4,121

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

advocem........

lecz się na nogi bo na głowę za pózno..tak wnioskuje z twoich wypowiedzi

4,122

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

karymazow napisał/a:

@jhn sprawa jest oczywista, winien jest ten który ma motyw. Motyw do zaogniania sytuacji na Ukrainie ma Rosja

Ojoj, chyba reżimowe media zablokowały możliwość komentowania już nawet swoim fanbojom. Skoro przesiedli się tutaj.
Głupoty piszesz, waść, straszne głupoty.

Ostatnio edytowany przez centrala314 (2018-12-03 23:00:21)

4,123

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://next.gazeta.pl/next/7,151003,242 … -roli.html
Raz na rok gazeta.pl publikuje jakiś trzymający się kupy artykuł.

4,124

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Zaznaczam, że nie wskazuje personalnie osoby generała dyktatora, tylko wskazuję kierunek z którego może pojawić się przyszły dyktator. Jest to jakieś nowum w naszej armii. Do tej pory oficerowie trzymali się w cieniu polityki, a tu proszę smile.
https://wpolityce.pl/polityka/424008-ge … -odpowiada

Ostatnio edytowany przez tezeusz (2018-12-04 11:06:16)

4,125

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Zakonnik Rydzyk zakłada partie .
https://natemat.pl/256899,ojciec-tadeus … ly-do-sadu

4,126

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

@el rico
właśnie miałem to wrzucać
po prostu WOW, wszystko co od Nostradamusa naprawdę zaczyna się sklejać w jedno. Oczywistą sprawą jest to, że zawsze targają nami jakieś wątpliwości, doszukujemy sie jakiejś manipulacji, uważamy, że "coś się nie może dziać, bo przecież warunki A B C nie są spełnione", a tymczasem mocny argument jakoby O. Rydzyk nie wchodził intensywnie w politykę (nawet jako patron jak niegdyś przy LPR/PiS), więc pewne rzeczy mogłyby się nie wydarzyć- został obalony.

4,127

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Czyżby chytry Lis z przepowiedni to Tomasz Lis, który ma zamiar wejść do polityki....

4,128

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam wszystkich...
do Moogi:)
Napisz mi proszę w jaki sposób i przede wszystkim gdzie mógłbym odnaleźć przepowiednie (przytaczane na tym forum), które są bezpośrednim przekładem z oryginału na język angielski?
Na przykład jak mógłbym odnaleźć przekład poniższej przepowiedni na język angielski (czy są one uporządkowane w jednym miejscu w necie):

Persage I 28,6

Biedna i Bogobojna ziemia upadłych Jagiellonów,
Powstanie po pierwszej za przyczyną jej Komendanta i Maryi,
Z początku słaba po drugiej będzie podnóżkiem Niedźwiedzia,
Ich Wielka Arka, Wielki Związek i Wielki Król to początek sukcesów!

Czym się kierować w takich poszukiwaniach....znalazłem coś takiego:

https://en.wikisource.org/wiki/Les_Prop … ranslation

Ale nie umiem znaleźć tam tej przepowiedni. Czy to dlatego, że tam są centurie a nie Persage (przepowiednie)?

I jeszcze jedno czy ta przepowiednia jest 1:1 przekładem z oryginału czy jakąś sklejką z dwóch tekstów:

Nad Wisła za rządów Bastrana i Lisa
Dwóch rządzących urodzonych z jednej matki
Spotka smutny i marny los;
Orzeł i habit to przyczyny upadku!

pozdrawiam

4,129

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Universe! Jak to mówią w kontekście również zadawania pytań: lepiej późno niż wcale!

Jeśli po dwóch latach od zarejestrowania się na forum dochodzisz do wniosku, że potrzebujesz odpowiedzi na nurtujące pytania - to może i dobrze. Nie wiem tylko czy to ja jestem odpowiednią osobą do odpowiadania na takie pytania...

Ponieważ interesuję się osobiście przepowiedniami Michela Nostradamusa już od jakiegoś czasu, to przerobiłem już dużo różnych możliwości prowadzących do oryginalnych źródeł z twórczością Nostradamusa.

Podstawą jest to, że oryginały nie są pisane po angielsku. Inną sprawą są również przekłady oryginalnych Almanachów dokonywane w czasach Mistrza Nostradamusa i wydawanych np. w Londynie?!

Większość badaczy nie opiera się raczej na nich. Jest tam wiele błędów i celowych zmian tekstów, które raczej nie pomagają w zrozumieniu przepowiedni Nostradamusa. To by było na tyle jeśli chodzi o starodruki angielskie.

Jak widać po mojej małej odpowiedzi nie jesteśmy na tym samym etapie zainteresowania twórczością Nostradamus. Po prostu przerobiłem już dużo wcześniej niektóre tematy dlatego nie wracam do nich ponieważ uważam to za stratę czasu.

Dlatego do swoich rozważań nad twórczością Nostradamus staram się korzystać w większości z bardziej profesjonalnych źródeł niż te podane w linku.

Tych przekładów na angielski w większości nie dokonali specjaliści od twórczości Nostradamusa. Są one dobre na początku – jednak po dokładnym przyjrzeniu się widać, że wcale nie pozwalają one zrozumieć zagadek zostawionych w centuriach przez Nostradamusa.

Do zrozumienia klasycznych centurii służą waśnie opisywane przez naszych polskich prekursorów internetowych interpretacji przepowiedni Nostradamusa – wpisy i tłumaczenia autorstwa Pana Arteuzy Centuriona i Pana Atraktora.

Panowie korzystali z różnych posiadanych przez siebie źródeł. Jednak przytaczane przez nich przepowiednie nie tylko uzupełniały się ale również pokazywały inne wersje już znanych wcześniej przepowiedni (o wiele bogatsze w swojej treści). Można zobaczyć przykłady na moich autorskich wątkach...

Pan Arteuza Centurion korzystał przede wszystkim ze źródeł, które uzupełniały zapowiedzi, omeny – natomiast Pan Atraktor wykorzystywał Almanach z roku 1614, który rozwijał klasyczne centurie ale nie tylko…

Wspomniane źródła nie są ogólnie dostępne w internecie – można znaleźć ich fragmenty na specjalistycznych zagranicznych forach. Niestety te fora są w większości dostępne tylko dla specjalistów i pracowników naukowych. 

Wspomniane fora nie udostępniają swoich treści każdemu. Nie tylko trzeba się tam zarejestrować ale również wykazać wiedzą i wykształceniem. Niektóre wymagają również opłaty za korzystnie.

Nie wspominam również o forach w zamkniętych środowiskach naukowych (USA) – gdzie tylko pracownicy uniwersyteccy z tytułami mają możliwość korzystania z ich zasobów. To właśnie na tamtych uczelniach prowadzone są kierunki dotyczące twórczości Michela Nostradamusa.

NASA również od wielu lat prowadzi badania nad przepowiedniami Nostradamusa.

Takich podpowiedzi z mojej strony może być jeszcze wiele. Jednak moim zdaniem należy na początku zadać sobie samemu pytanie w jakim celu szukamy takich odpowiedzi.

Pan Arteuza Centurion i Pan Atraktor podali razem około 900 przepowiedni Nostradamusa. Zostało dokonane wiele stron wpisów uzupełniających interpretacje przepowiedni oraz zapowiadające jeszcze więcej drobnych szczegółów z innych - nie opublikowanych z różnych względów - na forach przepowiedni.

Pan Arteuza Centurion napisał około 400 stron A4  a Pan Atraktor około 4500 stron A4. Większość osób nie zna nawet części tych wpisów. A jak nawet kiedyś je czytało to i tak nie zwracało uwagi na drobne szczegóły – nieraz bardzo niewygodne dla autora wpisu – pokazujące zainteresowanym osobą ogromny materiał oraz sporą dawkę wiedzy o przeszłości i przyszłości ludzkości.

Każda zainteresowana osoba ma unikalną okazję (jak na polskie warunki) zapoznania się z przekazem Michela Nostradamusa zostawionym w jego przepowiedniach dla przyszłych pokoleń.

A co większość robi!

Większość traci czas na poszukiwanie oryginałów z którymi nie będzie wiedziała co zrobić. Te osoby nie znają specyfiki języka z czasów Nostradamusa – amatorskie translatory nie pomogą.

Dlatego z dostępnych 900 (dziewięćset) przepowiedni w interpretacji Panów Arteuzy i Atraktora na forum od czasu do czasu żyje 20 (dwadzieścia). Zainteresowanie zaczyn się po miernych informacjach medialnych oraz celowych manipulacjach nieżyczliwych osób dla twórczości Nostradamusa.

Moim skromnym zdaniem, większości osób nie wystarczy czasu na zapoznanie się z tym co już jest dostępne dzięki internetowym prekursorom...

A to dopiero czubek góry lodowej!

Klasycznych centurii jest jeszcze 12 X 100 (centuria) minus te jeszcze nie dostępne:

Mamy klasyczne centurie – czterowiersze w ilości  942 !?
Mamy klasyczne sześciowiersze – 58 !?
Mamy również klasyczne zapowiedzi (omeny) (prognostyki) około 142 !?

Pisałem już o tym wcześniej:
http://koniecswiata.info/forum/post/6765/#p6765

Présages to jeszcze inna historia. To one rozwijają wszystkie klasyki. Jest ich bardzo dużo. Tylko jeden Almanach zawiera numerowanych ponad 6300 présages.

Badacze pracują nad ponad 13000 przepowiedni Nostradamus. Które będą najbardziej znane a które nie ujrzą światła dziennego zależy tylko od interpretatorów...

Są jeszcze przepowiednie zawarte w wszelkiego rodzaju listach i innych tekstach. Zwarte czyli są one w dłuższym tekście i nie są one wyróżnione jako na przykład czterowiersz. Są pamiętniki Nostradamusa, rysunki oraz wiele tłumaczeń tekstów klasycznych dokonywanych przez samego Nostradamusa – które również zwierają wiele wyróżnionych wskazówek Nostradamusa.

Samych listów poza ogólnie znanych dwóch do syna – jest w każdym Almanachu kilka. Oczywiście dzieł Michela Nostradamusa wydanych w poszczególnych latach za jego życia jest również dużo.

