Koniec świata

Przepowiednie, proroctwa, znaki

Trzecia Tajemnica Fatimska

Artykuł opublikowany w dniu 21-03-2012 o godzinie 15:53
Matka Boska Fatimska objawiła swoje przepowiednie

Matka Boska Fatimska objawiła swoje przepowiednie

Tajemnice Fatimskie

Urodzona w marcu 1907 roku siostra Łucja od Serca Jezusa i Niepokalanego Serca Maryi miała wizje, w których ukazywała jej się Maryja przekazująca różne, bardzo ważne informacje. Wśród nich, między innymi, ta dotycząca postrzelenia Jana Pawła II przez Ali Agcę.

Objawienia

Wśród objawień, których doświadczyła Łucja, było również to, które dotyczy końca świata w 2012 roku. Przez wiele lat była to pilnie strzeżona tajemnica. W latach czterdziestych została spisana na żądanie jednego z biskupów, a odczytana dopiero po ok 15 latach przez papieża Jana XXIII i kardynała Ottavianiego, a następnie ukryta w Watykanie. Podobnie uczynił Pius XII, który nie chcąc niepokoić ludzi, zapieczętował ów dokument. Treść tej tajemnicy została ujawniona dopiero przez Jana Pawła II 26 czerwca 2000 roku.

Trzecia Tajemnica Fatimska

W trzeciej Tajemnicy Fatimskiej mowa jest o śmiertelnej broni, którą stworzą ludzie i o zniszczeniu, które nastąpi po jej użyciu. Zacznie się wojna na tle religijnym, a Bóg korzystając ze swej nieskończonej mocy, ześle na Ziemię zimno i ogień, wiatr i dym, trzęsienia ziemi i powodzie, grad. Oceany wyparują. Kara, która spotka wszystkich ludzi związana jest również z odrzuceniem powołania do służby Bogu. Łucja mówiła o szatanie, który odciąga ludzi od Boga sprawiając iż dusze ich robią się zatwardziałe, serca oziębłe, a życie zewnętrzne jałowe. Mówi o naukowcach, którzy stworzą broń zdolną do zniszczenia połowy ludzkości w jednej chwili. Zagrożenie dotknie również Kościół, który wystawiony będzie na wielką próbę. Kardynałowie będą występować przeciwko sobie. Zginie wszystko co małe i wszystko co wielkie, a kara będzie surowsza niż starotestamentowy potop. Zginą miliony ludzi, a po nich kolejne. Ci, którzy przeżyją, będą zazdrościć tym co już umarli.

Ratunek w roku 2012

Według siostry, jedynym ratunkiem jest nawrócenie i modlitwa. Chodzi tu jednak o całą ludzkość, a nie o pojedyncze osoby. Jeśli nie nawrócą się królowie, władcy, kapłani i świeccy, to kara nikogo nie ominie, ani dzieci, ani dorosłych, ani wierzących, ani ateistów.
Komentarze (69) Dodaj swój »

Trackback | RSS 2.0
 • # arturo (15-10-2012)

  ja w to wierze boli mnie to ze muj czteroletni syn ktury nie jest niczemu winien bedzie cierpial a wojne zacznie iran

 • # Anonim (15-10-2012)

  mój pisze się óóóóóóóóó pewnie skończyłaś tą szkołę co pr. Komorowski.

 • # prawda (20-10-2012)

  Opamiętajcie sie ludzie .. Matka Boża chce naszego szczęścia i chce uratować swoje dzieci , więc nam to powiedziała.. widzicie jaka ona jest dla nas dobra? A my ją lekceważymy , nie słuchamy jej . W Piśmie Świętym Też jest napisane o Końcu świata . . przeczytajcie o tym , żebyście wiedzieli , jak sie wtedy zachować . Szatan będzie sie przedstawiał za Boga , nie wierzcie mu .

 • # prawda (20-10-2012)

  PRZECZYTAJCIE PISMO ŚWIĘTE , CHOCIAŻ ROZDZIAŁ AKOPALIPSIE

 • # Klimt (3-11-2012)

  Jestem osobą wierzącą nawet bym powiedziała , że bardzo …
  Ale jakoś trudno mi w to uwierzyć … Mamy 3 listopada i do rzekomego Końca świata zostało 48 dni i jakoś nic na to nie zapowiada …
  Najwidoczniej jeszcze nie nasza pora ;)

 • # Marzenka (6-11-2012)

  Ludzie zmiencie sie, okazujcie serca dla innych i najwazniejsze modlcie sie i do kosciola zacznijcie chodzic!! Tylko nasza wiara w Matke Boza- nasza krolowa ktora nas umilowala nas uratuje!!! Wiara i milosc blizniego!

 • # maja (8-11-2012)

  nie martw się tym, co będzie jutro, bo już pojutrze…
  dzień jutrzejszy będzie tylko dniem wczorajszym…

 • # Klimt (10-11-2012)

  Skoro jesteście tak wierzącymi osobami to dlaczego się boicie końca świata …??
  Ja się go nie boję … jestem gotowa spotkać się już z Panem …
  Jak dla mnie to koniec świata mógł by być teraz …

  Katolik wierzący powinien być zawsze przygotowany na koniec świata i nie powinien się go obawiać … Bo to będzie koniec świata materialnego , ale świat duchowy dopiero się zacznie …:)

 • # mar-ko (11-11-2012)

  będzie dobrze. do siego roku. pozdrawiam.

