszłości. (...)

Witaj NoNiewiem

Uważaj z tą ślepą wiarą we wszystko co napisali Arteuza i Atraktor. Sami mówili, że tylko interpretują i wiele rzeczy może potoczyć się inaczej. Śledzę wątek Arteuzy od samego początku, a także Atraktora na koniecswiata, potem gazecieprawnej, na forum Norbertusa, potem znowu tutaj.

Na wątku Atraktora (zamkniętym) na gazecieprawnej, atraktor przedstawił następującą przepowiednie:

Prophétie; 107.198 /sixieme ligue/

Sous les ailes des Atlantes de L’aigle Blanc,
Flotte Invincible Roi,
Elle ouvrit les Colonnes d’Hercule vont,
Avec le Français et Roumains-
Polonais auront une incidence sur l’eau chaude de la Méditerranéen-
Répandre parmi les adeptes de la mort et de la destruction de Croissant!

Przepowiednia;107;198/sześciowiersz/

Pod skrzydłami Białego Orła Atlantów,
Flota Niezwycięzonego Króla,
Otworzyła przejśce przy Słupach Herkulesa,
Z Francuzami i Rumunami-
Polacy wpłynełi na gorące wody Śródmorza-
Siejąc wśród wyznawców Półksiężyca śmierć i zniszczenie!

Nieprzychylni mu użytkownicy wyłapali następujący fakt. Wklejcie sobie do google translatora polską wersję i przetłumaczcie na francuski. Zobaczycie że zgadza się każdy wyraz. Zgadza się wszystko w 100%. Jednak to tekst francuski ma być oryginałem. To jest nie możliwe, żeby Atraktor przetłumaczył tekst francuski na polski i potem na odwrót ten tekst został przetłumaczony z powrotem na francuski google translatorem w dokładnie ten sam sposób.

Nie zarzucam Atraktorowi złych intencji. Szanuję go jak szanowałem Arteuzę. Poruszyłem ten temat na zamkniętym wątku gazetyprawnej. Wg mnie Atraktor został wprowadzony w błąd przez jakiegoś swojego starego przyjaciela, który może też został przez kogoś wprowadzony w błąd.

To co chcę powiedzieć, to, że część przepowiedni nie musi być prawdziwa. Potrzebne jest logiczne myślenie i bieżące analizowanie wydarzeń.

I jeszcze jedno:

Atraktor napisał/a:

Ja uważam inaczej jak Arteuza(chociaż On może mieć racje,a nie ja),a mianowicie jak już pisałem),że będzie jedna katastrofa kosmiczna

Czyli co? Atraktorowi też zarzucisz brak wiedzy skoro nie zgadza się z tym co napisał Arteuza? II katastrofa kosmiczna, to raczej spore wydarzenie i Arteuza popierał to przepowiedniami.

pozdrawiam

3,512

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

KastoR

Jesteś typowym dziennikarzem. Prosty temat - za wiele słów, hipotez, domysłów – w sumie do niczego to nie prowadzi poza dalszymi znakami zapytania. Cel prosty do odgadnięcia – pozostawienie w czytelnikach jeszcze więcej znaków zapytania, wzbudzenie ich wątpliwości. Taka zawodowa bardzo częsta manipulacja. Na mnie, nie zawsze to działa.

Natomiast ja nie mam zamiaru nikogo przekonywać do niczego. Napisałem kilka słów, żeby nie było później, że tylko piszę o braku informacji i bzdurach. Natomiast ja widzę, brak zainteresowania omawianym tematem. Ale zainteresowanie ciągłym stawianiem jakiś hipotez – pomimo tego, że mogą one być wyciągnięte nawet z tyłka. Ale jak ktoś lubi w kółko zadawać sobie pytania, to nie do mnie, w sprawie stawiania diagnozy w tym wypadku na pewno znajdą się specjaliści w tej medycznej dziedzinie.

Rozmowa była by również interesująca dla innych, ale nie można wszystkiego tłumaczyć od a do z. Ponieważ nie ma to sensu. Jeśli rozmówcy nadają na innych falach. Dla mnie drobne szczegóły prowadzą do dalszych skojarzeń w temacie przepowiedni Nostradamusa, inne drobiazgi pokazują brak informacji – co prowadzi do miernego zrozumienia tematu.

