21

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

Potomkowie twórców kalendarza uspokajają, że koniec świata w 2012 roku jest wymysłem Bladych Twarzy. Horyzont czasowy
Majów nie kończył się na roku 2012. Otuchę w serca skutecznie wlewają bardzo odległe w czasie daty : 23 października 4772 roku ze Świątyni Inskrypcji w Palenque i aż dwie 22 kwietnia 5565 oraz 24 lutego 9898
roku wykute w Piramidzie Tygrysa w Tikal.

A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji.

22

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

Nasz kalendarz kończy się co rok i nikt nie trafia na oddział zamknięty z powodu końca świata. Być może nie byli aż na tyle inteligentni, żeby przedłużyć swój i tak gówno warty kalendarz, którym w sumie nikt się w tych czasach nie posługuje.
Tak czy inaczej życzę powodzenia wszystkim. wink

23

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

aneta - kalendarz majów składa się z cykli a cykle z baktunów. 2012 konczy sie ostatni cykl głowny cykl. Nie mam pojęcia czy tego nie przekręciłem big_smile ostatnim razem na forum byłem bardzo dawno temu ;p ale to leciało tak, majowie nie uważają końca cyklu za koniec świata smile to dobra wiadomość a dróga to taka iż uważają że końcowi cyklu maja towarzyszyć wielkie zmiany smile to można różnie interpretować.

24

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

Andrzej3991 napisał/a:

aneta - kalendarz majów składa się z cykli a cykle z baktunów. 2012 konczy sie ostatni cykl głowny cykl. Nie mam pojęcia czy tego nie przekręciłem big_smile ostatnim razem na forum byłem bardzo dawno temu ;p ale to leciało tak, majowie nie uważają końca cyklu za koniec świata smile to dobra wiadomość a dróga to taka iż uważają że końcowi cyklu maja towarzyszyć wielkie zmiany smile to można różnie interpretować.

co oznacza słowo "dróga" ? bo nie mogę znaleźć w słowniku...

si vis pacem, para bellum.

25

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

Beket - druga, takie naśmiewanie się obniża twój poziom. Przepraszam z zeraowgo poziomu juz chyba nic się nie da obniżyć smile

26

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

On się nie naśmiewa. on opłakuje...

27

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

filolog napisał/a:

On się nie naśmiewa. on opłakuje...

nie ma czego... ortografia to nie wszystko...

28

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

ojejku ja tam w nic nie wierze i zyje nie wierze w zadne katastrofy bo nasz kalendarz konczy sie co roku i wiem tylko ze tacy majowie nawet z gwiazd nie mogli wyczytac co sie stanie za milon lat to bez sensu NIE MA SIE CZEGO BAC ludziska

29

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

ja osobiscie nie wiem co o tym myslec jest pare sposobow interpretowania roku 2012 czyli NIBY konca swiata. wg mnie to bog o tym decyduje a nie najlepsi filozofowie. oni tez nie maja 100 %pewnosci. tylko bog. gdyby Pan Jezus powiedzial to apostolom i oni zapisaliby te date w pismie swietym to jeszcze bym uwierzyla ale teraz nie wierze. jedni mowia ze bedzie to jakac powodz inni ze huragany inni ze nie bedzie a inni ze bedzie na sto procent. takie jest moje zdanie i nie wszyscy musza sie z nim zgadzac ale...... kazde zrodło mowi inaczej. jedni wyczytali ze majowie sie pomylili o 7 lat czyli ze teraz ma byc 2017 i juz koniec swiata byl a drudzy ze my sie pomylilismy o 6lat i ze teraz ma byc 2004r. az mnie to smieszy naprawde (NIE MA CO NIKOMU WIERZYC) Bo sie bedzie kazdy bał!!!!!!
pzdr

30

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

do kikikaka:
dlaczego uważasz ,że nasz Bóg ma mieć wpływ na to co bedzie w 2012 roku?
Po raz 100 chce napisać ,że to nie będzie koniec swiata!!!!!! tylko koniec wiekszosci (około99%) ludzi na ziemi. Czyli de facto koniec naszej cywilizacji jaka znamy. Zycie po 2012 roku bedzie trwało nadal tylko hm..... troche sie bedzie róznic od tego dzisiaj smile Nawet majowie, sprawcy zamiesania z data 2012 nigdy nie pisali ,ze to bedzie koniec. W/g Majów żyjemy w 4 epoce ich kalendarza ,która kończy sie własnie 21-12-2012 roku w dniu przesilenia zimowego. Po tej dacie nastapi 5 epoka i dopiero 5 epoka ma skończyć sie totalnym unicestweiniem wszystkiego czyli poprostu końcem świata.

