4,621

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam

Tom Campbell współpracownik R.Monroe,fizyk,autor,teorii wszystkiego MBT o swoich
badaniach nad świadomością i iluzją czasoprzestrzeni.
Jest on na you tubie.Mówi o wirtualnym świecie w jakim żyjemy i nie tylko.

4,622

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Wielu profesjonalnych badaczy dzieł Nostradamusa oraz autorów książek o jego proroctwach, podawało różne fałszywe daty narodzin III Antychrysta. Nie będę tutaj podawał w jaki sposób uzyskano te wszystkie daty i krytykował zarówno metody, których użyto jak i autorów tych tekstów. Mógłbym w swoim stylu wypunktować wszystkie błędy, jednak chyba nie ma sensu skupiać się na cudzych pomyłkach i popełnionych  błędach..Właściwie jest jakiś sens takiego postępowania a mianowicie można w ten sposób otworzyć oczy wielu osobom. Pokazując jakie dziecinne błędy popełniały autorytety w danej dziedzinie mogę  zachęcić innych do  odkryć, poszukiwań, zgłębiania tematu i publikowania własnych interpretacji. Wtedy po prostu znika paraliżujący większość lęk przed wyśmianiem i wyszydzeniem. Bo skoro autorytet popełnił takie banalne i proste błędy to ja gorszy już raczej nie będę..Tym razem jednak nie wytknę błędów, zamiast tego zamieszczę datę urodzenia III Antychrysta, która moim zdaniem wydaje się najbardziej prawdopodobna oraz jakieś argumenty na poparcie tego co piszę.Oczywiście jestem otwarty na kontakt z ludźmi, którzy uważają, że data, którą podałem jest błędna i potrafią podać jakieś rzeczowe argumenty na poparcie swoich słów a także przedstawić inny punkt widzenia..Jestem otwarty na takich ludzi pod warunkiem, że potrafią wypowiadać się w kulturalny sposób z szacunkiem do drugiego człowieka.Buractwo i prostactwo niech się trzyma z dala bo takich ludzi nie zapraszam do swojego życia..nie ten poziom..niech dyskutują z ludźmi na ich poziomie gdzieś tam pod monopolowym..

To jedziemy z tym koksem..

Alamach część V 666,6

W dwudziestym 6,8 i 9 to liczby trzeciego Antychrysta,
Mahdi-muzułmański potwór otworzy na Ziemi bramy piekieł,
Syn Mahometa złodzieja i pięknej Fatimy ladacznicy,
Przyprawi miliony do nędzy,chorób i śmierci
Urodzony w pobliżu Babilonu pomiędzy dwiema rzekami,
Oko straci w młodzieńczej bójce z rówieśnikami.

Możemy być pewni, że III Antychryst urodził się  w  XX wieku a więc najpóźniej w 2000 roku.I to jest fakt , którego nie da się podważyć..To oznacza, że MUSI JUŻ MIEĆ MINIMUM 20 lat..kochani czy Wam się to podoba czy nie III WŚ zbliża się wielkimi krokami..

I Antychryst urodził się  15 sierpnia 1769 roku
II Antychryst urodził się  20 kwietnia 1889 roku
III Antychryst (moim zdaniem) urodził się 6 sierpnia 1999 roku

Skąd ta data? "W dwudziestym 6, 8 i 9 to liczby trzeciego Antychrysta" Moim zdaniem Nostradamus podał nam tutaj konkretną datę jego narodzin..Dzień,miesiąc i rok. Ktoś napisze a może 1989? Otóż odpada ponieważ wtedy Mahdi miałby już 31 lat a w tym wieku będzie już wielkim przywódcą o czym mówi inna przepowiednia, którą zaraz zamieszczę. Z cyfr, które podał nam Nostradamus można stworzyć tylko dwie sensowne daty 6 sierpnia 1999 roku oraz 8 czerwca 1999 roku.Czemu zatem wybrałem jedną z nich i ją obstawiam jako poprawną? Otóż dlatego, że 5 dni po tej dacie miało miejsce ostatnie całkowite zaćmienie słońca w XX wieku.Zaćmienie widoczne było również w Iraku czyli w kraju urodzenia III Antychrysta. Jeżeli urodził się 6 sierpnia 1999 roku to pięć dni po jego narodzinach nastąpiło całkowite zaćmienie słońca co może również symbolizować mroczne czasy jakie nastaną dzięki działaniom tej właśnie istoty..Poza tym uważam, że są po prostu ułożone w kolejności dzień,miesiąc i rok.

W jednej z przepowiedni mistrz Nostradamus napisał również "liczba sześć początkiem trzeciego" Początkiem istnienia są jego narodziny. Urodzony szóstego, trzy odwrócone szóstki w roku narodzin a do tego w 1999 roku na świecie mieliśmy dokładnie 6 mld ludzi.

Presage(przepowiednia) 13,109;

Gdy przekroczy lat 30 zostanie przedłużeniem Taliba,
Wszystkie słowa dawno zapisane przyjmą nowe oblicze,
Księga modlitw opatrzona złotym półksiężycem,
stanie się filarem myśli zjednoczonego islamu proroka.

Atraktor podając tą przepowiednię napisał

Co mówi ten tekst?
Ano to co już tu pisałem nie raz!-
Otóż M Nostradamus pisząc o Kalifacie Wielkiego Talibanu nowym Imperium muzułmańskim powstałym na gruzach Pakistanu i innych państw islamskich zachodniej i środkowej Azji,oraz Afryki północnej to jest od rzeki Indus po góry Atlasu i Atlantyk miał na myśli nie uczniów szkół koranicznych tzw:”talibów”(tu się też różnię z Arteuzą) ,a bardzo ważną postać w świecie islamskim:ALI IBN ABI TALIBA twórcę kalendarza muzułmańskiego i OSTATNIEGO PRAWOWIERNEGO KALIFA ŚWIATA ISLAMU!!!
O tym mówi przecież pierwszy wiersz cyt:”przedłużenie Taliba”,czyli przedłużenie prawowiernego tronu władcy Imperium Taliba.
Tak więc Mahdi w wieku Chrystusowym,będzie uważał się za prawowiernego potomka proroka Mahometa i jego brata stryjecznego,a później zięcia Ali Ibn Abi Taliba ostatniego prawowitego kalifa i twórcę kalendarza muzułmańskiego.
Także Mahdi nazywany przez Nostradamusa III Antychrystem będzie jedynym prawowitym po Talibie Kalifem i on jeden będzie mógł zmienić niektóre zapisy koraniczne w zakresie liturgii,czyli modlitw(również jako następca proroka Mahometa),a także kalendarz muzułmański jakonastępca także po Ali Ibn Talibie!
Czwarty wiersz wyrażnie mówi ,że będzie to jak za proroka Mahometa zjednoczony już przez Mahdiego Islam,czyli połączy on sunnitów z szyitami i innymi odłamami Islamu.
Niewątpliwie niezależnie od tego wszystkiego; złego i okropnego co ma uczynić Mahdi ,będzie to nieprzeciętna i nietuzinkowa postać nie tylko w świecie Islamu ,ale w historii całej ludzkości świata!

Za niespełna dekadę Mahdi przekroczy trzydziestkę i będzie już wtedy wielkim przywódcą..III WŚ zbliża się wielkimi krokami..Nadchodzą mroczne czasy..

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2020-02-04 04:10:17)

4,623

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

MartimoCardoza 2020-01-22 09:05:08 napisał/a:

Wielu profesjonalnych badaczy dzieł Nostradamusa oraz autorów książek o jego proroctwach, podawało różne ... daty narodzin III Antychrysta.

A może sam Martimo powiesz od kogo (delikatnie mówiąc) przepiałeś teorie znane już od bardzo dawna – nie tylko w internecie ale również były opisywane w wielu książkach.

Klasyczną centurię z rokiem 1999 od dawna łączono z III Antychrystem!

Dlatego to nie są twoje odkrycia. A po tym co piszesz również nie twoje wnioski!

Natomiast twoje wpisy obrażały i nadal obrażają nie tylko naszych polskich internetowych prekursorów interpretacji przepowiedni Michela Nostradamusa. Nie odnosisz się do wpisów Pana Atraktora i Pana Arteuzy Centuriona tylko do nich samych, na przykład do ich wykształcenia itd…

Obraziłeś i wyśmiałeś na swój nie kompetentny sposób już prawie wszystkich użytkowników tego forum, dlatego nie rozumiem dlaczego do tej pory z tobą jeszcze rozmawiali...