Takim tematem jest na przykład muzułmańska małżonka generała – wiedza podpowiada mi, że nie muzułmanin nie może poślubić muzułmańskiej kobiety. Mnie to wystarcza. Natomiast brak takich podstawowych informacji u niektórych osób powoduje niepotrzebny słowotok, nie wspomnę już o wpisie i dywagacjach na temat muzułmanów. Zły początek – później tylko niepotrzebne dywagacje. Zginął w nich już bezpowrotnie Radzio – pomimo tego, że żona była argumentem do niego na nie. Ale pojawił się Mahdi z niby informacjami o tradycjach u muzułmanów. W wypadku Mahdiego to chyba nie przejdzie. Będzie on nie tylko okrutny w swoim postępowaniu ale również bardzo przebiegły, w nosie będzie miał jakąkolwiek tradycje oraz swoich jakikolwiek sojuszników. Jakby mógł zapewne wyrznąłby wszystkich i zaufanych i nie – tylko dla swoich celów lub i bez nich. Nasz generał wychowany na polskim mleku zapewne o tym będzie wiedział – dlatego do pewnego czasu będzie się mu udawało. Natomiast jego muzułmańska rodzina ma sobie podobnież nieźle poużywać na naszym kraju i narodzie.

Nie chce mi się więcej pisać – ponieważ są to moje informacje wyczytane z tego co pisali interpretatorzy – nie każdego to może interesować. Nie chcę również tłumaczyć każdego słowa. Wystarczy nie mówić, że ktoś czytał i zna wcześniejsze wpisy interpretatorów – po prostu wrócić do nich i je ze zrozumieniem przeczytać. Nie trzeba narzucać nikomu masy pytań bez odpowiedzi ani również przekonywać nikogo do niczego. I tyle.

Przyjmując Twój sposób rozmów - o przepowiedniach Nostradamusa – nie ma możliwości porozmawiania nawet o 1 procencie tego o czym pisali panowie Arteuza i Atraktor. Nie wystarczy czasu przed cenzurą internetu. Wtedy Twoje pytania i domysły i tak zostaną tylko dla Ciebie.

Mamy chyba również mało czasu do tego jak zrobi się niezły bałagan w Polsce – mamy już koniec drugiej dekady – przepowiednie jasno mówią, że to już ten opisany czas. Myślę, że jak się zacznie – to nikt nie będzie już zadawać sobie niepotrzebnych pytań – zapewne zawali się mu cały świat na głowę – uratuje go lub nie, tylko choćby podstawowa
wiedza – na pewno nie informacje i dywagacje dziennikarzy mające spowodować więcej pytań.

Poza tymi nie potrzebnymi dywagacjami – ciekawi mnie jeszcze tylko jedna sprawa – te książki o których pisałeś Kastor – może jakieś tytuły albo autorzy. To mogłoby wiele wyjaśnić.

3,513

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Kastor

Ty nadal nie rozumiesz o czym toczy się dyskusja między nami. Ja nie atakuje twojego poglądu na życie oraz Twojego rozumowania. Masz ciężkie ale i ciekawe swoje opinie. W pewien sposób to szanuje. Natomiast nie akceptuje tego jak ktoś dyskutuje na przykład: z kodeksem drogowym, z definicjami, z ustanowionymi prawami, z prawem szariatu  itd. Możesz nie akceptować czerwonego światła, Ale możesz ponieść tego konsekwencję. To tylko tyle.
W naszej rozmowie dotyczy to prostych zapisów prawa szariatu -  muzułmanka musi wyjść tylko za muzułmanina. Kropka. Natomiast jak nie dostosuje się do tego lub tylko pomyśli o sprzeciwie, zostanie zabita przez rodzinę – przez ojca lub brata następni są kuzyni itd. Inną kwestią jest to jak my cywilizowani ludzie to odbieramy. Wtedy masz już pole do popisu.
Niby proste założenie -  a tak wiele słów potrzeba do wyjaśnienia. Ale nadal kręcimy się w kółko.
Właśnie takie nie zrozumienie założeń powoduje Twoje dyskusje na temat Radka Sikorskiego.

Na temat tego wątka na forum, myślę, że i bez moich wpisów, a tym bardziej Twoich wpisów, jeszcze długo będzie cieszył się powodzeniem. Może i dobrze, że ani ja, ani Ty nie jesteśmy pępkiem świata.