Jesli chodzi o date 21-12-2012 to jest bardzo precyzyjna i nie ma mowy o błedzie !!!.
Data wyliczona jest na podstawie zapisków Majow ,którzy odnosili sie do ciał niebieskich i ich ułozeniu wzgledem siebie w danym czasie. Jest to infromacja dla przecietnego astronoma łatwa do przeliczenia na date kalendarzowa. Wystarczy tylko zobaczyc w jakim czasie ułozenie danych planet wzgledem siebie bedzie takie jakie opisuja majowie i tyle. Stad ta data 21-12-2012 rok.  Zreszta o dziwo tą sama date "podaja" egipcjanie , tabliczki sumerów .

to chyba tyle,pozdro

31

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

po 1 :dla większości ludzi radzę sprawdzić skąd się wzięło hasło "Koniec Świata"
po 2 :nie ma czegoś takiego jak koniec świata to że wymrzecie nie znaczy że to koniec świata radzę poczytać co znaczy ten termin w słowniku
po 3 :ile ziemia ma lat?
po 4 :Chrześcijaństwo Pochodzi od Judaizmu Judaizm zaś od Egipskiej wiary. Skąd to wiem bo czytam ...


co dokładnie obliczyli Majowie?

A to że 12 Grudnia 2012 roku będzie miało bardzo BAARDZO rzadkie zjawisko związane z naszą gwiazdą(słońcem) oraz ułożeniem planet.
Tak się składa że tego dnia planety oraz słońce ułożą się w jednej linii, a dodatkowo słońce znajdzie się w Centrum Galaktyki(chodzi o widok z ziemi gdy patrzymy na słońce) takie zjawisko następuje raz na około 11 000 lat.

Mnie ciekawi jedno gdzie tak rozwinięta matematycznie i astronomicznie cywilizacja zniknęła. nie ma grobów nic.

Ostatnio edytowany przez Gorki (2010-04-15 02:03:54)

32

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

....ja uwazam ze kiedys na pewno cos  w nas jebnie ale to dopiero z a jakies 20 -30 lat nie teraz ....wiec nie wmuwicie mi ...ze w 2012 bedzie koniec swiata....pff

33

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

Normalny napisał/a:

....ja uwazam ze kiedys na pewno cos  w nas jebnie ale to dopiero z a jakies 20 -30 lat nie teraz ....wiec nie wmuwicie mi ...ze w 2012 bedzie koniec swiata....pff

czego Ci nie zrobimy ?

34

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

po 1 Majowie nie pisali dalej kalendarza o nie wiedzieli co bedzie za 100lat , jezeli to byli tacy prorocy to czy wiedzieli ze ich cywilizacja zginie i jak itp ... ? Jakby wiedzieli tobysmy nadal mogli ich spotkac a tak co ? ajj nic !!!!! ZROZUMCIE TO JEST DATA TYLKO dlatego ze im sie dalej nie chcialo robic kalendarza  , ey MAM NOWA DATE 1000% pewna , ze bedzie koniec świata 2099 bo wtedy konczy sie kalendarz WINDOWSA !! ;( <boje sie >:(

35

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

Może_I_NIE napisał/a:
Geo-Woman napisał/a:
piters napisał/a:

ew. właśnie przeżyli katastrofy z ok. 3200 r. p.n.e. i postanowili później policzyć kiedy znowu ich coś może spotkać i tak im wyszło 2012 wink

ja osobiscie uwazam ze coś będzie się działo więcej niż zwykle (jakieś większe anomalie pogodowe, huragany itp. katastrofy) ale końca świata nie będzie

Prawda jest taka, ze Majowie zamieszkiwali i zamieszkują tereny gdzie występują najliczniejsze huragany i sztormy. To też w ich przepowiedniach znalezionych w Kodeksie Drezdeńskim (wcale koniec świata nie jest przewidziany na 2012) mówią o katastrofie gdzie będą występowały liczne ulewy i burze.  W tych czasach mam problem z tsunami i huraganami z którymi ni możemy sobie poradzić. To jakie szanse mieli wówczas na przetrwanie Majowie?

