Koniec świata

Przepowiednie, proroctwa, znaki

Przepowiednie Nostradamusa

Artykuł opublikowany w dniu 15-11-2008 o godzinie 12:56
Portret Nostradamusa

Portret Nostradamusa

Nostradamus, co o nim wiemy?

Michael de Nostredame, znany nam jako Nostradamus, urodził się 14 grudnia 1503 r., zmarł 2 lipca 1566 r. Żył we Francji, zajmował się medycyną, astrologią i matematyką. Nostradamus zyskał rozgłos publikując centurie, czyli rymowane czterowiersze zawierające jego proroctwa. Uderzające jest, ile z najważniejszych wydarzeń historycznych zostało przepowiedziane przez Nostradamusa. Oto niektóre z nich:

Kilka proroctw Nostradamusa jeszcze się nie spełniło, nie są to niestety miłe wydarzenia: Trzecia Wojna Światowa i Koniec Świata.

Trzecia Wojna Światowa

Nostradamus ostrzega nas, że Trzecia Wojna Światowa wybuchnie gdy ,,Z nieba zstąpi Pan Grozy” oraz ,,Na niebie widziany będzie ogień ciągnący za sobą iskrzący się ogon”. Jak to rozumieć? Czy mamy wypatrywać na niebie komety zwiastującej zagładę? A może chodzi o jakąś inną planetę? Astronomowie zapowiadają, że w roku 2012 Słońce ma wejść w okres hiperaktywności, którego szczyt ma przypaść na 21 grudnia. Czy to będzie znak?

Ostatni papież

Herb papieża Benedykta XVI

Herb papieża Benedykta XVI

Nostradamus mówi także o ostatnim papieżu, który ma być ,,o skórze oliwnej”. Co to oznacza? Wiele osób przypuszcza, że może tu chodzić o mulata, lub murzyna. Jak wiemy, oliwki są koloru zielonego lub czarnego właśnie. Jak na razie, Kościołowi Katolickiemu przewodzi jednak biały człowiek.

Czy jednak możemy być spokojni? Obecny papież swym imieniem nawiązuje do zakonu św. Benedykta, którego symbolem jest m.in. gałązka oliwna. Niepokojem może napawać również to, że w herbie Josepha Razingera znajduje się koronowana głowa czarnego człowieka…

Popatrzmy na tę sprawę z innej strony: w XVI wieku, za czasów Nostradamusa, przywódca Kościoła Katolickiego — papież, miał ogromną władzę nad cywilizowanym światem. W dzisiejszych czasach, władza kościoła nie sięga już tak daleko. Papież, w rozumieniu Nostradamusa, mógł oznaczać kogoś, kto rządzi światem. W dzisiejszych czasach, najwięcej do powiedzenia mają dwa mocarstwa: Rosja i USA, a władzę w Stanach Zjednoczonych przejął Barack Obama — pierwszy czarnoskóry prezydent USA. Jego wybór był przełomowym wydarzeniem. Czy Barack Obama może być uważany za władcę o wpływach porównywalnych do tych, które w przeszłości miał sam papież?

Watykańska agencja prasowa doniosła, że Papież Benedykt XVI ma abdykować 28.02.2013!

Zobacz także: Przepowiednia Nostradamusa o katastrofie prezydenckiego samolotu w której zginął Lech Kaczyński
Komentarze (4252) Dodaj swój »

Trackback | RSS 2.0
 • # melon (9-03-2009)

  joasia z kad wiesz ze w 4211 bedzie koniec swiata??
  Moim zdaniem zaden taki Nostradamus nie mógł przewidziec czegos takiego??ale z kad wiedział o I i II wojnie sw skoro zył w XV czy tam XVI w a wojna była pare wieków do przodu albo o napoleonie i hitlerze??Przeciesz to nie mozliwe zeby sobie zadzwonił do boga i zapytał sie….i chyba tez nie jest mozliwe zeby bóg mu to powiedział…bo poco skoro to Bóg stworzył swiat i on zdecyduje kiedy bedzie koniec i kiedy bedzie jakas wojna??A wojna bedzie bo Korea juz sie pluje ze jak USA przechwyci ich satelite to groźi wojną.A kazdy wie co Korea posiada…..sam nie wiem czy mam w to wierzyc bardzo sie wciągłem w te przepowiednie..

