Koniec świata

Przepowiednie, proroctwa, znaki

Apokalipsa Św. Jana

Artykuł opublikowany w dniu 15-11-2008 o godzinie 12:59

Księga Apokalipsy

Apokalipsa Świętego Jana to najbardziej tajemnicza księga Nowego Testamentu. Apostoł opisał w niej boską wizję zagłady świata w dniu Sądu Ostatecznego. Prorok doznał objawienia na wyspie Patmos, gdzie był karnie zesłany z Efezu. Apokalipsa powstawała przez dłuższy czas, w trzech etapach – dlatego w tekście można dopatrzeć się powtórzeń czy nieścisłości.

Opisy wydarzeń pełne są symboli, z których część znajduje wyjaśnienie w Starym testamencie, większość jednak podlega interpretacji przez czytającego słowa proroka. Po wnikliwej lekturze okazuje się, że wiele znaków zagłady możemy odnieść do otaczającej nas rzeczywistości.

Interpretacja

Oto kilka cytatów z Apokalipsy Św. Jana:

I piąty anioł zatrąbił: i ujrzałem gwiazdę, która z nieba spadła na ziemię,
i dano jej klucz od studni Czeluści. I otworzyła studnię Czeluści,
a dym się uniósł ze studni jak dym z wielkiego pieca,
i od dymu studni zaćmiło się słońce i powietrze.
(Ap 9,1-2)

Czy można to interpretować jako zapowiedź zderzenia z Ziemią wielkiej asteroidy? Ja nie mam co do tego wątpliwości.

Potem Świątynia Boga w niebie się otwarła, i Arka Jego Przymierza ukazała się w Jego Świątyni, a nastąpiły błyskawice, głosy, gromy, trzęsienie ziemi i wielki grad. (Ap 11, 19)

Ziemia zostanie nawiedzona przez kataklizmy.

I ujrzałem niebo nowe i ziemię nową, bo pierwsze niebo i pierwsza ziemia przeminęły i morza już nie ma. (Ap 21,1)

Niebo i Ziemia jakie znamy przestaną istnieć, ale mają być zastąpione nowymi. Czy chodzi o Królestwo Niebieskie?

Apokalipsa Św. Jana to bardzo głęboki temat, jej interpretacja nie jest jednoznaczna. Niektóre symbole pozostają nadal niewyjaśnione, pomimo pracy wykonanej przez wielu historyków i teologów.
Komentarze (385) Dodaj swój »

Trackback | RSS 2.0
 • # Konfacela (9-04-2012)

  Pierwszy cytat jest dość prosty, chociaż jak zwykle wszystko jest pomieszane.
  W tym znaczeniu studnia Czeluści to jest wulkan. Ogromny wybuch wulkanu spowoduje ogromne zniszczenia a dym, wydobywający się z niego nie będzie przepuszczał promieni słońca, zaś żrące opary siarki będą zatruwały okolice tegoż wulkanu. Do tego dojdą drobiny pumeksu dostające się do płuc i drażniące je itp.
  Kawałek cytatu ,,dano jej klucz do studni Czeluści,, jest jakiś oderwany ale to naturalne przy wizjach! komu dano, bo w tym kontekście, to chyba Niewiasta dostaje klucz, lecz wiemy, że klucze do bram Piekła ma Jezus!
  ———-
  Drugi i trzeci cytat, odnosi się do II wersji wydarzeń, tylko która nastąpi, to się jeszcze okaże! Z tego wynika, że wszystko zależy od nas, jak się skończy dla nas ten okres w dziejach świata!

