Koniec świata

Przepowiednie, proroctwa, znaki

Przepowiednie Nostradamusa

Artykuł opublikowany w dniu 15-11-2008 o godzinie 12:56
Portret Nostradamusa

Portret Nostradamusa

Nostradamus, co o nim wiemy?

Michael de Nostredame, znany nam jako Nostradamus, urodził się 14 grudnia 1503 r., zmarł 2 lipca 1566 r. Żył we Francji, zajmował się medycyną, astrologią i matematyką. Nostradamus zyskał rozgłos publikując centurie, czyli rymowane czterowiersze zawierające jego proroctwa. Uderzające jest, ile z najważniejszych wydarzeń historycznych zostało przepowiedziane przez Nostradamusa. Oto niektóre z nich:

Kilka proroctw Nostradamusa jeszcze się nie spełniło, nie są to niestety miłe wydarzenia: Trzecia Wojna Światowa i Koniec Świata.

Trzecia Wojna Światowa

Nostradamus ostrzega nas, że Trzecia Wojna Światowa wybuchnie gdy ,,Z nieba zstąpi Pan Grozy” oraz ,,Na niebie widziany będzie ogień ciągnący za sobą iskrzący się ogon”. Jak to rozumieć? Czy mamy wypatrywać na niebie komety zwiastującej zagładę? A może chodzi o jakąś inną planetę? Astronomowie zapowiadają, że w roku 2012 Słońce ma wejść w okres hiperaktywności, którego szczyt ma przypaść na 21 grudnia. Czy to będzie znak?

Ostatni papież

Herb papieża Benedykta XVI

Herb papieża Benedykta XVI

Nostradamus mówi także o ostatnim papieżu, który ma być ,,o skórze oliwnej”. Co to oznacza? Wiele osób przypuszcza, że może tu chodzić o mulata, lub murzyna. Jak wiemy, oliwki są koloru zielonego lub czarnego właśnie. Jak na razie, Kościołowi Katolickiemu przewodzi jednak biały człowiek.

Czy jednak możemy być spokojni? Obecny papież swym imieniem nawiązuje do zakonu św. Benedykta, którego symbolem jest m.in. gałązka oliwna. Niepokojem może napawać również to, że w herbie Josepha Razingera znajduje się koronowana głowa czarnego człowieka…

Popatrzmy na tę sprawę z innej strony: w XVI wieku, za czasów Nostradamusa, przywódca Kościoła Katolickiego — papież, miał ogromną władzę nad cywilizowanym światem. W dzisiejszych czasach, władza kościoła nie sięga już tak daleko. Papież, w rozumieniu Nostradamusa, mógł oznaczać kogoś, kto rządzi światem. W dzisiejszych czasach, najwięcej do powiedzenia mają dwa mocarstwa: Rosja i USA, a władzę w Stanach Zjednoczonych przejął Barack Obama — pierwszy czarnoskóry prezydent USA. Jego wybór był przełomowym wydarzeniem. Czy Barack Obama może być uważany za władcę o wpływach porównywalnych do tych, które w przeszłości miał sam papież?

Watykańska agencja prasowa doniosła, że Papież Benedykt XVI ma abdykować 28.02.2013!

Zobacz także: Przepowiednia Nostradamusa o katastrofie prezydenckiego samolotu w której zginął Lech Kaczyński
Komentarze (4251) Dodaj swój »

Trackback | RSS 2.0
 • # dominiczka0713 (27-03-2009)
 • # cotam (29-03-2009)

  w kwietniu korea wystrzeli rakietę i zobaczymy, gdy się zacznie chowaj się kto może, bo nie będzie szybkiego rozwiązania świat jest za bardzo napięty !!!

