981

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

W tekście powyżej jest mnóstwo rzeczy do których można się przyczepić - "Ja ze swej strony obiecuję Wam,że nie będę nikogo tu obrażał i używał żadnych osobistych podtekstów,gdybym o tym zapomniał to proszę o zwrócenie mi uwagi przez administratora tej strony" - Proszę Pana, my nie potrzebujemy pośredników, żeby się bronić. My sami możemy zwrócić Panu uwagę, nie potrzebny jest administrator. I proszę nie zapominać jak już Pan zadeklarował.

982

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam.  Przeglądałem forum Paranormalni.pl a później GP z którego trafiłem tutaj.  Na Paranormalnych Pan Arteuza przestał się udzielać bo został wyszydzony i z trollowany, na forum GP Pan Andy Colins i Atraktor też zostali wyszydzeni i przestali pisać.  Teraz to samo zaczyna się dziać tutaj.  Trolle i Hejterzy mają pożywkę na wszelakich forach ale nie dawajmy im satysfakcji.  Najlepiej ich po prostu zignorować i nie odpowiadać na ich zaczepki.  Dla tego Panie Atraktorze niech Pan się nie przejmuje tymi wszystkimi zawistnymi świrami i udziela się tutaj dalej. Ma Pan bardzo dużą wiedzę i pewnie wielu użytkowników chciało by by się Pan z nami tym dzielił.  A to że jeden czy też drugi Troll coś tam napiszę, na to nic się nie się na to nie poradzi i niema sensu wdawać się z nimi w dyskusje.  Troll działa tak długo i atakuje tak długo dopóki widzi że atakowana osoba się denerwuje i odpowiada na ich zaczepki.  Tak więc najlepiej ich ignorować a sami odejdą znudzeni gdy zauważą że nie są wstanie nic wskórać.

Pozdrawiam Serdecznie i Zdrowych oraz Spokojnych Świąt

Ostatnio edytowany przez bloczyna (2013-03-30 14:57:08)

983

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Eliza napisał/a:

Do Pana Atraktora,

"Zacznę od uwagi"Elizy" do administratora forum ,a także i innych forumowiczów atakujących administratora tego forum" -  Proszę Pana, gdzie w moim poście doszukał się Pan ATAKU na administratora?
Proszę mi na to pytanie odpowiedzieć.

Proszę, przestańcie się tłumaczyć i piszcie na temat. Takie dyskusje proszę przenieść do forum Hyde Park (u dołu strony głównej). Jak tak dalej pójdzie, to ja zacznę przenosić.

Wesołych świąt!

984

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do "Eddie"

Czy Nostradamus w swojej twórczości odnosi się do świata przyrody w trakcie trwania III wojny ? Czy wyginą niektóre gatunki zwierząt itp. ?

Jak opisuje Nostradamus trzęsienie ziemi na Morzu Północnym i Morzu Bałtyckim w wyniku którego zalany zostanie Gdańsk i Mierzeja Wiślana i Helska ? Czy jeszcze inne obszary kraju zostaną zniszczone ?

Obserwując wydarzenia na świecie, zastanawiam się czy istnieje jeszcze szansa do uniknięcia przepowiadanych zdarzeń, aby nie doszło do konfliktu z muzułmanami... Czy jest to mozliwe mimo tej krótkowzroczności rządzących ?

I jeszcze jedno pytanie: wersy dotyczące Polski w części powiązane są z postacią Arki (papieżem), czy takowe powiązania Arki istnieją również z Argentyną ?

