Koniec świata

Przepowiednie, proroctwa, znaki

Kalendarz Majów

Artykuł opublikowany w dniu 15-11-2008 o godzinie 12:58

Cywilizacja Majów

Majowie stworzyli potężną cywilizację na terenie Ameryki Środkowej, niestety zgładzoną przez żądnych złota najeźdźców z Europy. Niektórzy uważają ich, razem ze starożytnymi Egipcjanami za potomków mieszkańców Atlantydy. Ich cywilizacja miała znaczące osiągnięcia: astronomia, matematyka, pismo hieroglificzne, monumentalne piramidy schodkowe. Znane im było matematyczne pojęcie zera, liczby zapisywali w systemie dwudziestkowym. Majowie prowadzili bardzo dokładne obserwacje nieba, potrafili wyznaczać daty zaćmień Słońca, obliczali czas obiegu Księżyca wokół Ziemi, używali bardzo dokładnego kalendarza.

Koniec czasu

Naukowcy odkryli, że ostatnim dniem kalendarza majów jest 21 grudnia 2012 r. (oczywiście po przeliczeniu na nasz system ? kalendarz gregoriański). W ich zapisach ta data oznacza koniec świata, ogromny kataklizm, który zniszczy całą ludzkość. Data ta zapisana jest na monumentach z Coba i Palenqué.

Czy nie jest dziwnym fakt, że data końca świata wyznaczona przez potężną cywilizację Majów zbiega się z datą katastrofy słonecznej i zmiany biegunów Ziemi wyznaczoną na podstawie obliczeń współczesnych naukowców?

Zobacz także: Proroctwo Oriona.
Komentarze (793) Dodaj swój »

Trackback | RSS 2.0
 • # Dynasty (5-08-2012)

  Wątpię że będzie koniec świata w tym roku. Już tyle tego miało być że szkoda słów, a kalendarz Majów skończy się za jakieś 300 lat więc zdąrzymy umrzeć -,-

 • # Max :D (15-08-2012)

  pffuu czy to nastapi ? xd… moze to byc jakiej wielkie wydarzenie a nie akurat koniec swiata xd

 • # rafikosek (22-08-2012)

  haha… Nie straszcie cywilizacji, no i co z tego, że zbiega się z datą końca świata obliczoną przez Majów ?

 • # junior23 (23-08-2012)

  moim zdaniem jest to możliwe
  ale także w kalendarzu pisało że skończy się era cyfrowa i nastanie nowa nie znana jeszcze ludzkości era

 • # junior23 (23-08-2012)

  niepisze o jakiej kolwiek katastrofie

 • # Lady D (18-09-2012)

  W maj roku znaleziono jeszcze starszy kalendarz Majów i są w nim zapisane daty ruchu planet marsa ,wenus ,merkury oraz księżyca,które maja się wydarzyć za setki tysięcy lat!Poza tym naukowcy nie znają dokładnie początku kalendarza majów,wiec obliczenie,że 21.12.2012 ma być koniec świata jest błędne!Ma się coś wydarzyć i pewnie chodzi,tu o przebiegunowanie ,które polega na zmianie pola magnetycznego ziemi.Przez co te złe związki ,które będą zachodziły w czasie burz na słońcu mogą trafić na ziemię i uszkodzić satelity.Ale naukowcy twierdzą,że sobie z tym poradzą!Więc ja wieże bardziej naukowcom,niż przepowiedniom a najbardziej w Boga,który dał nam wolną wole abyśmy odróżniali dobro od zła!

 • # Lady D (18-09-2012)

  A poza tym mała ciekawostka,czytałam ostatnio,że w tym roku przeleciały blisko ziemi 3 planetoidy a ostatnia 14.09.2012,więc całkiem niedawno!Co do kataklizmów,chorób to były od dawna na ziemi,dalej będą,to my musimy się nauczyć z nimi walczyć!

 • # Skaza (23-09-2012)

  Za 3 miesiące koniec i bardzo dobrze . Nareszcie bendze koniec tego całego światowego syfu . Najwyżej cywilizacja zacznie sie tworzyć od nowa .

