3,621

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Hahaha ta Szydlo calkiem sie udala;) Dobrze ludzie pisza,bo to dobrzy ludzie,lubia Atraktora tak jak i ja,dlatego tylko tu sie zalogowalem. Pozdrawiamy,hahaha

3,622

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam,

Zdecydowałam się na zabranie głosu ze względu na "dziwną sytuację" na tym forum, tj ze względu na osbę PANA ATRATKORA.

Powinien Pan wiedzieć jak wiele osób takich jak ja i mnie podobych wchodzi na to forum przede wszystkim, by czytać Pana wpisy, nie ujmując w niczym innym forumowiczom, bo każdy dokłada swoją cegiełkę wiedzy.

Pańska ogromna wiedza i wysoka kultura osobista powodują, że czekam na Pańskie wpisy.

Żyje Pan już pewnie dosyć długo. Na tyle długo, by wiedzieć, że Hitler i Stalin zrobili co swoje, a dalej historia potoczyła się swoją drogą i mamy społeczeństwo jak "widać na załączonym obrazku", czyli poznasz każdego po wpisie jego i używanym słownictwie.

Nie udzielam się na forum, bo i moja wiedza ma się nijak do wiedzy wielu forumowiczów, i kłopoty z pamięcią spowodowały, że "wyparowało" dużo wiadomości z mojego mózgu.

Proszę, by w miarę możliwości, zamieszczał Pan nadal wpisy dla takich osób jak ja i mnie podobnych.

Pozdrawiam wszystkich serdecznie

INA

3,623

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Atraktor

Panie Atraktorze. Był taki czas że postanowił Pan zacząć pisać na tym forum i chciał Pan założyć swój wątek z tematem ale miał Pan z tym trochę problemów i dlatego postanowił Pan pisać na tej stronie. Niech Pan się nie przejmuje złymi ludźmi bo oni zawsze będą a od zła się nie ucieknie , po prostu ze złem należy nauczyć się żyć. Może Pan założyć swój temat na tym forum. Na górze na ciemnym pasku po lewej stronie pisze STRONA GŁÓWNA FORUM. Wciśnie Pan na ten napis a znajdzie się na stronie startowej tego forum. Tam podane są tematy które zostały założone przez ADMINISTRATORA. Wybierze Pan sobie odpowiedni temat i wejdzie do niego. Na otwartej stronie nad drugim ciemnym paskiem będzie widoczny napis ZAŁÓŻ WŁASNY TEMAT i wciskając na ten napis może Pan założyć swój temat. W ten sposób może Pan pisać swoje myśli na swojej stronie i dołączać się do dyskusji na innych stronach. Po to człowiek zdobywa wiedzę aby mógł ją przekazać innym , bo inaczej to marnuje swój talent który dostał od Boga. I jak to bywa w życiu że droga jest usłana cierniami , ale przez te ciernie niestety musimy czasami się przedzierać.

3,624

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Efekt widzę zgodnie z tym co mówią specjalistyczne książki wink

3,625

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

CZYTELNIK napisał:
"Efekt widzę zgodnie z tym co mówią specjalistyczne książki "

No cóż nie lubię wulgaryzmów, więc mogę odpowiedzieć tylko tyle i aż tyle: GŁUPOTA NIE BOLI I NAJGORSZE, ŻE NIE MA NA NIĄ LEKARSTWA.

3,626

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Może jeszcze jakiś nowy nick? Jest mi to potrzebne do pracy na temat zachowań ludzkich.