Przekładów z czasów Nostradamus, na różne języki jest również wiele. Tak samo jak było wielu naśladowców i fałszerzy. Jednak tylko te autorstwa Nostradamusa się sprawdzają i są nadal przedmiotem zainteresowania profesjonalistów.

Po śmierci Nostradamusa jego pracę wydawał również jego sekretarz. Wszystkie uratowane przed zniszczeniem przepowiednie przez sekretarz są również bardzo dobrym uzupełnieniem wiedzy o przyszłości.

Dlatego osoby zainteresowane przepowiedniami Nostradamusa - mogą szukać oryginalnych starodruków – albo poważnie zastanowić się nad tym co jest już dostępne. 

Niestety, celowe zabiegi, niektórych nieżyczliwych osób powodują, że zasoby, które były do tej pory dostępne w internecie – zostały usunięte i na trwałe wykasowane.  Nie wiem też jak długo będzie jeszcze można pisać na tym forum!

Większość myśli, że ma jeszcze dużo czasu na przepowiednie Nostradamus! Nie jest to takie pewne! To wszelkiego rodzaju oponentom przede wszystkim zleży na zmianie tematu oraz w konsekwencji na zamknięciu forum.

To jak będzie dalej - zależy od osób zainteresowanym przepowiedniami Nostradamusa.
Jeśli ustąpią pola oponentom sami będą mogli mieć pretensje do siebie…

Jak widzicie logikę i spójność w wielotorowej twórczości Nostradamusa. Jak przyglądając się aktualnym wydarzeniom widzicie wypełnianie się przepowiedni Nostradamusa na waszych oczach. 

Możecie spokojnie brać udział w dyskusji na tym forum albo poświęcić czas na poszukiwania oryginałów. 
Jest to wasz wybór!

Wszechświat nie znosi pustki dlatego również sam pracuje nad tym żeby Almanachy pojawiały się w internecie. Ostatnio z nie małymi emocjami odszukałem jeden z almanachów zawierający klasyczne sześciowiersze. Do niedawna jeszcze niektóre osoby podważały prawdziwość klasycznych sześciowierszy uznając za prawdziwe tylko centurie – czterowiersze.

Minęło trochę czasu – potwierdził się odręczny zapis sześciowierszy dokonany przez Nostradamusa. Starodruk almanachu pojawił się i w internecie…

Czy warto było czekać na to pojawienie się w internecie. Autorzy tematycznych książek od dawna już wykorzystywali sześciowiersze w swoich publikacjach… Nie tracili czasu na poszukiwania starodruków…


Ps. Universe

W swoich poszukiwaniach kieruj się rozumem a nie emocjami. Dobrze dobieraj źródło z jakiego korzystasz. Pan Atraktor i Pan Arteuza Centurion są dobrym źródłem wiedzy. Wydania książkowe różnych autorów piszących o przepowiedniach - stanowią uzupełnienie podstaw.

Przepowiednie, które ja cytuje na tym forum mają pod wersami w niebieskim kolorze wskazaną datę publikacji oraz - po chwili wprawy - wskazanie forum na którym została przepowiednia opublikowana. Są oryginałami z wpisów autorów.

24. Polska

du quatrain;

Nad Wisła za rządów Bastrana i Lisa
Dwóch rządzących urodzonych z jednej matki
Spotka smutny i marny los;
Orzeł i habit to przyczyny upadku!
Atraktor 2 gru 2013, o 21:24

http://koniecswiata.info/forum/post/6801/#p6801

Moim zdaniem warto skupić się nad treścią przepowiedni oraz zwartymi w niej szczegółami – natomiast poszukiwanie niepublikowanych przepowiedni zostawiłbym na wolne chwile.

Sam przekonałem się, że użytkownicy tego forum mniej potrzebują nowości a bardziej wymagają uzupełnienia podstawowych informacji o przepowiedniach Nostradamusa.

Dlatego wiele rewelacji będzie jeszcze musiało poczekać na lepsze czasy. Ale czy się doczeka...

4,130

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

W pełni zgadzam się z Moogim, co do ostatniego postu. Opublikowanych w polskim internecie zinterpretowanych przepowiedni Nostradamusa jest wystarczająco dużo, aby móc obserwować to co nadchodzi. I tutaj nie jest istotne, czy Arteuza Centurion lub też Atraktor opublikowali ich teksty źródłowe, ważne jest to, że teksty opublikowane parę lat wstecz (przez wielu uważane za fałszerstwa) zaczynają nam układać się w logiczny ciąg zdarzeń. Na pewno w najbliższym czasie doświadczymy sami tego co one ze sobą niosą. Jednym z wielu kluczowych wątków jest na pewno koniec drugiej dekady nowego tysiąclecia. Pojawia nam się tu wojna NATO z Rosją na Ukrainie, wyjście W.Brytanii z Unii, nadchodzący kryzys finansowy oraz wielkie zmiany w Polsce. W chwili obecnej najprawdopodobniej żyjemy w czasach Uwodziciela (nie wskażę personalnie, bo nie o to tu chodzi), a utwierdzają mnie w tym ostatnie doniesienia medialne dotyczące powstawania partii o.Rydzyka, gdyż dopiero teraz w moich oczach nabiera sensu centuria

Presage(przepowiednia)18;66(czterowiersz);

Wielka Radość po zwycięstwie starszego i zakonnika,
Strach i Groza w oczach rządzących i ich oponentów,
Nowa Koalicja dotychczasowych; stronników i nieprzyjaciół,
Zagarnie nad Wisłą władzę nie daną im przez Boga i Naród!
Atraktor 2013-03-02 22:30:12

Od samego początku, gdy została opublikowana domyślałem się, że dojdzie do zawarcia "niechcianego" przymierza partii Bastrana oraz partii Bliżniaków, ale nie było czynnika, który by wywołał ten pakt. Wiemy, że "dwóch rządzących urodzonych z jednej matki
spotka smutny i marny los". Drugi z nich zostanie zdradzony przez "Starego wyznawcę" oraz "zakonnika"

Przepowiednia; 19,158 (sześciowiersz);

U "sprawiedliwych" wielkie zamieszanie!
Polski zakonnik i jego stary wyznawca,
zawładnęli duszami fanatyków Kościoła.
Niby silny przywódca, po utracie bliskich,
zostanie przez nich zdradzony i poniżony,
wkrótce potem dołączy do rodzinnego grona.
Atraktor 2013-05-23 14:41:13

zresztą teraz można chyba zacytować tę przepowiednię:

Presage(przepowiednia)15,86:

Zwolennicy Zakonnika pewni swego zwycięstwa,
nad ranem będą zaskoczeni gdy okaże się przegraną.
Kraj nad Wisłą na krótko znowu otworzy drzwi Morusowi,
Kiedy wszyscy przeciwnicy z oporem zawrą sojusz!
Atraktor 07.12.2012

przypuszczam, że papierkiem lakmusowym nowej partii zakonnika będą wybory do parlamentu UE, czyli wiosna 2019 roku, a należy pamiętać, że ilość sterowanych radiem "fanatyków kościoła" jest ogromna, można rzec, nieprzeliczona. Obym się mylił, ale prawdopodobnie wybory do parlamentu RP w 2019 roku będą "tymi" wyborami z przepowiedni. Po władzę sięga się będąc na fali, a to dzieje się teraz. Do tej pory, nie notowano poparcia dla partii rządzącej po trzech latach u steru na poziomie 40%. Wydaje mi się, że ten sojusz zawarty w Toruniu będzie bardzo drogim sojuszem dla aktualnie rządzącej partii i to nie chodzi o pieniądze.
I jak obserwuje się aktualne notowania dawnych komunistów, to uważam, że jak najbardziej jest możliwe, by to komuniści objęli rządy po zawarciu niechcianego sojuszu przez PIS i PO oraz całą resztę. A tu już mamy na horyzoncie zdarzeń działania Chytrego Lisa


Presage(przepowiednia) 18;46 (czterowiersz);

W wielkiej udręce partia Bastrana rządzić będzie długo,
Polska stanie się areną trzech, a później dwóch rywali,
Nienawiść wielu przyprawi o zgubę i śmierć,
Po znużeniu władzę w kraju obejmie Chytry Lis!

gdzie mamy podane jak na dłoni kiedy władzę obejmie Chytry Lis.


Przepowiednia:107,115/czterowiersz/

W Sarmacji wschodni wiatr wywoła wielkie zmiany,
aż w końcu tych z prawej strony zastąpią ci z lewej,
a gdy Chytry Lis doprowadzi do wielkiego zamętu,
to Śmierć zakonnika będzie początkiem buntu i rozłamu!
Atraktor 8 maja 2014, o 19:57

i tu upatruję początku "wojny religijnej" w kościele katolickim.

Pozwoliłem sobie posłużyć się centuriami cytowanymi przez Moogiego w tym wątku http://koniecswiata.info/forum/topic/35 … ie/page/2/ i myślę, że wcale nie przypadkowo zostały one tam umieszczone akurat w takiej kolejności smile a nie innej.

Pozdrawiam

4,131

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Tezeusz!

Uśmiecham się, że moje autorskie wątki mogą pomóc w samodzielnych procesach myślowych użytkowników
i czytelników tego forum!

Moja mała ale powtarzająca się sugestia może tylko dotyczyć brania pod uwagę większej ilości przepowiedni Nostradamusa – nawet przy małych - swoich rozważaniach.

O bezstronności związanej z własnymi poglądami również politycznymi nie wspominam ponieważ również w moim przypadku nieraz emocje przeważają szalę na różne strony.

Dlatego nadal jest aktualne powiedzenie z klasycznego polskiego filmu dotyczące „studiowania” - Kultury i Sztuki:

Jak się ma taką sztukę przed sobą (w polskiej polityce) to trudno zachować kulturę!

Poza tym bardzo dobrze, że publikujesz Tezeusz - oraz inne osoby - na forum swoje przemyślenia!
Oczywiście są to wasze wnioski dotyczące przepowiedni Nostradamusa.

