Koniec świata

Przepowiednie, proroctwa, znaki

Tsunami na Bałtyku! Czy wielka fala zniszczy Polskę?

Artykuł opublikowany w dniu 26-03-2009 o godzinie 10:53

Wizjonerki z Łodzi przewidują, że w najbliżczym czasie przez Bałtyk może przejść ogromna fala tsunami, która zaleje północną Polskę. Co gorsza, naukowcy potwierdzają taką możliwość — mordercza fala tsunami mogłaby powstać w basenie morza Bałtyckiego na skutek trzęsienia ziemi pod dnem naszego morza. Na portalu Wirtualna Polska znajduje się artykuł opisujący czekające nas zagrodzenie. Oto krótki cytat:

Zdaniem prof. Wacława Florka z Instytutu Geografii Akademii Pomorskiej w Słupsku, “tsunami mogłoby wywołać trzęsienie ziemi o magnitudzie 5-6 lub większej w skali Richtera, z epicentrum pod dnem morskim”. – Do takich zjawisk dochodziło już w przeszłości na Bałtyku, jednak biorąc pod uwagę zachowane opisy wysokość fal, nie przekraczała kilku metrów – powiedział prof. Florek.

Jak się okazuje, podobne kataklizmy miały już miejsce w historii Polski:

- Jedno z takich wydarzeń opisali książęcy urzędnicy z Darłowa. W 1497 r. tamtejszy port rozmyły fale o wysokości od ok. 3 do być może nawet 20 metrów. Trzy statki zostały przeniesione na 3-4 kilometry w głąb lądu. Jeden z nich zatrzymał się na wzniesieniu o wysokości 22 metrów, gdzie dziś stoi kaplica św. Gertrudy. Przyczyną tego tsunami było trzęsienie ziemi w oddalonych o 500 km okolicach jeziora Wener w Szwecji, które powodując osuwisko w dnie Bałtyku wywołało tsunami, a ono spowodowało w Darłowie wiele zniszczeń – powiedział dr Piotrowski.

Przeczytaj cały artykuł na stronach Wirtualnej Polski: Czy na Bałtyku możliwe jest tsunami?
Komentarze (21) Dodaj swój »

Trackback | RSS 2.0
 • # Myszencja (30-03-2009)

  No cóż, to bardzo ciekawy artykuł uświadamiający nam, że i na naszym poczciwym i pozornie tak niegroźnie wyglądającym Bałtyku działy się w przeszłości rzeczy budzące lęk. Czy mogłyby zdarzyć się i teraz?
  Przepowiednie związane z “końcem świata” staram się traktować z przymrużeniem oka, a jednak często czuję podświadomy dreszczyk. Tsunami na Bałtyku?… Hm. Mieszkam w Gdańsku. Wyobraziłam sobie zatłoczoną plażę w Jelitkowie i nadciągającą od horyzontu ogromną falę. Ludzie nie wierzą własnym oczom….
  Trzeba przyznać, że wizje tego typu działają na wyobraźnię;)

 • # marta (8-04-2009)

  hmm… to wszystko to jedna wielka bzdura! ludzie od zawsze lubili się bać…. my przeżyliśmy już wiele takich zjawisko co niby mają być przyczyną końca świata! to poprostu jest bzdura! a o co w tym wszystkim chodzi? o pieniądze! przecież jakiś tam gostek se wymyślił że za 3 lata będzie koniec świata poszukał jakiś info które mu się wydawały z tym powiązane i… napisał książkę! a ludzie są tacy łatwowierni.. co, w 2000 roku też miał być koniec świata, i co? gówno!

 • # kiler6565 (25-06-2009)

  nie to co się stanie to coś mrocznego no przybędzie wypatruj go z pułnocy za 8-9 mieśiący on przyędzie a potem sama wiesz zjedna świat pob swym obliczem i tyle skąd to wiem widze i tyle

 • # RAMAX (17-07-2009)

  Do 2012 r. ma sie cos stac i ma cos nastapic.
  Sprawa jest powazna. Biblia potwierdza ta date ,Majowie i
  Egipcjanie.
  Nawracajcie sie do Boga bo czasu jest niewiele.