 • # lukasz (11-03-2009)

  gregor ciekawa wizja…jednak tak naprawde nikt z nas nie zna przyszlosci…aby byc spokojnym i sie nie bac nalezy wykonywac przykazania Boga , a w zamian czlowiek taki moze liczyc na Łaske Pana…
  Tak przy okazji … mam przeczucie ze cos sie zbliza…cos niedobrego…Zło sie szerzy niestety…rozejrzyjcie sie dookola..na kazdym kroku zlo w mniejszym lub wiekszym stopniu ingerujacym w nasze zycie…nie pozostaje nam nic innego jak trwanie w Wierze…Pozdrawiam

 • # Papla (11-03-2009)

  do To chyba logiczne, że niemożliwością było zadzwonić do Boga. Muszę przyznać, że osobiście jestem przekonana w 100%, że za czasów Nostradamusa nie było jeszcze telefonów ;P
  A koniec świata będzie wtedy, kiedy ludzkość się zdemoralizuje, zdehumanizuje etc. i wybije samych siebie… Może wizje Nostradamusa, były przestrogą Bożą, by człowiek zapobiegał im a nie do nich dążył?

 • # R3v!Ls (12-03-2009)

  Haha phoenix haha xD Nie wierzyłem i nie wierze w te bzdury, koniec świata miał być już 9 lat temu i co? Żyjemy dalej. Nikt nie wie kiedy to będzie sądzę że nawet Bóg tego nie wie. Żyjmy chwilą będzie 2012 rok i będziemy się śmiać z tego że w takie coś wierzyliśmy kiedyś.

 • # Mariooo (13-03-2009)

  Witam wszystkich i chciałbym się podzielić swoimi przemyśleniami w poruszanej tu kwestii.
  Po pierwsze do przebiegunowania dochodziło już na ziemi i napewno dojdzie ponownie ,ale jest kilka możliwych scenariuszy tego co sie wtedy wydarzy.
  -ziemia nie zatrzyma się i nie zacznie obracać w drugą stronę , tylko dojdzie do obrucenia się jądra ziemi , co spowoduje erupcję wulkanów , gwałtowne wypiętrzenie nowych łańcuchów górskich i oczywiście potop. Bardzo przawdopodobne że dojdzie też do przesunięcia kontynentów.
  - Ziemia zatrzyma się i zacznie sie obracać w drugą stronę . w tym momencie musimy pamiętać o tym że ziemia porusza się w próżni kosmicznej ,ma swoją bardzo dużą bezwładnść, a siły związane z przebiegunowaniem nie będą tak duże żeby zatrzymać obrót planety w ciągu kilku sekund . Ze starożytnych przekazów możemy się dowiedzieć że proces zatrzymywania i ponownego ruszenia ziemi trwał ok 48 godzin. A to oznacza że na równiku gdzie prędkość liniowa obrotu jest największa opóżnienie będzie wynosiło ok. 0.02 m/s . Powstanie oczywiście fala która zaleje część ziemi , ale zniszczenia nie będą aż tak ogromne jak zapowiadane.
  Musimy oczywiście pamiętać o jeszcze jednej rzeczy jaką jest liczba ludności zamieszkującej naszą planetę w czasach obecnych i przed tysiącami lat. Cywilizacje starożytne zamieszkiwały w większości tereny położone w pobliżu mórz które dawały im wyżywienie , więc wprzypadku fali tsunami mogło dojść do zniszczenia całego narodu który nawet ze względów ograniczeń transportowych zebrany był na małej przestrzeni.
  W tej chwili ludzie zamieszkują całą planętę , więc proporcjonalnie większa ilość osób ma szansę na przeżycie.
  I na koniec jeszcze jedna uwaga :
  Skoro jesteśmy na ziemi , żyjemy i jak narazie mamy sie dobrze to ktoś musiał starożytne kataklizmy przeżyć i rozmnarzać sie aby zachować gatunek , więc jeżeli to WY przeżyjecie najbliższy kataklizm to rozmnażajcie się ile wam sił wystarczy.
  Pozdro

 • # lol (13-03-2009)

  Czy wam do końca juz odwala?
  Jakiś ktos wam powiedział ze bedzie koniec świata… Może bedzie jak sie sami powybijamy. Bog powiedział ze nie bedzie zadnego potopu wiecej to nie bedzie.dzieci ile w macie lat??????????????? 4 ze jak wam mama powie ze bedziecie prezydentami to juz sie do białego domu wybieracie????