Pan Atraktor napisałby zapewne, że może to Wy macie racje. Czas pokaże?
Przepowiednie Nostradamusa obronią się same!

Natomiast ja raczej rzadko przechodzę nad interpretacjami przepowiedni bez głębszego zastanowienia.
Dlatego wyłapuję szczegóły, które zmieniają bardzo wiele…

Oczywiście jest to moja autorska interpretacja - którą można wziąć pod uwagę lub nie!

Dlatego ostatnio napisałem, że należy brać pod uwagę to co jest napisane w przepowiedniach oraz to czego tam
też nie ma, a raczej jest, tylko dotyczy całkowicie kogoś innego…

Tezeusz - mówiąc wprost – to co opisałeś na przykładzie przypomnianych przepowiedni Nostradamusa nie jest za dobrą interpretacją tego co opisał Mistrz Nostradamus.

Nie chcę punktować wszystkiego od razu. Ale te przepowiednie z Twojego wpisu mówią o czym innym…
Nie będzie już żadnej koalicji między PO a pis...


Presage(przepowiednia)18;66(czterowiersz);

Wielka Radość po zwycięstwie starszego i zakonnika,
Strach i Groza w oczach rządzących i ich oponentów,
Nowa Koalicja dotychczasowych; stronników i nieprzyjaciół,
Zagarnie nad Wisłą władzę nie daną im przez Boga i Naród!
Atraktor 2013-03-02 22:30:12

Ta przepowiednia – według wcześniejszych i ostatnich wydarzeń - dotyczy w całości pisu. Kropka

Zwolennikami Zakonnika są pisowcy. A jak nawet nie są to boją się tego czym może im zaszkodzić Zakonnik.
Dlatego raczej nowe partie pro pisowskie i zakonne nie będą odgrywać znaczącej roli poza rozgrywkami wewnątrz
samego pis. Ktoś musi zdradzić i poniżyć sami wiecie kogo…

Przepowiednia o Uwodzicielu raczej na pewno nie dotyczy Mateuszka Kłamczuszka. Jest jeszcze za wcześnie na Uwodziciela. Tak samo nie dotyczy tej co ma nazwisko panieńskie Lis, ani tej co się wszystko należało!
A która tak samo jak kłamczuszek jest na pasku prezesa.

Michel Nostradamus opisywał tylko najważniejsze postacie w swoich przepowiedniach nie wszystkie jakie były czy będą. Przepowiednie były pisane z perspektywy tego co zapamiętają przyszłe pokolenia. Sterowanych i miernych kłamczuszków raczej nie zapamięta za wiele osób.

Jeśli chodzi o wojnę religijną w Polsce to ponownie jest to coś innego. Przyczynkiem do tej wewnętrznej wojny domowej będzie Papież! To przez niego będzie schizma i podziały w polskim Kościele - które wykorzysta Zakonnik.

Delikatnie pisał o tym Pan Atraktor. Ale przepowiednie odpowiednio połączone ze sobą nie zostawiają za dużego marginesu do interpretacji…

Tezeusz dobrze, że dokonałeś swojego wpisu na forum. Dla mnie osobiście takie wpisy pozwalają na żywo – zapoznawać się z procesem myślowym innych osób… Jest to też ocena moich wpisów i ich braku wpływu na inne osoby…

Dlatego muszę się bardziej przyłożyć do tego co piszę. Albo jeszcze częściej powinienem powtarzać podstawy dotyczące przepowiedni Nostradamusa. Jedno nie wyklucza drugiego.

Przypomnę jeszcze to co pisałem już wcześniej:

Jeśli popełnimy błędy w pierwszych naszych złożeniach to również nasze wnioski końcowe są narażone na błędy związane z naszymi tezami...

Moogi

4,132

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dzieki za bardzo szeroka odpowiedz:)
Juz dawno przerzucilem wszystkie wpisy Atraktora z tego forum do Worda. Kto wie kiedy to forum sie skonczy racja........jest tutaj mnostwo merytorycznych przykladow, ktore nigdzie indziej nie sa wyjaśnione w takich detalach. Mozna wchłonąć tutaj ogrom wiedzy przedstawionej w pigulce...ile trzebaby szukac zeby samemu to tego dojsc.....
Ponizej moje  subiektywne interpretacje przepowiedni:

Przepowiednia; 19,158 (sześciowiersz);

U "sprawiedliwych" wielkie zamieszanie!
Polski zakonnik i jego stary wyznawca,
zawładnęli duszami fanatyków Kościoła.
Niby silny przywódca, po utracie bliskich,
zostanie przez nich zdradzony i poniżony,
wkrótce potem dołączy do rodzinnego grona.
Atraktor 2013-05-23 14:41:13

24. Polska

du quatrain;

Nad Wisła za rządów Bastrana i Lisa
Dwóch rządzących urodzonych z jednej matki
Spotka smutny i marny los;
Orzeł i habit to przyczyny upadku!
Atraktor 2 gru 2013, o 21:24

Moim zdaniem te dwa teksty powinny sobie towarzyszyc poniewaz maja swoja czesc wspolna, mianowicie przewiduja upadek zrodzonych z jednej matki. Jeden juz sie sprawdzil orzel/samolot drugi to bedzie habit w drugiej dekadzie. Moim zdaniem partia rzadzaca pomału bierze sprawy w swoje rece i zaczyna sie dystansowac od zrodzonego z jednej matki poniewaz zauwazyli, ze hasla, ktore wczesniej glosili zaczynaja im szkodzic. Pojawila sie juz flaga UE, cofneli czesciowo sady, pozbyli sie Starego Glupca:

Przepowiednia;98,176 / Tłumaczenie Atraktor

Wśród wielu Polaków uzyska duże poparcie,
Do czasu kiedy jego słowa okażą się złudzeniem,
Później ci sami Polacy nazwą go starym Głupcem,
W 21 po krótkim czasie spotka go śmierć i zapomnienie.

i zrobi pewnie duzo wiecej. Ich pomyslem jest moim zdaniem dogadanie sie z zakonnikiem, ktory widzi w tym coraz wiecej korzysci i wladzy. Czy nie bylby to dobry uklad, gdzie mamy u siebie partie, ktora ma swoj regularny elektorat zlozony ze swoich koscielnych wyznawcow....pewne glosy....ale wydaje mi sie, ze silny z pozoru przywodca nie chce tego nowego tworu bo uwaza, ze moze on oslabic partie i nie pozwoli jej wypelniac jego planu....brak jego obecnosci na urodzinach wydaje mi sie, nie jest gra tylko szczerym protestem przed nowym tworem (ktora nie jest jego inicjatywa)....przyszla dekada w polskiej polityce bedzie goraca i moga czekac nas rewolucyjne zmiany ktore doprowadza do tego, ze wypelni sie reszta tekstow, ktore mowia o tym ze,
Tych z prawej zastapia Ci z lewej - wydaje mi sie, ze nie chodzi tu o prawice i o lewice tylko o strone Wisły lub sejmu. Z Prawej strony Wisły wygrywa partia sprawiedliwych, po prawej stronie w sejmie zajmuje miejsce partia sprawiedliwych.
Uwazam, ze Uwodzicielem jest Klamczuszek i dlugo bedzie on na czele rzadu. Ludzie z takim rozdetym ego i wrecz nieskonczonym apetytem na wladze trwaja przy niej dlugo...ale jeszcze po Uwodzicielu bedzie Glupiec a dopiero potem Chytry lis.
Z tego wszystkiego dla mnie wynika, ze Chytrym lisem bedzie ktos kto bedzie reprezentowal partie zjednoczonych mimo oporu.....
Nie umiem znaleźć logicznego wytlumaczenia dla ponizszej przepowiedni:

Przepowiednia: 33,91(czterowiersz);

Ci co długo rządzili  po upadku dopiero zostaną docenieni.
Kiedy w 21' nadejdzie wielkie załamanie w drugiej dekadzie,

Nie umiem jednoznacznie rozpoznac czy chodzi tutaj o PO ( jak byl Bastran) czy o PIS (ale ten ktory teraz rzadzi a nie z LPR i Samoobroną). Czuje, ze chodzi o PIS, ktory teraz rzadzi (i jescze porzadzi min. 1, a jak dojdzie do niego partia zakonnika to min 2 kadencje) poniewaz jak upadnie na rzecz nowego tworu "tych z lewej" to pojawi się Chytry lis w postaci reprezentanta nowego zjednoczonego ugrupowania (moim zdaniem to Sketinigho, ktory ma kompleks Bastrana i widac, ze chce dojść do wladzy za wszelka cene, wladzy, ktora nigdy nie byla mu dana i czesto wrecz wymykala mu sie z rak.....)

Przepowiednia:107,115/czterowiersz/
 
W Sarmacji wschodni wiatr wywoła wielkie zmiany,
aż w końcu tych z prawej strony zastąpią ci z lewej,
a gdy Chytry Lis doprowadzi do wielkiego zamętu,
to Śmierć zakonnika będzie początkiem buntu i rozłamu!

Atraktor 8 maja 2014, o 19:57

Zjednoczona Koalicja powoli rozumie, ze zeby oslabic mocna partie! zadzaca, która będzie jeszcze mocniejsza poprzez regularnych wyznawcow powinni uderzac w kościół....te co rusz pojawiajace sie afery pedofilskie, dzieci z nieformalnych zwiazkow klerykow, wykorzystywanie seksualne kobiet, itd. to jest im bardzo na reke.... a jeszcze sie to bardziej nasili. To jest poczatek urealniania wizerunku kosciola w Polsce....
Czytajac opisane na tej tylko stronie przepowiednie o Polsce zwykly Kowalski po glebszym zastanowieniu moze odniesc wrazenie, ze niebawem to wszystko bedzie mialo miejsce....to jest dla mnie jak zywe....niesamowite....jak to jest mozliwe, zeby akurat Nostradamus mial taki szereg wizji...dlaczego on zostal wybrany do przekazu tych informacji.....