 • # krystian (13-04-2012)

  dokładnie kto wierzy nie ma się czego bać , ja i moi bliscy będziemy gotowi .Kiedy wszyscy będą biegać w ta i z powrotem szybko dojdą do wniosku że nie za bardzo wiadomo co robić , telefony det televizja propagandowa det internet det prąd det. .Oczyszczacie swoje dusze i przygotujcie się na nadejście Pana, bo tak piękny świat który degradują ludzie mógł stworzyć Bóg. Od paru dni jestem wierzący a nie byłem prowadzę firmę ale już ją zaczołem zaniedbywać bo mam to w … ,śmiałem się z wiary , z tych lodków co co tydzień słuchając tego samego w kościele i ciągle pokutują choć tak źli nie są , odkryłem tajemnicę którą większość wypiera jak ja kilka dni temu . Jeszcze macie czas na ratunek swojej duszy .Ten świat zrobił się plastikowy warty zniszczenia i zagłady bo nie jest nic wart, praca kasa fura ciuchy wakacje gadżety i jedzenie, czegoś nie wymieniłem ? W kólko to samo tesknie za spokojem którego doświadczę uprawiając ziemię i żyjąc w zgodzie z naturą , otwórzcie oczy i pomyślcie o tym wszystkim otwartym umysłem czego oczekujecie od życia.

 • Biblia – apokalipsa, jest zapisana Szyfrem : greckim i Hebrajskim, jest to jak przygotowuje się nakręcenie Filmu “scenariusz”, taki scenariusz jest przekazany w biblii drugiej i trzeciej wojny światowej. Co zrobił Jan pisząc, żeby człowiek nie mógł poznać co go czeka, nie spisał całości razem, tylko porozrzucał w różnych miejscach.
  “Było morze i morza już niema” – dotyczy to morza Arktycznego, które dla północnych terenów będzie Zagładą – Potopem. Woda z Morza Arktycznego, zaleje olbrzymie tereny, potem rozpłynie się po morzach i ocenach na całej kuli ziemskiej, podnosząc poziom wody o kilka metrów. Zagrożona jest Ameryka środkowa, upadkiem olbrzymiego głazu, mający średnice około 2 kilometrów. Ten głaz m uderzyć w wodę oceanu Atlantyckiego w pobliżu Morza Karaibskiego. Mała szansa,żeby ktoś przeżył. Uderzenie tego głazu rozpalonego o czerwoności oporem powietrza, spowoduje i upadkiem na dno w oceanie atlantyckim, głębinowe podoceaniczne trzęsienie ziemi i ruch wody głębinowej, w której jest nagromadzono dużo gazu “Metanu” powstałego z rozkładu padłych ryb. Gaz z poruszonej wody, zatruje powietrze na ziemi, spowoduje śmierć, wszystkiego co korzysta z powietrza. Wanda To te trzy dni ciemności, dotyczą tego gazu. Budynki na ziemne ulegną zniszczeniu potwornym trzęsieniem ziemi. Zostaną na pewno tylko “Szczury”

 • # Quertine (11-05-2012)

  KUR** LUDZIE! TO ŻE KONCZY SIĘ KALENDARZ MAJÓW TO NIE ZNACZY KONIEC ŚWIATA! O TYM DECYDUJE JEZUS A NIE MY!!!! -,- -__-

 • # monika (22-05-2012)

  ja wieże w koniec świata i przepowiednie

 • # Jurek (25-05-2012)

  Przeciez szczury badz, co badz tez korzystaja z powietrza! Jak WSZYSTKO, co korzysta z powietrza zginie, to one rowniez!
  A jesli chmura pylow i gazow (wulkanicznych itd.) okryje cala ziemie, odcinajac dostep do slonca, to zgina rosliny, a co za tym idzie wszystko inne (lacznie ze SZCZURAMI!!!)

 • # Yanek (25-05-2012)

  Krystian, do Ciebie: I tak zapanuje anarchia… Zabija cie razem z rodzina we wlasnym domu, jak bedziesz sie bawil w chrzescijanina. I najpierw piszesz, ze swiat jest piekny, a potem ze plastikowy i do niczego, cos tu nie gra… Wg. mnie bedzie taki chaos, ze ludzie beda sie zabijac i zjadac nawzajem, gwalcic, krasc i ciekawe kto najdluzej przezyje: chrzescijanin nastawiajacy drugi policzek, czy ludzie, ktorzy korzystaja z pieknego prawa natury, jakim jest instynkt samozachowawczy?