 • # kris (23-09-2012)

  Skaza , zanim ta cywilizacja stanie na nogi znowu to minie w chuuuuuuk DUUUZO czasu nie wiadomo czy na ziemi bedzie dalej człowiek więc nie bądz taki ” optymistycznie” nastawiony

 • # krismot (23-09-2012)

  Koniec musi nastąpić jak najszybciej, najlepiej właśnie w grudniu bo wszystko na to wskazuje!
  Ziemia dość się wycierpiała przez stulecia dewastacji przez gatunek ludzki i musi teraz przez całe najbliższe tysiąclecia odzyskiwać równowagę ekologiczną po tych nieudanych rządach rasy “inteligentnej”. Zwłaszcza, że Armageddon, Apokalipsa czy też III wojna światowa (kiedykolwiek wybuchną) doprowadzą do skażenia większej części świata opadem radioaktywnym po wybuchu głowic bomb nuklearnych lub eksplozją rozgrzanego paliwa w elektrowniach atomowych lub wybuchami w fabrykach chemicznych czy w składach broni biologicznej – więc tysiąc lat to za mało. A jeszcze miliony ton odpadów z tworzyw sztucznych, elektronicznych, chemicznych, medycznych – natura musi to zutylizować sama przez wieki. Nasz świat jest przeludniony, brakuje dla połowy tej ludności pitnej wody, pożywienia, czystego powietrza, ziemi uprawnej. Za to nie brakuje wojen, przemocy, pornografii, korupcji, wojen gangów, narkotyków, taniej rozrywki, fałszywej filozofii szczęścia – pieniądza. Po co tkwić w złudnej radości dnia codziennego – zginiemy wszyscy – oby we śnie, ale z nadzieją na życie wieczne

 • # krismot (23-09-2012)

  Ja mam własny mały koniec świata – żona zaczęła słychać muzyki satanistycznej, planuje spotkania z grupą neopogańską wyznawców Odyna czy jakiegoś tam, chce się tatuować i miesiąc temu wyprowadziła się, oznajmiając że już mnie nie kocha – po wielu latach normalnego związku!
  Szatan i demony atakują ludzi na wszystkie sposoby, życie traci sens

 • # Skaza (4-10-2012)

  Optymizm to pdstawa w tych parzywych czasach . Kryzys , bezrobocie , przeludnienie , narastające napięcia miedzy państwami ciongła pogoń za forsą i olewanie wszystkiego i wszystkich itp . Dobrze nie jest a
  bendzie corza gorzej więc lepiej żeby się skończyło i powstało coś nowego .
  Majowi wierzyli w cykliczność zdarzeń więc gdy ta cywilizacja dobiegnie kresu to
  nowo powstała morze bendzie lepsza . Trzeba jakąś nadzeje mieć .

 • # jasiek (4-10-2012)

  moim zdaniem ten kalendarz to kicha ale ta agresja panstw np. chiny japonia te wojny z terrorystami teraz turcy strasza wojna bd wojna mi sie zdaje 3 swiatowa mam nadziej ze nie bo własnie poznalem cudowna kobiete i chcem jeszcze pożyć :P pozdro i nie zawracajcie sobie tym głowy co bd to bd :) jak bd to trudno jak nie to sie kazdy ucieszy

 • # Trolf (6-10-2012)

  Jeśli jesteście wierzącymi, to się nie przejmujcie, bo datę zna tylko Bóg.

 • # Brednia (8-10-2012)

  Koniec Świata-21.12.2012
  Moim zdaniem jak i innych,koniec świata to tylko zabobon…
  Jeśli wiero zycie w boga to wierzcie że tego nie będzie,Trolf Mnie wyręczył”…Bo datę zna tylko bóg.”Święta racja !
  Date zna tylko bóg jak i Bóg jest tylko jeden.
  Gdyby był koniec świata już akurat w 21.12.2012 rozniosło by się po wszystkich TV stacjach,w radiu,telewizji,w mieście…
  Mam 12 lat więc mama Mi zawsze mówi”Co ma być to będzie”

 • # OMG ! (8-10-2012)

  Przez takie durne nagłaśnienie końca świata i tym podobnych rzeczy liczba samobójstw dnia 20/21.12.2012r. osiagnie duza liczbe… Co za debilizm i chec zarobienia pieniedzy kosztem innych ! Takie strony powinno sie zmykac od razu ! Polecam Wam posłuchac śp. George’a Carlinga na temat końca świata, Boga itd… :

  1) http://www.youtube.com/watch?v=-CaIqW1WfPI

  2) http://www.youtube.com/watch?v=TLgacbYRQ_I&feature=fvwrel

 • # Skaza (9-10-2012)

  Zobaczymy co bendziecie gadać za około 2 miesiące .

