3,641

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Szczęśliwego Nowego Roku 2017 !!
Dużo zdrowia i niech się przepowiednie nie spełnią!
Pozdrawiam Wszystkich Andrzejek

ps: Może wróci tu jakieś życie?

3,642

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Andrzejek napisał/a:

Szczęśliwego Nowego Roku 2017 !!
Dużo zdrowia i niech się przepowiednie nie spełnią!
Pozdrawiam Wszystkich Andrzejek

ps: Może wróci tu jakieś życie?

Tu już tylko jest "SZTUCZNY" tłok smile Wiesz co mam na myśli?

3,643

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2017-02-22 22:23:25)

3,644

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Czy śniady odchodzi w niesławie? Kiedyś w to wierzyłem, że tak będzie, więc się pytam? Chyba że Trump jest tym śniadym smile

3,645

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Obecny prezydent USA, to według mnie nie ten śniady. Może nim być rzeczywiście Trump. Zobaczymy. Widzę że forum praktycznie umarło. Wydaje mi się że najważniejszym powodem tego jest brak przepowiedni w wersji oryginalnej, które można byłoby interpretować i nad nimi dyskutować.

3,646

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Jest jeszcze jedna kwestia z tym związana, nie mamy żadnej pewności że interpretacje pana Atraktora są w 100% poprawne.

3,647

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

https://pl.m.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Sieradzki

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

3,648

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Link powyżej to Atraktor i Arteuza ,to ta sama osoba

"Najbardziej zapaleni obrońcy jakiejś nauki, ci, którzy nie zniosą najmniejszego krzywego spojrzenia na nią, to zwykle tacy, którzy w dyscyplinie tej niezbyt daleko zaszli i w skrytości zdają sobie z tego sprawę. "

3,649

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

pablodart

Czy miałeś kiedyś w ręku a może czytałeś jakąś książkę sieradzkiego. Myślę, że nawet nie czytałeś jego wpisów na forum prawnej. Wpisy na tamtym forum pokazują brak u niego jakiejkolwiek wiedzy o przepowiedniach nie tylko Nostradamusa. Jak zwykle sieradzki pewnie zerznął  wszystko z jakiejś innej książki zagranicznego autora, ale wydawnictwo przecież zapłaciło za licencję dla niego jak sam pisał. W tej jednej książce o przepowiedniach Nostradamusa sieradzki nawet nie poprawił oczywistych nieścisłości, bezmyślnie przepisał wszystkie błędy. Na forum też zerznął wszystko z Arteuza – niby pokazując swój scenariusz wydarzeń. Pewnie chciałby mieć taką wiedzę i materiały źródłowe jak Arteuza czy Atraktor. Ale zamiast się uczyć i szukać materiałów, donosił na środowisko literackie, inwigilując pisarzy podziemia... itd
Dlatego pablodart jak już kogoś osądzasz według swoich słabych informacji, to pomyśl czy przypadkiem nie pokazujesz swojej niewiedzy i braku czytania ze zrozumieniem. Wielokrotnie powtórzone bzdury nie staną się nigdy prawdą.
Poza tym myślę, że większość internautów nie dorosła jeszcze mentalnie do informacji zawartych w przepowiedniach Nostradamusa. I stąd bierze się ta cała zawiść do wszystkiego nieznanego.

3,650

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do NoNiewiem.

