Koniec świata

Przepowiednie, proroctwa, znaki

Przepowiednia Nostradamusa o katastrofie prezydenckiego samolotu

Artykuł opublikowany w dniu 11-04-2010 o godzinie 8:47

Czy Nostradamus przewidział śmierć naszego Prezydenta oraz najważniejszych osób w Polsce? Jedna z jego przepowiedni wydaje się bezpośrednio nawiązywać do wczorajszej tragedii, w której zginął prezydent Lech Kaczyński.

I wtem wielki ptak metalowy upadnie, a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego?
a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy.

Interpretacja tych wersetów jest oczywista: “ptak metalowy” to nic innego jak współczesny samolot, którego nie mógł w inny sposób opisać człowiek żyjący w XVI wieku.

“Osoby ważne” – tego nie trzeba tłumaczyć, oczywiście chodzi o prarę prezydencką, władze wojskowe, ministrów oraz posłów znajdujących się na pokładzie samolotu TU-154.

“Kraj niezwyciężony” – Polska, będąca przez większą część swojej historii ofiarą napaści mocarstw, polem bitewnym wojen światowych a w końcu krajem podporządkowanym socjalistycznej Rosji w końcu jest niepodległa. Czy po takich wydarzeniach nie jest godna miana “kraju niezwyciężonego”? Ja nie mam co do tego wątpliwości!

“Kraj ogarnięty chaosem i żałobą” – po stracie najważniejszych osób w państwie, Polska jest w stanie żałoby narodowej. Niewątpliwe, po takim ciosie naszą politykę oraz gospodarkę czeka czas destabilizacji, kraj może pogrążyć się w chaosie. Pamiętajmy, że oprócz Prezydenta, zgineli również dowódcy wszystkich rodzajów Polskich wojsk a także prezes Narodowego Banku Polskiego.

Najbardziej niepokojącą częścią przepowiedni jest jej końcowy fragment. “Wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy” – tu nie ma wątpliwości, że Nostradamus ma na myśli Rosję. Czy czeka nas kolejna wojna z naszymi wschodnimi sąsiadami? A może to Rosja jest odpowiedzialna za katastrofę, w której zginęła elita naszego kraju? Módlmy się, aby ta część proroctwa okazała się nieprawdziwa.

Zobacz także: Przepowiednie Nostradamusa
Komentarze (977) Dodaj swój »

Trackback | RSS 2.0
 • # jowita (8-02-2012)

  Tak długo już wszyscy czekają na ten koniec i może w może się doczekają a wtedy biada grzesznicy to cześć.

 • # zenek_1 (12-02-2012)

  ludzie lubią wszystko interpretować ze swoim stanem obecnym i utożsamiać się z tym, też mam przepowiednie ale moja się sprawdzi w 99,99% przypadków:
  “gdy pewna istota przybędzie w miejsce przemian chemicznych domowego ogniska, poruszy stalowego ptaka siedzącego nad wyschniętym stawem to nastawie potok a powietrze przepełni się wilgocią”

  wie ktoś o co chodzi?
  pełno metafor i niejasności
  każdy pewnie przerobi to na swój sposób

 • # patka (15-02-2012)

  ale to jest jedna wielka lipa z tym Smoleńskiem. Nigdy nie było w przepowiedniach Nostradamusa takiej parówiastej wzmianki.

 • # wielkitom2 (16-02-2012)

  to jest niezwykle

 • # miki (19-02-2012)

  a może chodziło o Generała Sikorskiego, który przecież był przywódcą naszego kraju i też zginął w katastrofie samolotowej?

 • # Anonim (20-02-2012)

  Tej przepowiedni nigdzie na internecie nie znajdziecie z datą przed katastrofą w Smoleńsku, a w centuriach Nostradamusa jej nie ma. Wiem bo czytałem

 • # pichu (26-02-2012)

  cytat “I wtem wielki ptak metalowy upadnie, a na nim znajdować się będą osoby ważne kraju niezwyciężonego?
  a na kraj ogarnięty chaosem i żałobą, wrogi najeźdźca ze wschodu uderzy” ZOSTAŁ ZMYŚLONY naukowcy nigdzie nie doszukali się w/w tekstu w przepowiedniach Nostradamusa, już dziś wiadomo że zostało to sfabrykowane, żeby podsycić gorącą uw czas opinię publiczną.

