41

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

studentka napisał/a:

Poprawiony link:

https://spreadsheets.google.com/viewfor … Uk51OEE6MQ

Ankieta za długa, Majowie nie przewidzieli końca świata, więc są rażące błędy merytoryczne. Nie chciało mi się czytać tych prawie 50-ciu pytań, więc nie wiem, czy było tam takie "Uważam, że nie ma czegoś takiego jak proroctwo końca światów autorstwa Majów, to tylko kolejny urban legend" lub podobne w wymowie.

A przy okazji, ktoś pisał o jakimś proroctwie anonimowym sprzed 2WW, że coś tam się stanie między 10-tą a 12-tą na całej ziemi. To proroctwo mówi, o jaką strefę czasową chodzi?

42

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

Odnośnie proroctwa Majów i rzekomego zrównania drogi mlecznej ze Słońcem.

Zjawisko powtarza się co 26 tyś. lat. I podobno pierwsi Majowie już je widzieli i dlatego powstał kalendarz Długiej Rachuby, który miał ostrzec (podobno) przed kolejnym takim zjawiskiem.

Pierwsi Majowie pojawili się ok 200 r.p.n.e (pierwsi byli Olmekowie 1 500 lat p.n.e.). Skoro mamy 2200 lat, czyli pozostało jeszcze 23 800 lat.
Majowie istnieją przeszło 2200 więc nie mogli widzieć tego zjawiska, ale jeśli je widzieli to nastąpi ono za ok 24 tysiace lat.

Jest to dopatrywanie się rzeczy, które się chce i dopasowywanie ich do własnych teorii, żeby robić ludziom wodę z mózgu.
Gołym okiem nie da się zobaczyć a już tym bardziej rozróżnić poszczególne planety.

Naciągane to wszystko.

A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji.

43

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

Geo-Woman napisał/a:

Odnośnie proroctwa Majów i rzekomego zrównania drogi mlecznej ze Słońcem.

Zjawisko powtarza się co 26 tyś. lat. I podobno pierwsi Majowie już je widzieli i dlatego powstał kalendarz Długiej Rachuby, który miał ostrzec (podobno) przed kolejnym takim zjawiskiem.

Pierwsi Majowie pojawili się ok 200 r.p.n.e (pierwsi byli Olmekowie 1 500 lat p.n.e.). Skoro mamy 2200 lat, czyli pozostało jeszcze 23 800 lat.
Majowie istnieją przeszło 2200 więc nie mogli widzieć tego zjawiska, ale jeśli je widzieli to nastąpi ono za ok 24 tysiace lat.

Jest to dopatrywanie się rzeczy, które się chce i dopasowywanie ich do własnych teorii, żeby robić ludziom wodę z mózgu.
Gołym okiem nie da się zobaczyć a już tym bardziej rozróżnić poszczególne planety.

Naciągane to wszystko.



oj geo-woman,popełnilas jeden zasadniczy błąd. mianowicie zjawisko faktycznie byc moze zachodzi co 26000 lat ale nie wiem dlaczego liczysz je od czasu cywilizacji majow?!
fakt ,ze oni doszukali sie takiego cyklu nie ma to nic wspólnego z powstaniem ich cywilizacji .
Według mne bardziej chodzi o mniejszy cykl ,czyli 11500 a zatem fakt wystapienia katastrofy globalnej 9500 lat p.n.e jest dzisiaj juz potwierdzony przez geologów,zatem nastepny cykl(mały) powinien nastapic juz w naszych czasach ,byc moze własnie 2012 roku.
Błędnie zatem podajesz poczatek liczenia owego cyklu:)
Poczatek to czasy około 9700 -9500 przed nasza era.
pozdro

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

44

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

Pablodart.... według zapisków Majów widzieli takie zjawisko. Jak mogli się czegoś domyślać skoro tego nie widzieli, musieli to widzieć.

Doszukali się tego cyklu? A niby jak?

Ja tu mówię o czymś zupełnie innym... tak odnośnie tego, że Słońce ma Nas zabić, to jest w tym nieprawda, dlatego, że wchodzi teraz w latach gdzie SPADA aktywność Słońca, a co za tym idzie, zmniejsza się ilość plam na Słońcu (od ponad 800 dni nie zanotowano żadnej plamy na Słońcu), około roku 2014 wkroczymy w czas, który będzie się nazywał Małą Epoką Lodową.

A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji.