Pozdrawiam
Universe

4,133

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Myślę, że w większości wszyscy, którzy piszą na tym forum i czytają je, są tu obecni aby zgłębiać to co zostało opublikowane przez Arteuzę i Atraktora. Nie mamy dostępu do oryginałów tych centurii, poza kilkoma opublikowanymi przez w/w. Nie posiadamy szerokiej wiedzy z wielu dziedzin, aby móc "na poważnie" roztrząsać co autor miał na myśli. Często spotykamy się z obrzucaniem błotem i niszczeniu przedmówców w myśl zasady "TKJ". Niestety, nie potrafimy dyskutować ze sobą nie obrażając się nawzajem o jakieś wyrwane z kontekstu zdania, aby tylko innym udowodnić za wszelką cenę, że to właśnie JA mam rację, a reszta jest nikim. Z tego co pamiętam, to Arteuza bardzo spokojnie prowadził dyskurs, prawie że po akademicku, z kulturą odpowiadał na wszelkie uwagi i to nawet te które obrażały go. Brakuje mi na tym forum właśnie takiej dyskusji. Pan Atraktor pomimo całej wiedzy, którą usiłował nam przekazać to, oceniając po wpisach bardzo często denerwował się takimi postami (co wcale nie dziwi mnie, bo każdy ma inny poziom tolerancji). Również wpisy Atraktora bardzo dużo wniosły do naszej wiedzy, opublikował dużo nowych centurii (w szczególności dotyczącymi Polski), przez co był oskarżany o fałszerstwa. Tak teraz niszczy się niewygodne osoby, ośmieszając je publicznie. Oceniając poziom hejtu, jaki wylał się na obu Panów można wysnuć wnioski, że interpretacje które opublikowali są bardzo dobrymi interpretacjami, sięgającymi sedna sprawy. Nie unikniemy w obecnych czasach trolli internetowych, ale możemy ich ignorować trzymając poziom dyskusji.
Wiem, napisano już setki stron na tym i poprzednich forach, jednakże zauważam pewną prawidłowość w centuriach, im bliżej spełnienia, tym bardziej zrozumiałe stają się one dla nas.

Moogi nie posiadam tyle czasu, aby móc zagłębiać się w twórczość Nostradamusa, jestem typem człowieka, który woli działać niż ślęczeć nad tymi centuriami dlatego pewnie popełniam błędy, ale nie o to tu chodzi.
Uważam, że tworzysz bardzo merytoryczne i neutralne politycznie wpisy, które dużo wnoszą do opublikowanych centurii. Nie tylko Ciebie denerwują różnego rodzaju politycy, jednakże na to co oni wyprawiają nie mamy za dużego wpływu. Możemy tylko obserwować kolejność zdarzeń.


Myślę, że wskazanym by było, abyśmy wszyscy ze sobą rozmawiali szanując siebie nawzajem, bo to że każdy ma inne przekonania, czy też preferencje polityczne nie zwalnia nas od szacunku wobec siebie.

Pozdrawiam

4,134

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

W sumie to bardzo dobrze, że na tym wątku forum pojawiają się takie wpisy dotyczące przepowiedni Nostradamusa - jak Universe i Tezeusza!

Z drugiej strony wszyscy zainteresowani tym tematem muszą bardziej skupić się nad szczegółami zwartymi w treści przepowiedni Nostradamusa oraz brać pod uwagę jeszcze więcej przepowiedni związanych z omawianym tematem…

Należy również zwrócić uwagę na to, że merytoryczna interpretacja przepowiedni to wcale nie jest nasze
subiektywne czy obiektywne rozumienie tematu.

Ja zawsze zamieszczając swój wpis staram się pamiętać, że to co publikuję na tym forum - może ktoś przeczytać – dlatego mimo wszystko bardzo trzeba zwracać uwagę na to co jest pisane oraz czy jest to moje zdanie czy ogólnie przyjęta przez interpretatorów wersja przyszłości.

Wiem, że nie jest to łatwe zadanie szczególnie, że zawsze może się pojawić oponent nieinteresujący się przepowiedniami a jak zwykle mający coś do powiedzenia…

Dlatego wałkuję przepowiednie dotyczące Polski i staram się znaleźć jak najbardziej przystępny sposób do pokazania zawartych w nich przekazów Nostradamusa oraz zmieniających bardzo wiele szczegółów ukrytych w tych przepowiedniach przez Nostradamusa.

Wszyscy muszą pamiętać, że z pozoru prosty tekst przepowiedni Nostradamusa w sumie jest zagadką zostawioną dla przyszłych pokoleń przez Mistrza Nostradamusa!

Dzięki bardzo dobrym tłumaczeniom Pana Arteuzy Centuriona i Pana Atraktora zawarte informacje w przepowiedniach wydają się na pierwszy rzut oka proste – jednak większość zawartych w nich wydarzeń jeszcze się nie wypełniła do końca…

Michel Nostradamus sam napisał o tym, że pełne zrozumienie przepowiedni nastąpi dopiero po jej wypełnieniu się do końca...

Dlatego ja staram się bardzo ostrożnie pisać o przyszłych wydarzeniach!

Zainteresowane osoby przepowiedniami Nostradamusa powinny również pamiętać o tym, że nie wszystkie przepowiednie dotyczące różnych wydarzeń zostały opublikowane na różnych forach przez Pana Atraktora!

O niektórych „bardziej drastycznych” u Pana Atraktora nastąpiło zapewne tylko milczenie a jeszcze bardzo wiele zostało tylko wspomniane w opisach przy okazji omawianych tematów…

Może to świadczyć o autorskim wyborze interpretatora ale również o niesprzyjającej atmosferze na forum na którym był omawiany dany temat. Dlatego należy szukać i dostrzegać te drobne szczegóły mogące stale wiele zmienić w tym jak interpretujemy konkretną przepowiednię.

Ja również napisałem, że moje autorskie interpretacje nie są jeszcze wersją końcową – ponieważ nowe informacje mogą jeszcze wiele zmienić…

Dlatego proponuje nie spieszyć się z końcowymi wnioskami dotyczącymi poszczególnych przepowiedni Nostradamusa.

Nostradamus wiedział co robi i o jakich wydarzeniach pisał!

Natomiast my będąc nawet w centrum wydarzeń nie zawsze jesteśmy w stanie rozpoznać te procesy, które odcisną swoje znaczenie na wydarzenia w przyszłości…


Poza podstawami jest jeszcze to co widać w bieżących wpisach i moim zdaniem wymaga komentarza… szkoda że tylko z mojej strony…

Przede wszystkim nie można wyrywać ani też dowolnie sobie łączyć konkretnych wierszy z przepowiedni Nostradamus – ponieważ później sami możemy nie zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi…

To jeden z przykładów:

Universe napisał/a:

(...)

Nie umiem znaleźć logicznego wytlumaczenia dla ponizszej przepowiedni:

Przepowiednia: 33,91(czterowiersz);

Ci co długo rządzili  po upadku dopiero zostaną docenieni.
Kiedy w 21' nadejdzie wielkie załamanie w drugiej dekadzie,

Nie umiem jednoznacznie rozpoznac czy chodzi tutaj o PO ( jak byl Bastran) czy o PIS (ale ten ktory teraz rzadzi a nie z LPR i Samoobroną). Czuje, ze chodzi o PIS, ktory teraz rzadzi (i jescze porzadzi min. 1, a jak dojdzie do niego partia zakonnika to min 2 kadencje) poniewaz jak upadnie na rzecz nowego tworu "tych z lewej" to pojawi się Chytry lis w postaci reprezentanta nowego zjednoczonego ugrupowania (moim zdaniem to Sketinigho, ktory ma kompleks Bastrana i widac, ze chce dojść do wladzy za wszelka cene, wladzy, ktora nigdy nie byla mu dana i czesto wrecz wymykala mu sie z rak.....)

(...)

Przepowiednia: 33,91(czterowiersz);

Ci co długo rządzili  po upadku dopiero zostaną docenieni.
Kiedy w 21' nadejdzie wielkie załamanie w drugiej dekadzie,
   
nastąpi podział na tych od zakonnika i tych pierwszego kardynała.
Dwa miasta nad Wisłą w śmiertelnym uścisku inaczej rozumianej wiary!
Atraktor 2013-06-24 19:45:07

http://koniecswiata.info/forum/post/6884/#p6884

Nostradamus pisał tylko o jednej partii, która będzie długo rządziła. Partii Krasomówczego Bastrana. O innych pisał, że ich krótkie rządy zakończą się…

Nie wiem dlaczego większość osób w ogóle nie bierze pod uwagę przepowiedni o końcu drugiej dekady XXI wieku. .
Tam nie ma już miejsca na drugą kadencję kogokolwiek…

Matematyka jest prosta – terminy wyborów również jasne. Dlatego takie dywagacje jak u  Universe ale i u innych nie mają pokrycia w innych przepowiedniach Nostradamusa.

Media mącą wszystkim w głowach – pewnie po to, żeby nikt nie poznał prawdy o przyszłych wydarzeniach i wszyscy słuchali tylko ich przekazu. Pamiętajcie, że Nostradamus ostrzegał przed czwartą władzą…

Proponuję również rozszerzyć swoje zainteresowanie nie tylko na mój autorski wątek (skrócony:
Michel Nostradamus – Polska – Przepowiednie!) ale na wątek w którym omówione jest już dużo więcej przepowiedni i szczegółów stale uzupełnianych przeze mnie - czyli:
Michel Nostradamus – klasyczne centurie oraz przepowiednie - Polska !

Może to pomoże wszystkim zainteresowanym ogarnąć więcej coraz bardziej aktualnych przepowiedni Nostradamusa…

Po prostu jest mi trochę niezręcznie stale pokazywać błędy w podstawach! A poza tym chciałbym zmienić trochę i uatrakcyjnić moje autorskie wątki – dzięki nowym projektom.

Jak niektóre osoby zauważyły - na forum jest, niestety, dwuosobowa grupa osób wszystko wiedzących już z rosyjskich przekazów – która również komentuje nasze wpisy dotyczące przepowiedni Nostradamusa – jak dotychczas trochę bez odpowiedzi z naszej strony...

Myślę, że powoli dojrzewa czas na prezenty dla nich - od osób zainteresowanych przepowiedniami Nostradamusa…
Może uda się wcelować w ich gusta...

