581

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

ja to nie wierze w te bzdury o końcu świata bo najprościej jest dopasować fakty i wydarzenia do tego co było a jak ktoś w to wierzy to jest nie normalny pozdro

582

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Ile razy tak było że miało być koniec świata? ,tak naprawde do końca  świata wcale nie daleko poprostu jest coraz gorzej ludzie zabijają kradną w kościołach ksiądz zbiera kase od ludzi na auta sejm zwiększa wypłaty sobie biedny kradnie aby przeżyć. Dzieci brak szacunku dla dorosłych przeklinają ,palą ,piją! Poprostu ludzie sami zrobią sobie koniec świata na własne żądanie a do kogo pretensje?

583

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Chciał bym się odnieść do odpowiedzi użytkowników którzy zaczęli ten temat czyli:
Andrzej3991 oraz pablodart
Bardzo trafnie oni zauważyli iż nie przepowiedział tego jeden czy dwóch proroków tylko kilku i do tego parę cywilizacji, nie mam zamiaru przekonywać was że koniec świata jest pewny i nieunikniony ale też nie powiem że to nie prawda. Wiele razy przepowiadano "koniec świata" i tego typu sprawy ale jedna rzecz która mnie zastanawia gdyż sporo o tym czytałem i mimo iż każda przepowiednia czy wizja była nieco inaczej opisana to łączyło je jedno a mianowicie kometa lub inne ciało niebieskie. Kolega słusznie zaznaczył że mamy już potwierdzoną informację o tym że nibiru ma dużą szansę uderzyć w naszą planetę oraz że nasi naukowcy obliczyli już hiper aktywność słoneczną i przebiegunowanie ziemi co daje do myślenia. Prawdopodobieństwo że 21 grudnia 2012 roku nastąpi "koniec świata" jest duża ale nie ma pewności że tak się stanie, ja osobiście wolał bym aby w końcu coś takiego się stało gdyż jak koleżanka "ssiiiii" zauważyła na ziemi dzieje się coraz gorzej i szczerze mam tego wszystkiego dość, a więc odnosząc się do pytania tytułowego może tak do końca w to nie wierzę ale bardziej mam nadzieję że to się stanie ;].

584

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

http://www.youtube.com/watch?v=GE_0_7GrwUw Koniec świata 2012 zobaczccie co na to kosmici

585

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Nikt na ziemi nie zna godziny i dnia końca swiata to ze jakieś małpy (majowie) powiedzieli ze koniec swiata będzie 21 grudzień 2012 rok nie znaczy ze trzeba w to wierzyć gdyby byli tacy potężni czego ich przepowiednia o ||| wojnie swiatowej się nie spełniła.Bo to se ludzie wymyślili i wszyscy w to wierzą.Przepraszam jeśli kogoś w tym poście uraziłem ale mówię całą prawde co o nich myślę.

A jeszcze była przepowiednia że koniec swiata będzie  w roku 2000 ale chyba nie było...

586

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

wiecie co, ja mam 14 lat i w to nie wierze a weszłam tutaj by się pośmiać z tych bzdur xD hehe dobra żarty z tym końcem świata :D i jeszcze to odliczanie hehe żal.pl xD

587

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

weraa napisał/a:

wiecie co, ja mam 14 lat i w to nie wierze a weszłam tutaj by się pośmiać z tych bzdur xD hehe dobra żarty z tym końcem świata big_smile i jeszcze to odliczanie hehe żal.pl xD

i co, niedomyta dupa nie pękła ci ze śmiechu ?

588

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

no właśnie skąd oni mieli to wiedzieć?
Hmmmmmmm no właśnie dobre pytanie?
Apropos dziś podczas snu miałem widzenie, że 9 WRZEŚNIA ROKU 2011 NADEJDZIE OLBRZYMIA LALA POWODZIOWA ZNISZCZY WSZYSTKIE KRAJE A NAD POLSKĄ SIĘ ZAWIESI I JEJ NIE ZNISZCZY CHUUUUUUURRRRAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!

589

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

tO WYŻEJ JEST MOJEGO AUTORSTWA!
   
            Copyright By PROROK *********!   Wszelkie prawa zastrzeżone.




                                                   P.S. Do końca świata zostało dużo czasu heheh  przygotujcie się!

590

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

weraa napisał/a:

wiecie co, ja mam 14 lat i w to nie wierze a weszłam tutaj by się pośmiać z tych bzdur xD hehe dobra żarty z tym końcem świata big_smile i jeszcze to odliczanie hehe żal.pl xD

Dokładnie zgadzam się!!!!
           