Ktokolwiek odwiedza takie forum, to zakładam że chce się czegoś dowiedzieć. A że temat generalnie nie jest poruszany w głównych mediach często, to i na takie fora zagląda. Oczywiście są trole. Trudno ocenić ilu ich jest. Jeszcze w 2010 roku, czyli równo 7 lat temu czytałem Arteuzę i powiem, że wówczas zrobiło to na mnie ogromne wrażenie. Cytowałem jego słowa wielu osobom. Teraz z przymrużeniem oka patrzą na wszystko co mówię, choć sam również jako amator mam w tym temacie małe zacięcie. Problem tu polega na tym, że jakiekolwiek prowadzenie dyskusji niezgodne z ogólnie przyjętą zasadą, skutkuje atakami (bądź atakiem -może to żaden tłum). Niby dyskutujmy ale spróbuj choćby w minimalny sposób skierować dyskusję w innym odcieniu. Wtedy w 2010 roku było napisanę że 3 wojna światowa ma być w 2021 roku. Później jednak okazało się że terminy szlag pewno trafi więc pojawiła się kolejna data na 2030 napisana przez kogoś o innym nicku. Do 2011 roku wierzyłem w te pierwsze przepowiednie, ponieważ na 10 lat przed wybuchem wojny miał zginąć Bin Laden, i tak też się stało. Zapomniano już o nim dawno a tu nagle taka wiadomość. Więc przepowiednia niebywała. Oczywiście moje zdanie co do przepowiedni nie będzie tu brane pod uwagę, ponieważ nie mam żadnego doświadczenia w przepowiedniach. Polegam tu jedynie na innych moich cechach. Otóż w mojej ocenie taką graniczną datą do której zacznie się wszystko szybko osuwać na świecie jest zupełnie inny rok. Jak do tego doszedłem, nie będę pisał. Lecz to w jaki sposób do tego doszedłem kieruje moje zaintersowania na takie portale jak m.in. ten właśnie. Szukam dodatkowych informacji, które mogłyby upewnić mnie co do tego roku. Zasadniczym rozmijaniem się w tych przepowiedniach może być pewne założenie że to wojna może być tym najstraszniejszym wydarzeniem. Może się okazać jednak że dożycie do jej ewentualnego wybuchu może okazać się nie lada wyzwaniem. Temat niebywale szeroki. Nic nie dzieje się przypadkowo. Przypadkowo to można popuścić ale nie w tak ważnych sprawach jak te które mają miejsce na świecie. Nastąpi taki moment że życie stanie się wyjątkowo trudne. Na tyle trudne, że wybuch wojny będzie postrzegany jako jeden z dalszych elementów tej układanki. Pozdrawiam

3,651

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Moogi napisał/a:

Witam!

Znakomitym przykładem są - dwa plemiona – o których właśnie mówi Omen 69.

Jeszcze niedawno nikt nic nie wiedział i nic nie mówił o tych - dwóch plemionach. Natomiast dzisiaj – ku mojemu zaskoczeniu – coraz więcej dobrze wykształconych osób ( również profesorów) powołuje się na dwa plemiona w Polsce.
   
Czy nie świadczy to o genialności Nostradamusa.

Wcześniej w naszej polskiej świadomości raczej nie występowały żadne plemiona – sególnie w kontekście związanym z naszą przyszłością.


Pozdrawiam
Moogi

W Polsce od setek lat żyją dwa plemiona. Ale Myślę że ta wojna dwóch plemion w Polsce wcale nie musi dotyczyc Polaków tylko ludzi ktorzy grabią nas od lat czyli zdrajców ktorych Polakami nie można nazwać  i żydów. Może dlatego sie zrobi miejsce dla Kraka?

3,652

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

呑吐

Ostatnio edytowany przez Moogi (2017-02-22 22:24:24)

3,653

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Tak ostatnio zastanawiam się nad chronologią przyszłych zdarzeń. Ostatnio przypomniało mi się, że Nostradamus pisał, że na 13 lat przed wojną polski prezydent ustąpi z powodu raka. Jeśli optujemy wybuch wojny na rok 2027/2030/2033  to wychodzi na to, że by  musiał ustąpić w 2014/2017/2020, czyli oznacza to, że niedługo możemy poznać datę wybuchu.

