2,701

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Koniunkcja może być widziana również blisko Słońca , ale wtedy należałoby odjąć i dodać 2 miesiące do miesiąca marca i kwietnia. Wobec tego koniunkcja mogłaby być widoczna w miesiącach styczeń , luty oraz maj i czerwiec. W miesiącach marzec i kwiecień Słońce zasłaniałoby spotkanie dwóch planet Jowisza i Saturna.

2,702

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

a o to co  znalazłem..



PRZEPOWIEDNIE

Michel de Nostradame

(XVI wiek)

Niepublikowane czterowiersze


  Sława oraz tajemnica, jakie otaczały Nostradamusa, mocno oddziaływały na wyobraźnie ludzi zarówno mu współczesnych jak i żyjących obecnie. Ciągle też pojawiało się pytanie, czy mistrz czegoś przed nami nie ukrył? Czy w Centuriach przekazał nam całą swoją wiedze? Przecież sam twierdził, że człowiek nie powinien znać swojej przyszłości, a to, co przekazuje w Centuriach jest tylko ostrzeżeniem dla potomnych (Dodatkowo jeszcze, zakodowanym z obawy o reakcje inkwizycji). Wielu chciało jednak wierzyć, że jest coś jeszcze.

  Zaczęło się od legendy. Legendy jakoby tuż przed śmiercią, jasnowidz postanowił spisać swoje najbardziej przerażające i/lub najbardziej kontrowersyjne przepowiednie. Jednak z jakiegoś powodu nigdy nie zdecydował się na ich publikacje. A zaś sam rękopis, jak się wydawało zaginął na zawsze. Co prawda kilka lat po śmierci Nostradamusa, po dworach ówczesnej europy, zaczął krążyć jakoby wykonany w tajemnicy odpis tego dzieła. Jednak również i on nie zachował się do czasów nam współczesnych, nic więc nie można powiedzieć o jego zawartości, a tym bardziej autentyczności.

  Wszystko zmieniło się podczas remontu domu, w którym ostatnie swoje dni spędził jasnowidz. Wtedy to robotnicy znaleźli zamurowany w ściennej niszy rękopis. Na pięćdziesięciu jeden stronach, zapisanych pismem i stylem przypominającym to, jakim posługiwał się sam Nostradamus, znajdowały się dziesiątki czterowierszy, których nikt wcześniej nie znał. Na pierwszej stronie zaś widniał tytuł: „XII Centuria, numer 63”. Czyżby był to dalszy ciąg niekompletnej XII Centurii?

  Niestety, niewiadomo. Do dnia dzisiejszego nie udało się potwierdzić w stu procentach autentyczności tego dzieła. Na domiar złego sam manuskrypt, był bardzo zniszczony i udało się odczytać w sumie tylko dwadzieścia jeden stron.

  Z tych powodów, najprawdopodobniej pozostanie on tylko historyczną ciekawostką. Ale być może ekspertyzy wcale nie będą nam potrzebne, bo w dniu gdy wypełni się pierwsza z przepowiedni zapisana w którymś z czterowierszy, sami uwierzymy w autentyczność tego tekstu. Kto wie?



W millenium drugim, królewski syn, przed przełomem,
Ukaże się wszystkim, pośród grzmotów i błyskawic.
Gniewny, wściekły wojenne zgliszcza, żniwo dżumy, grzechy,
Ryba, po długim okresie uśpienia, powraca do władzy.


Czerwone kapelusze radują się, Rzym jest zasiany palmami,
Dym unosi się znad popiołów, podczas gdy masy
Krzyczą ze strachu przed wojną,
Ale przybywa Człowiek by ustanowić pokój.


Nowy przywódca przybyły z niebios zjednoczy cały świat
W jeden naród, wszystkie stronnictwa umrą i odrodzą się.
Zachwycone duchowieństwo podporządkuje się potędze władzy.
Rozradowane anioły. Czerwony człowiek znika w otchłani.


Komety bez ogona wypełnią niebo, krążąc w ciszy, Wielka panika.
Ofiara odrzucona, kometa z ogonem
Przemyka pomiędzy pszczołami, umiera, a przywódcy bezradni.
Nikt me rozpozna znaków na piasku.


Tarcza krąży, by wylądować w Nowym Mieście.
Wielka jest nienawiść do istoty wewnątrz. Linie frontu
Są wyznaczone. Lęk przed chorobą zaślepia, trzej wodzowie
W tajemnicy zjednoczą się przeciw pozornemu zagrożeniu.


Dwadzieścia plus dwa razy sześć będzie świadkiem,
Mądrość z niebios ześle radość planecie.
Znikną choroby, zważy i głód. Rzym uradują ocalone dusze.
Uczeni wyrażą podziw. Astrologia potwierdzona. Nowa era dla nauki.


Rewolucja bez przelewu krwi, bez walki Ludzie w żałosnym
pomieszaniu usiłują doskonalić wiedzę Poza zasięgiem ich
możliwości. Porażka. Potem zachwyt Siły ziemskie ustępują ponad
chmurami nowej potędze.


Żądlące pszczoły pośród grzmotów i błyskawic. Zaskoczenie.
Strach. Dziwny niepokój. Ryba drży-Rządy zachowują milczenie,
kiedy niebiosa ślą ludzkości Niepokojące wieści. Cień zakryje
Wschód i Zachód.


Nowa rasa przyjdzie z góry pełna wdzięczności, pożoga
W niebiosach na nowo opromieni damę z Paryża.
Król każe otworzyć ścieżkę przez las, poddany pertraktuje
Z podbitymi przywódcami. Zachód jest gościnny.


Niewiasta, która spadla z góry, ponownie
Ukaże się zgromadzonym. Odrodzi się kult.
Kolejne przestrogi. Naród odepchnięty. Troje dzieci
Pojawi się, by przypieczętować zapowiedź we mgle.