Odpowiadam;

M Nostradamus pisał o tym,że na przestrzeni wielu lat i wieków - jego proroctwa (przypominam)obejmują czasy do 3797 roku- przez ten cały okres czasu będą miały miejsce kolosalne niekorzystne zmiany we florze i faunie ziemskiej.
Wyginąć ma wiele gatunków; roślin i zwierząt np;wieloryby.
Po pewnym czasie ludzie wyciągną wnioski i wiele organizmów już wymarłych np: żyjących przed okresem historycznym zostanie odtworzonych np;mamuty,a to wskutek rozwoju tzw"biotechnologi",czyli odtwarzania zwierząt i roślin na podstawie zachowanych komórek DNA!
Z czasem powstaną wielkie rezerwaty, żywe ogrody w których swobodnie będzie się rozwijała natura i to bez zewnętrznej ingerencji człowieka.
O jednym takim miejscu napisał dokładnie!
Otóż takim miejscem z którego mają się ewakuować ludzie ma być wyspa Cejlon,to jest obecna:Sri Lanka"!
Ta wyspa będzie jedną z kilku oaz swobodnego życia roślin i zwierząt.

Wielkie trzęsienie ziemi na Morzu Północnym nastąpi najprawdopodobniej na skutek nadmiernej eksploatacji z pod jego dna zasobów gazu ziemnego i ropy naftowej,podobne trzęsienie odbędzie się też na Morzu Arktycznym!
Skutkiem tych trzęsień będzie obsunięcie się dna Bałtyku(Bałtyk leży wyżej od Morza Północnego i Morza Arktycznego )a także obrzeży Półwyspu Skandynawskiego i nie których innych wybrzeży w tym niezwykle narażonych i nietrwałych:Półwyspu Helskiego i Mierzei Wiślanej.
Gdańsk leży w pobliżu Żuław,więc i on ulegnie częściowemu zalaniu.
Możliwe,że poszerzą się cieśniny Zalewu Szczecińskiego,gdzie mogą się obsunąć brzegi wysp:Wolin i Uznam.
Najgorsze ma być to ,że ma nastąpić tak zwana;"cofka",otóż do rzek bałtyckich takich jak;Wisła i Odra mają się wlać wody Bałtyku co spowoduje zalanie przez słone wody morskie dużych połaci kraju.
Zresztą cofki mają nastąpić i na Morzu Północnym i Śródziemnym jak też u wybrzeży Ameryki itd.
"Bałtyk" to nie będzie sprawa odosobniona!

Proroctwa biblijne mówią o tym,że Pan Bóg może przesunąć daty różnych klęsk spadających na ludzkość za jej grzechy i przewinienia i je złagodzić!
To samo powołując się na Biblię napisał M Nostradamus!
Ale jak sam wiesz wiele osób (w tym rządzący)nie traktują poważnie przestróg biblijnych nie mówiąc już o przepowiedniach M Nostradamusa- - przykładem może być stanowisko wielu osób wypowiadających się na  stronie "GP" zatytułowanej"kiedy wybuchnie III wojna światowa",którzy postawili nawet zarzut,że strona powinna mieć nazwę nie kiedy,a "czy wybuchnie III wojna światowa"!
Ale nie oni jedni!
M Nostradamus pisze,że informacja o wybuchu III wojny światowej spadnie na ludzi jak ;"grom z jasnego nieba"-prawie wszyscy bowiem będą zaskoczeni tą informacją Z WYJĄTKIEM BARDZO NIELICZNYCH OSÓB!

Argentyna pochodzi od łacińskiego słowa"argentum"- - srebro i nie ma nic wspólnego pomimo podobieństwa ze słowem;Arka" z hebrajskiego - skrzynia,a "arka tebah" -skrzynia pływająca zbudowana z drewna to łódż drewniana.
Taką skrzynie,czyli lóż drewnianą,jednym słowem arkę wybudował Noe w czasie Wielkiego Potopu.
Argentyna po uzyskaniu niepodległości w roku 1816 (San Martin -dowódca wyzwoliciel)proklamowała swoją niepodległość jako;Zjednoczone Prowincje la Platy.,a póżniej zmieniła swoją nazwę na Argentynę.
"Sierra la Plata" z hiszpańskiego,to po polsku" Srebrne Góry",bowiem Argentyna jest zasobnym krajem w którym do dzisiaj wydobywa się bardzo dużo tego minerału.
Przepowiednie M Nostradamusa mówią o tym(już pisałem),że ostatni papież rzymski zostanie wybrany cyt:'z południa"-będzie południowcem.
To większość interpretatorów ,a także ja myśleliśmy ,że będzie to Włoch z południa tego kraju.
Trzeba więc uważać bardzo z interpretacjami ,bo to my dopisaliśmy ,że ten papież ma być Włochem,a nie M Nostradamus - on napisał tylko "z południa".
Argentyna leży po drugiej stronie wielkiego koła ziemskiego,czyli równika,a więc leży na południowej półkuli Ziemi.

