281

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Wydarzenia związane z abdykacją Benedykta VI pokrzyżowały mi trochę plany związane z pisaniem na tym forum.
Ale rozumiem zainteresowanie tą sprawą bardzo przecież istotną nie tylko dla katolików,ale również dla całej polityki światowej,bowiem rola papiestwa co prawda dużo mniejsza niż w czasach średniowiecza czy początkach ery nowożytnej jest wciąż duża chociaż nie przeceniał bym tego faktu.
W mającym się rozpocząć wielkim konflikcie światowym papież nie będzie co prawda jedną z głównych postaci konfliktu,ale ponieważ III wojna Światowa w krótkim czasie stanie się Wielką Wojną dwóch światów i dwóch cywilizacji a mianowicie;Islamu i Chrześcijaństwa  dalsze losy papiestwa,rzymskiego katolicyzmu ,a właściwie całego chrześcijaństwa będą bardzo istotnym wręcz jednym z podstawowych czynników świata powojennego.
Ale wojna ta będzie miała wpływ także na islam i inne religie,o czym napiszę później.
Wiemy już dobrze jak trudno jest prawidłowo zinterpretować przepowiednie Nostradamusa,ale to nie znaczy,że w ogóle.
Jestem w posiadaniu książek o pożółkłym papierze,które opisują jego przepowiednie jeszcze sprzed
I wojny światowej. Opisują one mające się odbyć w I-j połowie XX wieku światowe konflikty,czyli I i II wojny światowe!
Jesteśmy właśnie w takiej sytuacji jak oni ,to znaczy Ci,którzy próbowali na podstawie przepowiedni Nostradamusa odkryć tajemnice pierwszej połowy XX wieku-my próbujemy odkryć tajemnice XXI wieku!
I tu muszę powiedzieć,że w ponad połowie to jest w około 60,70% procentach udało im się te wydarzenia odkryć prawidłowo!
Nie będę tych przeszłych już wydarzeń opisywał,ale dają mi one wiarę,że  będąc bogatsi o tamte doświadczenia jesteśmy w stanie nie mniej odkryć z naszej już tak bliskiej przyszłości,a kto wie może i więcej-oby tak było!
Napisałem o nieprzyjemnej sytuacji jaka istnieje obecnie w Watykanie.
Otóż na 118 kardynałów (biskupów,prezbiterów i diakonów)zdecydowaną przewagę mają Europejczycy w tym;Włosi i to oni w tej chwili są głównymi rozgrywającymi.

Muszę przerwać pisanie;

c d n

Atraktor

282

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://www.se.pl/wydarzenia/swiat/konie … 06260.html

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

283

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

debka com doszło do starć między Syryjskimi rebeliantmi a bojownikami Hezbollachu którzy pomagają coraz bardziej otoczonemu Assadowi... Hezbollach wysłał swoich wojowników także współwyznawców szyitów I alawitów. gdyby nie pomoc Hezbollachu i dostaw z IrAnu ASAD bY dawno padł. Co ciekawe syryjskim rebeliantom pomagają islamiści Z bałkanów...

284

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Hezbollach wysłaŁ wojowników do ochrony szyitów i alawitów  przepraszam za błąd

285

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

przeczytałem fragment NOTSRADAMUSA NA niewiarygodne pl W artykule o 10 wydarzeniach kiedy myśleliśmy że to koniec świata. w punkcie o arabskiej wiośnie. Jest fragment o tym że  Bizancjum zmieni prawo...myślę że prawo może się zmienić po dotarciu arabskiej wiosny do Turcji...było o Egipcie...jakiś polityk zmieni prawo i pieniądze... myślę że arabska wiosna dotrze  do Pakistanu i Azji środkowej...arabska wiosna po prostu utkneła w Syrii...

286

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam wszystkich serdecznie i poproszę o wasze opinie na taki scenariusz. Załóżmy że Benedykt XVI abdykuje, na jego miejsce wybierają następcę nazwijmy go Piotr II. Jednocześnie kardynałowie ustalają kadencyjność urzędu papież na lat 5. Pytanie brzmi czy gdyby po pięciu latach ponownie wybrali Ratzingera na papieża to będzie traktowany jako kolejny papież Benedykt XVII czy nadal jako Benedykt XVI. No i czy gdyby był wybrany na kolejną kadencję czy może przyjąć nowe imię niekoniecznie Benedykt? Pytam o to dlatego że być może Nostradamusowi chodziło o jedną osobę ale różne kadencje na tronie papieskim.