                          P.S. Szpan na dzielni!

591

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

pusia napisał/a:

Wszyscy, którzy uważają że koniec świata nastąpi 21.12.20012 r. się mylą.
Majowie mieli swój kalendarz, ale po pierwsze w ich kalendarzu czas może się liczyć inaczej, a po drugie nikt z ludzi nie ma takiej wiedzy żeby to obliczyć. Ja mam 43 lata i przez ten czas przeżyłem wiele "końców świata".

Wkońcu ktoś pozytywnie myślący -PUSIA .Optymizm to podstawa.Każdy ma swoją teorie i po swojemu interpretuje przepowiednie. Ja wiem że w Polsce jest taki mały owadzik, pszczółka -dopóki ona żyje -LUDZKOŚĆ PRZETRWA!!!!
Chemia nas zabija!!!
Nie boję się końca świata,już pare ich przeżyłam.
Pozdrawiam.....

592

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

sądze że kążda z tych przepowiedni o koncu świata jest bzdura!moze i niektore przepowwiednie sie sprawdzily.Moje zdanie jest takie koniec świata bedzie ale nikt nie wie kiedy po co i dlaczego....
taka jest kolej rzeczy,na kazdego przychodzi czas i nikt się nie spodziewa kiedy.

593

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

dnia 31 marca 2012 wszyscy będą łysi

594

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Od jakiegos czasu śledze wasze dyskusje na tym forum i chyba czas na kilka sprostowań...
Chciałabym kilka rzeczy wyjaśnić z dosyć sceptyczno-naukowo-faktograficznego punktu widzenia.


1. Majowie to "dzikusy".

Dzikusy, bo ich ubrania przykrywały tylko genitalia, a obrzędy były mocno krwawe? Spójrzcie na siebie. Na basen wychodzicie w skąpych strojach kąpielowych, w lecie ulice pełne są nagich, męskich torsów, a kobiety chętnie prezentują nagie nogi, ramiona, plecy, czy dekolty. To chyba cynizm, nazywać dzikusami ludzi, którzy bez kalkulatorów potrafili policzyć wiele skomplikowanych równań, podczas gdy większość Polaków deklaruje, że nie umie i nie rozumie wielu prostych zagadnień matematycznych. Dzikie były ich obyczaje religijne? Podejrzewam, że większość z Was to Chrześcijanie, którzy conajmniej raz w tygodniu udają się do światyni, wierząc, że przyjmują ciało i krew, a nie wino i produkt piekarniany. Klęczycie przed figurą ukazującą (kwestie religijne odłóżmy, proszę) człowieka konającego na rzymskim, popularnym narzędziu torturowania i uważacie, że to Majowie byli okrutni? Żeby kogoś obrażać, ba, żeby z kimś stawać do dyskusji, trzeba wiedzieć, przeżyć, umieć, co najmniej tyle, co on. Inaczej pozycja, z jakiej startujemy skazuje nas na przegraną.


1. Majowie obliczali czas inaczej.

Pewnie, ze tak. Kalendarzem Gregoriańskim posługujemy się od ponad 400 lat. Ich kalendarz wprowadzał kilka zasad, dzięki którym łatwo go odczytać. Przede wszystkim, skupiał sie na wydarzeniach, a nie na datach. Wydarzenia byli w stanie przewidzieć z precyzją, na jaka pozwalały im ówczesne "przyrządy" do obserwacji Ziemi i Nieba. A pozwalały na przewidzenie zaćmienia Słońca z precyzją do 1 sekundy. Po transkrypcji i wprowadzeniu korekt zgodnych z naszym kalendarzem, datę potrwierdzono.


3. Koniec świata nastąpi 21.12.2012 r.

I tak, i nie. Już tłumaczę.
Data 21.12.2012 oznacza koniec ery, epoki, "znanego świata" czy cywilizacji, nie jest to termin unicestwienia Ziemi, Drogi Mlecznej, czy znanego Wszechświata. Jest to ostatnie wydarzenie Kalendarza Majów, ale... czy Wam chciałoby się wpisywać daty w nieskończoność? Pewnie nie. Wpisalibyście kilka cykli, na podstawie których można wpisać następne, zgodnie z Algorytmem. 21.12.2012 nastąpi koniec Epoki, a nie Ziemi.


4. Fakty.

Co 11,5 tyś lat nakładają się na siebie pewne zjawiska, które mniej lub bardziej mogą nam "poprzeszkadzać" w życiu.