Pozdrawiam i życzę spokojnych świąt:Atraktor

985

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do Elizy:

Odpowiadam;

Nie doszukałem się ze strony Pani ataku na administratora!

Chciałem tylko zwrócić uwagę również Pani na to,że administrator dobrze robi pilnując przestrzegania pewnych zasad etycznych i prawnych.
Każdy atak powoduje kontr atak i dyskusja zamienia się w ciągłe ataki i kontr ataki i wszyscy po pewnym czasie zapominają;co właściwie co ma być tematem strony.
Czy Pani o tym nie wie,że zawsze tak jest?

Proszę mi nie współczuć,ja też potrafię się bronić i obronić,co już nie raz udowodniłem.
Na stronie "GP"mógłbym pisać dalej i bawić się z tymi osobami w to "piekiełko" zamieniając je powoli w "szambo" - ale po co?
Dla zabawy?
Ktoś musi ustąpić,a ponoć to robi zawsze mądrzejszy!

Więc jakąś satysfakcję osobistą z tego powodu(ustąpienia)mam!

Pozdrawiam i życzę spokojnych świąt;Atraktor

986

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Jeszcze Do Pani Elizy.

Jeśli Panią obrażę to proszę mi to powiedzieć,a na pewno przyjmę Pani słowa z pokorą,bo człowiek może czasami obrazić inną osobę bezwiednie z powodu własnej ludzkiej ułomności-nikt przecież nie jest doskonały.
Ale to nie jest to samo jak planowe obrażanie kogoś z premedytacją.
To są dwie różne sprawy!
Można komuś zrobić krzywdę bezwiednie(nawet zabić,czy obrazić) ,a można zrobić to z pełną świadomością i o tym jest mowa!

Jeszcze raz wszystkiego dobrego:Atraktor

987

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze czy Iran odpowie USA Arabii  po obaleniu Asada np czytałem że Teheran szykuje rewolucję i bunty Alawitów na wschodzie kraju . Czy zaszkodzi jakoś interesom USA na Bliskim Wschodzie np  przez Proxy War z Arabią Saudyjską . Czy Użyje szyickie grupy jak w Bahrajnie Kuwejcie i wschodniej Arabii do zaszkodzenia interesom Rijadu Waszynktonu i Ankary albo interesom USA w Azji Środkowej lub w zachodnim Afganistanie Czy Notsradamus pisał coś o tym i nowych władzach Syrii.Ciekawi mnie to co pan napisał o pogorszeniu relacji z Turcją po Obaleniu Asada pozdrawiam wesołych świąt

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-03-30 16:07:43)

988

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do Centurio06;