 • # Brednia (9-10-2012)

  Skaza,Skaza,Skaza :)
  Naucz się pisać.
  Jeżeli wierzysz w Koniec świata,to najwidoczniej jesteś niewierny -,-
  Bóg zna datę!
  Jak już jesteś za Końcem świata to spierdalaj,Bóg zadecyduje kiedy będzie koniec świata.
  Cywilizacja odrodzi się na nowo !

 • # Brednia (9-10-2012)

  Dodam jeszcze coś
  Cywilizacja odrodzi się na nowo,jak w ogóle będzie ten koniec świata.
  I przede wszystkim,bez takich debili,za dużo filmów się naoglądałeś.

 • # Skaza (9-10-2012)

  Brednia sam spierdalaj . Bóg jóż dawno sie odwrucił od ludzi za ich zło i głupote.
  A jak niewierzysz w koniec to po co tu zaglądasz ? .

 • # Brednia (12-10-2012)

  Widać że jesteś wyznawcą Allaha i tylko na to Cie stać.
  Jeśli starzy cie na chacie tłuką to nie nasza sprawa.
  I Po Pierwsze. Bóg się od nas nie odwróci,Jedynie skaże na zły los innych,nie Nas!
  Jeśli jestem nie wierny to za niedługo i Ty umrzesz,jakim sposobem to tylko sobie Bóg wymarzy.
  Przez takich debili jak Ty tylko co raz większe są szanse na samobójstwo innych ludzi.
  Ludzie myślą o czymś innym niż koniec świata,ale ten temat już tak dużo razy był poruszany że ludzie zaczęli to udostępniać.
  Pamiętasz Koniec świata Kilka lat temu ?I co ? Gówno!
  Z 1999 na 2000 rok też był film,a po za tym bóg się nie odwróci ponieważ sam jest człowiekiem i na pewno nie chciał by żeby mnóstwo dzieci na całym świecie zostało zabitych.
  Jeżeli już to Ziemia i tak odrodzi się na nowo .

 • # Brednia (12-10-2012)

  “Najwyraźniej Koniec Świata nastąpi 21 grudnia 2012. Tak, dobrze rozumiesz, w jakiś sposób, w tej czy innej formie, Ziemia (a przynajmniej znaczna część ludzkości) zakończy swój byt. Nie planuj kariery, nie myśl o kupnie domu, spędź ostatnie lata swego życia robiąc coś na co zawsze miałeś czy miałaś ochotę, a na co nigdy nie miałeś/miałaś czasu. Teraz masz czas, cztery lata, na przyjemności, zanim… nastąpi koniec.
  Po co taki głupi tekst? Wszyscy słyszeliśmy wielokrotnie zapowiedzi Końca Świata, a nadal żyjemy, Ziemia istnieje, dlaczego rok 2012 ma być wyjątkowy? Cóż, kalendarz Majów kończy się w grudniu 2012, przywołując mieszaninę religijnych, naukowych, astrologicznych i historycznych uzasadnień, dlaczego ten kalendarz przepowiada koniec wszelkiego życia jakie znamy. “Przepowiednia Majów” nabiera siły i najwyraźniej wywołuje strach we wszystkich grupach społecznych. Co tam Nostradamus, co tam przełom tysiącleci i komputerowy błąd roku 2000, co tam kryzys na rynku kredytowym – zapowiadane zjawisko to prawdziwa katastrofa i wielu z całego serca wierzy, że rzeczywiście nastąpi. Może nawet powróci Planeta X.”

  Wiesz przeczytałem to na pewnej stronie i masz Skaza,oraz inni nie bójmy się !

 • # jankomuzykant2012 (19-10-2012)

  wy jestescie porabani z tym koncem swiata !!! zadnego konca nie bvedzie wy tepe pay !!!

 • # rusek12 (19-10-2012)

  kurwa ja chce deszcz meteorytów

 • # gustaw (27-10-2012)

  KALENDZARZ MAJOW ISNIEJE JUZ KILKA TYSIECY LAT.A W TYCH CZASACH JEST TYLKO BIZNES I OKRESLA SIE NA BIZNIESIE DLAMNIE TO JEST KURESTWO I BEDZIE CORAZ GORZEJ A ……………….KOSMOS TO SWOJA DROGA……………….