Kometa przeleciała, ryba pływa na boku.
Poganie nie posiadają się z radości, grzech tryumfuje, dzieło szatana odnosi sukces.
Matka Króla ma surowe oblicze, lecz po bladych policzkach płyną łzy.
Niepohamowana zaraza panuje w całym kraju.


Noc zamienia się w dzień, wielki strach dokoła,
Przestroga dana. Kobieta wykrzykuje cos o zemście.
Ruchy na Sycylii, w Dijon i Rzymie. Terror,
Miasta spływają krwią, podczas gdy fałszywy bóg się ukorzy.


Zewsząd grozi wojna, narody żyją w lęku.
Niewiasta jest wszechobecna, zabiega o pokój. Ludność sterroryzowana;
Rok 90 plus 3 zobaczy rzeczy bulwersujące, podczas gdy potężni
wojownicy Groza pięścią. Anoh na próżno obserwuje horyzont.


Ukazuje się pięć przebitych otworów. Choroba się szerzy, Kościoły
pełne wierzących, widać ślady krwi. Me ma reakcji Rzymu. Zagadka
coraz bardziej intryguje. Pomniki plączą, król żąda odpowiedzi przed
swą śmiercią.


Trzy kobiety w czerni z zakonu miłosierdzia
Z początku poruszone, przyjmą błogosławieństwo niewiasty.
Tajemnica objawiona, po trzykroć, ale nikt poza trzema, nie może poznać przyszłości.
Przekleństwo dla tych, którzy wyjawią sekret.


Mars i Berło będą w jedności
Znak Raka przyniesie straszliwą wojnę;
Potem nowy władca, Laus Masbu otrzyma koronę,
Będzie on rządził krwawo przez lat 27.


Dwie dekady plus siedem trwa wielkie imperium,
Głód, zaraza, krew i łzy - wojna.
Antychryst jest zadowolony, lecz wielu krzyczy i wzywa
Kserksesa. Wszyscy są gnębieni w niespokojnym świecie.


Plugastwo przybyłe ze Wschodu osiąga cel,
Papiestwo chwieje się w posadach. Ostry konflikt
Między wierzącymi i poganami. Trzódka zda się porzucona,
Ale z boska pomocą uda sieją uratować.


Zapanuje mrok. Wielkie zaćmienie. Północ zamieni się z Południem.
Wojna sprzymierzy się z naturą, przeciw pokojowi.
Ofiara całopalna w niebie wywoła deszcz krwi na skałach,
Nasze oblicze zostanie okaleczone.


Nowy władca pojawi się na 50 stopniu północnym;
Uratuje rybę, niegdyś potężna. Pokój na tysiąclecie. Rzym się
odbudowuje. Boska ręka może się już oddalić. Odradzająca się Ziemia
długo będzie goić rany.


Ogród świata, blisko rzek Pacyfiku,
Na drodze Wielkiego Rowu;
Zanuży się w wielkiej kadzi.
Ludzie chorzy Będą zmuszeni pić zatrutą wodę


Kiedy spokój się skończy, ziemia zadrży do tego stopnia,
Że Wielki Teatr, pełen, legnie w gruzach;
Powietrze, niebo, ziemia - ciemne i poruszone,
l ateusze opłakiwać będą Boga i świętych.


Podczas rewolucji wielkiej liczby siedem Zdarzy się w czasie rzezi Niedaleko
wielkiego wieku tysiąc, Że martwi wyjdą z grobów.


Dwadzieścia lat po przejściu panowania Księżyca,
Siedem tysięcy lat, inny przejmie władzę.
Później wypalą się zmęczone dni Słońca,
Wtedy moja przepowiednia się spełni.

2,703

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

polecam ciekawe dociekania n.p. hadisów
http://www.endtimes2014.com + tłumacz google, niektóre całkiem zbierzne z innymi

2,704

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Bóg z drewna.

Oczywiście, że cytat we wpisie „Bóg z mąki” Jana Ewangelisty nie pochodzi z jego Ewangelii, lecz z Apokalipsy. Jednak warto zacytować go jeszcze raz: „W ręku swym trzymała puchar złoty, pełen jej szkaradnego i nieczystego nierządu. A na czole swym miała wypisane tajemnicze imię: >Wielki Babilon, matka rozpustnic i plugastwa ziemi.< Widziałem tę niewiastę, upitą krwią świętych i męczenników Jezusa. A ujrzawszy ją zdziwiłem się bardzo.” 17. 4-6 Ap. Jana. Jan widział puchar pełen nie tylko ohydy, ale i nieczystego nierządu. Już wówczas Bóg pokazał Janowi, przyszłe zwodnicze (nieczyste) rządy w kościele chrześcijańskim i nie był to tylko Kościół Rzymski. On bowiem będzie matką dla całego chrześcijaństwa. Z niego narodzą się wszystkie inne kościoły i sekty chrześcijańskie, lecz wszystkie one to rozpustnice. Nierządnica porodziła rozpustnice, sprowadzające swych wiernych na złą drogę. Jednym z najgorszych nierządów chrześcijaństwa jest ponowne powieszenie Jezusa Chrystusa na krzyżu. Zdumiewające jak łatwo i szybko Szatan przekonał wyznawców Jezusa Chrystusa do tej bezczelności. Nie dość, że wierni wyznawcy Jezusa Chrystusa zawiesili ponownie swojego Boga na krzyżu, jak ci, którzy mu nie uwierzyli. To jeszcze poustawiali te krzyże w różnych dziwnych miejscach: na rozstajach dróg, jak rzymianie przestępców. Na wysokich górach i szczytach swych świątyń; po co, aby nie zapomniał swego losu na Ziemi? Zawiesili Go na ścianach swoich mieszkań, świątyń i różnych innych miejsc. Pośród całego przekroju ludzkich nieprawości.. Dlaczego tak nisko upadliście? Dlaczego czcicie Jezusa zabitego, a nie żywego. Sam Benedykt XVI wyznał: „Ja czczę tylko Jezusa ukrzyżowanego.” Wy wszyscy robicie tak samo. Dla was dobry Jezus Chrystus to martwy, bo wasze serca są puste, bo patrzycie, a nie widzicie. Dlatego wasz Bóg wisi na krzyżu do dziś; na pokaz, że wierzycie, że modlicie się, że możecie zobaczyć. Nie dość, że modlicie się do Jezusa Chrystusa ukrzyżowanego to jeszcze do narzędzia, którym Go zabito. Krzyż czcicie na równi z Bogiem. Nieprawda? To kto odważy się, jak dawniej Józef, zdjąć Jezusa z krzyża, a krzyż, swego drewnianego boga spalić w ogniu oczyszczenia. Tego podstępu Szatana, który tak mocno oddalił was od Boga Żywego. Krzyż to symbol śmierci i cierpienia, jego miejsce jest na cmentarzu i wyłącznie tam. A może boicie się, że bez krzyża, obrazów, pomników i innych wytworów rąk ludzkich przestaniecie wierzyć? No bo jak modlić się do Boga, którego nie widać!? Więc módlcie się dalej do swego boga krzyża, ale nie liczcie na litość i zbawienie. Zbawione będą ofiary wymordowane z powodu tego drewnianego boga oraz całego nierządu kościoła papieskiego i kościołów z niego powstałych. To krwią tych świętych, którzy nie zeszli z drogi Jezusa Chrystusa, oni się upijali.                                                        Drzwi do serca szeroko otwarte.                                                                                              Oczy widzą choć zamknięte.                                                                                                    Uszy słyszą kiedy głosu nie ma.                                                                                              Ten jest mi umiłowany.