Nie tylko manipulujesz wpisami innych osób ale nie dociera do ciebie to co napisali inni użytkownicy…
Natomiast twoje wpisy z twoimi nieuprawnionymi przemyśleniami widać na forum jak na tacy…

MartimoCardoza 2020-02-04 03:59:20 napisał/a:

Mógłbym w swoim stylu wypunktować wszystkie błędy, jednak chyba nie ma sensu skupiać się na cudzych pomyłkach i popełnionych  błędach..Właściwie jest jakiś sens takiego postępowania a mianowicie można w ten sposób otworzyć oczy wielu osobom. Pokazując jakie dziecinne błędy popełniały autorytety w danej dziedzinie mogę  zachęcić innych do  odkryć, poszukiwań, zgłębiania tematu i publikowania własnych interpretacji. Wtedy po prostu znika paraliżujący większość lęk przed wyśmianiem i wyszydzeniem…
...Buractwo i prostactwo niech się trzyma z dala bo takich ludzi nie zapraszam do swojego życia..nie ten poziom..niech dyskutują z ludźmi na ich poziomie gdzieś tam pod monopolowym..

Ale to nie wszystkie wpisy ad personam… w większości nie tolerowane na forach przez banowanie ich autorów… Jaki mają cel… w większości opisują to co dotyczy ich samych… Przecież nie mają innych informacji poza wpisami innych użytkowników... Dlatego opisują swoje doświadczenia zrzucając je na inną osobę…


MartimoCardoza 2020-01-22 09:05:08 napisał/a:

Jak widać poziom godny gimnazjalisty..ma nawet problemy z bezbłędnym napisaniem prostego zdania.. Od razu widać, że to człowiek z nizin społecznych. Za tym brakiem kultury, chamstwem, fascynacją obrażaniem i wciąganiem w pyskówki musi się kryć dzieciństwo. Musiał wyrastać wśród prostych ludzi dla których takie zachowanie było normą i standardem..Całkowicie przesiąkł tym wszystkim. Takie teksty płynęły z ust jego rodziców..najczęściej ludzie,w dorosłym życiu traktują ludzi tak jak oni byli traktowani przez rodziców jako małe dzieci..Ludzie z rodzin patologicznych często od małego są przez rodziców obrzucani takim syfem..dorastają a później zaczynają podświadomie grać w grę, którą doskonale znają z dzieciństwa..zaczynają zachowywać się dokładnie tak jak ich rodzice kiedyś zachowywali się wobec nich..
Hejterzy to bezwartościowe jednostki, które należy ignorować. Hejterstwo to dewiacyjne zachowanie  wynikające z niespełnienia życiowego.Raczej ciężko jest osiągnąć spełnienie w wielu dziedzinach życia, kiedy wyrastało się w patologicznej rodzinie i doświadczało takiego syfu.

A kim ty jesteś na tym forum Martino… co cię uprawnia do takich wpisów… Dlaczego na siłę chcesz zdominować to forum swoimi niekompetentnymi wpisami… To jest twój hejt do innych?

Większość użytkowników i czytelników przychodzi na to forum dla wpisów Pana Atraktora...

Nie można hejtować interpretacji i tłumaczeń przepowiedni Nostradamusa autorstwa Pana Atraktora i Pana Arteuzy Centuriona, a później, jak gdyby nic się nie stało, wykorzystywać je do swoich wpisów...

Użytkownicy i czytelnicy nie tylko szanują Pana Atraktora za jego wpisy, ale również jako człowieka. To wszystko co napisał Pan Atraktor dla nas wszystkich było napisane ponieważ Pan Atraktor jest otwartą osobą na innych ludzi.
Dlatego należy się Panu Atraktorowi szacunek!

Natomiast tobie Martimo nic się nie należy za twoje niekompetentne wpisy na forum!
Dlatego ostrzegam wszystkich użytkowników przed rozmową z tobą Martimo.
Czytelnicy sami wyciągają swoje wnioski na podstawie twoich wpisów…

4,624

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Moogi pisze

Większość użytkowników i czytelników przychodzi na to forum dla wpisów Pana Atraktora...

To są tylko i wyłącznie twoje własne wyobrażenia i urojenia niczym zresztą nie poparte a nawet przeczące wszelkim realnym danym..

Moogi pisze

Nie można hejtować interpretacji i tłumaczeń przepowiedni Nostradamusa autorstwa Pana Atraktora i Pana Arteuzy Centuriona, a później, jak gdyby nic się nie stało, wykorzystywać je do swoich wpisów...

Część tekstów ww autorów jest znakomita i rewelacyjna a część jest tragiczna i kiepska.Korzystam z tekstów, które należą do tej pierwszej kategorii..jest to zupełnie naturalne i normalne big_smile Twoje wzburzenie jest ponownie niepotrzebne i niczym nie uzasadnione..Pisałem już wcześniej, że jeżeli ktoś widzi słabe strony jakichś założeń to jak najbardziej ma prawo to krytykować i pokazywać popełnione błędy i nie ma tutaj znaczenia czyjego autorstwa jest tekst. Jeżeli krytyka jest wypowiedziana w sposób kulturalny i z szacunkiem do drugiej osoby to wszystko jest w najlepszym porządku.Nigdy nie obrażałem i nie wyzywałem Atraktora i Arteuzę. To, że wymagam od człowieka z tytułem naukowym by poprawiał swoje błędy ortograficzne (zamieszczanie tekstów z błędami ortograficznymi jest łamaniem regulaminu forum) jest dla Ciebie obrażaniem i brakiem szacunku? Mój wpis w którym stwierdzam na zamieszczonych przykładach, że interpretacje niepoparte przepowiedniami są zazwyczaj błędne jest dla Ciebie obrażaniem i brakiem szacunku?  Od kiedy to pokazywanie słabych stron jest obrażaniem i wyrazem braku szacunku?

4,625

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Moogi napisał

Większość użytkowników i czytelników przychodzi na to forum dla wpisów Pana Atraktora...

Jeżeli 10 użytkowników tego forum napisze pod tym moim postem, że przychodzi tutaj tylko i wyłącznie dla wpisów Atraktora to nie napiszę na tym forum już ani jednego postu więcej i mój licznik zatrzyma się już na zawsze na 224 postach..masz na to moje słowo a jestem honorowym gościem. Pozbędziesz się swojego największego wroga i przeciwnika na tym forum.Myślę, że 10 osób to nie jest jakaś wygórowana liczba zwłaszcza, że pisałeś o większości a ja proszę o wpisy zdecydowanej mniejszości..jest 4 luty daję Wam czas do 4 marca.

4,626

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Prawdą jest, że czytelnicy wchodzą tutaj dla wpisów Atraktora. Problem w tym, że Atraktor już właściwie się nie udziela. Czy to znaczy jednak, że nie mogę z chęcią czytać interpretacji tworzonych przez innych użytkowników? Myślę, że nie ma sensu w tym, żeby przeczytać tutejsze 230 stron i za kilkanaście lat stwierdzic, że 'no tak, czytałem kiedyś, że to się zdarzy'. Najfajniejsza gratką jest obserwowanie tego co się na świecie dzieje, a dzieje się w końcu bardzo dużo i próba dostosowania tekstów Nostradamusa do obecnej sytuacji geopolitycznej świata.

Chyba nikt inny nie udziela się na forum tak jak wy dwaj, i obaj możecie się mylić co do interpretacji. Nie znaczy to jednak, że ktokolwiek z was powinien przestać pisać. Gdybyście to zrobili to to forum skończyło by w odmętach historii.
Jeśli zaś mogę dodać swoją własną opinię to powiem tak, Arteuza obiecywał wydać książkę na temat twórczości Nostradamusa.. Nie doczekaliśmy sie. Atraktor przestał się udzielać, a znalezienie angielskich odpowiedników dla wielu spośród ich przepowiedni jest właściwie niemożliwe. Ba. W internecie krąży interaktywna mapa z umiejscowieniem przepowiedni z centurii Nostradamusa i spośród nich wszystkich żadna. Ie znajduje się w Polsce. Muszę przyznać, że w moich oczach pomniejsza to prawdomówność obu znawców twórczości Nostradamusa. https://endtimesand2019.files.wordpress … jpeg?w=750 , a skoro tak to równie dobrze ktoś z was może mieć rację.

4,627

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Przestańcie się kłócić - "Sopel" ma rację, obaj ciągniecie to forum. Poziom Waszej dyskusji jest wysoki co powoduje, że inni wypowiadają się na tym forum z pewną "nieśmiałością".
Moogi - postaraj się być bardziej tolerancyjny - nie wszyscy tak doskonale znają twórczość Nostradamusa. Zbytnia surowość spowoduje, że to forum umrze śmiercią naturalną pomimo, że odwiedza je kilkaset ludzi dziennie.

Tu książka o III światowej gdzie cytowany jest Aretuza -Centurion:

https://aros.pl/ksiazka/trzecia-wojna-s … a-i-innych

4,628

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ruan

Widzę, że niczego nie zrozumiałeś po manipulacjach Martimo!

Na forum nie ma żadnej kłótni między mną a tym małym człowiekiem. Sprawa toczy się o chamskie wpisy dotyczące autorskiego wątku Pana Atraktora które świadczą o wszystkich tu piszących i udzielających się użytkownikach.

To tu są oryginalne wpisy Pana Atraktor z których korzystano od samego początku i korzysta się nadal – zarówno znający już temat czytelnik jak i nowy pojawiający się na forum pierwszy raz człowiek.

