2,821

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam, jeśli chodzi o przepowiednię astrologiczną artykuł przeczytałem na Onet.pl jakieś 2-3 dni temu, co do samej astrologii jak napisał świętej pamięci nestor polskiej astrologii Leszek Szuman –„Astrologia nie ma wrogów. Istnieje natomiast wielu ignorantów, którzy ja krytykują”.
„Astrologia jest nauką samodzielną. Wyjaśnia nam ona bardzo wiele. Z jej znajomości dużo się nauczyłem i wielokrotnie odniosłem korzyści. Wiadomości z geofizyki uwidaczniają nam potęgę gwiazd i ich wpływy na losy istot ziemskich. Astrologia podkreśla ten fakt w pewnym sensie” – pisał Albert Einstein.
Sam osobiście parę lat temu dałem postawić sobie horoskop, no cóż w ogólnych ramach zgadza się jak ulał, wiem nawet, co mnie czeka skoro do tej pory wszystko się sprawdziło, ale o tym nie będę pisał, to tak gwoli ścisłości w temacie astrologii. Trudno bawić się w badacza megatrendów, ponieważ cholernie trudno być omnipotentnym dragon1311, ale masz sporo racji, do zdiagnozowania sytuacji politycznej czy ekonomicznej nie trzeba znajomości astrologii, w ramach ciekawostki umieściłem ten wpis o „kwietniowej katastrofie”, jak będzie zobaczymy.
Do Ani bardzo możliwe, że możesz mieć rację. Ciekawa interpretacja.

2,822

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://video.anyfiles.pl/videos.jsp?id=84701&pos=0
nie w temacie ale ciekawe

2,823

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Chyba znalazłem: http://strefatajemnic.onet.pl/extra/gur … ogii/nmmp7

2,824

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam,

piszę odnośnie krachu na giełdzie, który ma nastąpić. Chcę napisać, że jestem graczem giełdowym, który w swoich analizach opieram sie na tzw. liczbach planetarnych, mogę potwierdzić, informację, że miesiącu kwietniu rzeczywiście dojdzie do bardzo mocnego sygnału, ale czy będzie to krach nie jestem w stanie tego przewidzieć.

2,825

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dodam na koniec jeszcze jedną uwagę.
Nie mylmy astrologii z astronomią.

2,826

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

ania napisał/a:

http://video.anyfiles.pl/videos.jsp?id=84701&pos=0
nie w temacie ale ciekawe

dobry film, już go ktoś tutaj wstawiał. Ja myślę ze jak najbardziej w temacie.
Do dzisiaj oficjalna wersja to taka,ze to ludzie nie znajacy koła zbudowali piramidy:)
pozdrawiam

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

2,827

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do pablodart

Nie twierdzę, że zbudowanie piramid nie jest tajemnicą. Jest jak najbardziej. Ale twierdzenie, że Egipcjanie nie znali koła jest sporym przegięciem. Niby na czym jeździły rydwany? Na kwadratowych kołach? Powszechnie utrzymuje się, że cywilizacje Ameryki Środkowej nie znały koła ale w kręgu cywilizacji bliskowschodnich (z którymi Egipt jak najbardziej miał kontakty) koło było znane od bardzo bardzo dawna.

Ostatnio edytowany przez dragon1311 (2014-02-10 11:37:32)

2,828

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

do dragon1311
niestety nie masz racji, z oficjalnych naukowych twierdzen piramidy powstały około2560 lat p.n.e, wtedy nie znano koła!!!
zapewniam ,mozna to sprawdzic
ale w/g mnie piramidy powstały o wiele wczesniej i nie były budowane ówczesna znana technologią , ktos "IM' egipcjanom
pomógl ale to juz inna kwestia:)