3,514

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

eggcubed napisał/a:

Uważaj z tą ślepą wiarą we wszystko co napisali Arteuza i Atraktor. Sami mówili, że tylko interpretują i wiele rzeczy może potoczyć się inaczej.

Większość osób, które napisały swoje książki przyjmuje podstawowe założenia. Nie akceptując podstaw nie mamy o czym rozmawiać. Jeśli nie będzie III wojny, to po co o niej mówić. Jeśli my nie znamy przepowiedni, to nie znaczy, że jej nie ma. Jeśli ktoś nietrafnie zinterpretuje przepowiednię to nie znaczy, że Nostradamus napisał bzdury a tym bardziej, że opisane wydarzenia się nie wydarzą. Kwestia czasu wypełnienia się przepowiedni też jest trudna do przewidzenia. Dlatego jedni interpretatorzy są dobrzy a inni się mylą w swoich przewidywaniach.
Dlatego panowie Arteuza i Atraktor pisali, że niektóre wydarzenia mogą się potoczyć inaczej. Nie znaczy to, że ich nie będzie lub, że nie wypełnią się w innym czasie. Kwestionując wszystko nie będzie o czym rozmawiać – muszą być podstawy choćby z innych książek.

Więcej nie mam czasu, może wieczorem napiszę więcej.

3,515

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Eggcubed

W wypadku przepowiedni Nostradamusa mamy z zasady do czynienia z interpretacjami. Dlatego, że nie możemy zapytać autora co miał na myśli zostawiając nam swoją przepowiednie. Czytanie interpretacji nie zwalnia nas od logicznego myślenia. To myślenie oraz nasza wiedza, w niektórych przypadkach informacje – pomaga nam odpowiednio ocenić i zrozumieć – interpretowane przez inne osoby informacje zawarte w przepowiedniach.
Nie ma co owijać i za bardzo kluczyć w tym temacie – po prostu bardzo ważne jest, kto pisze te interpretacje – bardzo ważna jest posiadana wiedza przez taką osobę, doświadczenie życiowe oraz zdobyte wykształcenie - jest to dla mnie wykładnikiem, dobrej oraz zrozumiałej dla większości interpretacji. 
Przy interpretacjach przepowiedni przydaje się również znajomość języków. Celowo napisałem jeżyków. Nie tylko tych współczesnych. W poznaniu specyfiki języka szczególnie tego z czasów Nostradamusa, wymagana jest  przede wszystkim bardzo dobra znajomość języka z naszych czasów. A to są tylko podstawy. Niestety (dla niektórych osób) posiadana wiedza jest również ważna. Doświadczenie przy tłumaczeniu przepowiedni odgrywa również wielką rolę.

Odpowiadając na to co było bzdurą dla normalnie myślącego człowieka.

Czy osoba znająca w stopniu biegłym język prowansalski czy też starofrancuski musiała, choćby przez moment pomyśleć o korzystaniu z tłumacza w google. Dotyczy to również znajomości wielu popularnych współczesnych języków. Te osoby, które znają biegle jakiś język – z założenia trzymają się z daleka od każdego automatycznego tłumacza – ponieważ mają świadomość, że nie jest to delikatnie mówiąc, dobre źródło – zawiera za dużo błędów. Myślę, że w wypadku starszego pokolenia lepszym skojarzeniem jest specjalistyczny słownik – do pojedynczych wyrazów.

Dlatego opinie osób sprawdzających wiedzę Atraktora w tłumaczu google - są dla mnie właśnie mierne i żenujące. Mnie wystarczyło przeczytać wpis tej osoby, widać to co ta osoba sobą reprezentuje. Irytuje mnie również, brak myślenia normalnych ludzi – szczególnie, że jedna pozorna zbieżność, a raczej więcej szczęścia niż rozumu, może tak namącić w głowach osób mówiących, że myślą.
Osoby zainteresowane dotrą do większej ilości tekstów napisanych przez Nostradamusa – wtedy będą mogły się przekonać, że użycie automatów do tłumaczenia nie przyda się im na wiele. Tylko biegła znajomość języka oraz jego specyfiki z czasów Nostradamusa gwarantuje sukces. Nie będę również wspominać o używaniu przez Nostradamusa innych języków i skrótów w swoim tekście.
Ilość przepowiedni zinterpretowanych i przetłumaczonych przez Atraktora potwierdza to co napisałem. Nawet ostatnio patrzyłem jak kilka razy zmieniała się wersja tłumaczenia we wpisie Atraktora – przy tłumaczeniu nowej przepowiedni.
Jest w tym naprawdę dobry.

