Koniec świata

Przepowiednie, proroctwa, znaki

Kalendarz Majów

Artykuł opublikowany w dniu 15-11-2008 o godzinie 12:58

Cywilizacja Majów

Majowie stworzyli potężną cywilizację na terenie Ameryki Środkowej, niestety zgładzoną przez żądnych złota najeźdźców z Europy. Niektórzy uważają ich, razem ze starożytnymi Egipcjanami za potomków mieszkańców Atlantydy. Ich cywilizacja miała znaczące osiągnięcia: astronomia, matematyka, pismo hieroglificzne, monumentalne piramidy schodkowe. Znane im było matematyczne pojęcie zera, liczby zapisywali w systemie dwudziestkowym. Majowie prowadzili bardzo dokładne obserwacje nieba, potrafili wyznaczać daty zaćmień Słońca, obliczali czas obiegu Księżyca wokół Ziemi, używali bardzo dokładnego kalendarza.

Koniec czasu

Naukowcy odkryli, że ostatnim dniem kalendarza majów jest 21 grudnia 2012 r. (oczywiście po przeliczeniu na nasz system ? kalendarz gregoriański). W ich zapisach ta data oznacza koniec świata, ogromny kataklizm, który zniszczy całą ludzkość. Data ta zapisana jest na monumentach z Coba i Palenqué.

Czy nie jest dziwnym fakt, że data końca świata wyznaczona przez potężną cywilizację Majów zbiega się z datą katastrofy słonecznej i zmiany biegunów Ziemi wyznaczoną na podstawie obliczeń współczesnych naukowców?

Zobacz także: Proroctwo Oriona.
Komentarze (815) Dodaj swój »

Trackback | RSS 2.0
 • # anula32 (27-03-2012)

  Hm…tak czytam i czytam i nie wiem co o tym wszystkim mam myśleć…bo prawdą jest że data końca świata wyznaczona przez kalendarz Majów zbiega się z datą katastrofy słonecznej i zmiany biegunów Ziemi wyznaczoną na podstawie obliczeń współczesnych naukowców na 21 XII 2012 ale czy na pewno to będzie taki koniec świata, gdzie zginie cała ludzkość?? nie to chyba nie tak…jeśli będą jakieś “wybuchy” na słońcu i nieoczekiwanie przebiją się promienie przez jonosferę i inne osłony ziemi przez tą całą zmianę biegunów to możemy (tak mi się wydaje, choć naukowcem nie jestem) odczuć zmiany i sądzę że dość duże jak np brak prądu a to w skutkach jest katastroficzne, bo bez tego w dzisiejszych czasach po prostu nie da się żyć, staną elektrownie,stacje benzynowe i cała masa innych fabryk, będzie głód, brak wody…to może nas spotkać a co za tym idzie z dnia na dzień (jeśli będzie to długo trwać) powoli będzie umierać ludzkość…to czarny scenariusz i oby się nie sprawdził…jak pisze większość naukowców,nie mamy się czego obawiać, ale… ziarnko niepokoju zostało zasiane…a wulkan w Niemczech? czy ktoś o tym wie czy słyszał? ponoć erupcja ma nastąpić właśnie w grudniu??

 • # netka (2-04-2012)

  a ja tam sie boje. tyle sie o tym slyszy, a ostatnio doszly jeszcze te dziwne dzwieki w roznych stronach swiata…

 • # damian (9-04-2012)

  Ja widzę w koniec świata bo to co opisują naukowcy to prawda jak nie na być waszym zdaniem końca świata to dlaczego w chinach było czesiemię ziemi i powódź że z morza woda zalała i że na przykład mamy wiosnę już a w szczecinie i jeszcze w kilku miejscowościach spadł śnieg za moich czasów jak miałem 9 lat to to wiosną śnieg nie padał a lato jak było to było całe lato a kiedyś to jak spadł śnieg to tyko go też po same kolana a teraz tyle skiegu na rada że na ramki nie można iść z dzieckiem no gdzieś dużo śniegu spadnie a gdzie indziej mało coś musi być w tym bo mieszkam w nowym tomyślu to jak miałem 9 lat to śnieg jak rafał to było go na metr a teraz jak spadnie śnieg to tylko trochę po za kostki i też więcej to jest więcej zimna niż ciepła no i jak to wytłumaczyćie i to nie na nic w psujnego z końcem świata bo mi się zdaje że to jest prawda i takie też mam przeczucia

 • # pirx (13-04-2012)

  Padał i 1 maja na przymusowym pochodzie w latach 60 i póżniej taki że jabłonie były masowo połamane gdyż kwitły, był też i snieg w lipcu, krótkie epizody ale były. Być moralnym i czekać

 • # lala (27-04-2012)

  nie no normalnie bujdy na resorach

 • # realista (29-04-2012)

  i będzie to samo co z 2000 rokiem bujda i tyle

 • # asd (20-05-2012)

  GÓWNO PRAWDA.
  KOSMICI TO TEŻ GÓWNO PRAWDA
  TO AMERYKA LATA TYMI TALERZAMI.
  DLACZEGO TYLKO NA KONTYNECIE AMERYKANSKIM TAK JEST?!