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

2,829

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

sprostowanie do dragon1311
z wikipedia wynika ,ze koło istniało
"Wynalezione w połowie IV tysiąclecia p.n.e. w Mezopotamii. Najstarsze znane pisemne świadectwa pochodzą z cywilizacji sumeryjskiej (XXXII wiek p.n.e.). Prawie równocześnie dotarło do Europy. Najstarsze znaleziono w Słowenii datowane na 3200 lat p.n.e. Aby ułatwić transport ciężkich przedmiotów (np. bloków kamiennych) podkładano pod nie okrągłe belki. Najstarsze wykopaliska udowadniają, że już starożytni Egipcjanie używali tej metody do budowy piramid."

to jest mały problem, poniewaz ewidentnie w filmiku wrzuconym przez "ania" mowa jest o tym,ze kola nie znano,
problem zapewne lezy w kwestii datowania budowy piramid ale póki co to zwracam honor

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

2,830

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

do dragon1311
z rydwanami ,ze jezdziły w czasie budowy piramid to chyba przesadzilas oczywiscie biorąc pod uwage ,ze wzorujemy się w kazdym przypadky na wikipedii

"Rydwan – pojazd konny, najczęściej dwukołowy zaprzężony w dwa lub cztery konie, zwykle z tyłu otwarty, znany od około XXVIII w. p.n.e. na całym Bliskim Wschodzie, i w Egipcie od około XVIII w. p.n.e. oraz w starożytnej Grecji od XII wieku p.n.e. (o czym wspomina Homer), później także w Rzymie. Mógł być zaprzężony w dwa konie – wtedy zwał się bigą, lub w cztery i wtedy nazywał się kwadrygą. Jechały nim zazwyczaj stojąc dwie osoby.[potrzebne źródło]
Rydwanu używano w różnych celach. Załogę rydwanu mogło tworzyć od dwóch do czterech osób. Jeśli załogę rydwanu tworzyły dwie osoby był to tylko woźnica i łucznik. W załodze czteroosobowej dochodził włócznik i miecznik. Niektórzy zeskakiwali z wozu i walczyli dalej pieszo. Na Bliskim Wschodzie rydwany pojawiają się na polach bitew jeszcze w IV w. p.n.e. W Europie tradycja walki z rydwanu przetrwała najdłużej na Wyspach Brytyjskich, bo do I w n.e. Na początku swego istnienia rydwan służył także do polowań. W Grecji i Rzymie służył głównie do wyścigów w czasie igrzysk olimpijskich, natomiast w cyrkach – także w celach kultowych i reprezentacyjnych.

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

2,831

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

dragon1311 trochę opamiętania smile, jak wrzucasz wszystko do jednego worka i podsumowujesz bzdurą to  wygląda jak by prymitywny człowiek dotykał komputera kijem. Może zanim  takie śmiałe podsumowania opublikujesz poczytaj trochę o historii jednego czy drugiego. Chyba, że faktycznie źródło wiedzy  to wróżka czy inne czarny mary.

Na tym forum  dociekamy nt. między innymi nostradamusa który oprócz swoich wizji był znakomitym astrologiem. A dlaczego się tak o tym rozpisujemy? Bo jakimś cudem jego czterowiersze układają się z czasem w całość i wydarzenia które faktycznie miały miejsce.
On sam dokładnie  wiedział kiedy umrze widział to w prostym zestawieniu horoskopu.  Z resztą nie tylko on to potrafił. Problem w tym, że wielu myśli że potrafi interpretować to czy tamto ale niewielu się udaje bo tak naprawdę wymaga to wielkiej wiedzy i doświadczenia.

To trochę jak z grą na pianinie, każdy może nauczyć się grać ale nie każdy zostanie wirtuozem smile

2,832

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

W dwudziestym 6, 8 i 9 to liczby trzeciego Antychrysta,
Mahdi muzułmański potwór otworzy na Ziemi bramy piekieł........


nostradamus nie zawracał sobie głowy z przestawianiem cyfr ,więc napisał od tyłu ...1986 rok wtedy narodził się mahdi...najprostsza sprawe jest najtrudniej wymyślić.