 • # Yanek (25-05-2012)

  Przetrwaja tylko najsilniejsi! Wreszcie zapanuje dobor naturalny i nie bedzie miejsca dla slabeuszy i niedorozwojow! …Przepraszam, ze jestem anarchista :>

 • # niewierny Tomasz (31-05-2012)

  Czytajac wypowiedzi o koncu swiata doszedlem do wniosku, ze on kiedys bedzie miejsce miał , tego nie wiadomo kiedy ,dlatego radzilbym sobie i innym bysmy bardziej byli czujni.
  Zycie naszej jednak pokazuje, ze goniac za tym co ziemskie zapominamy o tym co wieczne.
  Dopoki jeszcze mamy czas zagospodarujmy go MILOSCIA.
  Jedynie ona liczy sie w naszym zyciu.

 • # ze ani (3-06-2012)

  bla bla bla!!!! tesz po hebrajsku בלה בלה בלה

 • # robson1981 (19-06-2012)

  Przecież to proste, chodzi o transformację. Ci , którym nie będzie potrzebne już stare ciało zostaną na Ziemi, reszta odejdzie i nastanie Nowa Ziemia. Niewierny, zależy jak rozumieć pojęcie koniec świata. Dla mnie to wtedy gdy człowiek umiera, odchodzi ze swego świata i idzie do innego albo wraca , ale z nową świadomością.
  Czekam na dzień otwierania trumien, czyli ci, którzy kiedyś odeszli teraz powrócą bo Ziemia będzie gotowa ich przyjąć.

 • # robson1981 (19-06-2012)

  Za dwa dni o 1:11 Słońce wchodzi do znaku Raka – letnie przesilenie, natomiast za pół roku 21.12.2012 o godzinie 12:12 do znaku Koziorożca.

 • # robson1981 (19-06-2012)

  Wiedza, myśli, czucie , przeczucie. pauza

 • # robson1981 (19-06-2012)

  The final countdown :]

 • # robson1981 (19-06-2012)

  Oczywiście nie mówię, że wszyscy powrócą, ale miałem na myśli oświeconych np. proroków.

 • # Lewy (22-06-2012)

  Istnieją ludzie któży dostrzegają więcej niż inni. Nie są wcale lepsi, chcieli by wrócic do dawnego życia, ale już za pożno. Czytaja kilka komentarzy dostrzeglem, że jest kilka osub myślacych świadomie.Nie obrazajac innych. Taki wielki świat a z otaczajacych mnie ludzi juz nie czuje zrozumienia, ,,ile ile ja bym dal byle o tym nie myślec”
  Cieszcie sie życiem puki czas, nie starajcie sie byc kimś lepszym bo skutek bedzie odwrotny

 • # somebodywhoknow (18-07-2012)

  Powiem wam wszystkim jedno. Wierzycie w koniec świata… Po co? Jeśli będzie NIKT nie zdoła się uchronić, wszyscy umrzemy bo każdy musi dostąpić królestwa Bożego. Sama nie wierzę w Boga, nie czytam Biblii, nie obchodzą mnie te rzeczy, nie mam zamiaru zaprzątać sobie głowy końcem świata. Skupiam się na tym co jest teraz. Jeśli trzeba będzie umrzeć, to nie ucieknę przed tym. Życie to nie jest jakiś gówniany film typu oszukać przeznaczenie. Piszecie ile byście dali by nie myśleć o końcu świata. Sami sobie problemy stwarzacie. Ludzka głupota nie zna granic.

