Koniec świata

Przepowiednie, proroctwa, znaki

Przepowiednie Nostradamusa

Artykuł opublikowany w dniu 15-11-2008 o godzinie 12:56
Portret Nostradamusa

Portret Nostradamusa

Nostradamus, co o nim wiemy?

Michael de Nostredame, znany nam jako Nostradamus, urodził się 14 grudnia 1503 r., zmarł 2 lipca 1566 r. Żył we Francji, zajmował się medycyną, astrologią i matematyką. Nostradamus zyskał rozgłos publikując centurie, czyli rymowane czterowiersze zawierające jego proroctwa. Uderzające jest, ile z najważniejszych wydarzeń historycznych zostało przepowiedziane przez Nostradamusa. Oto niektóre z nich:

Kilka proroctw Nostradamusa jeszcze się nie spełniło, nie są to niestety miłe wydarzenia: Trzecia Wojna Światowa i Koniec Świata.

Trzecia Wojna Światowa

Nostradamus ostrzega nas, że Trzecia Wojna Światowa wybuchnie gdy ,,Z nieba zstąpi Pan Grozy” oraz ,,Na niebie widziany będzie ogień ciągnący za sobą iskrzący się ogon”. Jak to rozumieć? Czy mamy wypatrywać na niebie komety zwiastującej zagładę? A może chodzi o jakąś inną planetę? Astronomowie zapowiadają, że w roku 2012 Słońce ma wejść w okres hiperaktywności, którego szczyt ma przypaść na 21 grudnia. Czy to będzie znak?

Ostatni papież

Herb papieża Benedykta XVI

Herb papieża Benedykta XVI

Nostradamus mówi także o ostatnim papieżu, który ma być ,,o skórze oliwnej”. Co to oznacza? Wiele osób przypuszcza, że może tu chodzić o mulata, lub murzyna. Jak wiemy, oliwki są koloru zielonego lub czarnego właśnie. Jak na razie, Kościołowi Katolickiemu przewodzi jednak biały człowiek.

Czy jednak możemy być spokojni? Obecny papież swym imieniem nawiązuje do zakonu św. Benedykta, którego symbolem jest m.in. gałązka oliwna. Niepokojem może napawać również to, że w herbie Josepha Razingera znajduje się koronowana głowa czarnego człowieka…

Popatrzmy na tę sprawę z innej strony: w XVI wieku, za czasów Nostradamusa, przywódca Kościoła Katolickiego — papież, miał ogromną władzę nad cywilizowanym światem. W dzisiejszych czasach, władza kościoła nie sięga już tak daleko. Papież, w rozumieniu Nostradamusa, mógł oznaczać kogoś, kto rządzi światem. W dzisiejszych czasach, najwięcej do powiedzenia mają dwa mocarstwa: Rosja i USA, a władzę w Stanach Zjednoczonych przejął Barack Obama — pierwszy czarnoskóry prezydent USA. Jego wybór był przełomowym wydarzeniem. Czy Barack Obama może być uważany za władcę o wpływach porównywalnych do tych, które w przeszłości miał sam papież?

Watykańska agencja prasowa doniosła, że Papież Benedykt XVI ma abdykować 28.02.2013!

Zobacz także: Przepowiednia Nostradamusa o katastrofie prezydenckiego samolotu w której zginął Lech Kaczyński
Komentarze (4251) Dodaj swój »

Trackback | RSS 2.0
 • # DMOX (6-02-2013)

  Ciesze się że centurio 06 dołączył do forum mam nadzieje że Andy Colins i wszyscy którzy chcą dyskutować a nie kłócić się tez dołączą do tego forum a na forum gazety prawnej zostaną ci od obrażania i kłótni pozdrawiam

 • # centurio06 (6-02-2013)