Wszystkie wpisy Pana Atraktora przez lata były zwalczane przez różne osoby ale mimo to były przez większość osób zainteresowanych twórczością Michela Nostradamusa nie tylko szanowane ale również wykorzystywane (bez względu na różne poglądy) przez wiele osób…

Dlatego napisałem, że większość osób (czytelników i użytkowników) przychodzi na forum właśnie dla tych wpisów Pana Atraktora. Jest to oczywiste dla myślącego człowieka.

Natomiast nieliczni i niezorientowani użytkownicy czytają i powielają niezgodne z tym o czym pisał Nostradamus – wydumane pierdoły Martino. Który nie tylko nic ciekawego nie napisał ale również zrzyna wszystko od innych dodając swoje niczym nie uzasadnione wnioski.

Mało tego Martino obraza i wyśmiewa innych rozmówców!

Ruan czy chciałbyś żeby na merytoryczne Twoje wpisy zaatakował Twoją osobę i Twoją rodzinę – niekompetentny Martimo? To mają być argumenty do rozmowy…

Mało tego po wpisie na forum Pana Atraktora na temat tego co napisał na forum Martimo – że te wpisy są całkowicie niezgodne z tym o czym pisał Nostradamus – Martimo rozpoczyna chamski hejt w stronę Pana Atraktora w wielu wpisach…

I z takim podejściem do tego forum mamy wszyscy przejść do porządku dziennego.

Jeśli nadal ten mały i niewykształcony człowiek będzie obrażał Pana Atraktora, a sam wprowadzał w błąd wszystkich czytelników swoim durnym programem komputerowym do astrologii – to nie ma możliwości żebym zostawił to bez komentarza…

Każda osoba,  która obraża Pana Atraktora, a tym bardziej nie wykazała się podstawowymi informacjami w swoich wpisach na forum – zawsze spotka się z moją odpowiedzią!

Czytając wpisy Martimo widać, że nie jest i nie był nigdy honorowy!

Dlatego to jeszcze jedna jego prowokacja do was wszystkich!
Do decydowania kto pisze na forum nie jestem ja tylko Administrator!

Ja jestem tylko gościem na tym forum. A ponieważ nie podoba mi się ciągłe czytanie tego: że na forum są jakieś kłótnie…
To nie są kłótnie tylko obelgi Martimo do was wszystkich którzy z nim rozmawiacie...

Jeśli coś takiego napisałby do mnie – zaraz mój adwokat zaciągnął by go do sądu!  I tak by się skończyła jego spektakularna kariera…

Brak reakcji w takim przypadku kończy się właśnie takimi wpisami jak wasze Ruan i Sopel…

Nie tylko jesteście wprowadzani w błąd wpisami na temat twórczości Nostradamusa ale również manipulowani przez osobę, która chce opanować forum, żeby wyśmiewać Pana Atraktora i was wszystkich udzielających się na tym forum…

Oczywiście cała sprawa nie dotyczy moich autorskich wpisów – ponieważ one miały z założenia służyć pomocy dla osób zainteresowanych twórczością Michela Nostradamusa.

Natomiast jak nie będą potrzebne, tak jak wcześniej będą zasłonięte!

Moogi

Ps. Nie obrażajcie mnie porównując moje wpisy do bzdur Martimo!  Na temat Sieradzkiego i jego książek…to inna rozmowa. Lepiej nie polecaj tego człowieka!

4,629

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Zgadzam, się z poprzednikami. Forum nie powinno być arena takiej wymiany jaka jest między Wami.... porównam to do następującej sytuacji: przychodzi do mnie jedno z dzieci i mówi... tato, tato bo ona to to.... weź coś powiedz.... przychodzi drugie a on to tam to... weź coś zrób..... i co mam zrobić żeby sprawiedliwie to rozsadzić..... nie da sie niestety ponieważ za dużo musiałbym przeprowadzić analizy żeby to zrobić.... tak samo jest tutaj.... zarzucacie sobie pewne rzeczy i oczekujecie, że ludzie będą wybierali jedna lub druga stronę..... zostawmy to coś za sobą. Szanujmy swoje zdanie i dajmy innym ocenić czy wierzy w czyjś wpis czy też nie...ludzie na tym forum sami będą umieli oddzielić prawdę od fałszu....a jeżeli nie to ich sprawa.... a druga sprawa, że można wyrazić odmienne zdanie w bardziej stonowany sposób zamiast dawać do zrozumienia, że ktoś nie zna tego czy tamtego... jeżeli tak jest to wpis poprzednika powinien być kulturalnie uzupełniony przez kolejna osobę.... i też nie ma co się obrażać, że się czegoś nie wie, albo popełnia błędy....
Spotkajcie się panowie prywatnie i dajcie sobie po razie albo wypijcie kielicha....
Zastanówcie się przede wszystkim jak inni w ostatnich postach odnieśli się do Waszej retoryki.... chyba daje do myślenia.....
Moim zdaniem tez nie o to chodzi kto ma, a kto nie ma racji w interpretacjach przepowiedni, centurii, omenów,. ale kto ma ochotę podzielić sie swoimi spostrzeżeniami i analogiami które pokrywają się lub mogą pokryć z niektórymi z nich.... po to chyba to forum powstało..... to nie miałbyc monolog ale dialog i wymiana zdań, czytanie różnych interpretacji, itd. Już wielkim sukcesem jest tak jak pisano, liczba odwiedzających to forum, ale przede wszystkim osób, które widzą i wierzą w to co tu jest pisane.... nie brudzmy tego tymi zgrzytami... .
Nie traktujmy kłótnii nerwów jako paliwa do wymiany argumentow....

Pozdrawiam
Uni

Dusza bez ciała nie będzie dłużej cierpieć, Przywdzieje ona swoje nowe odzienie, Dzień Śmierci stanie się dniem Narodzenia,,Duch Święty znów się w nim rozraduje, Kiedy dusza z nowego ciała ujrzy Świat, Dla niej wieczny w całej swej okazałości

4,630

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Rambo5 napisał/a:

Witam

Ci co długo rządzili  po upadku dopiero zostaną docenieni.
Kiedy w 21' nadejdzie wielkie załamanie w drugiej dekadzie,
nastąpi podział na tych od zakonnika i tych pierwszego kardynała.
Dwa miasta nad Wisłą w śmiertelnym uścisku inaczej rozumianej wiary!

Przy końcu drugiej w stajni kościoła wielkie kłótnie,
Przy okrągłym nie dochodzi do porozumienia,
Trzy kierunki, trzy nurty - Pauliści najważniejsi,
O klasztor Maryi bezwstydna i gorsząca awantura,
Generał prowokator na usługach Mahdiego,
Po wizycie i ukrytym przekupstwie w jego zaufaniu!

Mamy obecnie rok 2020 luty.Szybko powinniśmy  sie przekonać czy te proroctwa Nostradamusa  mogą być prawdziwe czy nie.

Przy końcu  drugiej dekady to według mnie lata 2026-2030

4,631

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Moogi wytrzyj pianę z ust- pieniaczu big_smile
Możesz się tu pienić, wściekać,tupać nóżkami, krzyczeć  i wyzywać ale niczego to nie zmieni dzieciaku poza tym, że z każdym kolejnym wpisem będziesz się tylko coraz bardziej pogrążał..

Arteuza w 2009 napisał

Mahdi jako III Antychryst ma zostać zamordowany przez swojego generała lub eunucha na 3 lata przed końcem III wojny światowej po tak zwanym przebiegunowaniu Ziemi.

Atraktor w 2013 napisał

Mahdi po tych klęskach utraci zupełnie autorytet i ucieknie do gór Azji ,czyli tam skąd rozpoczął III wojnę światową i inwazję na Rosję i Europę.
Zbiegnie on ze swoimi zausznikami i haremem do obecnego Peszawaru(Pakistan)i zostanie tam wkrótce przez swoich muzułmańskich oponentów zamordowany,a śmierć jego będzie bardzo okrutna!

Tymczasem przepowiednia mistrza Nostradamusa brzmi następująco:

"Coraz bardziej samotny i opuszczony,
Jednooki Kalif skryje się w niebotycznych górach INDUSU,
Tam w czwartym miesiącu czwartego dnia tygodnia,
W wielkim Pałacu dopadnie go śmierć od trucizny nałożnicy Sary,
Której w chwili upojenia rzucił czteroletniego jedynego syna,
Na pożarcie nadwornym tygrysom i lwom."

Nostradamus w przepowiedni wyraźnie podaje, że zginie od trucizny podanej przez nałożnicę Sarę, powód dla którego ona to zrobi a także, że umrze w któryś z kwietniowych czwartków. Pytanie co by było gdybyśmy nie dysponowali tą przepowiednią a swoją wiedzę opierali wyłącznie na wpisach prekursorów? Zauważyłem, że wiele osób koduje wszystkie informacje podawane przez prekursorów niczym gąbka wchłaniająca wodę..zupełnie nie zastanawiają się nad prawdziwością tych informacji chłoną wszystko jak leci..nie pytają o źródło informacji, nie próbują tego weryfikować tylko nabijają sobie umysł informacjami, które biorą za pewnik. Niestety wiele z takich informacji okazuje się zwykłymi bzdurami! Co zatem te osoby mają w głowach? Pomieszanie z poplątaniem..Nie potrafią rozróżnić co jest faktem a co bzdurą.Taka jest cena chłonięcia wszystkiego jak leci bez jakiejkolwiek weryfikacji..