2,833

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Wyścig zbrojeń USA i Chin zaczyna nabierać zawrotnej prędkości - i to dosłownie. Kilka tygodni temu armia Państwa Środka, podążając śladem amerykańskich sił zbrojnych, przeprowadziła pierwszy test broni hipersonicznej, czyli pocisku poruszającego się nawet 10 razy szybciej od dźwięku. "Foreign Policy" ostrzega, że pojawienie się tej broni w arsenałach światowych mocarstw może prowadzić do niebezpiecznej eskalacji potencjalnych konfliktów.


z onetu .....to zapewne te świetliste strzały co na zdjęciu maił na myśli nostradamus...

2,834

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

To wszystko idzie w tak zastraszajacym tempie, ze warto by bylo sie na soba zastanowic i zjednoczyc!Jest wiele hipotez kiedy wybuchnie, wiem jedno, tak naprawde nikt nie bedzie na to gotowy.

2,835

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam
Mam pytanie odnosnie Wielkiej Brytani, mianowicie jak sytuacja bedzie sie klarowac na tych wyspach? W przepowiedniach Nostradamusa nie wiele pisze o natarciach wojski chinskich czy tez talibow, wiadomo tylko o wojnie braterskiej czyli z Francja.Wiem ze wielki prorok nie palal symatia do"pijawek"ale zastanawiam sie czy brak wiadomosci na ich temat jest spowodowany niechec proroka czy tez oprocz kataklizmow(zalania londynu) i wojny z kogutem, beda dzielnie bronc wyspy przed smokiem i pol ksiezycem? Bardzo mnie to nurtuje a to forum jest dla mnie najwiarygodniejszym źródłem. Dziekuje

2,836

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

do  przeczytania  i  przemyślenia....


http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/20 … noczonych/

2,837

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Minister obrony Chin dziękuje Polsce za szkolenie chińskich żołnierzy'''

http://www.wprost.pl/ar/322733/Minister … zolnierzy/

2,838

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dla przypomnienia może ktoś nie czytał tłumaczenia według Arteuzy

Około roku 2038? definitywnie w III wojnie światowej w Europie nastąpi przełom.
Ale nie znaczy to ,że nie nastąpią nowe konflikty i nowe wojny.
Tymi nowymi konfliktami będą:
Wielka Wojna Braterska pomiędzy Wielką Brytanią i Francją-którą szeroko opisuje Nostradamus i Wielka Wojna Alaskijsko-Pacyficzna pomiędzy USA i zjednoczoną z nimi Kanadą,oraz Meksykiem z jednej strony i Chinami i Japonią z drugiej strony.Tę z kolei Nostradamus opisuje bardzo skąpo tj w sposób pobieżny,ale więcej na jej temat możemy się dowiedzieć od innych jasnowidzów i proroków.
Obie te wojny wybuchną najprawdopodobniej prawie jednocześnie w roku 2041? i zakończą się w roku 2044?
Będą tak jak inne częścią ogólnoświatowego konfliktu zwanego III wojną światową.
Najpierw Chiny napadną na USA ,a w miesiąc póżniej Henryk Szczęśliwy wyśle ultimatum do Wielkiej Brytanii żądając opuszczenia Francji i Europy przez wojska brytyjskie.
Obie wojny będą niezależne od siebie.Francja walcząca z Wielką Brytanią odrzuci propozycje sojuszu z Wielkim Talibanem i Chinami-będzie to już po Wielkim Zwycięstwie Henryka pod Ulm i to Francja będzie już stroną silniejszą a nie Taliban..Polska poprze Francję ale nie wyśle swoich wojsk na tę wojnę.
Ale o tych sprawach będę pisał w przyszłym tygodniu w miarę wolnego czasu.

Teraz przejdę do WIELKIEJ INWAZJI ALIANTÓW na wybrzeża AKWITANII-północnej Francji w roku 2038?