Dlatego mój nowy autorski wątek zmierzam poświęcić nie tylko przepowiedniom dotyczącym Rosji ale również drobiazgom związanym z rosyjskimi przekazami tak chętnie cytowanymi na tym forum...

4,135

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam;

"Zainteresowane osoby przepowiedniami Nostradamusa powinny również pamiętać o tym, że nie wszystkie przepowiednie dotyczące różnych wydarzeń zostały opublikowane na różnych forach przez Pana Atraktora!
O niektórych „bardziej drastycznych” u Pana Atraktora nastąpiło zapewne tylko milczenie a jeszcze bardzo wiele zostało tylko wspomniane w opisach przy okazji omawianych tematów…"

Moogi;To prawda!

O tym nie pisałem tylko ja, ale również i Arteuza Centurion.

Należy wiedzieć(o czym już po raz któryś tu przypominam), że istnieje wiele innych tekstów wizjonerskich M Nostradamusa oprócz tzw; klasycznych centurii uznanych powszechnie za autentyczne także wiele innych nazywanych inaczej tj;prophetie(przepowiednie) i omeny(czyli proroctwa).Są to teksty inne niezależne od powszechnie znanych i stosunkowo łatwo dostępnych centurii.Te inne (nazywane apokroficznymi tekstami M Nostradamusa)wydawane były częściowo za życia Jasnowidza, ale zasadniczo głównie w wieku XVII przytaczanych w różnych almanachach przez na ogół tylko dwie postaci to znaczy tzw:Nostradamusa Młodszego,którego wielu badaczy uważa za samego M Nostradamusa, oraz sekretarza Jasnowidza Wszechczasów.Istnieje też co najmniej kilkanaście bardziej lub mniej znanych listów M Nostradamusa do różnych ważnych osób ówczesnych czasów w tym królowej Francji, kilku biskupów,samego papieża, a także syna Cezara itp.W listach tych M Nostradamus również porusza sprawy przyszłości ludzkości.
Zwróćcie uwagę co bardzo ważne;
-porusza sprawy przyszłości ludzkości-nie świata!

Kiedy ludzkość po ostatniej wojnie ze śmiercią o której mówi też Biblia(M Nostradamus umieszcza jej trwanie w latach 3792-3797)-człowiek stanie się postacią nieśmiertelną i to nie tylko duchowo, ale i cieleśnie jak Jezus Chrystus!Stanie się też dzieckiem gwiazd, czyli dzieckiem Boga Stwórcy w jedności z nim!
W jednym z listów do biskupa Paryża M Nostradamus napisał też cyt:"Wielu astronomów ma rację, że gwiazdy to inne światy, a Wszechświat jest Nieskończony.W Piśmie Świętym-pisze do biskupa dalej te słowy; "Jezus Chrystus mówi do swoich uczniów(apostołów-tłumaczenie słów Chrystusa właściwe)podnosząc przy tym oczy ku niebu;spójrzcie na niebo na roświetlone na nim gwiazdy, to jest wielka liczba nieskończonych domów(mieszkań) na których miejsca dla Was i Waszych potomków nigdy nie zabraknie".
Giordano Bruno to jedna z postaci- prawie współczesna M Nostradamusowi,które wyznawały niesamowicie (jak na ówczesne czasy)odważne teorie dotyczące kosmologii i astronomii.Opierały się one na heliocentrycznej teorii kopernikańskiej. Ale G Bruno mówił o tym głośno i powszechnie i dlatego został żywcem spalony na stosie wyrokiem Świętej Inkwizycji.G Bruno twierdził iż gwiazdy na niebie tak naprawdę są odległymi ciałami niebieskimi, takimi jak Słońce, otoczonymi przez swoje własne planety i że życie we Wszechświecie jest powszechne. Twierdził też, że Wszechświat jest nieskończony!
XVI wiek w którym żyli; M Nostradamus,G Bruno K Kolumb , F Magellan,M Luter i wiele innych niezwykłych postaci był wiekiem niezwykłym i przełomowym.To czasy;wielkich odkryć geograficznych,reformacji i kontrreformacji i związanych z nimi wielkich wojen religijnych,odkryć naukowych w różnych dziedzinach wiedzy i nauki,a także jak na owe czasy olbrzymiego rozwoju technicznego i technologicznego w Europie-kontynencie bardzo małym w porównaniu z innymi.Te wydarzenia umożliwiły wybicie się naszego kontynentu na przodujące miejsce wśród innych dużo większych i ludniejszych kontynentów na naszej planecie.
M Nostradamus tak jak i G Bruno i wielu innych niezwykłych-niezaślepionych w średniowiecznym religijnym konserwatyźmie postaci ówczesnego świata- byli pod uważną obserwacją hierarchów kościoła rzymskokatolickiego dla którego Ci ludzie stali się w swoich rozpowszechnianych poglądach i nowatorskich przekonaniach bardzo niebezpiecznymi.Niektórym tak jak M Nostradamusowi - w wyniku różnych okoliczności-udało się ocalić życie,a niektórym tak jak G Bruno już nie.
Wracając do;centurii,przepowiedni,proroctw i listów M Nostradamusa trzeba wziąć pod uwagę to(o czym nie raz pisał i Arteuza i także ja)żeby nie mylić przepowiedni(prophetie)i omenów(proroctw) z klasycznymi centuriami.To jest zasadnicza i podstawowa różnica!
Gdybyśmy; Arteuza i ja opierali się w swoich przekazach tylko na klasycznych centuriach i dwóch znanych powszechnie jego listach to o ileż uboższe było by nasze podejście do poznania przyszłości ludzkości i twórczości Jasnowidza Wszechczasów M Nostradamusa.
Dlatego Arteuza Centurion, a późnie ja postanowiliśmy poszerzyć przekaz o te przepowiednie i proroctwa, które są mniej, lub  mało znane i są przez niektórych badaczy nieuznawane, lub uznawane za nostradamusowe tylko częściowo.
Z twórczością M Nostradamusa jest podobnie jak z tekstami Pisma Świętego.
Spórzmy na historię tego Pisma, czyli Biblii.
Przecież oprócz np ewangelii kanonicznych(uznanych przez oficjalny kościół)istnieją też ewangelie nieuznawane przez niego, czyli tzw apokryficzne.Skoro nasz rzymskokatolicki kościół nie uznaje innych ewangelii to czy nie mamy ich poznawać?
Dlaczego mamy się sami ograniczać czyli ocenzurowywać?
Zresztą dobór do uznawanego kanonu; ewangelii,apokalips i listów Nowego Testamentu,czy ksiąg, psalmów itp Starego Testamentu w różnych religiach chrześcijańskich przeszłych i obecnych jest inny, a  tłumaczenie z oryginalnych tekstów na różne języki w tym polski czasami bardzo odbiega od pierwowzorów.Przecież np; Biblia rzymskokatolicka jest inna od prawosławnej,a chrześcijańskie od judaistycznej i to zarówno pod względem ilości ksiąg kanonicznych jak też ich różnych tłumaczeń na języki narodowe.Wiele nowych różnych tekstów religijnych(ostatnio np esseńczyków) jest co jakiś czas ciągle odkrywana w wyniku wykopalisk związanych z pracami archeologicznymi w miejscach starożytnych cywilizacyjnych kultur.
Nie jesteście ciekawi ich treści?
To samo jest z twórczością Jasnowidza Wszechczsów M Nostradamusa!
Arteuza Centurion i ja chcieliśmy Wam takie "apokroficzne nostradamusowe teksty"-czyli nie powszechnie na ogół uznane centurie-, a inne przepowiednie i proroctwa pokazać.
Zebyście wiedzieli,że one istnieją i są badane.
S
Spróbujcie znaleźć w polskiej wikipedii czy księgarniach lub nielicznych już bibliotekach wszystkie pełne apokryficzne teksty religijne, czy święte księgi religi niechrześcijańskich.
Ręcze Wam-nie znajdziecie!
Niektórzy też bezgranicznie wierzą we wszystko to co piszą na różnych internetowych portalach,lub pokazują np na "you tubie" inni.Nie twierdzę,że wszystko co tam jest pisane i pokazywane to są rzeczy nieprawdziwe i po prostu głupie, ale należy umieć wybierać rzeczy mądre od niepoważnych i głupich i umieć je rozpoznawać. Ci co rozpowszechniają rzeczy nieprwdziwe,a często i głupie to są tzw;psudonaukowcy lub ludzie, którym zależy na tym-głównie z powodów ideologicznych np religijnych lub politycznych-zamieszać za przeproszeniem niemyślącym samodzielnie prostaczkom w ich głowach.
Internet to w większości wielki śmietnik nienaukowych niby prawd, które są propagowane przez różnej maści psedonaukowców-oszołomów i czasami też ludzi, którzy w/g mnie są niezrównoważeni psychicznie żyjący w świecie własnych iluzji.
To taka u nich błędna naukowa fatamorgana!
Bo np jeżeli ktoś dzisiaj twierdzi,że Ziemia jest płaska,że Amerykanie w 1969 roku nie wylądowali na Księżycu, a szczepionki na choroby zakaźne szkodzą,albo że ludzkie rasy są gorsze i lepsze, albo też to że są lepsze lub gorsze haplogrupy krwi (DNA), i udawadniają, że w związku z tymi różnicami są lepsze lub gorsze narody itd itp, to taki człowiek otakich poglądach powinien trafić w/g mnie do psychiatry, albo(teoretycznie) być przeniesiony co najmniej do średniowiecza-co oczywiście nie jest niestety możliwe.

M Nostradamus dał do zrozumienia, że ta ciemnota ludzka(której dałem przykład powyżej) będzie bardzo długo towarzyszyła ludzkości w jej dziejach i tak właśnie jest i w naszych czasach co właśnie pospolicie uwidacznia się głównie w internecie.
Powszechnie dostępny internet spowodował to, że wszyscy raptem stali się bardzo mądrymi naukowcami., w tym za przeproszeniem w/g mojego osądu różnej maści psychole i dewianci.
Radzę Wam być bardzo ostrożnym i odpornym na podtykanie przez wiele takich osób przeróżnych linków do nawiedzonych stron i ich; czytania,wysłuchiwania i oglądania,bo to są różnej maści (jak już wspomniałem powyżej) pseudonaukowe,objawione niby prawdy z różnych dziedzin życia i nauki.