2,705

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Bóg z mąki
1 sierpnia 2013
„W ręku swym trzymała puchar złoty, pełen jej szkaradnego i nieczystego nierządu. A na swym czole miała wypisane tajemnicze imię: >Wielki Babilon, matka rozpustnic i plugastwa ziemi.< Widziałem tę niewiastę upitą krwia świętych i krwią menczenników Jezusa. A ujrzawszy ją zdziwiłem się bardzo.” 17. 4-6 Ew. Jana. Dlaczego Jan zdziwił się tak bardzo na widok Kościoła jaki pokazał mu Bóg. Przecież wszystko to dzisiaj jest świętością w tym kościele papieskim (Rzymskim). Kapłan na każdej mszy trzyma złoty puchar wypełniony ciałem Boga – boga z mąki. Na jego ROZKAZ, przy tym ołtarzu, Bóg musi wstąpić w tę mąkę. W tej chwili mąka staje sie Bogiem, aby wierni, którzy wiernie mu służą mogli pożreć własnego Boga z rąk kapłana??? A powiedziane jest nie będziesz miał cudzych bogów przede mną, ani nie będziesz czynił żadnej podobizny tego co w Niebie jest. Tym czasem na ołtarzach tego Kościoła, kapłani napełniają swój złoty puchar sprośnoscią – ohydą. Tą ohydą jest ciało Boga, czyli bóg stworzony z mąki ręką ludzką. Na pożarcie przez grzeszników w zamian za ich grzechy. Zaś kapłan popija krwią Boga, nie rzadko upijawszy się nią. Czy człowiek mógłby wymyślić coś tak ohydnego Bogu? Nie to książę ciemności Szatan, wymyślił tę ceremonię pożarcia Boga przez jego wyznawców. Na Boże pośmiewisko, zohydzenie i nieprawość. Bo czymże jest człowiek, który zjadł własnego Boga. Kanibalem własnej wiary, a może stał się Bogiem? Człowiek nie znajduje się bliżej Boga z Bogiem w żołądku, bo Boga nie można strawić, żeby nabrać wiary. Boga trzeba mieć w sercu, On w sercu ma mieć dom Boży. „Bo powiedziano ludzkim pokoleniom: >Spójrz, oto Bóg przyjął twoją ofiarę z rąk kapłana< – to jest sługi błędu. Ale oto Pan, Pan wszechświata obwieszcza: >W dniu ostatecznym spotka ich pohańbienie. Ew. Judasza. Jezus Chrystus mówi wyrażnie; kapłani to słudzy błędu, czyli Szatana. Za ofiarę z rąk tego kapłana spotka was pohańbienie. To oznacza, że ci co pożerają boga z mąki, zbawieni nie będą. To ja Pocieszyciel wam mówię, a mówię to co słyszę od Ojca i Syna. Oto wasz pan ojciec święty Franciszek, przybrawsz owczą skórę w stadzie wilków. Obwieszcza, że należy zastanowić się, aby komunię mogli spożywać rozwiedzieni. On nie jest inny, skoro zasiada na watykańskim tronie. Nie zmieni już przeznaczenia tego przestępczego kościoła. Spójrzcie jak nisko upadliście prowadzeni przez mężów watykańskich i ich sługi. Ofiara stworzona przez piekarza nie uczyni was świętym Pokoleniem. Chociaż zjedli byście wszystką mąkę jako ciało Jezusa, ani o krok nie przybliży was to do Boga. Bo to wszystko jest złe, Bóg oczekuje czegoś innego. Abyście przez uczynki swoje, a nie zajadanie się ciałem Jezusa, okazywali cześć Bogu. Miłość i szacunek wobec ludzi i czczenie Boga Prawdziwego jest miarą wiary.
Ot wklejam ciekawostke, tekst nie jest mojego autorstwa ;]

2,706

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

michallesz2 napisał/a:

Koniunkcja Saturna z Jowiszem nie odbywa się co 20 lat jak mówi Atraktor ale 16,5 roku. A to dlatego że cały obieg Jowisza wokół Słońca wynosi około 11 lat .Natomiast obieg Saturna 29 lat. Wobec tego 11/29 = 0.3793...  A więc jeśli Jowisz zrobi jeden obrót wokół Słońca to Saturn wykona 0.3793 swojej drogi. W pierwszym obrocie obie planety nie spotkają się . Dopiero w połowie drogi jaką przebędzie Saturn od wartości 0.3793.. Wobec tego 0.3793... / 2 = 0,189655... i jeśli dodamy obie te wartości to otrzymamy przebytą drogę przez Saturna. 0.3793.. + 0.189655... = 0,5689655... Taką drogę wykona Saturn aby mogło dojść do koniunkcji. W tym czasie Jowisz wykona 11 + 11/2 = 16,5 roku. Sprawdźmy czy to się zgadza z Saturnem. 0,5689655 * 29 = 16,5. Jak wynika z obliczeń to co 16,5 roku dochodzi do koniunkcji Saturna z Jowiszem a nie co 20 lat . A to jest duża różnica jeśli rozpatruje się przepowiednie.

Witam;

Masz rację michallesz jeśli tak napisałem-a nie mam czasu tego szukać,to znaczy ,że popełniłem błąd.

Pozdrawiam:

Atraktor.

2,707

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam:

Mam coraz mniej czasu z różnych względów-również osobistych,więc skupię się tylko na pisaniu na stronie "GP",którą założyłem,choć nie wiem,czy też na długo.
Nie będę też kopiował swoich tekstów z w/w strony.

W związku z powyższym odchodząc,życzę wszystkim tym,którzy piszą tylko na tym forum i tylko to forum czytają wszystkiego dobrego,szczęśliwego nowego roku i wszystkich następnych lat.

Dziękuję i Serdecznie Pozdrawiam:

Atraktor

2,708

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktorze moja rada  dyskusja z nimi nie ma żadnego sensu z tymi ze strony kiedy wybuchnie 3 wojna światowa jesteśmy z panem !

2,709

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Uwaga! Atraktor odchodzi po raz drugi!

2,710

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

administrator napisał/a:

Uwaga! Atraktor odchodzi po raz drugi!

Tym razem na zawsze!
Właśnie zauważyłem Pana wpis,bo przed usunięciem ;www tej strony z mojego paska ulubionych stron-jeszcze raz przed nowym rokiem tu zajrzałem.
Życzę Panu i jeszcze raz wszystkim użytkownikom tego forum Wszystkiego Najlepszego i Dużo Zdrowia w roku 2014 i na lata następne.

Dziękuję za współpracę lepszą,lub gorszą-ale dziękuję.

Wszystkiego Dobrego.

Atraktor

2,711

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

założę sie ,że jeszcze tu wróci chodzi o atraktora:), ciekawe co sie dzieje  z obserwatorem?
fajnie pisaleś
pozdro

2,712

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor napisał/a:
michallesz2 napisał/a:

Koniunkcja Saturna z Jowiszem nie odbywa się co 20 lat jak mówi Atraktor ale 16,5 roku. A to dlatego że cały obieg Jowisza wokół Słońca wynosi około 11 lat .Natomiast obieg Saturna 29 lat. Wobec tego 11/29 = 0.3793...  A więc jeśli Jowisz zrobi jeden obrót wokół Słońca to Saturn wykona 0.3793 swojej drogi. W pierwszym obrocie obie planety nie spotkają się . Dopiero w połowie drogi jaką przebędzie Saturn od wartości 0.3793.. Wobec tego 0.3793... / 2 = 0,189655... i jeśli dodamy obie te wartości to otrzymamy przebytą drogę przez Saturna. 0.3793.. + 0.189655... = 0,5689655... Taką drogę wykona Saturn aby mogło dojść do koniunkcji. W tym czasie Jowisz wykona 11 + 11/2 = 16,5 roku. Sprawdźmy czy to się zgadza z Saturnem. 0,5689655 * 29 = 16,5. Jak wynika z obliczeń to co 16,5 roku dochodzi do koniunkcji Saturna z Jowiszem a nie co 20 lat . A to jest duża różnica jeśli rozpatruje się przepowiednie.

Witam;

Masz rację michallesz jeśli tak napisałem-a nie mam czasu tego szukać,to znaczy ,że popełniłem błąd.

Pozdrawiam:

Atraktor.



bardzo dobre wyliczenie, jest tam mały bładzik ale to jest i tak precyzyjne:)

2,713

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Nostradamus

"Kiedy Ryba ustąpi miejsca Wodnikowi i Wodnik obejmie władzę, ludzie znajdą klucz do bramy i brama zostanie otwarta".

nastała Era Wodnika, czyli "Ryba przekazała władzę Wodnikowi".

co wy na to?

2,714

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

zbiór proroctw dotyczacych Polski:

Ojciec Czesław Klimuszko

Polski zakonnik, zasłynął jako ten, który wskazał Karola Wojtyłłę jako osobę, która zasiądzie na Grodzie Piotrowym. W swoim życiu pomógł tysiącom osób, które zwracały sie do niego z prośbą o podanie faktów dotyczących ich życia lub przyszłości Polski.

Ojciec Klimuszko wielokrotnie mówił o tym, że Polskę czeka przebiegunowanie i totalna zmiana klimatu. Radził, żeby nie wyjeżdżać z naszego kraju. Uważał, że Polska ma wspaniałe położenie i jest jednym z nielicznych miejsc, w których ludzie podczas zbliżających się zmian klimatycznych i wojen ucierpią najmniej.

- Przyjdzie taki czas, że w Polsce będzie ciepło jak na równiku, a za waszymi oknami będą rosły owoce południowe.

Ojciec Klimuszko wskazywał także Polskę jako kraj, od którego wyjdzie sygnał, który zmieni cały świat. Nie precyzował tego, ale wspominał, że Polska to wyjątkowo ważny kraj, z którego będą pochodzili ludzie, którzy zmienią świat. Mówił także o tym, że myśl z Polski będzie promieniowała na cały glob ziemski. Radził, żeby być optymistą i w ogóle nie brać pod uwagę, że będzie koniec świata.