Sytuacja jest patowa ponieważ prekursor rewelacje, które podaje opiera na interpretacji przepowiedni, do których czytający nie mają dostępu (sic!!!) Nie mają więc jakiejkolwiek możliwości weryfikacji tego co zostaje przekazane! Oczywiście, jest wiele wpisów, odnoszących się do powszechnie znanych przepowiedni i to jest akurat ok ponieważ można zweryfikować podane informacje. Jednym z takich wpisów jest właśnie ten, który podałem na początku tego postu a odnoszący się do śmierci III Antychrysta. Jest dostępna przepowiednia Nostradamusa, związana z tematem i każdy może zweryfikować informacje przekazane przez prekursorów. Jednak prekursor lubuje się w zamieszczaniu własnych interpretacji przepowiedni, do których czytający nie mają dostępu..uważacie, że to jest profesjonalne podejście do tematu? Zwłaszcza, że sam się przyznał, że wiele interpretacji zarówno jego jak i jego poprzednika Arteuzy okazało się błędnych i nietrafionych..Gwoli ścisłości nie posądzam go o złe intencje, o celowe wprowadzanie wszystkich w błąd ale o nieprofesjonalne podejście do tematu.Nie da się inaczej nazwać takiego podejścia ..Gdyby poważnie traktował swoich czytelników to zamieszczałby jakieś odwołania do tekstów Nostradamusa na potwierdzenie prawdziwości swoich słów.Coś co każdy czytelnik może zweryfikować i ocenić. Tymczasem takie interpretacyjne partactwo skutkuje tworzeniem poplątania z pomieszaniem! Pytanie kolejne dlaczego tak to wszystko wygląda? Nie zamieszczam przepowiedni do których nawiązuje moja interpretacja ponieważ nie mam na to czasu? Czy to jest usprawiedliwienie? Na Boga jeśli nie masz czasu profesjonalnie podejść do tematu to lepiej nie pisz wcale..albo coś robimy dobrze i profesjonalnie albo nie róbmy tego wcale..człowiek z tytułem naukowym powinien trzymać jakiś konkretny poziom..tymczasem z braku czasu nie poprawiam swoich błędów ortograficznych (co jest zresztą łamaniem regulaminu tego forum), z braku czasu nie zamieszczam przepowiedni do których odnoszą się moje interpretacje..zatem króluje bylejakość, mierność. Jakie jest zatem w tym wypadku moje podejście do czytelnika? On i tak wszystko "łyknie"? Nawet gdybym podał te przepowiednie to i tak by nic ciekawego i odkrywczego nie wymyślili(w końcu to ja mam tytuł naukowy i wiedzę)? Czy właśnie na takim myśleniu opiera się postępowanie prekursora? Bo jeśli nie to jakie może być inne wytłumaczenie?



Oto jeden z moich chamskich hejtów wobec Atraktora big_smile Chyba każdy widzi (poza zaślepionym Moogi), że to normalny, kulturalny wpis.Owszem jest to wpis, w którym pojawiają się słowa krytyki, wpis w którym Atraktor zostaje za pewne swoje działania skrytykowany.Ale czy krytyka jest czymś z natury złym i niedopuszczalnym na forum dyskusyjnym? Od kiedy to niby?Rozumiem, że użytkownik Moogi chciałby wprowadzić na tym forum CAŁKOWITY I ABSOLUTNY ZAKAZ KRYTYKOWANIA PREKURSORÓW a prawo krytykowania przyznać tylko sobie i swoim poplecznikom jednak nie tworzymy tutaj jakiegoś wirtualnego świata w którym będą obowiązywać jego zasady..pisałem już wielokrotnie, każdy ma prawo krytykować i wytykać błędy pod warunkiem, że będzie to kulturalny wpis z szacunkiem do drugiego człowieka. Nie zauważyłem w moim wpisie, wyzwisk, obelg czy innych oznak braku szacunku wobec osoby, którą krytykuję (tylko zaślepiony umysł Moogiego to dostrzega ale kogo obchodzi opinia człowieka, który patrzy i ocenia przez pryzmat własnych emocji i zaślepień).Zresztą nie krytykuję w nim Atraktora tylko sposób jego działania na forum.Krytyka może wpłynąć  na krytykowanego człowieka w sposób pozytywny i wskazać mu drogę ku zajebistości to  zależy już tylko od jej odbiorcy i jego chęci. Mój wpis może nic nie zmienić w postępowaniu Atraktora a może również wywołać gigantyczną zmianę i pchnąć go na wyższy poziom.Nikt nie wie co się stanie i wydarzy.Życie jest nieprzewidywalne..Nawet najgłupszą krytykę można bowiem przemienić na coś dobrego – i nawet najlepszą zignorować, uznać za czepialstwo i zamknąć się w sobie.Krytyka może zmieniać i czynić świat lepszym, choć oczywiście nikt nie lubi być krytykowanym, więc większość ludzi może poczuć się źle po wysłuchaniu negatywnej opinii na swój temat. Jeśli jednak ktoś się po krytyce poczuje urażony, to jest to efektem ubocznym krytyki – a nie jej celem.

Pamiętacie w "W pustyni i w puszczy"? Na pewno wszyscy czytaliście.Kali kraść krowę, dobrze, Kalemu ukraść krowę - źle!I tak właśnie działa ciemny umysł Moogiego.. Jeżeli on i jego sojusznicy krytykują, obrażają i hejtują to jest dobrze ale jeśli oni są krytykowani, obrażani i hejtowani to jest źle big_smile Ale niestety kto mieczem wojuje ten od miecza ginie big_smile

Rambo5 już dzisiaj Ci mogę napisać, że wydarzenia, z przepowiedni, które podałeś nie wypełnią się w okresie, który został podany w przepowiedni..Mimo, że się nie wypełnią nie oznacza to, że przepowiednie Nostradamusa są do d..y i nie warto się nimi zajmować.One całkowicie się wypełnią i zrealizują w realnym świecie ale w okresie podanym przez użytkownika felek007. Oczywiście, rozumiem, że naczytałeś się tekstów niekompetentnych ludzi pokroju Moogi, którzy Cie przekonują, że wypełnią się w  tym czasie ale sam przekonasz się dosyć szybko, że tak się nie stanie ale nie będzie to wynikiem słabości przepowiedni czy samego mistrza Nostradamusa! Będzie to tylko i wyłącznie wynikiem wprowadzenia w błąd przez niekompetentnych interpretujących..Na szczęście człowiek ten wrócił do przepisywania tekstów z wikipedii oraz analizowania w pełni zrealizowanych już przepowiedni i to właściwe dla niego zadania i odpowiedni poziom, na którym powinien dać sobie radę.

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2020-02-06 18:20:53)

4,632

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

MartimoCardoza2015-11-30 17:07:53 napisał/a:

Czas na podsumowanie mojej dotychczasowej jakże ważnej działalności na tym forum i jakże dużego wkładu w prawidłową i rzetelną analizę przepowiedni Nostradamusa:

WKŁAD MARTIMOCARDOZY W ROZWÓJ TEGO FORUM I ODSZYFROWANIE PRAWIDŁOWEGO PRZEKAZU PRZEPOWIEDNI NOSTRADAMUSA:

1.Wykazanie błędnej daty koniunkcji podanej przez słynnego badacza przepowiedni Atraktora

"wpis Atraktora z 12.11.2012 roku:

Presage I(centuria)czterowiersz 51.
Saturn i Jowisz spotkają się w znaku Barana.
O Wieczny Boże jakież przyjdą zmiany!
Jakie wzburzenia w Italii,Hiszpanii,Brytanii i Francji,
Gdy powolny obrót historii znów niesie ciężkie czasy.

Planety Saturn i Jowisz w znaku Barana(astrologia)spotkają się w
latach 2024-2025-najbliższy termin!"

MartimoCardoza dzięki swojej niebywałej uwadze, koncentracji i jasności umysłu wyłapał ten jakże prosty błąd i wszem i wobec przekazał iż takowa koniunkcja będzie miała miejsce w późniejszym okresie a mianowicie w roku 2059.

2.W kolejnym jakże genialnym i odkrywczym poście pan MartimoCardoza wykazał niezbicie iż WIELKI POTOP opisywany przez Nostradamusa a także innych jasnowidzów, wieszczów i wizjonerów będzie miał miejsce 09.09.2039, 19.09.2039,29.09.2039 roku. Ci, z Was którzy dożyją do tego wydarzenia będą mogli pochwalić się swoim dzieciom, wnukom iż znali pana MartimoCardozę, który bezbłędnie na wiele wiele lat przed wydarzeniem podał dokładną datę i nie pomylił się ani troszkę..