 • # Nynka18 (15-03-2009)

  Czy mam już zacząć się nawracać?
  Kiedy byłam jeszcze dużo młodszą gówniarą, a starsi ludzie rozmawiali o końcu świata, to chciało mi się płakać…. Teraz też tak mam… Po co ja w ogóle wchodziłam na tą stronę… W dodatku kilka dni temu byłam świadkiem rozmowy pewnej kobiety i pewnego mężczyzny. Jedno z nich stwierdziło, że po takim kryzysie zawsze jest wojna i tym razem bez niej się nie obejdzie.
  W Apokalipsę nie wierzę, w Boga też, ale szanuję to, że inni wierzą. Jeśli już nadejdzie ten koniec świata, to mam nadzieję, że ten Bóg ludzi, którzy wierzą, niezależnie od tego jak ma na imię, zlituje się.
  Chyba nie wierzę w ten koniec świata, ale czuję ogromny strach.
  Co do Nostradamusa, to właśnie przez niego tak się boję. Skoro tyle faktów już przepowiedział, to jaką mamy pewność, że tym razem się pomylił? Niewielką… To zależy tylko od naszych przekonań. A ja nawet sama nie wiem jakie są moje własne. Boję się w to wierzyć, ale coś nie pozwala mi oblewać tego falą zimnej obojętności. Najgorszy jest strach, ale nie o siebie, ale o moich bliskich. Aż mnie w gardle ściska, kiedy pomyślę sobie, że jak w każdy dzień od poniedziałku do piątku, pojadę do szkoły, zdarzy się TO i te 34 kilometry, które codziennie przemierzam, okażą się drogą nie do pokonania i nie zobaczę już nikogo z rodziny…
  Boję się… :( ((
  Naprawdę…
  Pozostaje jedynie nadzieja, że tego nie dożyję, jednak nadzieja matką głupich. Na szczęście jak każda matka kocha swoje dzieci!!!
  Pozdrawiam!

 • # jaaaa (16-03-2009)

  Moja ciotka jest strasznie wierząca. Wczotraj powiedziała ze w kościele sioe mówi o końcu świata za naszego zycia. Że czyściec sie już zaczął. Według kościoła to dzieci i starcy którzy wierzą oraz ci którzy żyją według przykazań prześpia koniec świata, a reszcie pęknie serce.
  Ja tam nie wioerze w koniec świata. Mam córkę która ma 4 lata oraz jestem w ciaży. Jeśli bym wierzyła w koniec świata to musiałabym wierzyć w to że nie zostało jej za dużo czasu. Każdy wierzy w to co chce.
  Mozna marnować czas na czekanie na koniec świata albo żyć normalnie :D

 • # cotam (16-03-2009)

  CO WYŚCIE JARALI ?
  Planeta nibiru, zjawy z kosmosu, następna ingerencja wiecznie obojęnego Boga… brednie jakich mało !
  To co ewentualnie może się wydarzyć byłoby efektem kryzysu (kto go już doświadczył?)
  A tu gadka, że zjawia się czcigodny buk i wali wszystkim odpowiedzialność zbiorową za ich rozpustę albo kosmici mieszają albo duch święty wie co :) )
  Zwykła ludzka chciwość i defraudacje miliardów dolarów, znów wpłacanie miliardów dla ych złodzieji, doprowadzi do katastrofy, być możde wojny jądrowej, dokonanej ręką człowieka !!!
  Nie można wykluczyć, że są ludzie posiadacze (kapitałów, instytucji), którzy chcą poróżnić społeczeństwa, aby się nisczyły równocześnie pragną aby wybuchła nowa wojna światowa !!!
  Obserwujcie otaczający Was świat, przy tym spróbujcie nie jarać, bo TO ŚWIŃSTWO WYŻERA MÓZG !