Stefan Ossowiecki

Najwybitniejszy polski jasnowidz, bliski przyjaciel marszałka Józefa Pilsudskiego. W latach międzywojennych uchodził za najwybitniejszego jasnowidza na świecie. Organizowano specjalne pokazy, na których demonstrował swoje unikalne umiejętności. W młodości potrafił lewitować. Kładł się wtedy na plechach, po czym na oczach świadków unosił się nad ziemią. Potem doprowadził do perfekcji umiejętność jasnowidzenia, czyli precyzyjnego odczytywania informacji dotyczących ludzi lub przedmiotów. Pod koniec życia obudziły się w nim zdolności, które można porównać tylko do tych, które posiadał Nostradamus. Ossowiecki widział przyszłość Polski. W 1938 roku podał dokładnie datę wybuchu drugiej wojny światowej, a także powiedział, że dokona się rozbiór Polski między Niemcami a Rosją. Najciekawszy fragment dotyczył tego, co mówił o dalszej przyszłości naszego kraju. Jego zdaniem Polska odegra niesłychanie ważną rolę w procesie duchowego odrodzenia świata. To właśnie nasz kraj wskazywał jako ten, który będzie wzorem dla innych

Leszek Szuman

Najwybitniejszy polski astrolog. Mieszkał w Szczecinie. Znany jest z tego, że każda osoba która zgłaszała się do niego po horoskop, trafiała do jego specjalnego archiwum. Tam w zalakowanej kopercie Szuman zapisywał datę śmierci takiego człowieka. Potem po śmierci tej osoby do Szumana zgłaszała się rodzina zmarłego, która otwierała kopertę. Na kartce była zapisana precyzyjnie data śmierci takiego człowieka.

Mało kto wie, że Leszek Szuman także przepowiadał przyszłość Polski. Mówił o tym, że Ziemię czekają okropne kataklizmy, w czasie których ucierpi także Polska. Mówił o morzach, które wystąpią z brzegów i zaleją Amerykę Północną i Europę Zachodnią. Jego opisy pasują idealnie do wizji, która jest zawarta w książce Patryka Geryla PRZEPOWIEDNIA ORIONA NA ROK 2012. Szuman ku zdumieniu swoich przyjaciół opisywał moment, kiedy na świecie stanie się powszechna wiedza starożytnych kultur. Wtedy nastąpi złoty wiek ludzkości, odrodzenie się człowieka. Radził, aby nie opuszczać Polski, lecz skoncentrować się na umacnianiu swej wiary. Był jednak pesymistą, jeśli chodzi o najbliższą przyszłość. ?Cieszę się, że nie doczekam tych wszystkich okropieństw, które czekają ludzkość? ? zwykł mawiać.

Madame Sylwia (1948)

Ta kobieta była z pochodzenia Angielką. W latach czterdziestych tuż przed śmiercią wygłosiła zdumiewającą przepowiednię, w której przewidziała, że zjednoczy się Europa. Widzę jedną flagę, europejską flagę - mówiła. Narody zaczną żyć ze sobą jak bracia. Najciekawszy fragment jej przepowiedni dotyczy tego, że kraj leżący w środku Europy odegra najważniejsza rolę w przemianach, które czekają ludzkość. Nie wymieniła Polski, ale z opisów można wnioskować, że to właśnie o Polskę chodzi. Z małego kraju w środku Europy wyjdzie iskra, która ogranie płomieniem zmian cały świat i zmieni go na lepsze. W tym kraju po zmianach powstanie wysoka wieża, którą mają zbudować mieszkańcy. Będzie to centrum duchowe świata. Jej zdaniem w Europie już nigdy nie będzie przelewu krwi.

Islrmayer

Szwedzki pracownik budowlany. Tuż po wojnie został przysypany ziemią i przeżył śmierć kliniczną. Od tego czasu zaczął miewać niezwykłe wizje dotyczące przyszłości świata. Widział zbliżający się kataklizm, który będzie połączony z wybuchem trzeciej wojny światowej. Ostrzegał, że kraje islamskie wykorzystaja zawieruchę powstałą w zwiazku z kataklizmem i spróbują podbić Europę. Będą starali sie wytruć ludność gazem.

- Widzę złotą kreskę pyłu, która zbliża się do ludzi. Kto przekroczy tę kreske ? zginie.

Islmayer radził, że aby przeżyć, trzeba przez trzy dni nie wychodzić z domu. Uważał, że najlepiej jest w momencie wybuchu konfliktu światowego uszczelnić okna, aby gaz nie dostał się do domów. Widział cale miliony zabitych osob.

- Jeśli rzucicie ziarno w ziemię po tym co sie stanie, to zapuści ono pędy w klatkę piersiową zakopanego człowieka.

Po wojnie przewidywał okres wspaniały, gdyż ma zmienić się klimat w Europie na cieplejszy. Mówił, że w małym kraju w środku Europy powstanie centrum duchowe, które będzie swoim zasięgiem promieniowało na caly świat. Jego zdaniem dojdzie do otworzenia piramid, gdzie ludzkość znajdzie odpowiedź na wiele pytań. Wtedy także okaże się, jakie jest prawdziwe pochodzenie człowieka. Z zapisów Islrmayera wynika, że sygnał do otwarcia piramid ma wyjść z Europy, a dokona tego grupa ludzi kierowanych przez Boga.