  Minister obrony Iranu Ahmad Vahidi powiedział, że F-313 Qaher (Zdobywca) to najnowocześniejszy myśliwiec na świecie, zbudowany z materiałów nowej generacji i praktycznie niewidzialny dla radarów. Samolot zbudowany jest w układzie zbliżonym do znanych wcześniej myśliwców stealth.USA twierdziło że do 2025 roku nikt ich nie dogoń w technologi lotniczej,a tu Rosja wraz z Indiami PAKFA,Chiny J-20 i J-31 i Japonia Shinshin (2014 r). Robi się coraz ,,weselej”.Równowaga sił za 5/9 lat zostanie zachwiana w lotnictwie wojskowym. USA jeszcze może przez najblizsze 15 lat prym wieść w marynarce ale Chiński program unowocześnienia marynarki wojennej zaczy wprawiać ich o ból głowy. Amerykańskie lotniskowce to ogromny cel dla wspóczesnej techniki wojskowej! Jak widać destabilizacja dzisiejszego status quo nabiera znacznie tempa. Zawsze w historii gdy upada wielkie imperium to dochodzi do wojny. Jeszcze nigdy w znanej nam historii nie istnialo tak globalne imperium jakim jest USA. Imperium które kontroluje morze(marynarka wojenna ,,kto kontroluje morza i oceany ten kontroluje handel międzynarodowy),powietrze (system radarowy na calym świecie), państwa i informacje (system Echelon) i przestrzen kosmiczną. Upadek tego państwa musi doprowadzić do globalne wojny o niespotykanym zasięgu,brutalności i skutkach w historii. Chcę przypomnieć iż USA stoi na krawędzi przekroczenia dopuszczalnego deficytu budżetowego,a to zasobą pociągnie ogromne skutki ekonomiczne na świecie!

 • # centurio06 (6-02-2013)

  Zagadzam się Atraktorem iż sytuacja w RP przypomina przed rozbiorową Rzeczypospolitą. Kiedys na kilku forach opisałem hipotetyczne państwo ,w których rządzą stronnicta pro roukie ( przedstawiciel brono) ,pro nmeck (przedstawiciel dono) i pro hamerk( przedstawiciel domyście się kto ,już go nie zobaczymy na żywo) . Ale dziwnym trafem znikły.
  jeżeli chodzi o Pakistan niegdyś Indie gdyby nie wszechwładna służba bezpieczenstwa sponsorowana przez USA to dawno władzę by pszejęli islamiści. Jak upadnie USA sytuacja w Pakistanie się wyklaruje i stawiam na Talibów ,którzy przejma władzę i wprowadzą Szariat. Więc sytuacja jest dynamiczna na świecie. Ale jak pisał nostradamus przyszłoś zależy od nas samych. Jak opisuje Biblia i różnego rodzaju orędzia, wizje dane od Boga pokuta i modlitwa może pomniejszyć srogość kary lub ją wręcz powstrzymać przykłady w Biblii. Ale jestem człowiekiem i widzę co się dzieje na świecie tych ,którzy wierzą jest co razmniej wiec siła modlitw do boga jest też mniejsza. Nie będę tu wspominał o pokucie bo to dla większości ludzi abstrakcjia( jak wielu zachowuje post).

 • # centurio06 (6-02-2013)

  przepraszam za błędy miało być nie wierzą jest coraz więcej.

 • # centurio06 (6-02-2013)

  Przepraszam sam się zamieszałem coś robie i pisza.

 • # d3 (6-02-2013)

  Czym dla Nostradamusa było słowo terroryzm, czy superterroryzm? Może my mamy nowoczesne skrzywienie tłumacząc sobie znaczenie tego słowa? Czy za superterroryzm obalający państwa, z być może zewnętrznym finansowaniem, nie można uznać Arabskiej Wiosny zapoczątkowanej w grudniu 2010? http://pl.wikipedia.org/wiki/Arabska_wiosna

 • # DMOX (6-02-2013)

  d3 możesz mieć rację nie wpadłem na to;

 • # Atraktor (6-02-2013)

  Witam;

  Zastanawiam się czy przejść na proponowane forum główne.
  Nie bardzo odpowiadają mi tytuły stron.
  Chciałbym rozmawiać szerzej tzn;nie tylko o Nostradamusie.
  Np;dobrym tytułem strony był by podobny temat co na forum Gazety Prawnej to znaczy na “GP”jest temat :”kiedy wybuchnie III wojna światowa”,a np u “nas” byłby taki tytuł”Wiek XXI wizje i przepowiednie”
  Gdyby taka strona była założona to na pewno wciągnęło by to wiele osób,bo wiek XXI dopiero się zaczął-obecnie trwa druga dekada!