 • # Tomek (16-03-2009)

  III WŚ może nastąpić tylko po to aby poprustu pozbyć się ludzi. Poprzez rozpowszechniający się kryzys społeczny i finansowy ludzie tracą pracę i stają się zmorą dla państw. Wielcy przywódcy chcą się poprostu pozbyć tych słabych i niepotrzebnych ogni.

  A co do Końca świata oraz przepowiedni nostradamusa przypatrzmy sie datom.
  Cała kultura oraz histora Majów dokładnie zostaje przedstawiona dopiero po roku 1697.
  Natomiast Nostradamus żył w latach 1503-1566.
  Jednakże nostradamus mogł zapewne dowiedzieć się czegoś o kulturze Majów oraz ich kalendarzu.
  Tym samym dlaczego to nie miałby napisać przepowiedni na ten temat.
  Nostradamus żył na granicy średniowiecza i renesansu.
  Jak wiadomo średniowiecze to ciemny okres w kulturze. Ludzie poświecali cało swoje życie Bogu. A powstałe w tamtych czasach utwory bawiązują swoją temartyką do śmierci i samego konca swiata.
  Może i Nostradamus opierał swoje prace na tej tematyce i dlatego mamy przepowiednie głoszące tylko złe rzeczy.

  oddaję mój sąd do dyskusji

  pozdro

 • # Tomek (16-03-2009)

  i sorki za błedy
  jestem już trochę spiący. mam tylko nadzieję ze zrozumiecie o co chodzi w mojej wypowiedzi:)

 • # lol (19-03-2009)

  ale jaja..ludzie pogłupieliście? chyba sami sobie zrobicie ten koniec świata rozpowszechniajac takie brednie…mam nadzieje ze nikogo nie obraziłem…szkoda mi was:)

 • # Wieszczka (19-03-2009)

  a ja wam przepowiem przyszłość, 21 grudnia 2012 roku, będziemy oglądali “Kevin sam w domu” po raz n-ty a mnie szlak jasny trafia jak jeszcze raz go pokażą… APOKALIPSA!!!!!!!

 • # pozdro for all (19-03-2009)

  korzystajmy z życia….Xdee

 • # madziadidi (19-03-2009)

  Nostradamus co prawda był wielkim astrologiem i jego przepowiednie się sprawdzały, ale ludzie….czy wy widzicie co za bzdury piszecie?? Jak wam w horoskopie pisze że macie uważać na zdrowie bo planety ułożyły się niekorzystnie dla danego zodiaku i nagle następnego dnia macie grypę to od razu ze wszystko jest prawdą i ze horoskopy się sprawdzają. A jak wam napiszą w horoskopie ze będziecie srać ustami to tez uwierzycie???? Boże święty..jacy wy jesteście głupi….jak tak wierzycie w ten koniec świata w 2012 to pakujcie walizki i na marsa…albo zacznijcie juz budować igloo bo skoro polska i europa ma być po lodem to chyba warto zacząć robić kostki lodu w zamrażalce:))hahahaha…

 • # kamcia721 (19-03-2009)

  jeszcze nie chce umierać – mam tylko 15 lat
  jak będzie 21 grudnia 2012 roku będe miała dopiero 18 lat i 11 dni nawet nie dostane dowodu
  nie wiem czy w to wierzyć czy nie koniec swiata miał być wiele razy 1989, 2004 a w to proroctwo no nie jestem pewna czy to prawda.
  JA też tak potrafie, jak przegniemy pałe to będzie wojna, a jak nie poprawie angola to mnie rodzice zabiją .. hehe ;) ale i tak się troszkę boje

 • # kamcia721 (19-03-2009)

  c.d ale na mój gust to lekka bzdura na innej stronie o końcu świata jakiś koleś napisał że no będzie 21.12.2012 ale przezyjemy jak zapłacimy mu kilkanaście tysięcy euro a on nas przechowa fajnie ze

 • # Srebrny56 (19-03-2009)

  Ja Pierniczę!
  ‘Memento Mori’ więc ‘Carpe Diem’
  ['Pamiętaj,że umrzesz' więc 'chwytaj dzień']