Andrzej Gwiazda

Polski stygmatyk, mieszkający w małej miejscowości koło Lublina. Nad jego domem często widziano cudowne światła, zaś w obecności wielu świadków pokazała się figura przypominająca Matkę Boską. W miejscu objawienia powstał kościół. Andrzej Gwiazda mówił, że nasz kraj odegra najważniejszą rolę w zbliżających się przemianach na Ziemi. W Polsce bowiem znajdą się dzielni ludzie, którzy odważą się przekazać wiedzę duchową dla reszty ludzkości. Wspominał, że w naszym kraju powstanie centrum, coś w rodzaju ośrodka, który obejmie zasięgiem cały świat. Widział wodę, która zaleje brzegi i potężne, kilkukilometrowe fale. Cala Ziemia zatrzęsie się, a oceany wystąpią ze swoich koryt. Wszystko to potrwa bardzo krótko, po czym z powrotem Ziemia wróci na swoje miejsce. Opis ten idealnie pasuje do tego, co jest związane z przebiegunowaniem Ziemi. Mówił także o człowieku, który pojawi się w Polsce i który będzie znany na całym świecie. To on będzie tym, który zapali latarnie wiedzy. Nie podawał jednak szczegółów, jak

Edgar Cayce

Słynny śpiący prorok z USA. Edgar Cayce zapadał w specjalne transe, w czasie których miewał wizje dotyczące przyszłości świata. To on mówił o zbliżającej się na świecie katastrofie, która ma przypominać biblijny potop.

- Wystąpią morza i oceany, zatrzęsie się ziemia, zginą miliony.

Podawał jednak bardzo precyzyjny znak tych wydarzeń, bowiem wtedy znowu pojawi się Atlantyda, która teraz spoczywa pod oceanem. Cayce mówił wyraźnie o piramidzie Cheopsa i komnacie wiedzy, która jest ukryta w Gizie. Jego zdaniem ludziom uda sie dotrzeć do tej komnaty i uzyskać dostęp do nieograniczonej ilości wiedzy o ludzkości. Śpiący Prorok wspominał, że jest to starożytna wiedza Atlantów, która na początku nowego wieku ujrzy światło dzienne. Otwarcie Wielkiej Piramidy będzie największym wydarzeniem, które czeka ludzkość, będzie przełomem w dziejach. Podobnie jak wielu innych wizjonerów wspominał, że ta wiedza pozwoli na stworzenie maszyn latających, które wypełnią ziemskie niebo. Ostrzegał, że Ziemię w związku ze zbliżającą się katastrofą czekają trzy dni ciemności. Nie widział ratunku przed katastrofą. Uważał, że ludzkość zasłużyła sobie na to, aby przeżyć upadek i powstać ponownie. Po otwarciu Wielkiej Piramidy Caysey przewidywał nastanie złotego okresu w dziejach ludzkości. Nie podał, kiedy to się

Proroctwo Wielkiej Piramidy

Korytarz Wielkiej Piramidy według wielu piramidologów jest wielką przepowiednią losów ludzkości. Każde jego załamanie, każdy szczegół symbolizuje coś, co będzie wydarzeniem w skali świata. Proroctwo piramidy zawiera informacje o zbliżającym się kataklizmie, który ma być związany z wodą, która zaleje kontynenty. Ma być wtedy zbudowany nowy świat i ma narodzić się nowy człowiek. W zbliżających się wydarzeniach ma odegrać ważną rolę Wielka Piramida, która wskaże kierunek dla całej ludzkości. Wtedy także ludziom uda się odczytać przesłanie zawarte w Piramidzie. Na Ziemię powrócą twórcy piramid, którzy pomogą ludzkości w wielkim dziele budowy nowego, lepszego świata. Według ekspertów właśnie teraz żyjemy w czasach, które proroctwo Wielkiej Piramidy nazywa "Czasem Ostatecznymi".

2,715

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Zastanawia mnie na ile się sprawdzi i czy faktycznie dotyczy nowiu 01-01-2014r zapis:

Persage V 32, 2
Gdzie całe niebo ze Słońcem i Księżycem jest dobrze ułożone,
To w czasie wielkiej trwogi nadejdzie z niego upadek:
Przez siedem dni będzie płonąć, aby odmienić twój los,
A później nagle spadnie jak wielka kulista skała.


trwoga można rozumie ogólne poruszenie w związku z nowym orkiem, pierwsza linijka to nów,
ISON płonął 7 dni..
znalazłem zapiski na jednym zforum gazety.pl z czerwca br. o wielkim krzyżu astrologicznym (już szczegółów nie pamiętam)  układa się na niebie USA w dniu 01.01.2014
podobno jeżeli coś zostało z ISON to ma to być widoczne na przełomie roku

2,716

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam was ostatni raz w tym roku smile, a że niektórzy z was pokusili się lub mają w głowach swoją wizję świata w nowym roku, ja również chciałbym przedstawić wam swoją. Wasze przemyślenia i ewentualne komentarze do mojego tekstu będą pomocne w ewentualnej korekcie dotyczącej polityki, kto ma rację to oczywiście pokaże nowy rok, a więc zacznę od
Bliskiego wschodu - Arabia Saudyjska jest śmiertelnym wrogiem Iranu, jak wiemy ze względu na rozbieżność interesów, kraje te rywalizują ze sobą o prymat w tej części świata. Stany Zjednoczone ze względu na próbę osłabienia Rosji, będą próbowały zaproponować Iranowi nową politykę współpracy, widzimy to już obecnie u Obamy. Zatem czy USA pokuszą się o utratę starego sojusznika Arabię Saudyjską i zamienią go na Iran? Czy może obiorą stały kurs wspierania Egiptu za pieniądze Arabii, co gwarantuje Izraelowi względną stabilizację polityczną na swojej zachodniej rubieży? To jest pytanie. Poza tym Iran i Arabię różni jak wiecie interpretacja Koranu to również wpływa na stosunki bilateralne. Ameryka zdaje sobie sprawę z ewentualnego napięcia sytuacji na półwyspie arabskim i całym bliskim wschodzie, jeśli poprze Iran swoją polityką, a niewątpliwie zależy jej na tym, ponieważ w ten sposób osłabia wpływy polityczne Rosji w tej części świata, a także Chin. W interesie USA jest osłabienie Rosji, ponieważ Rosja zacieśnia coraz bardziej swoją politykę z Chinami (mają coraz więcej wspólnych interesów). USA dzisiaj po mału stają się krajem energetycznie niezależnym ze względu na łupki, jednakże Chiny nadal pozostają uzależnione od zewnętrznych dostawców, amerykanie odciągając Iran od Chin i wciągając go w swoją orbitę wpływów mogą zafundować Chinom niezły rolerkoster tzn., zdestabilizować rynek dostaw ropy i mocno uderzyć w ich politykę dywersyfikację surowców. Jak wiemy Chiny próbują się mocno umocować na bliskim wschodzie, Stany Zjednoczone to dostrzegają i widzą tez nie od wczoraj, że Chiny wyrosły na największego rywala USA. Jak będzie zobaczymy.