287

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Przed trzecią Pers się zbroi i prowokuje,
Ciemny umysł ich imama zapanuje nad rządami
Wywoła wewnętrzne bunty wśród swoich wiernych,
Niszczycielska akcja sąsiadów i potężnych świata,
Tylko na kilka lat powstrzyma rządzący kościół Mahometa,
Ich kraj stanie się krwawą łaźnią za przyczyną Wielkiego Talibanu!

288

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ten iman to na 100 procent CHAMENEI!

289

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Jeżeli do 1 Marca nie będzie porozumienia w amerykańskim kongresie  T USA zbankrutują !pracę straci 2 miliony amerykanów i w ciągu pierwszych dwóch lat cięcia budżetowe automatyczne 85 milardów dolarów!  I wwoła to nową fale kryzysu która dobije strefę euro i unię. i mocno zaszkodzi Rosji

290

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Tak pisał ARTEUZA
Myślę, że lata 2010-2013 to lata, w których Zachód poniesie całkowitą wojskową klęskę w Afganistanie i powstawanie Wielkiego Talibanu się rozpocznie.)
Śniady do Azji wyśle nowe wojska,
Kraj studnia zatopi ich wszystkich,
Wielka klęska i zniszczenie nowego miasta,
Będą początkiem upadku morskiego Neptuna.
)Po wielkich klęskach wielki kryzys,
Dumny w nieładzie i w nieporządku,
W wielkiej Radzie nie pięciu a dziesięciu,
Niedługo potem mocarstwo opuści rubieże.
Myślę, że jesteśmy w przededniu wielkich wydarzeń mających ogromne znaczenie dla przyszłości naszego świata!!

291

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ale Śniady jeszcze nigdzie nie wysłał wojsk;czy Notsradamus pisał o sytuacjiw Syrii i na Bliskim Wschodzie?

292

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Oczywiście jeszcze nie wysłał wojsk ale to się może zmienić zastanawia mnie jaki kraj miał na myśli pisząć kraj studnia macie jakieś typy?

293

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

kraj z ropa ?

294

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

możliwe na pewno nie Afganistan po co wysyłać wojska zaraz po wycofaniu; na pewno nie atomowy Pakistan po zabiciu Binladena i nalotach dronów bez zgody rządu Pakistanu Iran lub Syria Irak raczej nie...

295

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Proroctwo przyszłego papieża: Kościół czeka poważny wstrząs
IAR | dodane 2013-02-18 (22:52)
 
zobacz galerię
fot. PAP/EPA / Claudio PeriBenedykt XVI

AAA


Kościół czeka poważny kryzys, który drastycznie ograniczy liczbę wiernych i jego wpływy. Odrodzony będzie niewielką, ale bardziej uduchowioną wspólnotą - brzmi proroctwo Josepha Ratzingera, dziś papieża Benedykta XVI, które przypomina Vatican Insider, prestiżowy portal związany z turyńskim dziennikiem "La Stampa".

Wizja przyszłości Kościoła zamykała cykl wypowiedzi, jakie ksiądz Ratzinger wygłosił w rozgłośni Hesji jeszcze w 1969 roku. W ostatnim odcinku, wyemitowanym na Boże Narodzenie, znany już wówczas teolog, mówił, że wspólnotę kościelną czeka poważny wstrząs, w wyniku którego Kościół odzyska bardziej duchowy wymiar, nie będzie flirtować - jak się wyraził prelegent - z żadną opcją polityczną; będzie ubogi i stanie się Kościołem najbiedniejszych.
Galeria

W tym momencie, przestrzegał przyszły papież, ludzie uświadomią sobie, że ich egzystencja oznacza "nieopisaną samotność", a zdając sobie sprawę z utraty z pola widzenia Boga, odczują grozę własnej nędzy". Wtedy - i dopiero wtedy - "w małej owczarni wierzących odkryją coś zupełnie nowego: nadzieję dla siebie, odpowiedź, której zawsze szukali", prorokował ponad czterdzieści lat temu Joseph Ratzinger.