 • # cotam (21-03-2009)

  Kryzys pojedzie z wami jak z porwaną koszulą i o niedługo zobaczycie sami, że jednak człowiek zdolny jest do …
  “http://www.se.pl/wydarzenia/swiat/wracaja-kontrole-na-niemieckich-granicach_93104.html”

  Przecie NATO już coś szykuje, 2 zjazd w 1kwartale tego roku

 • # cotam (21-03-2009)

  Tak pozatym usa jest na krawędzi, państwo-bankrut, chiny się ich kosztem bogacą, co będzie gdy usa, które jest winne Chinom i Japonii >bilion dolarów stanie się niewypłacalne ? USA jak zawsze zagra bochatera, bo nie da sobie w kaszkę dmuchać :lol: Najpierw nasz zamorski “odkaziciel” będzie mieć jawne problemy ze społeczeństwem, a później możemy…

 • # Byy (24-03-2009)

  Witam.
  Jestem katolikiem i niewiemco o tym wszystkim mam myślec .
  Mam 13 lat i chcę jeszczę trochę pożyc.
  Ostatnio oglądałem z tatą na History właśnie program o Nostradamusie.
  I tam były wytłumaczone wszystkie przepowiednie.
  Było też również że głównym znakiem końca świata będą dwa słońca .
  I mam tezę dotyczącą tych dwóch słońc.
  Czytałem że jak zderzą się dwie planety czy też inne ciała niebieskie wybuchają i wystrzeliwują z dwóch swoich biegunów światła.
  Wyróżniają się światła długie i krotkie .
  – Dlugie są dużo bardziej szkodliwe ale te nie mają miejsca zdażyc się w naszym układzie słonecznym .
  - I krótkie które mogą zdażyc się w każdej chwili .
  I było opisane co by się stało z ziemią gdyby taki promień trafił do naszej ziemi.Cytat ,,Wyglądało by to jak by drugie słońce się zapaliło”
  W ciągu kilku godzin na całej planecie zrobiła się gęsta mgła o kreemowym kolorze. Ta mgła zabrała by 10% światła słonecznego i na ziemi zapanowała by znowu epoka lodowcowa.
  Teraz co do Nostradamusa , wszystkie znaki wskazują na 2012 .
  Inne zapowiadane końce świata nie miały takich poważnych znaków.
  Mam nadzieję że to nie prawda , ale ostatnio wciągnąłem się w ten temat i o niczym innym nie myślę. I bardzo się zmieniłem , na gorsze.
  Ten strach że nie zdąże skosztowac wszystkich darów życia ….
  I wszystko wskazuję na 2012 , a poza tym nawet jak nie było by końca świata to sami się pozabijamy. Wystarczy tylko jeden pretekst dla Rosji i mamy przesrane. Boję się strasznie . I nie lekceważcie tego .

 • # Korolina (24-03-2009)

  większość z was to dzieci specjalnej troski!!!!!!!!!!! to obrażanie boga wierzenie w takie rzeczy to porombane może on sobie przepowiedział śmierć czyjąś ale końca nikt nie może przepowiedzieć

 • # Byy (24-03-2009)

  W sumie to masz rację .

 • # mała (26-03-2009)

  a ja musze napisać że teoria która zaprezentował Greg i Byy bardzo mi się podobają sama się tym interesuję i wierze w te rzeczy,tylko że ja się nie boję nawet czekam na ten dzień bo wiem że tam gdzieś daleko czeka na mnie coś lepszego,poczuję ulge jak cos sie wielkiego wydarzy bo i tak ten swiat sam zmierza do zaglady.Byy nie boj sie wiem ze jestes mlody i napewno masz duzo planow co do swojego zycia pamietaj tylko ze Bog nie chce abysmy dazyli do dobr na ziemi tylko do tego co w niebie takze badz dobry dla rodzicow rodzenstwa i kolegow a spotka Cie duza nagroda:)pozdrawiam i glowa do gory

 • # dominiczka0713 (27-03-2009)

  ja w to wierze…heh… ale mam nadzieję, że tak nie będzie…chiałabym zdać chociaż maturę..;/