3,627

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

No cóż drogi CZYTELNIKU widocznie jesteś bardzo "MONDRY"

3,628

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

No cóż, w Twoich/Waszych oczach mogę za takiego uchodzić. Nie takie rzeczy ludzie na mnie mówili. To świadczy jedynie o nim samym a nie o mnie. l choć nikogo nie uraziłem, to wiem jaką filozofią się posługujesz/posługujecie. Czuję ból, ale to Twój/Wasz problem a nie mój. Piszecie o wojnach, o kataklizmach, a przejmujecie się zdaniem takiego człowieka jak ja. I to względem wypowiedzi, która w żaden sposób nie podważa dotychczasowych wpisów, a jedynie być może uzupełnia dotychczasowe istniejące. Popatrzcie raczej jak uniknąć tego co niebezpieczne, a nie skupiajcie uwagi na mojej osobie. Jeśli chcecie tracić na to czas, to Twoja/Wasza sprawa. Jak to mówiła moja babcia: Każdy zachowuje się na tyle na ile go stać. Poza tym jest to żałosne z tym zakładaniem wciąż nowych nicków aby wyrazić dezaprobatę do mojej osoby. W książce piszą, że następny krok będzie taki, że nowy nick mnie będzie bronił, choć to nie będę ja. Ciekawe czy się sprawdzi. Jak to napisałem to może już nie. Naprawdę świetne zjawisko socjologiczne. wink

3,629

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Wasza wzajemna kłótnia, tylko zaśmieca forum.
Widzę, że od dawna, nie napisano nic, więc postanowiłem napisać, coś dzięki czemu dyskusja na temat być może powróci.



Ciekawe rzeczy dzieją się w kościele Katolickim. Czterech kardynałów- Joachim Meisner, Carlo Caffarra, Walter Brandmüller i najważniejszy Raymond Leo Burke napisali list do papieża Franciszka żądając precyzyjnego wyjaśnień co do najnowszej encykliki „Amoris laetitia” według której można odnieść wrażenie, że najnowsza adhortacja kościoła dopuszcza przyjmowanie komunii świętej przez rozwodników.
Odpowiedzi nie otrzymali, a więc wewnętrzną sprawę kościoła ujawnili.

Według kardynała Burke taka adhortacja musi być uznana herezją, bo stoi w sprzeczności z treścią Biblii i jeśli kardynałowie będą zmuszeni to sami dokument papieski poprawią, mogą się przy tym powołać na historyczne precedensy.
Chociaż kard. Burke powtarza, że jest posłuszny papieżowi, to mamy już tutaj do czynienia z zalążkiem SCHIZMY.
Na dodatek chodzą słuchy, że papież Franciszek, zamierza dopuścić do komunii świętej współżyjących ze sobą homoseksualistów, a to przy tym rozwodnicy są niczym.

Co do samego kard. Raymond Leo Burke jest to duchowny pochodzący z USA, znany z tego, że nawołuję do nie udzielania komunii świętej politykom popierających aborcje, krytykujący II sobór Watykański i zwalczania feminizmu w kościele.
Na dodatek ma "swój oryginalny" styl:
PunBB bbcode test

PunBB bbcode test
Czerwień kardynalska ma symbolizować krew jaką jest w stanie oddać kardynał swojej wierze, zaś długa szata ma ukazać, że kard. Burke niemal broczy tą krwią.



Co do Nostradamusa.
Wiemy z przepowiedni o Polsce, że ma nastąpić rozłam w kościele.
Mam takie o to pytania:

Czy ten rozłam ma dotyczyć tylko kościoła w Polsce?

W tej chwili Polska za rządów PiS dąży do bycia Europejskim liderem konserwatywnej kontrrewolucji, tym samym jeżeli doszłoby do konserwatywnej schizmy to nie zostałoby to bez wpływu na Polskę, czy też na Węgry.

Czy "Zakonnik" miał być Polakiem?

Być może gdzieś to przeoczyłem. Raymond Leo Burke jest patronem Zakonu Maltańskiego. Jeżeli doszłoby do schizmy to Nostradamus musiałby nazwać jakoś zwolenników schizmatyków.