Kto zostanie następnym papieżem?
Wśród kardynałów z prawem wyboru papieża prym wiodą Europejczycy (67), a wśród nich najwięcej jest Włochów (30)
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title, … omosc.html
Ciekawe ,niby to skąd Racinger wiedział o tym co pisał Nostradamus w 1969. Czy ta wiedza wśród duchownych była powszechna? Czy ówczesny ksiądz ,a przyszły papież mial wizję tego co stanie się z kościołem?
Czy może mając wiedzę dąży do oczyszczenia kościoła. Nasuwa mi sie taka myśl. Bóg wybiera ludzi ,którym daje wiedzę i drogę do podążania po niej. Tak jak Chrystus narodził się mając wiedzę w jakich cierpieniach będzie konał nie sprzeciwił się Ojcu Najwyższemu. Więc może Benedykt idzie drogą nakazanom przez Boga,a która koniec końców doprowadzi do oczyszczenia świętego kościola.Może to nie tchórzostwo czy strach przed cierpieniem,a tylko wola Boga kazała mu ustąpić ze stanowiska. W ten sposób doprowadzi do ujawnieni się wybranica tych ,którzy niejako doprowadzili do jego upadku. Może w ten sposób da myślącym wiedzę o tym o co chodzi i do czego nas to doprowadzi. Jako Papież ma dostęp do wszystkich informacji w Watykanie,a więc do biblioteki gdzie ponoć prowadzą ją mnisi ,którzy wchodząc do niej już nigdy jej nie opuszczają i ponoć w tej bibliotece są wszystkie dziela ,ktore kościół kazal spalici. Więc i tam są w orginale teksty Nostradamusa nie koniecznie tak pomieszane i pogmatwane jak te ,którymi dysponujemy dziś. Jeżeli jest to prawdą ,że Nostradamus był bardzo wierzącym katolikiem i znakomitym jasnowidzem to mógł przekazać w orginale swoje centurie najwyższemu namiestnikowi Chrystusa na ziemi czyli Papieżowi,zarazem wiedzą bo znal przyszłość iż to nigdy nie ujrzy światla dziennego,a informacje tam zawarte będą w dyspozycji Papieży.

Ostatnio edytowany przez centurio06 (2013-02-19 11:47:44)

296

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

są plotki że papież ma dostęp do tekstów Notsradamusa część znajduje się w Watykanie a część w archiwach na połudnniu Francji papież zrezygnował bo nie chciał podpisać  paktu z Mahdim...dlatego że jest Niemcem a Niemcy jako kraj są spadkobiercami hilrerowskich Niemiec ponadto papież został wcielony jak większość młodzieży do Hitlerjugen niestety nie mógł nic zrobić żeby tam niebyć nie chciał brać na siebie odpowiedziałności na podpisanie układu z Mahdim i za zdradę Niemiec Francji i Włoch...

297

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Mam pytanie ilu biskupów będzie wybierać papierza,raz podają że 117 a potem że 118

298

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Żaden biskup nie będzie wybierać papieża .

299

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Wp  Korea Północna grozi Połudnowej ostatecznym zniszczeniem. Pamiętajcie o tekście Notsradamusa że Koer aPółnocna zagrozi Neptunowi czyli USA.Smok czyli Chiny W porozumieniu z  Neptunem USA zjednoczą koreę w jedno pańtwo a  USA odadzą Chinom Formozę czyli Tajwan pozdrawiam

300

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do Szerszenia:
Szerszeń papieża wybierają kardynałowie. Ile ich będzie zależy od daty konklawe. Papieża mogą wybierać kardynałowie do 80 roku życia. Jeden z nich kończy ten wiek właśnie na przełomie lutego i marca. Stąd niewiadomo dokładnie ilu kardynałów będzie wybierać papieża. Prawdopodobnie będzie ich 117.

Do Atraktora:
To, że europejczycy mają przewagę i są w uprzywilejowanej pozycji to jest wiadome już od X lat i długo się to nie zmieni. Pytanie jaka frakcja ma przewagę? Czy liberałowie czy konserwatyści? Z ogólnodostępnych mediów płyną informacje, że przewagę i to znaczną mają konserwatyści. Moim zdaniem w KK jest potrzebny papież liberał, tylko on może odnowić oblicze Kościoła. Inaczej będziemy dalej tkwili w tym samym punkcie co teraz, to znaczy oddalenie młodzieży od Kościoła, pedofilia, coraz większa nieufność do księży. Zgodnie z przepowiedniami KK dalej będzie się chylił ku upadkowi, czyli prawdopodobnie nic się nie zmieni w tej instytucji i konserwatyści większością wybiorą papieża. To takie moje skromne zdanie. Oczywiście mogę się mylić, iż liberalny papież poprawiłby wizerunek Kościoła. To co napisałeś, że istnieje możliwość wyboru papieża, który by cofnął reformy z II soboru z lat 60 to moim zdaniem rychło pociągnęłoby Kościół ku rozpadowi. Przynajmniej ja sobie takiego rozwiązania niewyobrażam. Aktraktorze w dalszym ciągu czekam na Twoje informacje z Watykanu, bo to, co tam się będzie działo będzie miało ogromne znaczenie dla dalszych losów świata.