3.Pan MartimoCardoza sporządził specjalnie dla Was mapkę ukazującą gdzie konkretnie utworzony zostanie Wielki Taliban i określił konkretnie iż takowy twór zostanie utworzony do końca obecnej dekady http://ifotos.pl/z/sxhearw/

4.Genialny Martimo próbował rozszyfrować następującą przepowiednię :

69;37 (sześciowiersz)
W pobliżu ziemi świętej (Izraela) trwać będzie długa wojna stronników,
Rzeka krwi i tysiące trupów będą udziałem syryjskiej Chimery,
Nie Neptun (USA),Smok(Chiny) i Niedźwiedź (Rosja), a Osman(Turcja),Pers(Iran) i Izraelita(Izrael);
użyją do walki Horusa dla wsparcia swoich popleczników
Po spotkaniu Jowisza z Saturnem przy pomocy Heliosa (Słońca),
Turbany III Antychrysta przejmą w końcu władzę w kraju rzeźników!

Zakończyło się to częściowym sukcesem a mianowicie określeniem, że wspomniana koniunkcja wydarzy się pod koniec 2020 roku a więc Syria we władzy III Antychrysta przed końcem 2020!

5.Korzystając ze swojego niebywałego i wybitnego intelektu pan MartimoCardoza bezbłędnie określił datę urodzenia III Antychrysta na 1980 rok. Wcześniej niestety błądzący i niezbyt kompetentni badacze strzelali po omacku określając jego datę urodzenia od 1969 do 1989 roku. Martimo wyśmiał ich wszystkich i pokazał im jak bardzo się mylili w swoich kiepskich analizach.

6.Na koniec swojej dotychczasowej działalności na forum pan MartimoCardoza wziął się za określenie kolejnych prezydentów Francji.

"Hun = Nicolas Sarkozy (2007-2012)
Pierwszy naiwny i nieudolny = Francois Hollande (2012-2017)
Drugi naiwny i nieudolny = Nicolas Sarkozy  (2017-2018? -  zostanie zastrzelony)
Trzeci naiwny i nieudolny = Stara Dama       (2018?-2023?)
Garbaty Kusiciel                                            (2023?-2028?)
Uczeń Mahometa                                          (2028?-2033?)
Odnowiciel Wiary                                    (2033- ??? -zostanie zastrzelony przed inwazją III Antychrysta)"

Martimo twierdzi,że Sarkozy ponownie obejmie władzę we Francji wkrótce się przekonamy czy miał rację.

No i macie użytkownicy swojego rozmówcę! Mówiącego do samego siebie! Ale czy takie niepełnosprawności intelektualne chronią przed sądem nawet aktualnej władzy… Zawsze można sprawdzić!

4,633

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:
MartimoCardoza 2020-02-06 18:11:47 napisał/a:

Moogi wytrzyj pianę z ust- pieniaczu big_smile
Możesz się tu pienić, wściekać,tupać nóżkami, krzyczeć  i wyzywać ale niczego to nie zmieni dzieciaku poza tym, że z każdym kolejnym wpisem będziesz się tylko coraz bardziej pogrążał..

Arteuza w 2009 napisał

Mahdi jako III Antychryst ma zostać zamordowany przez swojego generała lub eunucha na 3 lata przed końcem III wojny światowej po tak zwanym przebiegunowaniu Ziemi.

Atraktor w 2013 napisał

Mahdi po tych klęskach utraci zupełnie autorytet i ucieknie do gór Azji ,czyli tam skąd rozpoczął III wojnę światową i inwazję na Rosję i Europę.
Zbiegnie on ze swoimi zausznikami i haremem do obecnego Peszawaru(Pakistan)i zostanie tam wkrótce przez swoich muzułmańskich oponentów zamordowany,a śmierć jego będzie bardzo okrutna!

Tymczasem przepowiednia mistrza Nostradamusa brzmi następująco:

"Coraz bardziej samotny i opuszczony,
Jednooki Kalif skryje się w niebotycznych górach INDUSU,
Tam w czwartym miesiącu czwartego dnia tygodnia,
W wielkim Pałacu dopadnie go śmierć od trucizny nałożnicy Sary,
Której w chwili upojenia rzucił czteroletniego jedynego syna,
Na pożarcie nadwornym tygrysom i lwom."

Nostradamus w przepowiedni wyraźnie podaje, że zginie od trucizny podanej przez nałożnicę Sarę, powód dla którego ona to zrobi a także, że umrze w któryś z kwietniowych czwartków. Pytanie co by było gdybyśmy nie dysponowali tą przepowiednią a swoją wiedzę opierali wyłącznie na wpisach prekursorów? Zauważyłem, że wiele osób koduje wszystkie informacje podawane przez prekursorów niczym gąbka wchłaniająca wodę..zupełnie nie zastanawiają się nad prawdziwością tych informacji chłoną wszystko jak leci..nie pytają o źródło informacji, nie próbują tego weryfikować tylko nabijają sobie umysł informacjami, które biorą za pewnik. Niestety wiele z takich informacji okazuje się zwykłymi bzdurami! Co zatem te osoby mają w głowach? Pomieszanie z poplątaniem..Nie potrafią rozróżnić co jest faktem a co bzdurą.Taka jest cena chłonięcia wszystkiego jak leci bez jakiejkolwiek weryfikacji..

Sytuacja jest patowa ponieważ prekursor rewelacje, które podaje opiera na interpretacji przepowiedni, do których czytający nie mają dostępu (sic!!!) Nie mają więc jakiejkolwiek możliwości weryfikacji tego co zostaje przekazane! Oczywiście, jest wiele wpisów, odnoszących się do powszechnie znanych przepowiedni i to jest akurat ok ponieważ można zweryfikować podane informacje. Jednym z takich wpisów jest właśnie ten, który podałem na początku tego postu a odnoszący się do śmierci III Antychrysta. Jest dostępna przepowiednia Nostradamusa, związana z tematem i każdy może zweryfikować informacje przekazane przez prekursorów. Jednak prekursor lubuje się w zamieszczaniu własnych interpretacji przepowiedni, do których czytający nie mają dostępu..uważacie, że to jest profesjonalne podejście do tematu? Zwłaszcza, że sam się przyznał, że wiele interpretacji zarówno jego jak i jego poprzednika Arteuzy okazało się błędnych i nietrafionych..Gwoli ścisłości nie posądzam go o złe intencje, o celowe wprowadzanie wszystkich w błąd ale o nieprofesjonalne podejście do tematu.Nie da się inaczej nazwać takiego podejścia ..Gdyby poważnie traktował swoich czytelników to zamieszczałby jakieś odwołania do tekstów Nostradamusa na potwierdzenie prawdziwości swoich słów.Coś co każdy czytelnik może zweryfikować i ocenić. Tymczasem takie interpretacyjne partactwo skutkuje tworzeniem poplątania z pomieszaniem! Pytanie kolejne dlaczego tak to wszystko wygląda? Nie zamieszczam przepowiedni do których nawiązuje moja interpretacja ponieważ nie mam na to czasu? Czy to jest usprawiedliwienie? Na Boga jeśli nie masz czasu profesjonalnie podejść do tematu to lepiej nie pisz wcale..albo coś robimy dobrze i profesjonalnie albo nie róbmy tego wcale..człowiek z tytułem naukowym powinien trzymać jakiś konkretny poziom..tymczasem z braku czasu nie poprawiam swoich błędów ortograficznych (co jest zresztą łamaniem regulaminu tego forum), z braku czasu nie zamieszczam przepowiedni do których odnoszą się moje interpretacje..zatem króluje bylejakość, mierność. Jakie jest zatem w tym wypadku moje podejście do czytelnika? On i tak wszystko "łyknie"? Nawet gdybym podał te przepowiednie to i tak by nic ciekawego i odkrywczego nie wymyślili(w końcu to ja mam tytuł naukowy i wiedzę)? Czy właśnie na takim myśleniu opiera się postępowanie prekursora? Bo jeśli nie to jakie może być inne wytłumaczenie?