 • # Emigranczyk (29-03-2009)

  Ja jeszcze bym dodał ze swej strony do długiego tekstu Grega. Napisał o zekomej budowie bunkrów przez Norwegów i Amerykanów. My Polacy aż za natto nie powinniśmy się martwić, co nie znaczy że w ogóle mamy to olać. Niech sobie budują te różne zabezpieczenia bo my tutaj mamy mieć Boską ochronę. Gdyby tak z analizować te różne przepowiednie tych nadchodzących zmian, wielkich zmian (bo tak to należy rozumieć, a nie koniec świata) to Polska wypada nie najgorzej. Jednak cała Europa na południe i zachód wypada mizernie, a o Włochach i Hiszpani to nawet nie wspomnę. Dlatego nie bez przyczyny O. Klimuszko nawoływał do powrotu emigrantów do ojczyzny, bo gdzie jak nie w Polsce ma się żyć najlepiej.
  Tak wię dla nas Polaków przyszłość pisze się bardzo świetlana, a te całe lata ucisku na nasz naród miały nas przygotować na te nadchodzące tródne czasy

  Jeszcze podobno Australia ma nie dużo ucierpieć.

 • # Byy (30-03-2009)

  Dziękii , mała ;*

 • # Ofik (31-03-2009)

  Ja jestem człowiekiem,który wierzy w Boga,dlatego nie mam zamiaru rozmyślać o tym kiedy nastąpi tak zwany “The End” jeżeli są tu osoby które nie moga o tym zapomnieć to pomyślcie tak jakby jutro miał być koniec,a najlepiej cieście się dniem i nocą :)
  Przepowiednie Nostradamusa są jeszcze nie potwierdzone,dlatego nie ma co panikować,meteoryt o średnicy 100 km ma zlecieć na Ziemie właśnie w tym dniu ;]
  Ale od czegoś są lasery na satelitach i rakiety w zespole NASA !
  Nikt nie zna dnia ani godziny końca świata,bo jest potwierdzone istnienie Jezusa i czynienie jego cudów.
  Wizje Nostradamusa się spełniaja,ale pomyślcie czy ludzie ich nie przekręcili ?!

  To jest moje zdanie na temat końa który może być,a którego może nie być pozdrawiam !

 • # cotam (1-04-2009)

  Istnienie Jezusa może i jest potwierdzone, cuda też…
  Ale Jezus napewno odwrócił by się ot tej obłudnej “speluny” kościelnej obwieszonej złotem i hierarchującej się pod niebiosa !!!

 • # Madzia.M (3-04-2009)

  patrząc tak; koniec świata wiec zacznijmy zmieniać cząstke wokól siebie może zmienimy wiekszy teren na lepszy.
  a co do przepowiedni to z numerologi 21.12.2012 wychodzi i 5 z roku i 8 z sumy wiec zostało 15 ” wers z przepowiedni 8,15,5″
  czarny kolor i w herbie Papieskim i obecnej władzy na Świecie -prezydent USA- czytając między wierszami -drygi potop- mordy na chrześcijanach, wojny, czarny ląd -głód i rozpacz, czy nie wystarczająca “rzeka krwi” nio i trzecia wojna w powietrzu.
  wierzmy w własne serce i zmieniajmy to co możemy czyli SIEBIE ;) ))
  pozdrawiam

 • # wiem (4-04-2009)

  Tak siebie można zmienić ale niektórym ludziom już nie pomożesz, bo w głowie mają SIANO gadasz do nich i nie dociera, więc :roll:

 • # Norbi (7-04-2009)

  Kurka… Przeczytałem wszystko… Zapodam zaraz przy zielu “The End” Doorsów…

 • # lesny_demon (11-04-2009)

  ale lipa… takich przepowiadaczy byly setki. dobieranie faktów, do przepowiedni. zero konkretów. jedna wielka niejasnosc. z reszta mowi sie tylko o tym co sie sprawdzilo. nostradamus sobie nawymyslal bajki, a dzis ludzie mysla ze to sie sprawdzi.

 • # bururum (13-04-2009)

  Do “asia” – swastyka powsrtała dużo wcześniej przed Nostradamusem. Funkcjonowała min. w wierzeniach słowiańskich czy indyjskich. Co ciekawe symbol ten możemy obserwować na posadzce kościoła Salezjanów w Przemyślu.Znajduje się również w herbie Boreyko, oraz wielu innych odznakach ozanczeniach i symbolach. Hitler wykorzystał swastykę do swoich celów i zupelnie odmienił jej znaczenie. To wszystko.