+
Nie w Normandii jak w drugiej a na plażach Akwitanii,
Lądują sojusznicy aby pomścić poprzednie klęski,
Angloamerykanie z Wielkim Henrykiem i Herkulesem,
Zgotują półksiężycowi wielkie piekło na całym wybrzeżu,
Wielki Mahdi nie zdąży wrócić znad Indusu i gór Azji,
jego wojska w rozsypce będą ulegać nowej sile Neptuna i Gryfona.

+

Parszywe pijawki długo się szykowały do obrony,
Zjednoczony Neptun odnowicielem i żywicielem Brytanii,
Partia lordów pobudzi ducha walki wśród narodu wikingów,
Muzułmanie i innej krwi zostaną zapędzeni do obozów pracy.

Z tych dwóch tekstów(sześciowiersza i czterowiersza )wynika,że :
M.Nostradamus nienawidził Anglików"parszywe pijawki".Tego typu obrażliwe sformułowania w stosunku do Anglików pojawiają się u niego często.
Nostradamus mówi nam,że po zdobyciu prawie całej Francji i Europy praktyczni Anglicy założą obozy pracy dla muzułmanów i innych cudzoziemców którzy będą przymusowo pracowali na ich potrzeby.
Inne teksty mówią o tym,że Anglicy zakażą wyznawania islamu na swoim terytorium-JAKO PIERWSZY KRAJ NA ŚWIECIE!!!
Anglowie(plemię germańskie)od którego pochodzi nazwa Anglia -wchodzili w skład Wikingów -czyli Normanów.Najpierw Anglowie zamieszkiwali Norwegię południową,następnie południową Danię(zwaną we wczesnym średniowieczu:Małą Anglią),a następnie wraz z innymi plemionami germańskimi:Sasami,Jutami(od nich nazwa półwyspu Jutlandzkiego i jednego z królestw germańskich w Brytanii:Juta-Kent) i Fryzami podbili celtyckich Brytów-czyli Brytanię-przybywając tam masowo na swoich długich łodziach w V i VI wieku naszej ery-po wycofaniu stamtąd legionów rzymskich.
M.Nostradamus pisze ,że WIELKIE DESANTY aliantów anglo-amerykańskich będą lądowały na wybrzeżach Francji w uzgodnieniu z Dyrektoriatem Francji głównie z dowódcami francuskich wojsk zakonnych to jest z:Herkulesem i Henrykiem V Szczęśliwym.
Akcje aliantów będą rozgrywały się szybko ,aby Wielki Taliban nie zdążył z przerzucaniem swoich głównych sił( tzw:turbanów) z niedawno skończonej rozejmem wojny talibańsko -indyjskiej.

W następnym opisie będzie mowa o największej bitwie wszechczasów-bitwie pod bawarskim miasteczkiem ULM!!!

Spotkają się tam najwięksi przywódcy obu walczących stron:Henryk V Szczęśliwy i Antychryst III Mahdi.

A oto bardzo znana Centuria 8 czterowiersz 97.
+
Po zwycięstwie Lwa w znaku Lwa,
U stóp GÓR JURAJSKICH będą masowo mordowani ludzie:
Siedem milionów zabitych i okrążonych;
Lew z ULM znajdzie na ziemi papieskiej śmierć i grób.

Uwaga:ziemia papieska to tym razem Avinion.
Jeden z tzw: lwów (przywódców) arabskich-a konkretnie tzw:Jezus muzułmański zostanie przez Henryka Szczęśliwego pochwycony -a następnie w Avinionie osądzony i skazany na śmierć.
Po tym zwycięstwie sława Henryka się rozejdzie na cały świat-a Mahdi po stracie swojego pierwszego zastępcy straci zaufanie wśród muzułmańskich Talibów.