W czerpaniu różnych wiadomości z internetu trzeba być bardzo ostrożnym tak jak np przy czytaniu różnych niby dla nas bardzo korzystnych bankowych propozycji kredytowych.
Pamiętajcie o tym!

A teraz po krótce o czekającej w/g M Nostradamusa najbliższej nam przyszłości.

Przypominam więc, że przed III 27 letnią Wojną Swiatową nastąpią;
-krwawe rewolucje, które wybuchną w wielu krajach europejskich np:Niemczech,Włoszech,Francji,Polsce itd,a także w państwach na innych kontynentach
-najkrwawsze rewolucje powiązane z wielkimi wojnami domowymi wybuchną m.innymi w Rosji i USA
-rozpadnie się całkowicie najpierw UE, a później NATO
-po rozpadnięciu się UE i NATO wybuchną konflikty zbrojne o granice pomiędzy różnymi państwami.Wszędzie też zostaną zamknięte granice.Nie będzie ruchu bezpaszportowego i bezwizowego.
-na planecie będą coraz bardziej widoczne zmiany klimatyczne.Będą wybuchały coraz silniejsze wichury,trzęsienia ziemi,susze i powodzie.
-wraz z ocieplaniem klimatu zacznie podnosić się poziom wód oceanicznych.Nastąpią nieurodzaje i braki żywności.

To wszystko zacznie się jeszcze na wiele lat przed wybuchem III wojny światowej.
Przed jej wybuchem po raz ostatni-jak pisze M Nostradamus nastąpi ostatnie tchnienie bardzo ostrej i mroźnej zimy.Nie wiadomo dokładnie w którym roku ona nastąpi-bo raczej jeszcze nie była, ale wystąpi na półkuli północnej w Ameryce,Azji i Europie.Podczas Ostrej Długiej Zimy w czwartek w znaku Wodnika ma przyjść na świat w/g M Nostradamusa Wielki Zbawca Chrześcijaństwa ,Świata w tym Europy- Henryk Szczęśliwy Selin- Pogromca Półksiężyca.
Czy Henryk Szczęśliwy się już narodził?
Raczej chyba jeszcze nie.
-Natomiast na 10 lat przed III Wojną światową(lub nieco wcześniej) objawi się III Antychryst Mahdi, który stanie na czele Wielkiego Imperium Muzułmańskiego tzw;"Wielkiego Talibanu".

Pisałem kiedyś(także Arteuza),że III Antychryst będzie najprawdopodobniej o kilkanaście,lub nawet więcej lat starszy od Henryka Szczęśliwego,więc możliwe,że już się narodził -może np w 1999 roku,lub nawet wcześniej.
Henryk Szczęśliwy(też pisaliśmy o tym Arteuza i ja)kiedy rozpocznie się III wojna światowa będzie najprawdopodobniej jeszcze dzieckiem,lub młodzieńcem.Dopiero gdzieś w połowie 27 letniej wojny stanie się postacią znaną kiedy to zacznie rywalizować o władzę z francuskim generałem zwanym przez M Nostradamusa "Herkulesem".
Natomiast III Antyhryst Mahdi rozpocznie Wielką 27 letnią Wojnę i zginie przed jej końcem,czyli klęską Talibanu.

M Nostradamus nie pisał tylko o przyszłości aby nam pokazać to co ma nastąpić, ale w swoich przepowiedniach przestrzegał też ludzi przed powrotem do zabobonów, czyli do średniowiecznego powszechnego myślenia o życiu doczesnym i świecie.
Bo właśnie takie wsteczne konserwatywne myślenie oprócz różnych katastrof,rewolucji i wojen, które nastąpią przycznią się m innymi do rozwoju epidemii i śmierci wielu milionów ludzi(ruch antyszczepionkowy?)Przestrzegał też przed zanieczyszczaniem powietrza i zanieczyszczaniem środowiska naturalnego człowieka wskutek nieodpowiedzialnego rozwoju przemysłu manufakturowego i masowego wydobywania z ziemi różnych kopalin.
Pisał cyt:"największym wrogiem postępu i jedności ze Stwórcą jest ludzka ciemnota!
W wiekach późniejszych, bardzo wielu ludzi(pisał dalej) ze swoim wstecznym myśleniem nie będzie pasowało do swoich czasów w których żyją!"

W naszym XXI wieku tak jak w wieku XVI (za czasów M Nostradamusa,G Bruno itd) też żyją ludzie o światłych umysłach np takim był niedawno zmarły Stephen Hawking(ale nie tylko), którzy w myśleniu i pojmowaniu wszechrzeczy daleko wybiegają w przyszłość.Jednak zdecydowana większość ludzi jak w każdych czasach tych wielkich postaci po prostu nie rozumie i co najgorsze nie docenia.

Dziękuję Ci Moogi za pracę, którą wykonujesz na tym forum.
Ja niestety nie mam na to czasu,a ostatnio ze względu na wiek i różne przypadłości również zdrowia.

Na koniec powiem tak;
Zarówno Arteuza Centurion jak i ja ze względu na zainteresowanie forumowiczów najwięcej przepowiedni i proroctw ,które przekazywaliśmy dotyczyły właśnie Polski co nie znaczy,że nasz kraj był wyjątkowo przez M Nostradamusa potraktowany.
O wiele więcej przepowiedni M Nostradamus napisał o innych krajach,a najwięcej o Francji- co chyba jest zrozumiałe.

Przytoczę jedną z przepowiedni tym razem bardzo drastyczną,która dotyczy Polski XXI wieku.

W XXI przed trzecią,
Kiedy nad Wisłą wyjdą na jaw wielkie przewinienia,
Kapłani i opaci będą wieszani i mordowani,
Kościoły zaś bezczeszczone, plądrowane i niszczone,
Zaś wypluwana przez nich Mamona nie uśmierzy;
biedy ,płaczu i powszechnej złości Ludu Maryi!

Nie czekajmy więc tak bardzo na wybuch III wojny światowej tj czasów III Antychrysta Mahdiego i Henryka Szczęśliwego Selina, bo przed tą wojną i tak Polska (jak też i inne kraje) przeżyje straszne czasy.
Wtedy to w naszym kraju przy aplauzie zmęczonego różnymi traumatycznymi wydarzeniami naszego narodu do władzy dojdzie (jak większość ludzi będzie myślała) polski zbawiciel-Generał Dyktator!
Wprowadzi on uspokojenie,poprawi się sytuacja gospodarcza państwa,a zatym życie codzienne jego obywateli ,wzmocni on też armię i na polu tych zniszczeń, a później uzdrowieńczych dokonań i zdobyczy terytorialnych wzmocniwszy swoją władzę zacznie wprowadzać... co?
Islam!

Takich wstrząsających przepowiedni,które poprzedzają III Wojnę Światową- jest wiele i nie dotyczą tylko Polski.

Świat choć powoli to jednak coraz szybciej i zasadniczo zmienia się i to na naszych oczach  i ja to widzę.
Zmienia się niestety na niekorzyść.
Przykro mi, ale zbliżają się dla wszystkich krajów w tym Polski Bardzo Ciężkie Czasy.
Większość ludzi (jak to było zawsze)jednak tego jeszcze nie dostrzega.
Na razie!

Atraktor.

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2018-12-10 19:12:43)

4,136

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ministerstwo Pracy, Rodziny i Polityki Społecznej nie ustaje w swoich staraniach o osiedlenie w naszym kraju egzotycznych imigrantów. Wiceminister Stanisław Szwed ma w tym celu prowadzić obecnie negocjacje z rządem Filipin, który miałby dostarczyć do Polski blisko sto tysięcy swoich obywateli, co ma rzekomo być odpowiedzią na brak rąk do pracy i starzenie się polskiego społeczeństwa.

Wspomniany wiceszef resortu pracy, rodziny i polityki społecznej już w lipcu zapowiadał, iż rządzący będą rozmawiać z filipińskim rządem na temat dostarczenia do naszego kraju tamtejszych pracowników. W chwili obecnej negocjacje z Filipińczykami mają być zaawansowane, a Szwed nie ukrywa, że chce ściągnąć do Polski blisko 100 tysięcy imigrantów zarobkowych z tego azjatyckiego państwa.

za http://autonom.pl/?p=24394 na podstawie mediów filipińskich m.in.:
https://filipinotimes.net/top-stories/2 … -students/
https://filipinotimes.net/news/2018/11/ … s-closure/
https://filipinotimes.net/top-stories/2 … o-workers/

4,137

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam, witam,
nieuchronnie zblizaja sie trudne czasy.....dlatego nie ma sensu tracic energii na zbedne konflikty z innymi lub nadmierne dążenie do materialnego dobrobytu. Mam wrazenie, ze czytanie tego forum uzmyslowilo mi jak wiele codziennych wspanialych chwil jest niedocenianych a wrecz niezauwazanych, chwil, ktorych nie przezyjemy po raz drugi......niesamowite....
Uwielbiam czytac przytaczane tutaj teksty, to tak jakby sie czytalo ksiazke, ktorej jestesmy malym bohaterem....


Prophete:21,114

+Dans le vingt et unième dans le pays de la Reine Mary,
l'église ne s'arrêtera pas la rébellion,-
./. et moine gourmand s'épuise comme son disciple.
Le reste de la volonté de dommages ; le « Renard » et le Dictateur Général !

Przepowiednia:21,114

W dwudziestym pierwszym w kraju królowej Maryi,
Bogaty Kościół nie powstrzyma buntów,
A zachłanny zakonnik skończy tak,jak jego zwolennik!
Resztę zniszczeń dokonają:Chytry Lis i General Dyktator!

