441

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Na forum GP gdy pojawił się temat Arteuzy wzbudził duże zainteresowanie, oczywiscie pojawiło się też nadspodziewanie dużo trolli. Arteuza kilkakrotnie chciał przerwać prowadzony temat. Dla większości osób, chęć poznania przyszłości była interesująca i wciągająca. Wówczas to forumowiecze wieloktotnie prosili, ugłaskiwali Arteuzę aż nadto by nie opuszczał tematu, a kontynuował ciekawą opowieść. Podobnie ma się rzecz z SzP Atraktorem, który rozszerza dotychczasowy wątek Arteuzy. Chcąc pozostać w temacie, staramy się być aż nadto życzliwi ?

W sprawie pochodzenia Slowian pozwole sobie zamieścić jeszcze dwa linki dla zainteresowanych jako ciekawostki:

http://www.tropie.tarnow.opoka.org.pl/polacy.htm#5 - szczegółowo
http://www.gralakhen.republika.pl/etnogen-slowian.html - ogólnie

Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez Eddie (2013-02-27 20:26:01)

442

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://konflikty.wp.pl/kat,1356,title,P … omosc.html

443

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

przepowiednia zaczyna się powoli wypełniać wszystko wskazuje na to że Iran to  kraj  studnia gdzie po początkowych sukcesach USA poniosą klęskę i muzułmanie ogłoszą ten dzień świętem na kilka lat powstrzyma program nuklearny i  półksiężyc czyli islam ;potem na arenę dziejów wkroczy .Mahdi...

444

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://translate.google.pl/translate?hl … CDIQ7gEwAA

445

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

debca com jest  bardzo dobrze poinformowana jeśli chodzi o Bliski Wschód Iran Syria Hezbollach Hamas...ta strona wcześniej informowała że czas dla Iranu to póżna wiosna lato...

446

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Podzielam zdanie Pablodarta, Xero i Eddiego odnośnie Atraktora. Atraktorze trochę więcej szacunku do forumowiczów.
Dmox - debka.com nie jest bardzo dobrze poinformowana tylko to jest tabloid w stylu se.pl oraz fakt.pl i nie ma sensu podpierać się ich informacjami, zgodnie z którymi już 3 lata temu "USA w ciągu 3 miesięcy na pewno uderzą na Iran"

447

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

raflalkutno te terminy się zmienały ale mają dobrych informatorów o obecnej sytuacji co się dzieje np z bronią chemiczną w Syrii czy rebelianci ne podeszli zbyt blisko Asada w   Damaszku...A ataku na Iran nie było do tej pory z dwóch powodów... Pierwszy cały rząd musi być za Bibi miał z tym problem i dlatego że nie uchwalono budżetu i z  powodu braku większości co do ataku były przedterminowe wybory.Drugi powód   większość generałów była przeciw przeprowadzeniu samodzielnemu atakowi na Iran  tylkoz USA trzeba poczekać aż zostanie zaprzysiężony nowy rząd w Izraelu i jakie partie będą w koalicji jakich wystawią ministrów potem premier będzie chciał zebrać większość w nowym rządzie do decyzji o ataku  potem  większość w generalicji i comoże zająć kilka mięsięcy licząc od zaprzysiężenia rządu...na termin ataku wpływa wiele czynników;

448

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

co myślicie o sytuacji wokół iranu

449

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

do
dmox
Od niepamietnych czasow, w stosunkach miedzynarodowych, miedzy mocarstwami i ich slabszymi oponetami, stosowana jest zasada:
- Stworzyc problem (np. zdestabilizowac wewnetrzna sytuacje w danym kraju);
- Wytowrzyc oczekiwana Reakcje spoleczenstwa (najlepiej wewnetrzny bunt,lub sterowana z zewnatrz opozycje);
- Zaprezentowac publicznie wlasne Rozwiazania...zgodne z interesami Inspiratora konfliktu;
Sytuacji w Iranie, nie da sie rozpatrywac bez brania pod uwage powyzszego schematu,jakim od niepamietnych czasow, posluguja sie Panstwa silniejsze,  w stosunku do tych slabszych.CIA od conajmniej dwoch lat,"pompowala" setki milionow dollarow,aby wesprzec wewnetrzna opozycje w Iranie.
Naturalna-mocarstwowa-tendencja USA bylo,jest i pozostanie,wywieranie wplywu na tzw. Kraje o strategicznym znaczeniu,do takich niewatpliwie nalezy Iran. 
Problem w tym,ze sytuacja w Iranie-choc jak najbardziej wewnetrzna tegoz Kraju-moze posluzyc,jako "zapalnik" dla wiekszego,miedzynarodowego konfliktu - Nie wylaczajac nawet III Wojny Swiatowej!
Wydaje sie najbardziej prawdopodobnym,ze zarowno Rosja,jak i Chiny moga stanac w obliczu takiego konfliktu, po stronie Iranu.
Do takiej Koalicji dolaczyc moze rowniez kilka innych panstw,takich jak: Korea Polnocna, Syria a nawet Pakistan... o ile "sprawy stana na ostrzu noza"...
Sytuacja w Iranie przestaje byc w tym momencie, wylacznie wewnetrzna sprawa samego Iranu,,bo moze sprowokowac konflikt miedzynarodowy o skali dotychczas niespotykanej pod wzgledem uzytych srodkow bojowych.
Uzycie broni nuklearnej wydaje sie byc nastepstwem takiego konfliktu,a przynajmniej stanowi potencjalna "mozliwosc"...
Wszystko to jednak stanowi fragment..."wiekszej calosci",poniewaz nie chodzi wylacznie o wplywy w Iranie,ale o "rzucenie na kolana" spoleczenstw muzulmanskich,ktore nie akceptuja tzw. zachodniej "demokracji".
W dzisiejszym swiecie tworzy sie Problemy,tylko po to,aby udowodnic,ze pojedyncze Panstwa czy spolecznosci,nie sa w stanie ich rozwiazac.
Kosmopolityzm zastapil tzw, Inernacjonalizm-prezentowany uparcie przez propagande komunistyczna...Cel pozostal ten sam: Totalna Kontrola nad swiatem.
Popierajac sluszne dazenia narodu Iranskiego, do rzeczywistej weryfikacji ,watpliwosci dotyczacych ostatnich wyborow,nie mozemy zapomniec o Agendzie NWO i roli USA,dazacego do odzyskania niekwestionowanego Przywodztwa w swiecie.