3,654

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Zastanawia mnie zawsze jedno na tych forach, dlaczego ludzie usilnie szukaja tego co wydarzy się w przyszłości. Nigdy praktycznie nie piszą, że będzie coś lepiej, a tylko że gorzej. Wyszukiwanie dat, które mogłyby być tymi właściwymi tego co może dla nich stać się ich końcem. Takie pobudzenie, że może wtedy będzie się działo. Osobiście wcale to nie jest takie przyjemne mieć świadomość tego co ma nastąpić. To jest takie pojmowanie wydarzenia z przyszłości jako coś jakby miało już miejsce i stanowi wspomnienie z przeszłości. Tak szczerze brak mi słów aby wyrazić to co czuję nie narażając się jednocześnie na śmieszność. Cieszmy się tym co widzimy wokół siebie, z kim lubimy być widząc tego kogoś uśmiechniętego aby jak najwięcej tych przyjemnych chwil nagromadzić w swoim życiu.

3,655

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Czarnyaniol777 napisał/a:

Tak ostatnio zastanawiam się nad chronologią przyszłych zdarzeń. Ostatnio przypomniało mi się, że Nostradamus pisał, że na 13 lat przed wojną polski prezydent ustąpi z powodu raka. Jeśli optujemy wybuch wojny na rok 2027/2030/2033  to wychodzi na to, że by  musiał ustąpić w 2014/2017/2020, czyli oznacza to, że niedługo możemy poznać datę wybuchu.

Przepowiednia ta mówiła o młodym, który wygra wybory i ustąpi na 16 latach przed wojną. Polecam wątek - Moogiego - są tam szczegóły i nowy ciekawy opis przepowiedni: http://koniecswiata.info/forum/topic/30 … ie/page/3/
Mam tylko nadzieję na to, że przypomnienie tej przepowiedni nie jest związane ze Stonogą i jego powtórnymi aspiracjami do obalenia rządu a tym bardziej prezydenta pisu. W sumie to poprzednio to mu się udało z po. Ostatecznie jego publikacje w necie obaliły rząd i wyniosły do władzy po wyborach tego kto to zaplanował. 
Media twardo nadal milczą na ten temat.

Czytelnik napisał/a:

Zastanawia mnie zawsze jedno na tych forach, dlaczego ludzie usilnie szukaja tego co wydarzy się w przyszłości.

Ludzie poszukują wiedzy, ponieważ nie chcą żyć w nieświadomości. Dlatego tak dużo osób poszukuje informacji w internecie ale i w horoskopach i u wróżek. Nawet zostawiając to na boku, ale mówiąc miej delikatnie, tylko debila nie interesuje co się wydarzyć może za chwilę lub w niedlekiej przyszłości. Osoby posiadające więcej informacji na temat otaczającego ich świata mogą wybrać to co może się im przydać. Niemota pozbawiona podstawowej wiedzy o tym co może się zdarzyć za chwilę, zapewne zignoruje czerwone światło na przejściu dla pieszych – osoba mająca nawet szczątkową wiedzę ma świadomość tego co może się wydarzyć jak zignorujemy czerwone światło, wie to już dużo wcześniej widząc mrugające żółte światło itd...
Dlatego nigdy nie wiadomo kiedy może się przydać wiedza, którą zdobyliśmy wcześniej. Wiadomo jednak, że osoby miej poinformowane od innych w teraźniejszości a tym bardziej w przyszłości, będą miały gorzej. Polak mądry po szkodzie.

3,656

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Dziękuję za link, przeczytałem cały wątek.

Dlaczego czasami tutaj chcemy ułożyć puzzle jakim są przepowiednie otrzymane od Nostradamusa? Ponieważ nas dotyczą i możemy przygotować się na przyszłe czasy, np. wiemy, że po wybuchu wojny po określonym czasie ma spaść meteor i jakie tereny w Polsce są zagrożone, wiedząc o tym można ostrzec znajomych np ze Szczecina, ściągnąć, dać im schronienie na czas katastrofy. (ostatnio naukowcy mówią o Apophis co ma wymiary niemal odpowiadające tym wymiarom co podał Nostradamus i ma spaś ćw okolicach 2030 roku, w razie potrzeby mogę podać linki do tych wiadomości). Mają aspekt praktyczny.