Atraktor 2013-05-21 17:24:45
http://koniecswiata.info/forum/post/4283/#p4283

Omen:69[Proroctwo;69]

O słowiański narodzie Maryi!
Gdy szatan zapanuje nad twoimi umysłami-
to krew z jednej krwi poleje się strumieniami,
Bowiem dwa sobie przeciwne plemiona i te starsze i młodsze-
spotkają się w morderczym uścisku wrogości../.
Bo gdy nad Wisłą Bachus rozpali w nich ogień nienawiści-
Syn stanie się wrogiem ojca,a córka swej matki-
zaś brat zabójcą brata,a siostra zabójczynią siostry,...
Ale przed tym za udzialem Gryfona i Atlantów-
wszech władza partii i kościola ulegnie załamaniu,
Zaś świątynie Chrystusa będą plądrowane i niszczone.-
bo stanie się to skutkiem ułudnych rządów sprawiedliwych...
Najpierw więc zostanie rozbudzona Wielka Radość żarliwych-,
a później nastanie u nich żałość i Wielki Smutek spolegliwych../.
Aż wreszcie kryzys pieniądza na krótko wyniesie do władzy-
po raz drugi wąsatego i jego licznych zwolenników zdrady../.
Po nim w wyniku haniebnego buntu i zamachu-
sprzymierzony z nimi generał osiągnie cel utajniony...
Przed trzecią wojną już jako władca nowego Lechistanu,
I niezłomny wyznawca zwycięskiego islamu../.
Stanie się z czasem wiernym zwolennikiem Wielkiego Talibanu,
I orędownikiem jego okrutnego i mściwego przywódcy.../.
W końcu kraj swój przemieni z pomocą szachidów i ich dowódcy,
W sprzymierzone królestwo proroka Mahometa i jego turbanów....
Taki więc oto będzie skutek i początek budowy,
                                 ...Jego Wielkiej Potęgi,Chwały i Odnowy!

Atraktor 2016-08-31 15:53:06
http://koniecswiata.info/forum/post/6882/#p6882

Wydaje mi sie, ze dobrze byloby przytoczyc w/w Przepowiednie i Omen, ktore opisuja moim zdaniem kolejna dekade rzadow w Polsce.
Po 2020 roku trzeba sie spodziewac dekady superterroryzmu i Mahdiego, ktory ugasi muzulmanski ogien, ktorego nie umieli z przyczyn oczywistych (inna wiara, myslenie, poglady, zakonczone fiaskiem wprowadzanie demokracji, itd.) butni Atlanci.

Subiektywnie wnioskuje na podstawie zacytowanych tutaj przepowiedni, omenow i centurii, myśląc racjonalnie, ze:

To bylo:

1. Byl Bastran

To jest:

2. Slaby, stary przywodca, ktory gdzieś już piszą oddaje czesc poletka
Uwodzicielowi

To moze byc:

3. Spekulacje o nowym tworze partii ludzi od zakonnika (moim zdaniem na przyszla kadencje zobaczy my ja w pelnej i krasie. Zeby przetrwac ktos lojalny musi zastapic rozpadajecego sie Kukiza, ktory byl wyłomem w poprzednich wyborach).
W takiej konfiguracji kolejna kadencja dla Sprawiedliwych, ktorzy dlugo beda rzadzili (dwie kadencje do 2023 roku) i po szesciu zostana docenieni w 2029 roku, jak juz reszte zniszczen dokona
4. Chytry Lis (kadencja 2023-2027), ktory wydawać sie moze, ze bedzie przedstawicielem partii opozycyjnej
4a. Wasaty prezydent moze (2023-2027) + z pomoca dyktatora (po 2027 na krotka obroni wladze)
5. General Dyktator moze obejmie wladze w kraju (2027), ktory spoufali sie z Mahdim i turbanami.


Zainteresowaly mnie rowniez przepowiednie zwiazane z Kosciolem po III wojnie. Wydaje mi sie, ze fanatyczny sposob prowadzenia walk przez turbany w trakcie III wojny przyczyni sie do zapozyczenia z Islamu troche tego fanatyzmu (pozytywnego) w nowym kosciele chrzescijanskim po to zeby juz nigdy wiecej ludzie nie stracili tak latwo swojej własnej wiary, bez ktorej jestesmy tak slabi....
Cos majacze, ze na tym forum ktoś napisal o tym, ze po III wojnie zmarli beda grzebani pod ziemia w gleboko wydrazonych tunelach i bedzie mozna zobaczyc ich cale zycie jakby sie ogladalo film na urzadzeniu przed każdą krypta. Czy ktos moglby przytoczyc tutaj tekst, ktory o tym wspomina..... nie mogę go znaleźć.....:/ Byla tez wzmianka (moze przepowiednia, centuria), która opisuje, ze nie wszyscy dostapia zaszczytu bycia zapisanym po smierci i ogladanym przez przyszle pokolenia....czy ktos moglby rowniez przytoczyc tekst, ktory to opisuje....

Dlaczego o tym pisze, chcialem sie z Wami podzielic swoimi przemysleniami zwiazanymi z tymi tekstami. Otoz wydaje mi sie, ze w niedalekiej przyszlosci (po III wojnie) zasady chrześcijańskie na tyle sie zmienia, ze kara dla człowieka tak jak teraz jest piekło (ktorego nikt zyjacy nie widzial) bedzie wlasnie to zapomnienie i wymazanie jego i wszystkich wspomnien o nim po smierci, to juz bedzie cos bardziej namacalnego niz pieklo po smierci za zle uczynki za zycia.

Presagę;(przepowiednia)18,133(sixains)

Po trzeciej wojnie Wielka Odnowa Kościoła!
Wiara Chrystusa znowu jest czysta i przejrzysta.
Słowa;Piotra,Pawła,Tomasza i Marii Magdaleny,
zostały przywrócone i na nowo uświęcone.
Nowe Pismo i Nowy Krzyż nie są już splamione
słowami i rękami soborowych faryzeuszy,sług szatana!

Presage;(przepowiednia)15,94

Zjednoczony w Nowym Piśmie i czystej Wierze,
Kościół Chrystusa odrzuci wszystko co błędne i fałszywe,
Po drugiej aviniońskiej Arce zniosą urząd Arcypasterza,
Zakony osądzone i odrzucone,a kapłaństwo zniesione,
Uczeni w piśmie będą prowadzić modlitwy wspólnot Pana,
W skromnych salach,lub w domach za pośrednictwem eteru!

Atraktor 2013-03-11 17:12:13
http://koniecswiata.info/forum/post/3523/#p3523

Persage II 13

Dusza bez ciała nie będzie dłużej cierpieć,
Przywdzieje ona swoje nowe odzienie,
Dzień Śmierci stanie się dniem Narodzenia,
Duch Święty znów się w nim rozraduje,
Kiedy dusza z nowego ciała ujrzy Świat,
Dla niej wieczny w całej swej okazałości.

a także;

Persage III 2

Słowo Boże obróci w czystą substancję; Niebiosa, Ziemię i gwiazdy,
A wszelkie zło tajemne zostanie zniszczone, kiedy Śmierć zostanie powalona,
Dusze z otchłani mrocznej obleczone w nowe ciała przywitają żywych,
I zaludnią nieskończone Niebiosa na Świetlistych żaglowcach mrocznego Oceanu na chwałę
Swojego Stwórcy,
Pan połączy wszystkie jego dusze obleczone w nieznane ciała nad niebem i Ziemią,
Taki będzie ostateczny rezultat!

Atraktor 2013-05-31 23:53:41
http://koniecswiata.info/forum/post/4380/#p4380

Dwie powyzsze przepowiednie moim zdaniem mowia o tym, ze człowiek odnajdzie osrodek w sobie, ktory jest nazywany dusza (ktora tworzy całą osobowosc i zarzadza cialem) i moze zostac przeniesiony do dowolnego ciala, jak np. mówiąc dzisiejszym jezykiem transplantacja duszy w inne cialo. Wynika z tego, ze mozg jest tylko organem, ktory jak wszystkie inne rowniez sie starzeje....szkoda, ze nie dożyję tych czasow....:/Wspaniale chwile czekaja przyszle pokolenia.... Zbieranie dusz a w koncu ich transplantacja w inne ciala.....i to juz za niecale 2 tys lat......
Wspaniale sa te dwie przepowiednie........

Pozdrawiam
Uni

Ostatnio edytowany przez Universe (2019-01-09 09:13:25)

4,138

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Cześć kochani forumowicze (Ci z lewej i z prawej strony Wisły)
No wlasnie najgorsze jest to, ze nie jestem zwolennikiem Sprawiedliwych, ale sklada mi sie to w jedna calosc jak staram sie myslec logicznie, racjonalnie a nie politycznie.....

Przepowiednia: 33,91(czterowiersz);

Ci co długo rządzili  po upadku dopiero zostaną docenieni.
Kiedy w 21' nadejdzie wielkie załamanie w drugiej dekadzie,   
nastąpi podział na tych od zakonnika i tych pierwszego kardynała.
Dwa miasta nad Wisłą w śmiertelnym uścisku inaczej rozumianej wiary!
Atraktor 2013-06-24 19:45:07

http://koniecswiata.info/forum/post/6884/#p6884

Dlaczego uwazam, ze mowa tutaj o Sprawiedliwych:

1. Beda rzadzili na pewno jeszcze jadna kadencje - a to juz dlugo
2. W trakcie trzeciej moga upasc przed koncem kolejnej kadencji. Partia Bastrana nie upadla tylko przegrala wybory. Upasc a przegrac wybory to jest roznica.
3. Partia sprawiedliwych jest zagorzałym zwolennikiem kosciola, ktory towarzyszy narodowi polskiemu od ponad 1000 lat.
4. Jak wreszcie po wzburzonej nienawisci do kościoła z pomoca Gryfona i Atlantow "zjednoczonym partiom mimo oporu" uda sie doprowadzic do upadku partii sprawiedliwych opartej na fanatykach kosciola. To wtedy moga nastac czasy cierpien i realny, namacalny poczatek upadku kosciola w Polsce, którego po rozpaleniu nienawiści nie da się juz zatrzymac.....to bedzie czas ktory bym mogl nazwac jako czas cierpien (brat bratu, syn ojcu, corka matce)....czas, ktorego teraz nie odczuwam....
5. Tak samo wielu a nawet wiecej Polakow niedocenia Sprawiedliwych jak Bastrana za ich rządów (Bastran przeminął, a sprawiedliwi rządzą) ale bardziej sie sklaniam ku teorii, ze akurat tutaj chodzi o tych, za ktorych ostatnich długich rzadow (min dwie kadencje) w Polsce ludziom zylo sie dobrze (nie mowiac o politycznym niezadowoleniu ale raczej o zwyklym zyciu, zwyklych ludzi)....
Jezeli jest mi i mojej rodzinie dobrze w jakims okresie czasu (nie biorac pod uwage pogladow politycznych, rodzinom materialnie zyje sie lepiej teraz niz za rzadow Bastrana, ktory zaciskal pasa) i to sie zmienia na gorsze (zalamanie w drugiej dekadzie i czas cierpien) to, ktore czasy wspominam jako te, w ktorych zylo mi sie lepiej. Te ostatnie ( Sprawiedliwi) czy te, przedostatnie (Bastrana)?

