Koniec świata

Przepowiednie, proroctwa, znaki

Potężne trzęsienie ziemi u wybrzeży Indonezji. Nadchodzi tsunami!

Artykuł opublikowany w dniu 11-04-2012 o godzinie 11:00

Potężne trzęsienie ziemi uderzyło u wybrzeży indonezyjskiej wyspy Sumatra, wywołując alarm tsunami na Oceanie Indyjskim. Epicentrum znajdowało się 430 kilometrów od Banda Aceh, stolicy prowincji Aceh na głębokości 33 km. Wstrząsy miały siłę 8,7 stopni w skali Richtera.

Organizacja Pacific Tsunami Warning Center wydała ostrzeżenie zagrożenia tsunami dla całego basenu Pacyfiku. Mieszkańcy okolicznych wysp już teraz ewakuują się do wyżej położonych miejsc. Rozmiary szkód są nadal oceniane.

W 2004 r. u wybrzeży Sumatry miało miejsce ogromne podwodne trzęsienie ziemi o sile 9,1 stopni w skali Richtera. Wywołało ono tsunami, które zabiło ponad dwieście tysięcy ludzi w 14 krajach. Rejon Aceh był jednym z najbardziej dotkniętych.
Tsunami zmyło całe osady, powodując straty w wysokości prawie dziesięciu miliardów dolarów i więcej ofiar niż jakikolwiek inny tsunami w historii (wg danych ONZ).

Indonezja znajduje się w tzw. Ring of Fire, obszarze szczególnie narażonym na częste trzęsienia ziemi i erupcje wulkanów.
Komentarze (8) Dodaj swój »

Trackback | RSS 2.0
 • # dium (17-04-2012)

  Ciemnogród tego świata mnie przeraża, ale może na tej głupocie da się zarobić? Chciałbym założyć się z autorem tej durnej strony o miliard dolarów, że żadnego końca świata nie będzie ani w 2012 ani żadnym innym roku. Powiedzmy, że poczekam na tą kasę do 2030, żeby miał większe szanse. Żeby było jasne czytałem między innymi książkę Patricka Geryla, którą się tu reklamuje jako zawierającą rzekomo naukowe dowody wskazujące, że koniec nastąpi w tym roku i mówiącą o tym jak to będzie wyglądało. Żeby stwierdzić, że to kompletne brednie nie trzeba wcale ukończyć studiów z fizyki czy astronomii, wystarczy wiedza zaczerpnięta z książek popularno naukowych. Przyznam się, że podczas tej lektury nieraz rechotałem jak łechtany bobas. Nie dałem rady doczytać tych idiotyzmów do końca bo przy tym nawet wypowiedzi Joli Rutowicz są bardziej naukowe. Pozdrawiam wszystkich ignorantów wierzących w te brednie, możecie zacząć zbierać dla mnie pieniądze :)

 • # Aniaa (20-05-2012)

  haha xD koniec świata ? oni sobie żarty jakieś robią a wy w to wierzycie :D haha ;D ryje sie z was ;D nie moge … jak mozna w takie cos wierzyc ? Caly ten BÓG nie istnieje ..

 • # DORII24 (28-09-2012)

  KONIEC ŚWIATA , DUPA BEDZIE A NIE KONIEC ŚWIATA . SAME BZDURY I TYLE . . . CI CO ZIEMNIAKI JEDZĄ TO HUJA WIEDZĄ – ZNAWCY ŚWIATA I BADACZE CI DEBILE . . .

 • # fd (5-12-2012)

  Niekture liudzie muwio ze bendzie koniec swiata czy to prawda?

 • # kiki (5-12-2012)

  niewierzcie nieprawda glupstwo 2060 moze ateraz nie.Klamio lub straszo wo to jest moja mysl

 • # kiki (5-12-2012)

  glupoty anie koniec swiata kto niechce zyc to tak mysli…

 • # kiki (5-12-2012)

  chcecie zyc wojujcie a niemyslicie o koniec swiata niewiezcie zyjcie i radujciesie tym co macie trudno czy nie kocham zycie wo co trzeba muwic

 • # The Polish Creeper (20-12-2012)

  Koniec świata? Heh… Widzieliście reklamę lays’ów? Spełnij marzenie ziemniaka. Ja zauważyłem, że kupno chipsów lays wzrosło. Czy wy nie widzicie, że ludzie ubzdurają coś sobie, rozpowiadają i kupowanie produktów się zwiększa!? Wymyślcie sobie lepszą bajeczkę. PS: Kalendarz majów się skończył? Niech kupią sobie nowy!

  Pozdro*