Jak już pisałem USA z Chinami najprawdopodobniej dogadają się teraz (kryzys koreański) w sprawie podziału wpływów w Azji Wschodniej.
Przyłączenie Tajwanu do Chin i zjednoczenie Korei na podstawie traktatu(częściowo tajnego) nie nastąpi jednak szybko,to znaczy automatycznie,a na pewno na przestrzeni kilku lat i w sposób stosunkowo łagodny zadowalający obie strony to jest;Chiny i USA.
Tak więc wydaje mi się,również z wielu innych względów,o których też już pisałem ,że III wojna światowa wybuchnie bliżej 2030 roku niż 2021 roku,ale to może Pan ma rację,wszystko jest możliwe.
Proszę sobie przypomnieć przyłączenie do CHRL portugalskiego Makao i brytyjskiego Hongkongu.
Te miasta - prowincje mają dalej status autonomiczny i Chińczycy go na razie nie naruszają,a wpływy Wielkiej Brytanii i Portugalii w byłych ich koloniach są dalej zachowywane,chociaż stopniowo są one z roku na rok ograniczane.
Podobnie w/g mnie będzie z Tajwanem(Formozą),miejscowy rząd po prostu uzna zwierzchnictwo Chin ,bo nie będzie miał wyjścia,a w zamian Chiny zgodzą se na połączenie Północnej Korei z Południową ,a "de facto"na wchłonięcie Korei Północnej przez jej część południową.
W zamian Zjednoczona już Korea ogłosi swoją neutralność,a wojska USA zostaną z niej wycofane.
A więc nie będzie całkowicie podobnego scenariusza wydarzeń jaki miał miejsce w przypadku zjednoczenia,a właściwie wchłonięcia NRD przez RFN,tam wojska USA pozostały i Niemcy,ale już jako całe należą i do UE i do NATO.
Tak więc to Chiny będą zwycięzcą tej "POLITYKI TRAKTATOWEJ,A NIE USA",a nie USA!
Tak można wywnioskować z centurii M Nostradamusa.
Nic natomiast nie wiem ,aby Nostradamus pisał coś o odkryciu i odkopaniu zwłok mitologicznego pierwszego cesarza Chin,czyli tzw:"SMOKA"!
Myślę,że to odkrycie nie ma większego znaczenia w polityce zagranicznej Chin.
Przypominam,że w końcu XIX wieku to jest przed I wojną światową zjednoczone Niemcy uzyskały kolonie które przekazała im ;Francja np;część Kamerunu,Wielka Brytania np;Tanganikę i dzisiejszą Namibię,co i tak nie powstrzymało PAZERNOŚCI KAJZEROWSKICH NIEMIEC!
Myślę,że ustępstwo USA wobec Chin w sprawie oddania im Tajwanu i niektórych bogatych w złoża wysp w Azji Wschodniej też na dłuższą metę nie powstrzyma ZABORCZYCH PLANÓW IMPERIALNYCH KOMUNISTYCZNYCH CHIN!

Obym się mylił!

Zdrowych pogodnych świąt życzy:Atraktor

989

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Jeszcze raz Życzę Wszystkim;zdrowych,pogodnych i spokojnych świąt Wielkiej Nocy.

Na resztę pytań odpowiem po świętach.

Pozdrawiam;Atraktor

990

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Chcialbym sie dowiedziec co Pan Atraktor wie na temat czarnej rasy, ktora ma prawdopodobnie pomoc krolowi podczas wojny.

991

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Wszedłem na forum ,bo mam chwilę czasu po wizycie znajomych.

Odpowiadam na pytania:

Do "Irbisa";

Nic nie wiem na temat pomocy czarnej rasy przyszłemu królowi Polski.
Coś tam chyba w tym temacie pisał Arteuza na forum "GP"-tak mi się wydaje o ile dobrze pamiętam,czytając stronę"kiedy wybuchnie III wojna światowa"po otrzymaniu linka na to forum od jednego z forumowiczów,ale nie jestem całkowicie pewien,proszę sprawdzić.

Pozdrawiam;Atraktor

992

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Do "boczyny":

Nie wiem dokąd będę tu pisał ,bo zależy to od wielu czynników!

Moje poglądy w poruszanych przez Pana (Panią) sprawach są następujące:

- atakowani i prześladowani są zawsze ludzie wybijający się ponad przeciętność,
- głupota ludzka nie zna granic,
- mądrzejszy zawsze ustąpi pierwszy.

itd......

Przecież osobami atakowanymi i prześladowanymi byli  zawsze;uczeni,ludzie  cisi głębokiej wiary,prorocy,a nawet sam Bóg Jezus Chrystus.