 • # amelinium (18-07-2012)

  sombody skoro juz tu jestes to znaczy ze jednak cie to interesuje

 • # Jaaa (7-08-2012)

  Nie rozumiem niektórych jeśli was życie nie obchodzi to wyobraźcie sobie że już nie będziecie oddychać biegać żyć nic nie będzie was nic nie będziecie czuć….
  Ja się strasznie boję dużo o tym czytam ale niektóre komentarze mnie uspokajają.
  Boję się że zniknę ale przecież sam Bóg powiedział że nikt nie zna dnia ani godziny a koniec świata jest co roku a ja nadal żyję i co lol.
  Robią to dla kasy i pieniędzy snobi.
  A jak się obudzimy 22. grudnia 2012 roku i przeżyjemy to za chwilę powiedzą że się pomylili i że będzie w 2013 itd.
  I oni to robią specjalnie ze jakieś urządzenia nas ocalą itd ale niech nie gadają tylko działają skoro nic nie robią to niech nie wszczynają paniki i nic nie mówia żeby był koniec niespodziewanie a nie żeby każdył się srał ze strachu…
  Po za tym to nie jakieś przepowiednie nas wykąńczą tylko tępienie zwierząt i wycinanie lasów…
  LUDZIE OTWÓRZCIE OCZY KONIEC BĘDZIE TO BĘDZIE NIKT NIC NIE ZROBI TRUDNO MÓWI SIĘ PESZEK
  I jak by był koniec świata w co wątpie to żegnam was ludzie dodający mi otuchy przed 21 12 2012 bo to juuż za nie całe 5 miesięcy żegnam i całuję

 • # michallesz2 (9-08-2012)

  Nie rozumiecie Biblii bo mało jest w Was Boga. Bóg daje poznać Biblię tylko tym , którzy w niego prawdziwie wierzą. Koniec świata będzie na 100 % w latach 5000-6000. Natomiast katastrofa , czyli 3 wojna światowa jak również nadchodzący potop będą w latach 2035-2040. Przecież w Biblii w starym testamencie jest sen Daniela , który opisuje dzieje Ziemi od potopu do rządów Boskich. Natomiast w Apokalipsie jest otwarcie 7 pieczęci. Te pieczęcie to przedstawienie historii Ziemi od Chrystusa do rządów Bożych. Opis tych wydarzeń jest wytłumaczony w tym linku.
  http://koniecswiata.info/forum/topic/185/biblia-a-koniec-swiata/
  A skoro obydwa wydarzenia kończą się tym samym wydarzeniem , czyli rządami Bożymi to wystarczy oba wydarzenia podstawić od końca i będzie wiadoma historia na Ziemi od czasów Chrystusowych do rządów Bożych. Czyli w 6 pieczęci nastąpi zagłada Ziemi. Bo skoro w 1000 letnim królestwie Chrystusowym Szatan zostanie uwięziony na 1000 lat a to oznacza iż w tym potopie zginie dużo ludzi. Bo jeśli są ludzie to i jest Szatan. Natomiast w 6 pieczęci Szatan zostanie pokonany , a to znaczy że życie człowieka na planecie Ziemia zakończy się. Ziemia rozleci się w kawałki uderzona kometą o symbolu Piołun. Tak pisze w Biblii. A więc koniec świata jest związany z końcem życia na Ziemi. Potem będzie nowe niebo i nowa Ziemia. Nasza dusza otrzyma nowe ciało i na tym polega życie wieczne zapowiadane w Biblii.

 • # kutas (23-08-2012)

  wam wszystki się w dupach poprzewracało żaden wolkan ani asteroida nie zniszczy nas szatan stąpi z piekła i zawładnie nad światem bug weźmie wszystkich wierzących do nieba a niewierzących i sztana rozdupcy i dopiekła

 • # kutas (23-08-2012)

  michallesz2 weź to nie pier… koniec św będzie albo w roko 2060 albo w 2012 wogule sam nierozumiesz bibli weź ją przeczytaj głąbie i w tedy napisz coś mądrego

 • # Marek (12-09-2012)

  Ja wierzę w boga

 • # Marek (12-09-2012)

  Ja pójdę do nieba

 • # Marek (12-09-2012)

  Nie bój się będziemy przygotowani,i ja też będę przygotowany