W grudniu 2012 może dojść do zwieńczenia cyklu słonecznego (który zmienia fazę obecnie z 22 na 24 lata cykliczne), będzie to najsłabszy od ponad 200 lat cykl, ale jednocześnie z najsilniejszym wybuchem oddziałującym na nasze pole magnetyczne (może wywołać burzę magnetyczną, która, zważywszy na rozwój elektroniki, może zakłócić lub całkowicie zniszczyć nasz dorobek ostatnich 50-60 lat). Nie byłoby to straszne w skutkach, gdyby nie fakt, że może się na to nałożyć kulminacja przemagnesowania Ziemi, co dodatkowo osłabi naszą osłone magnetyczną. W obu przypadkach używam słów "może", ponieważ nie potrafimy na dzień dzisiejszy obliczyć obu zjawisk z dokładnością do chociażby tygodnia... W przypadku maximum słonecznego - mówimy o dokładności w miesiącach, w przypadku zamiany biegunów magnetycznych - w latach...

Rzekomy tragizm ustawienia planet w tym słynnym terminie urósł do rozmiarów Apokalipsy Św. Jana... Planety po raz pierwszy od kilkuset tysięcy lat ustawią się w niemal jednej linii. W tym momencie część z Was pomyśli o tym, że wszystkie popękają na pół, część pomyśli "i tyle.". Ani jedni, ani drudzy nie mają racji. Dojdzie wówczas do zjawiska określonego jako złożony dyskretny rezonans orbitalny. Rezonans orbitalny ma miejsce również teraz, ponieważ jest związany z obiegiem planet wokół Słońca. To takie "drżenia" osi lub orbit planetarnych, kiedy zbliżają się do siebie (ustawiają w jednej linii) w stosunku do gwiazdy. Najsilniejsze takie zjawisko (na chwilę obecną) wywołuje ustawienie Słońca, Ziemi i Jowisza w jednej linii, wtedy subtelnie "wibrują" pola magnetyczne Ziemi i Jowisza. Skutki nie są specjalnie odczuwalne, powodują jednak pewne zaburzenia pola magnetycznego Ziemi. Nie wiadomo, jak zachowają się planety w wyniku złożenia wszystkich 8 rezonansów. Jedne modele komputerowe pokazują w wynikach drżenie jąder planet, inne zanik lub upośledzenie powłoki magnetycznej, jeszcze inne - prawie niezauważalne zwolnienie obrotu wokół własnej osi planetarnej... Zależy to od nasilenia tego zjawiska. Na chwile obecną, nie wiemy, jak zachowają się planety.

Mogłabym Wam podawać kolejne i kolejne argumenty, myślę, że te wystarczą.

Na pytanie z tytułu odpowiadam - wierzę, że zmieni się nasza wiedza o Świecie, o Układzie Słonecznym; zmieni się nasze pojęcie "Końca Świata".

Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do lektury artykułów dr Weroniki Śliwy, prof. Krzysztofa Migały i publikacji prof. Michio Kaku. Warto poszerzać zabobony i proroctwa o fakty naukowe.

"Tylko dwie rzeczy są nieskończone: Wszechświat oraz ludzka głupota, choć nie jestem pewien co do tej pierwszej."

Albert Einstein

595

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

witam wszystkich po długiej nieobecnosci, jak widze i czytam to FORUM POWOLI KŁADZIE SIE NA ŁOPATKI...ALE CÓZ ...DO 21-12-2012 JESZCZE SPORO CZASU ,WIĘC MYSLE ŻE W NOWYM ROKU BEDZIE PONOWNIE DUZE OZYWIENIE TEMATEM
POZDRAWIAM

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

596

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

Przesyłam link, co o tym myślicie? Temat dla wtajemniczonych:) pozdro


http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,tit … caid=6d76f

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

597

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

O żal będą na ziemie tylko spadać komety.

598

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

bartek54 napisał/a:

O żal będą na ziemie tylko spadać komety.

Dobra rada: znajdź sobie jakieś forum dla upośledzonych umysłowo...

si vis pacem, para bellum.

599

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

hohohoooo Beket!!! ale sobie zdjęcie szczeliłeś!!! pozazdrościć:)
pozdro

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

600

Odp: Czy naprawdę w to wierzycie?

w Twoim awatarze jest ta sama tablica, tylko drzew już nie ma i ławeczkę ktoś zajebał... big_smile

Ostatnio edytowany przez Beket (2011-11-30 18:24:43)

si vis pacem, para bellum.