 • # seba (24-05-2012)

  Jak chodzi o UFO to nie istnieje. Hitlerowcy juz w czasie II Wojny Swiatowej chcieli stworzyc latajacy talerz, ale ich prototyp unosil sie zaledwie kilkanascie centymetrow nad ziemia… Obecnie Amerykanskie wojsko rowniez nad tym pracuje, no i chyba sie udalo po czesci, skoro je mozna czasem zobaczyc… A gdzie najlepiej przetestowac sprzet, jak nie na wsi, gdzie jest malo zabudowan, male zaludnienie i wiesniaki zdolni uwierzyc we wszystko?
  A jak chodzi o koniec, to smierci sie nie boje, bo i tak dzisiejszy swiat jest do d.

 • # ssssssssssssszymon1205 (27-05-2012)

  21maja 2011 nie bylozadnego końca świata a koniec świata 2012 gówno prawda
  tylko stesują dzieci

 • # Ala (27-05-2012)

  Kto może podać dokładną date końca świata ? NIkt z żyjących tu na ziemii !! czy to naukowiec współczesny czy tym bardziej starożytny, nie posiądzie takiej informacji ! Obliczenia,kalendarze… wszystko to jest nie dokładne ! Czytałam dziś artykuł że cykle majów mogły trwać co 400 , miliony lat… wiec dla nich 2012 mierzony to 20000000 naszych lat. To istna bujda . Nie znamy dnia ani godziny . Może czekają nas jakieś zmiany,każdy znas umrze czy to konieć świata czy nie, przestanmy zajmować się końcem świata uświadomijmy sobie o naszym końcu i żyjmy właściwie bo to jest tylko pewne nasz śmierć .

 • # cjk (31-05-2012)

  to wszystko do dupy

 • # mila (31-05-2012)

  guwno prawda

 • # Anonim (1-06-2012)

  To ludzkość niszczy ziemię dlatego nie przedrfamy

 • # Anonim (11-06-2012)

  zal mi was żadnego końca nie będzie idioci ;p

 • # monika (12-06-2012)

  boje się oczywiście że wieże w koniec świata bo czytałam o Majowych i wiem że dokładnie umią przewidzieć niebo i te wszystkie rzeczy. Poza tym kto nie wierzy w ten koniec świata to prędzej zginie ,a ten kto właśnie wieży to przeżyje.Poza tym najlepiej przygotować sobie jedzenie na 3 dni i zabić pożądnie okna jakimiś deskami a, i kupić dużo świeczek.Wtedy przeżyjemy wszyscy oczywiście wierzący w ten koniec świata

 • # monika (12-06-2012)

  wieże w koniec świata i tyle

 • # monika (12-06-2012)

  kto nie wierzy ten tego nie przeżyje

 • # damian (25-06-2012)

  tylko Bóg wie, kiedy będzie koniec świata

 • # Mateusz (26-06-2012)

  Co ja tu robię ??

 • # Picher (30-06-2012)

  Mam dopiero 12 lat i boje się że nie dożyje dorosłości :( :( :( ;(

 • # Wacol (2-07-2012)

  Koniec świata nastąpi w roku 2350 bo wtedy kończy mi się kalendarz w moim telefonie :)

 • # tegwoj91 (4-07-2012)

  już w tamtym roku miał być koniec świata i nic z tego nie było. ciekawe co bedzie teraz

 • # Kondzio (8-07-2012)

  Moim zdaniem trzeba zrozumieć słowa z apokalipsy św. Jana. A poza tym tak naprawdę to nikt nie zna dnia ani godziny . Natura może oszukać naukowców którzy twierdzą ze koniec świata będzie 21grudnia tego roku.trzeba żyć dalej i nie myśleć o końcu świata. Bo i tak prędzej czy później będziemy musieli odejść z tego świata.

 • # lpforever33 (27-07-2012)

  bzdury jeszcze raz bzdury, kazdego kto doczytuje sie tego w ap. św Jana nich zacznie nowy testament od początku to wtedy zobaczy ze nie ma sie czego bac

 • # Ada4401 (30-07-2012)

  Tylko Bóg wie kiedy to nastąpi!
  Może Amerykanie wymyślili sb tą date żeby zarobić? Żeby wystąpił chaos na całym świecie? Kiedyś jak byłam w kościele na mszy to tam było takie czytanie: Tylko Bóg wie kiedy bdz koniec świata i nastąpi w najmniej oczekiwanym momencie, czego nikt nie bdz sie spodziewał. Więc jeśli to jest prawdą (w co z całej siły wierze) to końca świata nie bdz tego dnia co jest zapowiadany ,wgl nie bdz go w 2012. Jest tego o wiele więcej np. : konie bdz wtedy, gdy wszyscy ludzie sie nawrócą ( to też z kościoła)
  NIE WIERZE IM! TYM AMERYKANOM!