Zadajmy sobie takie pytanie i odpowiedzmy na nie zrzucajac kajdany politycznych poglądów myslac logicznie i racjonalnie.

pozdrawiam
Uni

p.s.
Intuicja mowi mi, ze sprawdzi sie teoria o tym, ze Chytrym Lisem bedzie przywodca "zjednoczonych mimo oporu", na ktorej czele bedzie stal z kompleksem Bastrana, Sketinio. Uwazam tak poniewaz tylko osoba slepo dążąca do wladzy, za wszelka cene (wladzy, której nigdy nia miala, albo jej sie wymykala z rak) posunie sie do jej przejecia poprzez rozbudzenie demonow nienawisci, o ktorej mowa w tym omenie (mimo wad jako zwykly człowiek odbieram Bastrana jako obronce Polski i zwolennika  zjednoczonej Europy w przeciwienstwie do Sketinio, ktory jest karykatura czegos tam blizej mi nieznanego). Ciezko mi sobie wyobrazic, zeby general rzadzil od 2023 roku. Do III wojny byloby jeszcze 7 lat. Za dlugo.....Moim zdaniem jego rzady silnej reki rozpoczną sie nie wczesniej niz po 2027 roku, kiedy to będzie militarnie musial wygasic niepokoje wewnetrzne w Polsce z pomoca wojska (niepokoje, ktorych  wczesniejsze rozbudzanie posluzy do obalenia rzadow partii opartej na fanatycznych wyznawcach  kosciola) zmeczony laniem sie wzajemnie cierpiacy lud przyjmuje go jak zbawce.....calkiem logicznie sie to sklada....

Ostatnio edytowany przez Universe (2018-12-12 22:34:02)

4,139

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Universe też wydaje mi się, że to jeszcze nie ten czas na Generała Dyktatora. Zamieszki, rewolucje, to działania w pewnym sensie błyskawiczne patrząc na nie z perspektywy lat. Myślę, że dzięki knowaniom Chytrego Lisa ( i nie tylko) zmanipulowane społeczeństwo, karmione rzeczywistymi oraz wydumanymi przewinami kościoła, nie mające pieniędzy, bo przecież kryzys, wtedy dopiero skieruje swą nienawiść w stronę kapłanów. I jeszcze to ich bogactwo, które wielu razi. Tłuszcza musi otrzymać kozła ofiarnego, skłóconymi i nienawidzącymi siebie ludźmi rządzi się najłatwiej. By ułatwić wprowadzenie islamu, najpierw trzeba podważyć dotychczasową religię. To właśnie między innymi Kościołowi Katolickiemu i jego kapłanom zawdzięczamy na przestrzeni wieków utrzymanie jedności narodowej, przy każdym zrywie narodowościowym w tle był kościół. Ktoś, kto chce rozbić naszą jedność jako narodu polskiego po prostu musi doprowadzić do sytuacji, gdy my jako Polacy staniemy się wrogami kościoła jako instytucji.

Jestem daleki od opowiadania się po jakiejkolwiek stronie aktualnego konfliktu politycznego w Polsce, ale patrząc chłodnym okiem, to PiS doprowadził do początku odbudowy naszej armii, doinwestował ją na tyle na ile umie w tym momencie. Doprowadził do powstania tak chętnie opluwanego WOT-u, a przecież w każdym kraju UE istnieją takie oddziały i nikt jakoś z tego powodu w tych krajach nie robi takiej awantury jak totalna opozycja. Nawet za komuny istniały wojska KBW. Zresztą na pewno każdy z forumowiczów czytał centurie, które mówią o rosnącej w siłę Polski i to militarnie. Już kiedyś wspominałem na tym forum, że nie ma silnej armii bez co najmniej dobrze rozwiniętej i prosperującej gospodarki. Myślę, że dopóki nie nastąpi krach finansowy na świecie, a nastąpić musi, bo USA są już bankrutem sztucznie utrzymywanym przy życiu, to do tego czasu nasza armia będzie rozwijana i doposażana. Na pewno jest to tez w interesie USA, by móc rozprawić się z Rosją militarnie.

Wydaje mi się, że najbardziej ten rozwój naszej armii nie podoba się, i Niemcom, i Rosji, a im głośniej krzyczą media sponsorowane, finansowane, czy też działające przeciw naszej ojczyźnie to znaczy, że zmiany idą w dobrym kierunku. W chwili obecnej Bundeswera nie nadaje się do działań operacyjnych, bo sami Niemcy ją zaniedbali i doprowadzili do ruiny, a Rosja no cóż, jest to kolos na glinianych nogach. Brak technologii, sprzęt pamiętający czasy zimnej wojny, brak nowych konstrukcji itd., itp.... Przykładem jest tu "super czołg" Armata. Te pozorne i medialne działania propagandowe mają nas tylko zastraszyć. W chwili obecnej Rosja bardziej się stroszy, jak grozi i stara rozgrywać się Nato psychologią i propagandą.

Ale do rzeczy smile. O ile Moogi i Atraktor nie mylą się w swoich interpretacjach to pozostaje jeszcze ta przepowiednia:

Przepowiednia;19,30(sześciowiersz);

Na szesnaście przed wielką wojną,
Młody, który wygra ustąpi niszczony chorobą raka,
Później zaś Słowo Arcypasterza wyzwoli złe demony,
Które na wschód od Sali wywołają ogromne wzburzenie,
W końcu ten, który przegrał, powróci na tron -
Na krótko przed zasadniczymi zmianami...
Atraktor  26.06.15, 14:27

Jeżeli Atraktor ma rację to A.Duda ustąpi "niszczony chorobą raka" a ma to być na 16 lat przed III WŚ, i tu nam wszystkie rachuby biorą w łeb smile. Tutaj link do tej interpretacji przytoczonej przez Moogiego http://koniecswiata.info/forum/post/6871/#p6871  A zaraz po nim powróci na tron, ten który przegrał i tu by mi bardzo pasował nasz "nie chcem ale muszem". Czyli czas do nadejścia Generała wydłuża się baaardzo, jak również finansowy krach na świecie oddala się na tyle bezpiecznie, abyśmy mogli doprowadzić naszą armię do ładu.

I mając to na uwadze Universe Twój wywód, co do "sprawiedliwych" ma rację bytu (nie ukrywam, że też myślę podobnie jak Ty w tym przypadku). Chociaż wiem,że zarówno Atraktor, jak i Moogi prezentują odmienne zdanie.

Nie spieszy mi się do zamieszek, wojny i wszelkiego rodzaju "ruchawek motłochu", a Ci którzy tego oczekują są delikatnie mówiąc niepoważni. Jesteśmy już w większości społeczeństwem, które nie pamięta, co to znaczy wojna. Nie pamiętamy biedy, chorób, braku lekarstw, potwornych okaleczeń jakich doznali ludzie w czasie działań wojennych. "Podoba" nam się wojna w TV, czysta pachnąca i ta z gier PC. Mogę tylko tyle powiedzieć, że moja mama ( która wojnę pamiętała) pomimo upływu wielu lat od zaprzestania działań wojennych, gdy słyszała nadlatujący samolot (mam na myśli z silnikiem tłokowym) to zawsze kuliła ramiona i z niepokojem patrzyła w niebo. To jest trauma na całe życie.

Nie szukajmy sensacji i nie wyglądajmy z utęsknieniem sprawdzania się tych centurii. Dla większości z nas, będzie to oznaczało, że nadchodzi czas wyrzeczeń, strachu, biedy i niepewności, a przede wszystkim bólu. Nie dziwię się, że Atraktor nas tak przestrzega przed tym co będzie. Pokolenia, które pamiętają wojnę i czasy powojenne wiedzą, że to nie jest temat do żartów.

Pozdrawiam

4,140

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Universe

Twoje prywatne poglądy, zasłaniają to co można wyczytać z przepowiedni Nostradamusa. Dlatego w kółko cytujesz swoje wcześniejsze wpisy. Nie docierają do ciebie nawet argumenty które przypomniał Moogi o nie dzieleniu przepowiedni… Możesz sobie snuć opowieści ze swojej głowy ale to nie oznacza że to jest zapisane w omawianych przepowiedniach.
Nie dociera do ciebie fakt o tym co ma się wydarzyć do końca drugiej dekady… Pewnie nie wiesz o czym mowa. Temat generała a potem generała dyktatora też jest dla ciebie obcy. Generał ma się pojawić na 10-12 lat przed wybuchem wojny. Natomiast jak długo będzie rządził...o tym jakiś czas temu nadmienił Moogi. Do czasu zamachu i przejęcia władzy przez Kraka. A to są czasy przełomu III wojny światowej czyli 20 lat porażki i 7 lat zwycięstw. Matematyka jest bezlitosna 12+20 = 32 lata! To tyle w temacie. Dlatego Moogi mówił o wiarygodnych źródłach i czytaniu ze zrozumieniem szczegółów. Natomiast ty nawet nie zastanowiłeś się nad ostatnim wpisem Moogiego do ciebie! Lepiej wróć do lektury wszystkich wpisów Atraktora i Arteuzy. Co innego wysuwać śmiałe teorie a co innego pisać w kółko głupoty…