Koniec świata

Przepowiednie, proroctwa, znaki

NASA ostrzega: potężne burze słoneczne w 2013 roku spowodują ogromne zniszczenia

Artykuł opublikowany w dniu 16-06-2010 o godzinie 16:46
Obraz powierzchni Słońca zarejestrowany przez Solar Dynamics Observatory w NASA

Obraz powierzchni Słońca zarejestrowany przez Solar Dynamics Observatory w NASA

Naukowcy z NASA przestrzegają przed burzą słoneczną o niespotykanej dotąd sile, mającą nastąpić w 2013 roku. W jej wyniku mogą zostać uszkodzone sieci energetyczne, sprzęt elektroniczny i wszystkie inne urządzenia, na które mają wpływ fale elektromagnetyczne. Wyobraźmy sobie, że nagle przestają działać urządzenia w szpitalach czy bankach, systemy kontroli lotów, niemożliwa staje się komunikacja telefoniczna, Internet przestaje działać. W takiej sytuacji społeczeństwo może ogarnąć totalny chaos.Potencjalne koszty strat będą niewyobrażalnie wysokie.

“Wiemy, że to nadchodzi, ale nie jesteśmy pewni jak źle będzie”, mówi dr Richard Fisher, dyrektor wydziału Heliofizyki (fizyki Słońca) w NASA.

“Urządzenia elektroniczne będą narażone na zakłócenia. Satelity, nawigacja GPS, komputery kontrolujące ruch lotniczy, systemy bankowe, domowe komputery, wszystko co oparte jest na elektronice. Cały świat będzie narażony na problemy.

Prądu może zabraknąć w wielu rejonach, naprawy będą trudne i czasochłonne. Najgorsze, że problemy wystąpią nagle — rozbłyski na Słońcu powodujące zmiany pola magnetycznego są gwałtowne jak uderzenie błyskawicy.”

W 2013 roku Słońce ma wybudzić się z “okresu ciszy”, w którym znajduje się obecnie. Cykl magnetyczny Słońca trwa 22 lata, natomiast nasilenie rozbłysków słonecznych następuje co 11 lat. W roku 2013 oba zjawiska mają się nałożyć.

Źródło: telegraph.co.uk
Komentarze (43) Dodaj swój »

Trackback | RSS 2.0
 • # Miki (6-01-2012)

  no japierdziu

 • # Nie wierzę w 2012 (8-01-2012)

  Jeśli będzie koniec świata w 2012r. to ja zrobię dom z komórek nokii :D
  . A w 2013 jeśli będzie to będzie lepiej dla ludzkości

 • # Anonim (24-02-2012)

  moze w 3000

 • # Anonim (24-02-2012)

  ja polece na marsa

 • # Anonim (24-02-2012)

  a bedo kosmici

 • # Anonim (2-03-2012)

  Cześć.Ja już niewiem kiedy nadejdzie koniec ŚWIATA. Będzie burza słoneczna czy spadnie kometa ?Ja wole żeby była burza słoneczna.

 • # Anonim (5-03-2012)

  będą niebieskie ufoludki

 • # Paulina. (14-04-2012)

  Heh , w 2012 roku końca świata nie będzie. Naukowcy źle zinterpretowali kalendarz majów , nawet gdyby coś się wydarzyło to było by to wyludnienie a nie koniec swiata . Co do tej burzy to bardzo istotna sprawa , ostatnio zarejestrowano tornado na słońcu . Lepsze takie coś jak ta burza i problemy z nią związane niż wyludnienie … Trudno , co my możemy zrobić ..? Nic ! Hehehehe , peszek .

 • # didi316 (14-04-2012)

  Po pierwsze nie wiadomo czy jeszcze będzie burza słoneczna bo może się pozmieniać, a po drugie jak by miała być ta burza to by się tylko naraziły wszystkie elektryczne urządzenia!

 • # Anonim (27-05-2012)

  :)

 • # kosmicznieszalony (21-09-2012)

  Oglądał ktoś film ,,Całkowite Zaciemnienie” z roku 2009?

 • # koniec.. (30-09-2012)

  jak w nas pierdo.lnie. kometa to bedzie h.uj to gowno nam zrobi ta burza sloneczna jesli przezyjemy :D bo tego elektrycznego szajsu nie bedzie.A jak bedzie ta burza to pewnie nie na dlugo. A jak tak to ukryje muj telefon w piwnicy w schowku podziemnym i w betonowo – stalowym pudełku :D :D

 • # Apokalipsa 2012 (6-10-2012)

  Tak wszystko się zacznie już za 58 dni. Załatwi nas burza słoneczna. To oznacza że zniknie świat jaki znamy. Ludzie analizuję dane od 2 lat i niestety ale wychodzi mi że ten koniec świata będzie na 100% i to już teraz . Zostało nam 58 dni, pomyślcie o tym…………Koniec elektryki i to na dobre, koniec samochodów, komputerów, żarcia w sklepach itd. Ogólny chaos, bezprawie, mordy na każdym kroku. Kto z was ma jakieś zapasy, kto z was umie zdobyć pożywienie, wodę???? Tego już w sklepach nie będzie,,,,,,,,,,,,

 • # Anonim (12-11-2012)

  Masakra… Ja nie chcę końca świata…

 • # Anonim (30-11-2012)

  ludzie nie boj cie sie bo nie ma czego koniec swiata to nasze wybawienie

 • # Monika Anna Srodon (1-12-2012)

  nikt nie może sądzić i z twierdzić co będzie bo naukowiec to tylko człowiek nie może znać dnia i godziny ani nauka i wiedza nie może wiedzieć kiedy i w jaki sposób świat zniknie mam nadzieję że świat będzie tyle istnieć nikt nie może tego sobie wyobrazić nie porównajmy zmiany biegunów do końca świata koniec był by gdyby nikt nie przeżył i by ziemia zniknęła i góry też nikt nie może znać daty i dnia jak można nazywać koniec świata kataklizmem jak można mówić że inni będą żyć a reszta nie jak mogą wymyślać w jaki sposób będzie koniec zmiany biegunów nie muszą być coś złego nasze czasy dopiero się zaczęły człowiek nie jest wstanie wiedzieć co do końca może być i co się stanie nie wie on tego dokładnie w grudniu mogą być zmiany i parę rzeczy może się wydarzyć ale nie strasznych to nie musi być coś złego nie musi się wydarzyć coś złego .

 • # Monika Anna Srodon (3-12-2012)

  ktoś daje wiadomości w imieniu NASA same kłamstwa ktoś kombinuje bo czytałam świeży artykuł o tym i nic złego nie było napisane ktoś pod adresem ich wypisuje informacje nie prawdziwe wiadomości NASA nie potwierdza nic złego .

 • # Monika Anna Srodon (7-01-2013)

  jak można potwierdzać sądzić że burza słoneczna może być końcem świata albo apokalipsą nawet jak bombę dasz na słońce to nic się nie stanie nic nie grozi życiu ludziom dużo było wybuchów nikt nie zginął jak można mówić że coś się wydarzy i kiedy czy w jaki sposób takie rzeczy można wykryć kilka godzin przed tym a nie kilka miesięcy przed tym, mogą być katastrofy lotnicze i chwilowy kryzys i problemy komunikacji i megnetyczność ale nikt nie zginie to nie koniec świata media i naukowcy wiele razy dali po sobie znać że nie mają wiedzy i umiejętności i tyle .