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

450

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

pablodart a to wszystko co się dzieje Iran Pakistan Afganistan w porównaniem do Notsradamusa i jego wizji?Jak się rozwinie w trzech tych krajach w tym roku i 2014?

451

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

chodzi mi co myślisz o zdarzeniach które poprzedzą powtanie  Talibanu w 3 tych państwach

452

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

słuchaj dmox, pisalem juz wczesniej że przepowiednie Nostradamusa traktuję z wielkim dystansem.
Moimi faworytami w przepowiedniach przyszłosci sa inni wizjonerzy.
np. Edgar Cayce, ojciec Pio o nich mogę się głebiej wypowiadac .
Nie chce psuć ci przyjemnosci z pisania tutaj ciagle o tym Nostradamusie,wiec zakoncze tym krotkim postem:)
ale (powtarzam to kolejny raz) lubię poczytac Wasze posty, czasami sie usmiechne czytajac a czasami głebiej sie zastanawiam nad niektórymi tekstami z tytulu oczywiscie ciekawosci przekazu.

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

453

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:
Czytam Wasze posty jednak nie zawsze mam czas odpisywać.
Widzę,że jestem atakowany za treść swoich artykułów w podobnym stylu jak był atakowany;Arteuza,czy Andy Collins.
Jeszcze raz stwierdzam,że wielu z Was ma „chorobę”tzw:”POLOCENTRYZMU”.
Ostrzegałem i ostrzegam Wszystkich przed skutkami takiego patrzenia na:Świat,Europę i Polskę!
Polocentryzm nie ma nic wspólnego z patriotyzmem tak jak z patriotyzmem nie ma nic wspólnego
nacjonalizm i szowinizm.
Przedstawiam Wam Świat,Europę i Polskę jaki jest i jaki ma być zgodnie z przepowiedniami M Nostradamusa.
To jest moim celem.
Zamierzam bardziej szczegółowo opisać dalsze dzieje Polski w XXI ,a nawet XXII wieku z  jej głównymi postaciami,t.j bohaterami wydarzeń i.........
oczywiście spodziewam się następnych ataków polocentryków,ale spróbuję na nie nie zwracać uwagi.
Polocentrycy uważają zawsze,że Świat,Europa i w ogóle wszystko powinno się „kręcić”wokół spraw Polski.
Ci którzy przedstawiają Polskę i Polaków czasami w złym świetle uważani są za tych którzy sieją tzw””antypolską propagandę”,czyli są tzw:”antypolonistami”-co spotkało właśnie mnie.
Nie zdają sobie sprawy z tego,że swoimi polocentrycznymi poglądami o wiele bardziej szkodzą Polsce są potrzebni przede wszystkim  ludzie „trzeżwo i zdrowo” ją oceniający i patrzący na sprawy swojej Ojczyzny-Polski okiem „lekarza”,a nie bałwochwalcy!
Polocentrycy zwani też”chorymi patriotami” zwykle zwykle swoje argumenty pisząc zaraz o złych:Niemcach,Rosji itd. wmawiając mi jakobym ja tych złych Niemiec,czy Rosji nie widział-CO NIE JEST OCZYWIŚCIE PRAWDĄ!
Widzę nie tylko szkodliwy: nacjonalizm i szowinizm rosyjski,czy niemiecki,ale również syjonizm żydowski i zbrodnie UPA.
Różnica pomiędzy mną,a moimi adwersarzami jest taka,że ja widzę ,bo chcę widzieć też polski nacjonalizm i szowinizm i to,że my Polacy nie jesteśmy po prostu ani:w poltyce,ani w kulturze,ani w wierze jakimś wyjątkiem,czyli przysłowiowym”pępkiem świata”,bo musimy w końcu zauważyć to,że nikt nas tak nie widzi!
Zejdżmy więc  na „przysłowiową ziemię”i omawiając sprawy Polski i Polaków nie „bujajmy w obłokach”,bo to nic nie da,a może wręcz zaszkodzić!
Spójrzmy wreszcie jako Polacy na siebie SAMOKRYTYCZNIE,a nie tylko oceniajmy się w samych SUPERLATYWACH!
Jesteśmy takim samym narodem na ziemi ze wszystkimi swoimi zaletami i wadami jednym z wielu równych stworzonym przez Boga,bo nie zależnie od :narodowości,wyznawanej religii czy ideologii,rasy i płci wszyscy jesteśmy pod Słońcem dziećmi  tego samego Stwórcy i czy tego chcemy,czy nie to tak już zostanie!