Oto jeden z moich chamskich hejtów wobec Atraktora big_smile Chyba każdy widzi (poza zaślepionym Moogi), że to normalny, kulturalny wpis.Owszem jest to wpis, w którym pojawiają się słowa krytyki, wpis w którym Atraktor zostaje za pewne swoje działania skrytykowany.Ale czy krytyka jest czymś z natury złym i niedopuszczalnym na forum dyskusyjnym? Od kiedy to niby?Rozumiem, że użytkownik Moogi chciałby wprowadzić na tym forum CAŁKOWITY I ABSOLUTNY ZAKAZ KRYTYKOWANIA PREKURSORÓW a prawo krytykowania przyznać tylko sobie i swoim poplecznikom jednak nie tworzymy tutaj jakiegoś wirtualnego świata w którym będą obowiązywać jego zasady..pisałem już wielokrotnie, każdy ma prawo krytykować i wytykać błędy pod warunkiem, że będzie to kulturalny wpis z szacunkiem do drugiego człowieka. Nie zauważyłem w moim wpisie, wyzwisk, obelg czy innych oznak braku szacunku wobec osoby, którą krytykuję (tylko zaślepiony umysł Moogiego to dostrzega ale kogo obchodzi opinia człowieka, który patrzy i ocenia przez pryzmat własnych emocji i zaślepień).Zresztą nie krytykuję w nim Atraktora tylko sposób jego działania na forum.Krytyka może wpłynąć  na krytykowanego człowieka w sposób pozytywny i wskazać mu drogę ku zajebistości to  zależy już tylko od jej odbiorcy i jego chęci. Mój wpis może nic nie zmienić w postępowaniu Atraktora a może również wywołać gigantyczną zmianę i pchnąć go na wyższy poziom.Nikt nie wie co się stanie i wydarzy.Życie jest nieprzewidywalne..Nawet najgłupszą krytykę można bowiem przemienić na coś dobrego – i nawet najlepszą zignorować, uznać za czepialstwo i zamknąć się w sobie.Krytyka może zmieniać i czynić świat lepszym, choć oczywiście nikt nie lubi być krytykowanym, więc większość ludzi może poczuć się źle po wysłuchaniu negatywnej opinii na swój temat. Jeśli jednak ktoś się po krytyce poczuje urażony, to jest to efektem ubocznym krytyki – a nie jej celem.

Pamiętacie w "W pustyni i w puszczy"? Na pewno wszyscy czytaliście.Kali kraść krowę, dobrze, Kalemu ukraść krowę - źle!I tak właśnie działa ciemny umysł Moogiego.. Jeżeli on i jego sojusznicy krytykują, obrażają i hejtują to jest dobrze ale jeśli oni są krytykowani, obrażani i hejtowani to jest źle big_smile Ale niestety kto mieczem wojuje ten od miecza ginie big_smile

Rambo5 już dzisiaj Ci mogę napisać, że wydarzenia, z przepowiedni, które podałeś nie wypełnią się w okresie, który został podany w przepowiedni..Mimo, że się nie wypełnią nie oznacza to, że przepowiednie Nostradamusa są do d..y i nie warto się nimi zajmować.One całkowicie się wypełnią i zrealizują w realnym świecie ale w okresie podanym przez użytkownika felek007. Oczywiście, rozumiem, że naczytałeś się tekstów niekompetentnych ludzi pokroju Moogi, którzy Cie przekonują, że wypełnią się w  tym czasie ale sam przekonasz się dosyć szybko, że tak się nie stanie ale nie będzie to wynikiem słabości przepowiedni czy samego mistrza Nostradamusa! Będzie to tylko i wyłącznie wynikiem wprowadzenia w błąd przez niekompetentnych interpretujących..Na szczęście człowiek ten wrócił do przepisywania tekstów z wikipedii oraz analizowania w pełni zrealizowanych już przepowiedni i to właściwe dla niego zadania i odpowiedni poziom, na którym powinien dać sobie radę.

4,634

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Wchodzę na stronę i cóż to ja widzę?
Otóż jak zwykle widzę-szukanie w proctwach M Nostradamusa jakiejś dziury w całym-w wypowiedziach"znawcy tematu" zupełnego i nawiedzonego tematycznego laika ukrytego pod forumowym pseudonimem "MartimoCardoza", który jest mądrzejszy według własnego mniemania niż wszyscy dotychczasowi wieloletni badacze, często profesorowie znający się nie tylko na proroctwach M Nostradamusach i jego epoce w której żył, ale także na wielu innych dziedzinach nauki.
Brawo MartimoCardoza za taką odwagę!
Przemawia przez ciebie buta i pycha!
Zwracałem ci już bardzo grzecznie uwagę na wiele rzeczy, ale jak widać na marne, bo nie wziąłeś sobie tego do serca, ale przede wszystkim do rozumu!Zwracałem ci uwagę na wiele rzeczy w tym np na to,że astrologia europejska tak jak i kalendarz były inne niż obecnie.Za M Nostradamusa uznawano bowiem 13, a nie 12 znaków zodiaku.Tym znakiem był Wężownik którego NASA niedawno przywróciła , ale nie wszyscy astrologowie to uznają.W czasach M Nostradamusa i nie tylko nie było jednej astrologii, ale oczywiście do ciebie też to nie dociera.Niektórzy astrologowie uznawali np też 14 znaków zodiaku itd itp.Daty były różne bo i kalendarze były różne np w ówczesnej Francji 3 w zależności od seniora właściciela lenna i nimi wszystkimi często posługiwał się M Nostradamus.Nie było we Francji też jednego jak teraz urzędowego, głównego języka francuskiego nie mówiąc o oksytańskim, czy prowansalskim, lub bretońskim,czy akwitańskim.Francja ówczesna była i nie tylko ona krajem językowo ogromnie zróżnicowanym, bo kontakty międzyludzkie i informacja w tamtych czasach nie były tak powszechne jak we współczesnej Europie.Ba!- Francuzi nie mieli poczucia jednego narodu choć żyli w jednym państwie które nosiło zresztą oficjalną nazę Frankijskie Królestwo Burbonów, a nie Francji.Zresztą nie tylko Francuzi,ale np Niemcy, Polacy, Włosi itd wcale nie mówili powszechnie, że są Franczami, Niemcami czy Polakami itd.Historie nauczane w szkołach, które ludzie z nich wynoszą zupełnie nie odzwierciedlają rzeczywistej prawdy historycznej o tamtych czasch.Np nigdy nie było formalnie Cesarstwa Bizantyjskiego tylko oficjalnie Cesarstwo Wschodniorzymskie.Do rewolucji Ataturka w XX wieku nie było też np państwa tureckiego tylko Sułtanat Osmanów, a Turcy nazywali siebie różnie w zależności od terenów plemiennych, które zamieszkali.Niekórzy nazywali siebie Seldżukami inni Oguzami itd.Za czasów M Nostradamusa astrologia nie opisywała ruchu takich planet jak: Uran, Neptun i Pluton bo ich nie znano, chociaż ich odkrycie w swoich przepowiedniach przewidział M Nostradamus.Nawiasem mówiąc czekamy na jeszcze dwie planety wokół słoneczne których do tej pory nie znamy, a porzepowiedział je M Nostradamus.Jesteś dla mnie zupełnym i niewątpliwym laikiem doprowadzającym mnie często do śmiechu, bo wypowiadasz się pochopnie nie znając nie tylko wszystkich ;centurii, przepowiedni i omenów M Nostradamusa, aby w miarę prawidłowo choć czasami błędnie je porównywać i następnie wyciągać odpowiednie wnioski, ale też zupełnie nie znającym czasów w których on żył i tworzył.
MartimoCardoza niestety ale piszesz banały i przy tym - co jest przykre i niedopuszczalne -manipulujesz tutaj odbiorcami.
A tego robić nie wolno!
Więc wypominam ci te w ostatnim twoim tekście (jak powyżej wspomniałem) szukanie dziury w całym;
Otóż Mahdi zostanie zamordowany poprzez otrucie(morderstwo występuje w różnej formie) przez nałożnicę współpracującą z jednym z jego generałów i najprawdopodobniej eunucha jego osobistego haremu. Mają oni kierować spiskiem wielu ludzi w tym duchownych islamskich doprowadzając do jego śmierci.Trupowi najprawdopodobniej przebiją serce, bo się nie przyznają że go otruli(w islamie to hańba), a później wywloką zwłoki na dziedziniec i na oczach rozgniewanego tłumu dokonają zbeszczeszczenia zwłok.
Martimo krytykujesz mnie i nieżyjącego Arteuzę choć ja mam skończone cztery fakultety w tym jeden w Harwardzie.Arteuza znał 12 języków obcych w tym bardzo dobrze starohebrajski i klasyczny arabski był profesorem historii w tym specjalistą w zakresie starożytności i średniowiecza.Współpracował w opracowaniach wydawanych przez Ossolineum opisujących historie starożytnej Republiki i Cesarstwa Rzymu,Chin,Japonii.Indii itd?
Nie znasz całej twórczości M Nostradamusa, bo nie wszystkie jego proroctwa zostały przez Arteuzę i mnie opublikowane.
Nie znajdziesz też ich w żadnej wikipedii , bo po prostu wikipedia nie jest światową renomowaną biblioteką, czyli skarbnicą ludzkiej naukowej wiedzy.Do tego wikipedii jeszcze bardzo brakuje!
Człowieku opanuj się i miej trochę pokory!
Przepowiednie M Nostradamusa dzielą się na różne i wielorakie segmenty w tym kalendarzowe np;wczesnochrześcijańskie w tym głównie juliańskie i islamskie głównie arabskie i osmańskie, a także segmenty astrologiczne np dotyczące astrologii frankijskiej,starohebrajskiej,sumeryjskiej, akadyjskiej i nie tylko. Niektóre są też omnipotenckie i frazeologiczne!
Skąd np wiesz, że-cytuję pierwszy wers przepowiedni;"W dwudziestym 6,8 i 9 to liczby trzeciego Antychrysta,"że M Nostradamus posłużył się tu kalendarzem np juliańskim, bo za jego życia gregoriańskiego jeszcze nie uznawano, a nie chrześcijańskimi epokowymi liczonymi od jednego synodu różnych diecezjalnych biskupów do drugiego synodu diecezjalnego biskupów, które zresztą odbywały się w różnym czasie i okresie np;jeden po 102 latach, a następny po 98 itd itp.W tych czasach używanie takich prowincjonalnych "ludowych"nieoficjalnych kalendarzy było bardzo powszechne.Możliwe też, że liczby 6,8 i 9 dotyczą innego kalendarza. To znaczy, że każda z tych liczb może odnosić się do wydarzenia z historii islamu, bo mówi się w nim o Mahdim przywódcy Imperium Muzułmańskiego, a nie o przywódcy chrześcijańskim Henryku Szczęśliwym.Tak więc w/w liczby mogą być związane z kalendarzem muzułmańskim, czy muzułmańskimi, a nie chrześcijańskimi w tym juliańskim.
Zachowujesz się więc jak kiepski wiejski znachor, który sobie wmówił i innym to prubuje wmówić, że jest profesorem medycyny o co najmniej kilku specjalizacjach naukowych!
Zastanów się człowieku co robisz i przede wszystkim co czynisz tym ludziom którzy wchodzą na to forum i wierzą, że coś mądrego z niego wyniosą!
Tego po prostu przyzwoitemu człowiekowi robić nie wolno skoro nie dysponuje odpowiednią wiedzą zdobytą w trudach i znoju przez wiele lat swojej naukowej kariery!