  Czekam na odpowiedż

  Pozdrawiam

  Atraktor

  ps;

  Obecnie nie mam czasu- na inne pytania odpowiem póżniej -przepraszam.

 • # admin (6-02-2013)

  Atraktorze, dodałem nowe kategorie na forum. Zapraszam do dyskusji!

 • # DMOX (6-02-2013)

  na naszych oczach spełnia się kolejna wizja Notsradamusa. Tym razem o Korei Północnej która zamierza przeprowadzić dwie próby nuklearne w internecie jest film o ich planach ataku na Amerykę. Chodzi mi o fragment gdzie czerwona Północ zagrozi Neptunowi czyli USA! A Chiny w porozumieniu z Afrykańczykiem z Obamą!…ich powstrzymają i Dostaną za zgodą USA Tajwan;Korea zostanie pokojowa zjednoczona pod patronatem USA i Chin. Na tym filmie Korei Północnej jest Nowy Jork ale to Talibowie będą szybsi bo Korea Północna nie ma w zasięgu rakiet Nowy Jork na razie tylko Alaskę. pozdrawiam

 • # DMOX (6-02-2013)

  Arteuza miał rację wraz z upływem czasu wszystko staje się jasne i zrozumiałe chodzi o przepowiednie pozdrawiam

 • # centurio06 (6-02-2013)

  Atraktorze jestem za i dorzucil bym i póź niejsze czasy. Można by poteoryzować czy jest to możliwe na podstawie teorii i roóżnych koncepcji[teoria e=mc2,teoria strun,teoria wieloświatów itp].

 • # d3 (6-02-2013)

  Do Atraktora:
  Czy Nostradamus pisze o obecności muzułmanów i przejściu na islam krajów Skandynawii? Czy tylko o trzęsieniach ziemi i katastrofach naturalnych?

 • # mnowa (6-02-2013)

  Witam Centurio.

  Kochani, tylko nie uciekajcie na inne forum bez zwartej akcji:)
  Zrobmy to tak , zeby kazdy sie przeniosl i byl w temacie na bierzaco.
  Jest tu welu wiernych “piszacych” jak i “czytajacych” tak wiec proponuje przejscie na nowe forum “grupowo ” :)

 • # DMOX (7-02-2013)

  mnowa dobry pomysł ja poczekam czy ktoś przejdzie i się zaloguje

 • # DMOX (7-02-2013)

  Mnowa co sądzisz o filmie na poznaj prawdę net o symbolice iluminatów podczas ceremonii zamknięcia olimpiady i dlaczego twoim zdaniem nie było zamachów na Euro 2012i olimpiadzie w Londynie?pozdrawiam

 • # Dmox (7-02-2013)

  było dużo symboli które zapowiadały zamachy zwłaszcza w Londynie i te filmy o false flag Black Jack było tam dużo cyfr czy sądzisz że zostały żle zinterpretowane?

 • # DMOX (7-02-2013)

  w sondażach Szkoci są przeciwko zerwaniu więzi z Londynem za rok referendum nacjonaliści separatyści przegrają… Arteuza pisał o tym że Szkoci się wyzwolą po katastrofę upadku ciała kosmicznego na Ocean Atlantycki i zniszczeniu większości Anglii

 • # DMOX (7-02-2013)

  ma powstać niepodległa Walia Szkocja Kornwalia pozdrawiam

 • # /// (8-02-2013)

  “600 rok liturgii będzie rokiem chwały
  “607 rok liturgii

  pomnóżcie to przez 3.33
  według mnie to narodziny H.SZCZĘŚLIWEGO
  i wybuch Trzeciej Wojny
  Pozdrawiam

 • # centurio06 (8-02-2013)