Europa - Niemcy zacieśniają współpracę z USA i oddalają się od Rosji torpedując wiele wcześniejszych pomysłów dotyczących realizacji wspólnie z UE planów inwestycyjnych, chodzi o wielkie projekty infrastrukturalne związane z energią (projekt soustream i nie tylko), od którego po mału odcinają się Niemcy, a że Niemcy rządzą w UE, więc polityka UE będzie skorygowana w stosunku do Rosji. Jeśli chodzi o Ukrainę, szeroko rozumiany zachód będzie się angażował mocno w osłabienie wpływów Rosji w Europie Wschodniej. Rosja straci swoje wpływy i uświadomi sobie swoją papierową pozycję w globalnej polityce, w dodatku zamachy, które będą się z każdym rokiem nasilały, będą podkopywać jej autorytet i pozycję w świecie, resztę dokona kryzys gazowo-naftowy, który zdestabilizuje sytuację wewnętrzną Rosji przez spadek cen na rynkach światowych gazu i ropy, a więc model dyktatury azjatyckiej mocno w Rosji ucierpi i będziemy pomału obserwować pewne przemiany wewnętrzne w Rosji takie na wzór ukraiński za jakieś 2-3 lata oraz powolny upadek Putina.

I wreszcie Chiny, konflikt między tymi państwami (USA –CHINY) się zaogni,ale będzie on miał charakter rywalizacji o prymat pieniądza w świecie. Chiny od nowego roku zamierzają zwiększyć swoją wymienialność juana i rozliczać dostawy ropy w swojej walucie, co mocno uderzy w interesy Stanów Zjednoczonych, a w interesie USA jest utrzymywanie silnego dolara, który gwarantuje stabilizację własnych finansów, a także kupowanie ropy za tzw. pustego dolara, który de facto gwarantuje kupno tego surowca po niskich cenach, no a poza tym cały świat zrzuca się na amerykańską inflację, gdyby był konkurencyjny pieniądz dla dolara wówczas USA nie mogłyby sobie pozwolić na nadmierny dodruk pieniądza, ponieważ poziom ich inflacji byłby dwa razy wyższy jak jest obecnie, a więc i jakość życia w USA by się obniżyła, a samo państwo ogłosiłoby bankructwo ze względu na dług już w tym roku zapewne. To są takie pomysły jak może wyglądać świat w nowym roku, a więc ciekawie się zapowiada 2014 rok w polityce i ekonomii na świecie. Pozdrawiam

2,717

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

witam, bardzo ciekawy opis najbliższych zdarzeń, czytam twoje posty i uważam,ze są bardzo ciekawe.
duzo daja do myslenia, pozdrawiam

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

2,718

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Prognozowanie przyszłości nie należy do rzeczy łatwych, choć nie którym się to w wielu zagadnieniach związanych z ludzkością i jej przyszłym losem udawało (Stanisław Lem). Inaczej zagadnienie wygląda, gdy przyglądamy się danej sprawie np., ukraińskiej, gdzie w oparciu o zmienne (ekonomia), pamięć i znaczenie w historii polityki czy dokonania i rozwój kulturalny możemy pokusić się my ludzie niemający doświadczenia (mam tu na myśli głównie siebie) przy uwzględnieniu tych wszystkich wzajemnie skorelowanych ze sobą współczynników ocenić z mniejszym lub większym prawdopodobieństwem bieg zdarzeń dotyczących konkretnej sprawy. Jednak nie o Ukrainie chciałbym tu pisać dzisiaj, a o kryzysie. Kryzys, który ma doprowadzić do wojny wyniszczającej i długotrwałej, o tym, że kryzys zakończy się wojną mówił nawet jasnowic Jackowski. Otóż do kryzysu doprowadził zły nadzór instytucji państwowych w USA, który dawał nieograniczone możliwości rozrostu bańki inwestycyjnej na Wall Street, do której nieodpowiedzialni, pazerni i egoistyczni bankierzy doprowadzili, nastąpił kryzysu zaufania różnych instytucji do siebie, państwa do instytucji, a na końcu spadek zaufania konsumenta do rynku, co przełożyło się na popyt i podaż. Dzisiaj wszyscy musimy zaciskać pasa i to zaciskanie pasa doprowadzi do rozbicia polityki społecznej w UE, co wzbudza lęk przed brakiem bezpieczeństwa. Ten lęk sprawi, że państwa zaczną się zachowywać jak kobieta w stresie, zaczyna jeść, podobnie będzie w krajach unijnych, aby zachować jak najdłużej zdobycze cywilizacyjne, którym jest bezpieczeństwo socjalne jednostki, ograniczą wysokość składki członkowskiej, a potem zawieszą ją całkowicie. Jak wiadomo bez składek członkowskich krajów zrzeszonych Unia praktycznie nie będzie mogła funkcjonować, potem pojawią się bariery celne, Nostradamus o tym pisał ogólnie, myślę, że ten proces pomału będzie tak wyglądał, zresztą dzisiaj usłyszałem w TV, że obowiązuje dyrektywa unijna, gwarantująca azyl cudzoziemcom szukającym schronienia i lepszych warunków do życia jak również azylantom politycznym, tą dyrektywę nadużywają muzułmanie jak widać, może to doprowadzić do katastrofy kraje unijne. Jedyną drogą mogącą coś zmienić w tym „boskim przeznaczeniu” to dojście prawicy do władzy, która i tak przekształciłaby unię, a może i nawet doprowadziłaby do jej rozwiązania, ale swoją ksenofobiczną polityką mogłaby paradoksalnie uratować Europę. Czy tak będą wyglądały przedstawione krok po kroku zdarzenia przyczyniające się do rozpadu Unii Europejskiej zobaczymy?