Ale, żeby nie było, że nie wiem lub jestem zamknięty tylko na jednym stanowisku – niektórzy badacze twórczości Nostradamusa – twierdzą, że Nostradamus celowo w taki sposób pisał swoje przepowiednie, głównie centurie – żeby można je było odpowiednio odczytać, dopiero przy pomocy programów komputerowych. Są takie programy, które wyszukują z centurii poszczególne słowa i zwroty. Są też tacy „specjaliści”- którzy liczą litery oraz sylaby – na tej podstawie opierają swoje interpretacje. Niektóre są nawet ciekawe – próbują przewidzieć nawet konkretne daty.

Druga sprawa.

Wszystko trzeba czytać ze zrozumieniem. Napisane teksty Atraktora również. Skróty myślowe również. Specyfikę wypowiedzi Atraktora oraz odpowiedzi innym warto też poznać – dla zrozumienia całości. Atraktor pisał, że nie zgadza się ze wszystkim z Arteuzą.
Sprawa dotyczyła katastrof kosmicznych, które mają się wydarzyć, ogólnie mówiąc - w czasie III wojny światowej. Arteuza mówił, że wydarzą się dwie. Atraktor twierdził, że jedna, tylko ta związana z kometą. Natomiast druga związana z przejściem Nubiru przez nasz Układ Słoneczny przewidywał w innym czasie – zapewne na koniec czasów opisywanych przez Nostradamusa. Generalnie o to chodziło. Dlatego małe szczegóły mają kolosalne znaczenie. To tak dla ścisłości.

Dla zamknięcia tematu można jeszcze dodać, że rzadko kiedy jest okazja do rozmowy z osobą, która napisała np. kontrowersyjna książkę. Takich książek o przepowiedniach Nostradamusa jest sporo. Natomiast dobrych wpisów w polskim internecie mało. Dlatego mając możliwość, prawie na żywo, śledzić wpisy oraz odpowiedzi Atraktora na pytania, kiedyś należy się określić po którejś ze stron – czy posiada się szacunek do tego wszystkiego co napisał Atraktor, czy też na każde pytanie będzie się przytaczać jednostkowy wpis „trolla imbecyla” o translatorze, i udawać, że się z nim nie zgadza. Przytaczanie takich bzdur świadczy również o sposobie myślenia osoby zamieszczającej wpis. No chyba, że miało to na celu sprowokowanie innych, do rozróby. A może przyciągnięcie również trolli. Ale wcześniejsze Twoje wpisy raczej o tym nie świadczą pomimo tego, że były sprzed trzech lat. Czy czas nie uczy pokory.

3,516

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

NoNiewiem napisał/a:

(...)Dlatego opinie osób sprawdzających wiedzę Atraktora w tłumaczu google - są dla mnie właśnie mierne i żenujące.(...)

Jak można było kompletnie nie zrozumieć tego co napisałem?

Przytoczony przeze mnie fragment udowadnia, że przepowiednia była najpierw wymyślona po polsku, a dopiero potem przetłumaczona google translatorem na francuski.

3,517

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

eggcubed napisał/a:

Przytoczony przeze mnie fragment ... , że przepowiednia była najpierw ... po polsku, a dopiero potem przetłumaczona google translatorem na francuski.

Widać dobitnie, że już się określiłeś po stronie trolla imbecyla.
Powielając i próbując rozpowszechniać bzdury, pokazujesz również swój poziom inteligencji. Jest tak samo mierna jak twoje wpisy. Nie tylko nie potrafisz ze zrozumieniem przeczytać tego co ktoś pisze to jeszcze nie rozróżniasz prawdy
od pomówień. Wskazuje to, że nie znasz nie tylko języka, ale również masz z góry określone swoje wnioski.

Przepowiednie podawane we wpisach Atraktora w oryginalnej wersji są w większości po prowansalsku z wskazaniem na to, że w tamtych czasach potoczne były dialekty języka starofrancuskiego.