Gdy czytamy te przepowiednie które dawno się spełniły, teraz się spełniają to i w przyszłości mogą. Znam te przepowiednie ponad 20 lat i za mego życia się spełniały, często dawniej były niejasne a dopiero po fakcie są oślepiająco zrozumiałe.

Rzuciłem tę myśl o tej przepowiedni, ponieważ to jedna z niewielu która podaje przedział czasu za ile lat, gdyby faktycznie to się zdarzyło to już mamy pierwsze ułożone puzzle i możemy być bliżsi zrozumienia tych lat centurii.

3,657

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Do PanaX:
Pana cytat brzmi: tylko debila nie interesuje co się wydarzyć może za chwilę lub w niedlekiej przyszłości.

Zapytam zatem, czy byłby ktoś debilem gdyby nie chciał poznać daty swojej śmierci nie chcąc z nią żyć w pamięci do końca swoich dni?

3,658

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Zauważyłem wpisy PanieX pod adresem

http://koniecswiata.info/forum/topic/30 … a/?login=1

Sposobem pisania nie zaskoczył mnie Pan. Zapewniam Pana.
Poza tym w poście z dnia 2016-03-09 godzina 22:22:44 w powyższym linku napisał Pan puki przez u otwarte. Pisze się przez ó zamknięte.
Biorąc pod uwagę jak bardzo Pan broni wpisów jednego z aktywnych uczestników forum, wyrobiłem sobie zdanie o sytuacji panującej na tym forum.
Poczytajcie drodzy forumowicze powyższy link i wyróbcie sami sobie zdanie.

Ja żegnam Was i pamiętajcie forumowicze, miejcie oczy szeroko otwarte.

3,659

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Link w moim poprzednim poście nie otwiera się właściwie.

Podaję link ponownie do wpisów PanX:

http://koniecswiata.info/forum/topic/30 … ca-swiata/

3,660

Odp: Wiek XXI: wizje i przepowiednie. Wolna dyskusja i dociekania.

Witam!

Czytając wpisy na forum zastanawiam się nie po raz pierwszy zresztą – o co tak naprawdę niektórym osobą chodzi. Jaki przyświeca cel osobą, które chcą podzielić się swoim wpisem z czytelnikami i użytkownikami tego forum.

Ja osobiście zarejestrowałem się na tym forum ponieważ interesuję się przepowiedniami Nostradamusa – chciałem również napisać kilka moich wpisów – pokazując w jaki sposób rozumiem i odczytuję przesłanie zostawione w przepowiedniach przez Nostradamusa.

Miałem również nadzieję na to, że na forum będę mógł poczytać ciekawe wpisy a tym samym moja wiedza na temat odbioru i interpretacji twórczości Nostradamusa się powiększy.

Jak zwykle to bywa – trzeba uważać na to czego sobie życzymy.

Podczas mojej obecności na tym forum od dłuższego czasu obserwuje wpisy nie związane z tym o czym chciałem, choćby poczytać, a tym bardziej trochę podyskutować z innymi użytkownikami.

W sumie to forum nie różni się za bardzo od innych w internecie.

Jak to zwykle bywa poziom i merytoryczność dyskusji zależy od użytkowników. Dlatego nie mam zamiaru nikogo krytykować za jego wpisy. Niemniej zawsze uważałem, że w dyskusji o twórczości Nostradamusa powinny uczestniczyć osoby zainteresowane tym tematem.

Ponieważ temat przepowiedni Nostradamusa jest na tym forum obecny od długiego czasu ( 2013 rok) dlatego osoby zainteresowane tematem, same mają swój wyrobiony pogląd na twórczość Nostradamusa.

Dlatego uważam, że każda opinia nowego czy starego użytkownika, nie zmieni większości ugruntowanych już poglądów naprawdę zainteresowanych osób tematem przepowiedni Nostradamusa. Kropka.