Pozdrawiam:Atraktor

993

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Irbis napisał/a:

Chcialbym sie dowiedziec co Pan Atraktor wie na temat czarnej rasy, ktora ma prawdopodobnie pomoc krolowi podczas wojny.

Prawdopodobnie północ będzie w całości zajęta (środkowa pewnie w większości też) przez wojska Mahdiego więc trzeba by szukać tego kraju na południu Afryki.

RPA jako kraj najbardziej rozwinięty gospodarczo by pasował. Jednak tam ponad 60% to Protestanci a jest też tam dużo białych.

Natomiast Kongo jest bardzo licznym krajem (ponad 71 mln.) i mogłoby pasować. Ma niedaleko do krajów środka i północy i prawie zewsząd otaczają ją kraje gdzie jest duży odsetek islamu.
Z tym, że do III WŚ może się tam trochę przetasować.

Afryka
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ko%C5%9Bci … i_w_Afryce

Kongo :
http://pl.wikipedia.org/wiki/Demokratyc … Demografia

Ostatnio edytowany przez Czcigodny (2013-04-01 00:47:16)

994

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Karzaj prezydent Afganistanu  Rozmawiał z szejkiem Kataru o utworzeniu biura dla talibów chodzi oczywiście o zachowanie talibów afgańskich w 2014... pozdrawiam Atraktorze jak wiadomo Katar i Arabia Saudyjska wspierają Salafizm Wachabizm. Czy te ruchy w islamie to to samo czy czy są różnice?

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-04-01 09:03:38)

995

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam;

Odpowiadam „Dmoxowi”;

Na temat islamu można pisać bardzo wiele,ale ograniczę się tylko do zasadniczych,najważniejszych i zarazem najistotniejszych spraw.
Islam jest najmłodszą z trzech wielkich religii monoteistycznych,które ukształtowały się na tzw;”Bliskim Wschodzie”,to znaczy najbliższej części Azji leżącej w pobliżu Europy.
Te religie to jak wiemy:judaizm,chrześcijaństwo i islam.
Te wszystkie religie są pochodzenia semickiego,ponieważ ich twórcami byli Żydzi:Mojżesz i Jezus z Nazaretu (judaizm,chrześcijaństwo) i Arabowie:Mahomet.
Arabowie tak jak Żydzi są Semitami,bo ich język arabski(wszystkie jego odłamy) jest tak podobny do hebrajskiego jak np.;język polski do rosyjskiego(języki słowiańskie),czy niemiecki do angielskiego(języki germańskie).
Zarówno Biblia jak i Koran mówią o tym,że i Żydzi i Arabowie pochodzą od Abrahama,który miał dwóch synów:Izaaka z którego wywodzą się Żydzi i Izmaela z którego wywodzą się Arabowie nazywani często w starożytności Izmaelitami.
Oprócz nazwy;”Islam – Wiara”,religia ta nosi też inne nazwy to jest:Muzułmanie – po arabsku;”Muslim – poddani Bogu” ,lub Mahometanie ,których nazwa pochodzi od proroka Mahometa.
Księgami Judaizmu i Chrześcijaństwa jest Biblia jednak w judaiżmie jest nią tylko Stary Testament,a właściwie TORA pięcioksiąg.Talmud wbrew wielu przekonaniom nie jest święą księgą judaizmu,a zawiera tylko komentarze do Biblii.
Dla chrześcijan Świętą Księgą jest Biblia (Stary i Nowy Testament),ale ta Biblia różniąca się w oczywisty sposób od Biblii judaistycznej(część ksiąg jest wspólna)jest inna w każdym odłamie religii chrześcijańskiej.
Najbardziej obszerna jest Biblia prawosławna.
Wyznawcy Islamu twierdzą,że Koran  - po polsku dosłownie”Święta Księga” pochodzi od samego Boga Allaha.
Muzułmanie tak jak chrześcijanie dzielą się na wiele odłamów w tym na dwa podstawowe wyznania:sunnizm i szyizm,ale istnieją jeszcze inne odłamy poza tymi podstawowymi,lub kierunki,które działają w ramach tych odłamów,czego nie spotyka się w chrześcijaństwie.
Wahhabizm jest kierunkiem religijnym występującym w sunniżmie,a ukształtowanym w Arabii Saudyjskiej wokół dwóch głównych miast w których działał prorok Mahomet to jest Mekce  i  Medynie.
Nazwa tego kierunku – ruchu pochodzi od Muhhamada ibn Abd -al Wahhaba(1703-1792) muzułmańskiego teologa.
Jest to więc młody kierunek w sunniżmie i z czasem może się stać tak jak np.;szyizm ,czy sufizm nowym odłamem islamu tym bardziej ,że jest on ruchem najbardziej radykalnym i konserwatywnym wśród wszystkich odłamów,czy ruchów muzułmańskich.
Wahhabizm powstał głównie po to ,aby przeciwstawić się szyizmowi i sufizmowi jednak ma też zastrzeżenia do innych wyznawców sunnizmu.
Wahhabizm odrzuca uprawianie pielgrzymek do innych miast poza „miastami proroka”to jest;Mekką i Medyną np. odrzuca pielgrzymki do ;Jerozolimy,Kufy,czy Kum itd.,czyli kult innych poza tymi miastami świętych miejsc,jak też kult świętych i ich malowidła(brazy0,co występuje głównie w szyiżmie i sufiżmie.
Salafizm pochodzi od słowa arabskiego;”salaf – przodkowie”.
Założycielem tego również konserwatywnego ruchu w islamie jest ;ibn Tajmijia teolog z XIV wieku.