 • # ABS (5-03-2012)

  NOSTRADAMUS ZAPOWIADAŁ WOJNE Z ISLAMEM cytat:Z sezu rozciągnie się królestwo na Europę.Wielki człowiek z Azji ze swoimi wojskami przez lądy i morza,tak że niebiescy,persowie krzyż na śmierć prowadzić będą.

 • # ABS (5-03-2012)

  Każdy ma inne zdanie na temat przepowiedni dotyczącej Smoleńska.Możliwe że Nostradamus to przewidział.

 • # Zerkenzi (5-04-2012)

  Koniec świata to nie zagłada całej ludzkości i wszystkiego co żyje.
  Koniec świata jest codziennie i ma go każdy.

 • # Anonim (11-04-2012)

  w tym coś jest Rosja to nasz odwieczny wróg
  i w sumie przepowiednia dobrze pokrywa się z prawda
  miejmy to na uwadze

 • # krystian (13-04-2012)

  Ja tam w to uwierzyłem. Ten świat jest zły i nie służy ludziom, nie potrafimy korzystać z dóbr natury. Jesteśmy chciwi i się oszukujemy, reset świata pozwoli na stworzenie nowego porządku opartego na szacunku, miłości do siebie i natury .Jestem gotów na zagładę i moja rodzina też (choć żona patrzy na mnie z politowaniem lekko ) .Na wakacje przygotuje zapasy, nasiona i książki dzięki której szybciej rozwiniemy nową cywilizację, czekam spokojnie do tych dni ,choć czuje że w czasie euro wogule eur bedzie przerwane bo wtedy sie zacznie ostatnia wojna.

 • # Anonim (14-04-2012)

  Ja bardzo się tym przejełam co tam przeczytałam i sie troszeczkie tegooo boje :(

 • # Anonim (14-04-2012)

  Moim zdaniem powiniem być koniec świata, bo ludzie stają się źli. Ja powiem też się boje koniec świata, nie powiem ale śprawiedliwość powinien być. Możecie myśleć inaczej, ale to i tak ocenni sam Jezus Chrystus, wiecie to doskonale to nie zależy od was.

 • # nim (22-04-2012)

  Bezedura Nostradamus nie zajmował się Kaczyńskimi, bo i po co, poza tym by coś o Wałęsie napisał, Rydzyku, Ziobrze, Katyniu 1940. Ludzie to co wypisujecie o smoleńsku to jest dopiero PRZEPOWIEDNIA!!!

 • # debile (2-05-2012)

  jak widac to wlasnie czesc przepowiedni sie spelnila razem z bratem prezydenta a ku##a rosyjskie zwiady byly juz przy granicy jak myslicie co dalej?.
  i jesl myslicie ze noastradamus klamie to czemu dwie wieze sie za walily
  kto nie wiezy w boga to cieko go widze moze i nie chodze czesto do kosciola
  ale mam go w sercu…

 • # MaginitkO (9-05-2012)

  Boże czemu niby chodzi tu o Polske a jak ze wschodu to czemu niby Rosja “gdy pewna istota przybędzie w miejsce przemian chemicznych domowego ogniska, poruszy stalowego ptaka siedzącego nad wyschniętym stawem to nastawie potok a powietrze przepełni się wilgocią” a tu mi sie wydaje że katastrowa ktora nastąpiła w Rosji czyli włądze Rosyjskie zatają ważne informacje by właśnie utaic koniec i zaatakowac jeżeli tu chodzi o Polske i rywala ze wschodu rosje

 • # john_titor(timetraveller_0) (12-05-2012)

  KONIEC JEST JUŻ BLISKO WIESZCZE AM TO JUZ NIEDŁUGO BENDZIE KONIEC !!bENDZIECIE PROFIS O RUZNE SZECZY !!! BEMDZOE KOENIEC

 • # Klamca (14-05-2012)

  Nie wierzcie w Nostramadusa ! on klamie :) skad moze wiedziec? prorok? pff. jasne

 • # jacek82 (24-05-2012)

  ojoj

 • # Gość1234 (14-06-2012)

  Rozwalilo mnie tylko jedna rzecz . Dlaczego on sie nie pomylil wg??