45

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

jak doszukali sie tego cyklu? hm.. dobre pytanie, mam swoja teorie ale póki co nie bede jej ujawniał.
Faktycznie moze byc tak ,ze piszesz o czyms innym,ale jedna spójna rzecz to słońce.
nie wiem skad masz dane o slabszej aktywności, ja sprawdzałem na stronie NASA i okazuje sie ,ze jest troszke inaczej niz piszesz. Poza tym wzmozona aktywnosc słońca ma przypaśc na rok 2013 ,wiec bardzo bliziutko osławionej daty 2012 . biorac pod uwage ,ze dzisiaj nawet nie jestesmy w stanie przewidzieć dokładnie pogody na nastepny tydzień a co dopiero aktywnośc mało poznanego słońca mozna przyjac ,że ta aktywnośc bedzie gdzies w okolicach daty 2013. ja sadze ,że rzekome proroctwo majów bedzie miało bardzo duzo wspólnego z tą właśnie aktywnościa jaka podaje również NASA

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

46

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

Już za cztery lata będziemy musieli się zmierzyć z tzw. małą epoką lodową - takie wnioski podczas odbywającej się w Stanach Zjednoczonych konferencji poświęconej zmianom klimatycznym wysnuł znany rosyjski naukowiec.

Chabibullo Abdusamatow w czasie sympozjum, które odbyło się w Heartland Institute w Chicago stwierdził z pełnym przekonaniem, że obserwowana obecnie tendencja wskazuje na to, że już wkrótce dojdzie do kolejnej tzw. małej epoki lodowej. Wcześniej sytuacja taka miała miejsce po tzw. średniowiecznym optimum klimatycznym - był to trwający kilka stuleci okres ocieplenia. Potem nastąpiła trwająca ok. 200 lat mała epoka lodowcowa. Zdaniem Abdusamatowa, który jest szefem badań kosmicznych w obserwatorium astronomicznym Rosyjskiej Akademii Nauk w Pułkowie jest wiele sygnałów, które świadczą o tym, że kolejna mała epoka lodowa nadejdzie już za cztery lata.

Rosyjski naukowiec argumentując swoją tezę przypomniał o kilku zjawiskach, które świadczyć mogą o trafności jego prognoz. Od lat 90-tych średnia roczna aktywność Słońca wyraźnie się obniżyła. Poza tym maksymalne temperatury podczas obserwowanego przez jakiś czas trendu, związanego z ocieplaniem się klimatu, zanotowano w latach 2005-2008.

Abdusamatow przewiduje, że przez najbliższe cztery lata czekają nas znaczące wahania temperatur. Ich maksymalna wartość nie będzie jednak wyższa od tych osiąganych w latach 1998-2005. Wg Abdusamatowa stopniowej redukcji ulegać też będzie aktywność plam słonecznych, która swoje minimum osiągnie ok. 2042 r. To sprawi, że w latach 2055-2060 będziemy mieli już do czynienia z naprawdę głębokim ochłodzeniem klimatu.

W trakcie konferencji Abdusamatow skarcił też naukowców upowszechniających teorie dotyczące globalnego ocieplenia. Zdaniem eksperta, działalność człowieka i emisja gazów cieplarnianych nie ma tu nic do rzeczy. Rosjanin już wcześniej opublikował kilka swoich prac, z których jasno wynika, że głównym czynnikiem, który wpływa na temperaturę na Ziemi jest promieniowanie słoneczne.

"Obserwacje Słońca pokazują, że jeśli chodzi o wzrost temperatury, dwutlenek węgla jest 'niewinny'." - stwierdził Abdusamatow. "Jeśli chodzi zaś o to, co nas czeka w nadchodzących dekadach, to nie jest to katastrofalne ocieplenie, ale globalny i bardzo wydłużający się spadek temperatury."


W ubiegłym roku amerykańska komisja senacka zajmująca się sprawami środowiska wydała dokument, w którym znalazły się opinie 700 naukowców, którzy nie zgadzają się z twierdzeniem, że globalne ocieplenie jest wynikiem działalności gospodarczej człowieka. poinformował serwis wnd.com. Abdusamatow był jednym z ekspertów, którego ocena została w raporcie uwzględniona.

A ja myślę, że całe zło tego świata bierze się z myślenia. Zwłaszcza w wykonaniu ludzi całkiem ku temu nie mających predyspozycji.

47

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

no bardzo ciekawe to:)

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

48

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

a tam... skończy się kalendarz Majów to zacznie się Lipców, Czerwców... smile nie bójcie się wink siedem końców świata przeżyłam to i ósmy damy radę smile

49

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

Dziwi mnie stosunek nie których osób do cywilizacji Majów, bo obojętnie czy ktoś wierzy w ich przepowiednie czy nie szacunek do nich powinien być.