 • # wiem (16-04-2009)

  Leśny_demon są ludzie, którzy chcą w to wierzyć jak w ufo i wiecznie żywego elvisa i są tacy, którzy widzą co się dzieje w ich otoczeniu oraz na świecie, a nostradamusa mają głęboko w poważaniu :lol:

 • # barbara (17-04-2009)

  Ciekawe, jednak sam pan Jezus powiedział: ” Czuwajcie, bo nie znacie dnia ani godziny..”. A więc nikt nie wie kiedy dokładnie nastąpi koniec świata. Natomiast znaki które pojawiają się w świecie religijnym, politycznym, ekonomicznym, społecznym i znaki w świecie przyrody wskazują,że czas końca świata jest bliski !!!

  Ludzie mdleć będą ze strachu w oczekiwaniu wydarzeń zagrażających ziemi ? tak ogólnie Biblia charakteryzuje czas, w którym nastąpi koniec (patrz Ewangelia Łukasza 21,26). Charakterystycznymi cechami pokolenia końca będą lęk i niepokój. Obawa zawsze towarzyszyła ludzkości, lecz w obecnej epoce stała się szczególnym problemem. Zgodnie z Pismem Świętym ani człowiek, ani meteor czy kometa, nie zakończą dotychczasowego życia na naszej planecie. Choć, zgodnie z Pismem, nikt nie zna i nie pozna daty, to w Księdze tej można znaleźć wiele wskazówek dotyczących czasu końca. Ich zestawienie z naszą wiedzą o współczesnym świecie prowadzi do wniosku, że żyjemy w ostatnim pokoleniu na tej ziemi.

 • # Anonim (19-04-2009)

  E a kto wie czy musi być unas wojna i te rozne ? bo ja nie.Może być naprzykład w Franci bo ja jak czytałam ksiaszke AOSTARDAMUSAto tam pisało dużo żeczy ale koniec świata? No przecierz miał być w 2000r czy nie tak a tak to by mnie nie było.

 • # Edyta (19-04-2009)

  Wszystko ma swój początek i koniec .:’( Ale nie trzeba od razu snuć jakiś zawiłych nostalgi.Pan Bóg jedyny w tym świecie wie kiedy będzie Alfa i Omega .My niestety nie .Bywa Czasem jednak ,że ktoś coś wie :( ((
  ALe nie mówcie tego zbyt głóśno ponieważ zamiast żyć dalej będziecie snuć jakieś zawiłe teorie…MOMENTO MORI !!!

 • # milena (21-04-2009)

  wlasnie skonczylam czytac ksiazke o Nostardamusie i tam nie pisze konkretnie kiedy nastapi koniec swiata. W 2012 r ma dojsc do jakiegos przesilenia i ma nastac nowa era. jak moze byc koniec swiata skoro przepowiednie nostradamusa siegaja roku okolo 3769?? wiec ja wierze ze cos sie stanie ale to nie bd koniec. zreszta jak to W Pismie Swietym jest to od nas ludzi zalezy kiedy bd koniec swiata, od naszego postapowania itp itd.

 • # bug (25-04-2009)

  koniec jest bliski

 • # anonim (25-04-2009)

  Wiara Wiara i jeszcze raz Wiara TO SIE LICZY !!!

 • # aga (26-04-2009)

  no tez tak ..wierze po czesci w to co tu jest napisane ale..tak patrzac na to co jest to grożaca nam pandemia ..nie wiem co jest bardziej nie pokojące ..

 • # WOW (26-04-2009)

  Jeśli będziecie żyć naturalnym życiem człowieka, wówczas zobaczycie na właściwym wam miejscu na Ziemi i pod niebiosami horoskopu, przyszłe rzeczy, które zostały przepowiedziane.

 • # wiem (26-04-2009)

  kapitalizm upadnie gospodarki padna, gdy sie zacelo sypac nie wierzyliscie teraz tez nie wirzycie, bog wam nie pomoze boscie slabi w wierze, powiem wam ze rzadzacy swiatem sa zdolni do idioycznych i bestialskich rzeczy, ktorych wielu z was bedzie swiadkami, a niewielu z was dopusza do mysli a jesze mniej przewidzialo badz po prostu zauwazylo, chciwosc i wladza rzadzaczch doprowadzi swiat do wielkiej katastrofy.
  Jesli teraz mamy internet to za gora 2 lata juz go nie bedzie, nie bedzie tez telefonii komorkowych, telewizji, bo wojna zrobi swoje… media plucza wam mozgi na temat wielu rzeczy na swiecie !!