  RAMAX

 • # Anonim (7-08-2009)

  a ja będę żył do 3-0000 lat

 • # kuakrzys (13-08-2009)

  w 2012 roku ma byś koniec świata, a nie jak tu opisali koniec Polski zalanej tsunami. S takie San Marino ma dobrze, żadne fale ich nie zaleją ^_^

 • # mała (20-08-2009)

  hm…
  Ciekawy artykuł
  Słyszałam dużo rzeczy o końcu świata . Ma spaść asteroida , To co pisali w Biblii itp.
  Ale pierwsze słyszę .
  Popieram kuakrzys W roku 2012 ma być koniec świata, a nie koniec polski i jakieś tsunami ;]]]]

 • # Raszio (28-08-2009)

  http://www.youtube.com/results?search_query=planeta+x&search_type=&aq=f to nie astreoida dobrze by bylo ale zobaczczie co :(

 • # Raszio (28-08-2009)

  ale jest nadzieja misia cheops

 • # Escall (1-09-2009)

  Bzdura, Bałtyk jest tak mały że ewentualne tsunami (które praktycznie nie może wystąpić na takim typie morza) zalać to może najwyżej piwnice w domach na wybrzeżu.

 • # DoktorzPłocka (20-09-2009)

  Za 5 dni bedzie koniec świata! Nie czytaliście? Za 5 dni spadnie wenus na ziemie! Naprawdę, już leci! Umrzemy:(

 • # aaaaooooooo (10-11-2009)

  Ja tam uważam że człowiek, żaden człowiek nie ma takiej wiedzy żeby dowiedzieć się kiedy będzie koniec świata, o Tym wie tylko Bóg i nawet jest napisane że Jezus o tym nie wie, więc jakim cudem człowiek może wiedzieć kiedy nastąpi koniec. Ludzie chcą być chyba mądrzejsi od Boga ale im to jakoś nie wychodzi. Niech ludzie się lepiej tym nie zajmują bo to Bóg stworzył Ziemie dał jej początek i da koniec wtedy kiedy bedzie chciał i tylko on wie kiedy to nastąpi…konów swiata bylo juz kilka tak w ogole;p

 • # NieDoktorZnadMorza (11-11-2009)

  @Doktorzpłocka umrzesz i tak, bez tej swojej ironii. Żywota możesz dokonać dziś, jutro i wcale nie za 5 dni z powodu jakiejś asteroidy itp, wystarczy że poślizgniesz się w łazience i skręcisz kark na mokrej posadzce. Wcześniej czy później wszyscy umrzemy, bo taki jest cykl.. życia, więc nie ma się czym przejmować. Gorsza wizja jest taka, że przeżyjemy jakiś tam niepojęty kataklizm – gorsza, bo zamiast już nie przejmować się naszym marnym losem, będziemy dosłownie walczyć o ogień (ciepło), coś do jedzenia, zabijać się między sobą.. to dopiero będzie klęska ludzkości = przeżyć kataklizm a umrzeć z ręki drugiego człowieka.

 • # Geo-woman (28-12-2009)

  Aby powstało tsunami musi wystąpić potężne trzęsienie. A jak dobrze wszyscy wiem Polska i Bałtyk znajduje się na obszarze asejsmicznym czyli pozbawionym trzęsień ziemi :) Jedyne “trzęsienie” ziemi jakie u nas występuje to tąpnięcia na terenie GOPu. :)

 • # Remiczek (28-04-2010)

  Było tsunami?

 • # Ashir (9-01-2011)

  No chyba nie. Te opowieści wydają się prawdziwe, ale tak nie jest.

 • # Fuks (2-02-2011)

  Tiaa :) tsunami na bałtyku zniszczy Polskę hahaha. Chyba połowa morza musiałaby nas zalać!

 • # ZAL (11-05-2011)

  chyba sie czegos nawachaliscie. pol baltyku musialoby sie przelac. hahahahaha.

 • # Tomasz (15-02-2012)

  i nastał 2012 i już pisali o wielu bredniach, a w 2011 przeżyłem dwa końce świata to i jeszcze kolejny przeżyję. Już pogubiłem się w rachubach co do ilości końców świata i mogę powiedzieć że jestem niezniszczalny:):):)

 • # Anonim (8-07-2013)

  guwno prawda bałtyk ma głębokość 56 m to by zalało by 56 m

 • # Anonim (22-10-2013)

  a ja sie troche boje ja niewiem co mam myśleć czy sie bać czy uciekać do innego kraju