Jak dla mnie była to jedna z wybitniejszych cywilizacji, a ich wiedza była naprawdę duża.

W jaki sposób ją zdobyli jest naprawdę intrygujące, ale raczej nie do poznania na dziś.

50

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

słuszne słowa "Karigua", wiele osób uczestniczacych w tym forum newiele wie o cywilizacji majów i nie tylko. Uważaja ich za zacofanych itd... Tez chciałbym poznac geneze ich wiedzy:) i zapewniam nie tylko ja:)
pozdrowionka

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

51

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

Jałowa dyskusja - po co się tak podniecać? I tak na nic nie będziecie mieli wpływu. Poczekajcie jeszcze te kilkaset dni do tego 21.12.2012 to się przekonacie co i jak. Niektórzy z was będą na pewno mieli rację.

52

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

Przedstawię wam gościa, który ma kompetencje do przekazania prawdziwego znaczenia końca czasu wg. kalendarza majów. Myślę, że dla ludzi chcących pogłębić swoją wiedzę na ten temat, będzie to strzał w dziesiątkę. Miłego oglądania.
http://www.youtube.com/watch?v=lesCA5slH-8

53

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

Już w 2000 roku miał być koniec świata, a jakoś nadal jestem na tym świecie.  Nie mam pojęcia co będzie w 2012 roku i jak na razie nie myślę o tym ;] 
Pozdro smile

54

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

no i własnie w tym cała rzecz ,zeby za bardzo nie brać nic na serio:) moze to tylko zaszkodzic, na marginesie ci co chca przetrwać pierwsze dni lub tygodnie czy tez miesiace po "czyms" katastroficznym ,niech zaopatrza sie przynajmniej w konserwy róznego rodzaju bo powiadam jak przyjdzie koniec to nie zdazycie nic kupić:) i śmierc głodowa pewna smile
to tak w formie zartów albo i nie:) pozdrawiam

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

55

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

Moim zdaniem  te wielkie przepowiednie o  końcu świata itp  to jest wielka bzdura dotychczas miało być z 50 końców świata  i  co  był chociaż jeden NIE!!!!
Wiem ze  w tym całym kalendarzu piszą inną historie ale   mi się zdaje ze jak  się skończy  jeden kalendarz  to  drugi mogą napisać i koniec a nie wymyślać katachlizmy  i tp 



Moim zdaniem  Bóg  wie kiedy ma być koniec Świata :P
jak ma być to i tak  będzie ale nie chyba w 2012

56

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

ta wiadomość do------pablodart
Ty chyba  człowieku w Boga nie wierzysz ze tak piszesz ze bóg nie wie kiedy ma byc koniec świata   ty człowieku  najpierw pomyśl a potem napisz  bo ci  sie  coś poprzewracało w tej główce
A czemu niby  koniec świata ma  być w 5 epoce a nie  w 10!!!!!!!!!!!!!!  co to niby człowieku za różnica pomyśl !!!!!!!!

57

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

ta wiadomość do------pablodart
Ty chyba  człowieku w Boga nie wierzysz ze tak piszesz ze bóg nie wie kiedy ma byc koniec świata   ty człowieku  najpierw pomyśl a potem napisz  bo ci  sie  coś poprzewracało w tej główce
A czemu niby  koniec świata ma  być w 5 epoce a nie  w 10!!!!!!!!!!!!!!  co to niby człowieku za różnica pomyśl !!!!!!!!

58

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

do " justa"... no tak cięzko mi odpisac bo brak ci elementarnej wiedzy w temacie. skoro cos piszesz to najpierw sie dowiedz i poczytaj troche w temacie.
tak 5 epoka w/g majów a wlasciwie 5 baktun.
W boga wierze tak na swój sposób:)
dziwie sie ,ze masz takie podejscie. Nie ma dowodów na istnienie Boga a ty z gory wiesz ,ze on tylko zna czas końca:) ciekawe,ciekawe

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

59

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

Zgadzam się ;D Majowie mogli zakończyć kalendarz na 21,12,2012, bo liczby am pasowały, bo dalej im się nie chciało robić, bo dalej nie umieli przewidziec... Ale dużo faktów sią nakłada, nostradamus to przepowiedział, kalendarz Żydów, Egipcjanie ... Pożyjemy, zobaczymy...

60

Odp: Co mówili Majowie na temat końca świata?

Ale wy jestescie niedoje........ni . A co mało ludzi Zyje ktorzy maja jakies zdolnosci??? I tu niechodzi na nasza technike bo to nic do tego niema . i nieporownoj Do naszego myslenia(mozgu) do komputerow chyba za ty na poziome alektroniki funkcjonujesz tak jak twoj leb.