Teraz powrzucaj sobie wszystkie tłumaczenia do tłumacza – jak potrafisz znaleźć taki, który tłumaczy na lub z dialektu starofrancuskiego albo prowansalskiego. A jak Twoja mierna dedukcja pozwoli to może znajdziesz specjalistyczny słownik.

Na wszelki wypadek tylko dodam, że są takie słowniki, również specjalnie opracowywane, przez specjalistów w dziedzinie twórczości Nostradamusa. Słowniki te podają wiele słów charakterystycznych dla czasów XVI wiecznej Francji, pokazując różnice w dialektach językowych tam występujących.

3,518

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

kastor

Nie będę się zniżać do twojego poziomu.
Nazywanie wpisów innych użytkowników szczekaniem jest charakterystyczne dla człowieka, który wychował się i żyje w takim środowisku gdzie się nie rozmawia, tylko szczeka na innych. Potwierdziłeś to do kilku użytkowników. To jest żenada. Miernotą są również wszystkie twoje wpisy.
Ja pisałem o stawaniu po stronie trolla imbecyla. Na wątku trollem oszołomem, któremu wydaje się, że jest przebiegły, jesteś ty kastor. Przez kilka dni napisałeś tyle głupot i bzdur, że nie ma o czym rozmawiać, może doskwiera ci brak pracy zawodowej, lub to jest twoja praca - na tym forum.
Wszystkie twoje wpisy są bredzeniem szkodnika nie mającego nic do powiedzenia poza gadaniem w kółko o swoich wydumaniach, które są sprzeczne ze sobą oraz logiką. Wracaj na te twoje portale dla małych dziewczynek i ich
mamusiek - o których pisałeś. Przepadnij ze swoja podłą dziennikarską naturą. ES&D...

Nostradamus opisał takich ludzi wprost. Wpisujesz się w to idealnie. 

Presage: 8,99
W dwudziestym pierwszym przed trzecią,
kłamstwo będzie tak wymieszane z prawdą,
że nikt nie rozpozna co jest prawdą, a co kłamstwem!
Mamona i ogłupianie ludzi będą rządziły światem!

3,519

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

NoNiewiem

Świat jest piękny. Tylko trzeba to dostrzec smile Zrób eksperyment i uśmiechnij się kiedyś do lustra. Jeśli nie porazi Cię grom z jasnego nieba, zaryzykuj i zacznij uśmiechać się do ludzi. smile To działa!

Życie będzie łatwiejsze smile
Może nawet ktoś Cię polubi?
Pokój bracie.

Rezonans na tym forum jest tak negatywny, że pozwolę sobie je opuścić. smile
pozdrawiam
smile

3,520

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

eggcubed napisał/a:

Na wątku Atraktora (zamkniętym) na gazecieprawnej, atraktor przedstawił następującą przepowiednie:

Prophétie; 107.198 /sixieme ligue/

Sous les ailes des Atlantes de L’aigle Blanc,
Flotte Invincible Roi,
Elle ouvrit les Colonnes d’Hercule vont,
Avec le Français et Roumains-
Polonais auront une incidence sur l’eau chaude de la Méditerranéen-
Répandre parmi les adeptes de la mort et de la destruction de Croissant!

Przepowiednia;107;198/sześciowiersz/

Pod skrzydłami Białego Orła Atlantów,
Flota Niezwycięzonego Króla,
Otworzyła przejśce przy Słupach Herkulesa,
Z Francuzami i Rumunami-
Polacy wpłynełi na gorące wody Śródmorza-
Siejąc wśród wyznawców Półksiężyca śmierć i zniszczenie!

Nieprzychylni mu użytkownicy wyłapali następujący fakt. Wklejcie sobie do google translatora polską wersję i przetłumaczcie na francuski. Zobaczycie że zgadza się każdy wyraz. Zgadza się wszystko w 100%. Jednak to tekst francuski ma być oryginałem. To jest nie możliwe, żeby Atraktor przetłumaczył tekst francuski na polski i potem na odwrót ten tekst został przetłumaczony z powrotem na francuski google translatorem w dokładnie ten sam sposób.
pozdrawiam

Proszę nie wprowadzać ludzi w błąd.
Tłumaczenia jednak się trochę RÓŻNIĄ.

https://translate.google.pl/?oe=utf-8&a … iszczenie!