Pozdrawiam

Atraktor

454

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze masz racje każdy naród ma wady i dobre strony  myślę że polski naród np.szybko się jednoczy w trudnych momentach w historii np powstania pod zaborami i państwa Podziemnne co przełożyło się póżniej przełożyło się na doskonałą strukturę AK podczas 2 wojny światowej. i Oczywiście Solidarność ale są też wady jak np kłotliwość co widać w polskim sejmnie ;

455

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze niech pan pisze dalej bo pisze pan bardzo ciekawie i ciekawie pan odpowiada na pytania. pozdrawiam

456

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam;

Obecnie mamy drugą dekadę XXI wieku.
Wiemy jak wygląda sytuacja polityczna i gospodarcza na Świecie tudzież w Europie i Polsce.
Obecnie mamy rządy Bastrana(Kaszuba) tak jak to przewidział M Nostradamus.
A przypominam,że napisał On,że rządy jego będą długie aż do znużenia społeczeństwa.
Oprócz tego napisał,że po jego rządach będzie już nie coraz lepiej,a coraz gorzej.
Wiem,że Wam,ale także i mnie taka nieprzyjemna przyszłość i Polski i Europy i Świata denerwuje,ale cóż mam zrobić,pisać nieprawdę.
Przecież to nie moja wina(ani Nostradamusa),że sytuacja choć powoli ale będzie się coraz bardziej pogarszać,a nie polepszać.
Pisałem już,że po rządach Bastrana w demokratycznych wyborach zwycięży partia wspierana przez”zachłannego zakonnika”jak go nazywa Nostradamus.Wiem,że kojarzycie go(zresztą jateż) z księdzem T Rydzykiem.Nie jestem jego wrogiem,ale muszę Wam przedstawiać wszystko tak łącznie z „nazwiskami” bohaterów tak jak nazywa ich M Nostradamus.
A więc podaje główne postaci przyszłej historii Polski o których można się dowiedzieć z tekstów wizjonera wszech czasów;
-niesforni bliżniacy,nierozłączni bliżniacy,rozdwojeni bliżniacy:najprawdopodobniej bracia Kaczyńscy.
-Krasomówczy Bastran:najprawdopodobniej D Tusk.
-zachłanny zakonnik,przebiegły zakonnik;najprawdopodobniej T Rydzyk.
-Chytry Lis;nie wiadomo.
-Dyktator Generał,Muzułmanin Generał,Generał Morderca;nie wiadomo.
-II Krak,Król Krak:najprawdopodobniej przyszły król Polski.
-Wielki Admirał,Dowódca Marynarki:nie wiadomo.
-Król Sinobrody,Nieudolny Król:najprawdopodobniej syn Króla Kraka.
-”Czarna Madonna”,Czarna Rewolucjonistka,Przywódczyni Stada:najprawdopodobniej polska przywódczyni powstania ludności miejskiej( młoda rodowita polska murzynka),która wystąpi przeciwko władzy Króla Sinobrodego i przybierze tytuł „Czarnej Madonny”twierdząc,że jest wcieleniem Matki Bożej!?
-Nierozsądny Zdrajca:ma objąć ma na krótko władzę(„czarna Madonna zostanie przez jego ludzi zamordowana),a po jego obaleniu władza ma przejść w ręce tzw:12 sprawiedliwych-tu wchoodzimy już w XXII wiek.

Na razie muszę kończyć mam gościa.

Pozdrawiam

Atraktor

457

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze a co myślisz o cesarzu niemiecki zrodzonego z lini Bawarii pisałem o chadeckim polityku o którym przeczytałem w gazecie  kilka lat temu że ma ambicje dostać się do berlińskiej polityki ale zawsze miał jakąś aferę i nadal jest bawarkim politykiem nie pamamiętam nazwiska ale ma arystokratyczne korzenie; pozdrawiam

458

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dobrze by było podać jakieś źródełka, bo na razie wygląda to na swobodną twórczość.

459

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

niestety nie pamiętam nazwiska tego polityka bawarskiego to było kilka lat temu jak czytałemten artykół

460

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

akurat w Polsce nie było nigdy sprawiedliwych polityków muszą być  w przyszłości bardzo uczciwi skoro nazwał ich sprawiedliwimi wielki Notsradamus