A że to nie tylko forum o nostradamusie.
Czasopismo "The Economist" Umieściło bardzo dziwną okładkę na tzw in 2017, są  na niej przerobione karty tarota.
A to jest jedna z nich:
PunBB bbcode test

W prawdziwym Tarocie karta Wieży oznacza:
"Nagłe, niespodziewane zmiany, rozpad, dotkliwa strata, która po pewnym czasie może okazać się błogosławieństwem, wyzwolenie, ogromna zmiana w światopoglądzie, postrzeganiu kogoś lub czegoś, utrata życiowej stabilizacji, ważnego stanowiska, plany, które nie powiodą się, trudne do rozwiązania problemy, ruina finansowa, nagły cios z zewnątrz, destrukcja, przykre wydarzenia, zwątpienie w sens życia, wstrząs psychiczny."

A teraz moja interpretacja rysunku.
Na wieży znajduje się krzyż, co oznacza, że wieża symbolizuje kościół, na jej drzwiach przybity pergamin, co jest nawiązaniem do przybicia tez Marcina Lutra do drzwi katedry, czyli buntu wobec papieża, herezji.
Po obu stronach wierzy dwa tłumy. Po lewej z flagą komunizmu jest to nawiązanie do lewicowych poglądów papieża Franciszka oraz dużego wpływu na jego osobę "teologi wyzwolenia" czyli próby syntezy rewolucyjnego komunizmu z Chrześcijaństwem, nurt ten miał duży wpływ w Ameryce Południowej, skąd papież Franciszek pochodzi (takie są przynajmniej podejrzenia). Tłum po prawej trzyma krzyż, bo według nich to oni reprezentują prawdziwe Chrześcijaństwo.

3,630

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Mnie do tej wzajemnej kłotni nie zaliczaj, ponieważ nie użyłem słów które by na to wskazywały. Natomiast w moim kierunku posypały się mnóstwo epitetów i szczerze powiedziawszy nawet nie wiem czy to nie klony. Nie użyłem ani jednego obraźliwego słowa. Każdy wynosi takie wychowanie z domu jakiego go nauczyli rodzice i co w genach odziedziczył.

3,631

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Bardzo interesują mnie Stany Zjednoczone. Także to, że ma tam być wojna domowa wg przepowiedni Nostradamusa (Atraktora). Oto znalazłem w internecie, na pewnym forum to:
"Plan lewaków zakładał by ponowne liczenia głosów w trzech stanach nie zakończyły sie do 13.grudnia ale ,każdy stan ma inny termin składania wniosku o ponowne przeliczanie.Wisconsin do 25 listopada.Stein złozyła wniosek na godzinę przed upływem terminu.Mogła wcześniej ale przecież chodzi o to by nie zdążono z przeliczaniem do 13.grudnia.Wisconsin ma więc sporo czasu by zdążyć i zdąży,W tej chwili to chyba już mają przeliczone 65%.W Michigan i Pennsylvanii nie zdarzą z przeliczeniem i te stany zostaną wyłączone z wyborów. Trump straci, nie jak zakładała Stein 46 głosów ale tylko 36 czyli uzyska 270 .Tyle wymaga konstytucja do zwycięstwa. Suprun kradnie jeden głos i jest 269 do 233 dla Trumpa. Wybory są nierozstrzygnięte i prezydenta wybiera kongres. Lewactwo zaatakowało też na Florydzie,tam trzech prawników wystąpiło o ponowne liczenie głosów,Jeżeli będą przeliczac to straci kolejne 29 głosów.Twarzą akcji jest Stein ale ona wymaga wielu skoordynowanych działań.Naciski na sędziów orzekających o przeliczaniu głosów w danym stanie,wpływ na elektorów itd.Stein nie ma takich możliwości operacyjnych."
Czy rzeczywiście Trump zostanie "obalony"? Wystarczy potem prowokajc,a impuls, by ludzie, prawdziwi amerykanie chwycili za broń... a wtedy...

3,632

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Christopher Suprun, republikański członek Kolegium Elektorów, które wyłoni 45. prezydenta USA, zapowiedział, że 19 grudnia nie odda głosu na Donalda Trumpa. Suprun jest pierwszym elektorem w tegorocznych wyborach, który oznajmił, że zagłosuje inaczej niż mieszkańcy jego stanu.

Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/raporty/raport- … ign=chrome

3,633

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ciekawy artykuł Macieja Nowickiego http://www.newsweek.pl/swiat/polityka/p … 851,1.html

"Jest niemal pewne, że w 2017 roku Francja będzie miała słabego prezydenta"

Przepowiednia;151,170/czterowiersz/

"Ten który po latach wygra drugi raz-
okaże się tchórzem i złodziejem,
Manna zamieni się w truciznę-,
a Słowo Boże stanie się głosem wołającego na pustyni..."

Ta przepowiednia dotyczy Francji. Już wiadomo, że Sarkozy nie wygra po raz drugi w wyborach prezydenckich a był jedynym ex-prezydentem, który mógł tego dokonać..czyżby przepowiednia nigdy się nie wypełniła?

Wkleję jeszcze analizę Atraktora:
"Na koniec przedstawię, jak sobie wyobrażam listę przyszłych Prezydentów Francji, wraz z ich latami urzędowania:
Hun = Nicolas Sarkozy (2007-2012)
Pierwszy naiwny i nieudolny = Francois Hollande (2012-2017)
Druga naiwna i nieudolna, Dumna Dama, Stara Dama = ??? (2017-2022)
Trzeci naiwny i nieudolny, Garbaty Kusiciel = ??? (2022-2027)
Uczeń Mahometa = ??? (2027-2032)
Odnowiciel Wiary, Mądry Przywódca = ??? (2032-????)"

Czyżby przewodnicząca Frontu Narodowego Marine Le Pen miała być tą Dumną Damą/Starą Damą?

3,634

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Zbliża się ważna rocznica:
czy nie uważacie Państwo ,że w Rosji powinien objawić się

--   ten trzeci
--   drugi młody
--   ostatni ,,car"
--   ALEKS

3,635

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam


https://www.youtube.com/watch?v=H1Q6xql2Zao

Rysunki na kartach przerobionego tarota ,kojarzą  się z rysunkami Nostradamusa.

3,636

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam
Od jakiegos czasu czytam to forum oraz obserwuje sytuacje w naszym kraju.
Wiem, że może byc za wczesnie na takie zgadywanie.
Z przepowiedni Nostradamusa wiemy, że maja byc takie postacie jak "wasaty" i "general dyktator".
Czy ktos zwrocil uwage na przeszla dzialalnosc na misji w Iraku oraz obecne poczynania plk. Mazguly?
Jego podejscie do kleru i krzyża?
Dzialalnosc w KOD-ie razem z Walesa?
Jak sadzicie, czy mozliwe jest to, że byly prezydent i pulkownik to wyzej wymienione postacie z przepowiedni?

Ostatnio edytowany przez ciekawy (2016-12-17 01:36:56)

3,637

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2017-02-22 22:21:54)

3,638

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Moogi napisał:

Niektóre osoby również mogą to widzieć inaczej.


Rzecz w tym, że raczej inaczej widzieć nie mogą, jeśli się nie zgazdzają z ogólnie przyjętą teorią. W tym problem tego forum. Rozwalanie dyskusji tu nie wchodzi w rachubę, ponieważ każdy wyraża swoje zdanie, bez ingerowania ww wniski innych. Ja przynajmniej nie wmawiałem tu nikomu, że myli się w swoich sądach. Ma do tego słuszne prawo każdy aby wyrazić swoje zdanie w dyskusji. Przepowednie o tych najgorszych czasach to ciągną się z tego co opowiadali mi jeszcze rodzice od czasów kiedy robiłem w pieluchę. I nic. Żadnych wojen globalnych, zaraz, a tym bardziej pandemii. Nie mówiąc już o meteorycie. Nie mówię, że tak nie będzie. "Duszna" atmosfera jest na świecie i można już w sumie dojść samemu powoli do tego co będzie. Przepowiednie raczej w moim mniemaniu mają znaczenie jedynie w przypadku takich spraw nieoczekiwanych, a nie tych które dostrzega już coraz więcej osób. Wierzcie mi, są to osoby które z przepowiedniami, nie mają nic wspólnego i nigdy ich nie czytali. Zresztą w sumie to ja już nawet nie wiem do kogo tu piszę bo tu pączkowanie nicków odbywa się w zawrotnym tempie po jakimś wpisie który wedle czyjejś opinii nie jest zgodny z tym forum smile