Niestety muszę kończyć są święta.
Odpowiedź dokończę później.

996

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Mr_Makaveli napisał/a:
żywe srebro napisał/a:

aha, slyszeliscie pewnie o kims takim jak przyszly polski dyktator-general, mam rozwiazanie jego zagadki;] jest wyjatkowo banalne, to nie jest jeszcze zaden zolnierz, w tej chwili jeszcze jest nikim, chociaz jest swiadomy swego losu, trudno to wyjasnic, ale nawet wiem o kogo może chodzic i nie jest to zaden obecny oficer, nawet nikt ze swiecznika, za dwa moze 3 lata na polskiej scenie politycznej zaczna się prawdziwe przetasowania, wyjda nowe afery, ale tez zacznie byc robiony porzadek z tymi naszymi zlodziejami z wiejskiej... i wcale nie chodzi tylko o jedna partie polityczna, bo to sie tyczy wszystkich partii, w tym tzw. "patriotycznego" pis-u...

Ciekawe, kto to jest Twoim zdaniem? To samo można napisać o królu Polskim.


przepraszam, że dopiero teraz odpisuję, ale rzadko tu bywam. Kto? ktos kto jednoczesnie jest zapatrzony w islam, ajk rowniez, ktos kto nieznosi muzulamanow, taki dysonans poznawczy, zreszta to cechuje ludzi wielkich, hitler mial wizje swego swiata i byl w nia zapatrzony, dla niego byl to swiat idealny, ale jak wiemy z historii, kosztowala ona miliony istnien... ten też bedzie mial swoja wizje, poza tym wcale nie bedzie musial byc wojskowym z wyksztalcenia, czy z zawodu, kto powiedzial że nie można stworzyc prywatnej armii w afryce do obrony "status quo"? a wiec do obrony rezimow w krajach muzulmanskich, jak np w jordanii,  tak samo może stac po stronie rzadow w teheranie, wniosek jest taki że ten czlowiek tworzy wlasna armie na wzor legii cudzoziemskiej, taka armie do obrony chrzescijan w afryce i azji i dlatego też moze spotkac sie oko w oko z mahdim i moze mu darowac zycie, przy czym jesli general daruje mu życie to bedzie to wola Boga i nikogo innego. Poza tym, gdyby   uratowal on nasze wojska w afganie czy iraku przed wybuchem bomby jadrowej, to wtedy zyskuje duze poparcie w kraju.