Natomiast jeśli chodzi o moją osobę.

Znając i cały czas odkrywając zapisane informacje nie tylko w przepowiedniach ale również w pozostałej twórczości Nostradamusa ( listy, prognostyki, almanachy itd.) - coraz bardziej jestem przekonany, że poświęcony przeze mnie czas na te tematy – pokazuje coraz bardziej zrozumiały obraz szykującej się dla nas wszystkich przyszłości.

Nie chodzi wcale o to, że przepowiednie zaczynają się sprawdzać coraz szybciej niż wszyscy myśleli.

Moja ocena związana jest z tym, że to co jeszcze w roku 2009 wydawało się dla mnie mało prawdopodobne a tym samym nie potrafiłem logiczne zrozumieć mających nastąpić wydarzeń – w roku 2017 - to wszystko co wtedy czytałem przerosło moje nawet dzisiejsze postrzeganie świata.

Nie rozumiałem wtedy dlaczego ma dojść do Brexit-u. Nie mogłem ogarnąć całej kwestii związanej  z emigracją muzułmańską na Europę. Nie brałem możliwości rozpadu Unii Europejskiej – szczególnie, że jedynym krajem, który tego sobie życzył od początku była Rosja itd...

Mógłbym podawać więcej przykładów, które mnie już zaskoczyły albo tych, które jeszcze zaskoczą wszystkich niejednokrotnie.

Dlatego szanowałem i szanuję nadal ogromną pracę, którą w internecie bezinteresownie zrobili: Pan Arteuza Centurion i Pan Atraktor. Bardzo jestem wdzięczny za ich tłumaczenia i interpretacje przepowiedni Nostradamusa.

Właśnie w tych opisach i interpretacjach naszych polskich prekursorów – była i nadal jest jeszcze nie do końca odkryta wiedza o naszej przyszłości. Zawsze uważałem, a teraz na naszych oczach wszyscy zainteresowani mogą się przekonać – jak cenne to były informacje.

Naszym zadaniem jest tylko, albo aż - tych wszystkich informacji nie zmarnować, ale je wykorzystać na swój użytek. Jest to oczywiście nasz osobisty wybór.

Ja natomiast jak zawsze lubię rozumieć to co się rozgrywa na świecie – zawsze szukam wytłumaczenia i zrozumienia toczących się wydarzeń.

Dlatego obserwując to co się dzieje w polityce za prezydenta Donalda Trumpa – zaczynam coraz bardziej rozpoznawać wydarzenia opisane przez Nostradamusa w przepowiedniach. Polityka ta układa się w scenariusz pokazany przez Mistrza Nostradamusa. Natomiast informacje zapisane w  przepowiedniach coraz bardziej skłaniają się do opisanego w nich Wilka czy też Białego Wilka.

Wszyscy widzimy już coraz wyraźniej jak na naszych oczach polityka Donalda Trumpa wbija ostatnie gwoździe do ścisłej współpracy z Wielką Brytania lub raczej Anglią – a tym samym do odsunięcia się od Unii Europejskiej o którym pisał Nostradamus – czyli do już pełnego i ostatecznego Brexit-u.

Dlatego możemy rozumieć lub nie rozumieć – informacje zapisane w przepowiedniach Nostradamusa – ale na pewno możemy wszyscy obserwować na własne oczy początek lub tez zbliżający się finał zapisanych w niektórych przepowiedniach wydarzeń.

Musimy również pamiętać, że przepowiednie opisują zazwyczaj większy zakres czasu – pokazując nam w zasadzie tylko esencję zawartą w pozostawionym przesłaniu Nostradamusa.

Dlatego obserwujmy i wykorzystajmy w przyszłości posiadane przez nas informacje – choćby do zrozumienia mechanizmów rozgrywających się na całym świecie.


Pozdrawiam
Moogi.