  Według indyjskich mediów, część z planowanych do wprowadzenia do służby śmigłowców uderzeniowych AH-64D Apache ma stacjonować przy granicy z ChRL. Tak jak sobie człowiek poczyta trochę i poszuka to widzi jak pionki i figury coraz śmielej są ustawiane na szachownicy światowej strategii i geopolityki.
  Jeżeli chodzi o Polskę i przyszłego dyktatora to sytuacja w kraju jaka jest każdy widzi. Mam pytanie do Atraktora czy istnieją czterowiersze ,które mówią o udziale wojsk Generała w podbojach wielkiego Talibanu prucz naszych bliskich sąsiadów i czy w czterowierszach istnieje mowa o armi podziemnej w okupowanej Polsce przez Hitlerowskie Niemcy. Jeżeli nie ma to też prawdopodobnie nie będzie takich opisów o podziemiu w czasach Generała. Trochę znając mętalność naszego narodu jestem pewien istnienia podziemia. Jak pokazuje nasza historia my Polacy jesteśmy bardzo krnąbrnym narodem i nie lubimy jak się nam coś narzuca. Więc i te słowa Nostradamusa ,że przejdą na Islam lecz nie w duchu. Wiec i na pewno będą ludzie ,którzy przechowają księży przed egzekucjami tak jak to robili z Żydami w IIWŚ. Coś Arteuza pisał na temat neutralizacji skażeń po wojnie i naprawianiu ciał ludzkich. Czy te i inne wynalazki pochodzić będą z RP. Jeszcze jedno na pewnej stronie czytałem iż ludzie mają ujrzeć własne wnetrze po interwęcji niebios i może to zmieni ludzi i chrześcijanstwo?

 • # DMOX (8-02-2013)

  za 4 6 miesięcy Iran będzie wstanie wyprodukować bombę atomową w połączeniu z Chaosem w Afganistanie i Pakistanie w ciągu następnego półtora roku Powstanie Talibanu jest pewne Myślę że Obama wyśle wojska do Syrii lub Iranu. Mało prawdopodobne ponowne wysłanie do Afganistanu po wybuchu wojny domowej tym bardziej atomowego Pakistanu. Myślę że raczej to będzie Iran na 90 procent na 50 Syria. Dlaczego Iran? Dlatego że jest bliski wyprodukowania Atomu jest regionalnym mocarstwem zagrażającym sojusznikom USA też regionalnym potęgom Turcji i Saudom. Iran zagraża Izraelowi. i Amerykańskim wpływom ww Azji środkowej .Iran ma ambicje zbudowania na bliskim Wschodzie Szyickiego Pół księżyca Iran Syria Irak Hezbollach i Hamas. Taki Szyicki sojusz poza Hamasem;była by śmiertelnym zagrożeniem dla Izraela i Arabii. Ostatnio Iran chce żeby do twej antyturecko arabsko izraelskiej grupy proamerykańskiej Dołączył Egipt rządzony prze sunnickich braci muzułmanów. Iran mówił że im pomoże stworzyć i rozwijać Egipski program nuklearny. pozdrawiam

 • # DMOX (8-02-2013)

  już pomnożyłem ;

 • # DMOX (8-02-2013)

  myślałem że Henryk szczęśliwy jest starszy i urodził się w latach 80 pozdrawiam

 • # Atraktor (9-02-2013)

  Witam;
  Do admina;
  Zarejestrowałem się i zalogowałem na forum i chcę pisać w temacie;”Wiek XXI wizje i przepowiednie” tylko że muszę podać nowy temat -nie bardzo rozumiem o co tu chodzi.
  Jak mam zacząć tę stronę to muszę podać jakiś nowy temat?
  Proszę o podpowiedż.
  Do pytających;
  Miałem do załatwienia nagłe sprawy rodzinne związane z wypadkiem,dzisiaj je prawie zakończyłem.
  Wtorek będę miał jednak cały zajęty.
  Jest już póżno,więc jutro(w niedzielę)po południu postaram się odpowiedzieć na Wasze pytania i to na stronie ;”Wiek XXI wizje i przepowiednie”,jeżeli admin powie mi jak to zrobić.

  Pozdrawiam

  Atraktor