 • # ania (12-11-2012)

  według Nostradamusa trzeci antychryst ma dopiero 13 lat zacznie się udzielać politycznie w wieku 21lat i to właśnie on ma doprowadzić do 3 WOJNY ŚWIATOWEJ .ma ona nastąpić po ogłoszeniu pokoju na całym świeci .przeczytajcie komentarze Akatora na tamtej stronie.Nostradamus przepowiedział wszystko ze szczegółami tylko trzeba go dobrze odczytać.
  pozdrawiam

 • # wierzaca (16-11-2012)

  Ludzie powiem wam ze ja wieze w to i wy powinniscie zrobic jakMatka wam kaze moze i tak sie stanie moze nie ale z kad macie pewnosc że to bzdura ja mam pewnosc ze to prawda bo napisane jest w pismie swiętym

 • # wierzaca (16-11-2012)

  a i mam pytanie czemu tam pisze koniec swiata przeciez przepowiedziane jest ze jedna trzecia zostanie ocalona i bedzie zyc w pokoju .

 • # Anonim (17-11-2012)

  Pan Jezus powiedzial ze nikt niewje kiedy bedzie konec swiata nawet aniolowie w niebie tego niewjedzom.Werzoca

 • # .............. (17-11-2012)

  A może to się już zaczeło – ”naród wybrany” prowadzi nas do zagłady

 • # ninika25 (28-11-2012)

  moim zdaniem to tylko wymysł ludzki. ludzie powinni kierowacsie sercem szatan nie istnieje chciwosc to jest jak instynkt zwierzecy ludzie sie rtm kieruja aby przetrwac bo czasy sa coraz gorsze ludzie sa uzaleznieni od luksusu.

 • # znowu .... odliczanie (28-11-2012)

  Minie rok 2012 i nic sie nie wydarzy i co wtedy mądrego powiecie opętani A ?

  Do kolejnej daty ???

  Wstyd taka sieczkę w mózgu mieć, wstyd !

 • # Ola (29-11-2012)

  Mnie szczególnie zaniepokoił artykuł (http://koniecswiata.info/przepowiednie-nostradamusa/) dotyczący ostatniego papieża, to bardzo podobne, że to właśnie Obama jest tym “papieżem o oliwnej skórze”.

  A jeśli chodzi o koniec świata 21 grudnia, to jestem lekką sceptyczką. Jeżeli miało by się coś takiego wydarzyć już wcześniej zauważylibyśmy jakieś szczególne znaki. Nawołuję jednak do modlitwy, jak głosi moja babcia -”Tylko modlitwa nas zbawi”.

 • # Ania122 (30-11-2012)

  NIE BĘDZIE ŻADNEGO KOŃCA ŚWIATA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • # boguska (1-12-2012)

  od kiedy o koncu swiata decyduja ..ludzie…skoro PAN BOG stworzyl swiat i ludzi to tylko ON Aa nie pseudo analitycy profesorowie fizycy ,,moze decydowac o koncu swiata i ludzkosci…

 • # Peter (5-12-2012)

  Słuchajcie ja też jestem wierzący. Wiadomo,że końca jako takiego nie będzie. Ja wiem jedynie,że będzie dobrze,a może to już jest wymodlone i nie będzie kataklizmów.Owszem mamy już nawet grudzień ja nie liczę dni do 21 grudnia.Zauważyłem,że jest jakoś nadzwyczaj spokojnie w całej Europie jeszcze tak nie było.. Ja tam się nie pokoje,ale lepiej nadmuchać na zimno bo w każdej chwili to się może wydarzyć. Jakie znaki były już takie powóz we Wrocławiu + ta co nie dawno była. Tornada,tsunami, w Japonii i USA przed paradą. I to nie są znaki?
  Aj tam i tak nic nie będzie.

 • # Peter (5-12-2012)

  Niepokoje*

 • # PAulina (10-12-2012)

  wlasnie…jest za spokojnie.Czyli cos jest nie tak.

 • # safas safas (14-12-2012)

  nikt nie zna dnia ani godziny może być zagłada ludzi lecz nie koniec świata bo świat nie miał początku i nie będzie miał końca

 • # safas safas (14-12-2012)

  ludzie nie wierzą bo tak im wygodnie ale ja wierze w oczyszczenie ludzi za dużo na świecie jest zła Jezus umarł na krzyżu za nasze grzechy a my nie potrfili tego uszanować i żyć w zgodzie ze światem teraz dopiero nam się oczy otwierają ale już jest za puzno pare osób nie ocali wszystkich

 • # karolina (16-12-2012)

  Wiecie co, z tym końcem świata 21 grudnia to może być niestety prawda. Po pierwsze kalendarz Majów, po drugie fakt, że Słońce jest teraz w hiperaktywności a po 3 te objawienia. Pozostanie nam tylko się modlić.