 • # Gość1234 (14-06-2012)

  (zapomnialem dodac powyzej)
  Klamca skoro on kłamie to dlaczego w wszystkich przypadkach jego teorie/przepowiednie sie spelnily wytlumacz to ,to ci uwierze.

 • # Szpila (26-06-2012)

  Kiedyś to nastąpi!!!. Może przejście przez równik galaktyczny i związane z nim anomalia (np. intesyfikacja wybuchów na słońcu, zmiany w polu magnetycznym ziemi, itp) są przyczyną tak wielu katastrof. Wszechświat żyje swoim życiem, a energia jest różna. To tak jak w układzie molekularnym. Ciekawym zjawiskiem jest PRECESJA, która ma oczyścić ziemię. Co to jest??? Różnie o tym piszą. Jednak coś w tym jest. Ziemia przeżywała wiele razy podobne zjawiska. Ostatnie było około 10 000-12 000 lat temu. Kto przeżyje, zobaczy. Ci co odeszli już wiedzą. Niektórzy wiedzieli wcześniej i to z dokładnością co do minuty, czy sekundy. Ciekawe skąd??? Takimi ludami są Dogonowie, Zulusi, Majowie, indianie Hopi, itd. Ci ostatni wiedzieli że Syriusz ma 3 księżyce wiele lat przed ich odkryciem. Ten trzeci został matematycznie obliczony, bo go nawet nie widać. Niepewność i oczekiwanie na lepsze czasy jest przeznaczeniem człowieka. Bo kształtowanie samego siebie zakończył po klęsce Napoleona pod Waterlo. Dlaczego??? Tam zaczęły się pierwsze fortuny magnatów dzisiejszej finansjery, która trzęsie światem. To Anglicy pochodzenia żydowskiego z odziny Rothschildów finansując armię zarobili pierwsze miliony. Później finansując, hitlerowskie Niemcy, Japończyków, Włochów, Amerykanów, Anglików zaczęli uzależniać świat i głosić tzw. GLOBALIZACJĘ i pojęcie OGÓLNOŚCIWATOWEGO RZĄDU. To oni, Morganowie, Rockefellerowie i im podobni pchali się do “koryta” Dzisiaj mają to “koryto” i władają światem. JAK MYŚLICIE JAKIEJ NARODOWOŚCI SĄ CI “BOSSOWIE” I DO CZEGO TO ZMIERZA????????????? Głupole zacznijcie myśleć!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Życzę miłej lektury, domysłów i dedukcji, a tak w ogóle to życzę MYŚLENIA, bo ostanio niewiele osób to potrafi. TAK NAPRAWDĘ NIEWIELE OSÓB POTRAFI UŻYWAĆ ROZUM, A CO DOPIERO GO UŻYWAĆ???!!!

 • # Asmyk (28-06-2012)

  “WOJNA” polsko ruska może nie miał na myśli odrazu “wojny” ?? Może miał na myśli to iż na Euro 2012 będą jakieś bójki kibiców :) a to już się stało :)
  A teraz spójrzmy co się znajduje za rosją ?? Azja a jak wiadomo coraz więcej u nas chińczyków i tych ich made in china może o to chodziło :)

 • # lol2 ;D (6-07-2012)

  o jezu macie problem , bo Kaczyński zginął no i co z tego widocznie tak potoczyły mu się losy i tyle miał być na tym j*b***m świecie , no to trudno . A przez to od razu wielkie ohohoh , bo zginął prezydent Polski i już będzie koniec .. a pierdolić…….. wielki mi to nostradamus jakiś c***. ja nie mogę .! w 2000r. też miał być koniec i co , i co ?!! właśnie gó*** jakoś wszyscy się borykają na tym świecie i te ludzie nie wiedzą co ze sobą mają począć , żałosne jest to wszystko . pfff. I zobaczycie w tym roku też nie będzie końca.!!!!!!!! Ja nmg. aaaaaaaahaha normalnie jak widzę te komentarze , to aż normalnieee…. :D :D śmiać się tylko idzie …buuuuhaah xDxD pff wielkie mi to odliczanie i co ch** z tym ja się nie boję. Sami juz żeście się tymi przepowiedniami skończyli , i nie trzeba już wam końca , bo już jestescie skończeni . Amen. haahahahah żal :D