Atraktor

Ostatnio edytowany przez Atraktor (2020-02-07 19:23:10)

4,635

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam

Szanowny Panie Atraktor bardzo proszę o odwiedzanie tego forum częściej.
I pisanie na tematy dotyczace proroctw Nostradamusa , starych jak i nowych proroctw o ile takie są.
Byłbym Bardzo wdzieczny gdyby pan napisał cos więcej na tematy dotyczące wojen z sztucznym mózgiem,  wojna ze sztucznymi ludźmi,  upiorami,  kolonistami , ostatnią  wojną
że śmiercią. Coś więcej niż jest w książce z 2009 o proroctwach Nostradamusa.pdf.
Jestem też ciekawy dalszych losów Polski  np. tajemniczej czarnej Madonny oraz króla Sinobrodego czasy po 3 W S.
Czy mógłby Pan przedstawić jakieś proroctwa dotyczące np.Czarnej Madonny,która będzie bardzo wpływowa w Polsce po 3 W S

4,636

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor pisze

Skąd np wiesz, że-cytuję pierwszy wers przepowiedni;"W dwudziestym 6,8 i 9 to liczby trzeciego Antychrysta,"że M Nostradamus posłużył się tu kalendarzem np juliańskim, bo za jego życia gregoriańskiego jeszcze nie uznawano, a nie chrześcijańskim epokowym liczonym od jednego synodu diecezjalnych biskupów do drugiego synodu biskupów, które odbywały się różnie np jeden po 102 latach następny po 98 itd itp.To w tych czasach było bardzo powszechne.Możliwe też, że liczby 6,8 i 9 dotyczą czego innego, to znaczy, że każda z tych liczb może odnosić się np do innego wydarzenia z historii powszechnej.

Arteuza pisze

10,76
W roku 1999 w siódmym miesiącu
Na niebie pojawi się król przestrachu
Wskrzesi wielkiego króla z Angouleme
Przed i po wojnie światowej panować będzie zgodnie ze swoim korzystnym horoskopem
Uwagi:
w 1999 roku w miesiącu ósmym (kalendarza gregoriańskiego) czyli w sierpniu nad Francją i
południową Europą było pełne zaćmienie Słońca w Polsce było częściowe.
Angouleme to miasto w którym koronowali się królowie Francji.
Centurio uważa, że w tym dniu urodzi się Henryk V Szczęśliwy P (wielki Selin - Pogromca
półksiężyca), który odmieni losy III wojny i pokona muzułmanów. Po wojnie będzie panował jako
Król i Władca absolutny nad Zachodnią Europą.
Proszę też zwrócić uwagę na dość długi tekst (ale w polskim języku) ostatniej linijki czterowiersza.
Autor Andy Collins - tłumaczenie z języka angielskiego - tłumaczenie oficyna wydawnicza Rytm
Pierwsze dostępne wydanie rok 1997
Centuria X 72.
Rok 1999.siódmy miesiąc,
Z nieba nadejdzie wielki Władca Terroru,
Wskrzesi wielkiego Króla mongołów,
Przed i po Marsie by panować szczęśliwie.
A więc uwaga temu tłumaczowi chodzi o to, że narodzi sę nie król Francji a władca Mongołów który
od tego roku wprowadzi terror.
Angouleme w starofrancuskim odpowiednio zapisanym oznacza też Mongolię, są też inne różnice.
Jest w sumie 14 różnych tłumaczeń (znanych mi) tego czterowiersza - w tym moje z roku 1984

Przyznaję, wydawało mi się, że "W dwudziestym 6,8 i 9 to liczby trzeciego Antychrysta," te dwie ostatnie cyfry wręcz idealnie pasują do tamtej przepowiedni. Wydawało mi się, że wręcz idealnie się z nią komponują i uznałem, że nie jest to zwykły zbieg okoliczności.Wydawało mi się, że dodatkowa cyfra 6 stanowi rozszerzenie informacji zawartych w przepowiedni podanej przez Arteuzę i w ten sposób dostajemy kompletną datę narodzin III Antychrysta.
W dodatku kolejna przepowiednia w której mistrz Nostradamus napisał "liczba sześć początkiem trzeciego" jeszcze bardziej utwierdziła mnie w przekonaniu, że podążam we właściwym kierunku.Początek w moim rozumieniu to jego narodziny, dlatego wydawało mi się, że to kolejne potwierdzenie.

Po twoim Atraktorze wpisie  trochę przejrzałem na oczy i teraz widzę, że przecież Nostradamus pisał w przepowiedni o siódmym miesiącu a nie o ósmym..Zaćmienie słońca miało miejsce 11 sierpnia 1999 roku (według kalendarza gregoriańskiego) a data ta to  29.07.1999 w  kalendarzu juliańskim czyli takim, który był używany za czasów Nostradamusa. Stąd pewnie siódmy miesiąc w przepowiedni. To co napisałem miałoby sens tylko i wyłącznie w przypadku gdyby Nostradamus pisząc "W dwudziestym 6, 8 i 9 to liczby trzeciego Antychrysta" zakodował nam tutaj tą datę ale już odwołując się do kalendarza gregoriańskiego.Oczywiście Nostradamus wiedział, że zostanie wprowadzony i teoretycznie mógł to zrobić.Nie ma jednak pewności, że tak to wyglądało.

Ostatnio edytowany przez MartimoCardoza (2020-02-07 22:02:18)

4,637

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Panie Atraktorze!

Chciałbym bardzo serdecznie przeprosić Pana za wszystkie niestosowne słowa tego nieodpowiedzialnego użytkownika forum (martimocardoza) skierowane do Pana osoby oraz Pana wpisów na forum. Moje przeprosiny proszę traktować jako nie tylko mój głos, ale również przemyślane ubolewanie ze strony wielu czytelników tego forum. Mam nadzieję, że nieodpowiedzialne zachowanie jednego człowieka, niestety wspieranego przez jednostki, na tym forum nie zmieni Pana opinii o wiernych czytelnikach, którzy na to forum przychodzą przede wszystkim dla Pana wpisów. Wszystkie Pana wpisy, te już archiwalne, jak i te ostatnie są bardzo potrzebne ludziom zainteresowanym twórczością Michela Nostradamusa. Pana przemyślenia dotyczące przepowiedni są nadal bardzo aktualne. Dlatego wszystkim normalnie myślącym czytelnikom tego forum dostarczają nieustanie wiele aspiracji do swoich przemyśleń oraz sposobów na zrozumienie zawartego przesłania skierowanego do nas wszystkich, ludzi żyjących również w dzisiejszych czasach.
Zainteresowania zawsze kiedyś się zaczynają. Dlatego zawsze będę wspominał moje pierwsze wejście na forum gdzie z wielkim zainteresowaniem przeczytałem Pana wpisy dotyczące nie tylko przepowiedni Michela Nostradamusa, ale również historii, czy też wielu innych dziedzin naszego życia. Bardzo dziękuję Panu za wszystkie wpisy na forach w internecie.
Jeszcze raz bardzo Pana przepraszam za takich nieodpowiedzialnych ludzi, którzy niestety, nie raz już wcześniej pojawiali się na forach na których były Pana wpisy. Mam również świadomość tego, że poziom takich osób nie skłonił ich nigdy do przeprosin skierowany do Pana osoby. Dlatego Panie Atraktorze zawsze może Pan liczyć na wiernych czytelników, którzy od samego początku czytali i będą czytali Pana merytoryczne wpisy na forach…