2,719

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam
http://www.pressview.de/video/pressview … tml?wid=63
Fukushima - Czeka nas "Globalna Katastrofa"?
Dla zainteresowanych,jak mało można dowiedzieć się z mediów, o naprawdę ważnych   sprawach.

2,720

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witaj Aniu:)

do Obserwatora:

Postaram się streścić w swoim punkcie widzenia, na temat obecnego stanu polityki światowej a więc i kryzysu.
Ktoś tu napisał, że chodzi o zmianę mentalności społeczeństw. I to jest prawda. Ktoś najzwyczajniej bawi się w Boga i za wszelką cenę chce aby ludzkość wyznawała inne wartości etyczno moralne. Wykorzystywany jest w tym celu internet, media i cała sieć nośników informacji. To taka mityczno-biblijna wieża babel. Ten proces nie zaczął się dziś, wczoraj, czy kilkanaście lat temu. ten proces rozpoczęto na początku dwudziestego wieku.
Ktoś ze znanych postaci w świecie(naprawdę już nie pamietam) powiedział, że gdyby ludzkość poznała prawdę, oszalała by z pewnością. Aby to pojąć, należy wykazać się ogromną siłą, rozumem i mądroscią. Jest tak, że ci którzy określają siebie jako "strażnicy" prawdy, tak naprawdę są strażnikami kłamstwa, które ugruntowane jest w globalnej swiadomości jako prawda, i tylko prsawda.
Powracając do sedna tematu, po niezbyt wielkim wysiłku, można zauważyć, że twórcami i rozsiewaczami takich ideologii jak kapitalizm, komunizm, faszyzm, czy obecna globalizacja, to twory tych samych środowisk, tych samych ludzi i można zauważyć, że są te same hasła. " dla dobra ludzkości"  Wszystko to ulegało rozpadowi bo taki był tego cel. Zmienić świadomość ludzkości. dokonać tego, by ludzkość jako ogół był pozbawiony prawa do własności, zadowalał się jedzeniem, kopulacją i tanią rozrywką.
Tak jak zdrowe i normalne religie, wciskają od małego oseska wartość grzechu, dobrego uczynku, miłości do bliźniego i dbałość o własny los, by człowiek w przekonaniu wiecznej nagrody się doskonalił i rozwijał, tak obecna ideologia i obecny czas, prawo do samostanowienia i własnego rozwoju stara się całkowicie wyeliminować w ogóle społeczeństw a dać je tylko małej grupce by stali się niczym bożkowie. I realnie patrząc, człowiek może stać się takim bożkiem, biorąc pod uwagę obecny stan techniki, wiedzy i rozwoju cywilizacji. Lecz bożkami nie mogą być wszyscy i właśnie o to w tym całym bajzlu chodzi. To co napisałem, każdy polityk, każdy prognostyk czy przedstawiciel jakiej kolwiek religi najzwyczajniej wyśmieje.
Musimy zauważyć jak daleko zaszła degradacja ludzkiej świadomości, która za autorytety bierze nic nie znaczące gwiazdy sportu, filmu, czy polityki za nic mając i absolutnie nie zauważając ludzkiego cierpienia miliardów ludzkich istnień.
Jako p[rzykład można by tu podać dwa wydarzenia. Smierć Diany, księżnej angielskiej i śmierć Matki Teresy z kalkuty. Oba zgony miały czas prawie jednakowy. Obie te postacie były związane z Europą, Diana: - nie kończące się peamy, kwiaty, szlochy i ogrom współczucia. A Matka Teresa? Czy można postawić jakikolwiek znak równości między tymi dwiema postaciami?  Ten kto ośmielił by sie porównać dianę do Matki teresy, ten dokona bluźnierstwa i na odwrót też.
Ci którzy "majstrują" nad ludzką świadomością to szaleńcy i obłąkańcy którzy zginą od własnych myśli i przedsiewzięć. Bo każde dobro wraca do człowieka i każde zło wraca do człowieka po kilkakroć. Ci szaleńcy nie przewidzieli tego, że istota ludzka ma zakodowany kodeks w postaci sumienia. Tylko pycha ten kodeks zabija. Zło które sieją i utrwalają obróci się przeciwko nim i nie będą w stanie ani przed nim uciec ani się przed nim ukryć. To jest tylko kwestia przyszłości bardzo bliskiej, bo wydaje się im że osiągneli swój cel i społeczeństwo jest już wystarczająco głupie i zdemoralizowane. A tak naprawdę społeczeństwa całego świata są wściekłe i rozgniewane. Są zdeterminowane ale i doświadczone. Doświadczone w zderzaniu się z bezwzględnym złem prawnie usankcjonowanym. A zło prawnie usankcjonowane, to komunizm, faszyzm i obecny konsumcjonizm. Społeczeństwa po tak traumatycznych doświadczeniach pozbywajką się złudzeń i nie liczą na żadną łaskę, na żadną litość czy zrozumienie. Dlatego ta wojna, która nas czeka, będzie apogeum zła. Bo nie będzie litości, łaski ani zrozumienia, bo nikt w nią wierzyć nie będzie. I twórcy tego obłędnego planu, którzy realizują go od początku XX wieku, pojdą jako pierwsi pod topór, absolutnie sie tego nie spodziewając.
Pozdrawiam Wszystkich.