997

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Polityka Wschodnia pl Rosja chce wejść do Afganistanu w razie zagrożenia dla jaj interesów w Azji Środkowej. Chodzi o zatrzymanie handlu narkotykami i współpracę talibów z organizacjami dżihadu w Azji Środkowej. Uważam że to była ostatnia decyzja zagraniczna Putina . Rosyjski budżet tego nie wytrzyma.i Ataki Talibów i Al kaidy.; może to doprowadzić do konfliktu z Chinami które mają własne interesy w Afganistanie i sojusznik Chin i jego interesy czyli Pakistan;. Atraktor miał rację ta decyzja może doprowadzić do sporów Chińsko Rosyjskich ; Rosja narazi się Talibom;Interwencja doprowadzi do ruiny gospodarkę rosyjską ;Rosja nie uczy się na błędach USA co potwierdza tezę że historia jest nauczycielką życia

998

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://www.youtube.com/watch?v=5w_mh9XohTQ
http://www.youtube.com/watch?v=ksuFZ28bnG4 - końcówka jest bardzo ciekawa a mianowicie to, że przed 2030 rokiem nie wybuchnie III WŚ.

Bardzo lubię filmy Maxa Kolonko. Co o nich sądzicie?

Ostatnio edytowany przez polk (2013-04-01 22:11:02)

999

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Wracam do odpowiedzi na pytanie:”dmoxa”;