 • # andrewek (28-04-2009)

  Ja wierze w te przepowiednie. Ludzie sa ograniczeni i przyzwyczajeni do luksusu a nie wyobrazaja jakie cierpienie moze ich spotkac. Pamietajcie- wierzcie w co wierzycie- czy to Bóg, bogowie, podswiadomosc, czy cokolwiek- moze to nas uratuje

 • # Kayti (29-04-2009)

  SAŁUCHAJCIE!

  Dla mnie to NIE jest, szczerze powiedziawszy, REALNE. Jeśli jesteście katolikami to z doświadczenia wiecie, że ksiądz podczas mszy świętej nie raz wspomina, że nikt nie wie, kiedy tak naprawdę nadejdzie KONIEC ŚWIATA.
  Nawet Nostradamus nie mógł tego wiedzieć. Pisał bardzo ogólnie wyobrażając sobie pewne rzeczy jakie mogą dziać się w przyszłości.
  Też możemy sobie wyobraźić świat w przyszłości: dojdzie nawet do tego, że ludzie bedą tylko leżeli, a pracę za nich będą wykonywały roboty.
  I co? Też pewnie to się sprawdzi bo coraz bardziej świat jest zmechanizowany i niedługo nie będzie potrzebny nasz ciężki wysiłek.
  Możemy równie dobrze powiedzieć, że aby się nie uczyć będą nam wszczepiali jedną półkulę mózgową z “zapełnioną pamięcią”!
  Teraz sobie pomyślicie, ale idiotka. Ale czy postęp technologiczny nie idzie wciąż do przodu?
  Bóg stworzył nas takich jakimi jesteśmy, takich jakich widzimy w lustrze. Nawet operacje plastyczne nie są przewidziane.
  Teraz panuje świńska grypa. Nostradamus pisał coś również o “bakterii”. Ale to tak ogólne pojęcie. Był lekarzem, wiedział, że bakterie istnieją, więc nie możemy tego traktować tak jakby miał przepowiedzieć “ptasią” a kolejnie “świnską” grype.
  Ocknijcie się! Nie sądzicie, że po prostu my sami prowadzimy do upadku ludzkości. Nie żaden NOSTRADAMUS z szacunkiem dla niego. Nawet, jeśliby nie było wojen na świecie, to nasze zaśmiecanie środowkiska spowodowanie nieekologicznym zachowaniem też w końcu doprowadziłoby do końca świata. Bo sami słyszycie o efektach: dziura ozonowa, kwaśne deszcze.
  Zachęcam was do poprawienia naszego zachowania, zamiast czytania i pogrążania się w przepowedniach!!!!

 • # goscc (30-04-2009)

  W tym roku-2009 są ostatnie Objawienia Matki Bożej w Medugorje, która do tej pory objawiała się codziennie. Jak myslicie, dlaczego są to Jej ostatnie Objawienia teraz?

 • # goscc (30-04-2009)

  Jest napisane w Biblii, że będzie wielu “fałszywych proroków” przepowiadających koniec świata i tak naprawdę nikt nie wie tej daty-tylko sam Bóg. Według mnie powinniśmy być ZAWSZE, w każdej chwili na to przygotowani i w każdej chwili może to nastąpić. Według mnie jest teraz nagonka na 2012 rok i pewnie dużo ludzi zacznie np w 2012 roku się nawracać, a tak naprawdę może to nastąpić dużo wcześniej. Co byście zrobili, gdyby koniec świata nastąpił jednak w 2011 roku??? Powiedzielibyscie: szok, przeciez ja jestem nieprzygotowany, nie bylem u spowiedzi, nie pozegnalem się z rodziną, itd…. tak wlasnie jest napisane ze to PRZYJDZIE Z NIENACKA…, więc badźcie zawsze gotowi na to , bądźcie dobrymi ludźmi