Może tego właśnie doświadczyli wcześniej? Tego nikt z Nas nie wie jak było naprawdę i raczej się już tego nie dowiemy. CO ma być to i tak będzie. smile

Może i nie będzie, ale masz rację piters. 4 cykl skończył się Ogólnoświatowym Potopem, a według nich cykl trwa 1872000 dni i w przeliczeniu na lata (rok = 365 dni 5 godzin itd) wychodzi w przybliżeniu 5125 lat. W dokładnych obliczeniach jest to 21 gudzień 2012.

Tak zgadzam się tu nie chodzi o koniec świata ale o jakieś katastrofy teraz pył wulkaniczny leci nad Europą czyli opadnie na wodę pitną w zeszłym roku przecież nad Lubinem przeszedł huragan zrobiło się ciemno w środku dnia masakryczne wiało połamało drzewa ja obserwowałam całe zdarzenie przez okno dosłownie samochody się unosiły w powietrzu w Polsce nigdy czegoś podobnego nie było,kilka lat temu powodzie teraz ten żelazny ptak o którym przepowiada nostradamus przecież choroby przez które zginęło masę ludzi w 2009 roku(świńskie grypy)ludzie są dla siebie okropni naprawdę bogaty będzie miał jeszcze więcej a biedny jeszcze mniej naprawdę interesuje się czytam przepowiednie i naprawdę ciężki los nas czeka przeżyją tylko najsilniejsi i nastąpi 4 era do tej pory wszystkie przepowiednie się sprawdzają i zamiast zapobiec temu my nic nie robimy dopiero po fakcie o przecież tak przepowiednie mówią wszystko się sprawdza !

36

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

alicja22 napisał/a:

Tak zgadzam się tu nie chodzi o koniec świata ale o jakieś katastrofy.

Zgadzam się z Tobą.

Teraz mamy pył wulkanicznych nad Europą. Wybuchł wulkan i to jest całkiem normalne. Ale wybuch ego wulkanu to nie tragedia.
Warto wspomnieć tutaj wulkan na Santorini (Tera), którego wybuch zmiótł całą cywilizację mykeńską. A którego pył wulkaniczny dotarł aż do Egiptu - stąd jedna z plag egipskich - ciemność.

Wybuch wulkanu Toba na Sumatrze miał tak wielki wpływ na cywilizację ludzka, że zapisał sie w naszych genach, w genie każdego człowieka.

A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji.

37

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

Jeszcze małe conieco:

Interpretacja kalendarza majów który kończy się 21.12.2012 r.

Według tak zwanych proroków, w tym właśnie czasie Majowie przepowiedzieli zagładę świata. Prawdą jest jednak że Majowie nie przepowiedzieli zagłady świata a koniec kolejnej epoki! Interpretacje tej przepowiedni są najróżniejsze, ale skupmy się na faktach! Kalendarze majów opierały się na niesamowicie dokładnych badaniach nieba, kolejne okresy w ich kalendarzach oznaczają wejście naszego układu słonecznego, w nową epokę astronomiczną! Aktualnie znajdujemy się w astrologicznym gwiazdozbiorze ryb, koniec kalendarza majów wyznacza okres w którym przejdziemy w astronomiczny okres wodnika. Oznacza to wyłącznie, że zmienia się położenie równika niebieskiego na tle sfery niebieskiej! Nie ma to więc żadnego znaczenia dla życia na naszej planecie

A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji.

38

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

http://mainhg.demotywatory.pl/uploads/2 … PL_500.jpg

Żeby trochę rozweselić tongue

A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji.

39

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

Witam.
Jestem studentka 3go roku psychologii. W ramach przedmiotu praca empiryczna wraz z kolezankami stworzylysmy ankiete dotyczaca przedpowiedni Majow o koncu swiata w 2012. Potrzebujemy przebadac spora liczbe osob. Bardzo prosze o wypelnienie tej ankiety i z gory dziekuje za pomoc:)
link:
https://spreadsheets.google.com/viewfor … Uk51OEE6MQ

40

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

Poprawiony link:

https://spreadsheets.google.com/viewfor … Uk51OEE6MQ