Z Wyrazami Szacunku i Życzeniami Zdrowia
Aerodaktyl

4,638

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Już Korwin Mikke mówi o potrzebie puczu wojskowego.... Ciekawe, który to będzie generał.
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 … _najnowsze

4,639

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:

Otóż jak zwykle widzę-szukanie w proroctwach M Nostradamusa jakiejś dziury w całym-w wypowiedziach "znawcy tematu" zupełnego i nawiedzonego tematycznego laika ukrytego pod forumowym pseudonimem "MartimoCardoza", który jest mądrzejszy według własnego mniemania niż wszyscy dotychczasowi wieloletni badacze, często profesorowie znający się nie tylko na proroctwach M Nostradamusach i jego epoce w której żył, ale także na wielu innych dziedzinach nauki.
Brawo MartimoCardoza za taką odwagę!
Przemawia przez ciebie buta i pycha!
...
MartimoCardoza niestety ale piszesz banały i przy tym - co jest przykre i niedopuszczalne -manipulujesz tutaj odbiorcami.
A tego robić nie wolno!
...
Nie znasz całej twórczości M Nostradamusa, bo nie wszystkie jego proroctwa zostały przez Arteuzę i mnie opublikowane.
Nie znajdziesz też ich w żadnej wikipedii , bo po prostu wikipedia nie jest światową renomowaną biblioteką, czyli skarbnicą ludzkiej naukowej wiedzy.Do tego wikipedii jeszcze bardzo brakuje!
Człowieku opanuj się i miej trochę pokory!
...
Zachowujesz się więc jak kiepski wiejski znachor, który sobie wmówił i innym to próbuje wmówić, że jest profesorem medycyny o co najmniej kilku specjalizacjach naukowych!
Zastanów się człowieku co robisz i przede wszystkim co czynisz tym ludziom którzy wchodzą na to forum i wierzą, że coś mądrego z niego wyniosą!
Tego po prostu przyzwoitemu człowiekowi robić nie wolno skoro nie dysponuje odpowiednią wiedzą zdobytą w trudach i znoju przez wiele lat swojej naukowej kariery!


... to jest dopiero pochwała dla tak „popularnego” według jednostek forumowicza.
… ja też jestem oburzony manipulacjami tego człowieka.
… a ty sobie myślałeś że czytelnicy na forum przychodzą dla twoich wpisów.
… inni piszą swoje na forum, ale ty tylko obrażasz inteligencje innych. 
… jednak wpisy Martimo to bujdy na resorach.                                                                                                                                             
… prowokator został ujawniony
… oby już nigdy więcej Martimo i takiej postawy na forum...

4,640

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze mistrz Nostradamus dzięki wyjątkowo rozwiniętemu darowi jasnowidzenia miał dostęp do Kroniki Akaszy w której to zapisane są losy całej ludzkości zarówno te przeszłe jak i przyszłe.Nostradamus skupił się na poznaniu tych przyszłych losów ludzkości i przekazaniu ludziom tej wiedzy ale pod postacią zagmatwanych i niejasnych przepowiedni.

Nostradamus nie jest jedyną istotą, która miała dostęp do Kroniki Akaszy. Inni z równie mocno rozwiniętym darem jasnowidzenia woleli się jednak skupić na badaniu przeszłości i opisywaniu przeszłych wydarzeń.Ludzie Ci przekazują nam cały zarys dziejów, piszą o cywilizacji atlantyckiej jak i lemuryjskiej. Przekazują nam, że  przodkowie ludów dzisiejszych kultur żyli niegdyś na terenach, które obecnie w większości zajmuje Ocean Atlantycki. Opisują jak niegdyś wyglądała powierzchnia Ziemi na dawnym lądzie Atlantydy.

Powietrze było wtedy przeniknięte wodną mgłą. Człowiek żył w wodnej mgle, która na pewnych obszarach nigdy nie ustępowała na tyle, by było tam przejrzyste powietrze. Słońce i Księżyc nie mogły być widziane tak jak dzisiaj, lecz otoczone były przez barwne otoki. Nie było wtedy takiego podziału na deszcz i blask słoneczny, jak to ma miejsce obecnie. Jeśli bada się ten dawny ląd w sposób jasnowidzący, to można stwierdzić, że nie było wówczas zjawiska tęczy. Pojawiło się ono dopiero w czasach poatlantydzkich. Nasi przodkowie żyli w krainie mgły. Są dzisiaj naukowcy, których fakty zmusiły do przekonania, że Ziemia w pewnym okresie swojego rozwoju otoczona była masą chmur. Zwracają oni uwagę na fakt, że również obecnie niebo jest częściej zachmurzone niż bezchmurne, a zatem również dzisiaj życie w większej części upływa pod wpływem światła słonecznego, które jest osłabione przez chmury, i w związku z tym nie można powiedzieć, że życie nie mogło się kiedyś rozwijać w otoczeniu chmur. Wskazują dalej na to, że najstarsze organizmy świata roślin również rozwijały się bez bezpośredniego światła Słońca. Wśród form tego dawnego świata roślin brak jest takich, które - jak np. rośliny pustynne - potrzebują bezpośredniego światła słońca i powietrza pozbawionego wody. Również w odniesieniu do świata zwierząt jeden z naukowców (Hilgard) zwrócił uwagę na to, że olbrzymie oczy wymarłych zwierząt (na przykład ichtiozaura) wskazują na fakt, że w ich epoce musiało istnieć na Ziemi stłumione oświetlenie.

Wiele przekazów słynnego Edgara Cayce dotyczyło Atlantydy oraz Lemurii.On także miał dostęp do kroniki Akaszy i podawał mnóstwo ciekawych informacji.Edgar Cayce mówił, że rasa ludzka zwana Atlantydami zastąpiła wcześniejszą rasę żyjącą na legendarnym kontynencie położonym na Pacyfiku a zwanym Lemurią. Katastrofa tamtego lądu była wynikiem przesunięcia biegunów ziemi.Setki jego odczytów dotyczyło zaginionej Atlantydy, która zanurzyła się w Oceanie Atlantyckim podczas globalnego kataklizmu, powodzi spowodowanej przez odwrócenie biegunów magnetycznych Ziemi.

Nostradamus tymczasem w swoich proroctwach również pisze o odwróceniu biegunów magnetycznych a także o potopie i jego skutkach.Wkrótce ma do tego dojść co tylko pokazuje, że historia lubi zataczać koło i powtarzać się..Kiedyś nasi przodkowie doświadczyli takiego kataklizmu, wkrótce my przeżyjemy to samo.

Zastanawia mnie jedna rzecz, skoro wszystko jest już zapisane a doskonały jasnowidz jest w stanie odczytać z kroniki Akaszy całą przyszłość ludzkości to oznacza, że tak naprawdę jesteśmy jak aktorzy na scenie życia, którzy nieświadomie tylko odgrywają i przeżywają to co mają zapisane we własnym scenariuszu..Doskonały jasnowidz jest w stanie odczytać scenariusz, który mamy ułożony na nasze życie.On doskonale wie co i kiedy nas spotka.Nasz los jest już przesądzony. Jak tylko się urodziłeś Atraktorze to już było wiadomo, że skończysz cztery fakultety, że zainteresujesz się przepowiedniami Nostradamusa , było wiadomo co Cię w życiu spotka dobrego i złego.Całe twoje życie było już z góry ustalone i zapisane z drobnymi szczegółami..Oczywiście przeżywając te wszystkie wydarzenia byłeś nimi bardzo podekscytowany ponieważ ich nie znałeś. Doskonały jasnowidz wie co nas spotka my nie znamy swojego losu.Gdybyśmy wiedzieli co nam jest pisane to świadomie moglibyśmy to zmienić..Gdybyś np wiedział, że przykładowo w danym czasie będziesz miał wypadek to tego dnia po prostu nie wyszedłbyś z domu tym samym zmieniając swoje przeznaczenie, zmieniając coś co zostało Ci zapisane.Świadomie zmieniłbyś swój los.Nie mamy jednak świadomości tego co nas czeka w przyszłości dlatego napisałem wcześniej, że nieświadomie odgrywamy pewien ułożony dla nas scenariusz..scenariusz naszego życia..Mistrz Nostradamus daje nam jednak świadomość tego co nas wkrótce spotka.Dokładnie opisuje wydarzenia do których dojdzie w różnych regionach świata.Mamy mniej więcej świadomość tego co nas wkrótce czeka.Ludzie, którzy wiedzą, że dany rejon kraju dosięgnie wielka powódź mają możliwość przeprowadzenia się i tym samym dokonania zmiany w swoim życiowym scenariuszu.Świadomość przyszłych wydarzeń daje nam możliwość dokonania zmiany i tym samym oszukania przeznaczenia.Świadomość zawsze daje wybór, nieświadomość tymczasem to tylko odgrywanie tego co jest nam pisane.Mistrz Nostradamus podaje nam również, że poddanie się Bogu może zmienić naszą przyszłość i sprawić, że wydarzenia nam zapisane nie wypełnią się..