3,639

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Ahoy)
To my Slowianie,mieszkamy tu od przynajmniej 7 tysiecy lat,to my jestesmy potomkami Ariow i AWarow/warownia,Warszawa i historii wiatr/. To u nas w okolicach Gniezna sa kurchany z przed 5,5tysaca lat...Zapewne propaganda germansko-kacapska powie ze to nieprawda bo oni musza byc lepsi ale to nie prawda. Dobrze kradna i zabijaja ale pewnego dnia i w tym bedziemy lepsi..Mozemy byc dumni z historii,jestesmy jedynym prawym narodem w europie i nie zmieni tego propaganda ze jakis krol byl niedobry,dla kogo byl niedobry?dla obcych?!Zakonczcie spory bo `dzielic i rzadzic` to juz bylo,z czytelnikiem sie zgadzam choc jego sarkastyczne podejscie mi sie nie podoba. Kazdy jest inny,kazdy ma inny osad,nawet wsrod fundamentalistow sa rozne,nienawidzace sie frakcje.. Ludzie oswieceni sluchaja z szacunku do wlasnych przodkow..

https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/ … alczynski/

3,640

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam wszystkich, wątek przepowiedni Nostradamusa śledzę jeszcze od forum na którym zaczął pisać Arteuza Centurion, nie posiadam takiej wiedzy jak Arteuza, czy też Atraktor, dlatego też nie udzielam się w dyskusji, jednakże rzucił mi się w oczy taki oto news: http://fakty.interia.pl/raporty/raport- … Id,2326994
Myślę, że zaczyna powoli krystalizować się "obóz zdrady" skupiony wokół "wąsatego" https://pl.wikipedia.org/wiki/Lech_Wałęsa zgodnie z omenem 69 opublikowanym tu wcześniej przez Atraktora

"Aż wreszcie kryzys pieniądza na krótko wyniesie do władzy-
po raz drugi wąsatego i jego licznych zwolenników zdrady../."

Generalnie, o ile interpretacje zamieszczane tu są prawidłowe, to można nawet pokusić się o zakreślenie czasu kiedy nastąpi kryzys pieniądza.

"Przepowiednia: 33,91(czterowiersz);

Ci co długo rządzili  po upadku dopiero zostaną docenieni.
Kiedy w 21' nadejdzie wielkie załamanie w drugiej dekadzie,

Atraktor

Przepowiednia 231,18 /prophetie/;

Oblubieniec Germanii pokrętny Bastran,
Nielubiany przez kler i jego zwolenników,
Dobrze przysłuży się chimerycznym Polakom,

Po sześciu docenią gdy nadejdzie czas cierpień!

Atraktor"

https://pl.wikipedia.org/wiki/Donald_Tusk

od 2014 przewodniczący Rady Europejskiej

więc osobiście sądzę, że "wąsaty" dojdzie do władzy w latach dwudziestych XXI wieku, a pod koniec kadencji ....

"Przepowiednia:1,46+/czterowiersz/;
W kraju nad Wisłą wąsaty wygra po raz drugi wybory,
W końcu kadencji dojdzie do wielkiej ruchawki motłochu,
Z poparciem przyszłego dyktatora na krótko obroni on władzę,
Niedługo potem on i krzyże będą spalone ognistym światłem półksiężyca!
Atraktor"

a czy tak będzie? Pożyjemy zobaczymy. Nie twierdzę, że mam rację ale jak dla mnie zaczyna powoli składać się to w jedną całość.

Ostatnio edytowany przez tezeusz (2016-12-22 23:42:48)