O tej największej bitwie w historii ludzkości(wszyscy prorocy i jasnowidze tak o niej mówią i piszą)-o tym jak do niej dojdzie i po jakich wydarzeniach opowiem w poniedziałek.
JEJ WIELKIM ZWYCIĘZCĄ BĘDZIE HENRYK V SZCZĘŚLIWY -przyszły największy w dziejach król oi przywódca Francji!!!
Po tej bitwie sławny już Henryk Szczęśliwy rozprawi się najpierw w wojnie domowej ze swoim francuskim przeciwnikiem Herkulesem a następnie korzystając z ataku Chin na USA wypędzi wojska brytyjskie z Europy wyląduje na wybrzeżach Anglii pokonując ją najpierw w wielkiej bitwie morskiej w cieśninie kaletańskiej i zbombarduje do reszty rakietami Londyn.Po tej klęsce Wielka Brytania się podzieli-m.innymi oderwie się od niej Szkocja.
Stanie się po tych wydarzeniach małym i słabym krajem europejskim.Przetrwa dzięki pomocy USA.
Będzie to już całkowity koniec sławnego Imperium Brytyjskiego.
Na koniec jeszcze jeden z tekstów o bitwie po ULM:

Centuria 5 czterowiersz 68.

+
Nadejdzie znad Renu aby pić w Dunaju,
Wielki Wielbłąd nie będzie miał skrupułów:
Drżeć będą mieszkańcy nad Rodanem,jeszcze bardziej nad Loarą,
Lecz u stóp Alp zniszczy go kogut.

2,839

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

M.Nostradamus zresztą pisze,że III WOJNA ŚWIATOWA TO BĘDZIE NAJPIERW WSPÓLNOTA DZIAŁANIA ISLAMISTÓW I RÓŻNEJ MAŚCI LEWICOWCÓW W TYM KOMUNISTÓW(np:sojusz komunistycznych Chin z Wielkim Talibanem i wspólne rewolty zbrojne diaspory muzułmańskiej i lewaków w krajach zachodniej cywilizacji),a póżniej STRASZNA ROZPRAWA ISLAMISTÓW Z LEWAKAMI na rozkaz Mahdiego.Charakterystyczne jest,że po wojnie Alaskijsko-Pacyficznej USA z Chinami i porażce Chin-w Chinach obalony zostanie tzw:"Czerwony Cesarz" i komunizm-a Chiny ogłoszą oficjalnie przejście na islam.Następnie w Chinach milionami zostaną wymordowani komuniści -dotychczasowi tyrani tego kraju. Dopiero upadek komunistycznych Chin będzie ostatecznym upadkiem marksizmu i innych lewicowych ideologi,a upadek Wielkiego Talibanu oraz zburzenie jego świętych miast Mekki i Medyny przez Henryka V Szczęśliwego będą ogólnoświatowym upadkiem religii muzułmańskiej.
PO WIELKIM ZWYCIĘSTWIE HENRYKA V SZCZĘŚLIWEGO W III WOJNIE ŚWIATOWEJ DO ODNOWIONEGO KOŚCIOŁA CHRZEŚCIJAŃSKIEGO(nie rzymskokatolickiego-ulegnie on całkowitej odnowie również w doktrynie-będzie to faktycznie całkiem inny kościół),będą masowo dobrowolnie przechodzić społeczeństwa na całym świecie-właśnie głównie byli muzułmanie,a także:Żydzi,Hindusi,Chińczycy itd.
TEN NOWY KOŚCIÓŁ PRAKTYCZNIE ZAPANUJE NAD ŚWIATEM,a dzień zakończenia III wojny światowej będzie pózniej pierwszym rokiem nowej ery.Nasza kultura i cywilizacja będzie zaliczona przez potomnych do STAROŻYTNOŚCI!!!Nastąpi jak pisze M.Nostradamus- i nie tylko on cyt:"NOWA ERA;ERA ROZWOJU I POMYŚLNOŚCI-ERA WODNIKA"!!!

2,840

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

http://translate.google.pl/translate?hl … 6bih%3D596  To wywiad z rzecznikiem Pakistańskiego Talibanu  TTP Mułła Fazullach ma wszystkie cechy do rządzenia Pakistanem ...