Na przestrzeni dziejów od VII wieku naszej ery islam pod wpływem wielu czynników bardzo się zmieniał zresztą tak jak i inne religie.
Obecny salafizm jako konserwatywny i fundamentalistyczny ruch sunnizmu jest bardzo bliski wahhabizmowi jednak są pomiędzy nimi i różnice.
Przede wszystkim salafici(oprócz Mekki i Medyny) uznają też jako trzecie święte miejsce islamu Jerozolimę w której to prorok Mahomet opuścił świat ziemski na stworzeniu przypominającym skrzydlatego konia zwanego „Al Burak”,lub„Barak”.
A stało się to pewnej nocy kiedy obudził Mahometa Dżirbil(Archanioł Gabriel) i zabrał go na grzbiecie tego "świętego zwierzęcia" przysłanego przez Allaha do nieba”Al Miradż”- zresztą od tego słowa arabskiego pochodzi słowo;” mirage”(miraż) inaczej; „fatamorgana” przyjęte do słownictwa wielu języków europejskich.
Mahomet zmarł po krótkiej chorobie 8 czerwca w roku 632 naszej ery w mieście; „Jasrib”(Jatrib)którego nazwa w roku 633 została zmieniona na Medynę po arabsku(w dialekcie saudyjskim)”Medinat an nabi”,czyli po polsku miasto proroka.
W mieście tym znajduje się też grób jego córki Fatimy.
W miejscu pochówku jego i jego córki stoi obecnie meczet im:”Mahometa”,który jest miejscem licznych pielgrzymek muzułmanów.
Jerozolima(Al Kuds,po polsku miasto Pokoju) została uznana przez salafitów jako: „trzecie miejsce święte Islamu”-jak już pisałem uprzednio wahhabici uznają za"święte miasta" tylko;Mekkę i Medynę,a szyici i inne odłamy islamu oprócz Mekki,Medyny i Jerozolimy - jeszcze wiele innych miejscowości w różnych krajach muzułmańskich.
Wszystkie odłamy i kierunki islamu uznają ;Żydów i Chrześcijan za tzw:” pobłądzone ludy Księgi”,ale wyznawców tego samego Boga!
Prorok Mahomet w/g nich przyszedł na świat po to aby; judaizm i chrześcijaństwo uznały Mahometa za proroka,odrzuciły swoje błędy i przyjęły nauki Koranu!
Jednak metody przekonywania; Żydów i Chrześcijan do islamu są u wielu odłamów  i kierunków religii muzułmańskiej bardzo różne to jest od szacunku dla „ pobłądzonych ludów księgi”i ich pokojowego przekonywania,a nie prześladowania do którego odnosi się większa część sunnitów i niektórych szyitów( np;alawitów) ,czy;sufitów,aż do niezwykle skrajnych konserwatywnych i fundamentalistycznych ruchów(kierunków sunnickiego islamu jak:wahhabici i salafici,którzy to propagują tzw:" dzihad",czyli nawracanie siłą na islam (”świętą wojna"nie tylko wyznawców innych religii i ateistów,ale również”pobłądzonych ludów księgi” ,czyli pozostałych”dzieci Abrahama-(Ibrahima)”to jest;Żydów i Chrześcijan!
Są też różnice w traktowaniu chrześcijan przez wahhabitów ,a salafitów.
Wahhabici co widać w Arabii Saudyjskiej nie dopuszczają do wyznawania żadnych innych religii,lub jakiegokolwiek ateizmu we własnym kraju jak też i ich propagowania.
Oprócz meczetów nie mogą tam istnieć tam żadne inne świątynie,a posiadanie wszelkich innych  ksiąg
religijnych  w tym Biblii(fałszywej Księgi)jest karane śmiercią,również noszenie krzyżyków na szyi itp.
Salafici też nie dopuszczają do budowy innych świątyń oprócz meczetów jak wahhabici, ale nie karzą za to śmiercią za prywatne posiadanie Biblii,czy innych oznak innej wiary np wspomnianych:krzyżyków.
Innowiercy w tym chrześcijanie mogą u nich prywatnie w swoich domach modlić się w/g nakazów swojej religii – u wahhabitów jest to niemożliwe,wręcz zakazane!
Także islam to religia różnorodna i ma różne oblicza tak jak każde wyznanie.
Odpowiedziałem Ci bardzo ogólnie,ale temat jest bardzo szeroki.
Podsumowując swoją wypowiedż w tym temacie,powiem tak:
Kraje kultury i cywilizacji zachodniej powinny baczniej zwracać uwagę na różnorodność islamu - to znaczy,że istnieje islamumiarkowany i konserwatywno-fundamentalistyczny!
Widać,że krótkowzroczna polityka tzw;”zachodu” np.;sojusz z najbardziej antychrześcijańskim wahhabickim reżimem Arabii Saudyjskiej nie jest podyktowany troską o tzw:demokrację w szerokim pojęciu włącznie z troską o tolerancję religijną, a TYLKO TZW; KALKULACJAMI GEOPOLITYCZNYMI!
Na to też zwracał uwagę M Nostradamus(Nostradamus Młodszy) w jednej z licznych swoich przepowiedni:

Presage14,139(czterowiersz)almanach 1614 r;

Wielkie słowa o tolerancji pośmiewiskiem zachodu,
A najwierniejsi sojusznicy demokracji to jej wrogowie.
Wyznawcy proroka którzy prześladują dzieci Chrystusa,
są u nich przyjmowani z wielkim oddaniem i honorami!

Myślę,że obecnie tak się właśnie dzieje i dlatego jest tyle błędów w bieżącej polityce państw zachodnich do świata muzułmańskiego w tym również arabskiego!
Myślę,że prędzej ,czy póżniej nie wyjdzie nam wszystkim to na dobre.


Pozdrawiam:Atraktor

1,000

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dziękuję Atraktorze oczywiście że zachód prowadzi politykę patrzy w perspektywie tego co się dzieje teraz góra 3 lata naprzód.Doskonałym przykładem jest potajemne wspieranie  zbrojnej opozycji Syryjskiej byle obalić Asada nie patrząc na to że w opozycji militarnej nie już demokratów;tylko np Al Nusra odłam Al Kaidy. PS zachodni politycy patrzą tylko w perspektywie następnych wyborów  krótkie kadencje; 4/ 5 lat pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez dmox (2013-04-02 17:06:12)